ציפורן חודרנית - טיפול בלייזר

פורסם: 28/12/2006 |תגובות: 2 | צפיות: 71,105 | Share

ציפורן חודרנית היא מצב שבו הציפורן גדלה לתוך הבשר של האצבע וגורמת לפצע שהוא למעשה פצע לחץ . הבעיה שכיחה במיוחד באוכלוסיה הצעירה .הסיבות השכיחות הינן גזירה לא נכונה של הציפורן ונעלים לא מתאימות . לציין שישנן עוד סיבות רבות כגון מבנה האצבע והציפורן, תורשה והשמנת יתר.לרוב הזיהום נוצר בבוהן ולעיתים יותר נדירות בשאר האצבעות של הרגליים. ישנן שלוש דרגות של הציפורן החודרנית.

דרגה 1 תסמינים: אודם ונפיחות קלה כאב בזמן לחיצה בקצה הציפורן ובהליכה
דרגה 2 תסמינים: כאב בנגיעה קלה וקושי בהליכה עקב הכאב
דרגה 3 תסמינים: רקמה דלקתית ונפיחות של העור הסמוך לציפורן של מחלה כרונית החולה אינו חש כאב.

מהלך המחלה:

בתחילת המחלה כאשר ישנם סימני דלקת כגון כאבים, אודם והפרשה מוגלתית ניתן לפעמים על ידי מה שמכונה טיפול שמרני לרפא את האזור. בדרגה השלישי יש צורך בניתוח. הטיפול השמרני מורכב מהיגיינה קפדנית, אמבטיות חמות לכף הרגל ומשחה אנטיביוטית מקומית. לחולים בסיכון כגון סוכרתיים וחולים עם מחלות כלי דם בגפיים לעיתים יש צורך במתן אנטיביוטיקה דרך הפה.

טיפולים כירורגיים ישנם מספר ניתוחים מקובלים לכריתת הציפורן . ניתן לכרות חלק מהציפורן את כולה ולפעמים כריתה רדיקלית אשר כוללת את המטריקס "השורש" בשלמותו . אחוז החזרה משתנה אך בשיטות של כריתה חלקית או מלאה ללא השורש יכול להגיע ל 40-50% על פי מחקרים שונים. טיפולים בעלי שיעור הצלחה גבוהים יותר הם כריתות עם השמדת המטריקס על ידי חומרים כימיים או לייזר.

הטיפול בלייזר רפואי
Amplification by Stimulated Emission of Radiation Light או Laser
יוצר אלומת אור מרוכז, באורך גל אחד ובתדירות אחת, המכונה קרן הלייזר. ברפואה ישנם סוגי לייזר רבים, לשימושים מגוונים. לצורך הטיפול נהוג להשתמש בלייזר מסוג: CO2 – בעל אורך גל 0.106 מיקרון, בתחום האינפרא-אדום. קרן הלייזר מדויקת ביותר, אינה שורפת, אלא מאדה את המים שבתוך התאים ועל ידי כך הורסת אותם, ללא פגיעה ברקמות שכנות. זאת להבדיל מהטיפולים הכירורגים המקובלים הפוגעים ברקמה ויוצרים טראומה ברקמות הבריאות הטיפול מבוצע לאחר הרדמה מקומית . בהמשך רבע עד שליש ציפורן ניכרת לאורך והשורש-המטריקס של הציפורן מושמד על ידי קרן הלייזר . משך הפעולה כ20 -30 דקות וניתן לבצע בכל גיל.הטיפול יעיל במיוחד לציפורן חודרנית חוזרת. הטיפול בלייזר בעל יתרונות רבים והראשון אחוז חזרה נמוך ביותר 2-4%, בהשוואה לטיפולים הכירורגים . לאור הדיוק של הקרן נפגעת רק הרקמה החולה דבר שמקל על הכאבים לאחר הניתוח וגם משפיע ישירות על הריפויואכן זמן ההחלמה קצר יותר מטיפולים אחרים. ישנם ספורטאים אשר חוזרים להתאמן למחרת הטיפול בלייזר.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 17 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/1014/ציפורן-חודרנית-טיפול-בלייזר

  השאר תגובה למאמר זה

  בעיית בריחת שתן מתוך דחף פתאומי עשויה להיגרם עקב דלקות במעי הגס או עקב התרופפות מגוון שרירים שונים בגוף לאור הליך הזקנה או בעקבות מחלות אחרות שמובילות לתופעה הבלתי נעימה. גם במקרים שכאלו ניתן למצוא תרגילים לחיזוק המערכת

  על ידי: שאולl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 29/03/2015

  נשים רבות עשויות לחוש שהן לבד במערכה, אך אם רק קצת בודקים את הנתונים מגלים שבעיית בריחת שתן הינה בעיה ששייכת ללא מעט אנשים מבוגרים, ואם מביטים על הנתונים היבשים נמצא שאחד מכל שלושה אנשים מבוגרים סובלים מבעיית בריחת שתן.

  על ידי: שאולl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 29/03/2015

  אם אתם עושים את צעדכם הראשונים בחיפוש אחר מוצרי ספיגה למבוגרים – חשוב שבשלב הראשון תכירו לעומק את כל האפשרויות המוצעות לכם.

  על ידי: שאולl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 29/03/2015

  כיום, ניתן להשיג מראה צעיר וחטוב במהירות באמצעותם של הניתוחים הפלסטיים. ניתן לתקן פגמים אסתטיים שונים, להצר היקפים ולטפל בסימני הזדקנות באמצעות ניתוח פלסטי.

  על ידי: שאולl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 26/03/2015

  החלום על עור מתוח, צעיר וגמיש בעל מראה רענן ובהיר הוא נחלתם של רבים. עד לא מזמן נהוג היה לתרגם את החלום הזה למציאות על ידי שיטות טיפול ניתוחיות שהיו כרוכות בסבל רב

  על ידי: שאולl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 26/03/2015

  יש פתרון למקרים של תגובה אלרגית לקרדית אבק הבית - בריאוטק רדית אבק הבית נחשבת לדיירת קבע בהרבה בתים וגורמת לדיירים להתגרד ולהתעטש ללא הפסקה. קרדית אבק הבית אמנם בלתי נראית לעין, אך אפשר להפטר ממנה בכמה צעדים יעילים של ניקיון. הדבר נשמע כמו סרט אימים אך מסתבר שהוא חלק מחיי היום יום שלנו. ידוע שקרדית אבק הבית רגישה לשינויי טמפרטורה קיצוניים

  על ידי: טל פולl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 22/03/2015
  רפי רזניק

  נוירוכירורג הוא רופא אשר המומחיות שלו היא בהתערבות כירורגית שמטרתן היא טיפול במחלות של מערכת העצבים המרכזית או מערכת העצבים ההיקפית

  על ידי: רפי רזניקl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 18/02/2015 lצפיות: 14
  רפי רזניק

  האורולוגיה הינו ענף רפואה המתמחה בילדים, נשים וגברים בכל הקשור לכליות ומערכת השתן.

  על ידי: רפי רזניקl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 18/01/2015 lצפיות: 11

  תגובות על מאמר זה

  5
  טל 10/11/2008
  בדומה לתגובה קודמת, גם אצלי הבעיה היא כרונית וקיימת כמעט מאז שאני זוכרת את עצמי.
  לפני שנה בדיוק עברתי עקירה חלקית של הציפורן ע"י כירורג.. הציפורן צמחה עם שבר באמצעה וממשיכה לחדור ולהכאיב...
  אשמח לכתובת אליה אוכל לפנות המציעה טיפול אלטרנטיבי כגון הלייזר אותו תיארת,
  תודה מראש,
  טל גלבוע
  5
  ערן גבריאל 10/09/2007
  שלום.
  קראתי את המאמר. גם אצלי מבצבצת הבעיה הזו כבר בפעם השנייה (לפני 7 שנים היה לי וביצעתי ניתוח כירורגי- לא מוכן לחזור עליו שוב !!!).
  רציתי לברר היכן ניתן לבצע את הניתוח וכמה הוא עולה באופן פרטי (מאחר ואני בצבא קבע).

  תודה רבה ושנה טובה.
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast