איך להתקבל ללימודי אדריכלות

פורסם: 23/09/2012 |תגובות: 0 | צפיות: 97 | Share

מדי שנה נרשמים אלפי סטודנטים בכל רחבי הארץ ללימודי אדריכלות. במוסדות מובחרים כמו שנקר ובצלאל- אדריכלות היא אחת המגמות המובילות. נדמה שחלק מהמשיכה של התחום נובעת מהשילוב הנדיר בין עשייה פיזית ופרקטית, הדורשת יכולות טכניות, הנדסיות, יכולת ארגון ותכנון, לבין ראש פתוח, יצירתיות ומקוריות וצורך בחוש אסתטי מפותח. באופן טבעי, גם תנאי הקבלה ללימודים מהסוג הזה אינם סטנדרטים.

תנאי קבלה ללימודי אדריכלות

ללימודי אדריכלות ברוב המוסדות, בודאי המובילים שבהם, הליך קבלה ממושך הכולל הרשמה על בסיס ציוני בגרות (לרוב ממוצע הבגרות המינימלי להגשת מועמדות הוא 80 או 85) ופסיכומטרי (או מבחן אמי"ר) ומספר מבחנים נוספים, הגשת תיק עבודות (פרוטפוליו) וראיון קבלה. למכללות השונות מבחנים שונים בכתב ובעל פה, שמטרתם להעריך את רמת היכולת הביצועית (בשרטוט ואיור וכדומה) ואת החשיבה היצירתית של המועמד. מי שעבר את שלב המבחנים יוזמן להגיש תיק עבודות ומי שתיק העבודות שלו הרשים את צוות ההוראה, יוזמן לראיון קבלה שמהווה את שלב הסינון הסופי.

תיק העבודות

הכנת תיק העבודות, המתאים לקבלה ללימודים בבצלאל אדריכלות, הוא בדרך כלל השלב שמלחיץ את המועמדים ללימודי אדריכלות. התיק אמור לכלול בין 7 ל-15 עבודות הקשורות לאדריכלות, עיצוב או אומנות. סך העבודות בתיק אמורות לבטא הצהרת כוונות של המועמד ללימודים לגבי היכולות, הרגישות האסתטית והפוטנציאל שלו להתפתח בלימודים. העבודות לא צריכות להיות מקצועיות או לחקות אמנים ואדריכלים ידועים, אלא לשקף את האישיות של המועמד, גם בצורה גולמית.

לימודי מכינה                                                  

חלק ניכר מהמועמדים ללימודים אדריכלות מבלים לפני כן במכינה – מסגרת לימודים בהנחיית מרצים מהתחום, שמעשירה את הידיעות, ההבנה ומפתחת את היכולות הגולמיות של אדריכלים לעתיד. בין היתר ניתן להכין את תיק העבודות במהלך המכינה, באווירה יצירתית ובתמיכת מדריכי המכינה.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/122581/איך-להתקבל-ללימודי-אדריכלות

  השאר תגובה למאמר זה

  מתעניינים בעיצוב מבנים? רוצים ללמוד נושא רב תחומי המשלב בין אמנות, מדע, טכנולוגיה, היסטוריה ומתמטיקה? אם כן, שקלו ברצינות לימודי אדריכלות.

  על ידי: tom lachaml חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 01/12/2011 lצפיות: 65

  להיות אדריכל זה חלום. בארץ תנאי הקבלה קשים מאוד, בכל 5 מוסדות הלימוד שמעניקים תואר B.Arch: בצלאל, הטכניון, אוניברסיטת תל אביב, המרכז האוניברסיטאי אריאל וכן ויצו חיפה.

  על ידי: לימודיl בית וצרכנות> אדריכלותl 28/11/2010 lצפיות: 616

  תכנון גנים (אדריכלות גנים ונוף), הקמת מבני ציבור ועוד. הסטודנטים בפקולטות לאדריכלות לומדים קורסים בנושאים עיוניים הכוללים מושגים בסיסים בארכיטקטורה (קומפוזיציה, הפשטה, יחסים הנדסיים קלאסיים וכ''ו), ארכיטקטורה של מבנים, עיצוב פנים, עיצוב ריהוט, שיקום מבנים, וארכיטקטורה סביבתית. בנוסף, לימודי אדריכלות כוללים גם קורסים וסדנאות בנושאים טכניים הדורשים התנסות כמו שיטות ומודלים בתכנון, טכנולוגיה של הבניה, שימושי מחשב בתכנון (למשל תוכנות כמו אוטוקאד או סקאצ' אפ) ועוד.

  על ידי: לימודי עיצוב פניםl בית וצרכנות> אדריכלותl 08/12/2008 lצפיות: 640

  מקצוע האדריכלות הוא אחד המקצועות הבודדים הדורשים ידע בינתחומי נרחב. מצד אחד, הסטודנט לאדריכלות (ולאחר מכן האדריכל) נדרש למחשבה יצירתית והפעלת הדמיון. מצד אחר, אותה יצירת אומנות קיימת כחלק מהנוף העירוני והסביבתי הקיים ומשתתפת בו. מהצד השלישי על עבודת האמנות הזו להיות מקורקעת ומבוססת על עקרונות מדעיים ואנליטיים הלוקחים בחשבון את המדע שמאחורי האמנות – ההנדסה המאפשרת למבנים לעמוד על תילם, לחשמל לזרום ברשת המתוכננת ולמים להגיע לכל הקומות הנדרשות.

  על ידי: עינת יששכרl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 20/12/2011 lצפיות: 111
  אדיב כהן

  לימודי אדריכלות/עיצוב פנים הם לימודים מגוונים, קיימים מסלולים שונים ומשונים ללימודים. ראשית, צריך להבין את ההגדרות של המקצוע, אח"כ לדעת מה אנו רוצים בעבור עצמנו כיוון שכל אחד הוא יחיד ומיוחד וכך גם בלימודים. כל אחד ומה שמתאים לו !בגדול לימודי אדריכלות ועיצוב פנים משלבים טכניקה, יצירתיות ואומנות במינונים שונים.

  על ידי: אדיב כהןl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 03/01/2013 lצפיות: 86

  לימודי עיצוב פנים ואדריכלות הפכו ללימודים מבוקשים מאוד בעשור האחרון. אלו הם שני מקצועות חשובים המשלימים זה את זה ועוסקים בעיקר בתכנון, עיצוב וביצוע של תחומים רבים הקשורים לענף הנדל"ן על תחומיו השונים.

  על ידי: פורטל העובדים - מידע משפטי ופיננסי לעובדl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 04/05/2009 lצפיות: 191

  מתענינים בלימודי עיצוב או אדריכלות - לא בטוחים אם אתם זקוקים למכינה לעיצוב? במאמר זה נסביר את נושא חשיבות מכינות לעיצוב בדרך לקבלה ללימודי אדריכלות ועיצוב.

  על ידי: archijob-studiol חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 12/06/2010 lצפיות: 110

  תואר ראשון באדריכלות ועיצוב ניתן בחמש מכללות ואוניברסיטאות ברחבי הארץ. הדרישה ללימודים במוסדות אלו היא גבוהה מאד: על כל עשרה מועמדים מתקבל סטודנט בודד. ככל מוסד אקדמי, קיימת דרישת קדם לבגרות מלאה כאשר בחלק מן המוסדות ישנה אף דרישה ללימוד מספר יחידות מינימלי (4) במתמטיקה ואנגלית

  על ידי: עינת יששכרl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 18/01/2012 lצפיות: 195

  בצלאל, מהמוסדות האקדמיים היוקרתיים בישראל בתחום האומנות והעיצוב, מוציאה תחת ידה מידי שנה כ-60 אדריכלים מיומנים ורחבי אופקים לשוק העבודה. בין מקצועות הלימודים בבצלאל, מתקיימים לימודי אדריכלות לתואר ראשון במסלול בן חמש שנות לימוד.

  על ידי: עינת יששכרl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 22/05/2012 lצפיות: 69

  סטודנטים ואקדמאים מרוויחים דרך האינטרנט. זוהי הכנסה פסיבית לסטודנטים ואקדמאים באמצעות תכנית שותפים - דרושים עבודות אקדמיות, מטלות מנחה, הצעות מחקר, פרוייקטים וסמינריונים

  על ידי: מיכלl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 12/10/2014
  Yevgeny Braginsky

  בטח שמעת על Google Scholar לחיפוש מאמרים אקדמיים, אך מאד התעצבנת שראית שאין בו תוצאות בעברית. לא נורא, כבר יש לו אח תאום עברי- "מפתח למאמרים, מחקרים, עבודות גמר וכתבי-עת אקדמיים".

  על ידי: Yevgeny Braginskyl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 02/07/2014 lצפיות: 129

  לימודים לתואר הנדסאי חשמל הם לימודים מבוקשים, כי ישנה דרישה בשוק העבודה להנדסאי חשמל. בעולם המודרני יש שימוש בחשמל בתעשייה ובענף השירותים, כמקור לאנרגיה, ואף לשם העברה של אותות בקרה. להנדסאי חשמל יש ביטחון תעסוקתי, בגלל שהמקצוע יהיה מבוקש, אף בעתיד הנראה לעין.

  על ידי: שלמה פריl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 29/06/2014 lצפיות: 27
  Shlomit

  לימודי מדעי המחשב נתפסו כתחום לימודים מוביל עם אפשרויות תעסוקה רבות בסופו במהלך שני העשורים האחרונים, אך האם תחום מדעי המחשב הינו יציב כפי שהוא נראה? לפני הבחירה בתחום לימודי מדעי במחשב, מומלץ לבחון את אפשרויות התעסוקה וההתמחויות המבוקשות ביותר בתחום לימודים זה. במיוחד בשבילכם אספנו את המידע הרלבנטי ביותר בנושא לשנת 2014.

  על ידי: Shlomitl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 16/06/2014 lצפיות: 17

  לעיתים במחקר שכה טרחנו עבורו, אנו מקבלים ממצאים לא צפויים. בפוסט זה אנסה לתאר את הנסיבות האפשריות לכך והפעולות שנידרש אם בכלל לבצע

  על ידי: ארזl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 15/05/2014 lצפיות: 96

  בית ספר להנדסאים מעולים, צריך להיות בראש ובראשונה, עם סגל הוראה מוצלח במיוחד. בית ספר להנדסאים, עם יחס חם לסטודנטים, מסגל ההוראה, יעזור לסטודנטים להגיע להישגים יפים. כאשר לימודים לתואר הנדסאי, מתקיימים במוסדות לימוד שונים ברחבי מדינת ישראל.

  על ידי: שלמה פריl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 13/05/2014 lצפיות: 100
  Shlomit

  החלטתם ללמוד תואר ראשון במדעי ההתנהגות? כל מה שרציתם לדעת, ועוד קצת על לימודי מדעי ההתנהגות לתואר ראשון ואפשרויות התעסוקה בתחום.

  על ידי: Shlomitl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 28/03/2014 lצפיות: 53

  קורסים לגמול השתלמות הינם קורסים שהיציאה אליהם מזכה בקידום מקצועי או במענק כספי. העיקרון העומד מאחורי שיטת התגמול של העובדים בעקבות השתלמות מקצועית נובע מהסכם אשר נחתם...

  על ידי: רועי מלכאl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 13/03/2014 lצפיות: 176

  לימודים במקצועות העיצוב השונים הם אופציה מועדפת על חיילים משוחררים רבים, בין היתר עבור אלה שמחפשים מקצוע 'אחר', שמשלב יוקרה, מקצוענות ודייקנות עם מעוף ויצירתיות. הביקוש הרב מקשה גם על מועמדים מצויינים להתקבל למוסדות המובילים בארץ. לימודים בני שנה במכינות לעיצוב מגדילים מאוד את הסיכויים להתקבל ועוזרים למועמדים צעירים להכיר את התחום ולפתח את הקו האישי שלהם כמעצבים לעתיד.

  על ידי: עינת יששכרl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 27/03/2013 lצפיות: 40

  בכל מה שנוגע ללימודי תקשורת חזותית- בצלאל נחשב למוסד הלימודים האיכותי ביותר בישראל. מבין שורותיה יצאו כמה מהמעצבים הגרפים ואנשי התקשורת החזותית המובילים בארץ ואחדים מהם עושים חייל גם מעבר לים. קודם ללימודים הליך הקבלה הייחודי. הלימודים עצמם בני ארבע שנים ובסופם זכאים המסיימים לתואר ראשון.

  על ידי: עינת יששכרl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 20/02/2013 lצפיות: 52

  לודוויג ואן בטהובן הוא אחד מגדולי המלחינים הקלאסיים. לקראת גיל שלושים החל בטהובן להתחרש, ובמשך שנים היה חרש לחלוטין. בתקופה הזו הוא המשיך ליצור ולהלחין יצירות מורכבות וחדשניות שאותן שמע רק באוזני רוחו. מעטים האנשים אשר כבטהובן מסוגלים לדמות בעיני רוחם את התוצר הסופי רק על סמך הסקיצות, התרשימים, ההוראות, התווים או הנוסחאות המתארים את התוצר הסופי בשפה שאיננה שפת החוויה. עבור מרבית האנשים – כדי לחוות יש לחוש, יש לראות במו עינינו.

  על ידי: עינת יששכרl חינוך ולימודים> קורסים מקצועייםl 20/01/2013 lצפיות: 55

  מידי שנה ניגשים אלפי מועמדים צעירים להליכי הקבלה ללימודי עיצוב באוניברסיטאות ובמכללות המובילות בארץ. רק כמה מאות מהם יתקבלו, כיוון שמספר המקומות מוגבל והביקוש רב. צוותי ההוראה במוסדות הלימוד מחפשים מועמדים שיש להם את צירוף הכישורים הנדיר שלו זקוק מעצב מקצועי – יכולת טכנית, ארגונית וביצועית עם יכולת אסתטית וחשיבה יצירתית 'מחוץ לקופסא' וכל הליך הקבלה, הכולל מבחנים, ראיון והגשה של תיק עבודות (פורטפוליו) מכוון לאיתור היכולות הללו אצל המועמד.

  על ידי: עינת יששכרl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 27/12/2012 lצפיות: 52

  עיצוב גרפי הוא מקצוע שנוגע בקשר שבין גרפיקה – בטקסטים, אייקונים וכדומה להעברת מסר תקשורתי, שיווקי או אחר. לכן, בתהליך של מיתוג ועיצוב תדמית לעסק, לחברה, לאדם או למוצר, לעיצוב הגרפי תפקיד מרכזי. בשונה מעבודת אומנות, המעצב הגרפי משתמש בתבונה האסתטית שלו על מנת לשרת תכלית תקשורתית - שיווקית ולהעביר דרך פרט העיצוב תחושה, רגש או מסר מסויים.

  על ידי: עינת יששכרl פרסום ושיווק> מיתוגl 18/11/2012 lצפיות: 36

  עבודת המעצב אוצרת בתוכה שילוב נדיר וייחודי של יכולות יצירתיות ואסתטיות עם יכולת תכנון וביצוע מעשי. השילוב הזה, יחד עם הפוטנציאל לקריירה מעניינת ומכניסה הפכו את מקצועות העיצוב: עיצוב גרפי, עיצוב פנים ועוד, לפופולאריים בעיני סטודנטים בראשית דרכם. ההתפתחות וההתקדמות של מקצועות העיצוב בשנים האחרונות, הביאה אותם לקדמת הבמה ופתחו אפשרויות תעסוקה ועיסוק חדשים, מה שרק הגביר את האטרקטיביות של המקצוע.

  על ידי: עינת יששכרl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 25/10/2012 lצפיות: 26

  תיק עבודות, פרוטפוליו, בלעז, הוא חלק מדרישות הקבלה ללימודי אומנויות, אדריכלות, תקשורת חזותית ועיצוב גרפי. התיק הוא מעין הצהרת כוונות של המועמד ללימודים שמאפשר לבוחנים, צוות ההוראה של האוניברסיטה או המכללה להבחין בכישורים הגולמיים והפוטנציאל היצירתי שלכם.

  על ידי: עינת יששכרl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 15/08/2012 lצפיות: 102

  יש מספר מקומות בארץ בהם ניתן ללמוד תקשורת חזותית- בצלאל הוא ללא ספק מהמוערכים והאיכותיים שבהם. הלימודים בבצלאל הם לימודים לתואר ראשון בעיצוב בהתמחות בתקשורת חזותית ואורכים ארבע שנים.

  על ידי: עינת יששכרl חינוך ולימודים> לימודים אקדמאייםl 23/07/2012 lצפיות: 72
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast