מטפחות ראש – על סוגי הקשירות ואופן התאמתן

פורסם: 12/11/2012 |תגובות: 0 | צפיות: 558 | Share

מטפחות ראש מהוות אחד מפריטי האופנה החשובים ביותר אצל כל אישה דתייה והן מוצעות בסגנונות ובעיצובים שונים. ישנם סוגי קשירות שונות של מטפחות ראש, המשוות, כל אחת מהן, מראה מסוג אחר. מהם סוגי הקשירות הקיימות וכיצד ניתן להתאים אותן נכון למבנה הפנים? על כך, במאמר הבא.

על סוגי הקשירות

קשירה משולשת – אחד מסוגי הקשירות של מטפחות ראש הוא קשירה משולשת. מטפחות ראש הנקשרות בסגנון קשירה זה מתאימות לנשים המעוניינות לכסות את כל שיער ראשן או לאלו המעוניינות להוציא חלק משיערן מחוץ למטפחת הראש. מטפחות ראש בסגנון קשירה זה יתאימו בעיקר לנשים בעלות פנים עגלגלות יותר ובעיקר גם כאלו, הנוהגות לטפח ולאפר אותן, שכן סגנון קשירה זה מדגיש אותן במיוחד. כדי ליצור את הקשר, יש להניח את מטפחת הראש על הראש וללפף סביבו את שתי קצוותיה של המטפחת

קשירת סינר – סוג אחר של קשירת מטפחות ראש הוא קשירת סינר. כדי ליצור קשירה זו, יש לאסוף קודם כל את כל השיער לקוקו גבוה כדי לאפשר למטפחת הראש למשוך אותו כלפי מטה. את המטפחת יש להניח כמה שיותר קדימה ולהצליב את שאריות המטפחת שבצדדים זו לכיוונה של זו עד ליצירת משולש אחורי. ניתן להיעזר בסיכות ראש כדי לתפוס אותן. גם מטפחות ראש, הנקשרות באופן זה, מתאימות לנשים בעלות פנים עגלגלות, שכן קשירה זו מאריכה את הפנים ויוצרת מראה ארוך יותר. קשירה זו חושפת חלק מהשיער ולכן פחות מתאימה לאלו המעוניינות לכסות את כולו.

קשירת מטפחות ראש עם חרוזים – ניתן להשיג היום מגוון רחב מאד של מטפחות ראש. אחד הסוגים הן מטפחות ראש הכוללות גם חרוזים. מטפחות אלו מצריכות קשירה מסוג אחר, האופיינית להן. יש להניח את המטפחת על הראש, לתפוס עם קצוות המטפחת את השיער וללפף אותה סביב הראש. בעזרת החרוזים, יש לתפוס את המטפחת, להצמיד אותה אל הראש עד ליצירת מראה מסוגנן וזוהר יותר.

כיצד משלבים את מטפחות הראש לצד אלמנטים אחרים

כדי להתאים נכון מטפחות ראש, יש כמובן להתייחס אל מבנה הפנים, אך לא פחות חשוב מכך הוא גם להתייחס אל הבגדים, אל האיפור ואפילו אל התכשיטים השונים שעונדים. באופן כללי, חשוב לזכור שמטפחות הראש מדגישות את הפנים. מטפחות ראש בגוונים בהירים מתאימות לנשים בעלות גוון עור כהה ואילו מטפחות ראש בגוונים כהים, תתאמנה יותר לנשים בהירות. נשים בעלות מבנה פנים ארוך, כדאי להן לבחור מטפחות ראש עם הדפסים עגולים יותר ופחות מטפחות ראש עם קווים מוארכים. נשים בעלות פנים עגלגלות יכולות לבחור מטפחות ראש חלקות, ללא הדפסים, או מטפחות ראש עם אלמנטים גרפיים שונים.

נשים, הנוהגות ללבוש בגדים צבעוניים מאד, מומלץ להן לבחור מטפחות ראש בצבע חלק ופחות בולט, כדי לא ליצור עומס של צבעים וסגנונות. לעומת זאת, נשים הנוהגות ללבוש בגדים סולידיים בצבע אחד, בדרך כלל, יכולות לבחור מטפחות ראש צבעוניות וססגוניות יותר. מטפחות ראש יכולות להפוך כל מראה למראה אופנתי ומיוחד יותר, אך חשוב לבחור אותן בקפידה ובעיקר לוודא שהן אכן מתאימות, הן למבנה הפנים והן למראה הכללי. בשנים האחרונות ישנן לא מעט חנויות, המציעות למכירה מטפחות ראש המעוצבות על ידי מעצבות המתמחות בכך והופכות לאביזר אופנה חשוב, ולא פחות מאביזרי האופנה האחרים. סגנונות הקשירה השונים שבהם ניתן לבחור יכולים גם הם להוסיף למראה הכללי ולהפוך את מטפחת הראש למעוצבת ובולטת עוד יותר.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/124528/מטפחות-ראש-–-על-סוגי-הקשירות-ואופן-התאמתן

  השאר תגובה למאמר זה

  במדריך זה מבית קפיצה לכובע תוכלי ללמוד מספר כללי אצבע להתאמת כיסויי ראש ומטפחות מעוצבות, התאמת מטפחות לבגדים, שילוב מטפחות, התאמת כיסוי ראש לפי צבעים, והתאמת מטפחות לפי עונות..

  על ידי: קפיצה לכובעl יופי וטיפוח> אופנהl 23/02/2011 lצפיות: 681

  כשאנשים חושבים על מדרסים, לרוב הם יחשבו על הוספתם לנעלי ריצה או לנעלי היום יום שלהם. ומה לגבי נעלי עקב? התשובה כמובן, היא כן! הוספת מדרסים לנעלי עקב היא חשובה מאד אפילו יותר מנעליים רגילות.

  על ידי: ראובן נשרl יופי וטיפוח> אופנהl 09/03/2015

  ימי החורף עוברים במהרה ואפשר כבר להריח את השמש של הקיץ, חופי הים, החופשה באילת ובגדי הים החדשים. קולקציות בגדי ים 2015 כבר מתפרסמות אונליין ואפשר להקדים להזמין דגמים חדשים ומיוחדים. בגדי הים של שנת 2015 מביאים עמם בשורה טובה לחופים ולבריכות השחייה, השנה נראה הרבה דגמים מיוחדים, מחמיאים, צבעוניים וחדשים.

  על ידי: ramimashiachl יופי וטיפוח> אופנהl 28/02/2015 lצפיות: 12

  ביצוע קניות באינטרנט הוא כבר מזמן מעשה יום יומי כמעט עבור מרבית הצרכנים. החשש שהיה קיים בעבר לגבי אבטחת הקניה מוגר אודות למערכות הטכנולוגיות החדישות שמבטיחות, כי הקנייה תהיה מבוטחת וכי פרטי הרוכש לא יחשפו ויהיו מוגנים מפני הפריצה. מעבר לכך, חוויית הקניה המקוונת הרבה יותר נוחה ונעימה, מכיוון שזה לא מצריך יציאה מהבית ונסיעה למרכז הקניות הקרוב וגם מכיוון שניתן לבצע את הקניה מכל מקום בו יש מחשב ובכל זמן שנוח, גם אם זה באמצע הלילה. שירותי המשלוחים אשר אחראיים על אספקת ההזמנה ונוהל ההחזרה הידידותי לצר

  על ידי: אורן כהןl יופי וטיפוח> אופנהl 24/02/2015 lצפיות: 11

  מאוד חשוב לשמור על החזה בתקופת ההריון וההנקה. החזה הגדל נעשה כבד ומאחר והוא נתמך רק ע"י רצועות ולא ע"י שרירים, הוא חייב לקבל תמיכה נוספת ע"י חזייה אשר מותאמת לצרכיו ולמידותיו. חזיות הריון והנקה מתוכננות ומהונדסות במיוחד כדי לאפשר לחזה לגדול עם תמיכה ונוחות מירביים. אצל רוב הנשים החזה גדל עוד לפני שהבטן גדלה וברגע שהחזיה ששימשה אותך טרום ההריון לוחצת ואינה מתאימה-זהו הזמן לקנות חזייה חדשה. במאמר זה, נסכם את הכללים לבחירת חזיית ההנקה המתאימה לך ונסביר כיצד תמצאי את המידה הנכונה.

  על ידי: הילהl יופי וטיפוח> אופנהl 02/12/2014 lצפיות: 15
  רפי רזניק

  רק פעם בחיים חוגגים את יום ההולדת השלושה-עשר, הנחשב ביהדות לגיל ההגעה למצוות ומצריך עריכת טקס עלייה לתורה בבית כנסת וחגיגה גדולה המתלווה אליו.

  על ידי: רפי רזניקl יופי וטיפוח> אופנהl 01/10/2014 lצפיות: 18
  רפי רזניק

  חוץ מהנשיקה המצמררת שמגיעה בסוף טקס החופה, היש רגע מרגש מזה שבו השושבינות היפות והשושבינים החתיכיים לבושי החליפות צועדים לצד החתן והכלה בדרך אל החופה?

  על ידי: רפי רזניקl יופי וטיפוח> אופנהl 01/10/2014 lצפיות: 21

  הלילה הראשון שלכם כבעל ואישה חייב להיות מושלם בכל המובנים, מן ההתחלה ועד הסוף, המשחק המקדים בליל הכלולות הוא בעל חשיבות גדולה ויש בידו את הכוח להפוך את החוויה הזו לבלתי נשכחת, אינטימה סיטי, חנות אינטרנטית של הלבשה תחתונה סקסית מזמינה אותך, הכלה היקרה, להשקיע בליל הכלולות הקסום והמדהים שלך ולגרום לו להיות מלא באנרגיות חמות וסקסיות, אנרגיות שיעוררו לשניכם את החושים והתשוקה לעוצמות אדירות, זאת בעזרת הלבשה סקסית לכלה, לבוש סקסי ומושך שיקנה ליל אהבים חלומי.

  על ידי: ramimashiachl יופי וטיפוח> אופנהl 16/09/2014 lצפיות: 27

  זו היא עובדה קיימת שהילדים בדור של ימינו סובלים מעודף משקל הרבה יותר מילדים בדורות הקודמים. שילוב של מספר גורמים כמו: מנות עתירות שומן, הורים עובדים שאין להם זמן לבשל, וכניסת המכשירים הטכנולוגיים אל תוך חיינו, גורמים לילדים לזוז פחות ולאכול יותר.

  על ידי: אופנת רמיl יופי וטיפוח> אופנהl 15/09/2014 lצפיות: 34

  אחת הסוגיות המטרידות ברכישת שטיחים לבית היא הופעתה של קרדיט האבק. כיצד יש לפעול על מנת להימנע מקרדיט האבק בשטיח? במאמר זה תקבלו את כל הטיפים בנושא.

  על ידי: ורד טויןl בית וצרכנות> בית - כלליl 22/04/2013 lצפיות: 34

  בחירת דיור מוגן מלווה לא פעם בחששות ובספקות רבים. אחד הפרמטרים החשובים ביותר בקביעת האיכות של מתחם דיור מוגן זה על פני חברו, הוא במתן גירויים אינטלקטואליים לדיירים. המאמר יעסוק בחשיבות ובמשמעות של יצירת עולם תוכן אינטלקטואלי חדש בקרב דיירים במתחם דיור מוגן.

  על ידי: ורד טויןl משפחה וזוגיות> גיל הזהבl 25/02/2013 lצפיות: 37

  כל מה שצריך לדעת על שטיחים לחדרי ילדים- איך בוחרים אותם? מהם סגנונות העיצוב הקיימות? על כך ועוד, במאמר הבא

  על ידי: ורד טויןl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 07/02/2013 lצפיות: 61

  עוגות בצק סןכר מהוות תוספת צבעונית ומופלאה לימי הולדת, הן לילדים והן למבוגרים. רוצים להכין עוגה כזו בעצמכם? תתפלאו לשמוע שזה לא כל כך מסובך. הינה המדריך המלא והמפורט לאפייה ולציפוי נכון של עוגות יום הולדת מבצק סוכר! בתיאבון...

  על ידי: ורד טויןl אוכל ומתכונים> מתכוני קינוחיםl 30/01/2013 lצפיות: 584

  כיצד צורת שק השינה קובעת במידה רבה את הבחירה בין שק שינה אחד לאחר? כל המידע בנושא- במאמר שלפניכם!

  על ידי: ורד טויןl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 24/01/2013 lצפיות: 67

  המאמר יסביר על הקשר החשוב בין בנייה ירוקה לאיכות חיים. כיצד בנייה ירוקה חוסכת באנרגיה חשמלית ומדוע החיסכון הזה חיוני לשמירה על איכות חיים גבוהה ושמירה על איכות הסביבה? על כך נדון בהמשך

  על ידי: ורד טויןl תעשייה> תעשייה כלליl 20/01/2013 lצפיות: 48

  כל מה שרציתם לדעת על ציורי נופים: מהם ציורי נוף? כיצד לבחור אותם נכון? מהם הטרנדים הבולטים בתחום הזה באמנות הציור? הינה התשובות

  על ידי: ורד טויןl בית וצרכנות> קניות וצרכנותl 16/01/2013 lצפיות: 77

  מהם ציורי אוירה וכיצד הם משפיעים על עיצוב חלל המגורים ועל האוירה בו? הינה התשובה

  על ידי: ורד טויןl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 10/01/2013 lצפיות: 65
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast