פטרת הציפורנים - מה זה ומה דרכי הטיפול

פורסם: 29/01/2012 |תגובות: 0 | צפיות: 147 | Share

פטרת ציפורניים היא בהחלט לא מחלה מסכנת חיים, אבל בנחלט לא מחלה נעימה  בכלל לא נעימה  להסתכל. יתר על כן, לעומת מחלות זיהומיות אחרות לוקח הרבה יותר זמן כדי להשלים את תהליך הריפוי. הטיפול בפטרת ציפורניים לעיתים קרובות לוקח חודשים.

פטרת ציפורניים היא מחלה מדבקת, המופיעה לעתים קרובות בגרמניה. כ 13 אחוז מכלל הגברים והנשים סובלים מפטרת ציפורניים' טיפול בפטרת ציפורניים דורש הרבה נחישות וסבלנות  כי התוצאות הן בדרך כלל גלויות  רק לאחר מספר חודשים. במקרים חמורים של פטרת הציפורניים, זה עלול לקחת עד להחלמה מלאה אפילו עד שנה.

מי שחושד שהוא כבר נגוע בפטרת ציפורניים, צריך להיבדק בהקדם כי עדיף מוקדם מאשר מאוחר שזה מגיע לפטרת בציפורניים   הרופא בדרך כלל לוקח מבחן לקמוס והוא יכול לגלות בתוך דקות אם זה אכן בפטרת ציפורניים.אם זה המקרה, הטיפול בפטרת ציפורניים צריך להתחיל מיידית .


מאחר וישנם סוגים שונים של פטרת הציפורניים, גלוי סוג הפטריות יכול לקחת  לרופא כחודש כי על  הפטריה לגדול בצלחת התרבית,אז הוא יכול לברר בדיוק איזה פתוגן מעורב.בנוסף זה מאפשר לך לוודא כי הטיפול הנכון בפטרת ציפורניים מתרחש.

לאחר אבחון שהציפורניים נגועות  בפטרת יש לנקוט צעדים כדי להסיר את זה בכלל.

קיימות דרכים שונות של ההסרה.

טיפול בפטרת ציפורניים עם לייזר: שיטת הלייזר היא שיטת טיפול חדשה יחסית. הציפורן הנגועה מוסרת באמצעות מכשיר לייזר. היתרון של שיטה זו היא רמת הדיוק של הלייזר. במהלך הטיפול הלייזר אתה מקבל הרדמה מקומית, כי אחרת זה עלול להיות כואב מדי.

הסרת כימית של הציפורניים: כאן  קרמים או לק מוחל מכוסה בטיח. לכן, כדי לרכך את הציפורניים יש לרכך אותה כיומיים, הציפורן הנגועה בפטרת ציפורניים מוסרת  באמצעות חפץ כהה.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/113180/פטרת-הציפורנים-מה-זה-ומה-דרכי-הטיפול

  השאר תגובה למאמר זה

  פטרת היא שם כללי לדלקת בקרומים הריריים,הנגרמת על ידי נבגי פטרייה קנדידה אלביקנס. לפעמים היא מתפתחת בפה,במיוחד אצל תינוקות וילדים קטנים,אך בדרך כלל מוצאים אותה בנרתיק. פטרת הפה היא אחד התסמינים המופיעים אצל אנשים הנושאים את נגיף האיידס . פטרת עשויה להופיע לאחר נטילת אנטיביוטיקה,משום שזו הורגת חלק גדול מן הבקטריות המועילות שבמעיים. נבגי פטרת נמצאים בגופו של כל אדם,אך בתנאים נורמליים פלורת המעיים מונעת מהם להתרבות עד לגרימת דלקת.

  על ידי: ניר חוכיימהl יופי וטיפוח> יופי וטיפוח - כלליl 10/12/2011 lצפיות: 1,165
  אילן בן עמי

  מחלות ציפורניים, זיהוי מחלות באמצעות הציפורניים

  על ידי: אילן בן עמיl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 18/10/2008 lצפיות: 11,778

  הטיפול החשוב ביותר במקרה של פטרת ציפורניים הינו הטיפול המונע. טיפול מונע הוא שמירה והקפדה על ניקיון כפות הרגליים. בראש ובראשונה יש לשמור על כף רגל יבשה מזיעה. בשביל זה יש לנעול נעליים עם פתחי אוורור, להחליף גרביים ולייבש אותן בתדירות גבוהה.

  על ידי: Natanl בריאות ורפואה> רפואה אסתטיתl 31/07/2014 lצפיות: 16

  הגיע הקיץ, ואיתו השרב והלחות, ולצערנו- גם הפטריות. בעיית הפטריות מוכרת כמעט לכל אחד ושכיחותן עולה משמעותית במהלך הקיץ, זאת בשל תנאי החום והלחות, אך גם בשל הביקורים התכופים בבריכה ובים שבהם יש סיכון מוגבר להדבק בזיהום פטרייתי.

  על ידי: נציג פריגוl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 28/07/2010 lצפיות: 489
  המרכז הישראלי לציפורניים

  מצע הציפורן המטריקס – עשויה שכבה צפופה של תאי עור פעילים מהם נוצרת הציפורן. תאי הציפורן מכילים במידה רבה קרטין. כל פגיעה במטריקס גורמת להפרעה בצמיחת הציפורן. לעיתים יש צורך לחסל את המטריקס בכוונה, על מנת למנוע המשך צמיחת הציפורן. מיטת הציפורן בנויה משכבות העור הרגיל, אלא שחסרה בה שכבת הגרנולוזום Granulozum) - שלב תקין בתהליך הריפוי).

  על ידי: המרכז הישראלי לציפורנייםl יופי וטיפוחl 08/03/2008 lצפיות: 147,608 lתגובות: 2

  לא משנה כמה זמן את בונה ציפורניים, ישנן בעיות קבועות שאת נתקלת בהן במהלך העבודה. לפניכן מקבץ שאלות ופתרונות בבעיות הבניה

  על ידי: אירית - פינס...l יופי וטיפוח> יופי וטיפוח - כלליl 14/05/2009 lצפיות: 20,833 lתגובות: 1

  רחצה בים המלח מועילה מאוד לבריאות העור, בזכות ריכוז המלח הגבוה שבו וגם בזכות הרכבו של אותו מלח, השונה מאוד ממלח הים המוכר לנו. המלח משמש גם כבסיס למוצרים רבים לטיפוח העור ואף לתיבול המזון, בזכות היותו מזין ובריא לעור ולגוף. ניתן אף להמיס אותו במי האמבטיה ולשהות בה כדי לקבל אפקט דומה לזה של ים המלח עצמו.

  על ידי: ישי אברמסl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 18/11/2014

  14.3‬ אחוז מבני ה‭15-‬ בישראל שואפים להיות רופאים או לעסוק בתחום הבריאות, האחוז הגבוה ביותר מכל 34 המדינות המפותחות החברות בארגון ה‭,OECD-‬ כך עולה מנתוני דוח שפרסם הארגון לאחר השוואה שערך בין המדינות האם זה מקרי שהתשובות הגיעו מילדים?

  על ידי: אלעד גאוןl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 26/10/2014

  ארומתרפיה היא שיטת טיפול, המבוססת על שמנים אתריים, המופקים מצמחים. שמן אתרי, הינו תרכובת חומרים ייחודית, המעניקה לצמח את ריחו.

  על ידי: משהl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 22/10/2014

  אתם בטח מדמיינים את מערכת העצבים שלכם בדומה למערכת חיווט החשמל בבית שלכם. ממקור האנרגיה מועבר חוט עד למנורה ובהתאם לגירוי- למפסק המנורה נדלקת ונכבת. אבל כשמדובר במערכת העצבים המצב מעט מורכב יותר.

  על ידי: אלעד גאוןl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 22/10/2014

  הכל על קרטוזיס פילאריס | איך אפשר לטפל במחלת עור הלא נעימה, באיזה גיל נפוצה המחלה והאם קרטוזיס פילאריס משפיעה על בריאות גופנו

  על ידי: משהl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 21/10/2014 lצפיות: 15
  רפי רזניק

  סובלים מדימומים באזור הרקטום בעת מתן צואה? עשיית הצרכים הפכה לכואבת? נתקלים בבעיה של שליטה על צרכים או סובלים מעצירות כרונית? אם תשובתכם חיובית לאחת או יותר מן השאלות הללו פרוקטולוג מומחה הוא הכתובת בעבורכם.

  על ידי: רפי רזניקl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 19/10/2014
  ליאת גל

  אין לי ספק ששנייה לאחר קריאת הכותרת שאלת את עצמך את השאלה המתבקשת: מה יש לרופאים לחפש בחברות השמה? אז ראשית מסתבר שאתה לא היחיד שחושב כך, שנית – יש ויש !

  על ידי: ליאת גלl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 16/10/2014 lצפיות: 11

  אחד התחומים הפחות מדוברים ברפואה, אבל ללא ספק כזה שרבים מאיתנו נזקקים לו בחיים, הוא הפרוקטולוגיה, המטפלת בין השאר בבעיה נפוצה במיוחד - טחורים.

  על ידי: אלן לויl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 29/09/2014 lצפיות: 12

  אף-על-פי שפטרת ציפורניים נפוצה יותר בקרב מבוגרים, התפתחות הפטרת אצל ילדים היא מבחינת אפשרות שקיימת, שכן ילדים בגיל הרך אינם מבינים את החשיבות שבשמירה על הגיינה וניקיון מתמיד, הן בציפורני הרגליים והן בציפורניי הידיים.

  על ידי: אלי אלקייםl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 26/12/2011 lצפיות: 384

  ישנן מחלות רבות המוגדרות "המחלה השקטה" – אלו הן קבוצת מחלות שאינן מורגשות עד להתפרצותן או שאינן מסבות כאב או סבל, אך סימני ההיכר שלהן ברור ונזקיהן לתווך הארוך חד וברור.

  על ידי: אלי אלקייםl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 26/12/2011 lצפיות: 171
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast