בחירת שיש למטבח

פורסם: 26/03/2012 |תגובות: 0 | צפיות: 194 | Share

כיורים ועיצוב מטבחים בעזרת שיש

קיימים כיום מספר רב של סוגי שיש שונים בהם ניתן לעצב את המטבח או אף חלקים נוספים בבית. השימוש בשיש הפך כבר מזמן לאחד הנפוצים ביותר בכל נושא עיצוב המטבח, וכיום ניתן למצוא מגוון עצום של דוגמאות ועיצובים של שיש, המגיעים בצבאים שונים וכוללים מספר רב של סוגים. השיש הנפוץ ביותר הוא עדיין שיש הגרניט, אולם ניתן למנות גם סוגי שיש כגון אבן קיסר או אוניקס (המגיע בדרך כלל בצבע שקוף), וסוגים נוספים כגון קונצטו וקוריאן.

לכל אחד מסוגי השיש השונים יתרונות וחסרונות לעומת סוגי שיש אחרים, וחלקים עמידים יותר לשריטות או נזקים בעקבות חום וחלקם פחות. ישנם סוגי שיש למטבחים אשר יכולים להישרט או להינזק ביתר קלות, וישנם אחרים אשר ניתן לשרוט אותם אך ורק בעזרת יהלום. השימוש באבן השיש הפך כיום לנפוץ מאוד כמעט בכל בית, ופרט לביחרת השיש הנכון למטבח ניתן גם לעצב חלקים שונים בבית בעזרת שיש כמו חדרי השירותים והמקלחות, אלמנטים שונים בחדרי הילדים או בחדרי השינה, ועוד.

שיש מופיעה בטבע בצבעים רבים ושונים, ומבין שלל הצבעים ניתן למנות שיש בצבע ירוק, לבן, כחול, אדום, חום, אפור, טורקיז, כתום, ועוד ועוד. העובדה כי הצבעים של השיש רבים כל כך מאפשרת לכל אחד לבחור את השיש לפי טעמו האישי ולהשקיע מחשבה בכך.

מדוע שיש אבן קיסר עדיף על אחרים

שיש אבן קיסר נחשב לאחד מסוגי השיש המובילים ביותר בעולם כיום. הוא נחשב לשיש האיכותי ביותר, עקב העובדה כי הינו אבן סינטטית המיוצרת בעזרת קוורץ, ולכן עמידותו כבוהה מאוד. זהו סוג השיש המוזכר קודם, אשר ניתן לשרוט או לפגוע בשלמותו אך ורק בעזרת יהלום. חסרון אחד אשר ניתן לציין בסוג השיש אבן קיסר היא העובדה כי משטחים חמים המונחים על גביו עשויים להותיר סימנים במידה והם מושארים לאורך זמן.

יתרון נוסף הוא כי שיש אבן קיסר (עקב בתכונות במצוינות קודם) לרוב מגיע אם אחריות לתקופה ארוכה, של לפחות שלוש שנים.

מהו שיש אוניקס

הייחודיות של שיש אוניקס היא העובדה כי הוא שקוף וניתן לשלב בו תאורה פנימית אשר יוצרת אפקט יוצא דופן ומיוחד. העובדה שהוא עשוי מאבן גיר עשויה להוות חסרון עקב שחיקתו המהירה יחסית

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/115501/בחירת-שיש-למטבח

  השאר תגובה למאמר זה

  שיפוץ או החלפת המטבח הקיים מהווים הזדמנות מצוינת לבצע שינויים ושדרוגים של מראה המטבח כולו, כך שלא רק יראה טוב יותר ומעוצב לטעמכם אלא גם שימושי ותפקודי, כמו שמטבח צריך להיות.

  על ידי: גיל דורl בית וצרכנות> בית - כלליl 06/07/2011 lצפיות: 129
  מתי מתתיהו

  שיש חמטבחים זוהי מילה שיש מאחוריה הרבה מאמץ יצירה ובסוף תצוגה יפה של המטבח איך אנחנו אוהבים את המטבח שלנו ?

  על ידי: מתי מתתיהוl עסקים> עסקים - כלליl 02/11/2008 lצפיות: 1,699 lתגובות: 1

  משטחי שיש רווחים מאד במטבחים ישראלים. השיש הוא בעל מראה מהודר והוא מגיע באינספור טקסטורות ודגמים. שיש למטבח יש לבחור רק לאחר שלב בניית הבית חוץ מבמקרים בהם מדובר בשיפוץ המטבח הקיים. שיש למטבח יש לבחור לפי מאפייני החומר, עמידותו ותנאי אחזקתו.

  על ידי: פורטל המטבחיםl בית וצרכנות> ריהוטl 23/04/2009 lצפיות: 6,993

  בחירה נכונה של שיש למטבחים.

  על ידי: מאמרים איכותייםl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 07/05/2008 lצפיות: 1,203

  עסקים נבחרים: שיש למטבחים

  על ידי: biz384l בית וצרכנות> בית - כלליl 09/07/2009 lצפיות: 1,807

  המטבח הוא אחד החדרים הכי חשובים בבית מכיוון שהוא מהווה מוקד משיכה לבני הבית ולאורחים. במטבח אנשים נוהגים להתכנס כדי לאכול ארוחה משותפת, לשבת ולעבוד וכמובן – לבשל. בעבר מטבחים היו חדרים מוצנעים וסגורים באופן יחסי מאיזור המחיה של הבית אולם היום מקובל שהמטבח הוא פתוח ומהווה למעשה המשך ישיר של חדר האורחים והסלון. לכן נושא עיצוב המטבח הפך להיות חשוב כל כך וכל אדם רוצה שהמטבח שלו יהיה יפה, ייצוגי ומרשים, ובאותו זמן גם פונקציונלי ונוח לעבודה.

  על ידי: אקסטרה קידום אתריםl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 21/04/2010 lצפיות: 246

  מידע על שיש למטבחים

  על ידי: biz384l בית וצרכנות> בית - כלליl 12/07/2009 lצפיות: 96

  שיש למטבחים-עצב את ביתך

  על ידי: moti841l בית וצרכנות> בית - כלליl 19/07/2009 lצפיות: 461

  שיש קיסר הוא חומר טבעי שמיוצר עבור משטחי עבודה למטבח. שיש קיסר מורכב מחומרים המאפשרים לו להוות משטח למטבח פעיל.

  על ידי: פרביטלl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 10/09/2009 lצפיות: 2,946 lתגובות: 1
  עמרי רדאי

  רעיונות וטיפים לעיצוב אי למטבח קטן

  על ידי: עמרי רדאיl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 21/11/2010 lצפיות: 1,293

  ישנם לא מעט טיפים לעיצוב פנים נכון ומסודר, במאמר זה נביא לכם מספר טיפים שיעזרו לכם לצלוח בקלות וביעילות את תקופת העיצוב.

  על ידי: כותב להמוניםl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 17/11/2014

  בשנים האחרונות עלתה מאוד הדרישה בקרב הציבור הישראלי לחידושים בתחום העיצוב. מעצבי פנים מדווחים שישנה מוכנות רבה מאוד להשקיע זמן ומאמץ בשיפור סביבת המגורים כולה ולא רק בעיצוב חדר המגורים (הסלון).

  על ידי: DSDl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 29/10/2014
  Itamar Zikry

  למה דווקא שטיח לינולאום? למען האמת, אין כאן עניין של מדוע דווקא זה ולא אחר – ישנם שטיחים רבים הנראים מצויין ונעשים באיכות טובה. המילה דווקא, נכנסת כאן בהקשר של חדר האמבטיה או המטבח, קרי, מקומות בבית שבהם מסתובבים מים להנאתם. הבטיחות בבית בנושאי מניעת החלקה באיזורי מים, היא כיום כבר עניין של סטנדרט. שטיח לינולאום לחדר האמבטיה או למטבח מסייע במניעת החלקה ושומר על הביטחון של האנשים המאכלסים את הבית. זהו שטיח העשוי מיריעות גומי קשיח, שהחומר בו עושה שני דברים חשובים מאד:

  על ידי: Itamar Zikryl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 26/10/2014

  כשעוברים דירה בגיל השלישי או אפילו קצת לפני כן, יש לתכנן אותה עם הפנים קדימה. לקחת בחשבון את השוני של בית לזוג, הצורך לארח, ההתאמה לגיל מבוגר אם זה בנגישות ובטיחות וגם מבחינה פונקציונלית.

  על ידי: מיכל דרימרl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 01/10/2014 lצפיות: 23

  כל בית הוא בעל מוקד מיוחד משלו. יש בתים שבהם מוקד ההתייחסות הוא בסלון, אחרים מדגישים דווקא את הגינה או את החלל החיצוני ואחרים מדגישים את המטבח

  על ידי: שמעון סמולנסקיl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 21/09/2014

  מתכננים לשפץ את הבית ומעוניינים לחדש גם את הסלון? עוברים לבית חדש וצריכים לעצב את הסלון? רוצים לרענן מעט את עיצוב הבית? אם התשובה לאחת השאלות היא חיובית, אתם כנראה עומדים בפני משימה לא פשוטה: עיצוב סלון.

  על ידי: amirdadon90l בית וצרכנות> עיצוב פניםl 05/09/2014 lצפיות: 31

  המרכז הארצי לאדריכלות ועיצוב נותן פתרונות הנדסאיים בתכנון אדריכלי, עיצובי פנים, הום סטיילינג, הדמיות תלת מימדיות, פיקוח וניהול פרויקטים בניה בפריסה ארצית

  על ידי: קרן אורl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 22/08/2014 lצפיות: 23

  המרכז הארצי לאדריכלות ועיצוב נותן פתרונות הנדסאיים לתכנון אדריכלי, עיצוב פנים, הום סטיילינג, הדמיות תלת מימדיות, פיקוח וניהול פרויקטים בבניה בפריסה ארצית.

  על ידי: קרן אורl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 22/08/2014 lצפיות: 20

  מים באיכות טובה נדרשים בעסקים שונים הצריכים זאת על מנת להשביע את רצון הצוות והלקוחות. מים המכילים מינרלים מסוימים כמו ברזל, גופרית או מנגן לעתים מותירים טעם לוואי רע בפה.

  על ידי: לינקשייק שיווק באינטרנטl תעשייה> תעשייה כלליl 13/02/2013 lצפיות: 43

  דבקים תעשייתיים לשימוש עם מתכות כוללים דבקים אפוקסים, דבקי פוליאוריתן, חומרי איטום, דבקים המתקשים לאחר חימום, דבקים המתקשים על ידי UV, דבקי סיליקון, דבקים אקריליים ודבקים כימיים אחרים. בעיקרון, אלה הם המרכיבים של מגוון הדבקים הגדול שמשתמשים בו בתעשייה כדי להדביק מתכות.

  על ידי: לינקשייק שיווק באינטרנטl תעשייה> תעשייה כלליl 13/02/2013 lצפיות: 344

  עיצוב תעשייתי כפי שנשמע משמו הוא חלק מהעולם המודרני, התעשייתי החדש, שהתפתח החל מהמאה ה- 19. עיצוב תעשייתי לא היה קיים לפני המהפכה התעשייתית, יחד עם זאת, בשנים האחרונות הביקוש לו הולך ועולה. עולם התעשייה כבר אינו יכול להתקיים ולתפקד לא איש מקצוע בתחום עיצוב תעשייתי.

  על ידי: לינקשייק שיווק באינטרנטl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 27/03/2012 lצפיות: 81

  כשאנו מדברים על תאונות דרכים, לרוב אנו מדמיינים כביש מהיר וחלק בדרך בינעירונית מפותלת. אבל אנו שוכחים שרבות מתאונות הדרכים מתרחשות דווקא בעיר, לא רחוק מהבית

  על ידי: לינקשייק שיווק באינטרנטl חוק ומשפט> דיני תעבורהl 27/03/2012 lצפיות: 101

  ידוע כי פעילות גופנית משפרת את איכות החיים ואת מצב הרוח. המודעות ההולכת וגוברת בשנים האחרונות לחשיבותו של קיום פעילות גופנית סדירה מביאה יותר ויותר אנשים שלא התעמלו מעולם להתנסות בתחומי ספורט ובריאות שונים כגון: הליכה, ריצה, רכיבה על אופניים, יוגה, פלדנקרייז, שחייה ועוד.

  על ידי: לינקשייק שיווק באינטרנטl בידור ופנאי> תחביביםl 26/03/2012 lצפיות: 54

  אין חדרי ילדים שאפשר לומר עליהם שהם חדרים מושלמים עבור כל הילדים. יש מספר כללים שאיתם אפשר לעצב חדר ילדים המותאם אישית ומושלם לכל ילד בנפרד.

  על ידי: לינקשייק שיווק באינטרנטl בית וצרכנות> ריהוטl 26/03/2012 lצפיות: 86

  ברייקדאנס – ריקוד אקרובאטי תזזיתי, מלא בחיות ובשמחת חיים, וקשה שלא להידבק במקצב הקופצני. הברייקדאנס מהווה יסוד משמעותי בתרבות ההיפ הופ, ומאופיין בתנועות חדות וקטועות בשילוב תנועות גליות

  על ידי: לינקשייק שיווק באינטרנטl בידור ופנאי> תחביביםl 26/03/2012 lצפיות: 112

  בתי חולים מקצועיים כגון בית החולים קפלן, בני ציון, שיבא ונוספים אמונים על מטרתם הרפואית ובמסגרת תחומי הריפוי מבצעים ניתוחי שחזור איברים על האזורים השונים בהם הם מבוצעים.

  על ידי: לינקשייק שיווק באינטרנטl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 26/03/2012 lצפיות: 34
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast