שישה טיפים לבניית עמוד עסקי בפייסבוק

03/12/2012 • על ידי • 179 צפיות

שישה טיפים לבניית עמוד עסקי בפייסבוקשישה טיפים לבניית עמוד עסקי בפייסבוק

אז הקמתם עסק ומיתגתם אותו ועכשיו אתם מחליטים לפרסם אותו בדרכים שונות. אחת הדרכים לפרסום העסק שלכם היא הקמת עמוד עסקי בפייסבוק.

עמוד עסקי בפייסבוק נותן לכם את האפשרות לחשוף את עצמכם לקהל רב של אנשים ומאפשר לכם לפרסם את עצמכם בקלות ובעלות לא גדולה.

ישנן שתי דרכים להקים עמוד עסקי בפייסבוק: האחת- לפנות לאיש מקצוע אשר תמורת סכום מסוים ידאג שיהיה לכם עמוד עם כל מה שאתם צריכים והדרך השנייה היא לעשות זאת לבד. זה אומנם דורש קצת זמן, קצת מחקר וקצת התעסקות אבל בהחלט ניתן לעשות זאת לבד. שימו לב כי יש את האפשרות להקים קבוצה בפייסבוק או עמוד עסקי. הטיפים שלי יתייחסו לעמוד עסקי.

בשביל להקים עמוד עסקי בפייסבוק יש לעשות מספר דברים:

1. פרופיל אישי- חייב להיות לכם פרופיל אישי בפייסבוק אליו יתקשר העמוד העסקי. אם כבר יש לכם פרופיל אישי תוכלו לפתוח עמוד עסקי. אם אין לכם, זה הזמן ליצור לכם אחד :) .

2. בפרופיל האישי שלכם יש אפשרות ליצירת עמוד עסקי חדש. בחרו בה ועקבו אחר השלבים.

3. לאחר יצירת העמוד יש להתחיל למלא אותו בתוכן ולעצב אותו. להלן מספר מושגים בשביל להקל לכם על החיים:

      א. תמונת קאבר- התמונה הגדולה שמופיעה בראש העמוד.

      ב. תמונת פרופיל- התמונה הקטנה שמופיעה מתחת לתמונת הקאבר.

      ג. טאבים- הריבועים הקטנים שנמצאים מתחת לתמונת הקאבר ושם בעצם יותקנו האפליקציות שיכוונו אנשים בתוך העמוד שלכם- מעין תפריט ניווט.

4. תמונת קאבר- בחרו תמונה אותה תרצו להציג בראש העמוד. שימו לב, זה החלק הכי בולט בעמוד שלכם ולכן, יש לדאוג שהוא יהיה מספיק מושך ואטרקטיבי בשביל לגרום לאנשים להישאר בעמוד שלכם ולקרוא את התוכן. ניתן ליצור לבד תמונת קאבר הבנויה מכמה תמונות (במידה ויש לכם ידע בתוכנות עיצוב שונות). שימו לב שגודל התמונה הוא 851X315  פיקסלים (או לחילופין 30 X 11 ס"מ). במידה והתמונה לא בגודל המתאים, הפייסבוק יתאים אותה באופן אוטומטי אך לא תוכלו לשלוט במה יוצג בתמונה- חשוב מאוד לשים לב- תמונת הפרופיל מסתירה חלק מתמונת הקאבר וזה משתנה לפי המשתמשים שנכנסים לעמוד שלכם. יש משתמשים שיש להם פייסבוק בעברית ואז תמונת הפרופיל תופיע בצד ימין ויש כאלה שיש להם פייסבוק באנגלית ואז תמונת הפרופיל תופיע בצד שמאל. ולכן, כאשר אתם שמים תמונת קאבר, שימו לב לא לשים דברים חשובים בצידה הימני והשמאלי התחתון של התמונה.

5. תמונת פרופיל- בחרו תמונה שתופיע בתמונת הפרופיל שלכם (לרוב זה הלוגו). שימו לב שהתמונה שתופיע בתמונת הפרופיל שלכם תופיע גם ליד כל תגובה ופרסום שלכם בעמוד. גודל התמונה הוא 180X180 פיקסלים (או לחילופין 6.35X  6.35 ס"מ).

6. טאבים- החליטו מראש איזה מידע אתם צריכים שיהיה בעמוד שלכם כגון: דף יצירת קשר, שעות פתיחת העסק, אודות העסק, תפריט, מבצע כלשהו, רשימת מוצרים וכו'. ישנם טאבים קבועים המופיעים בעמוד והם טאב התמונות וטאב ה"לייקים". בשביל להוסיף טאבים משלכם תצטרכו להשתמש באפליקציות שונות (חלקן חינמיות חלקן לא) אותן תורידו מעמוד האפליקציות בפייסבוק ואיתן תוכלו להגדיר את העמודים הפנימיים שלכם. לאפליקציות הנ"ל יש תבניות מוכנות של טפסים מהם תוכלו לבחור את מה שמתאים לכם. במידה ותרצו טפסים מותאמים ומעוצבים אישית תצטרכו לפנות לאיש מקצוע. אפליקציות מומלצות שהן גם חינמיות וגם קלות לתפעול הן: shortstack   ו- Woobox דרכן ניתן ליצור טפסים שונים לאתר. אל תשכחו להחליף את תמונת הטאב בעמוד למשהו קצת יותר אישי ומותאם אישית לעסק שלכם. אחרי הכול מיתוג זה חלק מהמשחק :) .

אודות כותב המאמר

מור אלון

MorDesigns | 054-9755050 | www.mordesigns.co.il