פטרת הציפורנים - מה זה ומה דרכי הטיפול

פורסם: 29/01/2012 |תגובות: 0 | צפיות: 140 | Share

פטרת ציפורניים היא בהחלט לא מחלה מסכנת חיים, אבל בנחלט לא מחלה נעימה  בכלל לא נעימה  להסתכל. יתר על כן, לעומת מחלות זיהומיות אחרות לוקח הרבה יותר זמן כדי להשלים את תהליך הריפוי. הטיפול בפטרת ציפורניים לעיתים קרובות לוקח חודשים.

פטרת ציפורניים היא מחלה מדבקת, המופיעה לעתים קרובות בגרמניה. כ 13 אחוז מכלל הגברים והנשים סובלים מפטרת ציפורניים' טיפול בפטרת ציפורניים דורש הרבה נחישות וסבלנות  כי התוצאות הן בדרך כלל גלויות  רק לאחר מספר חודשים. במקרים חמורים של פטרת הציפורניים, זה עלול לקחת עד להחלמה מלאה אפילו עד שנה.

מי שחושד שהוא כבר נגוע בפטרת ציפורניים, צריך להיבדק בהקדם כי עדיף מוקדם מאשר מאוחר שזה מגיע לפטרת בציפורניים   הרופא בדרך כלל לוקח מבחן לקמוס והוא יכול לגלות בתוך דקות אם זה אכן בפטרת ציפורניים.אם זה המקרה, הטיפול בפטרת ציפורניים צריך להתחיל מיידית .


מאחר וישנם סוגים שונים של פטרת הציפורניים, גלוי סוג הפטריות יכול לקחת  לרופא כחודש כי על  הפטריה לגדול בצלחת התרבית,אז הוא יכול לברר בדיוק איזה פתוגן מעורב.בנוסף זה מאפשר לך לוודא כי הטיפול הנכון בפטרת ציפורניים מתרחש.

לאחר אבחון שהציפורניים נגועות  בפטרת יש לנקוט צעדים כדי להסיר את זה בכלל.

קיימות דרכים שונות של ההסרה.

טיפול בפטרת ציפורניים עם לייזר: שיטת הלייזר היא שיטת טיפול חדשה יחסית. הציפורן הנגועה מוסרת באמצעות מכשיר לייזר. היתרון של שיטה זו היא רמת הדיוק של הלייזר. במהלך הטיפול הלייזר אתה מקבל הרדמה מקומית, כי אחרת זה עלול להיות כואב מדי.

הסרת כימית של הציפורניים: כאן  קרמים או לק מוחל מכוסה בטיח. לכן, כדי לרכך את הציפורניים יש לרכך אותה כיומיים, הציפורן הנגועה בפטרת ציפורניים מוסרת  באמצעות חפץ כהה.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/113180/פטרת-הציפורנים-מה-זה-ומה-דרכי-הטיפול

  השאר תגובה למאמר זה

  פטרת היא שם כללי לדלקת בקרומים הריריים,הנגרמת על ידי נבגי פטרייה קנדידה אלביקנס. לפעמים היא מתפתחת בפה,במיוחד אצל תינוקות וילדים קטנים,אך בדרך כלל מוצאים אותה בנרתיק. פטרת הפה היא אחד התסמינים המופיעים אצל אנשים הנושאים את נגיף האיידס . פטרת עשויה להופיע לאחר נטילת אנטיביוטיקה,משום שזו הורגת חלק גדול מן הבקטריות המועילות שבמעיים. נבגי פטרת נמצאים בגופו של כל אדם,אך בתנאים נורמליים פלורת המעיים מונעת מהם להתרבות עד לגרימת דלקת.

  על ידי: ניר חוכיימהl יופי וטיפוח> יופי וטיפוח - כלליl 10/12/2011 lצפיות: 1,146
  אילן בן עמי

  מחלות ציפורניים, זיהוי מחלות באמצעות הציפורניים

  על ידי: אילן בן עמיl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 18/10/2008 lצפיות: 11,731

  הטיפול החשוב ביותר במקרה של פטרת ציפורניים הינו הטיפול המונע. טיפול מונע הוא שמירה והקפדה על ניקיון כפות הרגליים. בראש ובראשונה יש לשמור על כף רגל יבשה מזיעה. בשביל זה יש לנעול נעליים עם פתחי אוורור, להחליף גרביים ולייבש אותן בתדירות גבוהה.

  על ידי: Natanl בריאות ורפואה> רפואה אסתטיתl 31/07/2014

  הגיע הקיץ, ואיתו השרב והלחות, ולצערנו- גם הפטריות. בעיית הפטריות מוכרת כמעט לכל אחד ושכיחותן עולה משמעותית במהלך הקיץ, זאת בשל תנאי החום והלחות, אך גם בשל הביקורים התכופים בבריכה ובים שבהם יש סיכון מוגבר להדבק בזיהום פטרייתי.

  על ידי: נציג פריגוl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 28/07/2010 lצפיות: 450
  המרכז הישראלי לציפורניים

  מצע הציפורן המטריקס – עשויה שכבה צפופה של תאי עור פעילים מהם נוצרת הציפורן. תאי הציפורן מכילים במידה רבה קרטין. כל פגיעה במטריקס גורמת להפרעה בצמיחת הציפורן. לעיתים יש צורך לחסל את המטריקס בכוונה, על מנת למנוע המשך צמיחת הציפורן. מיטת הציפורן בנויה משכבות העור הרגיל, אלא שחסרה בה שכבת הגרנולוזום Granulozum) - שלב תקין בתהליך הריפוי).

  על ידי: המרכז הישראלי לציפורנייםl יופי וטיפוחl 08/03/2008 lצפיות: 147,167 lתגובות: 2

  לא משנה כמה זמן את בונה ציפורניים, ישנן בעיות קבועות שאת נתקלת בהן במהלך העבודה. לפניכן מקבץ שאלות ופתרונות בבעיות הבניה

  על ידי: אירית - פינס...l יופי וטיפוח> יופי וטיפוח - כלליl 14/05/2009 lצפיות: 20,801 lתגובות: 1

  שיטה מדעית המבוססת על בדיקה מטבולית חדשנית שעל פיה ניתן לכל אדם פרוטוקול תזונתי אישי מדוייק המתאים למצבו ולטיפולים שהוא מקבל (Individual Optimized Nutrition)

  על ידי: דורית ארדl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 02/09/2014 lצפיות: 13

  המסע שעברתי לגלוי הסיבות האמיתיות לעליית רמות הסוכר בדמי ועד שמצאתי את הדרך להתגבר עלהמחלה. אני מצווה לתת לכול אחד את האפשרות לדעת ולשנות.

  על ידי: יהודהl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 28/08/2014 lצפיות: 18

  מי ים המלח, הבוץ והמינרלים הרבים בו ידועים בשל סגולותיהם הרפואיות. כבר שנים רבות ים המלח ידוע בתור מקום עלייה לרגל לחולים החולים במגוון של מחלות כגון מחלות פרקים, מחלות עור, מחלות נשימה ועוד.

  על ידי: centrifogol בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 20/08/2014 lצפיות: 11

  כיום רק כ20% מביקורי הרופא מחייבים מגע של הרופא עם המטופל, עובדה זו מקדמת (במיוחד בארה"ב) אפשרויות מפגש עם רופאה בצורה וירטואלית, מערכות מתוחכמות (כמו של Cisco) המשלבות צ'אט ומכשור המאפשר בדיקות בזמן אמת- בצד המטופל של המסך! כלומר, לא רק הטכנולוגיה של המכשירים הבודקים אותנו ואפשרויות המעקב של הרופא משתנים, אלא עצם חווית הטיפול משתנה

  על ידי: אלעד גאוןl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 18/08/2014
  טיפולי טווינה משה

  בואו להכיר שיטת טיפול יפנית מדהימה ששמה SOTAI לאיזון הגוף לבעיות כאב , לשיפור טווחי תנועה , שיפור הגמישות מידית תוך כדי הטיפול , השיטה פותחה ע"י רופא ומטפל סיני בשם השימוטו לפני כ 100 שנה שחקר רבות על בעיות כאב . המאמר סוקר את רעיון מאחורי השיטה ובמה היא מטפלת , שיטת הסוטאי מניעה את הגוף בכיוון ההפוך לכאב בצורה עדינה וללא מכאובים ונותנת תוצאות מהירות תוך כדי הטיפול .

  על ידי: טיפולי טווינה משהl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 10/08/2014 lצפיות: 11

  הוא בעצם ניווניות ואובדן של 0.5-1% במסת שריר השלד בנוסף לירידה באיכותו והחוזקה שלו. ניוון שרירים היא תסמונת גריאטרית נפוצה שמהווה סיכון גבוה המתבטא בירידות קטסטרופלי בבריאות ובתפקוד אצל אנשים.

  על ידי: Tamer Ghanayiml בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 08/08/2014 lצפיות: 15

  טרנד הבריאות שכבר מזמן כבש את העולם בסערה, מזמן אפשרויות חדשות לסדנאות ולימי כיף לעובדים ולארגונים.

  על ידי: artmasterl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 30/07/2014 lצפיות: 11
  ד"ר יוליה עינב

  סל הבדיקות הגנטיות לפני הריון מורכב מבדיקת מחלות שאיגוד הגנטיקאיים הרפואיים בישראל ממליץ לבצע אותן. אך קיימת רשימה נוספת של מחלות גנטיות שניתן לבדוק לפני ההריון, אך הן לא ממומנות ע"י משרד הבריאות. כאן תקבלו רשימה של בדיקות נוספות שכדאי לשקול לבצע בהתאם לנתונים של שני בני הזוג.

  על ידי: ד"ר יוליה עינבl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 22/07/2014 lצפיות: 21

  אף-על-פי שפטרת ציפורניים נפוצה יותר בקרב מבוגרים, התפתחות הפטרת אצל ילדים היא מבחינת אפשרות שקיימת, שכן ילדים בגיל הרך אינם מבינים את החשיבות שבשמירה על הגיינה וניקיון מתמיד, הן בציפורני הרגליים והן בציפורניי הידיים.

  על ידי: אלי אלקייםl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 26/12/2011 lצפיות: 378

  ישנן מחלות רבות המוגדרות "המחלה השקטה" – אלו הן קבוצת מחלות שאינן מורגשות עד להתפרצותן או שאינן מסבות כאב או סבל, אך סימני ההיכר שלהן ברור ונזקיהן לתווך הארוך חד וברור.

  על ידי: אלי אלקייםl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 26/12/2011 lצפיות: 161
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast