הטיפול ההומאופתי באדנואיד (שקד שלישי)

פורסם: 21/04/2008 |תגובות: 0 | צפיות: 2,357 | Share

האם ילדך סובל מנחירות בזמן השינה?  או שהוא מושך באפו ללא הרף? כדאי לקחת אותו לרופא, לביצוע צילום בדיקת "שקד שלישי".

מהו שקד שלישי (אדנואיד)?
מילון המונחים של InfoMed, מגדיר אדנואיד כגידול שמתבלט מתוך קרום רירי. מה הכוונה? הכוונה היא שנוצרת חסימה במעבר האוויר- בד"כ באף- הגידול הנפוץ ביותר הוא זה שממוקם מאחורי האף- "שקד שלישי".
בעיה נוספת ממנה רבים סובלים היא פוליפים, אשר מופיעים בד"כ באף ובסינוסים וגורמים לחסימה, זיהום כרוני והפרשה. בד"כ אנשים עם דלקת אף אלרגית הם אלה שיקבלו אותו, אך פוליפים יכולים להתפתח גם באוזן, בקיבה או במעי.

מדוע כדאי לטפל באדנואיד ו/או בפוליפים?
בעקבות האדנואיד יכולה להיווצר "סתימה" באף, שעלולה לגרום להפרעות נשימה בשינה, נחירות, נזלת כרונית, מחלות אוזניים, ליקוי בהתפתחות שלד הפנים ועוד.
בעיה נוספת וחמורה שהאדנואיד יכול ליצור: היפראקטיביות והפרעות התנהגות. בהיפראקטיביות, בניגוד למה שנראה לעין, הילד עייף יותר משאר הילדים. חוסר השקט וחוסר הריכוז נובעים מהירידות התכופות בריוויון החמצן בדם בשינה ומההתעוררויות החוזרות בזמן השינה. לכן, הבעיה בעצם נובעת מעייפות. לכן, כששינה מופרעת בידי אדנואיד, עלולות להתפתח בעיות קשב וריכוז, שייפתרו בקלות אחרי ריפוי האדנואיד.

פיתרון הרפואה הקונבנציונלית:
ברפואה הקונבנציונלית יש פיתרון אחד לשקד שלישי ולפוליפים: ניתוח. למרות שהרופאים מגדירים אותו כניתוח פשוט שאינו דורש אפילו אשפוז, מדובר עדיין בניתוח. יצא לי להיתקל באתר שמתאר את תחושתם של ילדים לפני  ניתוח: http://soroka.school.org.il/meida/aog/daliat/dalia2.htm - הילדים חווים פחד משמעותי לפני הניתוח.
אני לא אומרת שניתוח לא יעזור לשקדים מוגדלים, אלא שיש דרכים נוספות לטפל בהם, ללא הניתוח.

כיצד עוזרת ההומאופתיה לאדנואיד ולפוליפים?
הטיפול בשקד מוגדל בעזרת ההומאופתיה בטוח, כיון שההומאופתיה מגרה את המערכת החיסונית של הילד ללא שימוש בתרופות כימיות או בסכין מנתחים. כיון שהטיפול ההומאופתי הקלאסי מתחשב במכלול החיים ולא מתמקד באספקט אחד שלהם, חשוב לבדוק מתי החל להתפתח האדנואיד, ובנוסף להתייחס להלך חייו של הילד ואופיו. על פי הגישה ההומאופתית, יש קשר בין הגוף לנפש, ואדנואיד מעיד על בעיה פנימית עמוקה יותר של הילד.  ההומאופתיה עובדת על פי העיקרון של "דומה בדומה ירפא"- כלומר, בטיפול נחפש תרופה הומאופתית שקשורה לסיטואציה בה נמצא הילד, ובגללה נעשה חולה.
לדוגמה- טיפלתי בילד שפיתח אדנואיד החל מכניסתו לגן. בעזרת תרופה הומאופתית שהוכנה לאחר אבחון הוא נרפא ללא ניתוח. מעבר מסגרת (גן חדש, מעבר דירה וכו') שבעקבותיו מתפתחת מחלה- יכול להביא לסיטואציה של התרופה ההומאופתית הזו. הילד שחש איום על ביתו ובעקבות זה מפתח מחלה, יזדקק לתרופה ההומאופתית הזו. לעומת זאת, אם בתשאול היה מתגלה שהילד נעשה חולה לאו דווקא בגלל שהכניסה לגן גרמה לו לחוש איום על ביתו, אלא לתחושה שהוריו נטשו אותו- התרופה ההומאופתית שהיתה מתאימה לו היתה אחרת.

בטיפול הומאופתי ניתנת תרופה הומאופתית אחת שהכי מתאימה לו מתוך אלפי תרופות הומאופתיות שמרפאות שקד מוגדל, והיא תביא לא רק לריפוי האדנואיד, אלא לאיזון כללי של מצבו הבריאותי של הילד, כך שבעיות נוספות מהן סובל הילד, גם אם אינן קשורות לאדנואיד, יעברו, ויחול שיפור בתחושות הפיזיות, הנפשיות והכלליות. (בעיות נוספות יכולות להיות- בעיות עיכול, כאבי ראש, קשיי הרדמות בלילה, תיאבון שאינו מאוזן ועוד).
ההומאופתיה מחפשת את שורש המחלה- כלומר ממה הכל התחיל. פעמים רבות זה התחיל ממצב שהיווה סוג של טראומה לילד- מעבר מסגרות (כניסה לגן, מעבר דירה), חרדת נטישה (גם אם לא הייתה נטישה בפועל, והוא פירש מצב מסוים כנטישה), אלרגיה למזון מסוים, הלם, ועוד. המטרה היא לרפא את הטראומה שהביאה לצמיחתו של האדנואיד, ולא רק "להעלים" אותו.

בטיפול בילד מתחת לגיל שנה הסובל מאדנואיד אני מתייחסת גם לאופי ההריון ותחושות האם בהריון, כי בתקופה זו עדיין יש סימביוזה בין האם לילד וסימפטומים שהיו לאם בהריון מרמזים על התרופה ההומאופתית לה זקוק הילד. (בזמן ההריון הילד מתבטא דרך האם)
דוגמה נוספת, היא מקרה בו טיפלתי בילדה שפיתחה אדנואיד בעקבות מות סבה. כשתשאלתי אותה, הסתבר שלא יכלה להתגבר על האבל הגדול שחשה לאחר שנפטר, ומאז חשה גוש בגרון שאינו עובר, שהתפתח לאדנואיד. (התחושה הנפשית התפתחה לפתולוגיה פיזית). מנה חד פעמית מתרופה העשוייה מצמח ריפאה את האדנואיד.
לסיכום, במקום ניתוח, המלצתי האישית היא טיפול הומאופתי, שמביא לריפוי ללא תרופות סינטטיות או ניתוח וללא סיכונים מיותרים. הבריאות משתפרת מאד- כי החיות הכללית עולה ומערכת החיסון מתחזקת.
בברכה
עדי ברומר

 

שאלות ותשובות

200 תווים שנותרו
שאל שאלה
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 3 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/10691/הטיפול-ההומאופתי-באדנואיד-שקד-שלישי

  השאר תגובה למאמר זה

  עדי ברומר

  טיפול אנטיביוטי מונע מעלה את הסיכון לעמידות בפני אנטיביוטיקה, ומחליש את מערכת החיסון. כפתורים הינו טיפול פולשני. אז איך מטפלים בדלקות אזניים חוזרות? בעזרת טיפול הומאופתי, ניתן למנוע סבל רב, להימנע ממתן אנטיביוטיקה שוב ושוב- ולטפל בדלקת אחת ולתמיד

  על ידי: עדי ברומרl משפחה וזוגיות> הורותl 01/03/2008 lצפיות: 424
  קורה שורץ

  מחפשים רעיון נחמד לארגון יום הולדת לגילאי 5-6 ואף לנכדים גדולים יותר? במאמץ מזערי , ללא הוצאות גדולות ועם תוצאות מלהיבות, הנה אחד כזה לפניכם.זה כולל גם הכנת הכיבוד, גם קישוט המזון, גם משחק חברה – וגם המחיר אפסי.

  על ידי: קורה שורץl משפחה וזוגיות> הורותl 22/03/2015
  נאוה סלור

  ביטחון עצמי והערכה עצמית בקרב ילדים הוא נושא מדובר מאוד, והעיסוק בו מצד אנשי מקצוע בתחום החינוך והטיפול הוא רב. להתייחס לילד באופן אישי, לפי יכולתו ובהתאם לצרכיו, לעודד את הילד לטפח את הצדדים החזקים שלו, לפרגן לו על הצלחותיו, לתת לו להיות עצמאי ולאפשר לו להרגיש מועיל- ההורה הממוצע יודע לצטט, אולי אפילו מתוך שינה, את הפעולות הדרושות כדי לתרום לביטחון העצמי של הילד שלו. אנחנו רוצים ברשותכם, הפעם, "לתקוף" את הנושא מנקודת מבט קצת אחרת, בתקווה לעורר מחשבה ולתת השראה.

  על ידי: נאוה סלורl משפחה וזוגיות> הורותl 19/03/2015

  המאמר מפרט אודות התמודדות עם בני נוער עם בעיות קשב וריכוז בצורה נכונה ובריאה. הורים הנתקלים בקשיים יוכלו למצוא מענה ותמיכה תוך פנייה אל אנשי מקצוע, הפנייה לייעוץ מומלצת לקבלת הכלים הנכונים להתמודדות בריאה יותר עם גיל ההתבגרות המאתגר.

  על ידי: שמעון סמולנסקיl משפחה וזוגיות> הורותl 10/03/2015
  נאוה סלור

  כהורים, אנחנו יודעים שלא טוב שהילד ישמור בבטן, וברור לנו מדוע חשוב שהוא ידבר איתנו. לכן, מאז שהיה זאטוט, הסברנו לו מדוע ראוי שישתף אותנו במה שמטריד אותו, שאלנו אותו איך היה בגן ופתחנו צוהר שיאפשר לו לספר ולהיפתח. אבל למרות זאת, משום מה, כאשר אנחנו מרגישים שעובר עליו משהו, אנחנו לא מצליחים "להגיע" אליו ולגעת בו. סיפורם של דפנה וברק (השמות בדויים), שהגיעו להדרכת הורים בנושא, עשוי לשפוך אור על מה שקרה בדרך, שיצר פער בין מה שהתכוונתם ליצור בבית, לבין מה שקורה בפועל.

  על ידי: נאוה סלורl משפחה וזוגיות> הורותl 02/03/2015
  נאוה סלור

  Lenore Skenazy , עיתונאית ניו-יורקית ומנחת טוק-שואו, עוררה סנסציה בשנת 2008, כאשר היא סיפרה בטור האישי שלה, על כך שאפשרה לבנה בן ה-9 לנסוע לבד ברכבת התחתית בניו-יורק. השאלות המתבקשות כתוצאה מהסיפור המתואר הן רבות. האם באמת מה שעשתה Skenazy הוא נורא כל כך? עד כמה אנחנו אמורים לתת מרחב וחופש לילדים שלנו ועד כמה עלינו להגן עליהם? מדוע גוננות יתר יכולה, בניגוד לדעה הרווחת, להזיק לילד, והיכן עובר קו הגבול בין דאגה לגיטימית לבין גוננות חונקת? כל התשובות לכל השאלות כאן בהמשך.

  על ידי: נאוה סלורl משפחה וזוגיות> הורותl 01/02/2015 lצפיות: 11

  תחושות ניכור של בני נוער כלפי סביבתם וקשיי תקשורת עם הורים עקב כך הם עיקרו של המאמר, המאמר מציע שתי דרכי התמודדות, התמודדות ארוכת טווח דרך מחשבה מראש על מסגרות חינוכיות, התמודדות קצרת טווח דרך צפייה משותפת בסרטים שנושאם קשיי תקשורת במשפחות. המאמר מציע להורים לקדם את יכולותיהם שלהם ואת יכולות ילדיהם לתובנות בתחום יחסי משפחה בכל שלב אפשרי. גיל ההתבגרות כפי שמציג המאמר הוא שלב שקשה להבנה אך כרוך בבדידות רבה ובבעיות אוביקטיביות, עיסוק מודע במערכות יחסים יכול לפתח תקשורת. מוטב להתחילו בגיל צעיר.

  על ידי: סמדר נבוl משפחה וזוגיות> הורותl 27/01/2015
  קורה שורץ

  אפשר לחנך נכדים - וילדים - למעשים טובים מבלי להטיף. ראו דוגמא קטנה בהמשך.

  על ידי: קורה שורץl משפחה וזוגיות> הורותl 23/01/2015 lצפיות: 14
  נאוה סלור

  התחזיות צופות לנו חורף גשום וסוער, וכל שנותר הוא לברך על כמויות המים שעתידות לפקוד את הכנרת ולהפיק את המקסימום מהחורף הזה. ימי חורף גשומים הם זמנים בהם אנחנו ממעטים לצאת מהבית, ואין סיבה שלא לנצל את השהות המשפחתית בבית כדי לבלות יחד וליהנות מזמן איכות אמיתי עם הילדים. הנה כמה רעיונות לפעילויות מדליקות שאפשר לעשות יחד בשבתות סגריריות במיוחד, שלא יצריכו מכם היערכות רבה מדי.

  על ידי: נאוה סלורl משפחה וזוגיות> הורותl 19/01/2015
  עדי ברומר

  לא כל אגרסיביות של הילד היא סימן לבעיה. בעזרת הטיפול ההומאופתי, ניתן להרגיע את ההתפרצויות, לחזק את הריכוז ולמתן התקפי כעס. זהו טיפול עדין, אין בו שימוש בכימיקלים ואין בו סכנת התמכרות. הטיפול ההומאופתי עשוי להקל על תפקודו של הילד במסגרות מבלי לשנות את מי שהוא ומה שהוא

  על ידי: עדי ברומרl חינוך ולימודים> הפרעות קשב - ADHDl 13/01/2009 lצפיות: 6,292
  עדי ברומר

  המשפט הזה מוכר לך? הוא מוכר להורים רבים. מצבים של נזלת כרונית, ליחה, שיעול, דלקות אזניים, חום, או מצבים של סטרידו או דלקת ריאות או אסטמה, והמצב יכול לחזור על עצמו בהפרש של ימים עד חודשים.

  על ידי: עדי ברומרl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 04/12/2008 lצפיות: 4,063
  עדי ברומר

  אצל הרוב, זה מתחיל באביב, הפריחה היפה הופכת לסוג של סיוט שכרוך באף דולף, התעטשויות מרובות וגירוי בריריות. לחלקה האחר של האוכלוסיה כל חתול חולף או טיפת אבק תשיג את אותה תופעה ללא תלות בעונת השנה. לא נחמד להסתובב כל היום עם אף סתום וחבילת טישו ב"שלוף". למרות שלרוב נראה כאילו אין שום דרך להתמודד איתה, ניתן לטפל באלרגיה- ללא צורך בתרופות מונעות על בסיס קבוע.

  על ידי: עדי ברומרl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 10/08/2008 lצפיות: 4,998
  עדי ברומר

  בעזרת הטיפול ההומאופתי ניתן להרגיע את ההתפרצויות, לחזק את הריכוז, למתן את התקפי הכעס ועוד- ללא שימוש בכימיכלים, ללא תופעות לוואי, ללא סכנת התמכרות וללא שינוי אופי הילד. מטרת הטיפול היא לטפל במקור לבעיה ולא בתסמינים שלה.

  על ידי: עדי ברומרl חינוך ולימודים> לקויי למידהl 12/06/2008 lצפיות: 334 lתגובות: 2
  עדי ברומר

  ישנם טיפולים רבים כגון: תרופות הרגעה, משתנים, תוספות מזון שונות או פעילות גופנית. נשים רבות נוטלות מספר רב של כדורים כגון: אקמול ואופטלגין- אשר פוגעים בצורה קשה בכבד ואינם פותרים את בעיית הכאבים, אלא מקלים עליו זמנית בלבד. ישנן נשים שכאבן הוא כה עצום עד שהן משותקות מכאב ופורשות מפעילות למספר ימים בכל חודש. המצב לא חייב להיות כך. טיפול הומאופתי יכול לפתור את הבעיה אחת ולתמיד (ולא רק להקל זמנית על הכאבים). והווסת תתקיים ללא כאבים

  על ידי: עדי ברומרl בריאות ורפואה> בריאות נשיםl 21/04/2008 lצפיות: 1,136
  עדי ברומר

  פעמים רבות הטריגר להפרעת החרדה מצוי בטראומה שהאדם עבר ולעיתים ללא כל קשר מובן מאליו - תאונה, נטישה, לחץ, התעללות או דיכאון. באבחון ההומאופתי אין הפרדה בין חוסר איזון כימי במוח לסיבה רגשית שעלולה להוות טריגר לבעיה. הכל נלקח בחשבון בצורה שווה שכן המטרה היא להגיע לשורש הבעיה, ולטפל בצורה ממוקדת ולא סימפטומטית בלבד.

  על ידי: עדי ברומרl בריאות ורפואה> בריאות הנפשl 01/03/2008 lצפיות: 1,497
  עדי ברומר

  טיפול אנטיביוטי מונע מעלה את הסיכון לעמידות בפני אנטיביוטיקה, ומחליש את מערכת החיסון. כפתורים הינו טיפול פולשני. אז איך מטפלים בדלקות אזניים חוזרות? בעזרת טיפול הומאופתי, ניתן למנוע סבל רב, להימנע ממתן אנטיביוטיקה שוב ושוב- ולטפל בדלקת אחת ולתמיד

  על ידי: עדי ברומרl משפחה וזוגיות> הורותl 01/03/2008 lצפיות: 424
  עדי ברומר

  מספר דברים שחשוב לדעת על הסינוסיטיס, הנפוץ בעיקר עכשיו, בעונות המעבר והחורף

  על ידי: עדי ברומרl בריאות ורפואהl 08/01/2008 lצפיות: 2,777
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast