יום הולדת פיראטים

פורסם: 17/12/2012 |תגובות: 0 | צפיות: 219 | Share

יום הולדת פיראטים הוא אחד מנושאי יום ההולדת האהובים והפופלאריים ביותר בקרב בנים (וגם לא מעט בנות). דומה כי אגדות אודות פיראטים קשוחים ונועזים לעולם יעסיקו את דמיונם של ילדים. ובכן, זאת עובדה: הבן שלכם מבקש מסיבת יום הולדת פיראטים, ואתם קצת אובדי עצות. במאמר זה תמצאו רעיונות לתכנון יום הולדת פיראטים שילדכם וחבריו לא ישכחו: טיפים להכנת הזמנה פיראטית במיוחד, רעיונות לקישוט החלל בכלל ולעיצוב שולחן יום ההולדת בפרט וכמובן - משחקים להפעלת הפיראטים והפיראטיות הנועזים.

 

הזמנות ליום הולדת פיראטים

קיימים אינספור מקורות להזמנות של יום הולדת פיראטים ברשת, כך שכל אחד יכול למצוא הזמנה כללבבו, ולי היכולת והרצון שלו להשקיע בה. אם ברצונכם להשאיר רושם מיוחד על הפיראטים הצעירים, תוכלו להכין הזמנה במו ידיכם, עם שיתוף קפטן יום ההולדת שישמח לסייע במשימה:

 • הדפיסו את ההזמנה על גבי בריסטול דמוי קלף, גלגלו וקשרו בסרט. המשקיענים ביניכם יכולים לשרוף את השוליים, כדי לשוות לקלף מראה אותנטי יותר של קלף מיושן. המשקיענים ביותר (שאפו!) ישלשלו את ההזמנה לתוך בקבוק (כל בקבוק מים מינרלים יכול להתאים, בתנאי שאתם מסירים את התווית, כמובן) וימסרו אותם כך לילדים.  
 • הזמנה בצורת מפרש של ספינת פיראטים מצריכה מעט השקעה – גזרו את ההזמנה בצורת מפרש, ונעצו שיפוד דרכו. שפדו עוד מפרש קטן מעל המפרש עליו כתובה ההזמנה, ולסיומת הוסיפו דגל שחור.
 • על מנת להשלים את קונספט ההזמנה, מומלץ להשתמש במלל בשפת "הפיראטים" כדלקמן: "אהוי חברים וחברות! כל הפיראטים והפיראטיות הנועזים מוזמנים לעלות לסיפון ולצאת למסע בלב ים לרגל יום הולדתו ה- ____ של הקפטן המהולל _________".

 

קישוטים ליום הולדת פיראטים

ניתן לייצר מגוון של קישוטים ליום הולדת פיראטים יש מאין, במינימום השקעה ועם מקסימום אפקט. להלן מספר רעיונות לעיצוב מסיבת פיראטים:

 • הצבעים האופייניים ליום הולדת פיראטים הם לבן, שחור, זהב ואדום (ניתן להחליף את הצבע האדום בוורוד, אם מדובר בקפטנית), ולכן השתדלו כי אלו יהיו הצבעים הדומיננטיים בעיצוב החלל.
 • עצבו וקשטו את את הבית או הגינה עם מגוון אלמנטים דקורטיביים בנושא פיראטים: פזרו איורים של תיבות אוצר, ספינות פיראטים ודגלי פיראטים.  הכינו שרשרת דגלים לתלייה מבריסטול נייר שחור, הוסיפו דגלים לבנים ושחורים (ברצף של לבן, שחור, לבן, שחור וכו').
 • לעיצוב שולחן הפיראטים השתמשו במפת שולחן שחורה, והניחו מעליה רשת דייגים דקורטיבית ליצירת אפקט (ב- Ebay  תוכלו למצוא רשתות במגוון צבעים בעשרות שקלים בודדים). הוסיפו מרכז שולחן, קישוט מעולם הפיראטים שמניחים במרכז השולחן והוא הופך למוקד ההתעניינות של האורחים. מרכז שולחן ליום הולדת פיראטים יכול להיות ספינת פיראטים (אפילו ספינת הפליימוביל של הילד), דגל פיראטים (בד שחור עליו אתם מציירים גולגולת לבנה), תיבת אוצר מלאה ב"תכשיטים" וכיו"ב.
 • ערכו את השולחן עם כלים חד פעמיים בצבעי הקונספט: צלחות שחורות, מפיות מפוספסות, קשי נייר עם פסים שחורים ולבנים, סכו"ם שחור וכו'. פזרו מטבעות זהב על השולחן והוסיפו קונפטי מטאלי נוצץ.
 • כדי להשלים את האווירה הכינו קישוטים מעוצבים אישית למאכלים: דגלוני פיראטים לקישוט, עיטורים משלימים לקאפקייקס ולמאפים, תוויות מזון עם שמות המאכלים בניסוח פיראטי (כדורי השוקולד יכונו "כדורי תותחים", סוכריות גומי יכונו "צלופחים טריים" וכיו"ב. ניתן גם להוסיף חבקים או תוויות לבקבוקים ולהעניק להם שמות מצחיקים כגון: "רום פיראטים אמיתי. לשיניים פיראטיות שחורות במיוחד – לא לצחצח שיניים לפני השינה".  

 

משחקים ליום הולדת פיראטים

 • דוכן צילום – מומלץ להכין מראש פינת צילום קטנה, עם כל מיני אביזרים פיראטיים (כובעים, שפמים, איפור, קעקועים), בה יוכלו להתאפר, להתקעקע וגם כמובן להצטלם יחד, וכך תישאר מזכרת מיום ההולדת לכל המוזמנים.
 • סיפור מסגרת – רצוי להתחיל את ההפעלה עם "סיפור מסגרת", אשר יהווה את יריית הפתיחה לכלל הפעילויות והמשחקים ליום הולדת פיראטים. כדאי להמציא סיפור אגדה שירתק את הילדים ואם אפשר יכלול מעט עובדות על עולם של הפיראטים (קצת חינוך, מה יש?).
 • חפשו את המטמון - המשחק המסורתי הישן והטוב, אבל בגרסתו הפיראטית. המשחק כולל משימות הרפתקניות ומאתגרות, שמילואן בהצלחה מזכה את החבר'ה הצעירים ברמזים למקום מחבואו של המטמון.  השיא מגיע עם מציאת תיבת אוצר שופעת אוצרות ופרסים.  
 • פעילות יצירה – קיימות פעילויות יצירה רבות ומגוונות ליום הולדת פיראטים: יצירת וקישוט כובע או בנדנת פיראט, קישוט תיבת אוצר, קישוט חרב פיראט, וכיו"ב.
 • ללכת על הקורה – מציבים קורה על 2 דרגשים, תוך התאמת עובי הקורה לגיל הילדים. בשביל ליצור אפקט, ניתן להניח מפה חד פעמית כחולה מתחת לקורה ולפזר מעל המפה כל מיני יצורי ים מפחידים. מסבירים לילדים כי עליהם ללכת על הקורה מבלי ליפול לים שוצף התנינים, ומעניקים פרס לאלו שעוברים את המשימה בהצלחה (וגם לאלו שניסו, כמובן).
 • מירוץ שליחים בשקי קפיצה – מדובר במשחק ילדותנו, שקצת נזנח בעשרים שנה האחרונות, אבל הרי לכם הזדמנות להחזיר עטרה ליושנה: מעמידים את הפיראטים ב- 2 טורים, נותנים לראשון בכל טור שק קפיצה ופותחים במירוץ שליחים. הקבוצה הראשונה שמסיימת את המירוץ זוכה בפרס.
 • איים פיראטיים – גרסה פיראטית לכיסאות מוזיקליים. במקום כיסאות (וגם הרבה יותר נוח), גוזרים עיגולים ("איים") כמספר הילדים מינוס אחד, משמיעים מוזיקה ונותנים לילדים להלך בין האיים. ברגע שהמוזיקה נפסקת, על הפיראטים לכבוש להם אי. ילד שלא הצליח לכבוש אי, יוצא מהמשחק. כדי למנוע עוגמות נפש, ניתן להשתמש בפחות איים, וכך יותר ילדים יוצאים מהמשחק בכל פעם (חצי נחמה).
 • בינגו פיראטים – כדי להרגיע מעט את הרוחות ניתן להושיב את הילדים על המחצלת, לחלק להם כרטיסיות עם פריטים ודמויות מעולם הפיראטים (ספינה, דגל פיראטים, תוכי, פיראט, רטייה וכיו"ב) ולהראות את הפריטים בזה אחר זה. הילד הראשון שמסיים טור, שורה, אלכסון או את כל הכרטיסיה (אף שזה עלול להימשך זמן רב מדי) זוכה במשחק.
 • נעץ את תיבת האוצר -  משחק במסגרתו על הפיראטים לנעוץ את תיבת האוצר במקומה הנכון בתמונה כאשר עיניהם מכוסות.
 • טקס הפיניאטה – את יום הולדת פיראטים ניתן לסיים עם טקס פתיחת פיניאטה בצורת תיבת אוצר.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/125899/יום-הולדת-פיראטים

  השאר תגובה למאמר זה

  גמבה ימי הולדת לילדים

  תמיד בשלב זה או אחר של חיינו רבים מאיתנו חלמו להיות פיראטים. אל תתפלאו שגם ילדיכם יום אחד יחוש את תחושת הגעגועים לים ואוצרות אבודים ויכריז בקולי קולות שהוא רוצה ולו רק ליום אחד להיות קפטן של ספינת פיראטים. וכך ביום הולדתו הקרוב תחגגו לקפטן שלכם יום הולדת פיראטים אמיתית. בין אם תבחרו במפעיל יום הולדת מקצועי או תערכו את המסיבה בכוחות עצמכם הדבר הכי חשוב הוא שתהייה זו יום הולדת הכי פיראטית בעולם - אהוי!!!

  על ידי: גמבה ימי הולדת לילדיםl בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 16/01/2011 lצפיות: 380

  עיצוב בלונים – אחת מהאפשרויות הטובות ביותר שניתן למצוא היא כמובן אפשרות של עיצוב בלונים. אפשרות זו יכולה לבוא לידי ביטוי במספר אופניים. ניתן לשכור שירותי בעל מקצוע העוסק בעיצוב בלונים וזה, ללא ספק, יצליח להעביר את הזמן ולהנעים את זמנם של ילד יום ההולדת ואורחיו

  על ידי: חי סl בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 23/07/2014

  הזמנות לחתונה - האם כדאי להשקיע, מהם סוגי הנייר המתאימים להזמנות לחתונה? האם ניתן לקבל הזמנה לחתונה מיוחדת במחיר נמוך?

  על ידי: יהונתןl בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 19/07/2014

  אנחנו קמים בבוקר, מצחצחים שיניים, שותים את הקפה שלנו בדיוק כמו שאנחנו אוהבים, מאחלים יום טוב לאהובים שלנו ויוצאים לעוד יום בעבודה. יש פקקים, כל בוקר. הרכבת עמוסה בדיוק בשעה שאתה עולה עליה. אבל אתה מגיע בזמן למשרד, מתיישב מול המחשב וכמות המיילים והמשימות גדולה כרגיל. כך מתחיל לו עוד יום עבודה שיגרתי.

  על ידי: אופקl בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 14/07/2014

  הפקת אירוע עסקי לחברה - אחת לתקופה, מתקיים אירוע בהשתתפות העובדים ובני משפחותיהם שמסכם את התקופה הקודמת וצופה פני עתיד. יש גם מקומות עבודה בהם מזמינים לאירוע לא רק את העובדים של החברה אלא גם את לקוחות העסק הקיימים ולפעמים גם לקוחות פוטנציאליים שהתרשמותם יכולה להפוך אותם ללקוחות בפועל. בכל פעם האירוע מתקיים במקום אחר לפעמים באולם אירועים ולפעמים במקום בחוץ תחת כיפת השמיים כל אירוע מרגש ומפתיע, אירוע חברה יוקרתי, כזה שמתקיים באולם נהדר, המזון יוקרתי, התוכנית האמנותית ברמה וכמובן הריקודים על הרחבה

  על ידי: מורl בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 04/07/2014

  כדי לייעל את תהליך רכישת הכרטיסים באמצעות האינטרנט ולהנות מכל יתרונותיו, חשוב להקפיד על מספר דברים כאשר משתמשים בה ומנהלים דרכה אירועים.

  על ידי: ניהול ידעl בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 30/06/2014

  בכל פעם שמארגנים אירוע עסקי, גדול או קטן, בארץ או מחוץ לה- חשוב מאוד להשקיע במערכת הרישום לאירוע. חשוב שמערכת זו תהיה מקצועית ותענה על כל הצרכים.

  על ידי: ניהול ידעl בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 30/06/2014

  אם אתם מתכננים לקיים אירוע עסקי בעיר הבירה תוכלו לבחור במקום שלכם, אולם אירועים בירושלים, מתחם אירועים או אתר בוטיק. האם אתם מתכננים לקיים אירוע עסקי למקום העבודה, פגישת עבודה עם קולגות, או מפגש עם אנשי עסקים מחו"ל? מהות המשתתפים קובעת, ברוב המקרים, את טיבו ומיקומו של האירוע

  על ידי: ליאורl בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 30/06/2014

  הופעה של רקדנית בטן או סדנת ריקודי בטן יכולה להיות אטרקציה אשר תשדרג כל אירוע, בין אם מדובר באירוע פרטי או באירוע חברה. חשוב להזמין רקדנית בטן מקצועית אשר תדע להתאים את המופע או הסדנה לאירוע הספציפי שלכם, בהתאם לאופי שלו ולמוזמנים.

  על ידי: סגית אלמליחl בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 28/06/2014
  Shira Dayan

  כאשר מתכננים מסיבת יום הולדת, הנטייה היא למקד את המשאבים בקניית הציוד והאביזרים ליום ההולדת, בהכנת האוכל למסיבה, וכמובן – בקישוט ועיצוב העוגה המושלמת עבור הנסיך או הנסיכה... לכן, לא פעם עניין המשחקים והפעילויות נדחק לדקה התשעים, ואנו שוכחים כי ההפעלה היא בעצם לב ליבה של יום ההולדת. מתוך כך, קיבצנו עבורכם מספר טיפים אשר יסייעו לכם לתכנן ולבצע הפעלה מדליקה שהמוזמנים הצעירים לא ישכחו במהרה.

  על ידי: Shira Dayanl בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 25/01/2013 lצפיות: 98
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast