בחירת שיש למטבח

26/03/2012 • על ידי • 222 צפיות

כיורים ועיצוב מטבחים בעזרת שיש

קיימים כיום מספר רב של סוגי שיש שונים בהם ניתן לעצב את המטבח או אף חלקים נוספים בבית. השימוש בשיש הפך כבר מזמן לאחד הנפוצים ביותר בכל נושא עיצוב המטבח, וכיום ניתן למצוא מגוון עצום של דוגמאות ועיצובים של שיש, המגיעים בצבאים שונים וכוללים מספר רב של סוגים. השיש הנפוץ ביותר הוא עדיין שיש הגרניט, אולם ניתן למנות גם סוגי שיש כגון אבן קיסר או אוניקס (המגיע בדרך כלל בצבע שקוף), וסוגים נוספים כגון קונצטו וקוריאן.

לכל אחד מסוגי השיש השונים יתרונות וחסרונות לעומת סוגי שיש אחרים, וחלקים עמידים יותר לשריטות או נזקים בעקבות חום וחלקם פחות. ישנם סוגי שיש למטבחים אשר יכולים להישרט או להינזק ביתר קלות, וישנם אחרים אשר ניתן לשרוט אותם אך ורק בעזרת יהלום. השימוש באבן השיש הפך כיום לנפוץ מאוד כמעט בכל בית, ופרט לביחרת השיש הנכון למטבח ניתן גם לעצב חלקים שונים בבית בעזרת שיש כמו חדרי השירותים והמקלחות, אלמנטים שונים בחדרי הילדים או בחדרי השינה, ועוד.

שיש מופיעה בטבע בצבעים רבים ושונים, ומבין שלל הצבעים ניתן למנות שיש בצבע ירוק, לבן, כחול, אדום, חום, אפור, טורקיז, כתום, ועוד ועוד. העובדה כי הצבעים של השיש רבים כל כך מאפשרת לכל אחד לבחור את השיש לפי טעמו האישי ולהשקיע מחשבה בכך.

מדוע שיש אבן קיסר עדיף על אחרים

שיש אבן קיסר נחשב לאחד מסוגי השיש המובילים ביותר בעולם כיום. הוא נחשב לשיש האיכותי ביותר, עקב העובדה כי הינו אבן סינטטית המיוצרת בעזרת קוורץ, ולכן עמידותו כבוהה מאוד. זהו סוג השיש המוזכר קודם, אשר ניתן לשרוט או לפגוע בשלמותו אך ורק בעזרת יהלום. חסרון אחד אשר ניתן לציין בסוג השיש אבן קיסר היא העובדה כי משטחים חמים המונחים על גביו עשויים להותיר סימנים במידה והם מושארים לאורך זמן.

יתרון נוסף הוא כי שיש אבן קיסר (עקב בתכונות במצוינות קודם) לרוב מגיע אם אחריות לתקופה ארוכה, של לפחות שלוש שנים.

מהו שיש אוניקס

הייחודיות של שיש אוניקס היא העובדה כי הוא שקוף וניתן לשלב בו תאורה פנימית אשר יוצרת אפקט יוצא דופן ומיוחד. העובדה שהוא עשוי מאבן גיר עשויה להוות חסרון עקב שחיקתו המהירה יחסית

אודות כותב המאמר

לינקשייק שיווק באינטרנט

לינקשייק ישראל - פתרונות שיווק באינטרנט מתקדמים.