דלקות עיניים

פורסם: 01/06/2008 |תגובות: 0 | צפיות: 29,291 | Share

דלקת לחמית —CONJUNCTIVITIS
הלחמית (CONJUNCTIVA) הינה הציפוי החיצוני שמכסה את העין ואת החלק הפנימי של העפעפיים, זוהי חומת ההגנה השנייה של העין (אחרי העפעפיים) ותפקידה להגן על העין מפני עצמים זרים וזיהום. לכן דלקות לחמית הן הסיבה הנפוצה ביותר לעיניים אדומות.
זיהום חיידקי או נגיפי, אלרגיה לאבק ,עובש, בעלי חיים, פרחים,עשן ,מזונות מסוימים ועוד גורמים לתגובה חיסונית אשר מרחיבה את כלי הדם בעין וגורמת לגודש בהם , זוהי הסיבה שהעין מתאדמת. בעיניים מופיעה הפרשה שקופה או לבנה, יש התנפחות וגירוד של העפעפיים ותחושת צריבה. דלקת בלחמית בד"כ אינה מסוכנת ופוגעת בראיה, ברם היא מפריעה מאוד לאיכות החיים של האדם שסובל ממנה, בעיקר אם הדלקת הינה כרונית.
סיבות נפוצות לדלקת עיניים בלחמית:
דלקת מגונוקוקוס- בתינוקות שרק נולדו יכול להופיע זיהום בלחמית מחיידק הגונוקוקוס עקב מעבר התינוק בתעלת הלידה, לכן בד"כ מזליפים לתינוקות שנולדו טיפות עיניים אנטיביוטיות למניעה.
דלקת אביבית-זוהי דלקת אלרגנית כרונית שנוטה להתגבר או לפרוץ באביב או בקיץ. דלקת אביבית שכיחה מאוד אצל ילדים אשר מערכת החיסון שלהם מגיבה תגובת יתר לגורמים חיצוניים ומזהה אותם כפולשים אשר מסכנים את הגוף., למשל אבקנים של פרחים ועצים.
דלקת יבשה-דלקת זו נפוצה בנשים מבוגרות,עקב יובש ממושך בעיניים שנוצר מייצור מופחת של דמעות,היובש גורם לחיכוך ושריטה של הלחמית ע"י מרכיבי העין האחרים,כתוצאה מכך מלבד צריבה ותחושה רעה בעיניים מופיע רגישות לאור.במידה ומחלה זו אינה מטופלת הצלקות והפצעים בלחמית יכולים לפגוע בראיה.

העיניים והפרשת הדמעות קשורים לפי הרפואה הסינית לפאזת העץ ולכבד.פאזת העץ היא התנועה האנרגטית שמשויכת לאביב,לפריצה קדימה, נביטה ולתכנון וההסתכלות לעתיד ולבאות.הראיה היא חוש שמאפשר את התנועה קדימה בצורה רציפה, ללא התקלות במכשולים, שימו לב כאשר אתם הולכים בשביל ומולכם בא אדם אחר , לשבריר שנייה יש קשר בין האנשים ,דרך המבט וכל אחד מסמל בעיניים לאיזה כיוון הוא הולך בכדי לא להיתקל באחר. העץ נותן לאדם את היכולת להסתכל ולראות קדימה וגם להסתכל פנימה לתוכנו ולהבין מי אני ומה אני רוצה בחיים (כלומר להיכן אני שואף להתקדם בחיי).

הכבד הינו האיבר שמשויך לפאזת העץ ומשפיע מאוד על העיניים, מרידיאן הכבד מגיע לאזור העיניים לפני שהוא מסתיים בקודקוד הראש. הקשר בין הכבד לעיניים בא לידי ביטוי בפן פיזי, לדוגמא אנשים רבים שסובלים מקטרקט (ירוד) הם אנשים שסובלים גם מעודף כולסטרול אשר רמתו מווסתת ע"י הכבד. גם צהבת אשר קשורה לתפקודי כבד לקויים מתבטאת בעיניים צהובות.
הראייה היא החוש המפותח ביותר בעידן המודרני, בעקבות השימוש במדיה של מחשבים וטלביזיה.חברות פרסומת מציפות אותנו בשלל גירויים ויזואליים שיגרמו לנו לקנות את המוצר שלהם. הקניות, האוכל שאנו אוכלים, החברים שאנו בוחרים להיות איתם ולחיות איתם נקבעים ע"י המראה החיצוני. יחד עם זאת גירוי היתר של הראיה הינו מהגורמים לדלקות עיניים וליובש .
דלקת לחמית בתינוקות נגרמת מתחושות חזקות של פחד או כעס של האם בזמן ההיריון, אשר גורמים לוולד שרק נולד לפחד מלראות את העולם שבחוץ.
דלקת אביבית אלרגית קשורה לאביב שזוהי העונה של פריחה והתחלות חדשות.דלקות לחמית בתקופה זו יכולות להראות על קושי לקבל את השינויים בחיים כדבר חיובי ולראותם כדבר מאיים ומסכן. מנסיוני , דלקות עיניים אלרגיות, בעיקר אצל בנים, מביעות תסכול וכעס מודחק. גם בחברה שלנו מלמדים בנים שאסור להם לבכות ולהביא רגשות. אלרגיות שהסימפטומים שלהם הם דלקות עיניים מפרישות ואף מנוזל הם במובן מסוים בכי (אותם סימפטומים כמו בכי).
דלקת יבשה נובעת בנשים מבוגרות מהחלשות הצד הייני (המזין, האימהי ) דלקת העיניים נובעת מפחד להביט לעתיד וחשש מאובדן הנשיות. זהו תהליך שנפוץ יותר בנשים,עקב הסגידה לנעורים ולתדמית השגויה שרק אישה צעירה היא יפה.

הטיפול התזונתי
1.במאכלים שמקררים את הכבד ועוזרים בניקויו מרעלים שיוצרים חום. שעועית מש,סלרי ,אצות ים ואצות מים מתוקים כמו ספיר ולינה וכלורלה,גזר, חסה,צנון,תאנים ולימון . ניתן לעשות בחודשים בין מרץ- אפריל (תחילת האביב) 10ימים של תזונה שנקראת "ניקוי אביב" ומורכבת משעועית מש ואורז מלא.
2.תזונה שעשירה בסיבים שסופחים רעלים ועוזרים בהפרשת מיצי מרה. אורז מלא ,קטניות,שיבולת שועל.
3. מוצרים שעשירים בכלורופיל שהינו נוגד חמצון שמנקה מאוד את הכבד: מיץ עשב חיטה, ספיר ולינה , כלורלה וירקות כמו חסה, כרוב ,גרגר הנחלים ופטרוזיליה.
4.יש להימנע ממאכלים מחממים כגון אלכוהול,סוכר וקמח לבן
5.ניתן לשתות תה וטינקטורות מציפורני חתול (קלנדולה), ארטישוק, גדילן ושן ארי(דנדליון) שמנקים כבד.


טיפול בתוספי מזון
הטיפול יהיה בהתאם לבעיה עם תוספים מיוחדים לעיניים
1.לאלרגיות וזיהומים יש לתת אבץ ויטמין A ו- C ביחד זוהי פורמולה לחיזוק וויסות מערכת החיסון ,בנוסף אלו נוגדי חמצון שמצוינים לבעיות עיניים .
2.ליובש בגיל מבוגר ולמניעת בעיות עיניים כדי לתת נוגדי חמצון בעיקר אבץ,ויטמין E ובטא קרוטן וביופלבנואידים. בילברי (אוכמניות כחולות)הן צמח שעשיר בנוגדי חמצון והוא יעודי לעיניים.
פורמולה מצוינת ליובש ובעיות עיניים היא Ey complex של חברת BIO-CARE .,ברם היא אסורה לאנשים עם יתר לחץ דם.
נקודות דיקור
LIV3 - זוהי נקודת המקור של הכבד שמווסתת את אנרגיית הכבד ולכן מצוינת לויסות מערכת החיסון ולהוצאת כעסים מודחקים. אפשר להוסיף אליה את GB37 נקודת החיבור של כיס המרה שיש לה ענף אל LIV3 והיא תעזור לנקות ולהבהיר את העיניים מהאדמומיות (שם הנקודה הינו בהיר וזורח).
GV23 - אחד השמות שלה הינו "היכל הבהירות" זוהי נקודה שמווסתת עודף יאנג בראש וכמו כן היא נקודת GUI (רוח) של ערוץ כיס המרה.
ST1 - שמה "מיכל הדמעות" נקודת התחלה של המרידיאן, מקבלת אנרגיה מערוץ המעי הגס ועל כן קשורה לשכבת ה-YANG-MING שהיא שכבה שנוטים להשפיע עליה פתוגנים של רוח-חום בעיקר.
נקודות נוספות שמצוינות לעיניים: BL1 (עיניים זורחות)GB41 (השפעה על הדמעות)GB15(השפעה על הדמעות)
פורמולה שמצוינת לעיניים
לעיניים שאדומות כתוצאה מיובש וחסר יין –ZHU JING WAN פורמולה שמחזקת יין ומזינה את הכליות והכבד . הצמח CHE QIAN ZI מביא את השפעתה במיוחד לעיניים.

אהוד סברדליק C- כל הזכויות שמורות

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 8 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/12391/דלקות-עיניים

  השאר תגובה למאמר זה

  מניעת מחלות היא תחום חשוב ברפואה המשלימה, קיימת אפשרות למנוע מראש מחלות

  על ידי: אלעדl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 06/04/2014
  סמבביה

  תמציות פרחי הבודהה , מאירות ומקלות על הנושאים והכאבים שאנו פוגשים בחיי היום יום, תומכות ברוגע ושלוה, בגוף בריא, בחיים מלאי יצירה, באהבה בריאה ומאוזנת, ובחיינו הזוגיים והרוחניים.

  על ידי: סמבביהl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 19/03/2014 lצפיות: 12
  מאיה ברש

  הפעולה עצמה נעשת ע"י הפניית תשומת הלב לכל מה שקורא פה ועכשיו. וללא שיפוט .! בתרגול התבוננות וזיהוי המקומות שאנו פועלים מתוך הטייס האוטומטי, כלומר פעולות שנעשות באופן טבעי ואינטגרלי גם אם אלו פעולות שמזיקות לנו נ • על פי דניאל כהנמן ישנן 2 מערכות קוגניטיביות: 1 . אינטואיציה- מהירה אוטומטית, נטולת מאמץ, אסוציאטיבית, סמויה, טעונה רגשית, מכח

  על ידי: מאיה ברשl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 18/03/2014 lצפיות: 11

  כיום, השימוש בצמחי מרפא נפוץ מאוד כ"תרופות סבתא" עבור מקרים אקוטיים כמו שפעת וכאבי בטן פתאומיים, וכן עבור בעיות מתמשכות כמו ירידה במשקל או בעיות וסת. אך האם ידעתם כי צמחי מרפא יכולים לפעול בגוף בדומה לתרופות? האם ידעתם כי צמחי מרפא עלולים ליצור תגובות עם תרופות? שימוש לא מושכל, וללא ידע מוקדם אודות צמחי מרפא עלול לטמון בחובו סכנות.

  על ידי: שיר גזl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 17/03/2014 lצפיות: 19

  האם אתה נמנע מלהכנס לשרותים בגלל הכאבים העזים? יש סכנה שתתפתח עצירות ושהפיסורה תחריף. דימום, צריבה, גרד והפרשה הם סימפטומים נוספים המופיעים אצל הרבה אנשים הסובלים מפיסורה. פיסורה יכולה להופיע אצל ילדים, נשים וגברים, בגלאים שונים. הטיפול המקובל מקל על הכאב לזמן מה אך זאת בעיה שנוטה לחזור. הומאופתיה מציעה פתרון קבוע.

  על ידי: הדרך לבריאותl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 23/02/2014 lצפיות: 34
  נטלי הרוש

  מה זה בכלל אוסטאופתיה? מי צריך את זה? ואיך זה יכול לעזור לך?! לאלו מכם שמחפשים שיטת טיפול 100% טבעית להפגה של כאבים, מומלץ לקרוא את המאמר הבא...

  על ידי: נטלי הרושl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 13/02/2014 lצפיות: 21

  אוסטאופתיה היא טיפול במגע אשר שם לעצמו כמטרה את טיפולו ושקומו של חלקים כואבים בגוף המטופל בכתבה הראשונה שלי אתאר מהי האוסטאופתיה? מהו מהלך הטיפו?

  על ידי: אווה חיון מיכלזוןl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 27/01/2014 lצפיות: 28

  פיברומיאלגיה הולכת יד ביד עם הפרעות במערכת העיכול ומטופלים רבים מאובחנים בתסמונת המעי הרגיז. למה ואיך מטפלים?

  על ידי: יוסף הרשקוביץl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 11/01/2014 lצפיות: 25
  אהוד סברדליק

  אנשים רבים מגיעים כיום לטיפול כאשר הם סובלים משילוב תסמינים שכולל השמנה, כולסטרול, סוכר וטריגליצרידים גבוהים. להרכב הזה ניתן בזמן האחרון השם תסמונת מטבולית. אני קורא לכך תסמונת "אני לא פראייר". במאמר זה אסביר את הקשר בין שני השמות ואת הדרכים לטפל בבעיה שבתפיסה המודרנית מחייבת לקחת תרופות רבות כל החיים

  על ידי: אהוד סברדליקl בריאות ורפואה> רפואה סיניתl 13/10/2013 lצפיות: 119
  אהוד סברדליק

  דלקת בגיד הנשה או אישיאס היא בעיה נפוצה מאוד שפוגעת באיכות החיים . הרפואה הסינית יכולה בתוך טיפולים ספורים לתת לכך מענה מהיר. אני מזמין אותך לקרוא מאמר קצר בנושא עם כמה טיפים שיכולים כבר לשפר את חייך

  על ידי: אהוד סברדליקl בריאות ורפואה> רפואה סיניתl 17/07/2013 lצפיות: 183
  אהוד סברדליק

  לפני חודשיים נגרמה לי תאונת דרכים שבה חוויתי פגיעה בצוואר שנקראת צליפת שוט אני מזמין אותך להיכנס ולקרוא מה עשיתי ואיך טפלתי בעצמי בדרך שמנעה המשך סבל, כאב ופגיעה והביאה להחלמה מלאה.

  על ידי: אהוד סברדליקl בריאות ורפואה> רפואה סיניתl 01/01/2013 lצפיות: 121
  אהוד סברדליק

  פאזת האש קשורה לאהבה, אינטואיציה, תובנה, תשוקה מינית ויצירתיות. במאמר זה ננתח סוגי אנשים שאלמנט האש אינו מאוזן אצלם. מקצועות שקשורים אליהם ושאלות כגון מדוע ביל קלינטון הסתבך בפרשיות מין ולמה דוד לוי היה נעלב כל הזמן. כל זאת ועוד במאמר זה...

  על ידי: אהוד סברדליקl בריאות ורפואה> רפואה סיניתl 23/10/2012 lצפיות: 28
  אהוד סברדליק

  מדוע לאריק שרון קראו "בולדוזר" ? למה אהוד ברק תמיד מתעקש ומסתבך ועופר שכטר מתעסק בספורט אקסטרים ונוטה לפרובוקציות בשידור חי בטלוויזיה ? היכנסו למאמר שפותח לכם חלון לפילוסופיה הסינית ודרכה תוכלו להבין טוב יותר את עצמכם ולנתח סוגי אישיות שונים באמצעות אנשים בולטים מהתרבות והפוליטיקה.

  על ידי: אהוד סברדליקl בריאות ורפואה> רפואה סיניתl 11/09/2012 lצפיות: 35
  אהוד סברדליק

  סדרת מאמרים שתסביר את המושג החמקמק חמשת הפאזות או כפי שהיא נקראת במערב בטעות חמשת האלמנטים. מתי התפתחה גישה זו ואיך הרפואה הסינית השתתנתה במהלך ההיסטוריה בסין למה שהיא כיום והפכה להקרא TCM.

  על ידי: אהוד סברדליקl בריאות ורפואה> רפואה סיניתl 26/08/2012 lצפיות: 41
  אהוד סברדליק

  תזונה היא אבן הבניין לגופנו והבסיס לבריאותנו . הייחוד בתזונה הסינית הנו בהבנת מצבו של האדם בהתאם לגילו,מינו, התקופה בשנה ומצב הבריאותי והאנרגטי והתאמה ספציפית של האוכל לאדם ולדינמיות שבחייו. תזונה נכונה ודינמית מונעת מחלות כגון בלט דיסק , קוליטיס , אטופיק דרמטיטיס , טחורים , מעי רגיש ועוד. המניעה ולא הטיפול בבעיה היא החשיבות שבתזונה ובגישה שעומדת במהות הרפואה הסינית.

  על ידי: אהוד סברדליקl בריאות ורפואה> רפואה סיניתl 03/06/2012 lצפיות: 108
  אהוד סברדליק

  מה הקשר בין האסון של אוניית הפאר טיטאניק, בעיות עור ורפואה סינית ? מהם בעיות עור ומה משמעותם בעיני מטפל מקצועי באמצעות רפואה סינית . כל זאת ועוד במאמר זה ...

  על ידי: אהוד סברדליקl בריאות ורפואה> רפואה סיניתl 09/02/2012 lצפיות: 203
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast