הלוואות ללא ריבית

פורסם: 06/06/2012 |תגובות: 0 | צפיות: 158 | Share

להפתעת רבים ניתן למצוא לעתים הלוואות ללא ריבית, אמנם מדובר במקרים ארעיים כמו מבצע מסוים שבנק או גוף מימון חוץ בנקאי מציע כדי למשוך אליו לקוחות חדשים או במקרים של קרנות מיוחדות שפועלות שלא למטרת רווח. אין גוף מימון המעניק הלוואה בלי ריבית מכיוון שהיא לא כלכלית ורווחית למלווה ולכן רק במקרים בהם יש אינטרס או מדיניות מסוימת ניתן לקבל הלוואת מסוג זה.

מדיניות גופי המימון

כאשר אדם לוקח הלוואה עליו לעמוד בתנאים מסוימים כדי לקבל אותה. כך לדוגמה יש הלוואות ללא ערבים אך לרוב נדרש לתת סוג של ערבות או בטוחה כדי שהבנק לא יחשוש ויפחד מהסיכון להשבת כספו. כאשר מדובר על חברות יש קרנות ייעודיות שכל מטרתן היא לעזור לעסקים קטנים או בינוניים לגדול ולצמוח. הקרן לסיוע עסקים קטנים מציעה הלוואות המגיעות עד לסכום של 500,000 ש"ח לטובת הקמת עסקים חדשים או עזרה במינוף עסק בראשית דרכו. הקרן לסיוע לעסקים קטנים מאפשרת לקחת הלוואות ללא ריבית כאשר יש להחזיר את ההלוואה בהחזר תשלומים של 5 שנים. גם מט"י (מרכז טיפוח יזמות) וגופים נוספים מציעים הלוואת חוץ בנקאיות ללא ריבית שתכליתן לעזור לעסקים קטנים בראשית דרכם. יש מקרים בהם ניתן לקחת הלוואות ללא ערבים לכן חשוב כי בעלי העסקים יבדקו את תנאי ההלוואות בין הקרנות השונות וישוו ביניהן.

מדיניות ממשלתית

הממשלה ומשרד האוצר מציעים הלוואות חוץ בנקאיות ללא ריבית עבור עסקים בראשית דרכם וכך הם תורמים במינוף העסקים והפעילות העסקית, מטרת מדיניות זו היא ליצור תחרות בשוק, ליצור מקומות עבודה וכמובן להרוויח ממסים והיטלים בהמשך הדרך. ידוע זאת מכבר כי כל כלכלה זקוקה לעסקים קטנים וכי הם מהווים אבן יסוד בניהול כלכלה נכון ופורה במדינה. הקרנות השונות מעניקות הלוואות בתנאים ייחודיים וללא ריבית ויש מקרים בהם חלק מההלוואה הופך למענק. בנקים וחברות ביטוח אשר מציעים הלוואות ללא ערבים וללא ריבית פועלים מתוך אינטרס כלכלי בלבד. באמצעות הטבה כמו הלוואות ללא ריבית הם מפתים לקוחות חדשים ומצטיירים כמוסדות הבאים לקראת הלקוחות ועוזרים להם.

מבצעים

אנשים פרטיים יכולים לזכות ממבצעים בהם בנקים מחזרים אחרי לקוחות חדשים ומציעים לכל מי שמעביר משכורת חודשית בסכום מבוים ומעלה ליהנות ממבצע בו ניתן לקחת הלוואות ללא ריבית. לרוב מדובר בהטבה חד פעמית והבנק מרוויח מכך שהצטרף אליו לקוח חדש שינהל בו את חשבון הבנק, תיק השקעות, חסכונות וכד'. ארגוני עולים חדשים וארגוני צדקה מציעים אף הם הלוואת בלי ריבית מתוך כוונה לעזור. בנקים וחברות הביטוח המציעים הלוואה בלי ריבית מתנים זאת בהעברת הפעילות הכספית אליהם, כך הם דואגים לאינטרסים שלהם וירוויחו בהמשך הדרך, כך למשל חברות הביטוח נהנות מלקוחות חדשים המעבירים את ניהול תיק הפנסיה  אליהם. בנקים וחברות הביטוח זוכים גם לתדמית ציבורית חיובית כמוסדות פיננסיים הבאים לקראת לקוחותיהם ולכם יש כאן גם אלמנט שיווקי.

הלוואות לשכבות חלשות ללא ריבית

ארגוני גמילות חסדים וארגוני צדקה פועלות בהיתר לתת הלוואות חוץ בנקאיות לרוב עם חתימת ערבים אך ללא ריבית, מטרת ארגונים אלה היא לעזור לשכבות החלשות. לרוב מדובר על סכומים קטנים של עד כמה אלפי שקלים אך לעתים זו כל העזרה שמשפחה נזקקת צריכה על מנת לחיות בכבוד.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/118349/הלוואות-ללא-ריבית

  השאר תגובה למאמר זה

  רוצה לנסוע לחופשה שתמיד חלמת לעשות? רוצה לשפר את אורח החיים עם רכב חדש? הבת שלך מתחתנת ואתה רוצה לעזור בהוצאות? בעבר לא הייתה לך את הפריווילגיה שיש לך היום. משנת 2006 עם חיקוק חוק ועדת בכר שאומר כי יש איסור מוחלט על חריגה מהמסגרת בחשבון הבנק שלך, נראה כי יותר ויותר גופים פיננסיים מאשרים הלוואות חוץ בנקאיות.

  על ידי: שאולl פיננסים וכספים> הלוואותl 20/11/2012 lצפיות: 68

  הלוואות הן לא דבר נחמד, הלוואות אף אחד לא אוהב לקחת, אבל לפעמים אין לנו ברירה. לא פעם אנו נתקלים בהוצאה פתאומית כלשהי בגלל תיקון דחוף שצריך לעשות בבית, רכב חדש שצריך לקנות למרות שלא תכננו, או לפעמים פשוט רוצים לעשות הקיץ את מה שדחינו כבר באמת הרבה פעמים: לנסוע כל המשפחה לחו"ל לנסיעה ממושכת. כמעט בלתי נמנע במצב כזה לבקש הלוואה. לרוב לצורך קבלת הלוואות אנו פונים לבנק, אך מה עושים אם הבנק מסכים לתת רק חלק מהסכום? מה אם בכלל הבנק דורש ערבים ואין לנו את מי לגייס לצורך העניין?

  על ידי: שאולl פיננסים וכספים> הלוואותl 23/12/2012 lצפיות: 48

  הלוואה לכל מטרה ללא ערבים היא למעשה הלוואה מיידית לכל מטרה לה זקוק מבקש ההלוואה ובה לא נאלץ מבקש ההלוואה להחתים ערבים. לרוב מדובר בהלוואות אשר מתבצעות בהליך מזורז, ללא ביורוקרטיה ארוכה ולעתים מייגעת (כפי שהיה נהוג בבנקים בעבר), שמתבצעת תוך מספר שעות או מספר ימים קצר.

  על ידי: שאולl פיננסים וכספים> הלוואותl 09/04/2012 lצפיות: 162

  לקוחות רבים שואלים את עצמם מהי הלוואה חוץ בנקאית, והאם ישנם הבדלים מהותיים בין הלוואות מן הסוג הזה להלוואות אחרות. למעשה, מגוון המסלולים לקבלת הלוואה חוץ בנקאית הופך את הבחירה בסוג כזה של אפיק להשגת תזרים כלכלי לאטרקטיבי במיוחד. על מנת להבין לעומק את המשמעות של הלוואה חוץ בנקאית צריך לזכור כל הזמן את היתרון הגדול ביותר שלו: ניתוק מוחלט מחשבון הבנק הפרטי. יחד עם זאת, גם ההחלטה על לקיחת הלוואה חוץ בנקאית אינה מבטיחה אוטומטית התנהלות פיננסית נכונה וחשוב להבין את העקרונות המנחים של התחום.

  על ידי: Tamir Groverl פיננסים וכספים> הלוואותl 17/10/2011 lצפיות: 76

  זקוקים לסכום כסף באופן מיידי? בין אם מדובר בסכום כסף שאתם נדרשים לו עקב מצב חירום משפחתי או אולי למטרות שמחות יותר (דוגמת חופשה או החלפת רכב), במרבית המקרים תידרשו לקחת הלוואה. למרבה המזל, תחום הלוואות בארץ הוא גדול ומפותח, כך שעד מהרה תגלו כי נפתח בפניכם שוק שלם של אפשרויות, מתוכן תוכלו למצוא בוודאי את ההלוואה המתאימה. כיצד עושים זאת, ומהם השיקולים שנדרשים לעמוד בפניכם בחיפוש אחר הלוואות ? הישארו עימנו.

  על ידי: דני שביטl פיננסים וכספים> הלוואותl 29/03/2011 lצפיות: 118

  מחפש הלוואה זמינה ומיידית? זקוקה לכסף שיזרום לחשבון הבנק שלך עוד היום? אם התשובה שלכם לשאלות האלו הינה חיובית, כדאי לפנות לבדיקה של הלוואות חוץ בנקאיות. הלוואות כאילו ניתנות לכם במהרה, בלי הליך ביורוקרטי מורכב מדי. יש כמה דברים שחשוב לדעת על הלוואה מסוג כזה לפני שלוקחים אותה. הנה כמה נקודות שכדאי לכם לבדוק לפני שאתם עושים החלטה כלשהי.

  על ידי: שאולl פיננסים וכספים> הלוואותl 08/05/2012 lצפיות: 91

  יש פעמים בחיים בהם עלינו לקחת הלוואה. הלוואה היא סוג של מימון בו אדם פונה למוסד פיננסי ומבקש עזרה כספית על סכום מסוים ופורע אותה בזמן שנקבע מראש ולפי הצמדות וריביות הנקבעות בנוסח המוסכם על שני הצדדים, הלווה והמלווה.

  על ידי: שאולl פיננסים וכספים> הלוואותl 08/05/2012 lצפיות: 136

  חוקי המשחק בשוק הלוואות ואשראי השתנו מאז שחוק איסור חריגה ממסגרת האשראי בחשבון העובר ושב בבנק נכנס לתוקפו, כבר לא ניתן להיות באוברדרפט ולרכוש מעבר ליכולות הקיימות באותו רגע, ולכן אנשים רבים החלו להלוות הלוואות בכדי לממן את חייהם, הלוואות אלו מכונות בשם הלוואות פרטיות היות ומדובר בהלוואות המוענקות לאנשים פרטים ולא לחברות ועסקים לצרכי מימון והקמת בית עסק.

  על ידי: זיו אלוןl פיננסים וכספים> הלוואותl 14/07/2011 lצפיות: 148

  מתים לשפץ את המטבח? רוצים להחליף את המטבח הישן והמתקלף המטבח חדש ומהודר? איםן לכם מושג מאין מממנים הוצאה כל כך כבדה? המשיכו לקרוא בבקשה. ערכנו עבורכם סיקרה קצרה של תחום ההלוואות בישראל שידע שינויים רבים לאחרונה .מושגים חדשים כמו הלוואה לכל מטרה הוא הלוואות חוץ בנקאיות נכנסו לאחרונה לעולם התוכן של הלוואות ולכם יש מעט בלבול בתחום. אנחנו כאן כדי לעשות קצת סדר בבלגן ולהסביר מהן היתרונות של הלוואות חוץ בנקאיות במיוחד בהקשר של החלפת מטבח למשל.

  על ידי: שאולl פיננסים וכספים> הלוואותl 23/12/2012 lצפיות: 65

  בעלי עסקים רבים לא יודעים זאת אבל הלוואה בנקאית יקרה יותר מאשר הלוואה בערבות מדינה. אם רוצים לחסוף בהוצאות מימון יש לגייס הלוואה בערבות מדינה לעסק

  על ידי: ערן רגבl פיננסים וכספים> הלוואותl 11/03/2015

  בכל הנוגע לקרנות סיוע לעסקים יש להסדיל בסג הקרן ובתנאי ההלוואה שהיא מעניקה. בכל מקרה לא משנה כיצד תסתכלו על כך, קרן סיוע לעסקים בראש

  על ידי: ערן רגבl פיננסים וכספים> הלוואותl 11/03/2015

  עסקים קטנים ובינוניים בעלי וותק שונה מקבלים הלוואה בערבות מדינה. נתוני הקרן שהתפרסמו לאחרונה מראים שהקרן מעניקה הלוואות לעסקים בעלי וותק שונה

  על ידי: ערן רגבl פיננסים וכספים> הלוואותl 11/03/2015

  הקרן בערבות מדינה מעניקה לעסקים הלוואה בערבות מדינה בסכום הלוואה המתחיל מ-100 אלף ש"ח ועד לסכום של 500 אלף ש"ח או 8% ממחזור המכירות השנתי. עסקים רבים פונים לקרן על מנת לגייס הלוואה- חלקם מקבלים את מלוא סכום הבקשה, חלקם מקבלים סכום חלקי, וישנם גם כאלה שלא מקבלים הלוואה בכלל

  על ידי: ערן רגבl פיננסים וכספים> הלוואותl 11/03/2015

  בעלי עסקים לא מודעים לכך אך ניתן לגייס הלוואה בערבות מדינה ללא הצגת ביטחונות. כל עוד העסק מגייס סכום הלוואה של עד 100 אלף שקלים הוא יכול להחליף את מתן הביטחונות בערב

  על ידי: ערן רגבl פיננסים וכספים> הלוואותl 11/03/2015

  כאשר עסק קטן רוצה לגייס הלוואה, עומדות בפניו מגוון רחב של סוגי הלוואות והוא נדרש לבחור אחת מהן. הלוואה בערבות מדינה היא פיתרון אשראי מצוין לעסקים קטנים ויש לה יתרונות רבים.

  על ידי: ערן רגבl פיננסים וכספים> הלוואותl 24/02/2015

  ישנם עסקים קטנים רבים הסובלים מעונתיות. במקרים אלו, מומלץ לגייס הלוואה בערבות מדינה דרך הקרן לעסקים קטנים המסייעת להם להתמודד עם תקופות תזרים מזומנים חלשות בעלויות מינימאליות.

  על ידי: ערן רגבl פיננסים וכספים> הלוואותl 24/02/2015

  אי השיוויון בקיים במשק העסקי גם בא לידי ביטוי במתן האשראי בקרן סיוע לעסקים. יותר הלוואות בערבות מדינה מוענקות לשכבות הלא חלשות, והנתונים מדברים בעד עצמם.

  על ידי: ערן רגבl פיננסים וכספים> הלוואותl 24/02/2015

  מיצובישי אאוטלנדר phev הוא רכב פנאי שטח משפחתי המהווה פריצת דרך טכנולוגית של ממש. הוא מוצג כיום על ידי יבואנית הרכב המובילה בישראל, קבוצת כלמוביל.

  על ידי: שאולl תחבורה> רכביםl 25/03/2015

  אם אתם מחפשים רכב מסחרי בסטנדרטים המוכרים של מרצדס, מציע לכם המותג העולמי מספר דגמים שימלאו כל צורך שהוא החל ברכב מסחרי להסעת נוסעים, דרך רכב מסחרי להובלה וכלה ברכב מסחרי גדול להסעות ציבוריות בשטחים עירוניים.

  על ידי: שאולl תחבורה> רכביםl 25/03/2015

  צרכיהם של נהגי הסעות ושל החברות שמציעות שירותי הסעה הם שונים ומגוונים. אנו יכולים לזהות זאת כשנציג חברה או כשנהג מסוים מגיעים לבחון את הפתרונות שמציעים היום דגמים של מרצדס ספרינטר מסחריות למשל.

  על ידי: שאולl תחבורה> רכביםl 25/03/2015

  כבר כאשר שומעים את שמה של יצרנית המכוניות הגרמנית מרצדס, מיד ניתן לחשוב על רכבים יוקרתיים ואיכותיים במיוחד.

  על ידי: שאולl תחבורה> רכביםl 25/03/2015

  אם אתם מחפשים כעת רכב משפחתי לכל המשפחה, אתם לבטח בוחנים גם את דגם ה i35 של יונדאי שנחשב לאחד הדגמים הפופולאריים והמצליחים ביותר בישראל בקטגוריה זו, אלא שבפועל מדובר על הרבה יותר מרכב משפחתי.

  על ידי: שאולl תחבורה> רכביםl 25/03/2015

  השוואה בין כלי רכב שונים הוא עניין הרבה יותר מורכב מאשר תשובה של כן ולא, ובמרבית המקרים ישנם שורה של יתרונות מול שורה של חסרונות עבור כל דגם, והדברים נכונים גם כאשר משווים חבילת פסטה אחת לחבילת פסטה שנייה בסופרמרקט.

  על ידי: שאולl תחבורה> רכביםl 25/03/2015

  אם גם אתם עומדים בפני קניית רכב יד שניה פרטי, ומחפשים רכב יד שניה למכירה, כדאי שתדעו שהכי כדאי לכם לפנות אל היבואן המורשה של הרכב שאותו החלטתם לקנות.

  על ידי: שאולl תחבורה> רכביםl 18/03/2015

  במידה ואתם מעוניינים לרכוש רכב, מכונית מיני מיד שניה יכולה להיות העסקה המשתלמת ביותר עבורכם. מכוניות המיני הן טרנד שהולך ועולה בשנים האחרונות, ויש לכך סיבות רבות. בין השאר, בשל היותן קטנות יותר, צריכת הדלק שלהן הינה נמוכה בהרבה ביחס לזו של המכוניות המשפחתיות הגדולות.

  על ידי: שאולl תחבורה> רכביםl 18/03/2015
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast