שולחנות אבירים מעץ טיק

פורסם: 30/11/2011 |תגובות: 0 | צפיות: 507 | Share

מה זה בכלל שולחן אבירים, שולחן נזירים? ולמה אנו אוהבים אותם כל כך? שולחנות אבירים היו למעשה שולחנות האוכל הראשונים והיו נעשים בפשטות מקורות עץ מחוברות שהונחו על רגלים שהיו יכולות להיות גם גושי אבן או גזעי עץ מסותתים והם שימשו עוד מתחילת התרבות האנושית בכל מקום שבו נהגו להתאסף אנשים רבים לסעודות. אבל הדימוי המשמעותי בהקשר של שולחנות אבירים, ובכלל שולחנות מעץ, הוא זה של אולם במנזר או בטירה אליו התאספו כל שוכני המנזר או כל דרי הטירה סביב שולחן אוכל מעץ.

כמה טוב שהשתפרנו מאז בהרגלי האכילה! המצאנו את הסכום לדוגמה, וכבר איננו אוכלים בידינו, ואנו משתמשים במפיות וצלחות שלא כאותם אבירים! אך שולחנות אבירים, שולחנות העץ המלא, דווקא שרדו וכיום הם שולחנות אוכל מעוצבים בהם אנו ממלאים את בתינו. שולחנות אבירים מתאימים דווקא לבתינו העכשווים והמודרניים בהם מתוכננים ונבנים חללים מרווחים ואפילו ענקיים המבקשים שנעצבם בשולחנות אוכל ארוכים ומענינים-שולחנות אבירים.

מן הסתם היו גם תקופות אחרות בהם המטבח לא היה חלל פתוח כבימינו ופינות האוכל היו קטנות-עידן השולחנות הנפתחים, בהם כל ארוחה מעל כ-6 משתתפים היתה כרוכה באירגון, סחיבה ובכלל טירחה מרובה! תודה לאל, כעת כל שעלינו לחשוב הוא באיזה שולחן אוכל מעוצב נבחר, איך ייראה שולחן האבירים שלנו? כמובן מהות שולחן אבירים היא שהוא עשוי מעץ מלא, אך כמובן לא כל העצים יש להם אותה איכות ומוטב לבחור שולחן אבירים מעץ איכותי כדוגמת עץ הטיק שהוא עץ שאינו מתעקם או מתנפח ואף אינו נחבל בקלות וכמובן, הוא מאוד מאוד יפה-פלטה מעץ טיק המונחת על רגלים מרכזיות מגולפות ומענינות היא שולחן אבירים במיטבו! יש גם גלריות לעיצוב הבית בהם קו שולחנות האבירים עשוי מעץ טיק ממוחזר שנלקח ממבנים וסירות עתיקות, כך שבחירה בשולחן אבירים מעץ טיק משמעה חסכון אקולוגי משמעותי!

עוד יתרון של שולחנות אבירים-הם מעוצבים בקווים נקיים וזורמים ולכן משתלבים יפה בכל סגנון בו נבחר לעצב את ביתנו ואף ניתן להתאים לשולחן אבירים מגוון של כיסאות, אפילו שונים בעיצובם, וליצור פינת אכילה מעניינת בסגנון אקלקטי. כל שנותר הוא לעצב יפה את שולחנות האבירים שלנו בדקורציה  כיד הדמיון-קערות עץ, ואזות,פמוטים פרחים ופירות-קישוטים אלו יוכלו לעמוד באופן קבוע על חלק שולחן האוכל שאינו בשימוש יומיומי של בני הבית, שהרי שולחנות אבירים משמעותם שניתן להושיב סביבם לפחות 12 אנשים בכל זמן-אכן רקע מושלם לסעודות משפחתיות וארועים חגיגיים שבוודאי יתרחשו סביב שולחן העץ שלנו!

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/110606/שולחנות-אבירים-מעץ-טיק

  השאר תגובה למאמר זה

  מרקופולו | marcopolo

  אכן, אין יפה משולחן אוכל מעוצב מעץ מלא – שולחן יוקרתי ומיוחד אשר יוסיף חן ואיכות של עץ מלא לבתינו.

  על ידי: מרקופולו | marcopolol בית וצרכנות> ריהוטl 23/09/2012 lצפיות: 1,244

  הילד חוגג בר מצווה, אך החדר עדיין מתאים לתינוק בן שנה? שידת החתלה במקום ארון הזזה? הגיע הזמן לעצב את החלל מחדש, לשלב בין אסתטיקה לפרקטיקה ובעיקר לדאוג לסביבה האידיאלית עבור ילדיכם

  על ידי: הילה פילוl בית וצרכנות> ריהוטl 11/10/2014

  קנייה נכונה של ארון היא לא דבר פשוט, שכן יש לקחת בחשבון מספר קווים מנחים שיסייעו לכם בעת תהליך הרכישה, אז על מה באמת חשוב לשים דגש וכיצד מכניסים איכות ללא פשרות, עיצוב חדשני וטכנולוגיה מתקדמת לארון אחד?

  על ידי: הילה פילוl בית וצרכנות> ריהוטl 05/10/2014

  איך משלבים את המועיל עם המהנה? רוכשים כורסת עיסוי, יושבים ומתענגים. כורסת העיסוי מעוצבת ולכן מהווה גם רהיט דקורטיבי וגם מענה אפקטיבי לצורך ולרצון לשבת ברוגע ולהינתן למגעם הנעים של רטטי העיסוי.

  על ידי: אייל עמיחיl בית וצרכנות> ריהוטl 25/08/2014

  רבים מאתנו מתחילים את היום בחלום מתוק על השעות האחרונות בו, שבהן הם יישבו מול הטלוויזיה על כורסת טלוויזיה נוחה ומפנקת. לכל אחד מאתנו ציפיות שונות, נחמות קטנות. שעות שקטות. רגעי חסד.

  על ידי: אייל עמיחיl בית וצרכנות> ריהוטl 25/08/2014

  מי מאתנו לא אוהב לשהות באזור הנוחות שלו? אחד ממאפייני האזור הזה - הנעים, החמים והביתי - הוא כורסא נוחה. בהיותה אחד מפריטי הריהוט המרכזיים בבית, טבעי שנרצה אותה יפה, מרופדת, מעוצבת, מתאימה לייעודה: כורסה לצפייה נוחה בטלוויזיה, כורסה לעבודה בתנאים נוחים מול מחשב ועוד.

  על ידי: אייל עמיחיl בית וצרכנות> ריהוטl 25/08/2014

  מה עושים כשרוצים לשבת בשקט? מחפשים כיסא נוח. מה עושים כשרוצים למצוא כיסא נוח? כורים אוזן להמלצותיהם של אנשי המקצוע של חברת בק טק ומתוודעים אל היצע מרשים של כורסאות ישיבה בכלל וכורסאות אורתופדיות בפרט.

  על ידי: אייל עמיחיl בית וצרכנות> ריהוטl 25/08/2014

  מה הכי טבעי לעשות כשרוצים להירגע, להשתרע, להתרווח? לחפש ולמצוא (במאמר מוסגר יובהר: מי מכם שגולשים כאן פטורים מהחיפוש, היות שכל מה שאתם עשויים למצוא מצוי כאן ומייתר את החיפוש שלכם... ) למצוא את האחת והיחידה ובהחלט ניתן לבחור אחדות מבין כורסאות בד שמוצאות חן בעיניכם ונראות ובעיקר מרגישות לכם כמתאימות ביותר עבורכם.

  על ידי: אייל עמיחיl בית וצרכנות> ריהוטl 25/08/2014

  למה אתם מתכוונים? התשובה משתנה, כמשוער וכצפוי, מאדם לאדם. עם זאת כאשר מדובר בכורסה משוכללת- כורסא חשמלית בפרט – התשובה היא פשוטה: לאן שאתם מתכווננים באמצעות הכורסה החשמלית המשוכללת.

  על ידי: אייל עמיחיl בית וצרכנות> ריהוטl 25/08/2014
  מרקופולו | marcopolo

  לא לשווא מככבים כיום שולחנות סלון מיוחדים מאסיה כפריטים מבוקשים בעיצוב הבית. שולחנות קפה מאסיה מגיעים בטווח מאוד רחב של מידות, עיצובים ותקופות, אלו שולחנות סלון מעץ מלא, המאפשרים לעצב בית המשלב טרנדים עכשוויים עם ביטוי אישי.

  על ידי: מרקופולו | marcopolol בית וצרכנות> ריהוטl 28/10/2012 lצפיות: 2,041
  מרקופולו | marcopolo

  אכן, אין יפה משולחן אוכל מעוצב מעץ מלא – שולחן יוקרתי ומיוחד אשר יוסיף חן ואיכות של עץ מלא לבתינו.

  על ידי: מרקופולו | marcopolol בית וצרכנות> ריהוטl 23/09/2012 lצפיות: 1,244
  מרקופולו | marcopolo

  ריהוטו של בית אינו גמור, עד שלא הוספנו לו שידות מעוצבות, לקישוט ותועלת. ללא שידות מעוצבות בביתנו, הוא ייראה ריק... ומשעמם במקצת... היכן נמצא שידות מעוצבות, יפות ושימושיות?

  על ידי: מרקופולו | marcopolol בית וצרכנות> ריהוטl 16/08/2012 lצפיות: 475
  מרקופולו | marcopolo

  חנויות העיצוב מציעות כיום מגוון גדול של שולחנות סלון מעוצבים – באיזה משולחנות קפה מעוצבים אלו תבחרו? מספר טיפים יכוונו אותכם לרכישה מוצלחת של שולחן קפה מיוחד.

  על ידי: מרקופולו | marcopolol בית וצרכנות> ריהוטl 25/07/2012 lצפיות: 280
  מרקופולו | marcopolo

  איזה רהיט מעוצב נמקם בכניסה לביתנו? קונסולות מעוצבות רבות וכן שידות יפהפיות לכניסה מגיעות היום מאסיה, מה מראן? ממה הן עשויות ולמה דווקא קונסולה מעוצבת מאסיה?

  על ידי: מרקופולו | marcopolol בית וצרכנות> ריהוטl 12/06/2012 lצפיות: 675
  מרקופולו | marcopolo

  היכן נמצא את אותם רהיטים עתיקים אשר יתווספו לעיצוב ביתנו בהתאמה נאה ובהרמוניה? האם יש עדיפות לסגנון כלשהו על פני אחר? והיכן נמצא מבחר מגוון ואמין של רהיטים עתיקים?

  על ידי: מרקופולו | marcopolol בית וצרכנות> ריהוטl 31/01/2012 lצפיות: 107
  מרקופולו | marcopolo

  מספר הצעות ועצות שיאפשרו לכם להפוך את ביתכם החדש מ"פרוייקט בניה" לביתכם האישי הייחודי וזאת בדרך חסכונית ויעילה

  על ידי: מרקופולו | marcopolol בית וצרכנות> עיצוב פניםl 20/01/2010 lצפיות: 409
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast