פיתוח שרירים

פיתוח שרירים

מהו פיתוח שרירים וכיצד להתאמן נכון? מהי התזונה הנכונה למפתחי גוף ומהם תוספי המזון שניתן לקחת? וגם-עצות לתזונה נכונה לאחר אימון.

לחץ כאן
בנושא בכדי לפרסם מאמר אינטרנטי משלך פיתוח שרירים
ד"ר קובי עזרא (Ph.D)

פיתוח שרירים שאלת השאלה כיצד אנו יכולים לפתח שרירים גדולים (פיתוח גוף ושרירים), באופן מהיר? אנשים ומדריכי חדר כושר שואלים אותי או לאחר הרצאות שאני מעביר, מהו הגורם לגדילת השרירים? התשובה שלי לעיתים קרובות משאירה אותם מבולבלים יותר.

על ידי: ד"ר קובי עזרא (Ph.D)l ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 25/12/2013 lצפיות: 336

אבקת חלבון היא אבקה בעלת ריכוז גבוה של חלבון בין 78% ועד 94% ו'בדר"כ אבקת חלבון מכילה מעט פחמימות ומעט מאוד שומנים. אבקת חלבון אינה"אבקת קסם" אבקת חלבון אינה מנפחת את הגוף יותר ממקור חלבון אחר, ז"א איןהבדל מבחינת תוצאה סופית והתפתחות שרירים, בין צריכה של אבקת חלבון לבין צריכה של גביע קוטג' אחרי אימון .

על ידי: תמר אורl ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 05/10/2013 lצפיות: 179

פעמים רבות שואלים אותי איזו אבקת החלבון היא הטובה ביותר, מכיוון שאף אחד לא יכול לדעת באמת. הסיבה שאף אחד לא יכול לדעת נעוצה בכך שכל אבקות החלבון מגיעות פחות או יותר באותה הצורה ורק הרכיבים שהיצרן מצהיר עליהם קובעים את איכותה.

על ידי: תמר אורl ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 13/09/2013 lצפיות: 329

דקה דורבולין (Deca Durabolin) הינו השם המסחרי של הרכיב הפרמקולוגי ננדרולון דקנואט (Nandrolone decanoate) אשר הינו סטרטאיד אנאבולי הניתן בזריקות תוך שריריות. הננדרולון הניו סטרואיד אנבולי הקשור למולקולת האסטר דקנואט. האסטר דקנואט הינו בעל משך שיחרור ופעילות ארוך, דבר המגביר את קצב זמן שחרורו וכן גם את זמן מחצית החיים של התרופה. פורמטים אחרים של ננדרולון (Nandrolone) הקיימים, כגון: ננדרולון פנילפרופיונאט (Nandrolone Phenylpropionate), הידוע גם בשם המסחרי שלו דורבולין (Durabolin) או NPP (ננדרולון ע

על ידי: Kobi Ezral ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 11/08/2013 lצפיות: 273

פרימובולן (Primobolan) הינו שמו המסחרי של הסטרואיד האנבולי מטנולון (Methenolone). סטרואיד זה זמין גם בצורת בסיס שומני להזרקה תוך שרירית – מטנולון איננטאט, וגם בצורה אוראלית – מטנולון אצטאט. כאמור הפרימובולן בזריקות זמין כמטנולון איננטאט (Methenolone Enanthate), והפורמט האוראלי ידוע כמטנולון איצטט (Methenolone Acetate).

על ידי: Kobi Ezral ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 08/08/2013 lצפיות: 522

הטרנבולון (Trenbolone) הינו הסטרואיד האנבולי-אנדרוגני החזק ביותר!. הטרנבולון אינו מיועד לשימוש אצל ספורטאים המתחילים את השימוש בסטרואידים האנאבוליים. הטרנבולון הינו לרוב מיועד לספורטאים ברמה בינונית ומתקדמת של השימוש בסטרואידים אנבוליים (ואסור שהשימוש יהיה בסייקל הראשון).

על ידי: Kobi Ezral ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 07/08/2013 lצפיות: 115

ההיסטוריה של סטרואידים היא למעשה, הסטרואידים אנבוליים ראשונים נוצרו בשנת 1930. פותח כדי למנוע את ניוון רקמת שריר בחולים עם מחל מתישות, הם גם נתנו לשרוף חולים כדי למנוע בזבוז ומחדש את הגוף ברמה התאית. רפואה, סטרואידים ברורים שיש מטרה מאוד לגיטימית לקיומה. אתלטים, ההשפעה העמוקה שלהם על ביצועים והמראה של משתמשים יכולה גם להתעלם ממנו ולא הכחישה. עם זאת, סטרואידים לא התחיל מנוצלים מסיבות שאינן רפואיות כלעשור לאחר שנוצר. בשנתי ה -40, רופאי נאצים ספקו סטרואידים לחייליהם במאמץ להפוך אותם ליותר אגרסיבי.

על ידי: Kobi Ezral ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 09/04/2013 lצפיות: 77
ד"ר קובי עזרא (Ph.D)

סטרואידים אנאבוליים הינו שם המוכר לגרסות סינטטיות של הורמון המין הגברי טסטוסטרון. המונח הנכון לתרכובות אלו הוא סטרואידים אנאבוליים אנדרוגנים (או בקיצור: AAS) - המונח "אנאבולי", בהתייחסו לבניית שרירים והמונח "אנדרוגני" או פעילות אנדרוגנית מתייחסת למאפיינים מין זכריים מוגברים. סטרואידים אנאבוליים יכולים שיינתנו באופן לגאלי לטיפול במצבים הנובעים ממחסור בהורמונים סטרואידים, כגון: התבגרות מאוחרת, כמו גם מחלות המתבטאות באובדן מסת שרי

על ידי: ד"ר קובי עזרא (Ph.D)l ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 01/04/2013 lצפיות: 214
Oshri Aiash

לא יורדים במשקל? לא רואים תוצאות לגוף שרירי ומעוצב? מתאמנים רבים הפוקדים את מכון הכושר תכופות ולפעמים לאורך שנים, לא חשים בשינוי בגופם החיצוני ואף הולכים ומשמינים שלא מכוונה. אותם המתאמנים אומרים נואש, יוצאים מתוסכלים ולבסוף עוזבים את מכון הכושר כשהם מאוכזבים, לאחר שהשליכו את כספם לשווא. וזאת כנראה בגלל ידע חסר שלולא ידעו אותו מלכתחילה היו מסוגלים לשנות את מבנה גופם ואף את חייהם בזמן קצר מאוד יחסית.

על ידי: Oshri Aiashl ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 12/10/2012 lצפיות: 1,511

אבקת החלבון של חברה זאת או אחרת פותחה ע"י מיטב מהנדסי המזון, זאת על מנת ליצור שילוב מנצח של טעם ואיכות ללא פשרות. חלבון צריך להכיל כמות גבוהה ביותר של כול אחת מחומצות האמינו למנה. ריכוז גבוה ביותר של חלבון מהאיכותיים והטהורים ביותר שקיימים. ללא שומן במצב טראנס.

על ידי: Kobi Ezral ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 02/10/2012 lצפיות: 189
Healthnfit

כמעט כל אדם אשר להוט להגדיל את מסת השרירים שלו ובמהירות הבזק, שומע את המילה סטרואידים אנבוליים בחדר הכושר!!! אם כן, במאמר זה אסביר את חלק מהמושגים אודות השימוש בסטרואידים האנבוליים, ואודות הבורות אשר סוררת סביב השימוש בתרופות הנ"ל אשר בשימוש בלתי נכון (לא רפואי) עשוי לגרום לתופעות לוואי חמורות ביותר ! ! !

על ידי: Healthnfitl ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 22/05/2007 lצפיות: 71,924 lתגובות: 3

במאמר זה נלמד בצקרה מה עדיף לאכול אחרי אימן כושר ומה עדיף לאכול אחרי.

על ידי: matanushl ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 06/12/2009 lצפיות: 39,726
Healthnfit

סטרואידים ותופעות לוואי כתבה זו נכתבה היות וישנם ספורטאים רבים (בכל מקצי הספורט), אשר עושים שמוש בתרופות הנ"ל, ולא למטרות בריאותיות "אם אתם מבינים למה אני מתכוון"?!

על ידי: Healthnfitl ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 22/09/2007 lצפיות: 31,280
ד"ר קובי עזרא (Ph.D)

טסטוסטרון (Testosterone) הינו הורמון מין זכרי המיוצר על ידי האשכים אצל הגבר, ובכמויות קטנות בשחלות אצל נשים. הורמון זה ממריץ צמיחת עצמות ושרירים אצל גברים ונשים, ומגרה התפתחות אצל גברים. מחסור בטסטוסטרון יכול להיגרם על ידי הפרעה באשכים או בבלוטת יותרת המוח. במצב זה אפשר לתת תוספות של טסטוסטרון סינתטי או מופק מבעלי חיים, בהזרקה או דרך הפה.

על ידי: ד"ר קובי עזרא (Ph.D)l ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 17/05/2008 lצפיות: 28,744 lתגובות: 1
ד"ר קובי עזרא (Ph.D)

סטרואידים ודהטוקסיפיקציה דהטוקסיפיקציה: (ניקוי רקמות הגוף מרעלנים שונים). דטוקסיפיקציה מומלצת ורצויה לעשות אצל אנשים בכלל וספורטאים בפרט.

על ידי: ד"ר קובי עזרא (Ph.D)l ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 22/09/2007 lצפיות: 23,791 lתגובות: 2
ד"ר קובי עזרא (Ph.D)

כיצד למנוע את הדעיכה בסיום השימוש בסטרואידים האנבולים ? מאת: יעקב עזרא מומחה לרפואה נטורופטית, תזונאי ומאמן כושר אישי. מחבר הספר: "סטרואידים – כל מה שרצית לדעת! ולא העשת לשאול?" בספר זה תוכלו לקרוא אודות כל התרופות (הורמונים, סטרואידים ועוד) והשימוש שלהם בקרב ספורטאים ...

על ידי: ד"ר קובי עזרא (Ph.D)l ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 22/09/2007 lצפיות: 22,488
יוסי משען

אחת הסוגיות המדוברות בחדרי כושר היא בטן שטוחה עם "קוביות", כי הרי כולנו רוצים להיות רזים, שריריים וכמובן עם קוביות בבטן. אז אך עושים את זה?

על ידי: יוסי משעןl ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 12/08/2007 lצפיות: 17,822
Healthnfit

בתחום התזונה, הדיאטה והבריאות ישנם נוכלים לא קטנים! בעיקר אילו אשר נותנים לכם ייעוצי תזונה במחירים זולים?! אך מצד שני דוחפים לכם תוסף מזון זה או אחר ! ! ! על כן, חשבתי שיהיה זה נכון להציג את האסטרטגיה של הנוכלים – בתחום תוספי המזון.

על ידי: Healthnfitl ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 22/05/2007 lצפיות: 17,022 lתגובות: 1
ד"ר קובי עזרא (Ph.D)

עקרונות בסיסיים לפיתוח השרירים והכוח (פיתוח שרירים וכוח מהיר)

על ידי: ד"ר קובי עזרא (Ph.D)l ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 24/08/2008 lצפיות: 15,607
ד"ר קובי עזרא (Ph.D)

תוכנית אימונים ותזונה לחיטוב ועיצוב הגוף והשרירים

על ידי: ד"ר קובי עזרא (Ph.D)l ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 02/08/2008 lצפיות: 15,452 lתגובות: 1
ד"ר קובי עזרא (Ph.D)

קלנבוטרול - Clenbuterol - קובי עזרא. הקלנבוטרול הינה תרופה המשמשת או יותר נכון שימשה בעבר לטיפול במחלות של דרכי הנשימה, כגון: אסטמה וגודש בדרכי הנשימה. היות ולקלנבוטרול השפעה המרחיבה סימפונות (bronchodilator). המאמר זה נדון אודות תפקודם ופעילותם של התרופה קלנבוטרול כגורם אשר מסייע לנצל חומצות שומן לאנרגיה זמינה יותר. וחשוב יותר כיצד למנוע את הפסקת הפעילות של הקלנבוטרול, כלומר לשפר את האפקטיביות של התרופה (מניעת הסבילות לתרופה) וזאת ע"י שמירת הקולטנים (רצפטורים) פעילים וזמינים למשך זמן ארוך

על ידי: ד"ר קובי עזרא (Ph.D)l ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 03/11/2009 lצפיות: 4,576
ד"ר קובי עזרא (Ph.D)

סטנוזולול, וינסטרול אחד מהסטרואידים האנבוליים שמו הרפואי הינו Stanozolol ושמו הגנרי השכיח ביותר הינו וינסטרול (בצורת אמפולות), והחבר'ה קוראים לו בקיצור ויני. שם שכיח נוסף הינו סטרומבה (מאירופה) המגיעה בצורת כדורים. מבנהו הכימי: 17 alpha-methyl-5alpha- androstano [3,2-c]pyrazol-17 beta-ol הסטרואיד – סטנוזולול הינו מאוד פופולארי בקרב ספורטאים רבים, ניתן לציין, כי חלק מהקורבנות שנתפסו עקב השימוש בתרופה היו בן ג'ונסון מקנדה, אשר זכה במדליה אולימפית בריצת 100 מטר באולימפיאדה בשנת 1

על ידי: ד"ר קובי עזרא (Ph.D)l ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 12/06/2011 lצפיות: 2,818
ד"ר קובי עזרא (Ph.D)

פיתוח גוף וסטרואידים אנאבולים תמיד כשמדברים על ספורטאים בכלל או על מפתחי גוף בפרט בן השורות ניתן למצוא את צמד המילים "סטרואידים אנאבולים". היות וסטטיסטית אכן מרבית מפתחי הגוף נוטלים תרופות אילו (סטרואידים אנבולים) ואחרות. בבדאי יצא לכם לשמוע בחדר הכושר שבו אתם מתאמנים את המילים: מתן רוסי, אנבול, דיאנבול, אנדרול, אנאפולון, פרווירון, מסטרולון, וינסטרול, סטנוזולול, אנאבר, אוקסנדרולון, טסטוסטרון, טסטווירון, סוסטנון, אילו הם למעשה שמות של תרופות אשר משתייכות למשפחת הסטרואידים האנבול

על ידי: ד"ר קובי עזרא (Ph.D)l ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 12/04/2011 lצפיות: 451
ד"ר קובי עזרא (Ph.D)

במאמר הזה האנשים שמעוניינים לשפר את הכושר הגופני ולפתח גוף שרירי, יודעים או חושבים שיודעים, שעל מנת להצליח במשימה צריך להתאמן ולאכול נכון. סוג האימון הוא כבר עניין שלכם. מה שאתם אוהבים ובהתאם למטרה שלכם. אבל מה שרבים לא לוקחים בחשבון הוא שעל מנת להשיג את התוצאות האופטימאליות מהאימונים, חשוב לאכול נכון ומתאים. חוץ מקלוריות, חלבונים, פחמימות ושומנים ישנם רכיבי מזון רבים ושונים אשר מסייעים לשמור על בריאות אופטימאלית, ניצול וספיגת המזון באופן יעיל יותר, רכיבי מזון אשר יכולים להשפיע על המערכת ההור

על ידי: ד"ר קובי עזרא (Ph.D)l ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 17/12/2008 lצפיות: 11,377
ד"ר קובי עזרא (Ph.D)

מגה מאס 4000 (4000 Mega Mass) המוצר מגה מאס 4000 מבית חברת ווידר העולמית, נחשבת למספר 1 בתחום פיתוח הגוף. המוצר מגה מאס 4000, מיועד לסייע לגופנו לעלות במשקל ובמסת השרירים. המגה מאס 4000, מספק לשרירי גופנו פחמימות פשוטות (דקסטרוזה, סוכר ענבים) ומורכבות אשר מספקות אנרגיה לטווח הקצר והמיידי לאימון (15 עד 30 דקות, וגם לטווח הארוך למשך מספר שעות), כך בעצם ניתנת היכולת לספורטאי לשפר את הכוח הפיזי בהרמת משקולות.

על ידי: ד"ר קובי עזרא (Ph.D)l ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 15/11/2011 lצפיות: 168

הלוטסטין, פלואוקסימסטרון Fluoxymesterone בשמו הגנרי פלואוקסימסטרון או בשמו השכיח יותר הלוטסטין. הלוטסטין הוא אחד מני רבים מסוגו כבר בשימוש על ידי ספורטאים במשך עשרות שנים. במשך זמן רב, המתמודדים האולימפיים השתמשו Halotestin להגדיל את האנרגיה שלהם ביצועים בספורט. עם זאת, עם כניסתו של התקנות על ידי הוועד האולימפי הבינלאומי והשימוש בה הטכנולוגיה, משתמשי Halotestin יזוהו אם הם משתמשים Halotestin חודשיים לפני התחרות. הסטרואיד הכי חזק שקיים לכוח, אהוב מאוד על פואר-ליפטרים, הסטרו

על ידי: Kobi Ezral ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 24/06/2011 lצפיות: 194
ד"ר קובי עזרא (Ph.D)

חומצות אמינו ושחרור הורמון הגדילה / יעקב עזרא. ישנם שני הורמונים הפועלים על וויסות הורמון הגדילה. הסומטוסטטין (somatostatin) גורם לדיכוי בשחרור הורמון הגדילה, ולעומתו הורמון ה- GHRH (growth hormone-releasing hormone), גורם לשחרור הורמון הגדילה. עם העלייה בגיל גופנו מייצר פחות ופחות הורמונים. אך שימוש נכון בתוספות מזון, פעילות גופנית ותזונה מתאימה אישית. השילוב המנצח של כל הנ"ל יכול להגביר את רמות הורמון הגדילה, ועימו את כל ההטבות של הרמה האופטימאלית שלו. אנשא לפרט מעט:

על ידי: ד"ר קובי עזרא (Ph.D)l ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 25/01/2009 lצפיות: 922
ד"ר קובי עזרא (Ph.D)

מסטרון דרוסטנולון – ד"ר קובי עזרא, מסטרון הינו סטרואיד הנגזר מההורמון דיהידרוטסטוסטרון (DHT). המסטרון המתאים בעיקר לפני תחרויות, אין שום סיבה לקחת את המסטרון למי שאינו מתחרה, החומר הזה יקר מאוד, סטרואיד חלש והיתרון שלו בדומה לבולדנון, נותן מראה מוצק מתחת ל- 10% שומן, יש צורך במינונים גבוהים מאוד של החומר הזה. המסטרון מצוי בשימוש בעיקר בסייקלי חיטוב ולפני תחרויות. ישנן 2 גירסאות למסטרון: האחת עם אסטר ארוך – איננטאט והשנייה עם אסטר קצר פרופיונט. החומר הפעיל במסטרון הינו דרוסטנולון - Drostanolo

על ידי: ד"ר קובי עזרא (Ph.D)l ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 17/06/2011 lצפיות: 1,083
ד"ר קובי עזרא (Ph.D)

טסטוסטרון לסוגיו השונים טסטוסטרון הינו הורמון המין הגברי, אין צורך להרחיב אודות חשיבותו לגופנו (על כך ניתן לקרוא המאמרים אחרים שלי, כגון: 1. "טסטוסטרון (Testosterone)", "הורמונים ואנטי-אייגי'נג"). אך חשוב לציין, אודות יתרונותיו וחסרונותיו בסייקלים שספורטאים מבצעים: יתרונותיו לספורטאי הינן: עלייה בחשק המיני - עקב השפעותו האנדרוגנית, מסייע לעלייה במסה השרירית ובכוח. אך חשוב לציין, כי שי לטסטוסטרון גם חסרונות שהוא מציע לספורטאי, כגון: עלייה בארומטיזציה - שניתן לאבחן בצבירת נוזלים מרובה ומ

על ידי: ד"ר קובי עזרא (Ph.D)l ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 17/12/2008 lצפיות: 1,095
ד"ר קובי עזרא (Ph.D)

חומצות אמינו מסועפות Branched Chain Amino Acids / יעקב עזרא L- Lucian LIso1eucine

על ידי: ד"ר קובי עזרא (Ph.D)l ספורט וכושר גופני> פיתוח שרירים l 17/04/2009 lצפיות: 1,280

שאל שאלה

שאל שאלה 200 תווים שנותרו
קטגוריות מאמרים
מקורות מאמרים
Quantcast