הטיפול ההומאופתי באדנואיד (שקד שלישי)

פורסם: 21/04/2008 |תגובות: 0 | צפיות: 2,331 | Share

האם ילדך סובל מנחירות בזמן השינה?  או שהוא מושך באפו ללא הרף? כדאי לקחת אותו לרופא, לביצוע צילום בדיקת "שקד שלישי".

מהו שקד שלישי (אדנואיד)?
מילון המונחים של InfoMed, מגדיר אדנואיד כגידול שמתבלט מתוך קרום רירי. מה הכוונה? הכוונה היא שנוצרת חסימה במעבר האוויר- בד"כ באף- הגידול הנפוץ ביותר הוא זה שממוקם מאחורי האף- "שקד שלישי".
בעיה נוספת ממנה רבים סובלים היא פוליפים, אשר מופיעים בד"כ באף ובסינוסים וגורמים לחסימה, זיהום כרוני והפרשה. בד"כ אנשים עם דלקת אף אלרגית הם אלה שיקבלו אותו, אך פוליפים יכולים להתפתח גם באוזן, בקיבה או במעי.

מדוע כדאי לטפל באדנואיד ו/או בפוליפים?
בעקבות האדנואיד יכולה להיווצר "סתימה" באף, שעלולה לגרום להפרעות נשימה בשינה, נחירות, נזלת כרונית, מחלות אוזניים, ליקוי בהתפתחות שלד הפנים ועוד.
בעיה נוספת וחמורה שהאדנואיד יכול ליצור: היפראקטיביות והפרעות התנהגות. בהיפראקטיביות, בניגוד למה שנראה לעין, הילד עייף יותר משאר הילדים. חוסר השקט וחוסר הריכוז נובעים מהירידות התכופות בריוויון החמצן בדם בשינה ומההתעוררויות החוזרות בזמן השינה. לכן, הבעיה בעצם נובעת מעייפות. לכן, כששינה מופרעת בידי אדנואיד, עלולות להתפתח בעיות קשב וריכוז, שייפתרו בקלות אחרי ריפוי האדנואיד.

פיתרון הרפואה הקונבנציונלית:
ברפואה הקונבנציונלית יש פיתרון אחד לשקד שלישי ולפוליפים: ניתוח. למרות שהרופאים מגדירים אותו כניתוח פשוט שאינו דורש אפילו אשפוז, מדובר עדיין בניתוח. יצא לי להיתקל באתר שמתאר את תחושתם של ילדים לפני  ניתוח: http://soroka.school.org.il/meida/aog/daliat/dalia2.htm - הילדים חווים פחד משמעותי לפני הניתוח.
אני לא אומרת שניתוח לא יעזור לשקדים מוגדלים, אלא שיש דרכים נוספות לטפל בהם, ללא הניתוח.

כיצד עוזרת ההומאופתיה לאדנואיד ולפוליפים?
הטיפול בשקד מוגדל בעזרת ההומאופתיה בטוח, כיון שההומאופתיה מגרה את המערכת החיסונית של הילד ללא שימוש בתרופות כימיות או בסכין מנתחים. כיון שהטיפול ההומאופתי הקלאסי מתחשב במכלול החיים ולא מתמקד באספקט אחד שלהם, חשוב לבדוק מתי החל להתפתח האדנואיד, ובנוסף להתייחס להלך חייו של הילד ואופיו. על פי הגישה ההומאופתית, יש קשר בין הגוף לנפש, ואדנואיד מעיד על בעיה פנימית עמוקה יותר של הילד.  ההומאופתיה עובדת על פי העיקרון של "דומה בדומה ירפא"- כלומר, בטיפול נחפש תרופה הומאופתית שקשורה לסיטואציה בה נמצא הילד, ובגללה נעשה חולה.
לדוגמה- טיפלתי בילד שפיתח אדנואיד החל מכניסתו לגן. בעזרת תרופה הומאופתית שהוכנה לאחר אבחון הוא נרפא ללא ניתוח. מעבר מסגרת (גן חדש, מעבר דירה וכו') שבעקבותיו מתפתחת מחלה- יכול להביא לסיטואציה של התרופה ההומאופתית הזו. הילד שחש איום על ביתו ובעקבות זה מפתח מחלה, יזדקק לתרופה ההומאופתית הזו. לעומת זאת, אם בתשאול היה מתגלה שהילד נעשה חולה לאו דווקא בגלל שהכניסה לגן גרמה לו לחוש איום על ביתו, אלא לתחושה שהוריו נטשו אותו- התרופה ההומאופתית שהיתה מתאימה לו היתה אחרת.

בטיפול הומאופתי ניתנת תרופה הומאופתית אחת שהכי מתאימה לו מתוך אלפי תרופות הומאופתיות שמרפאות שקד מוגדל, והיא תביא לא רק לריפוי האדנואיד, אלא לאיזון כללי של מצבו הבריאותי של הילד, כך שבעיות נוספות מהן סובל הילד, גם אם אינן קשורות לאדנואיד, יעברו, ויחול שיפור בתחושות הפיזיות, הנפשיות והכלליות. (בעיות נוספות יכולות להיות- בעיות עיכול, כאבי ראש, קשיי הרדמות בלילה, תיאבון שאינו מאוזן ועוד).
ההומאופתיה מחפשת את שורש המחלה- כלומר ממה הכל התחיל. פעמים רבות זה התחיל ממצב שהיווה סוג של טראומה לילד- מעבר מסגרות (כניסה לגן, מעבר דירה), חרדת נטישה (גם אם לא הייתה נטישה בפועל, והוא פירש מצב מסוים כנטישה), אלרגיה למזון מסוים, הלם, ועוד. המטרה היא לרפא את הטראומה שהביאה לצמיחתו של האדנואיד, ולא רק "להעלים" אותו.

בטיפול בילד מתחת לגיל שנה הסובל מאדנואיד אני מתייחסת גם לאופי ההריון ותחושות האם בהריון, כי בתקופה זו עדיין יש סימביוזה בין האם לילד וסימפטומים שהיו לאם בהריון מרמזים על התרופה ההומאופתית לה זקוק הילד. (בזמן ההריון הילד מתבטא דרך האם)
דוגמה נוספת, היא מקרה בו טיפלתי בילדה שפיתחה אדנואיד בעקבות מות סבה. כשתשאלתי אותה, הסתבר שלא יכלה להתגבר על האבל הגדול שחשה לאחר שנפטר, ומאז חשה גוש בגרון שאינו עובר, שהתפתח לאדנואיד. (התחושה הנפשית התפתחה לפתולוגיה פיזית). מנה חד פעמית מתרופה העשוייה מצמח ריפאה את האדנואיד.
לסיכום, במקום ניתוח, המלצתי האישית היא טיפול הומאופתי, שמביא לריפוי ללא תרופות סינטטיות או ניתוח וללא סיכונים מיותרים. הבריאות משתפרת מאד- כי החיות הכללית עולה ומערכת החיסון מתחזקת.
בברכה
עדי ברומר

 

שאלות ותשובות

200 תווים שנותרו
שאל שאלה
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 3 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/10691/הטיפול-ההומאופתי-באדנואיד-שקד-שלישי

  השאר תגובה למאמר זה

  עדי ברומר

  טיפול אנטיביוטי מונע מעלה את הסיכון לעמידות בפני אנטיביוטיקה, ומחליש את מערכת החיסון. כפתורים הינו טיפול פולשני. אז איך מטפלים בדלקות אזניים חוזרות? בעזרת טיפול הומאופתי, ניתן למנוע סבל רב, להימנע ממתן אנטיביוטיקה שוב ושוב- ולטפל בדלקת אחת ולתמיד

  על ידי: עדי ברומרl משפחה וזוגיות> הורותl 01/03/2008 lצפיות: 416
  מאיה ברש

  הורים - אנשי חינוך - מורים, גננות , לעיתים כל כך קרובות מוצאים עצמם חשופים ובודדים וחסרי סמכות אל מול הקצנה והחרפה בבעיות התנהגות אלימה וחסרת גבולות בבתי ספר. והמתסכל ביותר שתופעות אילו מצויות יותר ויותר בגנים ובגילאים צעירים ביותר . איפה נמצאת הסמכות ההורית? היכן נמצאת הסמכות של "המורה של פעם" ?

  על ידי: מאיה ברשl משפחה וזוגיות> הורותl 13/12/2014
  מאיה ברש

  בעולם האינטנסיבי המהיר והמתקדם שבו אנו חיים, הקצב והדנמיקה גם האישית וגם הבין אישית ובכלל בכל המרחבים. מאוד לוחצת. מאוד תחרותית.מאוד קצרת סבלנות וממהרת. בבית/בעבודה/במשפחה/עם חברים/בלימודים ובגנים. כן כן גם בגני הילדים משם זה מתחיל. פיתוח מיומנות שפת הקשב = מיינדפולנס בעבודה עם ילדים ונוער כוונתה להקנות לילדים קשר לעולם הפנימי עולם של תחושות,רגשות,חושים..

  על ידי: מאיה ברשl משפחה וזוגיות> הורותl 11/12/2014

  אין ספק שלא צריך לשלוח ילד בן חמש לחצות כביד לבד אבל להתנסות במגרש המשחקים כשאנחנו צופים מרחוק יעיל ביותר לביטחון שלו, מרחיב את הסקרנות שלו לגלות דברים ומפתח אחריות נוכח נסיונותיו להמציא את הנורה..

  על ידי: עופרה רוזנפלד - פסיכותרפיהl משפחה וזוגיות> הורותl 26/11/2014 lצפיות: 14
  נאוה סלור

  על אף שהטיפולים הפסיכולוגיים הפכו לטרנד חם בשני העשורים האחרונים, הורים רבים ממאנים לשלוח את הילד שלהם לפסיכולוג, גם כאשר די ברור, שמשהו מציק לו ושקיימת בעייה. בין אם זה נשמע מוזר לשלוח ילד לפסיכולוג, בין אם מתוך ביטחון של ההורים שהם יצליחו להתמודד עם הבעייה לבד ובין אם בשל אמונה, שהדברים פשוט יסתדרו מעצמם - טיפול פסיכולוגי לילדים הוא קונספט שעדיין נמצא בחיתוליו. כדי להסיר את הערפל מעל לסוגייה פחות מדוברת, לפניכם שלושה תיאורי מקרה, שצריכים להדליק לכם נורה אדומה, והמחייבים היוועצות עם איש מקצוע.

  על ידי: נאוה סלורl משפחה וזוגיות> הורותl 17/11/2014

  העולם שלנו הופך יותר קטן, טכנולוגי ונגיש, והדבר משפיע באופן ישיר על ההתמודדויות שלנו כהורים. אחת מאלו היא הרילוקישין. כיצד אנו יכולים להקל על הילדים את המעבר? הנה 10 כללי אצבע.

  על ידי: דנה שלומאיl משפחה וזוגיות> הורותl 09/11/2014

  בחירה נכונה של מועדון לבת מצווה בתל אביב תעניק לנערה מסיבה מוצלחת ולכם ההורים שקט נפשי בידיעה כי האירוע מתנהל במתחם בטיחותי, מעוצב ונוח לגישה.

  על ידי: שמעון סמולנסקיl משפחה וזוגיות> הורותl 27/10/2014
  יואב ברנזון

  מהם סוגי האבהות בעידן המודרני ומהי המגמה העתידית? בחנו איזה אב אתם וכיצד אתם מתפקדים?

  על ידי: יואב ברנזוןl משפחה וזוגיות> הורותl 27/10/2014 lצפיות: 11
  רפי רזניק

  כל הורה רוצה את הטוב ביותר בשביל הילדים שלו. זה מתחיל באוכל שאנו מאכילים אותם, ממשיך בערכים שאנו מלמדים אותם, דרך הגבולות שאנו מציבים להם, וגם בדוגמה האישית שאנו מציגים.

  על ידי: רפי רזניקl משפחה וזוגיות> הורותl 26/10/2014
  עדי ברומר

  לא כל אגרסיביות של הילד היא סימן לבעיה. בעזרת הטיפול ההומאופתי, ניתן להרגיע את ההתפרצויות, לחזק את הריכוז ולמתן התקפי כעס. זהו טיפול עדין, אין בו שימוש בכימיקלים ואין בו סכנת התמכרות. הטיפול ההומאופתי עשוי להקל על תפקודו של הילד במסגרות מבלי לשנות את מי שהוא ומה שהוא

  על ידי: עדי ברומרl חינוך ולימודים> הפרעות קשב - ADHDl 13/01/2009 lצפיות: 6,263
  עדי ברומר

  המשפט הזה מוכר לך? הוא מוכר להורים רבים. מצבים של נזלת כרונית, ליחה, שיעול, דלקות אזניים, חום, או מצבים של סטרידו או דלקת ריאות או אסטמה, והמצב יכול לחזור על עצמו בהפרש של ימים עד חודשים.

  על ידי: עדי ברומרl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 04/12/2008 lצפיות: 4,045
  עדי ברומר

  אצל הרוב, זה מתחיל באביב, הפריחה היפה הופכת לסוג של סיוט שכרוך באף דולף, התעטשויות מרובות וגירוי בריריות. לחלקה האחר של האוכלוסיה כל חתול חולף או טיפת אבק תשיג את אותה תופעה ללא תלות בעונת השנה. לא נחמד להסתובב כל היום עם אף סתום וחבילת טישו ב"שלוף". למרות שלרוב נראה כאילו אין שום דרך להתמודד איתה, ניתן לטפל באלרגיה- ללא צורך בתרופות מונעות על בסיס קבוע.

  על ידי: עדי ברומרl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 10/08/2008 lצפיות: 4,860
  עדי ברומר

  בעזרת הטיפול ההומאופתי ניתן להרגיע את ההתפרצויות, לחזק את הריכוז, למתן את התקפי הכעס ועוד- ללא שימוש בכימיכלים, ללא תופעות לוואי, ללא סכנת התמכרות וללא שינוי אופי הילד. מטרת הטיפול היא לטפל במקור לבעיה ולא בתסמינים שלה.

  על ידי: עדי ברומרl חינוך ולימודים> לקויי למידהl 12/06/2008 lצפיות: 328 lתגובות: 2
  עדי ברומר

  ישנם טיפולים רבים כגון: תרופות הרגעה, משתנים, תוספות מזון שונות או פעילות גופנית. נשים רבות נוטלות מספר רב של כדורים כגון: אקמול ואופטלגין- אשר פוגעים בצורה קשה בכבד ואינם פותרים את בעיית הכאבים, אלא מקלים עליו זמנית בלבד. ישנן נשים שכאבן הוא כה עצום עד שהן משותקות מכאב ופורשות מפעילות למספר ימים בכל חודש. המצב לא חייב להיות כך. טיפול הומאופתי יכול לפתור את הבעיה אחת ולתמיד (ולא רק להקל זמנית על הכאבים). והווסת תתקיים ללא כאבים

  על ידי: עדי ברומרl בריאות ורפואה> בריאות נשיםl 21/04/2008 lצפיות: 1,114
  עדי ברומר

  פעמים רבות הטריגר להפרעת החרדה מצוי בטראומה שהאדם עבר ולעיתים ללא כל קשר מובן מאליו - תאונה, נטישה, לחץ, התעללות או דיכאון. באבחון ההומאופתי אין הפרדה בין חוסר איזון כימי במוח לסיבה רגשית שעלולה להוות טריגר לבעיה. הכל נלקח בחשבון בצורה שווה שכן המטרה היא להגיע לשורש הבעיה, ולטפל בצורה ממוקדת ולא סימפטומטית בלבד.

  על ידי: עדי ברומרl בריאות ורפואה> בריאות הנפשl 01/03/2008 lצפיות: 1,484
  עדי ברומר

  טיפול אנטיביוטי מונע מעלה את הסיכון לעמידות בפני אנטיביוטיקה, ומחליש את מערכת החיסון. כפתורים הינו טיפול פולשני. אז איך מטפלים בדלקות אזניים חוזרות? בעזרת טיפול הומאופתי, ניתן למנוע סבל רב, להימנע ממתן אנטיביוטיקה שוב ושוב- ולטפל בדלקת אחת ולתמיד

  על ידי: עדי ברומרl משפחה וזוגיות> הורותl 01/03/2008 lצפיות: 416
  עדי ברומר

  מספר דברים שחשוב לדעת על הסינוסיטיס, הנפוץ בעיקר עכשיו, בעונות המעבר והחורף

  על ידי: עדי ברומרl בריאות ורפואהl 08/01/2008 lצפיות: 2,759
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast