איתור כספים ונכסים – צדק חברתי

21/03/2012 • על ידי • 565 צפיות

אנו עוברים שינויים:

רבים מאיתנו במהלך חיינו עוברים מקומות עבודה, מחליפים חשבונות בנק ומשויכים לארגונים מקצועיים בהם הופרשו עבורנו כספים ללא ידיעתנו וכיו"ב; שינויים תכופים אלו גורמים לעיתים להשארת "קצוות פתוחים". לרובינו כספים המגיעים לנו ממוסדות פיננסים, בנקים, בתי השקעות, קרנות פנסיה, קופות גמל, רשויות המדינה ועוד, שאנו לא מודעים לקיומם והם הופכים, ברבות השנים, ל"כספים ללא דורש".

לאחר פרק זמן מסוים המוגדר בחוק או בתקנות הגוף הפיננסי, הכספים הופכים ל"כספים שלא נדרשו" והופכים רכושה של המדינה.

השירות והפתרון:

לחברת איילי מאגרי מידע של בעלי זכויות שלא דרשו את כספם ולא מימשו זכויותיהם. אנו פועלים, בהרשאת בעל הזכויות בלבד, לאיתור מיקומו המדויק של הנכס ו/או הזכות שלא מומשה.

השוק עובר שינויים:

ועדת בכר משנת 2004 שקבעה ויישמה את העברת קופות הגמל מהבנקים לבתי השקעות פרטיים יחד עם איחוד ורכישת חברות ביטוח ובנקים האחד עם השני ובינם לבין עצמם הביאו לכך, שבמקרים רבים במהלך פעולות אלו, נוצרו כשלים בהעברת הנתונים בין הבנקים לקופות הגמל ובינם לבין עצמם ולרבים מאיתנו כספים שלא ידוע מקומם או שיש לחקור ולהעמיק על-מנת לאתרם ולהעמיד את הגופים הפיננסים על טעויותיהם.

השירות והפתרון:

חברת איילי עקבה ועוקבת אחר השינויים בשוק ההון ומודעת לתהליכי רכישה, איחוד או העברה בתוך הגופים ובניהם. ביכולתנו לאתר ולדעת להיכן הופנו כספים שהיו ברשותכם בעבר, ולאתרם לטובתכם.

בעלי זכויות שהלכו לעולמם:

זה אולי מפתיע, אולם לא קיים בישראל נכון להיום מערך או שירות המעניק ליורשי נפטרים בדיקה מקיפה ויסודית לגבי זכויות, קופות גמל כספים או נכסים שהיו בבעלות יקירם שנפטר. מעבר לכך, גם אם לאחר מותו של יקירכם פניתם לעורך דין וביצעתם צו ירושה ו/או צו לקיום צוואה – הרי שהוא יתייחס אך ורק לכספים ו/או נכסים הידועים למוריש ו/או ליורשיו; אם אכן קיים חשבון בנק עלום או פוליסת ביטוח שלא נדרשה, הרי שלעולם לא יוכלו היורשים לדעת עליהם ולאתרם. יתר על כן, כאשר מדובר באנשים שנפטרו ומאחר שלא מדובר בידיעה ממקור ראשון, הרי שאם הנפטר עבד תקופה קצרה במקום עבודה מסוים, לפני שנים לא מעטות, ובעת עבודתו שם הופרשו עבורו כספים לחיסכון הרי שרק בדיקה מדוקדקת של עברו התעסוקתי תביא לגילוי ולאיתור כספים שהיו מגיעים לו וכעת אמורים להיות מיועדים ליורשיו.

השירות והפתרון:

לחברת איילי מערך מכוני העומד בקשר ישיר, באמצעות חוקרים פרטיים, עורכי דין ובעלי מקצוע נוספים עם חברות ביטוח, בנקים, רשויות המדינה כגון: רשם המקרקעין, בנק ישראל, האפוטרופוס הכללי וכיו"ב, המאתר כספים ו/או נכסים העומדים לזכות או תחת שמו של הנפטר, ושיש לממשם לטובת יורשיו.

את הבדיקה ניתן לבצע באתר : www.eyally.com

לשירותכם תמיד!