מטפחות ראש – על סוגי הקשירות ואופן התאמתן

12/11/2012 • על ידי • 592 צפיות

מטפחות ראש מהוות אחד מפריטי האופנה החשובים ביותר אצל כל אישה דתייה והן מוצעות בסגנונות ובעיצובים שונים. ישנם סוגי קשירות שונות של מטפחות ראש, המשוות, כל אחת מהן, מראה מסוג אחר. מהם סוגי הקשירות הקיימות וכיצד ניתן להתאים אותן נכון למבנה הפנים? על כך, במאמר הבא.

על סוגי הקשירות

קשירה משולשת – אחד מסוגי הקשירות של מטפחות ראש הוא קשירה משולשת. מטפחות ראש הנקשרות בסגנון קשירה זה מתאימות לנשים המעוניינות לכסות את כל שיער ראשן או לאלו המעוניינות להוציא חלק משיערן מחוץ למטפחת הראש. מטפחות ראש בסגנון קשירה זה יתאימו בעיקר לנשים בעלות פנים עגלגלות יותר ובעיקר גם כאלו, הנוהגות לטפח ולאפר אותן, שכן סגנון קשירה זה מדגיש אותן במיוחד. כדי ליצור את הקשר, יש להניח את מטפחת הראש על הראש וללפף סביבו את שתי קצוותיה של המטפחת

קשירת סינר – סוג אחר של קשירת מטפחות ראש הוא קשירת סינר. כדי ליצור קשירה זו, יש לאסוף קודם כל את כל השיער לקוקו גבוה כדי לאפשר למטפחת הראש למשוך אותו כלפי מטה. את המטפחת יש להניח כמה שיותר קדימה ולהצליב את שאריות המטפחת שבצדדים זו לכיוונה של זו עד ליצירת משולש אחורי. ניתן להיעזר בסיכות ראש כדי לתפוס אותן. גם מטפחות ראש, הנקשרות באופן זה, מתאימות לנשים בעלות פנים עגלגלות, שכן קשירה זו מאריכה את הפנים ויוצרת מראה ארוך יותר. קשירה זו חושפת חלק מהשיער ולכן פחות מתאימה לאלו המעוניינות לכסות את כולו.

קשירת מטפחות ראש עם חרוזים – ניתן להשיג היום מגוון רחב מאד של מטפחות ראש. אחד הסוגים הן מטפחות ראש הכוללות גם חרוזים. מטפחות אלו מצריכות קשירה מסוג אחר, האופיינית להן. יש להניח את המטפחת על הראש, לתפוס עם קצוות המטפחת את השיער וללפף אותה סביב הראש. בעזרת החרוזים, יש לתפוס את המטפחת, להצמיד אותה אל הראש עד ליצירת מראה מסוגנן וזוהר יותר.

כיצד משלבים את מטפחות הראש לצד אלמנטים אחרים

כדי להתאים נכון מטפחות ראש, יש כמובן להתייחס אל מבנה הפנים, אך לא פחות חשוב מכך הוא גם להתייחס אל הבגדים, אל האיפור ואפילו אל התכשיטים השונים שעונדים. באופן כללי, חשוב לזכור שמטפחות הראש מדגישות את הפנים. מטפחות ראש בגוונים בהירים מתאימות לנשים בעלות גוון עור כהה ואילו מטפחות ראש בגוונים כהים, תתאמנה יותר לנשים בהירות. נשים בעלות מבנה פנים ארוך, כדאי להן לבחור מטפחות ראש עם הדפסים עגולים יותר ופחות מטפחות ראש עם קווים מוארכים. נשים בעלות פנים עגלגלות יכולות לבחור מטפחות ראש חלקות, ללא הדפסים, או מטפחות ראש עם אלמנטים גרפיים שונים.

נשים, הנוהגות ללבוש בגדים צבעוניים מאד, מומלץ להן לבחור מטפחות ראש בצבע חלק ופחות בולט, כדי לא ליצור עומס של צבעים וסגנונות. לעומת זאת, נשים הנוהגות ללבוש בגדים סולידיים בצבע אחד, בדרך כלל, יכולות לבחור מטפחות ראש צבעוניות וססגוניות יותר. מטפחות ראש יכולות להפוך כל מראה למראה אופנתי ומיוחד יותר, אך חשוב לבחור אותן בקפידה ובעיקר לוודא שהן אכן מתאימות, הן למבנה הפנים והן למראה הכללי. בשנים האחרונות ישנן לא מעט חנויות, המציעות למכירה מטפחות ראש המעוצבות על ידי מעצבות המתמחות בכך והופכות לאביזר אופנה חשוב, ולא פחות מאביזרי האופנה האחרים. סגנונות הקשירה השונים שבהם ניתן לבחור יכולים גם הם להוסיף למראה הכללי ולהפוך את מטפחת הראש למעוצבת ובולטת עוד יותר.