כאבי צוואר - טיפול פיזיותרפיה ביתי נגד כאבי צוואר

פורסם: 18/10/2011 |תגובות: 0 | צפיות: 1,522 | Share

טיפול פיזיותרפיה ביתי נגד כאבי צוואר - מכשירי טנס משמשים פיזיותרפיסטים מרפאות כאב ומכוני פיזיותרפיה לטיפול בכאב, כאבי צוואר, כאבי גב, כאבי שרירים, כאבי פרקים, כאב אקוטי וכאב כרוני. היום ניתן לקבל טיפול פיזיותרפיה בבית, בשיא הנוחות. מכשירי טנס ביתיים יעילים להרגעת כאב, מיצוק שרירים, טיפוח וחיטוב הגוף.

במהלך הטיפול במכשיר טנס מועבר מיקרו זרם חשמלי בתדרים שונים. הזרמים החשמליים גורמים להפחתה בכאבי צוואר כיוון שחשמל מהאלקטרודות מגרה את העצבים באזור הכאב ושולח אותות למוח על מנת לחסום כאב. גירוי חשמלי עצבי מסייע לגוף לייצר משככי כאבים טבעיים שנקראים אנדורפינים, אדרופינים מסייעים לשיכוך כאבים באופן טבעי ולהקלה מידית של כאב.

מכשיר טנס גורם לגירוי עצבי חשמלי. טיפול בכאב בעזרת גירוי עצבי חשמלי הוא טיפול בעזרת מיקרו זרם במתח חשמלי נמוך, מכשיר טנס יוצר מעגל של דחפים חשמליים העוברים לאורך סיבי העצב. הזרמים החשמליים עוברים דרך שתי אלקטרודות המחוברות למכשיר. האלקטרודות ממוקמות בדרך כלל על שטח הכאב. 

מכשירי טנס משמשים למגוון רחב של טיפולים להפחתת כאב וטיפול נגד כאב עבור סוגים שונים של מחלות ובעיות רפואיות. מכשירי טנס משמשים לטיפול בשרירים, בעיות מפרקים, או עצם המתרחשות עקב מחלות כגון דלקת מפרקים ניוונית או פיברומיאלגיה, או למצבים כגון כאבי גב תחתון, כאבי גב עליון, כאבי שרירים בגב, כאבי צוואר, דלקות. מכשירי טנס משמשים גם לטיפול בכאב פתאומי כאב אקוטי, או כאב ארוך טווח כאב כרוני. 

בנוסף, בטיפול מיקרו תרפיה ניתן להשתמש בתדרים ספציפיים עבור מגוון רחב של רקמות תאים בהתאם לסוג הכאב ולרמת הכאב. ניתן להגדיר מכשיר טנס ביתי עבור תדרי גל שונים, כגון זרם חשמלי קבוע או פרץ של זרם חשמלי ואת עוצמת הזרם החשמלי. הטיפול יכול לעיתים קרובות לרכך רקמות ובכך לסייע לירידה בכאב לספק הקלה בכאב והקלת כאב כרוני. לטיפול מכשירי טנס יתרונות בריאותיים ויתרונות בתחום הטיפוח והיופי. מחקרים קליניים הוכיחו את יעילות טיפול מיקרו תרפי ב: כאב אקוטי, כאב כרוני, כאבי צוואר, כאבי גב עליון, דלקת, בעיות בתפקוד שרירים ושלד, פציעות ספורט - נקעים, מתיחות חבורות, שברים.

טיפול בעזרת מכשירי טנס משמש כדי לסייע בריפוי רקמה פצועה, הטיפול משחזר את הזרימה הטבעית לרקמות ומאפשר לתאים להשיב את זרימת האנרגיה הטבעית שלהם. כאשר פגיעה מתרחשת, באזור אשר נפגע יש התנגדות חשמלית גבוהה יותר מאשר בשאר הרקמה שמסביב לה. תופעה זו מקטינה את פעילות ואף מפסיקה את הזרם חשמלי באזור הפגוע אשר מעכבת את תהליך הריפוי ומקדמת הופעת דלקת. בעזרת טיפול במכשיר טנס התנגדות זו מופחתת, הטיפול מאפשר לחשמל לזרום ובכך לשחזר את התפקוד הרגיל אשר מסייע לעורר ריפוי טבעי. 

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 1 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/108394/כאבי-צוואר-טיפול-פיזיותרפיה-ביתי-נגד-כאבי-צוואר

  השאר תגובה למאמר זה

  ענבל שמש

  ההתחלה היא מאד קשה, הסימנים בדרך כלל מגיעים ומתגלים לאט לאט, אולי אפילו דברים שהבחנת בהם בילדות של בנך אבל חשבת שזה יעבור. לקראת גיל ההתבגרות או בצבא מתחילה להיות הסלמה בהתנהגות המשונה, מה שמוביל בדך כלל לאירוע משמעותי, כמו ניתוק מהמציאות, נסיון התאבדות, התנהגות מסכנת או כל דבר אחר שממנו אפשר להבין שהבעיה חמורה ודורשת טיפול.

  על ידי: ענבל שמשl מדעי החברה> מדעי החברה - כלליl 05/06/2014 lצפיות: 26

  סובלים מחוסר יציבות בקרסול המקשה על כל פעולה שאתם מבצעים? קבלו 5 תרגילים שיעזרו לכם למנוע חוסר יציבות בעתיד במאמר הבא...

  על ידי: מוטי בן דודl בריאות ורפואה> אורתופדיה ופיזיותרפיהl 30/07/2014 lצפיות: 11

  סובלים מנקע חמור בקרסול? לא יודעים איך להיפטר מהכאבים אחת ולתמיד? קבלו 5 דרכים אפקטיביות לטיפול בנקע חמור בקרסול במאמר הבא...

  על ידי: מוטי בן דודl בריאות ורפואה> אורתופדיה ופיזיותרפיהl 30/07/2014

  סובלים מכאבים בקרסול? קבלו 10 טיפים לעזרה ראשונה במקרים של קרסול נפוח וכואב במאמר הבא...

  על ידי: מוטי בן דודl בריאות ורפואה> אורתופדיה ופיזיותרפיהl 30/07/2014

  סובלים מפציעה בקרסול שנגרמה בעקבות פעילות גופנית? קבלו 7 טיפים להקלה מהירה על הכאבים במאמר הבא...

  על ידי: מוטי בן דודl בריאות ורפואה> אורתופדיה ופיזיותרפיהl 20/07/2014 lצפיות: 12

  סובלים משבר או משבר חוזר בקרסול? מחפשים איך להיפטר מהכאבים במהירות? במאמר הזה תקבלו 10 טיפים שיעזרו לכם להקל על הכאבים...

  על ידי: מוטי בן דודl בריאות ורפואה> אורתופדיה ופיזיותרפיהl 17/07/2014 lצפיות: 20

  סובלים מכאבים במפרק הירך עקב שחיקת סחוסים? במאמר הבא תמצאו 10 טיפים שיעזרו לכם להקל על הכאבים בקלות ובמהירות...

  על ידי: מוטי בן דודl בריאות ורפואה> אורתופדיה ופיזיותרפיהl 17/07/2014 lצפיות: 14

  אמבטיות ג'קוזי מספקות יתרונות רבות לאלה מבינינו שמטביעים עצמם לעיתים תכופות פנימה, בכל רחבי העולם תרבויות שונות ורבות הבינו את כוחה של ההידרותרפיה. היפנים למשל מאמינים שלא רק שזה מספק יתרונות בריאותיים אלא שזה עוזר להקל על הנשמה. כדי ללמוד על כוחו של הג'קוזי המשיכו לקרוא.

  על ידי: idan83l בריאות ורפואה> אורתופדיה ופיזיותרפיהl 06/07/2014

  אבחנו שיש לכם בעיה מבנית בברך? סובלים מכאבי ברכיים? קבלו 4 דרכי טיפול שמרניים להקלה ומניעה של הכאבים במאמר הבא...

  על ידי: מוטי בן דודl בריאות ורפואה> אורתופדיה ופיזיותרפיהl 05/07/2014 lצפיות: 24
  שי כהן

  טיפולי יופי להעלמת צלקות אקנה וקמטים בעזרת מזו רולר מאוד פופולאריים במרכזי היופי ואצל קוסמטיקאיות. מזו רולר לשימוש ביתי מזרז את התחדשות העור, מומלץ לטפל בעזרת מזו רולר 2-3 פעמים בשבוע, זמן הטיפול המומלץ בעזרת מזו רולר 192 מחטים הוא 5 - 15 דקות בהתאם לטיפול ולסוג העור. אין לטפל בעזרת מזו רולר יותר מפעם ביום. ניתן לראות את ההבדל במראה קווים דקים וקמטים שטופלו בעזרת מזו רולר בתוך שבועיים עד שלושה שבועות.

  על ידי: שי כהןl יופי וטיפוח> קוסמטיקהl 30/07/2012 lצפיות: 179
  שי כהן

  טיפולים להצערת עור הפנים בעזרת גלי רדיו נפוצים לאחרונה במכוני קוסמטיקה אצל קוסמטיקאיות או בעזרת מכשירי קוסמטיקה לשימוש ביתי. שיטות הטיפול הנפוצות הם טיפולים להצערת עור הפנים בעזרת מיקרו זרם, טיפולים להצערת עור הפנים בעזרת גלי קול – אולטרא סאונד וטיפולים טיפולים להצערת עור הפנים בעזרת RF גלי רדיו, טיפול בעזרת גלי רדיוRF יעיל למיצוק עור הפנים והגוף, טיפול בקמטים ורפיון עור, שיפור מרקם העור, טיפול בצלוליט והצרת היקפים.

  על ידי: שי כהןl יופי וטיפוח> יופי וטיפוח - כלליl 14/07/2012 lצפיות: 2,987
  שי כהן

  מזו רולר הינו מכשיר קוסמטי קטן הבנוי מידית וגלגלת מיקרו מחטים באורכים של 0.2 מ"מ – 0.3 מ"מ בהתאם ליישומים השונים. דיקור קוסמטי בעזרת מזו רולר מעורר את העור ליצור עצמי של קולגן ואלסטין, החומרים החיוניים ביותר לבניית נפח רקמת העור ולמיצוק העור. דיקור קוסמטי בעזרת מזו רולר יוצר אלפי תעלות מיקרוסקופיות על פני העור ומסייע בהחדרת חומרי לחות והזנה.

  על ידי: שי כהןl בריאות ורפואה> רפואה אסתטיתl 18/06/2012 lצפיות: 212
  שי כהן

  מכשיר אולטרא סוניק עוזר לשפר את מראה העור, מרקם העור וגמישות, מתיחת עור רפויי ומדולל ומילוי קמטים. המכשיר משיב חיים ונעורים לעור ומשפר באופן משמעותי את מראה העור וגמישותו. טכנולוגיית אולטרא סוניק משפרת את בריאות העור ומסייעת להאטת תהליך הזדקנות העור. מכשיר אולטרא סוניק מגדיל את יכולת הספיגה של העור לחומרי הזנה ותכשירי לחות. מכשיר אולטרא סוניק מחדיר חומרי לחות על בסיס מים וחומרי לחות על בסיס שומן.

  על ידי: שי כהןl יופי וטיפוח> קוסמטיקהl 19/10/2011 lצפיות: 187
  שי כהן

  מכשירי טנס יעילים לשיכוך כאבים, טיפוח הגוף, מיצוק שרירים וחיטוב הגוף. מכשיר טנס גורם לגירוי עצבי חשמלי. טיפול בעזרת גירוי עצבי חשמלי (TENS) הוא טיפול בעזרת מיקרו זרם במתח חשמלי נמוך, מכשיר טנס יוצר מעגל של דחפים חשמליים העוברים לאורך סיבי העצב. הזרמים החשמליים עוברים דרך שתי אלקטרודות המחוברות למכשיר. האלקטרודות ממוקמות בדרך כלל על שטח הכאב.

  על ידי: שי כהןl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 28/08/2011 lצפיות: 362
  שי כהן

  רוב הבעיה של צלוליט היא בקרב נשים, כ90% מהנשים סובלות מצלוליט בעוד שאצל גברים בעית צלוליט אינה קיימת, זאת מכיוון שהעור אצל גברים עבה יותר ורקמת החיבור שמעגנת את העור לשריר שונה בין גברים לנשים. אצל נשים רקמת החיבור בין העור לשריר בנויה בצורה ורטיקלית אשר מתרופפת עם הזמן, שקיעת השומן יוצר ניפוח מקומי של השומן והירידה באלסטיות יוצרת את שכבת גומות ובליטות שומן ומראה בלתי אחיד של צלוליט. אצל גברים הסיבים של רקמת החיבור בנויים בצורת שתי וערב דבר שגורם לחיזוק רקמת החיבור. ניתן לטפל בצלוליט בעזרת...

  על ידי: שי כהןl יופי וטיפוח> יופי וטיפוח - כלליl 31/05/2011 lצפיות: 440
  שי כהן

  היום כבר לא צריך להגיע לקוסמטיקאית ולמכון יופי כדי ליהנות מטיפולי יופי מתקדמים להצערת עור הפנים והגוף, החדרת לחות, חידוש העור, ומילוי קמטים טבעי. בעזרת מכשור קוסמטי ביתי ניתן לבצע טיפול אולטראסאונד, טיפול גלווני וטיפול באור אינפרא אדום, הטיפול בעזרת מכשור קוסמטי ביתי קל בטוח ונעים, ללא כאב וללא תופעות לוואי. הטיפול בעזרת מכשור קוסמטי ביתי זול באופן משמעותי ממחירי הטיפולים במכוני יופי, הטיפול יעיל הרבה יותר כיוון שניתן לטפל לאורך זמן וללא מגבלת טיפולים. הטיפול בעזרת מכשור קוסמטי מחדש את העור.

  על ידי: שי כהןl יופי וטיפוח> יופי וטיפוח - כלליl 20/05/2011 lצפיות: 354
  שי כהן

  טיפול החלקת קמטים ביתי חדשני להחלקת קמטים בפנים ומתיחת פנים, טיפולי החלקת קמטים בטכנולוגיית מיקרו זרם מקובלים זמן רב אצל קוסמטיקאיות ומכוני יופי, החלקת קמטים בפנים מתבצעת על ידי החדרת לחות לעור הפנים באמצעות מיקרו זרם גלווני, זרמים חשמליים עדינים גורמים לפירוק תכשירי קוסמטיקה ולחות מסיסי מים ליונים קטנטנים שיכולים לחדור לעור בקלות. החדרת חומרי קוסמטיקה ולחות לעומק העור גורמת לניפוח העור ולהחלקת קמטים מיידית. החומר שחדר לעומק העור גורם לאפקט החלקת קמטים מידי לפרק זמן של 8-12 שעות

  על ידי: שי כהןl יופי וטיפוח> יופי וטיפוח - כלליl 12/05/2011 lצפיות: 783
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast