פסיכולוגיה

פסיכולוגיה

מהם הסוגים השונים של אהבות בראי הפסיכולוגיה? מהו טיפול קוגנטיבי-התנהגותי בפחד בפני נהיגה/טיסה? מהו מיתוג מחדש של ה"אני"? וגם-פייסבוק:אתר אינטרנט או תת מודע קולקטיבי?

לחץ כאן
בנושא בכדי לפרסם מאמר אינטרנטי משלך פסיכולוגיה
עמית ורהפטיג

פסיכולוג קליני מסביר למה אנחנו פוגעים בסיכויים שלנו להצליח בדיוק ברגע האמת התשובה נעוצה בגורמים פנימיים עמוקים בנפש שלנו

על ידי: עמית ורהפטיגl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 23/02/2015
עמית ורהפטיג

פסיכולוג קליני מסביר מה מביא אותנו שוב ושוב ליפול בפח של הבטחות שווא. מודעות לסיבה עשויה לעזור לנו להימנע מזה.

על ידי: עמית ורהפטיגl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 23/02/2015
עמית ורהפטיג

פסיכולוג קליני מסביר: התמודדות עם תסריטים קיצוניים שמונעים מאיתנו להתמודד עם מה שאנו חוששים ממנו. ההתמודדות נעשיתת בעזרת כלים פסיכולוגים.

על ידי: עמית ורהפטיגl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 23/02/2015
עמית ורהפטיג

פסיכולוג קליני מסביר : התמודדות עם חוסר ביטחון עצמי. ההתמודדות נעשית בעזרת כלים פסיכולוגיים ובעזרת טיפול פסיכולוגי

על ידי: עמית ורהפטיגl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 23/02/2015
עמית ורהפטיג

פסיכולוג קליני מסביר. איך להתמודד עם הנטייה שלנו לנמנע ולברוח מאתגרים. הסיבה נעוצה בגורמים פנימיים בנפש.

על ידי: עמית ורהפטיגl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 23/02/2015
אביגיל וולקוב

כמה ערך יש לנו בעיניי אחרים ואיך זה משפיע על התפיסה שלנו את עצמנו ויותר מכך איך זה משפיע על "האקלים הפנימי"-מצב הרוח, האנרגיה, המוטיבציה שלנו, כמה אנחנו בעצמנו מעריכים את הערך שלנו, האם הערכה עצמית עומדת בפני עצמה, או שמא היא תלוית מצבים, אנשים וזמן?

על ידי: אביגיל וולקובl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 24/11/2014 lצפיות: 31

מהו "אפקט הבעלות", איזו השפעה אדירה יש לו על חיינו, ואיך חברות גדולות עושות בו שימוש כדי למכור לנו יותר מוצרים ולהגדיל את הכנסותיהן. אם תשכילו לקרוא את המאמר הזה היטב, העיקרון שעומד מאחורי "אפקט הבעלות" יוכל לשמש גם אתכם כדי להגדיל את ההכנסות של העסק שלכם , וגם כדי לא ליפול במלכודות "האפקט".

על ידי: ניר עידוl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 21/11/2014 lצפיות: 21
אסף גזית

מאמר עוסק בגורמים לתקשורת אפקטיבית ולחוסר תקשורת (ובעקבותיה, הסלמה ועימות), עפ"י תיאוריית "ניתוח עיסקאות" (T.A) גישתו של הפסיכיאטר וחוקר התקשורת הבין אישית אריק ברן. ברן טוען שתקשורת בין אישית הנה "עסקה" לכול דבר, ובמודל שפיתח, הוא עוסק בתקשורת בין אישית' כהשתקפות רגשית הדדית שבמסגרתה, הצדדים יוצרים מציאות רגשית, זה בקרב זה, כדפוס של תקשורת לא מודעת. ייחודו של המודל בכך שניתן ליישם אותו, הן בקונטקסט פסיכותרפויתי, הן בקונטקסט ייעוצי והן בחיי היום יום, דהיינו, זוגיות, הורות ותקשורת בכלל.

על ידי: אסף גזיתl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 27/01/2014 lצפיות: 139
אסף גזית

מצבי לחץ משפיעים בתחןם הגופני, הנפשי וההתנהגותי. המאמר עוסק במיגוון דרכים להתמודדות יעילה במצבי לחץ, בתחומים ורבדים שונים של מעגל החיים.

על ידי: אסף גזיתl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 20/11/2013 lצפיות: 136
דוקטור ירון

מה הקשר בין דימוי עצמי וקושי במציאת בן זוג אצל גייז? מה היתרונות והחסרונות של יציאה מהארון? מה ההתמודדויות הרגשיות של גיי המבקש להיות אבא? ד"ר ירון, פסיכותרפיסט המתמחה בטיפול פסיכולוגי לגייז (Gays), מתייחס לכמה מהשאלות הנפוצות ששואלים מטופלים.

על ידי: דוקטור ירוןl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 08/11/2013 lצפיות: 137
אליעד כהן - מאמן אימון אישי

עצבות. עד כמה היא גרועה ? כמה נזק היא גורמת לבן אדם ? כיצד עצבות משפיעה על יכולת החשיבה והריכוז של בן אדם ? למה זה טיפשי להיות עצוב ? מהי הטעות הנפוצה ביותר של אנשים שבאים להשתפר ? מה גורם לבן אדם להיות עצוב ? כיצד תצליח לגרש את העצבות שלך ? כיצד תצליח לצאת מדיכאון וממצב רוח רע ? כיצד להתגבר על ייאוש למרות שאתה כולך מלא חסרונות ובעיות ? האם זה הגיוני להיות עצוב ? האם עצבות היא פעולה שבאה מהשכל ? כמה נזק גורמת העצבות לאדם ? למה קריטי שלא להיות בעצבות ? איך לא להיות

על ידי: אליעד כהן - מאמן אימון אישיl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 09/09/2007 lצפיות: 244,155
אליעד כהן - מאמן אימון אישי

נדודי שינה. כיצד להצליח להירדם בקלות ? מהו הגורם העיקרי לנדודי שינה ? כיצד להצליח לסלק מחשבות טורדניות ולהירדם בצורה ממש פשוטה ? על מה צריך לחשוב אם רוצים להירדם בקלות ? האם אתה גורם לעצמך לכך שלא תצליח להירדם ? איך על ידי שליטה במחשבות שלך תצליח להירדם בקלות ?

על ידי: אליעד כהן - מאמן אימון אישיl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 09/09/2007 lצפיות: 104,023 lתגובות: 1
ד"ר אבי זלבה

העובדה שכל סטודנט בפוטנציה עובר קורסים במכונים (הצצים כפטריות לאחר גשם) כדי לשפר מנת המשכל שלו מעוררת תמיהה לא קטנה. האם שינון של ולימוד של השפה העברית או לימוד התאמה בין צורות הנדסיות הוא זה הקובע את מנת המשכל שלך

על ידי: ד"ר אבי זלבהl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 18/08/2009 lצפיות: 53,240

תרגיל פשוט וקל שיכול לשפר את מצב הרוח בין רגע, ולאזן אותנו על רמה גבוהה יותר לטווח ארוך.

על ידי: מיכל רוןl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 02/09/2007 lצפיות: 38,180 lתגובות: 1
אליעד כהן - מאמן אימון אישי

הסיבה לכך שכל ההתחלות קשות היא משום שבנקודת ההתחלה אתה כאדם מתחיל לעשות הפוך ושונה ממה שהיית רגיל לעשות עד אותו הרגע. כשאתה מתמיד לעשות משהו שאתה כבר רגיל בו, זה פחות קשה כי אתה לא צריך לכפות על עצמך לעבור מצד אחד לצד השני, כי אתה עושה משהו שאתה כבר רגיל לעשות אותו. התחלה באה לידי ביטוי בכך שאתה מתחיל לעשות משהו שלא עשית אותו קודם לכן, אתה מתחיל לנהוג בצורה שונה מאשר נהגת עד אותו הרגע ולכן כל התחלה היא קשה, בגלל שאתה צריך לעבור מצד אחד לצד השני.

על ידי: אליעד כהן - מאמן אימון אישיl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 09/09/2007 lצפיות: 32,506 lתגובות: 1
אליעד כהן - מאמן אימון אישי

שמחה ועצבות. מהו שורש השמחה ? מהו המכנה המשותף של כל השמחות והדברים המשמחים ? האם כולם שמחים מאותן הסיבות ? מה המכנה המשותף של כל מה שגורם לאנשים לשמוח ? מהי שמחה שלמה ? כיצד ניתן להגיע לשורש השמח ולהנות ממנו ? כיצד מודעות עצמית יכולה לגרום לשמחה ולעצב כאחד ? כיצד להגדיל את השמחה ולהימנע מעצבות ? עד כמה קל לשמוח / להיות עצוב ? למה השמחה זמינה עבורנו כל כך בקלות ?

על ידי: אליעד כהן - מאמן אימון אישיl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 09/09/2007 lצפיות: 25,861
רקפת אשכנזי פסח

"כל אדם רוצה להיות מאושר אך כדי להצליח בכך יש לדעת תחילה מהו האושר" ז'אן ז'אק רוסו. בתחילת שנות האלפיים ייסד הפסיכולוג האמריקאי מרטין סליגמן את מדע הפסיכולוגיה החיובית. טענתו העיקרית היא שעד אז עסקה הפסיכולוגיה רק בתחומים השליליים של האנושות. התובנה העיקרית של סליגמן הביאה לכך שבכל אדם קיימות חוזקות בהן יש להתרכז. במקום לעסוק במה אין ואיך לשפר חולשות, יש לעסוק בחצי הכוס המלאה.

על ידי: רקפת אשכנזי פסחl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 01/08/2008 lצפיות: 24,083
אברהם שטיינר

מהי רווקות מאוחרת. הגיל. הסיבות לרווקות מאוחרת. קשיים. הרווק והרווקה בשבטיות הישראלית.נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שפורסמו ב- 2006 - 76% מהגברים ו-60% מהנשים עד גיל 29 היו בשנת 2006 רווקים ורווקות. הסיבה הרשמית, דחיית גיל הנישואין, זולגת גם לעשור של בני ה-30 פלוס: בקבוצת הגיל 30-34 28% מהגברים רווקים ו-17% מהנשים רווקות, בקבוצת הגיל 35-39 12.7% מהגברים ו-10% מהנשים טרם נכנסו תחת החופה. 2008 גיל הנישואין הממוצע בישראל - 28. (עדיין נמוך יחסית למדינות המערביות). מתוך: לוחות הלמ"ס

על ידי: אברהם שטיינרl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 10/03/2009 lצפיות: 24,049 lתגובות: 1
אליעד כהן - מאמן אימון אישי

אושר. מהם הדברים שאדם צריך לעשות כדי להיות מאושר ? איזו מציאות עליך ליצור סביבך כדי להיות מאושר ? אילו דברים עליך להשיג כדי להיות מאושר ? אילו דברים עליך לעשות כדי להיות מאושר ?

על ידי: אליעד כהן - מאמן אימון אישיl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 09/09/2007 lצפיות: 21,499
יורם ראובני

מאמר זה עוסק בטיפול פסיכולוגי על פי הגישה הדינמית קצרת המועד. אתאר את הרעיונות המרכזיים עליהם מושתתת הגישה תוך התמקדות בעקרונות הפילוסופיים העומדים מאחוריה, האופן בו נעשית האבחנה, הטכניקות הטיפוליות האופייניות לגישה, התהליך הטיפולי, מקומו של המטפל בתהליך, אלמנט הזמן בטיפול, תמיכתה של הגישה בייחודיות ואותנטיות של המטופל לעומת הסתגלות וכן יתרונותיה וחסרונותיה כפי שהם באים לידי ביטוי בתהליך הטיפולי. קריאה מהנה.

על ידי: יורם ראובניl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 29/08/2008 lצפיות: 16,293
Y elem

המאמר סוקר אחר קשיי מתבגרים בהגעה לטיפול/ייעוץ בסביבת ה Off Line וכיצד עכבות אלו מוסרות או מוקלות בסביבת On Line . כל זאת תוך הסתמך על הנעשה ב Y elem- פלטפורמה אינטרנטית למידע, ייעוץ ותמיכה נפשית של עמותת עלם.

על ידי: Y eleml מדעי החברה> פסיכולוגיה l 15/05/2009 lצפיות: 7,319
ד"ר אבי זלבה

ניתן למצוא אנשים טיפשים בכל מקום.בכל ויכוח חברתי תשמע דעתם "המלומדת" היא תאמר בטון פסקני וללא אפשרות ערעור על דבריהם.אנשים אלו נוטים שלא לקרוא ספרים רציניים או ספרי מדע ומסתמכים ,בדרך כלל, על מה שראו בטלוויזיה .

על ידי: ד"ר אבי זלבהl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 14/07/2009 lצפיות: 79
ד"ר אבי זלבה

חושב על סרט שראינו אמש.סרט המתאים לכל מה שלמדתי ,אלמד ואדע על תורת המשחקים.המצב בסרט היה מורכב למדי :חבורת שודדים פרצה לבנק והרגה תוך כדי ירי מספר אנשים.

על ידי: ד"ר אבי זלבהl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 29/07/2009 lצפיות: 3,498
ד"ר אבי זלבה

היום הוא המחר של האתמול שחשבת שלא תשרוד אותו.עצרו, קחו נשימה עמוקה ותקראו זאת שוב. זה משפט שחובר ככל הנראה על ידי אדם חכם מאוד.

על ידי: ד"ר אבי זלבהl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 23/07/2009 lצפיות: 2,250
נסים אברג'ל - טוען רבני

מהו אבל? איך מתמודדים עם אובדן? הזוגיות מתפרקת, אנו חשים כי אנו מאבדים את היקר מכל, מה עושים? איך ממשיכים הלאה? איך מפנימים? במאמר זה תמצאו את כל התשובות.

על ידי: נסים אברג'ל - טוען רבניl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 23/08/2009 lצפיות: 687
ליאור כהן

הפסיכולוגיה החיובית היא גישה אשר שמה לה למטרה לפתח דרכים להגדלת האושר של בני האדם. גישה זו עוסקת במציאת דרכים, מבוססות מחקרית להגדלת האושר האנושי, העצמת תחושת המשמעות בחיים ושביעות הרצון מהחיים. תחום נוסף הוא זיהוי תחומי החוזק המרכזיים שלנו, ופיתוח דרכים לטיפוח חוזקות אלו, ושימוש תדיר וקבוע בהם. ייחודה של הפסיכולוגיה החיובית הוא בכך שהיא אינה מתמקדת במחלות נפש וריפוין, אלא בהגדלת הפוטנציאל האנושי ושיפור וקידום איכות החיים.

על ידי: ליאור כהןl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 11/10/2008 lצפיות: 1,925
רונית כהן

הרבה מאד בני אדם סבלו או סובלים מהטלת שתן בלתי רצונית בתקופת הילדות. הסטטיסטיקה נעה בין 320,000 לחצי מליון בני אדם רק בישראל. בהתחלה כולם מבינים: ברור שתינוקות נולדים חסרים ביכולת לשלוט בהפרשותיהם. אך משלב מסוים מתחילה הסביבה לצפות מן הילד שישלוט ויטיל מימיו אך ורק במקום מסוים. והציפייה הזו, כמו עוד הרבה ציפיות שלא ניתן לממש, עשויה להנחיל אכזבה צורבת ולהתנפץ אל מצע בלתי ריחני בעליל.

על ידי: רונית כהןl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 20/11/2007 lצפיות: 9,422
רקפת אשכנזי פסח

"כל אדם רוצה להיות מאושר אך כדי להצליח בכך יש לדעת תחילה מהו האושר" ז'אן ז'אק רוסו. בתחילת שנות האלפיים ייסד הפסיכולוג האמריקאי מרטין סליגמן את מדע הפסיכולוגיה החיובית. טענתו העיקרית היא שעד אז עסקה הפסיכולוגיה רק בתחומים השליליים של האנושות. התובנה העיקרית של סליגמן הביאה לכך שבכל אדם קיימות חוזקות בהן יש להתרכז. במקום לעסוק במה אין ואיך לשפר חולשות, יש לעסוק בחצי הכוס המלאה.

על ידי: רקפת אשכנזי פסחl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 01/08/2008 lצפיות: 24,083
אליעד כהן - מאמן אימון אישי

עצבות. עד כמה היא גרועה ? כמה נזק היא גורמת לבן אדם ? כיצד עצבות משפיעה על יכולת החשיבה והריכוז של בן אדם ? למה זה טיפשי להיות עצוב ? מהי הטעות הנפוצה ביותר של אנשים שבאים להשתפר ? מה גורם לבן אדם להיות עצוב ? כיצד תצליח לגרש את העצבות שלך ? כיצד תצליח לצאת מדיכאון וממצב רוח רע ? כיצד להתגבר על ייאוש למרות שאתה כולך מלא חסרונות ובעיות ? האם זה הגיוני להיות עצוב ? האם עצבות היא פעולה שבאה מהשכל ? כמה נזק גורמת העצבות לאדם ? למה קריטי שלא להיות בעצבות ? איך לא להיות

על ידי: אליעד כהן - מאמן אימון אישיl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 09/09/2007 lצפיות: 244,155

נשאלת השאלה האם הגורלנו בין הידים שלנו או הגורם המרכזי לבעיות שלנו בחיים חלק מהם מקורם אנחנו ולא הגורל בתחקיר זה אנסה להסביר מה הוא גורל ולמה אנחנו תלויים בו והאם אנחנו נטיב עם גורלנו ע"מ להתרחק מכל רע אלוהים הוריד שלשה ספרי שמיים לאסלאם וליהדות ולנצרות וציווה עליהם ללכת בדרך האמונה בו והמעשים הטובים ומונע ממאמיניו ללכת בדרך הכפרות והמעשים הרעים.

על ידי: אלהוזייל חסן גדועl מדעי החברה> פסיכולוגיה l 27/03/2009 lצפיות: 298

שאל שאלה

שאל שאלה 200 תווים שנותרו
קטגוריות מאמרים
מקורות מאמרים
Quantcast