דפי צביעה להדפסה

פורסם: 13/09/2012 |תגובות: 0 | צפיות: 14,923 | Share

כהורים אנחנו תמיד שואפים לפתח ולהעצים את הילדים שלנו. מסיבה זו אנו משקיעים הון תועפות על צעצועים התפתחותיים, חוגים וכל מה שיכול לפתח את הילדים ולעזור להם להגיע להישגים טובים יותר. לאורך השנים התפתחו יותר ויותר חוגי העשרה מתקדמים ומשחקי חשיבה מתוחכמים מוצאים את דרכם אל מדף הצעצועים של ילדינו. הדבר כמובן אינו פסול, אולם בל נשכח שישנם תכנים שלא נס ליחם ותמיד ניתן ואף רצוי להיעזר בהם כדי לפתח מיומנויות בסיסיות ומתוחכמות בקרב בילדינו. דוגמא בולטת לכך היא דפי צביעה.

מדוע חשובים דפי הצביעה?

לכאורה מדובר בדבר טריוויאלי שאין לתת עליו את הדעת יותר מדי, אולם דפי צביעה יכולים להשפיע רבות על התפתחות ילדינו. דפי צביעה מתאימים לטווח גילאים רחב ומפתחים מיומנויות רבות: החל משיפור המוטוריקה העדינה בעזרת הצבעים, המשך בפיתוח יכולות ריכוז וקשב וכלה בפיתוח קשר עין יד. באתרים רבים ברשת האינטרנט תמצאו דפי צביעה או דפי עבודה לילדים להדפסה ברמות קושי שונות. את הדפים בוחרים הילדים מתוך האתר ובאפשרותם להדפיס את הדפים שהם רוצים לצבוע.

לתכנים שונים

כיום ניתן למצוא דפי צביעה שמתאימים לתכנים שונים כמו למשל חגי ישראל, שמעודכנים באתר לפי לוח השנה העברי.  בדרך זו כל ילד יכול למצוא את התכנים שמעניינים אותו וליצור עבודה משלו. שימוש בדפי צביעה יכול לתרום גם לפיתוח שיח אחר עם ילדיכם. בזמן הצביעה כאשר הידיים עסוקות ניתן לפתח שיחה אינטימית וכנה עם הילד וכך ליצור זמן איכות עמו.

זמן איכות עם הילדים

עם הזמן, לאחר שתסגלו עם ילדיכם הרגל של בילוי זמן איכות מרגיע שבו הם צובעים דפי צביעה כאוות נפשם, תופתעו לראות עד כמה הדבר הופך להיות מהנה עבורם והם ירצו לצבוע עוד ועוד. עוד תופתעו לגלות עד כמה דבר פשוט וטריוויאלי לכאורה כמו דפי צביעה יכול למשוך את תשומת לב הילדים. הייחוד של דפי הצביעה מקצועיים הוא בכך שהם נוצרו עם מחשבה ודגש על פיתוח מיומנויות שונות בעצה אחת עם אנשי מקצוע מהתחום.

סקרנת הילדים

הילדים שלנו ימצאו עניין בכל דבר שיפתח אותם, כי זהו טבעם. את הסקרנות הטבעית קשה לדכא ולכן כל דבר שנעשה עם כוונה נכונה ימצא את דרכו אל הילד. ילדים הם בעלי דמיון מפותח והם סקרנים לשמוע סיפורים כמו סיפורי אגדות, סיפורי התנך ועוד. משום כך אין צורך בצעצועים מתוחכמים שעלו מחיר יקר. לעתים בעזרת הדרכה נכונה וליווי מתאים, גם דבר פשוט שכרוך בהשקעה פעוטה כמו דפי הצביעה יכול לתרום תרומה גבוהה יותר מכל צעצוע מתוחכם שתקנו בחנות. 

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 3 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/122264/דפי-צביעה-להדפסה

  השאר תגובה למאמר זה

  לימודים הם משהו מאוד משמעותי בחייו של כל אדם, והפעם הראשונה בחיים שלנו שאנחנו נכנסים למסגרת של לימודים, היא כמובן כאשר אנחנו מתחילים את כיתה א'. אם הילדים שלכם מתקרבים לשלב הזה, היום אתם יכולים לעשות הרבה מאוד דברים על מנת שתיתנו להם יסודות טובים ועל מנת שהם יתחילו את כיתה א' עם בסיס יותר טוב. מאוד לא פשוט להיכנס לכיתה א', כי הילד מרגיש שכל העולם שלו משתנה, כך שאם אתם יכולים לעשות להם הכנה לכיתה א' מבחינה לימודית, זה יכול לעזור לילדים שלכם מאוד.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 02/10/2012 lצפיות: 993

  המעבר מגן הילדים לכיתה א' כרוך בהרבה מאוד שינויים, בבית הספר מדובר במסגרת אחרת לגמרי הכפופה לשעות מוגדרות, למטלות ובעיקר הרבה מורים חדשים ולא מוכרים כמו גם ילדים מכל מיני מקומות. לפיכך, יש ילדים אשר חוששים מאוד מכל המעבר וצריכים הדרכה לימודית וחברתית לקראת תחילת הלימודים.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 02/07/2012 lצפיות: 1,232

  הרצון שלנו ההורים להעניק לילדינו כמה שיותר כלים שיסייעו להם להגיע להישגים טובים ולהפוך לאנשים מצליחים הולידה תעשייה שלמה של צעצועי התפתחות מתוחכמים ועזרי לימוד חדשניים. בין כל אלו, עדיין ניתן למצוא את אביזרי הלימוד הישנים שגם אנחנו גדלנו עליהם שניתן ואף מומלץ להיעזר בהם כדי לפתח מיומנויות שונות אצל ילדינו.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> השכלה ביתיתl 21/08/2012 lצפיות: 724

  מעוניינים להכין את ילדכם לכיתה א' ? הוא מסרב בכל תוקף לשבת מול חוברת ועפרון ולכתוב שוב ושוב את אותם התרגילים המשעממים ? ובכן- לא פלא.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> השכלה ביתיתl 22/01/2013 lצפיות: 867

  הכנה לכיתה א' זה כינוי לשלב התפתחותי ביכולת הילד לעבור ממסגרת חינוכית של גן בה יש פעילות משחקית על פי רוב, למסגרת רשמית של בית ספר. קיימות הרבה יכולות שנכללות תחת השם הכללי הכנה לכיתה א' בהם המיומנויות של הילד כמו יכולת הפיזיות-מוטוריות והכישורים החשיבתיים או היכולות החברתיות והרגשיות נמדדות אצל כל ילד.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 06/08/2012 lצפיות: 356

  כיום הכנה לכיתה הראשונה של בית הספר היסודי יכולה להיות קלה יותר אם מגלים את מה שרשת האינטרנט יכולה להציע לנו. מציאת אתר אינטרנט איכותי יכולה לעשות את ההבדל בין הכנה חלקית או מקרטעת של הילד לבית הספר לבין הכנה מרתקת ואיכותית הרבה יותר שכוללת פעילויות, דפי עבודה ומשחקים חשובים כמו למשל משחק לונה פארק מעניין ודינאמי.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 14/11/2012 lצפיות: 167

  דפי צביעה לילדים הפכו ללהיט. כיום אין צורך בהוצאות כספיות מיותרות. היום ניתן להוריד אותם דרך האינטרנט. בגנים ובצהרונים, משתמשים יותר ויותר בהורדת דפי צביעה לילדים דרך האינטרנט היות וכמות הילדים היא גדולה והנושאים אמורים להיות מגוונים על מנת שהילדים ליצור מגוון לילדים.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 16/07/2012 lצפיות: 4,790

  ההורים יכולים לתרום רבות להתפתחות הילד, באם הם מספקים להם את הכלים ואת האמצעים לכך כאשר לא חייבים לשלוח את הילד לקורסים לשחמט דווקא, אלא ניתן בעזרת דברים פשוטים ביותר לעזור לילד להתפתח ולשפר מיומנויות מסוימות וכך באמצעות דפי צביעה פשוטים שעולים שקלים בודדים הילד מתקדם.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 15/07/2012 lצפיות: 807

  אחד הדברים החשובים ביותר בתחום החינוך לגיל הצעיר הינו הקפדה על לימודים סדירים של המקצועות הבסיסיים הנלמדים בבית הספר. אם בעבר, נהוג היה לתת להעשיר את לימודי הילדים באמצעות דפי עבודה רגילים, הרי שבעידן המתקדם של שנות ה- 2000 ניתן למצוא דפי עבודה ממוחשבים כמעט בכל תחום כגון: לימודי שפה, אותיות, סיפורי תנ"ך, אנגלית ועוד.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> השכלה ביתיתl 22/01/2013 lצפיות: 704
  נאוה סלור

  מעברים ושינויים הם תהליכים לא קלים, לא לנו המבוגרים ובטח שלא לילדים שלנו. אם אתם חוששים לקראת עלייתו של הילד לכיתה א', אם יש לך התכווצויות בבטן כשאת רק מדמיינת אותו נדרש לקרוא, ואם אתה לא לגמרי משוכנע שהוא מוכן לחוויה שכזו- יש לכם עוד מספיק זמן (כחצי שנה זה בהחלט מספיק...) עד שנת הלימודים הבאה, כדי להכין אותו כראוי לקראת הצפוי לו. לפניכם כמה דרכים שיעזרו לכם לעזור לילד להיות מוכן ובשל יותר.

  על ידי: נאוה סלורl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 16/02/2015 lצפיות: 12
  גיל - קרקס בגיל

  הרבה הורים היום מודאגים מהמצב בו הילדים מבלים שעות מול המסכים ולא יוצאים לשחק בחוץ, להרבה ילדים אין בכלל תחביבים והם מנוונים פיזית (וגם שכלית) מרוב שעות של בהייה במחשב/טלוויזיה/טלפון/טבלט/אולי פספסתי משהו... ג'אגלינג הוא תחביב עם המון ערך מוסף בתחום השכלי, האישיותי, הפיזי ואפילו האישיותי, רוב הילדים לא נחשפים לעולם הג'אגלינג בבית הספר וזה המקום של הורים לעזור לילד ולחשוף אותו לזה.

  על ידי: גיל - קרקס בגילl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 05/01/2015 lצפיות: 14
  Yossef Zilberberg

  ישיבה תיכונית היא מוסד לימודי דתי המשלב לימוד תורה עם לימוד מקצועות הליבה ומקצועות העשרה נוספים. הבחירה באופן הלימוד הזה נוסדה בידיעה שכדי לקיים אורח חיים דתי ועם זאת לקיים משפחה דרושה הכנסה כמאמר חז"ל "אם אין קמח אין תורה" , הישיבה התיכונית מכוונת את תלמידיה להשתלם במקצועות החול והקודש במידה נכונה כאשר הדגש הוא על אורח חיים דתי מעמיק המחפש ושואף לזמן לימוד תורה קבוע ורציני כאשר המקצוע הוא נספח .

  על ידי: Yossef Zilberbergl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 25/11/2014 lצפיות: 15
  שמחה לוין

  הקדמה אנשים מצליחים יודעים שלהצלחה יש חוקים .ההצלחה איננה משהו שקורה רק לברי מזל . ברי מזל הם כאלו שיודעים שכדי להצליח אנחנו צריכים לנהל את החיים ולא להתנהל על ידי החיים .

  על ידי: שמחה לויןl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 03/11/2014 lצפיות: 15

  כאשר אנחנו שולחים את הילדים שלנו לבית הספר אנחנו רוצים שהם ייהנו מהלימודים וילמדו דברים משמעותיים. לא כל למידה מתבצעת דרך ספרים או שיעורים בכיתה. אם אנחנו רוצים שהילדים שלנו ילמדו למידה משמעותית אנחנו יכולים לארגן להם הרצאות מעניינות.

  על ידי: נדבl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 02/09/2014 lצפיות: 33
  ורד עצמון

  מצויינות? לא מה שחשבתם... מהי מצויינות? מי התלמידים ש"זוכים" להכלל בקטגוריה זו? ומה הסיכוי של הילד שלכם לקבל תעודת מצויינות? האם ילדים עם קשיי למידה שונים יצליחו אי פעם לזכות בתעודת מצויינות? ומהן ההשלכות של תפיסת המצויינות המסורתית בבית הספר על חיינו וחיי ילדינו? מה מרוויח בית ספר שבחר לתת לתלמידיו את הזכות למצויינות?

  על ידי: ורד עצמוןl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 01/09/2014 lצפיות: 56

  לימוד אנגלית חינם - האינטרנט היא המדיה האידיאלית אם להיות מציאותיים בואו נתחיל בהנחת היסוד כי לאף אחד אין פטנט על לימוד אנגלית ואין שיטה שעדיפה על האחרת. מוסכם כי הדרך הטובה ביותר ללמוד אנגלית היא להתחיל לשנן ולזכור כמה שיותר מילים באנגלית וליישם אותן במשפטים שונים, בין אם אלו משפטים שאנו משתמשים בהם בחיי היומיום שלנו, או באם אלו משפטים יותר מורכבים שאנו משתמשים בהם על מנת לנהל שיחה אינטליגנטית ושכלתנית עם אנשים משכילים אחרים המגיעים מהאקדמיה, עולם העסקים וכדומה.

  על ידי: פרופסור פזl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 17/08/2014 lצפיות: 70

  גני ילדים בנהריה הם אחת הסיבות בגללן הרבה משפחות עם ילדים בוחרות לעזוב אזורים מרכזיים ולעבור לגור בנהריה. אם אתם עומדים לעבור לשם, הנה כמה טיפים לבחירת גן הילדים המתאים.

  על ידי: מיכלl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 17/08/2014 lצפיות: 22

  אם בעבר, על מנת להעניק לילדים שלנו את ההעשרה הדרושה להם להתפתחות, היינו צריכים לרכוש חוברות צביעה ועפרונות, היום דפי עבודה לגיל הרך נמצאים ברשת האינטרנט.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 30/05/2013 lצפיות: 131

  אחד הדברים שיכולים להפוך את הילדות לחוויה הוא העובדה שכל יום אפשר ללמוד דברים חדשים. הצרה היא שבמקרים רבים, כאשר הלימוד הופך לחובה, קל לשכוח שלימוד יכול להיות מהנה, מרתק ומאתגר. במיוחד כאשר מדובר בילדים, החשיבות של שילוב בין צבירת ידע לבין משחק חשובה במיוחד.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 29/04/2013 lצפיות: 86

  ילדים בני כל הגילים אוהבים לשחק. למען האמת, עבור ילדים, כמעט כל דבר יכול לשמש כמשחק. במידה וניתן לשלב פעילויות משחקיות, ביחד עם שיפור מיומנויות שונות, הרי שכולם יצאו מרווחים.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> השכלה ביתיתl 18/03/2013 lצפיות: 330

  מעוניינים להכין את ילדכם לכיתה א' ? הוא מסרב בכל תוקף לשבת מול חוברת ועפרון ולכתוב שוב ושוב את אותם התרגילים המשעממים ? ובכן- לא פלא.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> השכלה ביתיתl 22/01/2013 lצפיות: 867

  אחד הדברים החשובים ביותר בתחום החינוך לגיל הצעיר הינו הקפדה על לימודים סדירים של המקצועות הבסיסיים הנלמדים בבית הספר. אם בעבר, נהוג היה לתת להעשיר את לימודי הילדים באמצעות דפי עבודה רגילים, הרי שבעידן המתקדם של שנות ה- 2000 ניתן למצוא דפי עבודה ממוחשבים כמעט בכל תחום כגון: לימודי שפה, אותיות, סיפורי תנ"ך, אנגלית ועוד.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> השכלה ביתיתl 22/01/2013 lצפיות: 704

  ילדים בגיל הרך נמצאים בשלב כל כך אקוטי בהתפתחותם וזהו גם השלב בו ההורים שוברים את הראש לפעמים מה הדרך הכי טובה ללמד את ילדיהם ולהרחיב את אופקיהם וכישוריהם. כל כך רכים ופתוחים, כל כך נוחים להתרשם, סופגים כל פיסת ידע, שלב למידה משגע. כל זאת, בכל מיני תחומים כמובן כי הילדים מתפתחים במהירות ב..הכל!

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 18/12/2012 lצפיות: 671

  כיום הכנה לכיתה הראשונה של בית הספר היסודי יכולה להיות קלה יותר אם מגלים את מה שרשת האינטרנט יכולה להציע לנו. מציאת אתר אינטרנט איכותי יכולה לעשות את ההבדל בין הכנה חלקית או מקרטעת של הילד לבית הספר לבין הכנה מרתקת ואיכותית הרבה יותר שכוללת פעילויות, דפי עבודה ומשחקים חשובים כמו למשל משחק לונה פארק מעניין ודינאמי.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 14/11/2012 lצפיות: 167

  כולנו רואים כיצד בשנים האחרונות יש זליגה, אם אפשר לקרוא לזה כך, של פעילויות שונות מאלמנטים מוחשיים אל העולם הווירטואלי. מחשבים ורשת האינטרנט עשו מהפכה גדולה בעולם המודרני והם מדגישים לכל אחד כיצד אפשר לבצע פעילויות שונות כמו קניות, משחק, קריאה ועוד בצורה אחרת לגמרי ולהרגיש את הקדמה במלוא עוצמתה.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 30/10/2012 lצפיות: 895
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast