צפייה ישירה ברשת

פורסם: 09/07/2011 | צפיות: 3,673 | Share

אם לפני מספר שנים היו עורכים סקר, הבודק, היכן אתם צופים בדרך כלל בסרטים וסדרות, התשובה ללא ספק הייתה במכשיר טלוויזיה. כיום הסיטואציה שונה, המון אנשים מגלים את השירות של VOD בחברות הכבלים והלווין, עושים שימוש בממירים מקליטים וללא ספק גם באתרים לצפייה ישירה באינטרנט.

אנשים אולי לא שמים לב להבדל המהותי ביותר, בין צפייה ישירה בשעה קבועה בטלוויזיה ביתית, שלכאורה מצמידה את קהל הצופים לזמן ומקום ולא נותנות שום אפשרות לעשות שום דבר אחר באותן שעות השידור, להבדיל מצפייה באותן סדרות טלוויזיה וסרטים בזמן שנוח לצופה, אם זה בלילה או בסוף שבוע.

אבל מעשית זה שינוי גדול, הלקוחות כבר לא תלויים יותר בלוח השידורים, שנוח לגופי השידור השונים ולקבוצות הפקה, אלא ממש יוצאים לחופש ורשאים לצאת למסעדה, בר או להשכיב את התינוק בשעות בהם בדיוק מתחילה התוכנית האהובה. והם פשוט יצפו בצפייה מאוחרת באותם פרקים אחרונים בעת ובמקום, שמתאים רק להם.

במאה העשרים ואחת, כמעט לכל תחנות וכן לחברות הלווין והכבלים יש אתרים מושקעים ברשת, שנותנים אפשרויות צפייה ישירה בחלק משמעותי מהתוכניות שלהם, המוצעים בטלוויזיה. נכון, זה כרגע לא הכל, אבל את התוכניות הכי נצפות, כמעט תמיד אפשרי למצוא גם ברשת. כך לדוגמה בלחיצה אחת ניתן לאתר כל פרקי "הדור הבא", "החברים של נאור" או "צחוק מעבודה ".

לכאורה, נראה שתאגידי הלווין והכבלים עושות טעות, בכך שהן מאפשרות צפייה ישירה גם באינטרנט. אבל בפועל אין להם ברירה אחרת והם נאלצים להפנים שהמחר הוא ברשת. ובמקרה שהם לא יעשו זאת, יקומו להם תחנות ברשת, שישדרו את אותם התכנים. הנוסחה המפורסמת: אם אתה לא שם, אתה לא קיים, יאה מאוד למצב הזה.

בזמן הקרוב, מבטיחים לנו טלויזיה חכמה, שתהיה מקושרת גם לרשת ותהיה הרבה יותר אינטראקטיבית וגמישה מבחינת זמני השידור. עד אז נסתפק באופציות המגוונות שניתנות לנו באינטרנט וה pc האישי. אולי בעתיד כבר לא נצטרך את המכשיר, שמוכר לכולנו כטלויזיה.

איכות התמונה של הצפייה הישירה במחשב, עדיין ירודה יחסית לאיכות בטלוויזיה ברזולוציה גבוהה. אבל זה משתנה כל הזמן ואין צל של ספק שהטכנולוגיות החדשות יעזרו לצפייה באיכות מיטבית גם באינטרנט. ואז כבר לא נרגיש בכלל הבדל בין הצפייה במכישר TV לצפייה ישירה באינטרנט, וכל אדם יעדיף את מה שמתאים לו.

דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 1 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/102797/צפייה-ישירה-ברשת

  השאר תגובה למאמר זה

  אלכס לישצ\'נקו

  חשבתי כבר הרבה זמן לפתוח אשכול בנושא streaming באיכות גבוהה של פרקים מלאים של סדרות, סרטים ואנימה, והנה אני כאן (סוף-סוף).

  על ידי: אלכס לישצ\'נקוl בידור ופנאי> בידור - כלליl 10/12/2008 lצפיות: 36,564

  טלויזיה באינטרנט התרונות חסרונות , עבר ועתיד

  על ידי: חןl בידור ופנאי> טלויזיהl 11/01/2011 lצפיות: 4,697

  הטלויזיה והבידור בישראל רשמו בתקופה האחרונה תהפוכות רבות - החל מסדרות ותוכניות טלויזיה, הפקות מקור, סרטים זוכי פרסים, ובעיקר - אין סוף כשלונות.

  על ידי: דוד לויl בידור ופנאי> טלויזיהl 18/01/2010 lצפיות: 2,215

  במאמר זה אפרט את היתרונות והחסרונות של צפייה בטלויזיה אונליין ישירות דרך המחשב האישי

  על ידי: טל ברייסl הודעות לעיתונות> אינטרנט ועיתונותl 28/07/2010 lצפיות: 1,884

  זהו מיני פרוייקט שעשיתי והנושא הוא IPTV - Internet Protocol Television הינה מערכת שנועדה להעביר שירותי טלוויזיה דיגיטלים ללקוחות הרשומים אליה. ישנם תמונות של סטנדרים ועוד כמה הביטים כל המעוניין יש לשלוח אלי מייל ואני יחזיר בהתאם rafi4u1@walla.com

  על ידי: רפאל יוספוףl תקשורת ועיתונות> תקשורת ועיתונות - כלליl 09/05/2009 lצפיות: 235,140

  כניסת שידורי הטלוויזיה בכבלים ובלווין של חברת yes החדירה לעולמם של המנויים את המושג: לוח שידורים אלקטרוני (שבאנגלית קרוי EPG), המאפשר צפייה ודפדוף דרך מדריך טלויזיה על גבי המסך עצמו. בלי דפים מרשרשים, מבלי לחפש היכן הונח מדריך הטלויזיה ומבלי לדאוג שישפך עליו קפה ... לוח שידורים אלקטרוני הוא זמין תמיד ונוח לצפייה בכל זמן.

  על ידי: Compubearl בידור ופנאי> טלויזיהl 01/03/2011 lצפיות: 443

  ערוץ 2 הינו הערוץ המוביל בישראל ובעל הרייטינג הגבוה בישראל. הערוץ ניתן לצפייה במספר פלטפורמות ומהווה כיום כערוץ המשפיע ביותר בישראל.

  על ידי: לוריl בידור ופנאי> טלויזיהl 01/02/2015 lצפיות: 29
  Ben Bitran

  בעונה הראשונה של הסדרה "זגורי אימפריה" הסדרה נפתחת עם שיבתו של הקצין מבאר שבע "אביאל זגורי" שאותו מגלם השחקן "עוז זהבי". הבן שמגיע הביתה לאחר שהתרחק ממקום היוולדו לתקופה ארוכה כאשר "גורש" על ידי אבא שלו "אלברט זגורי" לפנימייה כבר שהיה נער מתבגר.

  על ידי: Ben Bitranl בידור ופנאי> טלויזיהl 08/01/2015 lצפיות: 71

  ממיר דיגיטלי עידן פלוס הנו המוצר הנמכר ביותר בתחום הטלוויזיה הרב ערוצית, הסיבה נעוצה ביכולתו לקלוט את שידורי עידן פלוס הנקלטים בחינם ברחבי הארץ ולמעשה מהווה תחליף ראוי לחבילות בתשלום של חברות הלוין והכבלים.

  על ידי: לוריl בידור ופנאי> טלויזיהl 21/11/2013 lצפיות: 250

  בשנים האחרונות תחום כתוביות HD עבור סרטים צמח בצורה יוצאת דופן ויחד איתו גם הטכנולגיה המאפשרת לנו להזרים ולהציג תוכן HD איכותי לשדרוג חויית הצפייה של כולנו.

  על ידי: Subberl בידור ופנאי> טלויזיהl 12/11/2013 lצפיות: 259

  אתר MYVOD הוא אחד האתרים עם מגוון עצום של סדרות וסרטים שונים אותם אתם יכולים לראות בעזרת צפייה ישירה. אבל האתר MYVODלא מכיל רק סדרות וסרטים אלא יש בו גם טלנובלות נוסטלגיות ושידורי ספורט אותם ניתן לראות בחינם ללא תשלום לכל ערוצי הספורט השונים. יש באתר את הליגה האנגלית שהיא הליגה הכי טובה באירופה המספקת לנו מפגשים מעניינים בכל מחזור. במזור הראשון של העונה MYVODהעביר לכם את משחקה של ליברפול הקבוצה האנגלית הכי אהודה בארץ. אומנם היא לא לקחה אליפות כבר יותר מעשרים שנה אבל ליברפול תמיד תהייה אחת הקבוצו

  על ידי: Limorgreenl בידור ופנאי> טלויזיהl 25/08/2013 lצפיות: 3,488

  מה זה אודישן?איך ניגשים לאודישן?מה המשמעות של המילה?מה רוצים ממני בתעשייה? זו שאלה שדוגמן או דוגמנית מתחילים שואלים את עצמם-אז קריאה מהנה ויותר מהכול כדאי להפנים. בהצלחה

  על ידי: T4YOU MODELSl בידור ופנאי> טלויזיהl 20/06/2013 lצפיות: 158

  אתם זוכרים את הימים האלו שאת מרבית הזמן אחרי הבית ספר בילנו במשחקי כדור או נסיעה באופנים ב"שכונה", תקופה שבה היו קוראים לנו מהחלון שהאוכל מוכן שמייד נכנס הביתה אחרת אבא כבר יראה לנו "מה זה"? באותה התקופה הרבנו לשחק בחוץ, היות ובין היתר פשוט לא היה הרבה מה לראות בטלויזה או בכלל לעשות בבית, אך בין המבחר הדל של סדרות שכן הציגו באותה התקופה בלטה סדרה שהיתה ועודנה אחת הסדרות הטובות ואם לא הטובה ביותר - הרובוטריקים.

  על ידי: Primusl בידור ופנאי> טלויזיהl 03/06/2013 lצפיות: 68

  מטבחי הגיהנום סיימה השנה עונה עשירית ופתחה את ה-11, ואנו סוקרים את ריאליטי הבישול המצליח בשבילכם.

  על ידי: שי זלדיסl בידור ופנאי> טלויזיהl 23/05/2013 lצפיות: 72
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast