שולחנות אבירים מעץ טיק

30/11/2011 • על ידי • 570 צפיות

מה זה בכלל שולחן אבירים, שולחן נזירים? ולמה אנו אוהבים אותם כל כך? שולחנות אבירים היו למעשה שולחנות האוכל הראשונים והיו נעשים בפשטות מקורות עץ מחוברות שהונחו על רגלים שהיו יכולות להיות גם גושי אבן או גזעי עץ מסותתים והם שימשו עוד מתחילת התרבות האנושית בכל מקום שבו נהגו להתאסף אנשים רבים לסעודות. אבל הדימוי המשמעותי בהקשר של שולחנות אבירים, ובכלל שולחנות מעץ, הוא זה של אולם במנזר או בטירה אליו התאספו כל שוכני המנזר או כל דרי הטירה סביב שולחן אוכל מעץ.

כמה טוב שהשתפרנו מאז בהרגלי האכילה! המצאנו את הסכום לדוגמה, וכבר איננו אוכלים בידינו, ואנו משתמשים במפיות וצלחות שלא כאותם אבירים! אך שולחנות אבירים, שולחנות העץ המלא, דווקא שרדו וכיום הם שולחנות אוכל מעוצבים בהם אנו ממלאים את בתינו. שולחנות אבירים מתאימים דווקא לבתינו העכשווים והמודרניים בהם מתוכננים ונבנים חללים מרווחים ואפילו ענקיים המבקשים שנעצבם בשולחנות אוכל ארוכים ומענינים-שולחנות אבירים.

מן הסתם היו גם תקופות אחרות בהם המטבח לא היה חלל פתוח כבימינו ופינות האוכל היו קטנות-עידן השולחנות הנפתחים, בהם כל ארוחה מעל כ-6 משתתפים היתה כרוכה באירגון, סחיבה ובכלל טירחה מרובה! תודה לאל, כעת כל שעלינו לחשוב הוא באיזה שולחן אוכל מעוצב נבחר, איך ייראה שולחן האבירים שלנו? כמובן מהות שולחן אבירים היא שהוא עשוי מעץ מלא, אך כמובן לא כל העצים יש להם אותה איכות ומוטב לבחור שולחן אבירים מעץ איכותי כדוגמת עץ הטיק שהוא עץ שאינו מתעקם או מתנפח ואף אינו נחבל בקלות וכמובן, הוא מאוד מאוד יפה-פלטה מעץ טיק המונחת על רגלים מרכזיות מגולפות ומענינות היא שולחן אבירים במיטבו! יש גם גלריות לעיצוב הבית בהם קו שולחנות האבירים עשוי מעץ טיק ממוחזר שנלקח ממבנים וסירות עתיקות, כך שבחירה בשולחן אבירים מעץ טיק משמעה חסכון אקולוגי משמעותי!

עוד יתרון של שולחנות אבירים-הם מעוצבים בקווים נקיים וזורמים ולכן משתלבים יפה בכל סגנון בו נבחר לעצב את ביתנו ואף ניתן להתאים לשולחן אבירים מגוון של כיסאות, אפילו שונים בעיצובם, וליצור פינת אכילה מעניינת בסגנון אקלקטי. כל שנותר הוא לעצב יפה את שולחנות האבירים שלנו בדקורציה  כיד הדמיון-קערות עץ, ואזות,פמוטים פרחים ופירות-קישוטים אלו יוכלו לעמוד באופן קבוע על חלק שולחן האוכל שאינו בשימוש יומיומי של בני הבית, שהרי שולחנות אבירים משמעותם שניתן להושיב סביבם לפחות 12 אנשים בכל זמן-אכן רקע מושלם לסעודות משפחתיות וארועים חגיגיים שבוודאי יתרחשו סביב שולחן העץ שלנו!

אודות כותב המאמר

מרקופולו | marcopolo

מרקופולו | marcopolo - בית קונספט לעיצוב וריהוט