צפייה ישירה ברשת

09/07/2011 • על ידי • 3,679 צפיות

אם לפני מספר שנים היו עורכים סקר, הבודק, היכן אתם צופים בדרך כלל בסרטים וסדרות, התשובה ללא ספק הייתה במכשיר טלוויזיה. כיום הסיטואציה שונה, המון אנשים מגלים את השירות של VOD בחברות הכבלים והלווין, עושים שימוש בממירים מקליטים וללא ספק גם באתרים לצפייה ישירה באינטרנט.

אנשים אולי לא שמים לב להבדל המהותי ביותר, בין צפייה ישירה בשעה קבועה בטלוויזיה ביתית, שלכאורה מצמידה את קהל הצופים לזמן ומקום ולא נותנות שום אפשרות לעשות שום דבר אחר באותן שעות השידור, להבדיל מצפייה באותן סדרות טלוויזיה וסרטים בזמן שנוח לצופה, אם זה בלילה או בסוף שבוע.

אבל מעשית זה שינוי גדול, הלקוחות כבר לא תלויים יותר בלוח השידורים, שנוח לגופי השידור השונים ולקבוצות הפקה, אלא ממש יוצאים לחופש ורשאים לצאת למסעדה, בר או להשכיב את התינוק בשעות בהם בדיוק מתחילה התוכנית האהובה. והם פשוט יצפו בצפייה מאוחרת באותם פרקים אחרונים בעת ובמקום, שמתאים רק להם.

במאה העשרים ואחת, כמעט לכל תחנות וכן לחברות הלווין והכבלים יש אתרים מושקעים ברשת, שנותנים אפשרויות צפייה ישירה בחלק משמעותי מהתוכניות שלהם, המוצעים בטלוויזיה. נכון, זה כרגע לא הכל, אבל את התוכניות הכי נצפות, כמעט תמיד אפשרי למצוא גם ברשת. כך לדוגמה בלחיצה אחת ניתן לאתר כל פרקי "הדור הבא", "החברים של נאור" או "צחוק מעבודה ".

לכאורה, נראה שתאגידי הלווין והכבלים עושות טעות, בכך שהן מאפשרות צפייה ישירה גם באינטרנט. אבל בפועל אין להם ברירה אחרת והם נאלצים להפנים שהמחר הוא ברשת. ובמקרה שהם לא יעשו זאת, יקומו להם תחנות ברשת, שישדרו את אותם התכנים. הנוסחה המפורסמת: אם אתה לא שם, אתה לא קיים, יאה מאוד למצב הזה.

בזמן הקרוב, מבטיחים לנו טלויזיה חכמה, שתהיה מקושרת גם לרשת ותהיה הרבה יותר אינטראקטיבית וגמישה מבחינת זמני השידור. עד אז נסתפק באופציות המגוונות שניתנות לנו באינטרנט וה pc האישי. אולי בעתיד כבר לא נצטרך את המכשיר, שמוכר לכולנו כטלויזיה.

איכות התמונה של הצפייה הישירה במחשב, עדיין ירודה יחסית לאיכות בטלוויזיה ברזולוציה גבוהה. אבל זה משתנה כל הזמן ואין צל של ספק שהטכנולוגיות החדשות יעזרו לצפייה באיכות מיטבית גם באינטרנט. ואז כבר לא נרגיש בכלל הבדל בין הצפייה במכישר TV לצפייה ישירה באינטרנט, וכל אדם יעדיף את מה שמתאים לו.