ציפורן חודרנית - טיפול בלייזר

פורסם: 28/12/2006 |תגובות: 2 | צפיות: 71,039 | Share

ציפורן חודרנית היא מצב שבו הציפורן גדלה לתוך הבשר של האצבע וגורמת לפצע שהוא למעשה פצע לחץ . הבעיה שכיחה במיוחד באוכלוסיה הצעירה .הסיבות השכיחות הינן גזירה לא נכונה של הציפורן ונעלים לא מתאימות . לציין שישנן עוד סיבות רבות כגון מבנה האצבע והציפורן, תורשה והשמנת יתר.לרוב הזיהום נוצר בבוהן ולעיתים יותר נדירות בשאר האצבעות של הרגליים. ישנן שלוש דרגות של הציפורן החודרנית.

דרגה 1 תסמינים: אודם ונפיחות קלה כאב בזמן לחיצה בקצה הציפורן ובהליכה
דרגה 2 תסמינים: כאב בנגיעה קלה וקושי בהליכה עקב הכאב
דרגה 3 תסמינים: רקמה דלקתית ונפיחות של העור הסמוך לציפורן של מחלה כרונית החולה אינו חש כאב.

מהלך המחלה:

בתחילת המחלה כאשר ישנם סימני דלקת כגון כאבים, אודם והפרשה מוגלתית ניתן לפעמים על ידי מה שמכונה טיפול שמרני לרפא את האזור. בדרגה השלישי יש צורך בניתוח. הטיפול השמרני מורכב מהיגיינה קפדנית, אמבטיות חמות לכף הרגל ומשחה אנטיביוטית מקומית. לחולים בסיכון כגון סוכרתיים וחולים עם מחלות כלי דם בגפיים לעיתים יש צורך במתן אנטיביוטיקה דרך הפה.

טיפולים כירורגיים ישנם מספר ניתוחים מקובלים לכריתת הציפורן . ניתן לכרות חלק מהציפורן את כולה ולפעמים כריתה רדיקלית אשר כוללת את המטריקס "השורש" בשלמותו . אחוז החזרה משתנה אך בשיטות של כריתה חלקית או מלאה ללא השורש יכול להגיע ל 40-50% על פי מחקרים שונים. טיפולים בעלי שיעור הצלחה גבוהים יותר הם כריתות עם השמדת המטריקס על ידי חומרים כימיים או לייזר.

הטיפול בלייזר רפואי
Amplification by Stimulated Emission of Radiation Light או Laser
יוצר אלומת אור מרוכז, באורך גל אחד ובתדירות אחת, המכונה קרן הלייזר. ברפואה ישנם סוגי לייזר רבים, לשימושים מגוונים. לצורך הטיפול נהוג להשתמש בלייזר מסוג: CO2 – בעל אורך גל 0.106 מיקרון, בתחום האינפרא-אדום. קרן הלייזר מדויקת ביותר, אינה שורפת, אלא מאדה את המים שבתוך התאים ועל ידי כך הורסת אותם, ללא פגיעה ברקמות שכנות. זאת להבדיל מהטיפולים הכירורגים המקובלים הפוגעים ברקמה ויוצרים טראומה ברקמות הבריאות הטיפול מבוצע לאחר הרדמה מקומית . בהמשך רבע עד שליש ציפורן ניכרת לאורך והשורש-המטריקס של הציפורן מושמד על ידי קרן הלייזר . משך הפעולה כ20 -30 דקות וניתן לבצע בכל גיל.הטיפול יעיל במיוחד לציפורן חודרנית חוזרת. הטיפול בלייזר בעל יתרונות רבים והראשון אחוז חזרה נמוך ביותר 2-4%, בהשוואה לטיפולים הכירורגים . לאור הדיוק של הקרן נפגעת רק הרקמה החולה דבר שמקל על הכאבים לאחר הניתוח וגם משפיע ישירות על הריפויואכן זמן ההחלמה קצר יותר מטיפולים אחרים. ישנם ספורטאים אשר חוזרים להתאמן למחרת הטיפול בלייזר.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 17 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/1014/ציפורן-חודרנית-טיפול-בלייזר

  השאר תגובה למאמר זה

  שיטה מדעית המבוססת על בדיקה מטבולית חדשנית שעל פיה ניתן לכל אדם פרוטוקול תזונתי אישי מדוייק המתאים למצבו ולטיפולים שהוא מקבל (Individual Optimized Nutrition)

  על ידי: דורית ארדl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 02/09/2014 lצפיות: 12

  המסע שעברתי לגלוי הסיבות האמיתיות לעליית רמות הסוכר בדמי ועד שמצאתי את הדרך להתגבר עלהמחלה. אני מצווה לתת לכול אחד את האפשרות לדעת ולשנות.

  על ידי: יהודהl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 28/08/2014 lצפיות: 17

  מי ים המלח, הבוץ והמינרלים הרבים בו ידועים בשל סגולותיהם הרפואיות. כבר שנים רבות ים המלח ידוע בתור מקום עלייה לרגל לחולים החולים במגוון של מחלות כגון מחלות פרקים, מחלות עור, מחלות נשימה ועוד.

  על ידי: centrifogol בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 20/08/2014 lצפיות: 11

  כיום רק כ20% מביקורי הרופא מחייבים מגע של הרופא עם המטופל, עובדה זו מקדמת (במיוחד בארה"ב) אפשרויות מפגש עם רופאה בצורה וירטואלית, מערכות מתוחכמות (כמו של Cisco) המשלבות צ'אט ומכשור המאפשר בדיקות בזמן אמת- בצד המטופל של המסך! כלומר, לא רק הטכנולוגיה של המכשירים הבודקים אותנו ואפשרויות המעקב של הרופא משתנים, אלא עצם חווית הטיפול משתנה

  על ידי: אלעד גאוןl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 18/08/2014
  טיפולי טווינה משה

  בואו להכיר שיטת טיפול יפנית מדהימה ששמה SOTAI לאיזון הגוף לבעיות כאב , לשיפור טווחי תנועה , שיפור הגמישות מידית תוך כדי הטיפול , השיטה פותחה ע"י רופא ומטפל סיני בשם השימוטו לפני כ 100 שנה שחקר רבות על בעיות כאב . המאמר סוקר את רעיון מאחורי השיטה ובמה היא מטפלת , שיטת הסוטאי מניעה את הגוף בכיוון ההפוך לכאב בצורה עדינה וללא מכאובים ונותנת תוצאות מהירות תוך כדי הטיפול .

  על ידי: טיפולי טווינה משהl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 10/08/2014

  הוא בעצם ניווניות ואובדן של 0.5-1% במסת שריר השלד בנוסף לירידה באיכותו והחוזקה שלו. ניוון שרירים היא תסמונת גריאטרית נפוצה שמהווה סיכון גבוה המתבטא בירידות קטסטרופלי בבריאות ובתפקוד אצל אנשים.

  על ידי: Tamer Ghanayiml בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 08/08/2014 lצפיות: 14

  טרנד הבריאות שכבר מזמן כבש את העולם בסערה, מזמן אפשרויות חדשות לסדנאות ולימי כיף לעובדים ולארגונים.

  על ידי: artmasterl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 30/07/2014 lצפיות: 11
  ד"ר יוליה עינב

  סל הבדיקות הגנטיות לפני הריון מורכב מבדיקת מחלות שאיגוד הגנטיקאיים הרפואיים בישראל ממליץ לבצע אותן. אך קיימת רשימה נוספת של מחלות גנטיות שניתן לבדוק לפני ההריון, אך הן לא ממומנות ע"י משרד הבריאות. כאן תקבלו רשימה של בדיקות נוספות שכדאי לשקול לבצע בהתאם לנתונים של שני בני הזוג.

  על ידי: ד"ר יוליה עינבl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 22/07/2014 lצפיות: 19

  תגובות על מאמר זה

  5
  טל 10/11/2008
  בדומה לתגובה קודמת, גם אצלי הבעיה היא כרונית וקיימת כמעט מאז שאני זוכרת את עצמי.
  לפני שנה בדיוק עברתי עקירה חלקית של הציפורן ע"י כירורג.. הציפורן צמחה עם שבר באמצעה וממשיכה לחדור ולהכאיב...
  אשמח לכתובת אליה אוכל לפנות המציעה טיפול אלטרנטיבי כגון הלייזר אותו תיארת,
  תודה מראש,
  טל גלבוע
  5
  ערן גבריאל 10/09/2007
  שלום.
  קראתי את המאמר. גם אצלי מבצבצת הבעיה הזו כבר בפעם השנייה (לפני 7 שנים היה לי וביצעתי ניתוח כירורגי- לא מוכן לחזור עליו שוב !!!).
  רציתי לברר היכן ניתן לבצע את הניתוח וכמה הוא עולה באופן פרטי (מאחר ואני בצבא קבע).

  תודה רבה ושנה טובה.
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast