כל מה שרצית לדעת על הסרת שיער בלייזר

14/10/2011 • על ידי • 236 צפיות

הסרת שיער בלייזר, כל כך הרבה מידע שצריך לדעת לפני שניגשים לעשות את הטיפול..נעשה קצת סדר בבלאגן. המונח הסרת שיער מדבר על דילול משמעותי של שיער באיזורי הגוף השונים. ולמה דילול? מכיוון שבהסרת שיער המטרה היא לדלל את כמות השיער באיזור המטופל מטיפול לטיפול עד לתוצאה של לפחות 80% דילול. לתוצאה כזו ניתן להגיע לאחר 6-12 טיפולים, תלוי במכשיר ותלוי במי שמטפל.

הסרת שיער-מחירים

מחירי הסרת שיער בלייזר משתנים ממכון למכון ותלויים בכמה גורמים: גודל האיזור המטופל - כל איזור מצריך זמן טיפול שונה, גודל המכון- ככל שרמת ההוצאות של המכון עולה כך עולים מחירי הטיפולים, ותק וניסיון עם המכשירים השונים- ככל שרמת המקצועיות של המכון גבוהה יותר ניתן להגיע לתוצאות אפקטיביות יותר ולכן המחיר יהיה גבוה יותר, איכות הטיפול- רמת האנרגיה שמוכנסת בכל טיפול מחושבת בהצעת המחיר הכוללת.

כיצד מתבצע טיפול הסרת שיער בלייזר

לייזר הוא סוג של קרן אור בתדר גבוה אשר נתפס בפיגמנט של השיערה ופוגע בשורשה, הפגיעה הזו מחלישה את השיערה וגורמת לנשירה והאטה במחזור הצמיחה של השיער. הטיפול עצמו מתבצע באמצעות מריחת ג'ל אולטראסאונד על האיזור המטופל כדי להוליך את רמת האנרגיה אל שורש השיער, ללא הג'ל אין הולכה של החום פנימה. כאשר ישנן שיערות על פני האיזור המטופל גם אז לא יכולה להתקיים הולכה של החום פנימה וחייבים לגלח!! את האיזור לפני הטיפול. אין לבצע שעווה או מריטה של השיער לפני טיפול הסרת שיער בלייזר מכיוון שאז חסר לנו השורש של השיערה ואין לאן להוליך את האנרגיה.

זמני הטיפול בהסרת שיער

זמן הטיפול נקבע על פי גודל האיזור. ברוב המכשירים קיימת רמת האנרגיה המירבית שניתן להכניס לאיזור המטופל ועל מנת להכניס את כמות האנרגיה הנדרשת קיים זמן טיפול מינימלי לכל איזור. לדוגמא: רגליים מלאות ניתן לבצע במינימום זמן של 50 דקות כדי להכניס רמת אנרגיה נדרשת במכשיר הסרת שיער SHR לייזר, כאשר זמן הטיפול מתקצר כנראה שהמטפלת הכניסה מעט אנרגיה ואז הטיפול יהיה פחות אפקטיבי. הסרת שיער במכשיר SHR לייזר נחשבת לשיטה שדורשת את מינימום זמן הטיפול להכנסת אנרגיה נדרשת ולכן אם אתן עוברות טיפול הסרת שיער בלייזר שלוקח פחות מ50 דקות צריך לבדוק האם הטיפולים יעילים לאורך זמן...

הסרת שיער-מכשירים

קיימים המון מכשירים להסרת שיער בלייזר בשוק. שתי השיטות שעליהן מתבססים כל המכשירים הן לייזר ואינפרא (המוכר גם כ- IPL). הלייזר הוא נחשב לממוקד יותר ואפקטיבי ביותר בשל רמת האנרגיה המקסימלית שניתן לטפל בו. IPL היא שיטה של קרני אור שמתפשטות בצורה לא אחידה ולכן רמת האנרגיה המקסימלית לכל איזור היא פחותה יותר והתוצאות לאורך זמן לא אידיאליות. עלות מכשיר להסרת שיער בלייזר יכולה להגיע ל400 אלף שקלים למכשיר מסוג SHR סופרנו לדוגמא (נחשב למכשיר המתקדם ביותר והאפקטיבי ביותר להסרת שיער בלייזר). עלות מכשיר IPL מקסימלית למכשיר מסוג SHR ספא שפועל על אינפרא יכול להגיע ל150 אלף שקלים. השיקול של מכשיר יקר לעומת מכשיר זול יותר גם הוא משפיע על תמחור הטיפולים מכיוון שהמכשיר היקר יותר יהיה אפקטיבי יותר ויעניק תוצאות טובות יותר לאורך זמן.

הסרת שיער לצמיתות

מיתוס. הסרת שיער לצמיתות לא קיימת באף מכשיר! שלא יעבדו עליכם. הדילול בשיער יכול להיות משמעותי ולהגיע ל 90% דילול באיזור המטופל אך קיימים מצבים שבהם תדירות הטיפולים היא אחת לחצי שנה-שנה במקרים בהם מדובר על מטופלת (אצל גברים קיימים אחוזי דילול נמוכים יותר בשל הורמון הטוסטסטרון המשפיע על צמיחת השיער) מעל גיל 35 אשר מאוזנת הורמונלית ובריאה באופן כללי.

האם טיפול הסרת שיער בלייזר כואב?

במקרים מסויימים כן. מכשירי הסרת שיער בלייזר נחשבים כמורגשים יותר בשל רמת האנרגיה הגבוהה יותר שמכניסים לכל איזור טיפול. המכשיר היחידי שהוגדר כלא כואב בכלל הוא הסופרנו SHR שפועל על רמת אנרגיה גבוהה אך באופן של חימום הדרגתי כך שהמטופל/ת אינם מרגישים את רמת החום המוכנסת לאיזור. ברוב המכשירים נדרשת הכנה מוקדמת לאיזור הטיפול הכוללת גילוח ומריחת אלחוש לאיזור הדורש מינימום 40 דקות של ישיבה עם המשחה ועליה כיסוי ניילון נצמד, לא נעים כל כך ולוקח המון זמן. במכשיר SHR סופרנו לא נדרשת כל הכנה מוקדמת לאיזור הטיפול.

איזורים שניתן לבצע בהם טיפול הסרת שיער בלייזר

באופן כללי כל האיזורים בגוף יכולים לעבור טיפול הסרת שיער, אפילו איזורים רגישים כמו מפשעה מלאה באיזור השפתיים אך כדאי לוודא עם המטפלת שאיזור זה לא ייחשף לכוויות ורמת האנרגיה המוכנסת תהיה פחותה יותר משאר האיזורים כדי לצמצם רגישות ותופעות לוואי.  חשוב להתייעץ קודם לכן שמדובר במכשיר שלא מסוגל ליצור תופעות לוואי וסימנים לאחר הטיפול ושניתן יהיה לחזור לפעילות רגילה לאחר הטיפול. ואכן קיימים מכשירים שכאלה ללא תופעות לוואי וסימנים לאחר הטיפול.

אודות כותב המאמר

ענת גונן

ענת גונן, קוסמטיקאית רפואית מוסמכת, מנהלת ובעלים של המרכז לטיפולים אסתטיים בהרצליה המציע פתרונות אסתטיים פרא-רפואיים באמצעות הטכנולוגיות המתקדמות והבטוחות ביותר בשוק האסתטיקה.לאתר המרכז לטיפולים אסתטיים www.anat-gonen.co.il 

בין הטיפולים המוצעים במרכז של ענת גונן: הסרת שיער בשיטת SHR , מיצוק וחיטוב הגוף בטכנולוגיית גלי רדיו מבית אלמה לייזרס, טיפול מתקדם בצלוליט, הצרת היקפים, טיפולי הבהרה לפיגמנטציה, טיפול באקנה, רוזיציאה וסבוריאה. בנוסף המרכז מציע טיפולי פנים מתקדמים להצערת העור וטשטוש קמטים.