משחקי מריו חדשים

21/07/2012 • על ידי • 1,641 צפיות

סופר מריו הינו אחד ממשחקי המחשב הקלאסיים ביותר, אשר מאז שהומצא בשנות השמונים גרם להתמכרות של המוני ילדים ואף מבוגרים ברחבי העולם. בעבר, ניתן היה לשחק בסופר מריו בקונסולות ישנות, כגון מגאסון, אך כיום ניתן לשחק בו במגוון רחב של פלטפורמות, ביניהם המחשב הביתי. בנוסף, משחקי מריו חדשים יצאו לשוק בשנים האחרונות, אשר חושפים גם את הדור הצעיר לקלאסיקה האהובה.

משחקי מריו
מתבססים על משחק סופר מריו המקורי המספר את סיפורו של מריו – שרברב חביב אשר חי בעולם קסום שבו מפלצות מסוכנות בהן הוא נלחם, ידיד ששמו לואיג'י ופטריות קסם, שמעניקות לו את היכולת לעוף, לגדול, ולהפוך למגוון יצורים בעלי כוחות פלא. המשחקים החדשים מוסיפים מגוון אלמנטים מעודכנים כמו גם טכנולוגיה ורזולוציה חדשות ומרשימות. המשחק הישן והמקורי כבר כמעט ואינו משווק, כיוון שכיום הצרכנים מודעים במיוחד לאיכות ולחדשנות.

גרסה עדכנית

"מריו נגד סוניק" הוא דוגמה של משחקי מריו חדשים אשר זוכה לפופולאריות הולכת וגדלה. משחק זה מבטא את השילוב שבין המשחק המקורי למשחק עדכני, הבא לידי ביטוי בשילוב של הדמות האהובה סוניק, שאף היא קלאסיקה בפני עצמה. גם "מריו באבלס" הוא משחק חדש, שמשלב בין דמותו של מריו לבין משחק מודרני במיוחד – באבלס. "מריו האופנוען" הוא משחק שלוקח את דמותו  של מריו קדימה, באמצעות שילוב של אלמנטים דינמיים יותר כגון רכיבה על אופנוע שטח.

"אנגרי מריו" הוא דוגמה מצוינת של משחקי מריו חדשים, אשר חושפים את הדור הצעיר של חובבי משחקי המחשב  לדמות הקלאסית של מריו. אנגרי בירדס הוא בין משחקי המחשב המדוברים ביותר בעידן האייפון והטאבלט, ושילוב בין משחק זה למשחק סופר מריו הוותיק יוצר עניין ושעשוע שכולם מרוויחים ממנו – גם המבוגרים שגדלו על משחקי סופר מריו וגם הצעירים, הבקיאים במיוחד בעולם הטכנולוגי ונוטים לעבר משחקים דינמיים יותר.

פשוט להורדה וחינמי

אחד היתרונות המרכזיים של משחקי מריו חדשים הוא ההתאמה שלהם לכל פלטפורמה – בין אם למחשב הביתי ובין אם לאייפון. בנוסף, קל במיוחד ומהיר להתקין, להוריד ולשחק בהם – מה שלא אפיין את משחקי מריו הישנים. כיום, כל ילד יכול לחפש בקלות אחר משחקי מריו חדשים ברשת ולשחק בהם, אפילו ללא עזרת מבוגר. בנוסף, האפשרות לשחק במשחקים אלו במחשב הביתי ולא בקונסולות המשחקים אינה מונעת משאר דיירי הבית מלצפות בטלוויזיה – מה שמהווה יתרון חשוב נוסף.

היתרון המשמעותי ביותר של משחקי מריו הוא העובדה כי הם בחינם. אם בעבר היה צריך לרכוש כל משחק ומשחק בעלות של כמה עשרות שקלים לפחות, היום אין כלל מחויבות כזאת. בנוסף, הגיוון הרב שמציעה הרשת בהורדת המשחקים ובסגנונות החדשים מונעת שעמום או תחושה של בזבוז כסף לשם רכישה של משחק שהופך ללא רלוונטי אחר זמן קצר.

אודות כותב המאמר

טל ביטון

משחקים של סופר מריו אונליין