דין פלילי

דין פלילי

מה אומר החוק לגבי החזקת סמים לשימוש עצמי? מהי "הגנה מן הצדק"? מהן עבירות הלבנת הון? מה בין איסור פרסום לזכות הציבור לדעת? מה ידוע לכם על עבירות איומים? וגם-מהן סמכויות השוטר?

לחץ כאן
בנושא בכדי לפרסם מאמר אינטרנטי משלך דין פלילי

המאמר עוסק בזכויותיו של אסיר אשר ריצה שני שליש ממאסרו לשחרור המוקדם, מהו ההליך מול ועדת השחרורים ומה צריך להציג בפניה.

על ידי: סיון דואניl חוק ומשפט> דין פלילי l 05/04/2015

מאמר זה יעמוד על המשמעות של עריכת שימוע לחשוד, לפני הגשת כתב אישום. המשמעות, ההליך, הרציונאל ומדוע כדאי לנצל זכות מהותית זו.

על ידי: סיון דואניl חוק ומשפט> דין פלילי l 10/02/2015 lצפיות: 13

מאמר קצר זה עומד על מספר כללי יסוד לנחקר ולעצור. מאמר זה מסכם בקצרה את זכויות הנחקר וכיצד כדאי להתמודד עם המעצר.

על ידי: סיון דואניl חוק ומשפט> דין פלילי l 27/11/2014 lצפיות: 19

נושא מצב נפשי הפוטר מאחריות פלילית הינו נושא רגיש שבו מחלת נפש, בהתקיימות מספר תנאים, בה לוקה נאשם יכול ותפטור אותו מאחריות פלילית למעשה הפלילי שהוא עשה. המאמר שנכתב על ידי עורך דין דן במקרים אלה.

על ידי: אדי אבינועםl חוק ומשפט> דין פלילי l 05/10/2014 lצפיות: 32

המאמר עוסק בסוגיה רווחת במשפט הפלילי הסדרי טיעון. המאמר יעמוד על מהותו של הסדר טיעון, סוגים שונים של הסדרים, מתי בדרך כלל מגיעים הצדדים להסדר ומה המשמעויות של הגעה להסדר עבור נאשם.

על ידי: סיון דואניl חוק ומשפט> דין פלילי l 09/09/2014 lצפיות: 56

אדם נעצר בחשד לביצוע עבירה, או אולי אדם דרוש לחקירה ומזומן לתחנת המשטרה. מה עושים? מהן הזכויות של הנחקר? מה משמעותה של הזכות להיוועץ בעורך דין? בכל אלו יעסוק מאמר קצר זה.

על ידי: סיון דואניl חוק ומשפט> דין פלילי l 22/07/2014 lצפיות: 27

מאמר זה יעמוד על הנושאים הבאים: כיצד סוגרים תיק חקירה במשטרה ומה כוללת בקשת הסגירה. מהן שלושת עילות הסגירה: חוסר עניין לציבור, חוסר ראיות וחוסר אשמה. זכות השימוע לפני הגשת כתב האישום על פי סעיף 60א לחוק סדר הדין הפלילי.

על ידי: סיון דואניl חוק ומשפט> דין פלילי l 18/06/2014 lצפיות: 62
גיא זהבי

הצעת חוק סדר הדין הפלילי (סמכויות - המצאה, חיפוש ותפיסה) החדש עברה את הקריאה הראשונה בכנסת. החוק מהווה קפיצת מדרגה בכל הקשור לסמכויות גופי האכיפה בכל הקשור לחיפוש. החוק אף מייחד פרק מלא על חיפוש במחשב ומתי ניתן לבצע האזנת סתר למחשב וכדומה. מוזמנים לקרוא ולהעשיר את הידע בנושא.

על ידי: גיא זהביl חוק ומשפט> דין פלילי l 17/06/2014 lצפיות: 36

הסכם השתיקה עליו חתמו חבר הכנסת מאיר שטרית והמתלוננת והעברת דמי שתיקה הם הסכם בלתי חוקי ובטל. ההסכם חושף שורה של עבירות חמורות על פי חוק העונשין שעונשי מאסר בצידן אלה עבירות ברמה של פשע בנסיבות מחמירות. חוק החוזים קובע שהסכם כזה שמטרתו סיכול חקירה פלילית ומניעת מידע מרשות החקירה ומבית המשפט הוא חוזה בטל. חמור במיוחד הדבר שבעבירות המפורטות במאמר מעורב מי שכיהן כשר משפטים בישראל והעמיד עצמו לבחירה לתפקיד נשיא מדינת ישראל. מדינת ישראל ניצלה ברגע האחרון .

על ידי: נפתלי גור אריהl חוק ומשפט> דין פלילי l 13/06/2014 lצפיות: 80

אם נחקרת במשטרה בעברך או אם הועמדת לדין בעבירה פלילית בצעירותך או לפני כמה שנים, סביר להניח כי יש לכך תיעוד ברישום הפלילי שלך. מאמר קצר זה יעמוד על טיבו של הרישום הפלילי, מה מופיע בו , מתי מתיישנות הרשעות ומתי נמחקות מהרישום והשפעתן, מי יכול להסתכל על הרישום הפלילי של אדם ולהשתמש בו וכיצד ומתי ניתן למחוק הרשעות מהרישום.

על ידי: סיון דואניl חוק ומשפט> דין פלילי l 05/06/2014 lצפיות: 127

חקירת אירוע פלילי הינה משימה מורכבת ביותר, באשר בד"כ מבצעי האירוע נעלמים מן המקום, ולעיתים, האירוע אף מתוכנן בקפדנות על מנת למנוע כל אפשרות של הרשויות להתחקות אחרי האשמים. בעידן המודרני יש בידי הרשויות החוקרות אמצעים מתוחכמים ומדעיים להתחקות אחר המעורבים באירוע. ניצול מאגרי טביעות אצבעות באופן גורף, עשוי לסייע רבות לשלטונות החוק לזהות פושעים ו/או עבריינים המסכנים את החברה.

על ידי: עו"ד צבי רוטנברגl חוק ומשפט> דין פלילי l 14/12/2006 lצפיות: 162,151
נגה ויזל

החדשות הקשות על אלימות עד כדי לקיחת חיי אדם ברחובות ישראל מעלות שוב ושוב את סוגיית ההבדלים בעיני החוק בין סוגי גרימת מוות שקורים חדשות לבקרים. רק לפני שבועות שמענו את התיאור המחריד של רצח לאונרד קרפ בידי חבורת צעירים שיכורים בחוף הים. החוק בוחן כל מעשה כזה כאשר המתת אדם בידי אדם אחר מתחלקת על פי החוק לשלושה סוגים: 1. רצח / רצח בכוונה תחילה. 2. הריגה. 3. גרימת מוות ברשלנות.

על ידי: נגה ויזלl חוק ומשפט> דין פלילי l 02/09/2009 lצפיות: 32,964

בעבודה זו נעסוק ונדון בתופעת הטרדה מינית בעבודה. התופעה הנ"ל הינה רק חלק מתופעה כללית של הטרדות מיניות בחברה הישראלית בפרט וחלק מתופעה עולמית בכלל. בעבודה זו נציג ונפרט את כלל הסיבות, ההתפתחות וההשלכות לתופעה זו. ניתן דגשים לגבי דרכי הטיפול בהטרדה מינית. בעבודה זו התבססנו על שלושה מאמרים אקדמאים מאמצע שנות ה-90 ואילך, אשר סיפקו לנו מידע עדכני ורלוונטי. המאמרים ניתחו את התופעה מהיבטיה השונים. עבודה זו נחלקת לשלושה פרקים: פרק א' – הצגת התופעה. בפרק זה נסקור את ההתפתחות ההיסטורית להטרדה מינית, כיצד תופעה זו התגברה ומהם סוגיה השונים. פרק ב' – הצגת החוק. נדון בנחיצות ובסיבות לחקיקה, מה היה המצב בארץ לפני

על ידי: ליאורl חוק ומשפט> דין פלילי l 28/04/2008 lצפיות: 30,105
שולמית קהלת-אורן

האיסור על הטרדת עד נובע מרצונו של המחוקק לאפשר לעדים למסור עדותם ללא חשש. מאמר זה יסקור את הפסיקה החדשה של בית המשפט העליון בעבירה זו ואת המקרים בהם מתקיימת הטרדה של עד.

על ידי: שולמית קהלת-אורןl חוק ומשפט> דין פלילי l 13/08/2009 lצפיות: 27,816
עו\"ד תמר טסלר

...תקיפת תלמיד כיתה ו' על ידי נהג אוטובוס בשעת הסעתו מבית ספרו לביתו, מהווה אירוע חמור ביותר...

על ידי: עו\"ד תמר טסלרl חוק ומשפט> דין פלילי l 26/06/2008 lצפיות: 25,346
דב גלעד כהן

מטרתו של מסמך זה להעלות לדיון, נושא רגיש וחשוב מאין-כמוהו: הגנה על שמו הטוב ופרטיותו של חשוד, עצור או כל אדם שמתנהלת נגדו חקירה פלילית על ידי רשות מוסמכת או מעורב בחקירה שכזו, כל זאת - באספקלריה של עידן חדשותי עתיר מידע. במסגרת דיון זה, נצביע על הבעיות הקיימות כיום, הקלות הבלתי נסבלת בה ניתן לפגוע בשמו של כל אדם ששמו נקשר לחקירה פלילית כזו או אחרת והמשימה ה"כמעט" בלתי אפשרית, בהתחשב בכלים הסטטוטוריים הקיימים, להגן בפועל על שמו הטוב של מי שמצא עצמו חלק מהליכים שכאלה.

על ידי: דב גלעד כהןl חוק ומשפט> דין פלילי l 05/12/2006 lצפיות: 21,843 lתגובות: 1

כמו בשני הקודצים

על ידי: לנדאו דבl חוק ומשפט> דין פלילי l 24/02/2009 lצפיות: 20,200
אלון רום

בעת האחרונה אנו עדים לשינוי משמעותי בהתייחסות לנהיגה תחת השפעת אלכוהול. רמת הענישה הוחמרה כך שעל פי רוב עונשי השלילה בפועל הינם משמעותיים (שנתיים ואף לעיתים יותר) ולצידם קנסות כבדים ואמצעים ענישתיים חמורים נוספים. נראה כי אין מנוס מהכבדת היד כנגד נהגים מסוכנים והחמרה בענישה מחוייבת המציאות היא, זאת לאור הקטל הנורא בכבישים ומספר עצום של פצועים ונפגעים נוספים , יחד עם זאת עולה כי בדרך להשגת מטרה ראויה זו נופלים פגמים לא מעטים ונשללות זכויות של נהגים ובכך למעשה נפגע שלטון החוק.

על ידי: אלון רוםl חוק ומשפט> דין פלילי l 24/04/2007 lצפיות: 17,818
שביט קנטור משרד עו"ד פלילי

מהי הסגת גבול , מה העונש על עבירת הסגת גבול, מהו נכס, מהי "כניסה לנכס", על כך ועוד במאמר זה.

על ידי: שביט קנטור משרד עו"ד פליליl חוק ומשפט> דין פלילי l 30/05/2010 lצפיות: 17,290
אלון רום

נשים ונערות שמצאו עצמן קורבן להתעללות מינית על ידי בן משפחה מוצאות את עצמן פעמים רבות כמי שמשלמות מחיר יקר ביותר בגין העובדה שהעזו וחשפו את דבר ההתעללות המינית שחוו.

על ידי: אלון רוםl חוק ומשפט> דין פלילי l 10/06/2007 lצפיות: 16,377

כמומחה לתחום אבחון המסוכנות, הופעתי בפני בית המשפט במשך מאות פעמים. שירות המבחן מנסה לאזן בין התחום הפלילי לתחום השיקומי. יחד עם זאת לאור עומס רב, תהליך האבחון נעשה לעיתים באופן מהיר, מה שמקשה על המופנים להציג את עצמם בפני קציני המבחן באופן נכון ומלא. לכן, שירות המבחן עלול להגיש "תסקיר שלילי" העלול להביא לענישה חמורה. עורכי הדין, אף הם לא פעם, מתקשים לסייע, היות ושירות המבחן אינו כפוף למשטרה ובית המשפט.

על ידי: אמיר שפרl חוק ומשפט> דין פלילי l 11/09/2009 lצפיות: 300
דב גלעד כהן

האם חשוד המוסר לעיתונות חומר חקירה שנאסף בעניינו במהלך חקירת הרשויות - עובר עבירה פלילית? לדעת היועץ המשפטי לממשלה - כן. לדעת הכותבים, הפתרון שמציע היועמ"ש חסר בסיס משפטי. מאמר פרי עיטם של עו"ד אופיר סטרשנוב ועו"ד דב גלעד כהן, כפי שפורסם במדור 'דין וחשבון' בעיתון 'גלובס', ביום 8.12.2008, תחת הכתורת 'לאולמרט זה כבר לא יועיל".

על ידי: דב גלעד כהןl חוק ומשפט> דין פלילי l 02/02/2009 lצפיות: 6,094

הליכי המעצר בישראל מתחלקים ל- 2 סוגי מעצר עיקריים : א. מעצר ימים ב. מעצר עד תום הליכים במסגרת המאמר יפורטו התנאים לעצור אדם בהתאם לסוג המעצר.

על ידי: עו"ד שחר גולדנברגl חוק ומשפט> דין פלילי l 07/06/2009 lצפיות: 235
דב גלעד כהן

תזכיר חוק מציע לאסור פרסום שמות חשודים ל-48 שעות. בדרך לאיסור פרסום אוטומטי? מאמר מאת עו"ד דב גלעד כהן, כפי שפורסם במוסף "ראשון בערב", מדור "דין וחשבון", בעיתון גלובס. 15-2-2009.

על ידי: דב גלעד כהןl חוק ומשפט> דין פלילי l 19/02/2009 lצפיות: 152
דב גלעד כהן

בית משפט היושב לדין כערכאה פלילית מוסמך להורות על ביטול אישומים שהוגשו נגד אדם, מטעמים של צדק והגינות. המאמר סוקר את התפתחות הדין והטענה עד להלכת "בורוביץ" - בליווי דוגמאות קונקרטיות להמחשה, שהינן רלוונטיות ביותר גם היום.

על ידי: דב גלעד כהןl חוק ומשפט> דין פלילי l 07/03/2010 lצפיות: 3,926
דב גלעד כהן

סקירה משפטית מקיפה בעניין טענת "אין להשיב לאשמה" במשפט פלילי, כולל דוגמאות להמחשה.

על ידי: דב גלעד כהןl חוק ומשפט> דין פלילי l 07/03/2010 lצפיות: 1,825

בעשור האחרון עלתה המודעות לסכנות הנובעות מעישון סיגריות ומוצרי הטבק , כתוצאה מכך חל שינוי מגמתי בתפיסה של המחוקק במדינת ישראל לעניין העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעשן , ובו בעת החלה אכיפה של הרשויות כנגד מעשנים בניגוד לחוק ובעלי עסקים אשר לא נשמעים להוראות שבחוק. יריית הפתיחה של שינוי המגמה נורתה ביום 7 לנובמבר 2007 בו שונה החוק "הגבלת העישון במקומות ציבוריים תשמ"ג-1983" כך שמעתה שמו יהיה "חוק למניעת העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון, התשמ"ג-1983

על ידי: עו"ד שחר גולדנברגl חוק ומשפט> דין פלילי l 25/06/2009 lצפיות: 235

רבים פונים אלינו, זמן מה לאחר שהסתיים כנגדם הליך פלילי בבית המשפט, בבקשה לסייע להם להיפטר מאותו כתם שדבק בהם והמכונה רישום פלילי, כתם שעתה עשוי ללוותם שנים רבות אם לא יפעלו בעניין. המדובר בכתם אשר פוגע באופן משמעותי ביכולתם להשתקם ולשוב ולחיות חיים נורמטיביים.

על ידי: דנה שביטl חוק ומשפט> דין פלילי l 26/11/2009 lצפיות: 8,696 lתגובות: 1
דורון בלדינגר

מי רצח אותך תאיר? האם רומן זדורוב הוא הרוצח האמיתי? או שאולי הרוצח עדין מסתובב חופשי? הסיפור האמיתי שמאחורי חקירת הרצח והשאלות הקשות שעולות ממנה.

על ידי: דורון בלדינגרl חוק ומשפט> דין פלילי l 25/12/2009 lצפיות: 6,639 lתגובות: 6

העונשים המגוחכים אשר מוטלים על הנהגים הגורמים לתאונות דרכים קטלניות ותנאי המאסר המופלגים אשר אותם אסירים זוכים להם לעיתים אינם מהווים הרתעה אמיתית.

על ידי: אביב ירוןl חוק ומשפט> דין פלילי l 28/10/2006 lצפיות: 14,925

שאל שאלה

שאל שאלה 200 תווים שנותרו
קטגוריות מאמרים
מקורות מאמרים
Quantcast