הלוואות ללא ריבית

פורסם: 06/06/2012 |תגובות: 0 | צפיות: 157 | Share

להפתעת רבים ניתן למצוא לעתים הלוואות ללא ריבית, אמנם מדובר במקרים ארעיים כמו מבצע מסוים שבנק או גוף מימון חוץ בנקאי מציע כדי למשוך אליו לקוחות חדשים או במקרים של קרנות מיוחדות שפועלות שלא למטרת רווח. אין גוף מימון המעניק הלוואה בלי ריבית מכיוון שהיא לא כלכלית ורווחית למלווה ולכן רק במקרים בהם יש אינטרס או מדיניות מסוימת ניתן לקבל הלוואת מסוג זה.

מדיניות גופי המימון

כאשר אדם לוקח הלוואה עליו לעמוד בתנאים מסוימים כדי לקבל אותה. כך לדוגמה יש הלוואות ללא ערבים אך לרוב נדרש לתת סוג של ערבות או בטוחה כדי שהבנק לא יחשוש ויפחד מהסיכון להשבת כספו. כאשר מדובר על חברות יש קרנות ייעודיות שכל מטרתן היא לעזור לעסקים קטנים או בינוניים לגדול ולצמוח. הקרן לסיוע עסקים קטנים מציעה הלוואות המגיעות עד לסכום של 500,000 ש"ח לטובת הקמת עסקים חדשים או עזרה במינוף עסק בראשית דרכו. הקרן לסיוע לעסקים קטנים מאפשרת לקחת הלוואות ללא ריבית כאשר יש להחזיר את ההלוואה בהחזר תשלומים של 5 שנים. גם מט"י (מרכז טיפוח יזמות) וגופים נוספים מציעים הלוואת חוץ בנקאיות ללא ריבית שתכליתן לעזור לעסקים קטנים בראשית דרכם. יש מקרים בהם ניתן לקחת הלוואות ללא ערבים לכן חשוב כי בעלי העסקים יבדקו את תנאי ההלוואות בין הקרנות השונות וישוו ביניהן.

מדיניות ממשלתית

הממשלה ומשרד האוצר מציעים הלוואות חוץ בנקאיות ללא ריבית עבור עסקים בראשית דרכם וכך הם תורמים במינוף העסקים והפעילות העסקית, מטרת מדיניות זו היא ליצור תחרות בשוק, ליצור מקומות עבודה וכמובן להרוויח ממסים והיטלים בהמשך הדרך. ידוע זאת מכבר כי כל כלכלה זקוקה לעסקים קטנים וכי הם מהווים אבן יסוד בניהול כלכלה נכון ופורה במדינה. הקרנות השונות מעניקות הלוואות בתנאים ייחודיים וללא ריבית ויש מקרים בהם חלק מההלוואה הופך למענק. בנקים וחברות ביטוח אשר מציעים הלוואות ללא ערבים וללא ריבית פועלים מתוך אינטרס כלכלי בלבד. באמצעות הטבה כמו הלוואות ללא ריבית הם מפתים לקוחות חדשים ומצטיירים כמוסדות הבאים לקראת הלקוחות ועוזרים להם.

מבצעים

אנשים פרטיים יכולים לזכות ממבצעים בהם בנקים מחזרים אחרי לקוחות חדשים ומציעים לכל מי שמעביר משכורת חודשית בסכום מבוים ומעלה ליהנות ממבצע בו ניתן לקחת הלוואות ללא ריבית. לרוב מדובר בהטבה חד פעמית והבנק מרוויח מכך שהצטרף אליו לקוח חדש שינהל בו את חשבון הבנק, תיק השקעות, חסכונות וכד'. ארגוני עולים חדשים וארגוני צדקה מציעים אף הם הלוואת בלי ריבית מתוך כוונה לעזור. בנקים וחברות הביטוח המציעים הלוואה בלי ריבית מתנים זאת בהעברת הפעילות הכספית אליהם, כך הם דואגים לאינטרסים שלהם וירוויחו בהמשך הדרך, כך למשל חברות הביטוח נהנות מלקוחות חדשים המעבירים את ניהול תיק הפנסיה  אליהם. בנקים וחברות הביטוח זוכים גם לתדמית ציבורית חיובית כמוסדות פיננסיים הבאים לקראת לקוחותיהם ולכם יש כאן גם אלמנט שיווקי.

הלוואות לשכבות חלשות ללא ריבית

ארגוני גמילות חסדים וארגוני צדקה פועלות בהיתר לתת הלוואות חוץ בנקאיות לרוב עם חתימת ערבים אך ללא ריבית, מטרת ארגונים אלה היא לעזור לשכבות החלשות. לרוב מדובר על סכומים קטנים של עד כמה אלפי שקלים אך לעתים זו כל העזרה שמשפחה נזקקת צריכה על מנת לחיות בכבוד.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/118349/הלוואות-ללא-ריבית

  השאר תגובה למאמר זה

  רוצה לנסוע לחופשה שתמיד חלמת לעשות? רוצה לשפר את אורח החיים עם רכב חדש? הבת שלך מתחתנת ואתה רוצה לעזור בהוצאות? בעבר לא הייתה לך את הפריווילגיה שיש לך היום. משנת 2006 עם חיקוק חוק ועדת בכר שאומר כי יש איסור מוחלט על חריגה מהמסגרת בחשבון הבנק שלך, נראה כי יותר ויותר גופים פיננסיים מאשרים הלוואות חוץ בנקאיות.

  על ידי: שאולl פיננסים וכספים> הלוואותl 20/11/2012 lצפיות: 62

  הלוואות הן לא דבר נחמד, הלוואות אף אחד לא אוהב לקחת, אבל לפעמים אין לנו ברירה. לא פעם אנו נתקלים בהוצאה פתאומית כלשהי בגלל תיקון דחוף שצריך לעשות בבית, רכב חדש שצריך לקנות למרות שלא תכננו, או לפעמים פשוט רוצים לעשות הקיץ את מה שדחינו כבר באמת הרבה פעמים: לנסוע כל המשפחה לחו"ל לנסיעה ממושכת. כמעט בלתי נמנע במצב כזה לבקש הלוואה. לרוב לצורך קבלת הלוואות אנו פונים לבנק, אך מה עושים אם הבנק מסכים לתת רק חלק מהסכום? מה אם בכלל הבנק דורש ערבים ואין לנו את מי לגייס לצורך העניין?

  על ידי: שאולl פיננסים וכספים> הלוואותl 23/12/2012 lצפיות: 45

  הלוואה לכל מטרה ללא ערבים היא למעשה הלוואה מיידית לכל מטרה לה זקוק מבקש ההלוואה ובה לא נאלץ מבקש ההלוואה להחתים ערבים. לרוב מדובר בהלוואות אשר מתבצעות בהליך מזורז, ללא ביורוקרטיה ארוכה ולעתים מייגעת (כפי שהיה נהוג בבנקים בעבר), שמתבצעת תוך מספר שעות או מספר ימים קצר.

  על ידי: שאולl פיננסים וכספים> הלוואותl 09/04/2012 lצפיות: 154

  לקוחות רבים שואלים את עצמם מהי הלוואה חוץ בנקאית, והאם ישנם הבדלים מהותיים בין הלוואות מן הסוג הזה להלוואות אחרות. למעשה, מגוון המסלולים לקבלת הלוואה חוץ בנקאית הופך את הבחירה בסוג כזה של אפיק להשגת תזרים כלכלי לאטרקטיבי במיוחד. על מנת להבין לעומק את המשמעות של הלוואה חוץ בנקאית צריך לזכור כל הזמן את היתרון הגדול ביותר שלו: ניתוק מוחלט מחשבון הבנק הפרטי. יחד עם זאת, גם ההחלטה על לקיחת הלוואה חוץ בנקאית אינה מבטיחה אוטומטית התנהלות פיננסית נכונה וחשוב להבין את העקרונות המנחים של התחום.

  על ידי: Tamir Groverl פיננסים וכספים> הלוואותl 17/10/2011 lצפיות: 74

  זקוקים לסכום כסף באופן מיידי? בין אם מדובר בסכום כסף שאתם נדרשים לו עקב מצב חירום משפחתי או אולי למטרות שמחות יותר (דוגמת חופשה או החלפת רכב), במרבית המקרים תידרשו לקחת הלוואה. למרבה המזל, תחום הלוואות בארץ הוא גדול ומפותח, כך שעד מהרה תגלו כי נפתח בפניכם שוק שלם של אפשרויות, מתוכן תוכלו למצוא בוודאי את ההלוואה המתאימה. כיצד עושים זאת, ומהם השיקולים שנדרשים לעמוד בפניכם בחיפוש אחר הלוואות ? הישארו עימנו.

  על ידי: דני שביטl פיננסים וכספים> הלוואותl 29/03/2011 lצפיות: 115

  מחפש הלוואה זמינה ומיידית? זקוקה לכסף שיזרום לחשבון הבנק שלך עוד היום? אם התשובה שלכם לשאלות האלו הינה חיובית, כדאי לפנות לבדיקה של הלוואות חוץ בנקאיות. הלוואות כאילו ניתנות לכם במהרה, בלי הליך ביורוקרטי מורכב מדי. יש כמה דברים שחשוב לדעת על הלוואה מסוג כזה לפני שלוקחים אותה. הנה כמה נקודות שכדאי לכם לבדוק לפני שאתם עושים החלטה כלשהי.

  על ידי: שאולl פיננסים וכספים> הלוואותl 08/05/2012 lצפיות: 91

  יש פעמים בחיים בהם עלינו לקחת הלוואה. הלוואה היא סוג של מימון בו אדם פונה למוסד פיננסי ומבקש עזרה כספית על סכום מסוים ופורע אותה בזמן שנקבע מראש ולפי הצמדות וריביות הנקבעות בנוסח המוסכם על שני הצדדים, הלווה והמלווה.

  על ידי: שאולl פיננסים וכספים> הלוואותl 08/05/2012 lצפיות: 128

  מתים לשפץ את המטבח? רוצים להחליף את המטבח הישן והמתקלף המטבח חדש ומהודר? איםן לכם מושג מאין מממנים הוצאה כל כך כבדה? המשיכו לקרוא בבקשה. ערכנו עבורכם סיקרה קצרה של תחום ההלוואות בישראל שידע שינויים רבים לאחרונה .מושגים חדשים כמו הלוואה לכל מטרה הוא הלוואות חוץ בנקאיות נכנסו לאחרונה לעולם התוכן של הלוואות ולכם יש מעט בלבול בתחום. אנחנו כאן כדי לעשות קצת סדר בבלגן ולהסביר מהן היתרונות של הלוואות חוץ בנקאיות במיוחד בהקשר של החלפת מטבח למשל.

  על ידי: שאולl פיננסים וכספים> הלוואותl 23/12/2012 lצפיות: 62

  חוקי המשחק בשוק הלוואות ואשראי השתנו מאז שחוק איסור חריגה ממסגרת האשראי בחשבון העובר ושב בבנק נכנס לתוקפו, כבר לא ניתן להיות באוברדרפט ולרכוש מעבר ליכולות הקיימות באותו רגע, ולכן אנשים רבים החלו להלוות הלוואות בכדי לממן את חייהם, הלוואות אלו מכונות בשם הלוואות פרטיות היות ומדובר בהלוואות המוענקות לאנשים פרטים ולא לחברות ועסקים לצרכי מימון והקמת בית עסק.

  על ידי: זיו אלוןl פיננסים וכספים> הלוואותl 14/07/2011 lצפיות: 143

  כל בעל עסק קטן או בינוני שעומד בתנאי הסף שהגדירה המדינה, רשאי לבקש הלוואה בערבות מדינה דרך הקרן לסיוע לעסקים באחד ממסלולי הקרן. אך נדרש לשעת כמה סייגים לגיוס ההלוואה

  על ידי: ערן רגבl פיננסים וכספים> הלוואותl 27/01/2015

  בעיות תזרים הן נחלתם של רבים, כאשר גיוס הלוואה זה הפתרון השכיח ביותר. אך חשוב שגיוס ההלוואה לטיפול בתזרים יהיה בתנאי הלוואה נוחים כמו בקרב הלוואות בערבות מדינה

  על ידי: ערן רגבl פיננסים וכספים> הלוואותl 27/01/2015

  לעסקים קטנים אשר זקוקים למימון עבור ביצוע ייבוא יש פתרון מצוין להשגת מימון והוא ערבות מדינה, הלוואה בתנאים נוחים לרכישת מלאי.

  על ידי: ערן רגבl פיננסים וכספים> הלוואותl 27/01/2015

  המדינה מעניקה הלוואות לעסקים באמצעות הקרן לעסקים בערבות מדינה. הרבה בעלי עסקים חושבים שערבות המדינה פוטרת אותם מלהיות ערבים להלוואה אך זהו לא נכון

  על ידי: ערן רגבl פיננסים וכספים> הלוואותl 27/01/2015

  קרן סיוע לעסקים מעניקה סיוע לקבלנים, הלוואה בערבות מדינה מוענקת למאות עסקים בחודש ומאפשרת לקבלנים להנות מהלוואה בתנאים נוחים הכוללים פריסה רחבה של ההלוואה, ריבית נמוכה וקבלת ערבות מדינה על מרבית סכום ההלוואה

  על ידי: ערן רגבl פיננסים וכספים> הלוואותl 14/01/2015

  גיוס הלוואה בערבות מדינה לעסקים קטנים מקרן סיוע לעסקים עדיף על פני גיוס הלוואות מסחריות מהבנקים. זאת מכיוון שתנאי הלוואה בערבות מדינה נוחים יותר, מה שגוזר החזר חודשי נמוך יותר

  על ידי: ערן רגבl פיננסים וכספים> הלוואותl 07/01/2015

  הבנקים היום גובים ריבית גבוהה בעבור חריגות בחשבון הבנק ועיכובים בתשלומי הלוואות, אם יש לכם אפשרות לקבל הלווה ממקור חוץ בנקאי לכיסוי החריגה בבנק כדאי יהיה לבחון את כדאיות ההליך בכובד ראש.

  על ידי: שמעון סמולנסקיl פיננסים וכספים> הלוואותl 29/12/2014 lצפיות: 11

  כל עסק המעוניין בקבלת הלוואה בערבות מדינה נדרש להגיש תוכנית עסקית מפורטת שעומדת בדרישות הקרן. התוכנית העסקית מחולקת ל-4 חלקים מרכזיים: נתוני מגיש הבקשה, סקר שוק, פירוט רציונאל בקשת ההלוואה ותחזית פיננסית. ללא הגשת התוכנית העסקית במלואה, לא ניתן לקבל הלוואה בערבות מדינה.

  על ידי: ערן רגבl פיננסים וכספים> הלוואותl 29/12/2014

  לשתות לשתות לשתות! זה מה שאמרו לנו בערך ממתי שנולדנו, והיום אנו מבינים את החשיבות של שתיית מים. בעיקר בימות הקיץ החמים ובעיקר לאחר פעילות גופנית כלשהיא שתיית מים היא דבר חשוב, ומשהו שאנו לא יכולים לוותר עליו.

  על ידי: שאולl בית וצרכנות> בית - כלליl 26/01/2015

  אם אתם מחפשים מכונית משפחתית של יונדאי, אתם בוודאי ערים לכך שיונדאי ישראל מציעה מגוון רחב של כלי רכב, החל בדגם המיני i10, דרך דגם סופר מיני i20, וכלה במכוניות המשפחתיות יונדאי i25 אקסנט, יונדאי i30 וכמובן יונדאי i35 אלנטרה שגם הוא נחשב לרכב משפחתי

  על ידי: שאולl תחבורה> רכביםl 25/01/2015

  היום, כאשר אנחנו קונים רכב חדש ומשקיעים בו עשרות ומאות אלפי שקלים, אנחנו מצפים לקבל לא רק ארבעה גלגלים עם נתונים טכניים טובים, אלא גם רמת אבזור טובה המספקת לנו רמה גבוהה של נוחות בנסיעה כפי שניתן לצפות מרכב מודרני.

  על ידי: שאולl תחבורה> רכביםl 25/01/2015

  חשיבות בדיקת רכב יד שנייה טרם קנייתם היא גבוהה מאד מה גם כרוכה בהוצאות כספיות לא מבוטלות אולם בהשוואה לסכום הכולל של העסקה מדובר בסכומים די זעומים. אם ברצונכם לחסוך בעלויות הבדיקה ואתם מכירים מוסך רכב אמין ומקצועי, בהחלט ניתן לשקול את האופציה לוותר על בדיקות אלו ומסמך מחייב בהתאם.

  על ידי: שאולl תחבורה> רכביםl 25/01/2015

  האפשרות הנפוצה ביותר כיום לשתייה של קפה היא לשתות אבקת קפה. אנו רואים סוגים שונים של קפה שמציעו החברות השונות, והיתרון הגדול בקפה מעין זה הוא הזמינות שלו והפשטות שבהכנה שלו. קפה כזה מצריך אך ורק מים חמים, ואם מוסיפים גם סוכר אז מקבלים אפילו קפה טוב יותר.

  על ידי: שאולl בית וצרכנות> בית - כלליl 13/01/2015

  החלטנו לרכז לפניכם מספר טיפים חשובים שיעזרו לכם לבצע נהיגה נכונה. לפני שאתם מתחילים לנהוג אתם צריכים לוודא מספר דברים ברכב שלכם. דבר ראשון שבדקתם את לחץ האוויר בגלגלים בשבועיים האחרונים (כדאי לעקוב אחרי זה). כאשר אתם מתיישבים ברכב שחזרו – האם אתם יושבים נכון ונוח?

  על ידי: שאולl תחבורה> רכביםl 11/01/2015

  תחום המסחריות ניתן למצוא מגוון אופציות וגם לא מעט אופציות זולות, אך יחד עם זאת טוב לדעת שלצד האופציות הזולות יותר גם ישנן אופציות יותר יוקרתיות

  על ידי: שאולl תחבורה> רכביםl 06/01/2015

  הדבר הראשון שיש לתת עליו את הדעת בעת רכישת רכב יד שנייה למכירה הוא הדינאמיקה שמאפיינת את המוכר וזאת על מנת לתכנן בעתיד את התגובות והפעולות שלכם במסגרת הליך הרכישה.

  על ידי: שאולl תחבורה> רכביםl 31/12/2014
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast