הלוואות ללא ריבית

פורסם: 06/06/2012 |תגובות: 0 | צפיות: 149 | Share

להפתעת רבים ניתן למצוא לעתים הלוואות ללא ריבית, אמנם מדובר במקרים ארעיים כמו מבצע מסוים שבנק או גוף מימון חוץ בנקאי מציע כדי למשוך אליו לקוחות חדשים או במקרים של קרנות מיוחדות שפועלות שלא למטרת רווח. אין גוף מימון המעניק הלוואה בלי ריבית מכיוון שהיא לא כלכלית ורווחית למלווה ולכן רק במקרים בהם יש אינטרס או מדיניות מסוימת ניתן לקבל הלוואת מסוג זה.

מדיניות גופי המימון

כאשר אדם לוקח הלוואה עליו לעמוד בתנאים מסוימים כדי לקבל אותה. כך לדוגמה יש הלוואות ללא ערבים אך לרוב נדרש לתת סוג של ערבות או בטוחה כדי שהבנק לא יחשוש ויפחד מהסיכון להשבת כספו. כאשר מדובר על חברות יש קרנות ייעודיות שכל מטרתן היא לעזור לעסקים קטנים או בינוניים לגדול ולצמוח. הקרן לסיוע עסקים קטנים מציעה הלוואות המגיעות עד לסכום של 500,000 ש"ח לטובת הקמת עסקים חדשים או עזרה במינוף עסק בראשית דרכו. הקרן לסיוע לעסקים קטנים מאפשרת לקחת הלוואות ללא ריבית כאשר יש להחזיר את ההלוואה בהחזר תשלומים של 5 שנים. גם מט"י (מרכז טיפוח יזמות) וגופים נוספים מציעים הלוואת חוץ בנקאיות ללא ריבית שתכליתן לעזור לעסקים קטנים בראשית דרכם. יש מקרים בהם ניתן לקחת הלוואות ללא ערבים לכן חשוב כי בעלי העסקים יבדקו את תנאי ההלוואות בין הקרנות השונות וישוו ביניהן.

מדיניות ממשלתית

הממשלה ומשרד האוצר מציעים הלוואות חוץ בנקאיות ללא ריבית עבור עסקים בראשית דרכם וכך הם תורמים במינוף העסקים והפעילות העסקית, מטרת מדיניות זו היא ליצור תחרות בשוק, ליצור מקומות עבודה וכמובן להרוויח ממסים והיטלים בהמשך הדרך. ידוע זאת מכבר כי כל כלכלה זקוקה לעסקים קטנים וכי הם מהווים אבן יסוד בניהול כלכלה נכון ופורה במדינה. הקרנות השונות מעניקות הלוואות בתנאים ייחודיים וללא ריבית ויש מקרים בהם חלק מההלוואה הופך למענק. בנקים וחברות ביטוח אשר מציעים הלוואות ללא ערבים וללא ריבית פועלים מתוך אינטרס כלכלי בלבד. באמצעות הטבה כמו הלוואות ללא ריבית הם מפתים לקוחות חדשים ומצטיירים כמוסדות הבאים לקראת הלקוחות ועוזרים להם.

מבצעים

אנשים פרטיים יכולים לזכות ממבצעים בהם בנקים מחזרים אחרי לקוחות חדשים ומציעים לכל מי שמעביר משכורת חודשית בסכום מבוים ומעלה ליהנות ממבצע בו ניתן לקחת הלוואות ללא ריבית. לרוב מדובר בהטבה חד פעמית והבנק מרוויח מכך שהצטרף אליו לקוח חדש שינהל בו את חשבון הבנק, תיק השקעות, חסכונות וכד'. ארגוני עולים חדשים וארגוני צדקה מציעים אף הם הלוואת בלי ריבית מתוך כוונה לעזור. בנקים וחברות הביטוח המציעים הלוואה בלי ריבית מתנים זאת בהעברת הפעילות הכספית אליהם, כך הם דואגים לאינטרסים שלהם וירוויחו בהמשך הדרך, כך למשל חברות הביטוח נהנות מלקוחות חדשים המעבירים את ניהול תיק הפנסיה  אליהם. בנקים וחברות הביטוח זוכים גם לתדמית ציבורית חיובית כמוסדות פיננסיים הבאים לקראת לקוחותיהם ולכם יש כאן גם אלמנט שיווקי.

הלוואות לשכבות חלשות ללא ריבית

ארגוני גמילות חסדים וארגוני צדקה פועלות בהיתר לתת הלוואות חוץ בנקאיות לרוב עם חתימת ערבים אך ללא ריבית, מטרת ארגונים אלה היא לעזור לשכבות החלשות. לרוב מדובר על סכומים קטנים של עד כמה אלפי שקלים אך לעתים זו כל העזרה שמשפחה נזקקת צריכה על מנת לחיות בכבוד.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/118349/הלוואות-ללא-ריבית

  השאר תגובה למאמר זה

  רוצה לנסוע לחופשה שתמיד חלמת לעשות? רוצה לשפר את אורח החיים עם רכב חדש? הבת שלך מתחתנת ואתה רוצה לעזור בהוצאות? בעבר לא הייתה לך את הפריווילגיה שיש לך היום. משנת 2006 עם חיקוק חוק ועדת בכר שאומר כי יש איסור מוחלט על חריגה מהמסגרת בחשבון הבנק שלך, נראה כי יותר ויותר גופים פיננסיים מאשרים הלוואות חוץ בנקאיות.

  על ידי: שאולl פיננסים וכספים> הלוואותl 20/11/2012 lצפיות: 53

  הלוואות הן לא דבר נחמד, הלוואות אף אחד לא אוהב לקחת, אבל לפעמים אין לנו ברירה. לא פעם אנו נתקלים בהוצאה פתאומית כלשהי בגלל תיקון דחוף שצריך לעשות בבית, רכב חדש שצריך לקנות למרות שלא תכננו, או לפעמים פשוט רוצים לעשות הקיץ את מה שדחינו כבר באמת הרבה פעמים: לנסוע כל המשפחה לחו"ל לנסיעה ממושכת. כמעט בלתי נמנע במצב כזה לבקש הלוואה. לרוב לצורך קבלת הלוואות אנו פונים לבנק, אך מה עושים אם הבנק מסכים לתת רק חלק מהסכום? מה אם בכלל הבנק דורש ערבים ואין לנו את מי לגייס לצורך העניין?

  על ידי: שאולl פיננסים וכספים> הלוואותl 23/12/2012 lצפיות: 39

  הלוואה לכל מטרה ללא ערבים היא למעשה הלוואה מיידית לכל מטרה לה זקוק מבקש ההלוואה ובה לא נאלץ מבקש ההלוואה להחתים ערבים. לרוב מדובר בהלוואות אשר מתבצעות בהליך מזורז, ללא ביורוקרטיה ארוכה ולעתים מייגעת (כפי שהיה נהוג בבנקים בעבר), שמתבצעת תוך מספר שעות או מספר ימים קצר.

  על ידי: שאולl פיננסים וכספים> הלוואותl 09/04/2012 lצפיות: 143

  לקוחות רבים שואלים את עצמם מהי הלוואה חוץ בנקאית, והאם ישנם הבדלים מהותיים בין הלוואות מן הסוג הזה להלוואות אחרות. למעשה, מגוון המסלולים לקבלת הלוואה חוץ בנקאית הופך את הבחירה בסוג כזה של אפיק להשגת תזרים כלכלי לאטרקטיבי במיוחד. על מנת להבין לעומק את המשמעות של הלוואה חוץ בנקאית צריך לזכור כל הזמן את היתרון הגדול ביותר שלו: ניתוק מוחלט מחשבון הבנק הפרטי. יחד עם זאת, גם ההחלטה על לקיחת הלוואה חוץ בנקאית אינה מבטיחה אוטומטית התנהלות פיננסית נכונה וחשוב להבין את העקרונות המנחים של התחום.

  על ידי: Tamir Groverl פיננסים וכספים> הלוואותl 17/10/2011 lצפיות: 67

  זקוקים לסכום כסף באופן מיידי? בין אם מדובר בסכום כסף שאתם נדרשים לו עקב מצב חירום משפחתי או אולי למטרות שמחות יותר (דוגמת חופשה או החלפת רכב), במרבית המקרים תידרשו לקחת הלוואה. למרבה המזל, תחום הלוואות בארץ הוא גדול ומפותח, כך שעד מהרה תגלו כי נפתח בפניכם שוק שלם של אפשרויות, מתוכן תוכלו למצוא בוודאי את ההלוואה המתאימה. כיצד עושים זאת, ומהם השיקולים שנדרשים לעמוד בפניכם בחיפוש אחר הלוואות ? הישארו עימנו.

  על ידי: דני שביטl פיננסים וכספים> הלוואותl 29/03/2011 lצפיות: 108

  מחפש הלוואה זמינה ומיידית? זקוקה לכסף שיזרום לחשבון הבנק שלך עוד היום? אם התשובה שלכם לשאלות האלו הינה חיובית, כדאי לפנות לבדיקה של הלוואות חוץ בנקאיות. הלוואות כאילו ניתנות לכם במהרה, בלי הליך ביורוקרטי מורכב מדי. יש כמה דברים שחשוב לדעת על הלוואה מסוג כזה לפני שלוקחים אותה. הנה כמה נקודות שכדאי לכם לבדוק לפני שאתם עושים החלטה כלשהי.

  על ידי: שאולl פיננסים וכספים> הלוואותl 08/05/2012 lצפיות: 84

  יש פעמים בחיים בהם עלינו לקחת הלוואה. הלוואה היא סוג של מימון בו אדם פונה למוסד פיננסי ומבקש עזרה כספית על סכום מסוים ופורע אותה בזמן שנקבע מראש ולפי הצמדות וריביות הנקבעות בנוסח המוסכם על שני הצדדים, הלווה והמלווה.

  על ידי: שאולl פיננסים וכספים> הלוואותl 08/05/2012 lצפיות: 122

  חוקי המשחק בשוק הלוואות ואשראי השתנו מאז שחוק איסור חריגה ממסגרת האשראי בחשבון העובר ושב בבנק נכנס לתוקפו, כבר לא ניתן להיות באוברדרפט ולרכוש מעבר ליכולות הקיימות באותו רגע, ולכן אנשים רבים החלו להלוות הלוואות בכדי לממן את חייהם, הלוואות אלו מכונות בשם הלוואות פרטיות היות ומדובר בהלוואות המוענקות לאנשים פרטים ולא לחברות ועסקים לצרכי מימון והקמת בית עסק.

  על ידי: זיו אלוןl פיננסים וכספים> הלוואותl 14/07/2011 lצפיות: 134

  מתים לשפץ את המטבח? רוצים להחליף את המטבח הישן והמתקלף המטבח חדש ומהודר? איםן לכם מושג מאין מממנים הוצאה כל כך כבדה? המשיכו לקרוא בבקשה. ערכנו עבורכם סיקרה קצרה של תחום ההלוואות בישראל שידע שינויים רבים לאחרונה .מושגים חדשים כמו הלוואה לכל מטרה הוא הלוואות חוץ בנקאיות נכנסו לאחרונה לעולם התוכן של הלוואות ולכם יש מעט בלבול בתחום. אנחנו כאן כדי לעשות קצת סדר בבלגן ולהסביר מהן היתרונות של הלוואות חוץ בנקאיות במיוחד בהקשר של החלפת מטבח למשל.

  על ידי: שאולl פיננסים וכספים> הלוואותl 23/12/2012 lצפיות: 52

  מעוניין לגייס הלואוה למימון השקעה נדרשת בעסק. בחר את אפשרות גיוס הלוואה בערבות מדינה

  על ידי: ערן רגבl פיננסים וכספים> הלוואותl 29/10/2014

  בישראל ישנם עסקים קטנים ובינוניים רבים הנקלעים לקשיים נקודתיים וזקוקים לשיפור תזרים המזומנים שלהם. בעקבות כך הם נאלצים לבקש הלוואה. בעלי עסקים רבים מעדיפים לקחת הלוואות מדינה מפני שהם מודעים לתנאי ההלוואה הנוחים שמציעה הקרן לסיוע עסקים מטעם המדינה.

  על ידי: ערן רגבl פיננסים וכספים> הלוואותl 21/10/2014

  רכישת רכב חדש היא הוצאה לא קטנה. לא משנה באיזה דגם של רכב מדובר, בדרך כלל זוהי הוצאה של כמה עשרות אלפי שקלים, ולעיתים אף יותר. בין אם מעוניינים להחליף את הרכב החדש בדגם יד שנייה משופר יותר או אולי לרכוש רכב יד ראשונה, חשוב שיהיה את סכום הכסף הנדרש כדי לבצע את הרכישה הזו.

  על ידי: מיכאל רומנסקיl פיננסים וכספים> הלוואותl 27/04/2014 lצפיות: 26

  החשש העיקרי של רבים מאיתנו הוא להגיע למצב של אוברדרפט בחשבון הבנק, מצב שהוא הכול חוץ מנעים. על אותו עיקרון, מסגרת האשראי מקבלת תמיד התייחסות ניכרת, תוך שאיפה שהיא תהיה הרחבה ביותר שניתן למצוא. בשנים האחרונות, הפכה לפופולארית ביותר האפשרות לקבל מימון למגוון מטרות, ובסכומים נכבדים במיוחד, מבלי להשפיע על מסגרת האשראי הבנקאית. אשראי חוץ בנקאי, קוראים לזה.

  על ידי: מיכאל רומנסקיl פיננסים וכספים> הלוואותl 27/04/2014 lצפיות: 43

  גזברים, חשבים ומנהלי עסקים מנהלים בדרך כלל את תזרים המזומנים של העסקים השונים ששיכים להם או שעליהם הם מופקדים.

  על ידי: שאולl פיננסים וכספים> הלוואותl 24/03/2014 lצפיות: 34

  כידוע לנו משכנתאות מקבלים מהבנקים ואנו שמים את את האמון שלנו בהם באופן טוטאלי אך חשוב לפני הכל לבדוק כמה דברים ולקחת כמה בחשבון לפני שאנו חותמים וסוגרים על משכנתא לכמה עשורים של תשלומים.

  על ידי: דנה ישראלl פיננסים וכספים> הלוואותl 23/03/2014 lצפיות: 24

  צעירים המבקשים ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה, נדרשים לשלם עשרות אלפי שקלים על שכ"ל מדי שנה. חלקם מממנים את לימודיהם באמצעות עבודה צדדית, חלקם מקבלים מימון מלא או חלקי מהוריהם וחלק אחר נהנה מכספי חיסכונות שנחסכו עבורם במשך שנים למטרה זו.

  על ידי: שאולl פיננסים וכספים> הלוואותl 23/02/2014 lצפיות: 34

  מאז פתיחת שוק ההלוואות לתחרות וכניסתם של גורמים נוספים חוץ בנקאיים למגרש המשחקים, אפשר למצוא מגוון רחב יחסים של גורמים אשר דרכם אפשר לבקש ולקבל הלוואה לכל מטרה

  על ידי: itzikl פיננסים וכספים> הלוואותl 18/02/2014 lצפיות: 24

  יש מוצרים שאנו יכולים בקלות רבה לגלות כל כך הרבה יתרונות שהם מציעים לאלו המשתמשים בהם.

  על ידי: שאולl עסקים> עסקים - כלליl 04/08/2014 lצפיות: 11

  החיים של היום הם מאוד דינאמיים ואנו אף פעם לא יודעים מה יוליד יום. לאף אחד מאיתנו אין בטוחות ואנו לא יכולים להבטיח שנשאר בריאים ונחייה עד גיל זקנה מופלג. אי לכך, במיוחד אם יש ילדים בתמונה, חשוב מאוד להבטיח כי לילדים יהיה ביטחון כלכלי ואמצעים לחיות בכבוד גם אם חס וחלילה להורים או לאחד מהם יקרה משהו.

  על ידי: שאולl ביטוח> ביטוח חייםl 24/03/2014 lצפיות: 27

  גזברים, חשבים ומנהלי עסקים מנהלים בדרך כלל את תזרים המזומנים של העסקים השונים ששיכים להם או שעליהם הם מופקדים.

  על ידי: שאולl פיננסים וכספים> הלוואותl 24/03/2014 lצפיות: 34

  ביטוח חובה לרכב מיועד עבור כל כלי רכב מנועי, (לפי ההגדרה שהותוותה בשנת 1975). ביטוח זה כשמו כן הוא, אינו ביטוח שניתן לשחק עמו או אף להתלבט לגביו כיוון שהוא מוכתב מלמעלה, כך שאדם שמחזיק ברכב ללא ביטוח שכזה בעצם עושה עבירה ומסבך את עצמו- מדובר בלא פחות מעבירה פלילית.

  על ידי: שאולl ביטוח> ביטוח רכבl 24/03/2014 lצפיות: 41

  יונדאי i20 מגיעה לארץ עם שני סוגי מנוע בעלי הספק מרשימים. הסוג הראשון הנו מנוע בנפח של 1.4 ל' ואילו השני בנפח של 1.6 ל'. כמו כן האבזור ברכב עשיר, אך איכות החומרים אינו משהו שניתן להתרברב בו.

  על ידי: שאולl תחבורה> תחבורה - כלליl 24/03/2014 lצפיות: 150

  חברת שטראוס, שזכתה השנה בתחרות מוצר השנה בקטגוריית בר מים עם המוצר תמי 4 Touch, יכולה לדעת בוודאות שהצרכנים בעצמם דירגו את המוצר שלהם כטוב ביותר הקיים כעת בשוק בקטגוריית בר מים. כעת, יכולה החברה להנות, ובצדק, מתהילה גדולה וממיתוג בשוק.

  על ידי: שאולl פרסום ושיווק> פרסום ושיווק - כלליl 24/03/2014 lצפיות: 40

  אין ספק שרכב יונדאי i20 הוא המצאה גאונית. הדגם מחליף את מכונית יונדאי גסט ומשמש תחליף גאוני לחוויה מרגשת וחד פעמית.

  על ידי: שאולl תחבורה> רכביםl 24/03/2014 lצפיות: 99

  בעידן של היום אנחנו רוצים לשלם פחות ולקבל יותר – הגיוני? כנראה שגם במיצובישי חשבו ככה וכעת הם מציעים לנו את מיצובישי אטראז' האחות הבוגרת של מיצובושי ספייס סטאר שהיא לא רק גדולה ומרווחת יותר אלא גם מאובזרת הרבה יותר. השוואת מיצובישי ספייס סטאר מול מיצובישי אטראז' מראה לנו כי אם אתם רוצים לשלם מעט ולקבל הרבה, הרי שהדגם של מיצובישי אטראז' עשוי להתאים לכם מאוד.

  על ידי: שאולl תחבורה> תחבורה - כלליl 23/02/2014 lצפיות: 59
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast