ציפורן חודרנית - טיפול בלייזר

פורסם: 28/12/2006 |תגובות: 2 | צפיות: 71,096 | Share

ציפורן חודרנית היא מצב שבו הציפורן גדלה לתוך הבשר של האצבע וגורמת לפצע שהוא למעשה פצע לחץ . הבעיה שכיחה במיוחד באוכלוסיה הצעירה .הסיבות השכיחות הינן גזירה לא נכונה של הציפורן ונעלים לא מתאימות . לציין שישנן עוד סיבות רבות כגון מבנה האצבע והציפורן, תורשה והשמנת יתר.לרוב הזיהום נוצר בבוהן ולעיתים יותר נדירות בשאר האצבעות של הרגליים. ישנן שלוש דרגות של הציפורן החודרנית.

דרגה 1 תסמינים: אודם ונפיחות קלה כאב בזמן לחיצה בקצה הציפורן ובהליכה
דרגה 2 תסמינים: כאב בנגיעה קלה וקושי בהליכה עקב הכאב
דרגה 3 תסמינים: רקמה דלקתית ונפיחות של העור הסמוך לציפורן של מחלה כרונית החולה אינו חש כאב.

מהלך המחלה:

בתחילת המחלה כאשר ישנם סימני דלקת כגון כאבים, אודם והפרשה מוגלתית ניתן לפעמים על ידי מה שמכונה טיפול שמרני לרפא את האזור. בדרגה השלישי יש צורך בניתוח. הטיפול השמרני מורכב מהיגיינה קפדנית, אמבטיות חמות לכף הרגל ומשחה אנטיביוטית מקומית. לחולים בסיכון כגון סוכרתיים וחולים עם מחלות כלי דם בגפיים לעיתים יש צורך במתן אנטיביוטיקה דרך הפה.

טיפולים כירורגיים ישנם מספר ניתוחים מקובלים לכריתת הציפורן . ניתן לכרות חלק מהציפורן את כולה ולפעמים כריתה רדיקלית אשר כוללת את המטריקס "השורש" בשלמותו . אחוז החזרה משתנה אך בשיטות של כריתה חלקית או מלאה ללא השורש יכול להגיע ל 40-50% על פי מחקרים שונים. טיפולים בעלי שיעור הצלחה גבוהים יותר הם כריתות עם השמדת המטריקס על ידי חומרים כימיים או לייזר.

הטיפול בלייזר רפואי
Amplification by Stimulated Emission of Radiation Light או Laser
יוצר אלומת אור מרוכז, באורך גל אחד ובתדירות אחת, המכונה קרן הלייזר. ברפואה ישנם סוגי לייזר רבים, לשימושים מגוונים. לצורך הטיפול נהוג להשתמש בלייזר מסוג: CO2 – בעל אורך גל 0.106 מיקרון, בתחום האינפרא-אדום. קרן הלייזר מדויקת ביותר, אינה שורפת, אלא מאדה את המים שבתוך התאים ועל ידי כך הורסת אותם, ללא פגיעה ברקמות שכנות. זאת להבדיל מהטיפולים הכירורגים המקובלים הפוגעים ברקמה ויוצרים טראומה ברקמות הבריאות הטיפול מבוצע לאחר הרדמה מקומית . בהמשך רבע עד שליש ציפורן ניכרת לאורך והשורש-המטריקס של הציפורן מושמד על ידי קרן הלייזר . משך הפעולה כ20 -30 דקות וניתן לבצע בכל גיל.הטיפול יעיל במיוחד לציפורן חודרנית חוזרת. הטיפול בלייזר בעל יתרונות רבים והראשון אחוז חזרה נמוך ביותר 2-4%, בהשוואה לטיפולים הכירורגים . לאור הדיוק של הקרן נפגעת רק הרקמה החולה דבר שמקל על הכאבים לאחר הניתוח וגם משפיע ישירות על הריפויואכן זמן ההחלמה קצר יותר מטיפולים אחרים. ישנם ספורטאים אשר חוזרים להתאמן למחרת הטיפול בלייזר.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 17 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/1014/ציפורן-חודרנית-טיפול-בלייזר

  השאר תגובה למאמר זה

  רפי רזניק

  נוירוכירורג הוא רופא אשר המומחיות שלו היא בהתערבות כירורגית שמטרתן היא טיפול במחלות של מערכת העצבים המרכזית או מערכת העצבים ההיקפית

  על ידי: רפי רזניקl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 18/02/2015
  רפי רזניק

  האורולוגיה הינו ענף רפואה המתמחה בילדים, נשים וגברים בכל הקשור לכליות ומערכת השתן.

  על ידי: רפי רזניקl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 18/01/2015

  ארצנו הקטנה מרובה במקומות מעניינים שניתן לטייל בהם. במיוחד בתקופה זו בין העונות כאשר הנופים מרהיבים ומזמינים לטייל בהם. בין אם אלו יהיו טיולים רגליים או טיולי שטח עלינו או אם אתם מטיילים מזדמנים או כאלו שחורשים את הארץ לאורכה ורוחבה

  על ידי: יחיl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 16/01/2015
  אסף דורי

  כאשר אנו מגיעים לבחור מטפלת סיעודית לקרובים שלנו אנו צריכים לדעת מספר דברים, מטפלת סיעודית יכולה להיות מטפלת זרה או ישראלית, השכר של מטפלת סיעודית זרה בדרך כלל נמוך יותר, יש השתתפות של ביטוח לאומי בהתאם לדרגות שונות ואת זה תוכלו תלברר דרך ביטוח לאומי, עד שמסדרים מטפלת סיעודת לבית דרך חברת סיעוד, יש חלון קצר או ארוך ואותו אפשר למלא דרך מטפלת סיעודית ישראלית...

  על ידי: אסף דוריl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 23/12/2014

  לים המלח השפעות מרפאות על העור שאינן מוטלות בספק. מאמר זה מתאר מספר מוצרים מים המלח המיועדים לטיפול בבעיות שונות ובהן פסוריאזיס, אקנה, סבוריאה, כאבי שרירים ומפרקים.

  על ידי: ישי אברמסl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 23/12/2014 lצפיות: 14

  תרופות סבתא לשיעול - אם אתם נמצאים בבעיית שיעול , ואתם מחפשים תרופות סבתא שיכולות לעזור לכם , הגעתם למקום הנכון! המאמר הבא מסביר בפירוט על הדרכים להלחם בשיעול הטורדני והמציק, ע"י שימוש בתרופות סבתא בלבד.

  על ידי: shmolikl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 22/12/2014 lצפיות: 555

  סובלים מאקנה ? תרצו להפתר מהתופעה המעצבנת שנקראת אקנה ? הגעתם למקום הנכון! המאמר הבא מפרט על טיפול באקנה , בדרכים הטבעיות והיעילות ביותר. אתם מוכנים? אז קדימה למהפך שיילחם באקנה וישנה את חייכם לטובה.

  על ידי: shmolikl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 18/12/2014 lצפיות: 13
  רפי רזניק

  כירורג כלי דם הוא כירורג אשר המומחיות שלו היא בתחום המחלות החסימתיות. הכירורג מטפל בכלי הדם השונים כולל עורקים, ורידים, נימים וכן בכלי הלימפה.

  על ידי: רפי רזניקl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 17/12/2014 lצפיות: 19

  תגובות על מאמר זה

  5
  טל 10/11/2008
  בדומה לתגובה קודמת, גם אצלי הבעיה היא כרונית וקיימת כמעט מאז שאני זוכרת את עצמי.
  לפני שנה בדיוק עברתי עקירה חלקית של הציפורן ע"י כירורג.. הציפורן צמחה עם שבר באמצעה וממשיכה לחדור ולהכאיב...
  אשמח לכתובת אליה אוכל לפנות המציעה טיפול אלטרנטיבי כגון הלייזר אותו תיארת,
  תודה מראש,
  טל גלבוע
  5
  ערן גבריאל 10/09/2007
  שלום.
  קראתי את המאמר. גם אצלי מבצבצת הבעיה הזו כבר בפעם השנייה (לפני 7 שנים היה לי וביצעתי ניתוח כירורגי- לא מוכן לחזור עליו שוב !!!).
  רציתי לברר היכן ניתן לבצע את הניתוח וכמה הוא עולה באופן פרטי (מאחר ואני בצבא קבע).

  תודה רבה ושנה טובה.
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast