תחום המשחקים משנה צורה

24/07/2012 • על ידי • 2,057 צפיות

בתור אדם שמכור לגלישה קבועה באינטרנט וחובב מושבע של משחקי רשת בפרט, לא יכולתי להתעלם מסגנון אתרי המשחקים החדש שהחל לצוץ בתקופה האחרונה. ככל הנראה זה התחיל בחו"ל עם אתר בשם פריב, שלראשונה הציג לגולשים שחיפשו משחקים אתר ייחודי והלהיב אותם עם אוסף של משחקי פלאש מעולים והמשיך עם אתר ישראלי דווקא בשם פופקה, שלדעתי אף לקח את העניין צעד קדימה.

ככמובן שכמו בכל תחום, כשמישהו אחד מצליח אז ההצלחה גוררת אחריו מתחרים נוספים שזיהו את הפוטנציאל והחליטו גם לנסות את מזלם. היום אסקור את המוצלחים שביניהם, שבאמת טרחו לברור את המאגר העצום של המשחקים שקיימים באינטרנט ולהציג לנו רק משחקים שיעניינו אותנו, לרוב אפילו יגרמו לנו לשחק במשך שעות בלי שנשים לב שהזמן עובר.

לפני שאמשיך, אני מעוניין לציין שכיום כשהמאגר בתחום הזה כל כך גדול וברובו לא מכיל משחקים איכותיים באמת, אלה פשוט תוצרים של חברות שהיו מעוניינות להטביע את חותמן באתרים השונים, קשה מאוד לברור ממנו משחקים טובים ולכן אני מצדיע ליוצרים של האתרים החדשים שלקחו עליהם משימה מהסוג הזה והחליטו לעשות את הבלתי יאמן. למעשה, נראה שהמשחקים הטובים ביותר הם בעיקר המשחקים הישנים דווקא, שמאחוריהם עומדת חשיבה מעמיקה ורצון ליצור משהו ייחודי ואיכותי עבור הגולשים שמחפשים משחקים שיעבירו את זמנם בכיף ולא ישעממו אותם ויאלצו אותם להמשיך בחיפושים ארוכים ברחבי הרשת.

popka הוא האתר הראשון עליו ארצה להמליץ לכם. מדובר על אתר נפלא בשפה העברית, פונה לגולשים הישראלים כמובן שמעדיפים לגלוש באתר תוצרת הבית מאשר באתר מחו"ל. בין המשחקים של popka תוכלו למצוא המון משחקי פלאש שנמצאים בקטגוריות הפופולאריות באתרים האחרים, אך מה שמפתיע הוא שגם ניתן למצוא משחקים שפחות עשו רעש ברשת למרות שהם מאוד איכותיים ומהנים. מי יודע, אולי פופקה הוא זה שיעלה את הפופולאריות של המשחקים האלה ויתן להם במה מספיק טובה.

פריב הוא האתר השני שאני ממליץ לגלוש בו. למעשה מדובר באתר הראשון שהתחיל עם התופעה הזאת, אך כיום לאחר שעלו מס' אתרים חדשים בתחום הוא נראה פחות טוב בהשוואה אליהם. הרעיון של פריב הוא להיות אתר פשוט ככל האפשר, להציג את המשחקים הטובים במסך נחמד ולאפשר לכם לשחק בהם במסך גדול יותר מרוב האתרים האחרים שאתם כנראה מכירים אם אתם גולשים מספיק זמן באתרי משחקים שונים.

קיזי הוא עוד אתר מגניב עם דמות נחמדה שמייצגת אותו, אם אתם גולשים הרבה בטח שמעתם עליו, כי הפרסומות שלו מופיעות בהרבה אתרים שונים. מה שמייחד אותו זה לא המשחקים או העיצוב, שדי דומים לאתרים הקודמים אותם הצגתי, אלה דווקא הניסיון לגרום למשתמש להרשם לאתר במטרה לעשות "מטבעות" מיוחדות. ככל שהמשתמש אוסף יותר מטבעות, כך הרמה שלו באתר גבוהה יותר. האמת היא שלא נראה לי שזה מאפשר משהו מעבר לכך, כרגע רק רמה שעולים עם הזמן, אך אולי בעתיד הם יפתיעו עם חידושים נוספים.

בנוסף לאתר פופקה ולשני האתרים האחרים, קיימים עוד ניסיונות ליצור אתרים בסגנון החדש, חלקם טובים יותר וחלקם טובים פחות, אך אני לא חושב שניתן להשוות את הרמה שלהם לשלושת האתרים אותם הצגתי פה ולכן אני אתן לכם לשוטט ולמצוא אותם בעצמכם. אני חושב שהשאיפה של כולנו היא למצוא את המשחקים הכי טובים שאפשר כדי להנות כמה שיותר, ואני מאמין שההימור הכי טוב הוא להכנס לאתרי המשחקים האלה, כי הם משקיעים בבחירת משחקים יותר מאשר האחרים.

אודות כותב המאמר

נדב

מאוד אוהב לגלוש באינטרנט ובמיוחד לשחק בכל רגע נתון, תמיד מחפש דברים חדשים ותחרויות שאפשר לנצח בהם. שמח לכתוב מידי פעם מאמרים בנושאים שונים, ביניהם משחקים כמו המאמר הנוכחי במטרה ליידע את קהל הגולשים בנושאים שחלקנו פחות נחשפים אליהם.