פטרת הציפורנים - מה זה ומה דרכי הטיפול

פורסם: 29/01/2012 |תגובות: 0 | צפיות: 160 | Share

פטרת ציפורניים היא בהחלט לא מחלה מסכנת חיים, אבל בנחלט לא מחלה נעימה  בכלל לא נעימה  להסתכל. יתר על כן, לעומת מחלות זיהומיות אחרות לוקח הרבה יותר זמן כדי להשלים את תהליך הריפוי. הטיפול בפטרת ציפורניים לעיתים קרובות לוקח חודשים.

פטרת ציפורניים היא מחלה מדבקת, המופיעה לעתים קרובות בגרמניה. כ 13 אחוז מכלל הגברים והנשים סובלים מפטרת ציפורניים' טיפול בפטרת ציפורניים דורש הרבה נחישות וסבלנות  כי התוצאות הן בדרך כלל גלויות  רק לאחר מספר חודשים. במקרים חמורים של פטרת הציפורניים, זה עלול לקחת עד להחלמה מלאה אפילו עד שנה.

מי שחושד שהוא כבר נגוע בפטרת ציפורניים, צריך להיבדק בהקדם כי עדיף מוקדם מאשר מאוחר שזה מגיע לפטרת בציפורניים   הרופא בדרך כלל לוקח מבחן לקמוס והוא יכול לגלות בתוך דקות אם זה אכן בפטרת ציפורניים.אם זה המקרה, הטיפול בפטרת ציפורניים צריך להתחיל מיידית .


מאחר וישנם סוגים שונים של פטרת הציפורניים, גלוי סוג הפטריות יכול לקחת  לרופא כחודש כי על  הפטריה לגדול בצלחת התרבית,אז הוא יכול לברר בדיוק איזה פתוגן מעורב.בנוסף זה מאפשר לך לוודא כי הטיפול הנכון בפטרת ציפורניים מתרחש.

לאחר אבחון שהציפורניים נגועות  בפטרת יש לנקוט צעדים כדי להסיר את זה בכלל.

קיימות דרכים שונות של ההסרה.

טיפול בפטרת ציפורניים עם לייזר: שיטת הלייזר היא שיטת טיפול חדשה יחסית. הציפורן הנגועה מוסרת באמצעות מכשיר לייזר. היתרון של שיטה זו היא רמת הדיוק של הלייזר. במהלך הטיפול הלייזר אתה מקבל הרדמה מקומית, כי אחרת זה עלול להיות כואב מדי.

הסרת כימית של הציפורניים: כאן  קרמים או לק מוחל מכוסה בטיח. לכן, כדי לרכך את הציפורניים יש לרכך אותה כיומיים, הציפורן הנגועה בפטרת ציפורניים מוסרת  באמצעות חפץ כהה.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/113180/פטרת-הציפורנים-מה-זה-ומה-דרכי-הטיפול

  השאר תגובה למאמר זה

  פטרת היא שם כללי לדלקת בקרומים הריריים,הנגרמת על ידי נבגי פטרייה קנדידה אלביקנס. לפעמים היא מתפתחת בפה,במיוחד אצל תינוקות וילדים קטנים,אך בדרך כלל מוצאים אותה בנרתיק. פטרת הפה היא אחד התסמינים המופיעים אצל אנשים הנושאים את נגיף האיידס . פטרת עשויה להופיע לאחר נטילת אנטיביוטיקה,משום שזו הורגת חלק גדול מן הבקטריות המועילות שבמעיים. נבגי פטרת נמצאים בגופו של כל אדם,אך בתנאים נורמליים פלורת המעיים מונעת מהם להתרבות עד לגרימת דלקת.

  על ידי: ניר חוכיימהl יופי וטיפוח> יופי וטיפוח - כלליl 10/12/2011 lצפיות: 1,194
  אילן בן עמי

  מחלות ציפורניים, זיהוי מחלות באמצעות הציפורניים

  על ידי: אילן בן עמיl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 18/10/2008 lצפיות: 11,848
  Natan Weizman Ophir

  הטיפול החשוב ביותר במקרה של פטרת ציפורניים הינו הטיפול המונע. טיפול מונע הוא שמירה והקפדה על ניקיון כפות הרגליים. בראש ובראשונה יש לשמור על כף רגל יבשה מזיעה. בשביל זה יש לנעול נעליים עם פתחי אוורור, להחליף גרביים ולייבש אותן בתדירות גבוהה.

  על ידי: Natan Weizman Ophirl בריאות ורפואה> רפואה אסתטיתl 31/07/2014 lצפיות: 28

  הגיע הקיץ, ואיתו השרב והלחות, ולצערנו- גם הפטריות. בעיית הפטריות מוכרת כמעט לכל אחד ושכיחותן עולה משמעותית במהלך הקיץ, זאת בשל תנאי החום והלחות, אך גם בשל הביקורים התכופים בבריכה ובים שבהם יש סיכון מוגבר להדבק בזיהום פטרייתי.

  על ידי: נציג פריגוl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 28/07/2010 lצפיות: 531
  המרכז הישראלי לציפורניים

  מצע הציפורן המטריקס – עשויה שכבה צפופה של תאי עור פעילים מהם נוצרת הציפורן. תאי הציפורן מכילים במידה רבה קרטין. כל פגיעה במטריקס גורמת להפרעה בצמיחת הציפורן. לעיתים יש צורך לחסל את המטריקס בכוונה, על מנת למנוע המשך צמיחת הציפורן. מיטת הציפורן בנויה משכבות העור הרגיל, אלא שחסרה בה שכבת הגרנולוזום Granulozum) - שלב תקין בתהליך הריפוי).

  על ידי: המרכז הישראלי לציפורנייםl יופי וטיפוחl 08/03/2008 lצפיות: 148,129 lתגובות: 2

  לא משנה כמה זמן את בונה ציפורניים, ישנן בעיות קבועות שאת נתקלת בהן במהלך העבודה. לפניכן מקבץ שאלות ופתרונות בבעיות הבניה

  על ידי: אירית - פינס...l יופי וטיפוח> יופי וטיפוח - כלליl 14/05/2009 lצפיות: 20,878 lתגובות: 1

  יש פתרון למקרים של תגובה אלרגית לקרדית אבק הבית - בריאוטק רדית אבק הבית נחשבת לדיירת קבע בהרבה בתים וגורמת לדיירים להתגרד ולהתעטש ללא הפסקה. קרדית אבק הבית אמנם בלתי נראית לעין, אך אפשר להפטר ממנה בכמה צעדים יעילים של ניקיון. הדבר נשמע כמו סרט אימים אך מסתבר שהוא חלק מחיי היום יום שלנו. ידוע שקרדית אבק הבית רגישה לשינויי טמפרטורה קיצוניים

  על ידי: טל פולl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 22/03/2015
  רפי רזניק

  נוירוכירורג הוא רופא אשר המומחיות שלו היא בהתערבות כירורגית שמטרתן היא טיפול במחלות של מערכת העצבים המרכזית או מערכת העצבים ההיקפית

  על ידי: רפי רזניקl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 18/02/2015 lצפיות: 11
  רפי רזניק

  האורולוגיה הינו ענף רפואה המתמחה בילדים, נשים וגברים בכל הקשור לכליות ומערכת השתן.

  על ידי: רפי רזניקl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 18/01/2015

  ארצנו הקטנה מרובה במקומות מעניינים שניתן לטייל בהם. במיוחד בתקופה זו בין העונות כאשר הנופים מרהיבים ומזמינים לטייל בהם. בין אם אלו יהיו טיולים רגליים או טיולי שטח עלינו או אם אתם מטיילים מזדמנים או כאלו שחורשים את הארץ לאורכה ורוחבה

  על ידי: יחיl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 16/01/2015
  אסף דורי

  כאשר אנו מגיעים לבחור מטפלת סיעודית לקרובים שלנו אנו צריכים לדעת מספר דברים, מטפלת סיעודית יכולה להיות מטפלת זרה או ישראלית, השכר של מטפלת סיעודית זרה בדרך כלל נמוך יותר, יש השתתפות של ביטוח לאומי בהתאם לדרגות שונות ואת זה תוכלו תלברר דרך ביטוח לאומי, עד שמסדרים מטפלת סיעודת לבית דרך חברת סיעוד, יש חלון קצר או ארוך ואותו אפשר למלא דרך מטפלת סיעודית ישראלית...

  על ידי: אסף דוריl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 23/12/2014 lצפיות: 11

  לים המלח השפעות מרפאות על העור שאינן מוטלות בספק. מאמר זה מתאר מספר מוצרים מים המלח המיועדים לטיפול בבעיות שונות ובהן פסוריאזיס, אקנה, סבוריאה, כאבי שרירים ומפרקים.

  על ידי: ישי אברמסl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 23/12/2014 lצפיות: 17

  תרופות סבתא לשיעול - אם אתם נמצאים בבעיית שיעול , ואתם מחפשים תרופות סבתא שיכולות לעזור לכם , הגעתם למקום הנכון! המאמר הבא מסביר בפירוט על הדרכים להלחם בשיעול הטורדני והמציק, ע"י שימוש בתרופות סבתא בלבד.

  על ידי: shmolikl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 22/12/2014 lצפיות: 734

  סובלים מאקנה ? תרצו להפתר מהתופעה המעצבנת שנקראת אקנה ? הגעתם למקום הנכון! המאמר הבא מפרט על טיפול באקנה , בדרכים הטבעיות והיעילות ביותר. אתם מוכנים? אז קדימה למהפך שיילחם באקנה וישנה את חייכם לטובה.

  על ידי: shmolikl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 18/12/2014 lצפיות: 14

  אף-על-פי שפטרת ציפורניים נפוצה יותר בקרב מבוגרים, התפתחות הפטרת אצל ילדים היא מבחינת אפשרות שקיימת, שכן ילדים בגיל הרך אינם מבינים את החשיבות שבשמירה על הגיינה וניקיון מתמיד, הן בציפורני הרגליים והן בציפורניי הידיים.

  על ידי: אלי אלקייםl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 26/12/2011 lצפיות: 398

  ישנן מחלות רבות המוגדרות "המחלה השקטה" – אלו הן קבוצת מחלות שאינן מורגשות עד להתפרצותן או שאינן מסבות כאב או סבל, אך סימני ההיכר שלהן ברור ונזקיהן לתווך הארוך חד וברור.

  על ידי: אלי אלקייםl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 26/12/2011 lצפיות: 190
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast