איכות הסביבה

איכות הסביבה

כל מה שרציתם לדעת על השימוש באנרגיה סולארית בארץ ובעולם. מהם התקנות למיחזור שפכים ביתיים? מדוע המודעות למחזור בארץ נמוכה הרבה יותר מאשר בחו"ל? כיצד אפשר להתייעל אנרגטית ולחסוך? וגם- פרוייקט מיוחד לשימור אוכלסיית הבז האדום.

לחץ כאן
בנושא בכדי לפרסם מאמר אינטרנטי משלך איכות הסביבה

כמה עובדות בסיסיות על תולעי הEisenia Fetida, תולעים אדומות בעברית. למי שלא מכיר ולא קרא את המאמר הקודם בסדרה, נפרט קצת על זן התולעים והן על יתרונות השימוש בהן.

על ידי: ארנון קדםl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 30/01/2015

מאמר זה מסביר על זן התולעים Eisenia fetida, הידוע בשמו תולעים אדומות. כן נכתב על מאפייניהן, תכונותיהן, ותפקידן בטבע.

על ידי: ארנון קדםl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 27/11/2014 lצפיות: 25

הימצאות בקרבת גג אסבסט מסוכנת, עבודה על הגג או עבודה המערבת פירוק או קידוח מסוכנת עוד יותר, אין לבצע את העבודות ללא ציוד מגן ולא קבלנים מורשים. החומר מסוכן!

על ידי: שמעון סמולנסקיl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 30/10/2014 lצפיות: 15

מאמר זה מסביר מהי רקבובית (בשמה הלועזי: הומוס) ואת השימושים שלו. התוצר ידוע במספר תכונותיו המועילות לתכולתה הכימית של הקרקע ותכונותיה הפיזיות וכמו כן השפעה חיובית על המרכיבים הביולוגיים של הקרקע והצומח. מאמר זה מפרט את תכונותיו ושימושיו של ההומוס.

על ידי: Yoav Zamirl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 25/10/2014 lצפיות: 19

מהו חוק אוויר נקי? חוק אוויר נקי, התשס"ח- 2008, גובש על ידי קבוצת חברי הכנסת ועמותת "אדם טבע ודין" ונכנס לתוקף ביום 1/01/2011. מטרת החוק הינה שיפור איכות האוויר ובכך הגדלת כמות האוויר הנקי על מנת למגר את תופעת זיהום האוויר, קביעת איסורים וחובות בהתאם לעקרון הזהירות המונעת, וכל זאת להגנה על חיי אדם, בריאותם, סביבתם, איכות חייהם, הגנה על הטבע, הסביבה, הגנה על משאבי הטבע שלנו ומבחינה אקולוגית.

על ידי: יונתן גרבוביץl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 06/10/2014 lצפיות: 13

בואו נחשוב לרגע על עולם שבו אנשים חיים בתוך בועה, כל אחד והבועה שלו, בועת זכוכית שבה הוא יישב כמה שעות ביום,שם הוא יהיה מוגן ושם יהיה לו נוח. הבועה הזו תיתן לך שעות ארוכות של חופש מזרים,שקט,תוכל לשבת בה בנחת והיא תיקח אותך לכל מקום בנוחות רבה, יהיו בא כיסאות מרופדים ונוחים ביותר תוכל לכוון את הטמפרטורה ואפילו את הלחות,יהיה לך שקט כשתרצה מה אתם אומרים? הבועה הזו אינה דמיון- היא המציאות שלנו! הבועה הזו היא בדיוק- המכונית הפרטית.

על ידי: אופיר כהןl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 17/07/2014 lצפיות: 23

אם יש לכם בבית מכת "נמלים" אתם בוודאי תצטרכו שירותי הדברת נמלים מקצועית, כי ידוע שמאוד שקשה להיפטר מנמלים וכדי שתופעה זו לא תחזור, יש המון חברות הדברה שמציעות מגוון טיפולי הדברה לנמלים וחלקם אף מציעים הדברה אורגנית או הדברה ירוקה, דרשו לראות תעודת מדביר. לפני שמתחילים חשוב לדעת כמה דברים על נמלים וכיצד לטפל בהם.

על ידי: centrifogol חברה וסביבה> איכות הסביבה l 11/06/2014 lצפיות: 35

פליטת גזי חממה משפיעה על כולנו, לא רק על דור ההמשך, אלא אף על החיים כיום, עם מגוון תחלואות אפשריות כתוצאה מחשיפה לגזים רעילים אלו. להלן מידע מקוצר ומעניין אודות פליטת גזי החממה ומשמעותה.

על ידי: נועה שייןl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 10/06/2014 lצפיות: 44

ממחקרים רבים עולה כי תחילת השימוש בכל מיניי מוצרי נייר החלה כבר לפני הספירה, הנייר נוצר לראשונה מהצמח גומא פיפרוס. עם השנים התפתח מוצר הנייר והפך למה שאנו מכירים אותו על שלל גווניו וסוגיו, נייר טואלט, נייר כתביה וכו.

על ידי: Ronil חברה וסביבה> איכות הסביבה l 29/05/2014 lצפיות: 176

האם יש דרך להורדת מחירי המים בישראל? כניראה שיש דרך, אך המדינה מסתירה מאתנו זאת.

על ידי: rondahan12l חברה וסביבה> איכות הסביבה l 05/05/2014 lצפיות: 103
jan

השוואת מנורות LED. חיסכון עם מנורות לד

על ידי: janl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 11/08/2009 lצפיות: 31,617
אלירן דה-מאיו

האם יש מרכיב חיוני בעולמנו, יותר מאשר מים צלולים, ראויים לשתייה, ראויים לגידולי חקלאות (מזון), ולשמירה על בריאותם וחייהם של מרבית היצורים החיים ? אך הנושא שמטריד אותי ורבים אחרים לא פחות, הוא לאו דווקא המחסור במשקעים, אלא דווקא הזיהום, ההזנחה, וחוסר האכפתיות של האחראים לדבר- אל מקורות המים שכבר קיימים וישנם !

על ידי: אלירן דה-מאיוl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 01/05/2008 lצפיות: 31,535

הבדואים שרדו בחיי המדבר בגלל כוח הרצון , הנחישות, וסבלנות וגם הצליח להתגבר על התנאים הקשים בעזרת דפוסי התנהגות שמקורן מרגשות מעורבים מהלב והגוף רוב הבדואים החיים במדבר השתכנו ליד מאגרי מים וערוצים, ונחלים מקור גדילת הצמחיה המדברית שמצמחים זו הפיקו המון דברים .במאמר שלי אנסה לפתוח לכם צוהר על סודות הבדואי ואך הצליח להתגבר על תנאי המדבר הקשים.

על ידי: אלהוזייל חסן גדועl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 18/04/2008 lצפיות: 27,197 lתגובות: 1

מאמר זה מכיל שאלות ותשובות בנושא אנרגיה סולארית והפקתה. השאלות נחלקות לנושאים שונים: אודות מערכת סולארית, התקנת מערכת סולארית, תחזוקה והפעלה של מערכת סולארית, כדאיות כלכלית בהקמת מערכת סולארית, טענולוגיה ושאלות כלליות אודות מערכת סולארית.

על ידי: דבl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 13/06/2009 lצפיות: 24,556
אברהם פכטר

עלות החיפושים ביום אחרי בני סלע (האנס הסדרתי) עולה לכדי 2-2.5 מיליון ש"ח ליום. המיליונים שיבזבזו על לכידתו, יכלו לשקם את המשטרה בתחום כוח האדם, ציוד, ניידות וכל יתר הצרכים שהם זקוקים להם. אבל אצלנו עדיין פועלים לפי הפתגם העממי: "שנועלים את הדלת אחרי שהסוסים כבר ברחו". העיתוי לבריחה - נפל למשטרה בזמן הגרוע ביותר למעמדה.

על ידי: אברהם פכטרl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 28/11/2006 lצפיות: 23,947
בנימין מ' שגיב

לפני 20 שנה בדיוק, חודשים ספורים בטרם נפילת החומה, חנכתי - עם אורחים לא רבים - את תערוכת המים הראשונה במערב ברלין. האירוע הנוכחי - עשרת מונים גדול במספר המציגים והמבקרים, בשטח התצוגות ובמיגוון התחומים - סיפק, בעיניו של מהנדס מים וסביבה, לא מעט התרשמויות.

על ידי: בנימין מ' שגיבl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 15/04/2009 lצפיות: 23,623

סביבת יונים ידועה זה מכבר כסביבה "לא בריאה" החושפת אותנו למגוון של למעלה משישים מחלות המוכרות כבעלות זיקה ישירה לנוכחות יונים. בסיכון גבוה במיוחד נמצאים ילדים וקשישים.

על ידי: רויטל סבגl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 21/05/2007 lצפיות: 21,226

כמויות הפסולת אותן אנו מייצרים מהוות מפגע סביבתי ממדרגה ראשונה. ישנן דרכים פשוטות ביותר בעזרתן נוכל לצמצם את המפגע ואת הנזקים לסביבה. המאמר עוסק בהיבטים שונים של המפגע הזה ובדרכים לצימצומו.

על ידי: איתמר לופוl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 27/03/2009 lצפיות: 20,205

סקירה משפטית של אנטנות סלולאריות

על ידי: שירה בן אשר, עו\"דl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 16/09/2007 lצפיות: 19,336
ד"ר מוטי חיימי

במאמר מתוארים ממצאים מחקר מעניינים לגבי חשיפתינו לנזקי הסביבה , והשפעתם על ילדים במיוחד

על ידי: ד"ר מוטי חיימיl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 06/09/2007 lצפיות: 18,596
טקסס מוצרי פרסום לוגו-מוצרי קידום מכירות

כיום כל ארגון , עמותה וחברה עסקית הבינו בצורך של שימוש במוצרים ירוקים לסביבה על מנת להוות דוגמא אישית לשמירה על הסביבה ולהנות ממוצר פרסומי ירוק כמו שקיות קניות מבד ידידותיים לסביבה.

על ידי: טקסס מוצרי פרסום לוגו-מוצרי קידום מכירותl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 28/02/2009 lצפיות: 1,221

מאחר וקיימת חובה בהתאם לחוק לבצע בדיקת אסבסט , במקום ציבורי , יש לבצע סקר / בדיקה ומתן חוו"ד למבנים בעלי גגות / קירות אסבסט ע"י סוקר מוסמך מהוועדה המקצועית לאבק מזיק במשרד להגנת הסביבה .

על ידי: שיוביץ חגיl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 23/02/2012 lצפיות: 235
בנימין מ' שגיב

לפני 20 שנה בדיוק, חודשים ספורים בטרם נפילת החומה, חנכתי - עם אורחים לא רבים - את תערוכת המים הראשונה במערב ברלין. האירוע הנוכחי - עשרת מונים גדול במספר המציגים והמבקרים, בשטח התצוגות ובמיגוון התחומים - סיפק, בעיניו של מהנדס מים וסביבה, לא מעט התרשמויות.

על ידי: בנימין מ' שגיבl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 15/04/2009 lצפיות: 23,623

אנחנו חיים בחברה המתמחה בטיפול בסימפטומים: כואב הראש? קח אקמול הילד מתנהג לא יפה? קח ריטלין נגמרו המים בכינרת? התפילו מים המיקוד בפתרון הסימפטומים, מסיט אותנו מטיפול בבעיה: כואב הראש? אכול נכון, עשה פעילות גופנית, אל תעשן,שתה הרבה מים וכן הלאה. הילד מתנהג לא יפה? היה קשוב אליו – בדוק שאינו משתעמם, וודא שאוכל נכון, שישן טוב. נגמרו המים בכינרת?...יש לי פתרון, אך זה שייך למאמר אחר.

על ידי: חיים קצירl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 26/04/2011 lצפיות: 120
בנימין מ' שגיב

מי הברז בישראל הם באיכות מצויינת. ההיזקקות ל"מטהרי מים" ולצריכת מים "מינרליים" בבקבוקים או בכדים, לא רק שמיותרת ויקרה, ללא כל צידוק. במקרים רבים היא עצמה מסכנת בריאות. בוודאי שבניגוד לדימוי הקושר מים אלה עם "טבע" צריכתם מגלמת פגיעה באיכות הסביבה. קול קורא לחדול מכל אלה, ולהניח לענף תעשייתי-שיווקי זה - שבישראל הוא מיותר - לגווע.

על ידי: בנימין מ' שגיבl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 02/08/2009 lצפיות: 2,593 lתגובות: 3

געגועים לחיי העבר היא נחלתו של כל אדם המנסה תמיד שלא יתנתק ממורשתו ומחיי עבר במאמר אישי זה אנסה לשטוח בפניכם את געגועי העזים לעבר המקסים שהיתי חלק ממנו

על ידי: אלהוזייל חסן גדועl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 01/11/2009 lצפיות: 157 lתגובות: 2
ד"ר אבי זלבה

גולת הכותרת, לטעמי, של האזור הוא בית החולים השרון הממוצב ברחוב קרן קיימת לישראל.זהו בית חולים עם מיטב הצוות הרפואי והציוד המתקדם.בית חולים שבו ההמתנה בחדר המיון אינה עולה על חמש עד עשר דקות.בית חולים שכולם מכירים את כולם.הסגל הרפואי את החולים ולהיפך.בית חולים שהוא בדרך כלל עמוס ולא קשה לנחש את הסיבות לכך.בית חולים בטעם של פעם-יחס חם, מקצועיות ורצון אמיתי לסייע לחולה הנזקק.

על ידי: ד"ר אבי זלבהl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 12/09/2009 lצפיות: 800

הפחמן הדו חמצני מהוה חלק בלתי נפרד מהמערכת האקולוגית וממערכות חיים רבות. למרות חיוניותו, פליטה מסיבית שלו עשויה לגרום לנזקים סביבתיים אנושים. מאמר זה מתאר את חשיבותו, את הדרכים בו הוא נפלטף את שיעורי הפליטה ואת הנזקים הפוטנציאלים בשחרור כמויות גדולות של הפחמן הדו חמצני. כמו כן, המאמר מציע פתרונות לצמצום הפליטה - לסביבה ירוקה יותר.

על ידי: איתמר לופוl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 27/03/2009 lצפיות: 18,447
אורן פטוקה

בשנת 2001 התכנסה בסינגפור ועידה שדנה במצוקת המים העולמית. על פי ההערכות, עד לשנת 2025 יסבלו ממחסור במים לפחות שלושה מיליארד בני אדם מ-48 מדינות, ובשנת 2025 יעלו המספרים ויגיעו לארבעה מיליארד בני אדם מ-54 מדינות. כתוצאה מכך חלק ממלחמות העתיד עלולות להיות על שליטה במקורות המים. ישראל יכולה להוביל את פתרון ההתפלה העולמי והפיילוט יכול להתבצע בינינו לבין הפלסטינאים. אולם לשם כך אנו זקוקים לעשר שנות בצורת רצופות.

על ידי: אורן פטוקהl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 15/04/2009 lצפיות: 1,604
אורן פטוקה

בעיית המים של ישראל עולה ויורדת מסדר היום הציבורי בהתאם למפלס הכנרת ולהופעתן של שנים שחונות או שנים ברוכות גשמים.

על ידי: אורן פטוקהl חברה וסביבה> איכות הסביבה l 15/04/2009 lצפיות: 327

שאל שאלה

שאל שאלה 200 תווים שנותרו
קטגוריות מאמרים
מקורות מאמרים
Quantcast