כיצד להשיג אנטי וירוס בחינם

11/12/2011 • על ידי • 1,481 צפיות

רשת האינטרנט לשירותכם

אין צורך לערוך מחקר מקיף בכדי לראות כיצד פעילות רחבה ביותר ברשת האינטרנט היא זו הקשורה להורדת תוכנות שונות. מחשב הוא כלי נחמד, אך אם לא מוסיפים לו תוכנות רבות שלכל אחת מהן יש את הייחוד שלה, הרי שאין הרבה מה לעשות אתו. אנו יכולים לראות כיצד גולשים רבים מחפשים מדי יום תוכנות להורדה בכדי לשפר את ביצועי המחשב, לצרוב קבצים שונים, לצפות במולטימדיה או לערוך תמונות, וכמובן גם בכדי להגן על המחשב שלהם. מאחר ושירותים רבים ברשת האינטרנט הם כאלו המסופקים ללא תשלום הרי שדי קל למצוא גם תוכנות אנטי וירוס חינם אין כסף. אנטי וירוס היא תוכנה שמגנה על המחשב מפני תוכנות עם קוד קצר ביותר אך עם נזק בעל השפעה מסוכנת ביותר. תוכנת אנטי וירוס חופשית שמפתחיה אינם מחייבים בכסף את הגולשים שמורידים אותה, יכולה לתרום רבות ליצירת חיץ בין גורמים עוינים רבים שנמצאים ברחבי העולם.

בודקים את איכותו של האתר

באופן טבעי ניתן לראות כיצד יש הבדלי איכות בין תוכנות שונות. מי שמנסה לעבוד עם תוכנה גרפית ורואה שאין היא מדייקת ביצירת דמויות או שהיא לא יכולה להתמודד עם תמונות "כבדות", הרי שהוא לא יהיה מרוצה עד שימצא תוכנה מקצועית יותר. כך גם לגבי תוכנת אנטי וירוס חינם, שעם כל הכבוד לכך שאין היא עולה שקל אחד בודד, הרי שאם היא לא מסוגלת להגן על המחשב מפני "תולעי וירוס" מסוכנות, הרי שה"חינמיות" שלה היא כלל לא יתרון. לכן בתי תוכנה שונים עושים הכול בכדי להפיץ אנטי וירוס חינם ברמה גבוהה בכדי שכל בעל מחשב יידע שיש לו על מי לסמוך, ושהוא יכול להרוויח כפול. כך הוא זוכה גם להגנה מקיפה על קבצי המחשב שלו ועל פעילות שוטפת של מערכת ההפעלה, ובנוסף הוא גם לא היה צריך להוציא מכיסו כסף רב בכדי לישון בשקט ולדעת שלמחשב שלו לא יאונה כל רע.

מורידים רק תוכנה עם יכולות גבוהות

מציאת תוכנה של אנטי וירוס חינם יכולה להיות רק תחילת הדרך של היעזרות בכלי חזק מאוד בעל חשיבות רבה. הכוונה היא שגם תוכנת אנטי וירוס חופשית צריכה להציג יתרונות רבים ויכולות מכובדות ביותר במשך כל הזמן שמשתמשים בה. מאחר ובכל יום מתווספים להם איומים חדשים מצד "האקרים" או מתכנתים שיש להם חשק להזיק לבעלי מחשבים ברחבי העולם, ניתן לראות כיצד מפתחים איכותיים ומקצועיים של תוכנות אנטי וירוס עושים הכול בכדי לספק פתרונות לאיומים החדשים. זהו משחק של חתול ועכבר שבו מפיצי הוירוסים מנסים לפרוץ את ההגנות של תוכנות ההגנה ואילו מתכנתי ומפיצי אנטי וירוס חינם ברמה גבוהה מקפידים לעדכן בכל עת התוכנה שלהם בכדי להקדים תרופה למכה. תוכנת אנטי וירוס חופשית ברמה גבוהה תהיה כזו שניתן יהיה תמיד לעדכן אותה בקלות ולהיות מוגנים גם מפני איומים חדשים ועוצמתיים.