ספרים אלקטרוניים בעברית

פורסם: 07/11/2011 |תגובות: 0 | צפיות: 1,105 | Share

ישראל היא מעצמה טכנולוגית לא קטנה. אנו יכולים לראות כיצד חברות היי טק שונות נמכרות לחברות ענק מארצות הברית ומפתחות תוכנות מיוחדות במינן עבור צרכנים מהעולם כולו. אנו יכולים לראות כיצד טכנולוגיות שונות שחלקן מיוצרות ע"י בתי תוכנה ישראליים מאפשרות לנו ליהנות ממוצרים שבעבר יכולנו ליהנות מהם פחות, אם בכלל. כיום אנו יכולים למשל ליהנות ממגוון רחב של ספרים אלקטרוניים גם בשפה  העברית ולהרגיש את חוויית הקריאה של העולם הדיגיטלי.

 

אין ספק שמאחר וכל מוצר עולמי מוצא את דרכו למדפי חנויות שונות ברחבי העולם כשהוא מופיע בשפה האנגלית, הרי שבשאר העולם מרגישים הלקוחות מעט מקופחים. לכן אם ראינו כיצד ספרים אלקטרוניים רבים פורסמו תחילה באנגלית או בשפות זרות אחרות הרי שכיום המבחר של ספרים בעברית הוא מכובד ביותר ומאפשר לנו להיצמד יותר לתואר המחמיא שלנו, עם הספר.

 

המגוון המתרחב והולך של ספרים אלקטרוניים מצביע על המהפכה הגדולה שעובר תחום הספרים בעולם כולו ועכשיו גם בעברית. במדינות מערביות מפותחות כבר ניתן למצוא לא מעט כותרים אלקטרוניים שמחליפים את ספרים שיצאו בעבר במהדורות מודפסות רגילות. גם בארץ נוכל לראות בעתיד כיצד סופרים מסוימים או הוצאה לאור יחליטו שהם מעוניינים להוציא ספרים אלקטרוניים מראש ולפסוח לחלוטין על ההדפסה הרגילה בעברית.

 

חנויות הספרים כמו שאנו מכירים אותן היום כנראה שהולכות לשנות את פניהן או להיעלם מהנוף לחלוטין. זאת מאחר ומגוון רחב של ספרים אלקטרוניים במגוון ז'אנרים ושפות  הוא כזה שאפשר למכור בצורה מקוונת ואין שום צורך בחנות פיסית או במוכר מסוים הדובר עברית. ייחודם של ספרים אלקטרוניים הוא רב ויש להם חשיבות רבה במיוחד עבור מי שמעוניין לקדם את עצמו ולהרגיש שהוא נהנה מחוויית קריאה חדשנית ששייכת לתרבות החדשה בעולם כאן בישראל בשפה העברית.

 

לצפייה בספרים אלקטרונים בעברית לחץ כאן

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/109383/ספרים-אלקטרוניים-בעברית

  השאר תגובה למאמר זה

  בשנת 2000 התחלתי לכתוב סיפורים קצרים, אני רוצה לספר לכם על התהליך שעברתי בעת הכתיבה ולפניו. המאמר נועד להסביר על כתיבת סיפורים קצרים

  על ידי: לירון תמםl אומנות> ספרותl 16/09/2014 lצפיות: 73

  מה יש לנו בעצם נגד מאיר ויזלטיר? משורר לא רע, שבאקדמיה מאמינים בו רבות. אולי זו השורה האומללה: "דור שנות השישים בשירה העברית הדור של ויזלטיר, וולך, והורוביץ"?

  על ידי: מוטי ריקליןl אומנות> ספרותl 28/05/2014 lצפיות: 46

  התרבות וההיסטוריה הפולנית עשירה בסופרים אשר השפיעו על התרבות האנושית וכמה מהם גם זכו בפרס נובל לספרות. אנסה לסקור כמה מן הסופרים המשפיעים והמפורסמים ביותר ואת יצירותיהם.

  על ידי: אווהl אומנות> ספרותl 31/07/2013 lצפיות: 196

  כיום, בעולם הרווי בכל כך הרבה קדמה, טכנולוגיה, וחדשנות, קשה לספרים להיות פופולריים כמו פעם ובכך חנות ספרים נתקלת בבעיות לא מעטות מול המחשב, האינטרנט ופיתויי הטכנולוגיה. למרות זאת, הספרים נותנים מאבק עיקש על מנת למשוך את תשומת לב הקוראים.

  על ידי: אסף ברנרl אומנות> ספרותl 11/12/2012 lצפיות: 67
  100tzevet

  הרבה זמן לקרוא, אין לי מאז שאני אמא. ובכל זאת זוהי הפינה שבה אני מתייחדת עם עצמי ומחשבותי, ואני לא מוותרת. והנה הגיע לו בדיוק הספר שאליו פיללתי. (גילוי נאות: אנוכי עיצבתי את העטיפה לספר, וכך הגיע אלי ספר הביכורים המצויין הזה). אברהם בידה, הוא שם הסופר, מים נשברים הוא שם הספר.

  על ידי: 100tzevetl אומנות> ספרותl 11/10/2012 lצפיות: 137
  מאירה וייס

  תערוכת "אותות" של נגה עציוני היא טקסט מרתק . אני מציעה לפענח אותו באמצעות פניה לטקסטים אחרים שעימם היא מתכתבת, באופן מודע או לא, כשכל זאת מבטא תהליכים שמתרחשים בחברה הישראלית היהודית החילונית

  על ידי: מאירה וייסl אומנות> ספרותl 07/08/2012 lצפיות: 882

  את מדרש לילית לא כתבה לילית וגם לא סמאל. שדים – כך ניתן לפחות לקוות – לא היו מעורבים בכתיבתו אבל זהו ניסיון לתאר עולם שבו סיפור הבריאה קרה באמת, אבל לא כמו שהוא מתואר בספר בראשית. זהו עולם שונה מאוד מהעולם שאנחנו מכירים או מאמינים בקיומו, ועם זאת עולם דומה ומוכר.

  על ידי: שמואל דאבהl אומנות> ספרותl 19/11/2011 lצפיות: 1,098

  עבור מי שאוהב ספרי פנטזיה ומדע בדיוני, מציאת הספר החדש הטוב ביותר יכולה להיות מאתגרת כיוון שכמה מאפשרויות החיפוש הרגילות לא קיימות.

  על ידי: אביב יועציםl אומנות> ספרותl 05/06/2011 lצפיות: 281
  'הוצאה לאור חברתית'

  עם נתוני מכירות גבוהים ביותר בישראל , הגיע הזמן שגם עולם הספרים בעברית ייפתח לאייפד.

  על ידי: 'הוצאה לאור חברתית'l אינטרנט> חינם ברשתl 17/11/2011 lצפיות: 2,136
  'הוצאה לאור חברתית'

  מחפשים ספרים באינטרנט בכל זמן בכל שעה? המאמר הבא יעזור לכם להבין את כיצד למצא ספרים באינטרנט

  על ידי: 'הוצאה לאור חברתית'l אינטרנט> חינם ברשתl 07/11/2011 lצפיות: 421
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast