דפי צביעה להדפסה

13/09/2012 • על ידי • 14,954 צפיות

כהורים אנחנו תמיד שואפים לפתח ולהעצים את הילדים שלנו. מסיבה זו אנו משקיעים הון תועפות על צעצועים התפתחותיים, חוגים וכל מה שיכול לפתח את הילדים ולעזור להם להגיע להישגים טובים יותר. לאורך השנים התפתחו יותר ויותר חוגי העשרה מתקדמים ומשחקי חשיבה מתוחכמים מוצאים את דרכם אל מדף הצעצועים של ילדינו. הדבר כמובן אינו פסול, אולם בל נשכח שישנם תכנים שלא נס ליחם ותמיד ניתן ואף רצוי להיעזר בהם כדי לפתח מיומנויות בסיסיות ומתוחכמות בקרב בילדינו. דוגמא בולטת לכך היא דפי צביעה.

מדוע חשובים דפי הצביעה?

לכאורה מדובר בדבר טריוויאלי שאין לתת עליו את הדעת יותר מדי, אולם דפי צביעה יכולים להשפיע רבות על התפתחות ילדינו. דפי צביעה מתאימים לטווח גילאים רחב ומפתחים מיומנויות רבות: החל משיפור המוטוריקה העדינה בעזרת הצבעים, המשך בפיתוח יכולות ריכוז וקשב וכלה בפיתוח קשר עין יד. באתרים רבים ברשת האינטרנט תמצאו דפי צביעה או דפי עבודה לילדים להדפסה ברמות קושי שונות. את הדפים בוחרים הילדים מתוך האתר ובאפשרותם להדפיס את הדפים שהם רוצים לצבוע.

לתכנים שונים

כיום ניתן למצוא דפי צביעה שמתאימים לתכנים שונים כמו למשל חגי ישראל, שמעודכנים באתר לפי לוח השנה העברי.  בדרך זו כל ילד יכול למצוא את התכנים שמעניינים אותו וליצור עבודה משלו. שימוש בדפי צביעה יכול לתרום גם לפיתוח שיח אחר עם ילדיכם. בזמן הצביעה כאשר הידיים עסוקות ניתן לפתח שיחה אינטימית וכנה עם הילד וכך ליצור זמן איכות עמו.

זמן איכות עם הילדים

עם הזמן, לאחר שתסגלו עם ילדיכם הרגל של בילוי זמן איכות מרגיע שבו הם צובעים דפי צביעה כאוות נפשם, תופתעו לראות עד כמה הדבר הופך להיות מהנה עבורם והם ירצו לצבוע עוד ועוד. עוד תופתעו לגלות עד כמה דבר פשוט וטריוויאלי לכאורה כמו דפי צביעה יכול למשוך את תשומת לב הילדים. הייחוד של דפי הצביעה מקצועיים הוא בכך שהם נוצרו עם מחשבה ודגש על פיתוח מיומנויות שונות בעצה אחת עם אנשי מקצוע מהתחום.

סקרנת הילדים

הילדים שלנו ימצאו עניין בכל דבר שיפתח אותם, כי זהו טבעם. את הסקרנות הטבעית קשה לדכא ולכן כל דבר שנעשה עם כוונה נכונה ימצא את דרכו אל הילד. ילדים הם בעלי דמיון מפותח והם סקרנים לשמוע סיפורים כמו סיפורי אגדות, סיפורי התנך ועוד. משום כך אין צורך בצעצועים מתוחכמים שעלו מחיר יקר. לעתים בעזרת הדרכה נכונה וליווי מתאים, גם דבר פשוט שכרוך בהשקעה פעוטה כמו דפי הצביעה יכול לתרום תרומה גבוהה יותר מכל צעצוע מתוחכם שתקנו בחנות. 

אודות כותב המאמר

דפי צביעה

הכנה לכיתה א' - דפי צביעה.