ציפורן חודרנית - טיפול בלייזר

פורסם: 28/12/2006 |תגובות: 2 | צפיות: 71,074 | Share

ציפורן חודרנית היא מצב שבו הציפורן גדלה לתוך הבשר של האצבע וגורמת לפצע שהוא למעשה פצע לחץ . הבעיה שכיחה במיוחד באוכלוסיה הצעירה .הסיבות השכיחות הינן גזירה לא נכונה של הציפורן ונעלים לא מתאימות . לציין שישנן עוד סיבות רבות כגון מבנה האצבע והציפורן, תורשה והשמנת יתר.לרוב הזיהום נוצר בבוהן ולעיתים יותר נדירות בשאר האצבעות של הרגליים. ישנן שלוש דרגות של הציפורן החודרנית.

דרגה 1 תסמינים: אודם ונפיחות קלה כאב בזמן לחיצה בקצה הציפורן ובהליכה
דרגה 2 תסמינים: כאב בנגיעה קלה וקושי בהליכה עקב הכאב
דרגה 3 תסמינים: רקמה דלקתית ונפיחות של העור הסמוך לציפורן של מחלה כרונית החולה אינו חש כאב.

מהלך המחלה:

בתחילת המחלה כאשר ישנם סימני דלקת כגון כאבים, אודם והפרשה מוגלתית ניתן לפעמים על ידי מה שמכונה טיפול שמרני לרפא את האזור. בדרגה השלישי יש צורך בניתוח. הטיפול השמרני מורכב מהיגיינה קפדנית, אמבטיות חמות לכף הרגל ומשחה אנטיביוטית מקומית. לחולים בסיכון כגון סוכרתיים וחולים עם מחלות כלי דם בגפיים לעיתים יש צורך במתן אנטיביוטיקה דרך הפה.

טיפולים כירורגיים ישנם מספר ניתוחים מקובלים לכריתת הציפורן . ניתן לכרות חלק מהציפורן את כולה ולפעמים כריתה רדיקלית אשר כוללת את המטריקס "השורש" בשלמותו . אחוז החזרה משתנה אך בשיטות של כריתה חלקית או מלאה ללא השורש יכול להגיע ל 40-50% על פי מחקרים שונים. טיפולים בעלי שיעור הצלחה גבוהים יותר הם כריתות עם השמדת המטריקס על ידי חומרים כימיים או לייזר.

הטיפול בלייזר רפואי
Amplification by Stimulated Emission of Radiation Light או Laser
יוצר אלומת אור מרוכז, באורך גל אחד ובתדירות אחת, המכונה קרן הלייזר. ברפואה ישנם סוגי לייזר רבים, לשימושים מגוונים. לצורך הטיפול נהוג להשתמש בלייזר מסוג: CO2 – בעל אורך גל 0.106 מיקרון, בתחום האינפרא-אדום. קרן הלייזר מדויקת ביותר, אינה שורפת, אלא מאדה את המים שבתוך התאים ועל ידי כך הורסת אותם, ללא פגיעה ברקמות שכנות. זאת להבדיל מהטיפולים הכירורגים המקובלים הפוגעים ברקמה ויוצרים טראומה ברקמות הבריאות הטיפול מבוצע לאחר הרדמה מקומית . בהמשך רבע עד שליש ציפורן ניכרת לאורך והשורש-המטריקס של הציפורן מושמד על ידי קרן הלייזר . משך הפעולה כ20 -30 דקות וניתן לבצע בכל גיל.הטיפול יעיל במיוחד לציפורן חודרנית חוזרת. הטיפול בלייזר בעל יתרונות רבים והראשון אחוז חזרה נמוך ביותר 2-4%, בהשוואה לטיפולים הכירורגים . לאור הדיוק של הקרן נפגעת רק הרקמה החולה דבר שמקל על הכאבים לאחר הניתוח וגם משפיע ישירות על הריפויואכן זמן ההחלמה קצר יותר מטיפולים אחרים. ישנם ספורטאים אשר חוזרים להתאמן למחרת הטיפול בלייזר.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 17 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/1014/ציפורן-חודרנית-טיפול-בלייזר

  השאר תגובה למאמר זה

  בין שתבחרו בסאונה יבשה או בסאונה רטובה, הן מגיעות עם מגוון רחב של יתרונות והשפעות חיוביות על הבריאות הגופנית והנפשית שלנו. הנה כמה מיתרונות אלו.

  על ידי: טל תגרl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 07/12/2014 lצפיות: 12

  לפעמים כשיש בעיות שונות כמו כאבי גב יש התלבטות לאיזה איש מקצוע ללכת. כירופרקט יכול לפתור בעיות רבות ללא שימוש בדרך פולשנית או תרופתית.

  על ידי: רונן וl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 02/12/2014

  טיפול באמצעות עיסוי מוצע היום לא רק בספא יוקרתי ובמועדוני בריאות, אלא גם במרפאות, קליניקות פרטיות, ואפילו בשדות תעופה. הנה כמה מסגולותיו של טיפול זה לבריאות.

  על ידי: רועי רביבl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 30/11/2014 lצפיות: 17

  רחצה בים המלח מועילה מאוד לבריאות העור, בזכות ריכוז המלח הגבוה שבו וגם בזכות הרכבו של אותו מלח, השונה מאוד ממלח הים המוכר לנו. המלח משמש גם כבסיס למוצרים רבים לטיפוח העור ואף לתיבול המזון, בזכות היותו מזין ובריא לעור ולגוף. ניתן אף להמיס אותו במי האמבטיה ולשהות בה כדי לקבל אפקט דומה לזה של ים המלח עצמו.

  על ידי: ישי אברמסl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 18/11/2014

  14.3‬ אחוז מבני ה‭15-‬ בישראל שואפים להיות רופאים או לעסוק בתחום הבריאות, האחוז הגבוה ביותר מכל 34 המדינות המפותחות החברות בארגון ה‭,OECD-‬ כך עולה מנתוני דוח שפרסם הארגון לאחר השוואה שערך בין המדינות האם זה מקרי שהתשובות הגיעו מילדים?

  על ידי: אלעד גאוןl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 26/10/2014

  ארומתרפיה היא שיטת טיפול, המבוססת על שמנים אתריים, המופקים מצמחים. שמן אתרי, הינו תרכובת חומרים ייחודית, המעניקה לצמח את ריחו.

  על ידי: משהl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 22/10/2014 lצפיות: 12

  אתם בטח מדמיינים את מערכת העצבים שלכם בדומה למערכת חיווט החשמל בבית שלכם. ממקור האנרגיה מועבר חוט עד למנורה ובהתאם לגירוי- למפסק המנורה נדלקת ונכבת. אבל כשמדובר במערכת העצבים המצב מעט מורכב יותר.

  על ידי: אלעד גאוןl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 22/10/2014

  הכל על קרטוזיס פילאריס | איך אפשר לטפל במחלת עור הלא נעימה, באיזה גיל נפוצה המחלה והאם קרטוזיס פילאריס משפיעה על בריאות גופנו

  על ידי: משהl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 21/10/2014 lצפיות: 20

  תגובות על מאמר זה

  5
  טל 10/11/2008
  בדומה לתגובה קודמת, גם אצלי הבעיה היא כרונית וקיימת כמעט מאז שאני זוכרת את עצמי.
  לפני שנה בדיוק עברתי עקירה חלקית של הציפורן ע"י כירורג.. הציפורן צמחה עם שבר באמצעה וממשיכה לחדור ולהכאיב...
  אשמח לכתובת אליה אוכל לפנות המציעה טיפול אלטרנטיבי כגון הלייזר אותו תיארת,
  תודה מראש,
  טל גלבוע
  5
  ערן גבריאל 10/09/2007
  שלום.
  קראתי את המאמר. גם אצלי מבצבצת הבעיה הזו כבר בפעם השנייה (לפני 7 שנים היה לי וביצעתי ניתוח כירורגי- לא מוכן לחזור עליו שוב !!!).
  רציתי לברר היכן ניתן לבצע את הניתוח וכמה הוא עולה באופן פרטי (מאחר ואני בצבא קבע).

  תודה רבה ושנה טובה.
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast