פטרת הציפורנים - מה זה ומה דרכי הטיפול

29/01/2012 • על ידי • 173 צפיות

פטרת ציפורניים היא בהחלט לא מחלה מסכנת חיים, אבל בנחלט לא מחלה נעימה  בכלל לא נעימה  להסתכל. יתר על כן, לעומת מחלות זיהומיות אחרות לוקח הרבה יותר זמן כדי להשלים את תהליך הריפוי. הטיפול בפטרת ציפורניים לעיתים קרובות לוקח חודשים.

פטרת ציפורניים היא מחלה מדבקת, המופיעה לעתים קרובות בגרמניה. כ 13 אחוז מכלל הגברים והנשים סובלים מפטרת ציפורניים' טיפול בפטרת ציפורניים דורש הרבה נחישות וסבלנות  כי התוצאות הן בדרך כלל גלויות  רק לאחר מספר חודשים. במקרים חמורים של פטרת הציפורניים, זה עלול לקחת עד להחלמה מלאה אפילו עד שנה.

מי שחושד שהוא כבר נגוע בפטרת ציפורניים, צריך להיבדק בהקדם כי עדיף מוקדם מאשר מאוחר שזה מגיע לפטרת בציפורניים   הרופא בדרך כלל לוקח מבחן לקמוס והוא יכול לגלות בתוך דקות אם זה אכן בפטרת ציפורניים.אם זה המקרה, הטיפול בפטרת ציפורניים צריך להתחיל מיידית .

מאחר וישנם סוגים שונים של פטרת הציפורניים, גלוי סוג הפטריות יכול לקחת  לרופא כחודש כי על  הפטריה לגדול בצלחת התרבית,אז הוא יכול לברר בדיוק איזה פתוגן מעורב.בנוסף זה מאפשר לך לוודא כי הטיפול הנכון בפטרת ציפורניים מתרחש.

לאחר אבחון שהציפורניים נגועות  בפטרת יש לנקוט צעדים כדי להסיר את זה בכלל.

קיימות דרכים שונות של ההסרה.

טיפול בפטרת ציפורניים עם לייזר: שיטת הלייזר היא שיטת טיפול חדשה יחסית. הציפורן הנגועה מוסרת באמצעות מכשיר לייזר. היתרון של שיטה זו היא רמת הדיוק של הלייזר. במהלך הטיפול הלייזר אתה מקבל הרדמה מקומית, כי אחרת זה עלול להיות כואב מדי.

הסרת כימית של הציפורניים: כאן  קרמים או לק מוחל מכוסה בטיח. לכן, כדי לרכך את הציפורניים יש לרכך אותה כיומיים, הציפורן הנגועה בפטרת ציפורניים מוסרת  באמצעות חפץ כהה.

אודות כותב המאמר

אלי אלקיים

אלי אלקיים

קליניקה כרמל

רשת המרפאות הגדולה והוותיקה בארץ לטיפול בפטרת הציפורניים

1700-55-43-43