יום הולדת פיראטים

פורסם: 17/12/2012 |תגובות: 0 | צפיות: 166 | Share

יום הולדת פיראטים הוא אחד מנושאי יום ההולדת האהובים והפופלאריים ביותר בקרב בנים (וגם לא מעט בנות). דומה כי אגדות אודות פיראטים קשוחים ונועזים לעולם יעסיקו את דמיונם של ילדים. ובכן, זאת עובדה: הבן שלכם מבקש מסיבת יום הולדת פיראטים, ואתם קצת אובדי עצות. במאמר זה תמצאו רעיונות לתכנון יום הולדת פיראטים שילדכם וחבריו לא ישכחו: טיפים להכנת הזמנה פיראטית במיוחד, רעיונות לקישוט החלל בכלל ולעיצוב שולחן יום ההולדת בפרט וכמובן - משחקים להפעלת הפיראטים והפיראטיות הנועזים.

 

הזמנות ליום הולדת פיראטים

קיימים אינספור מקורות להזמנות של יום הולדת פיראטים ברשת, כך שכל אחד יכול למצוא הזמנה כללבבו, ולי היכולת והרצון שלו להשקיע בה. אם ברצונכם להשאיר רושם מיוחד על הפיראטים הצעירים, תוכלו להכין הזמנה במו ידיכם, עם שיתוף קפטן יום ההולדת שישמח לסייע במשימה:

 • הדפיסו את ההזמנה על גבי בריסטול דמוי קלף, גלגלו וקשרו בסרט. המשקיענים ביניכם יכולים לשרוף את השוליים, כדי לשוות לקלף מראה אותנטי יותר של קלף מיושן. המשקיענים ביותר (שאפו!) ישלשלו את ההזמנה לתוך בקבוק (כל בקבוק מים מינרלים יכול להתאים, בתנאי שאתם מסירים את התווית, כמובן) וימסרו אותם כך לילדים.  
 • הזמנה בצורת מפרש של ספינת פיראטים מצריכה מעט השקעה – גזרו את ההזמנה בצורת מפרש, ונעצו שיפוד דרכו. שפדו עוד מפרש קטן מעל המפרש עליו כתובה ההזמנה, ולסיומת הוסיפו דגל שחור.
 • על מנת להשלים את קונספט ההזמנה, מומלץ להשתמש במלל בשפת "הפיראטים" כדלקמן: "אהוי חברים וחברות! כל הפיראטים והפיראטיות הנועזים מוזמנים לעלות לסיפון ולצאת למסע בלב ים לרגל יום הולדתו ה- ____ של הקפטן המהולל _________".

 

קישוטים ליום הולדת פיראטים

ניתן לייצר מגוון של קישוטים ליום הולדת פיראטים יש מאין, במינימום השקעה ועם מקסימום אפקט. להלן מספר רעיונות לעיצוב מסיבת פיראטים:

 • הצבעים האופייניים ליום הולדת פיראטים הם לבן, שחור, זהב ואדום (ניתן להחליף את הצבע האדום בוורוד, אם מדובר בקפטנית), ולכן השתדלו כי אלו יהיו הצבעים הדומיננטיים בעיצוב החלל.
 • עצבו וקשטו את את הבית או הגינה עם מגוון אלמנטים דקורטיביים בנושא פיראטים: פזרו איורים של תיבות אוצר, ספינות פיראטים ודגלי פיראטים.  הכינו שרשרת דגלים לתלייה מבריסטול נייר שחור, הוסיפו דגלים לבנים ושחורים (ברצף של לבן, שחור, לבן, שחור וכו').
 • לעיצוב שולחן הפיראטים השתמשו במפת שולחן שחורה, והניחו מעליה רשת דייגים דקורטיבית ליצירת אפקט (ב- Ebay  תוכלו למצוא רשתות במגוון צבעים בעשרות שקלים בודדים). הוסיפו מרכז שולחן, קישוט מעולם הפיראטים שמניחים במרכז השולחן והוא הופך למוקד ההתעניינות של האורחים. מרכז שולחן ליום הולדת פיראטים יכול להיות ספינת פיראטים (אפילו ספינת הפליימוביל של הילד), דגל פיראטים (בד שחור עליו אתם מציירים גולגולת לבנה), תיבת אוצר מלאה ב"תכשיטים" וכיו"ב.
 • ערכו את השולחן עם כלים חד פעמיים בצבעי הקונספט: צלחות שחורות, מפיות מפוספסות, קשי נייר עם פסים שחורים ולבנים, סכו"ם שחור וכו'. פזרו מטבעות זהב על השולחן והוסיפו קונפטי מטאלי נוצץ.
 • כדי להשלים את האווירה הכינו קישוטים מעוצבים אישית למאכלים: דגלוני פיראטים לקישוט, עיטורים משלימים לקאפקייקס ולמאפים, תוויות מזון עם שמות המאכלים בניסוח פיראטי (כדורי השוקולד יכונו "כדורי תותחים", סוכריות גומי יכונו "צלופחים טריים" וכיו"ב. ניתן גם להוסיף חבקים או תוויות לבקבוקים ולהעניק להם שמות מצחיקים כגון: "רום פיראטים אמיתי. לשיניים פיראטיות שחורות במיוחד – לא לצחצח שיניים לפני השינה".  

 

משחקים ליום הולדת פיראטים

 • דוכן צילום – מומלץ להכין מראש פינת צילום קטנה, עם כל מיני אביזרים פיראטיים (כובעים, שפמים, איפור, קעקועים), בה יוכלו להתאפר, להתקעקע וגם כמובן להצטלם יחד, וכך תישאר מזכרת מיום ההולדת לכל המוזמנים.
 • סיפור מסגרת – רצוי להתחיל את ההפעלה עם "סיפור מסגרת", אשר יהווה את יריית הפתיחה לכלל הפעילויות והמשחקים ליום הולדת פיראטים. כדאי להמציא סיפור אגדה שירתק את הילדים ואם אפשר יכלול מעט עובדות על עולם של הפיראטים (קצת חינוך, מה יש?).
 • חפשו את המטמון - המשחק המסורתי הישן והטוב, אבל בגרסתו הפיראטית. המשחק כולל משימות הרפתקניות ומאתגרות, שמילואן בהצלחה מזכה את החבר'ה הצעירים ברמזים למקום מחבואו של המטמון.  השיא מגיע עם מציאת תיבת אוצר שופעת אוצרות ופרסים.  
 • פעילות יצירה – קיימות פעילויות יצירה רבות ומגוונות ליום הולדת פיראטים: יצירת וקישוט כובע או בנדנת פיראט, קישוט תיבת אוצר, קישוט חרב פיראט, וכיו"ב.
 • ללכת על הקורה – מציבים קורה על 2 דרגשים, תוך התאמת עובי הקורה לגיל הילדים. בשביל ליצור אפקט, ניתן להניח מפה חד פעמית כחולה מתחת לקורה ולפזר מעל המפה כל מיני יצורי ים מפחידים. מסבירים לילדים כי עליהם ללכת על הקורה מבלי ליפול לים שוצף התנינים, ומעניקים פרס לאלו שעוברים את המשימה בהצלחה (וגם לאלו שניסו, כמובן).
 • מירוץ שליחים בשקי קפיצה – מדובר במשחק ילדותנו, שקצת נזנח בעשרים שנה האחרונות, אבל הרי לכם הזדמנות להחזיר עטרה ליושנה: מעמידים את הפיראטים ב- 2 טורים, נותנים לראשון בכל טור שק קפיצה ופותחים במירוץ שליחים. הקבוצה הראשונה שמסיימת את המירוץ זוכה בפרס.
 • איים פיראטיים – גרסה פיראטית לכיסאות מוזיקליים. במקום כיסאות (וגם הרבה יותר נוח), גוזרים עיגולים ("איים") כמספר הילדים מינוס אחד, משמיעים מוזיקה ונותנים לילדים להלך בין האיים. ברגע שהמוזיקה נפסקת, על הפיראטים לכבוש להם אי. ילד שלא הצליח לכבוש אי, יוצא מהמשחק. כדי למנוע עוגמות נפש, ניתן להשתמש בפחות איים, וכך יותר ילדים יוצאים מהמשחק בכל פעם (חצי נחמה).
 • בינגו פיראטים – כדי להרגיע מעט את הרוחות ניתן להושיב את הילדים על המחצלת, לחלק להם כרטיסיות עם פריטים ודמויות מעולם הפיראטים (ספינה, דגל פיראטים, תוכי, פיראט, רטייה וכיו"ב) ולהראות את הפריטים בזה אחר זה. הילד הראשון שמסיים טור, שורה, אלכסון או את כל הכרטיסיה (אף שזה עלול להימשך זמן רב מדי) זוכה במשחק.
 • נעץ את תיבת האוצר -  משחק במסגרתו על הפיראטים לנעוץ את תיבת האוצר במקומה הנכון בתמונה כאשר עיניהם מכוסות.
 • טקס הפיניאטה – את יום הולדת פיראטים ניתן לסיים עם טקס פתיחת פיניאטה בצורת תיבת אוצר.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/125899/יום-הולדת-פיראטים

  השאר תגובה למאמר זה

  גמבה ימי הולדת לילדים

  תמיד בשלב זה או אחר של חיינו רבים מאיתנו חלמו להיות פיראטים. אל תתפלאו שגם ילדיכם יום אחד יחוש את תחושת הגעגועים לים ואוצרות אבודים ויכריז בקולי קולות שהוא רוצה ולו רק ליום אחד להיות קפטן של ספינת פיראטים. וכך ביום הולדתו הקרוב תחגגו לקפטן שלכם יום הולדת פיראטים אמיתית. בין אם תבחרו במפעיל יום הולדת מקצועי או תערכו את המסיבה בכוחות עצמכם הדבר הכי חשוב הוא שתהייה זו יום הולדת הכי פיראטית בעולם - אהוי!!!

  על ידי: גמבה ימי הולדת לילדיםl בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 16/01/2011 lצפיות: 365

  בתחילת דרכם היו דוכני המזון ספורים ביותר וניתן היה למצאם באירועים המוניים כמו למשל ביום העצמאות. גם אז, ההיצע כלל דוכן לנקניקיות בלחמנייה, דוכן לממכר תירס חם וממתק בשם "שערות סבתא". כעבור זמן, יזמים מפולפלים ואולי מפוקפקים הגיעו לחופי הרחצה בקיץ, לאתרים בהם נהוג לעשות פיקניקים ולכל מקום בו יש הרבה אנשים ומכרו את מרכולתם במחירים מופרזים. אנשים קנו כי זה היה זמין, נוח והילדים נדנדו.

  על ידי: שטרודלl בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 12/04/2014

  כל מה שרציתם לדעת על דפים אכילים והדפסת תמונות אכילות לעוגות בדיו אכיל על ידי מדפסות מיוחדות לדיו אכיל .

  על ידי: copycakel בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 10/04/2014

  ערכה להדפסת תמונות אכילות לעוגות. כל מה שצריך כדי להתחיל להדפיס תמונות אכילות לעוגות בדיו אכיל

  על ידי: copycakel בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 10/04/2014

  איך תדעו לבחור תקליטן לאירוע החשוב בחייכם? מאמר זה בא לעזור לכם לבחור את התקליטן שלכם

  על ידי: אלעדl בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 10/04/2014
  רויטל טל- זמרת שירה בציבור

  שירי ארץ ישראל הינם תוצאה של תהליך דינמי, אמנם אפשר להבדיל קטגוריית שירי ארץ ישראל הישנה לשירי ארץ ישראל אליה נכנסים בכל תקופה בציר הזמן שירים ישראליים לקטגוריה ולזאנר זה הנקרא "שירי ארץ ישראל" ומשתתפים בערבי שירה בציבור. שירה בציבור מהווה חלק מהגדרת הז'אנר ומתארת את השימוש העיקרי בשירים אלו, ובעצם ניתן לומר ששירה בציבור בעצם פעילותה באירועים ובמקומות השונים, מהווה תמיכה ומסגרת לז'אנר המדובר.

  על ידי: רויטל טל- זמרת שירה בציבורl בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 07/04/2014

  סדנת בישול משלבת את שני האלמנטים הפופולרים ביותר עבור יום כיף - גיבוש ואוכל

  על ידי: נטע סלעl בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 01/04/2014

  כמה פעמים יצאנו לחגוג את יום ההולדת שלנו עם החברים הקרובים והתאכזבנו? לא היה מספיק מקום לכולם, או הגענו למקום פתוח לציבור והקהל לא תאם את הציפיות שלנו, או שהמוסיקה במקום לא היתה לפי טעמנו, פעמים רבות אנו מגיעים למקום מסויים ומתאכזבים מסגנון האירוע.

  על ידי: אוהד הראלl בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 01/04/2014

  ישנם אירועים רבים במהלך החיים אשר אנו יכולים לבחור בין לחגוג בביתנו ולאחר את המוזמנים בבת הפרטי שלנו ולאחר מכן להתעסק בניקיון אחריהם, ולתפקד על התנהלות האירוע, או לצאת ולחגוג עם חברינו במקום הפתוח לציבור כמו בר, מסעדה, או מועדון, וכך להיות חשופים לאנשים אחרים, ולסגנון האירוע אשר מתנהל במקום.

  על ידי: אוהד הראלl בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 01/04/2014
  Shira Dayan

  כאשר מתכננים מסיבת יום הולדת, הנטייה היא למקד את המשאבים בקניית הציוד והאביזרים ליום ההולדת, בהכנת האוכל למסיבה, וכמובן – בקישוט ועיצוב העוגה המושלמת עבור הנסיך או הנסיכה... לכן, לא פעם עניין המשחקים והפעילויות נדחק לדקה התשעים, ואנו שוכחים כי ההפעלה היא בעצם לב ליבה של יום ההולדת. מתוך כך, קיבצנו עבורכם מספר טיפים אשר יסייעו לכם לתכנן ולבצע הפעלה מדליקה שהמוזמנים הצעירים לא ישכחו במהרה.

  על ידי: Shira Dayanl בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 25/01/2013 lצפיות: 90
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast