דין פלילי

דין פלילי

מה אומר החוק לגבי החזקת סמים לשימוש עצמי? מהי "הגנה מן הצדק"? מהן עבירות הלבנת הון? מה בין איסור פרסום לזכות הציבור לדעת? מה ידוע לכם על עבירות איומים? וגם-מהן סמכויות השוטר?

לחץ כאן
בנושא בכדי לפרסם מאמר אינטרנטי משלך דין פלילי

אחד המקצועות שפחות מעוניינים להיזקק לשירותיהם הוא ללא ספק זה של עורך דין פלילי והסיבות לכך מובנות. ועם זאת, זהו מקצוע נידרש ופופולארי לעיסוק ועם עניין רב.

על ידי: אלעדl חוק ומשפט> דין פלילי l 13/04/2014
borisd

ציבור מודע מכלי תקשורת שכאשר אוטובוס כבר הגיע לשפרעם ועצר בתחנה במרכז העיר, וכמה נוסעים ירדו, פתאום באוטובוס פרצו יריות מרובה של חייל עדן נתן זאדה, מהם נפלו 4 נוסעים, כולל נהג אוטובוס, וכמה נוסעים נפצעו. - לאחר הירי קטלני, כל יתר נוסעים ברכו מאוטובוס, רוב נוסעים היו נבהלים מירי פתאומי, מזעקות נפגעים ומפחד ולא ראו ולא הבאנו מה קרה באוטובוס, מלבד שראו חייל עדן נתן זאדה, מחזיק רובה שלו. נאמר שחייל ירה ורוצח בדם קר נהג אוטובוס, נערות ופצע עוד נוסעים חפים מפשע. במחקר הזה נכיח חפותו חייל מאשמות שווא

על ידי: borisdl חוק ומשפט> דין פלילי l 18/02/2014 lצפיות: 62

במדינת ישראל דבר ידוע הוא שיש מספר רב של עורכי דין המציעים שירותי ייעוץ משפטיים, כל אחד בתחום ההתמחות של משרדו ולימודיו. אחד התחומים הבולטים ביותר הוא התחום הפלילי וחדשות לבקרים ניתן לראות מקרים שבהם נדרשים עורכי הדין הפליליים להופיע בבית המשפט, אל מול התקשורת ולנהל את תיקי הלקוחות.

על ידי: מאסטרשופl חוק ומשפט> דין פלילי l 09/01/2014 lצפיות: 13

כתב אישום הוגש לפני מספר ימים לבית משפט השלום בת"א נגד עמוס כהן בן ה-50 ממבשרת ציון. כהן מואשם בעבירות של איומים בכתב לרצוח שרים בממשלה, ח"כים וידוענים מתעשיית הבידור הישראלית.

על ידי: עו"ד שרון נהריl חוק ומשפט> דין פלילי l 01/12/2013 lצפיות: 15
עו"ד אסף דוק

לא צריך לחקור את הדברים לעומק כדי לגלות שיש סוגים שונים של התמחויות בתחום עריכת הדין, וכל סטודנט למשפטים צריך להחליט מה הוא רוצה להיות, למשל עורך דין פלילי או עורך דין לגירושין?

על ידי: עו"ד אסף דוקl חוק ומשפט> דין פלילי l 28/11/2013 lצפיות: 21

עורך דין צבאי הוא עורך דין שיש לו ידע במערכת השיפוט הצבאי. עורך דין צבאי הוא אזרח שהתמחה במשפט פלילי ויש לו אישור להופיע בבתי דין צבאיים. לצה"ל יש מערכת משפט נפרדת ממערכת המשפט האזרחית.

על ידי: שלמה פריl חוק ומשפט> דין פלילי l 13/11/2013 lצפיות: 24

אם ברצונכם לאתר עורך דין פלילי, דעו כי הזמן אינו עומד לטובתכם. הסיבות לכך ברורות: אם הסתבכתם בתחום הפלילים או לחילופין עומדים נגדכם חשדות בתחום, ככל שתמצאו עורך דין פלילי במהירות האפשרית, כך המרווח שלכם לביצוע טעויות בתחילת התהליך המשפטי יצטמצמו באופן מהותי. זכרו כי טעויות המתבצעות בתחילת התהליך המשפטי הנן קריטיות ויכולות להיות ברות השפעה גם בעתיד.

על ידי: דני שיקלובl חוק ומשפט> דין פלילי l 13/10/2013 lצפיות: 21
רוני אילן

הלבנת הון עוסקת בכספים שהושגו שלא כדין, או ברכוש שהיה אסור ונהפך ל"כשר" וחוקי לכאורה, מבלי לעורר חשד כלשהו מתחת לרדאר. בהקשר של הון, מדובר ב"כסף ללא אבא" או בשפת הרחוב "כסף שחור" שהושג שלא כדין והניסיון להפיכתו בסופו של יום ל"כסף לבן" ומכאן המונח "הלבנת הון". כתוצאה מההליך, בעלי ההון מחזיקים בו באין מפריע, בלי שניתן להצביע על זהותו או על מקור ההון.

על ידי: רוני אילןl חוק ומשפט> דין פלילי l 09/10/2013 lצפיות: 18

ב-mynet פורסם כי שלושה בתי עסק ביישובי בנימין הופללו לאחר שמכרו אלכוהול לקטינים. הנערה שהפלילה אותם פעלה כסוכנת סמויה של המשטרה. בסופו של דבר, בהתאם לבקשה של עו"ד פלילי שייצג אותם, התקבלה החלטה להקל בעונש של שלושת בתי העסק, שייסגרו לחצאי ימים.

על ידי: עו"ד שרון נהריl חוק ומשפט> דין פלילי l 01/10/2013 lצפיות: 66
עו"ד מיכאל חוואי

עסקת טיעון היא הסכם בין התביעה לבין הנאשם, שבו מתחייבת התביעה לוותר על חלק מן האישומים או ליתן לנאשם הקלה בעונש, וזאת תמורת הודאת הנאשם בבית המשפט בעובדות, שיש בהן כדי להרשיעו.

על ידי: עו"ד מיכאל חוואיl חוק ומשפט> דין פלילי l 01/09/2013 lצפיות: 56

חקירת אירוע פלילי הינה משימה מורכבת ביותר, באשר בד"כ מבצעי האירוע נעלמים מן המקום, ולעיתים, האירוע אף מתוכנן בקפדנות על מנת למנוע כל אפשרות של הרשויות להתחקות אחרי האשמים. בעידן המודרני יש בידי הרשויות החוקרות אמצעים מתוחכמים ומדעיים להתחקות אחר המעורבים באירוע. ניצול מאגרי טביעות אצבעות באופן גורף, עשוי לסייע רבות לשלטונות החוק לזהות פושעים ו/או עבריינים המסכנים את החברה.

על ידי: עו"ד צבי רוטנברגl חוק ומשפט> דין פלילי l 14/12/2006 lצפיות: 161,348
נגה ויזל

החדשות הקשות על אלימות עד כדי לקיחת חיי אדם ברחובות ישראל מעלות שוב ושוב את סוגיית ההבדלים בעיני החוק בין סוגי גרימת מוות שקורים חדשות לבקרים. רק לפני שבועות שמענו את התיאור המחריד של רצח לאונרד קרפ בידי חבורת צעירים שיכורים בחוף הים. החוק בוחן כל מעשה כזה כאשר המתת אדם בידי אדם אחר מתחלקת על פי החוק לשלושה סוגים: 1. רצח / רצח בכוונה תחילה. 2. הריגה. 3. גרימת מוות ברשלנות.

על ידי: נגה ויזלl חוק ומשפט> דין פלילי l 02/09/2009 lצפיות: 32,616

בעבודה זו נעסוק ונדון בתופעת הטרדה מינית בעבודה. התופעה הנ"ל הינה רק חלק מתופעה כללית של הטרדות מיניות בחברה הישראלית בפרט וחלק מתופעה עולמית בכלל. בעבודה זו נציג ונפרט את כלל הסיבות, ההתפתחות וההשלכות לתופעה זו. ניתן דגשים לגבי דרכי הטיפול בהטרדה מינית. בעבודה זו התבססנו על שלושה מאמרים אקדמאים מאמצע שנות ה-90 ואילך, אשר סיפקו לנו מידע עדכני ורלוונטי. המאמרים ניתחו את התופעה מהיבטיה השונים. עבודה זו נחלקת לשלושה פרקים: פרק א' – הצגת התופעה. בפרק זה נסקור את ההתפתחות ההיסטורית להטרדה מינית, כיצד תופעה זו התגברה ומהם סוגיה השונים. פרק ב' – הצגת החוק. נדון בנחיצות ובסיבות לחקיקה, מה היה המצב בארץ לפני

על ידי: ליאורl חוק ומשפט> דין פלילי l 28/04/2008 lצפיות: 29,970
שולמית קהלת-אורן

האיסור על הטרדת עד נובע מרצונו של המחוקק לאפשר לעדים למסור עדותם ללא חשש. מאמר זה יסקור את הפסיקה החדשה של בית המשפט העליון בעבירה זו ואת המקרים בהם מתקיימת הטרדה של עד.

על ידי: שולמית קהלת-אורןl חוק ומשפט> דין פלילי l 13/08/2009 lצפיות: 27,754
עו\"ד תמר טסלר

...תקיפת תלמיד כיתה ו' על ידי נהג אוטובוס בשעת הסעתו מבית ספרו לביתו, מהווה אירוע חמור ביותר...

על ידי: עו\"ד תמר טסלרl חוק ומשפט> דין פלילי l 26/06/2008 lצפיות: 25,241
דב גלעד כהן

מטרתו של מסמך זה להעלות לדיון, נושא רגיש וחשוב מאין-כמוהו: הגנה על שמו הטוב ופרטיותו של חשוד, עצור או כל אדם שמתנהלת נגדו חקירה פלילית על ידי רשות מוסמכת או מעורב בחקירה שכזו, כל זאת - באספקלריה של עידן חדשותי עתיר מידע. במסגרת דיון זה, נצביע על הבעיות הקיימות כיום, הקלות הבלתי נסבלת בה ניתן לפגוע בשמו של כל אדם ששמו נקשר לחקירה פלילית כזו או אחרת והמשימה ה"כמעט" בלתי אפשרית, בהתחשב בכלים הסטטוטוריים הקיימים, להגן בפועל על שמו הטוב של מי שמצא עצמו חלק מהליכים שכאלה.

על ידי: דב גלעד כהןl חוק ומשפט> דין פלילי l 05/12/2006 lצפיות: 21,743 lתגובות: 1

כמו בשני הקודצים

על ידי: לנדאו דבl חוק ומשפט> דין פלילי l 24/02/2009 lצפיות: 20,050
אלון רום

בעת האחרונה אנו עדים לשינוי משמעותי בהתייחסות לנהיגה תחת השפעת אלכוהול. רמת הענישה הוחמרה כך שעל פי רוב עונשי השלילה בפועל הינם משמעותיים (שנתיים ואף לעיתים יותר) ולצידם קנסות כבדים ואמצעים ענישתיים חמורים נוספים. נראה כי אין מנוס מהכבדת היד כנגד נהגים מסוכנים והחמרה בענישה מחוייבת המציאות היא, זאת לאור הקטל הנורא בכבישים ומספר עצום של פצועים ונפגעים נוספים , יחד עם זאת עולה כי בדרך להשגת מטרה ראויה זו נופלים פגמים לא מעטים ונשללות זכויות של נהגים ובכך למעשה נפגע שלטון החוק.

על ידי: אלון רוםl חוק ומשפט> דין פלילי l 24/04/2007 lצפיות: 17,742
שביט קנטור משרד עו"ד פלילי

מהי הסגת גבול , מה העונש על עבירת הסגת גבול, מהו נכס, מהי "כניסה לנכס", על כך ועוד במאמר זה.

על ידי: שביט קנטור משרד עו"ד פליליl חוק ומשפט> דין פלילי l 30/05/2010 lצפיות: 17,010
אלון רום

נשים ונערות שמצאו עצמן קורבן להתעללות מינית על ידי בן משפחה מוצאות את עצמן פעמים רבות כמי שמשלמות מחיר יקר ביותר בגין העובדה שהעזו וחשפו את דבר ההתעללות המינית שחוו.

על ידי: אלון רוםl חוק ומשפט> דין פלילי l 10/06/2007 lצפיות: 16,306

כמומחה לתחום אבחון המסוכנות, הופעתי בפני בית המשפט במשך מאות פעמים. שירות המבחן מנסה לאזן בין התחום הפלילי לתחום השיקומי. יחד עם זאת לאור עומס רב, תהליך האבחון נעשה לעיתים באופן מהיר, מה שמקשה על המופנים להציג את עצמם בפני קציני המבחן באופן נכון ומלא. לכן, שירות המבחן עלול להגיש "תסקיר שלילי" העלול להביא לענישה חמורה. עורכי הדין, אף הם לא פעם, מתקשים לסייע, היות ושירות המבחן אינו כפוף למשטרה ובית המשפט.

על ידי: אמיר שפרl חוק ומשפט> דין פלילי l 11/09/2009 lצפיות: 235
דב גלעד כהן

האם חשוד המוסר לעיתונות חומר חקירה שנאסף בעניינו במהלך חקירת הרשויות - עובר עבירה פלילית? לדעת היועץ המשפטי לממשלה - כן. לדעת הכותבים, הפתרון שמציע היועמ"ש חסר בסיס משפטי. מאמר פרי עיטם של עו"ד אופיר סטרשנוב ועו"ד דב גלעד כהן, כפי שפורסם במדור 'דין וחשבון' בעיתון 'גלובס', ביום 8.12.2008, תחת הכתורת 'לאולמרט זה כבר לא יועיל".

על ידי: דב גלעד כהןl חוק ומשפט> דין פלילי l 02/02/2009 lצפיות: 6,026

הליכי המעצר בישראל מתחלקים ל- 2 סוגי מעצר עיקריים : א. מעצר ימים ב. מעצר עד תום הליכים במסגרת המאמר יפורטו התנאים לעצור אדם בהתאם לסוג המעצר.

על ידי: עו"ד שחר גולדנברגl חוק ומשפט> דין פלילי l 07/06/2009 lצפיות: 193
דב גלעד כהן

תזכיר חוק מציע לאסור פרסום שמות חשודים ל-48 שעות. בדרך לאיסור פרסום אוטומטי? מאמר מאת עו"ד דב גלעד כהן, כפי שפורסם במוסף "ראשון בערב", מדור "דין וחשבון", בעיתון גלובס. 15-2-2009.

על ידי: דב גלעד כהןl חוק ומשפט> דין פלילי l 19/02/2009 lצפיות: 113

בעשור האחרון עלתה המודעות לסכנות הנובעות מעישון סיגריות ומוצרי הטבק , כתוצאה מכך חל שינוי מגמתי בתפיסה של המחוקק במדינת ישראל לעניין העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעשן , ובו בעת החלה אכיפה של הרשויות כנגד מעשנים בניגוד לחוק ובעלי עסקים אשר לא נשמעים להוראות שבחוק. יריית הפתיחה של שינוי המגמה נורתה ביום 7 לנובמבר 2007 בו שונה החוק "הגבלת העישון במקומות ציבוריים תשמ"ג-1983" כך שמעתה שמו יהיה "חוק למניעת העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון, התשמ"ג-1983

על ידי: עו"ד שחר גולדנברגl חוק ומשפט> דין פלילי l 25/06/2009 lצפיות: 205
דב גלעד כהן

בית משפט היושב לדין כערכאה פלילית מוסמך להורות על ביטול אישומים שהוגשו נגד אדם, מטעמים של צדק והגינות. המאמר סוקר את התפתחות הדין והטענה עד להלכת "בורוביץ" - בליווי דוגמאות קונקרטיות להמחשה, שהינן רלוונטיות ביותר גם היום.

על ידי: דב גלעד כהןl חוק ומשפט> דין פלילי l 07/03/2010 lצפיות: 3,873

רבים פונים אלינו, זמן מה לאחר שהסתיים כנגדם הליך פלילי בבית המשפט, בבקשה לסייע להם להיפטר מאותו כתם שדבק בהם והמכונה רישום פלילי, כתם שעתה עשוי ללוותם שנים רבות אם לא יפעלו בעניין. המדובר בכתם אשר פוגע באופן משמעותי ביכולתם להשתקם ולשוב ולחיות חיים נורמטיביים.

על ידי: דנה שביטl חוק ומשפט> דין פלילי l 26/11/2009 lצפיות: 8,606 lתגובות: 1
דב גלעד כהן

סקירה משפטית מקיפה בעניין טענת "אין להשיב לאשמה" במשפט פלילי, כולל דוגמאות להמחשה.

על ידי: דב גלעד כהןl חוק ומשפט> דין פלילי l 07/03/2010 lצפיות: 1,772
דורון בלדינגר

מי רצח אותך תאיר? האם רומן זדורוב הוא הרוצח האמיתי? או שאולי הרוצח עדין מסתובב חופשי? הסיפור האמיתי שמאחורי חקירת הרצח והשאלות הקשות שעולות ממנה.

על ידי: דורון בלדינגרl חוק ומשפט> דין פלילי l 25/12/2009 lצפיות: 6,256 lתגובות: 6

העונשים המגוחכים אשר מוטלים על הנהגים הגורמים לתאונות דרכים קטלניות ותנאי המאסר המופלגים אשר אותם אסירים זוכים להם לעיתים אינם מהווים הרתעה אמיתית.

על ידי: אביב ירוןl חוק ומשפט> דין פלילי l 28/10/2006 lצפיות: 14,798

שאל שאלה

שאל שאלה 200 תווים שנותרו
קטגוריות מאמרים
מקורות מאמרים
Quantcast