דפי עבודה לגיל הרך, עולם של העשרה

פורסם: 18/12/2012 |תגובות: 0 | צפיות: 670 | Share

ילדים בגיל הרך נמצאים בשלב כל כך אקוטי בהתפתחותם וזהו גם השלב בו ההורים שוברים את הראש לפעמים מה הדרך הכי טובה ללמד את ילדיהם ולהרחיב את אופקיהם וכישוריהם. כל כך רכים ופתוחים, כל כך נוחים להתרשם, סופגים כל פיסת ידע, שלב למידה משגע. כל זאת, בכל מיני תחומים כמובן כי הילדים מתפתחים במהירות ב..הכל! כישוריהם הטכניים-מוטוריים, חשיבה ודמיון, איסוף ידע, עיבוד ידע ועוד ועוד. ולפני שההורים מספיקים למצמץ ולומר "ג'ק רובינזון", הם מנפנפים לכם לשלום עם ילקוט ענק וצבעוני על הגב וליד השלט המחייך שאומר "שלום כיתה א". אז איך מכינים אותם לעולם, איך מכינים אותם לכיתה א'?

פיתוח פרטני בתחומים השונים

כמובן שכמות השיטות וכמות הידע הם אינסופיים. אבל אם מתמקדים רגע בכלים שיש ביד ההורים להכנה המושלמת לכיתה א, אחד הדברים הכי אפקטיביים הוא חומרי ההפעלה הממוקדים – דפי עבודה לגיל הרך. מה הכוונה? חוברות הפעלה שונות מלאות בדפי עבודה שממוקדים בהכנה לכתה א'. למשל - חוברות המלמדות את הילדים אותיות לקראת למידת קריאה וכתיבה, חוברות מבוא המכינות את הילדים ללמידת חשבון וכדומה.
בחוברות אלו הילדים מתוודעים לראשונה לחומרי הלימוד החשובים הללו וזאת באמצעות משחקים, שירים והפעלות נעימות שמנטרלות,ניתן לומר, את הפחד והעכבות שעלולות להופיע בהמשך במסגרת לימודים שונה. וזהו אולי אחד היתרונות הגדולים ביותר בדפי ההפעלות. העובדה שהילד לומד תוך כדי משחק ורגש חיובי מלווה את כל תהליך הלמידה. הכרת המספרים באמצעות שיר וריקוד לדוגמה פותחת את המחשבה והאופקים ל'ספיגת' חומרים חדשים לעיתים הרבה יותר מישיבה על כסא מול לוח בכיתה. וכך, גם כשמגיע הילד למעמד הכיתה הוא כבר מצויד בידע ובחוויות חיוביות שיסייעו לו בהמשך להתמודד. 

זמן איכות, הורים וילדים

כאשר הילדים יוצאים מהבית למסגרות השונות, ובעיקר ללימודים בכיתה א, בעצם מסתיים שלב בחיים. מספר השעות ביום בו מבלים הילדים עם ההורים קטן וכך גם זמן הפעילות המשותף. ולכן שווה לנצל את הזמן ככל הניתן לפני שיוצאים הילדים לדרכם החדשה. דפי הפעילות ובעיקר דפי הכנה לכיתה א' הם אמצעי נהדר להורים לבלות זמן עם ילדיהם ולהעניק להם מהידע שלהם. בגיל הרך הילד עוד זקוק מאוד ליד המכוונת ולהשתתפות ההורה בלימוד ובחוויות כולן ועל כן כל הזדמנות כזו היא חשובה גם לילד וגם להורה.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/125915/דפי-עבודה-לגיל-הרך-עולם-של-העשרה

  השאר תגובה למאמר זה

  אחד הדברים החשובים ביותר בתחום החינוך לגיל הצעיר הינו הקפדה על לימודים סדירים של המקצועות הבסיסיים הנלמדים בבית הספר. אם בעבר, נהוג היה לתת להעשיר את לימודי הילדים באמצעות דפי עבודה רגילים, הרי שבעידן המתקדם של שנות ה- 2000 ניתן למצוא דפי עבודה ממוחשבים כמעט בכל תחום כגון: לימודי שפה, אותיות, סיפורי תנ"ך, אנגלית ועוד.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> השכלה ביתיתl 22/01/2013 lצפיות: 704

  ילדים בני כל הגילים אוהבים לשחק. למען האמת, עבור ילדים, כמעט כל דבר יכול לשמש כמשחק. במידה וניתן לשלב פעילויות משחקיות, ביחד עם שיפור מיומנויות שונות, הרי שכולם יצאו מרווחים.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> השכלה ביתיתl 18/03/2013 lצפיות: 327

  מעוניינים להכין את ילדכם לכיתה א' ? הוא מסרב בכל תוקף לשבת מול חוברת ועפרון ולכתוב שוב ושוב את אותם התרגילים המשעממים ? ובכן- לא פלא.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> השכלה ביתיתl 22/01/2013 lצפיות: 867
  נאוה סלור

  מעברים ושינויים הם תהליכים לא קלים, לא לנו המבוגרים ובטח שלא לילדים שלנו. אם אתם חוששים לקראת עלייתו של הילד לכיתה א', אם יש לך התכווצויות בבטן כשאת רק מדמיינת אותו נדרש לקרוא, ואם אתה לא לגמרי משוכנע שהוא מוכן לחוויה שכזו- יש לכם עוד מספיק זמן (כחצי שנה זה בהחלט מספיק...) עד שנת הלימודים הבאה, כדי להכין אותו כראוי לקראת הצפוי לו. לפניכם כמה דרכים שיעזרו לכם לעזור לילד להיות מוכן ובשל יותר.

  על ידי: נאוה סלורl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 16/02/2015 lצפיות: 12
  גיל - קרקס בגיל

  הרבה הורים היום מודאגים מהמצב בו הילדים מבלים שעות מול המסכים ולא יוצאים לשחק בחוץ, להרבה ילדים אין בכלל תחביבים והם מנוונים פיזית (וגם שכלית) מרוב שעות של בהייה במחשב/טלוויזיה/טלפון/טבלט/אולי פספסתי משהו... ג'אגלינג הוא תחביב עם המון ערך מוסף בתחום השכלי, האישיותי, הפיזי ואפילו האישיותי, רוב הילדים לא נחשפים לעולם הג'אגלינג בבית הספר וזה המקום של הורים לעזור לילד ולחשוף אותו לזה.

  על ידי: גיל - קרקס בגילl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 05/01/2015 lצפיות: 14
  Yossef Zilberberg

  ישיבה תיכונית היא מוסד לימודי דתי המשלב לימוד תורה עם לימוד מקצועות הליבה ומקצועות העשרה נוספים. הבחירה באופן הלימוד הזה נוסדה בידיעה שכדי לקיים אורח חיים דתי ועם זאת לקיים משפחה דרושה הכנסה כמאמר חז"ל "אם אין קמח אין תורה" , הישיבה התיכונית מכוונת את תלמידיה להשתלם במקצועות החול והקודש במידה נכונה כאשר הדגש הוא על אורח חיים דתי מעמיק המחפש ושואף לזמן לימוד תורה קבוע ורציני כאשר המקצוע הוא נספח .

  על ידי: Yossef Zilberbergl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 25/11/2014 lצפיות: 15
  שמחה לוין

  הקדמה אנשים מצליחים יודעים שלהצלחה יש חוקים .ההצלחה איננה משהו שקורה רק לברי מזל . ברי מזל הם כאלו שיודעים שכדי להצליח אנחנו צריכים לנהל את החיים ולא להתנהל על ידי החיים .

  על ידי: שמחה לויןl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 03/11/2014 lצפיות: 15

  כאשר אנחנו שולחים את הילדים שלנו לבית הספר אנחנו רוצים שהם ייהנו מהלימודים וילמדו דברים משמעותיים. לא כל למידה מתבצעת דרך ספרים או שיעורים בכיתה. אם אנחנו רוצים שהילדים שלנו ילמדו למידה משמעותית אנחנו יכולים לארגן להם הרצאות מעניינות.

  על ידי: נדבl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 02/09/2014 lצפיות: 33
  ורד עצמון

  מצויינות? לא מה שחשבתם... מהי מצויינות? מי התלמידים ש"זוכים" להכלל בקטגוריה זו? ומה הסיכוי של הילד שלכם לקבל תעודת מצויינות? האם ילדים עם קשיי למידה שונים יצליחו אי פעם לזכות בתעודת מצויינות? ומהן ההשלכות של תפיסת המצויינות המסורתית בבית הספר על חיינו וחיי ילדינו? מה מרוויח בית ספר שבחר לתת לתלמידיו את הזכות למצויינות?

  על ידי: ורד עצמוןl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 01/09/2014 lצפיות: 56

  לימוד אנגלית חינם - האינטרנט היא המדיה האידיאלית אם להיות מציאותיים בואו נתחיל בהנחת היסוד כי לאף אחד אין פטנט על לימוד אנגלית ואין שיטה שעדיפה על האחרת. מוסכם כי הדרך הטובה ביותר ללמוד אנגלית היא להתחיל לשנן ולזכור כמה שיותר מילים באנגלית וליישם אותן במשפטים שונים, בין אם אלו משפטים שאנו משתמשים בהם בחיי היומיום שלנו, או באם אלו משפטים יותר מורכבים שאנו משתמשים בהם על מנת לנהל שיחה אינטליגנטית ושכלתנית עם אנשים משכילים אחרים המגיעים מהאקדמיה, עולם העסקים וכדומה.

  על ידי: פרופסור פזl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 17/08/2014 lצפיות: 70

  גני ילדים בנהריה הם אחת הסיבות בגללן הרבה משפחות עם ילדים בוחרות לעזוב אזורים מרכזיים ולעבור לגור בנהריה. אם אתם עומדים לעבור לשם, הנה כמה טיפים לבחירת גן הילדים המתאים.

  על ידי: מיכלl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 17/08/2014 lצפיות: 22

  אם בעבר, על מנת להעניק לילדים שלנו את ההעשרה הדרושה להם להתפתחות, היינו צריכים לרכוש חוברות צביעה ועפרונות, היום דפי עבודה לגיל הרך נמצאים ברשת האינטרנט.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 30/05/2013 lצפיות: 131

  אחד הדברים שיכולים להפוך את הילדות לחוויה הוא העובדה שכל יום אפשר ללמוד דברים חדשים. הצרה היא שבמקרים רבים, כאשר הלימוד הופך לחובה, קל לשכוח שלימוד יכול להיות מהנה, מרתק ומאתגר. במיוחד כאשר מדובר בילדים, החשיבות של שילוב בין צבירת ידע לבין משחק חשובה במיוחד.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 29/04/2013 lצפיות: 86

  ילדים בני כל הגילים אוהבים לשחק. למען האמת, עבור ילדים, כמעט כל דבר יכול לשמש כמשחק. במידה וניתן לשלב פעילויות משחקיות, ביחד עם שיפור מיומנויות שונות, הרי שכולם יצאו מרווחים.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> השכלה ביתיתl 18/03/2013 lצפיות: 327

  מעוניינים להכין את ילדכם לכיתה א' ? הוא מסרב בכל תוקף לשבת מול חוברת ועפרון ולכתוב שוב ושוב את אותם התרגילים המשעממים ? ובכן- לא פלא.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> השכלה ביתיתl 22/01/2013 lצפיות: 867

  אחד הדברים החשובים ביותר בתחום החינוך לגיל הצעיר הינו הקפדה על לימודים סדירים של המקצועות הבסיסיים הנלמדים בבית הספר. אם בעבר, נהוג היה לתת להעשיר את לימודי הילדים באמצעות דפי עבודה רגילים, הרי שבעידן המתקדם של שנות ה- 2000 ניתן למצוא דפי עבודה ממוחשבים כמעט בכל תחום כגון: לימודי שפה, אותיות, סיפורי תנ"ך, אנגלית ועוד.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> השכלה ביתיתl 22/01/2013 lצפיות: 704

  כיום הכנה לכיתה הראשונה של בית הספר היסודי יכולה להיות קלה יותר אם מגלים את מה שרשת האינטרנט יכולה להציע לנו. מציאת אתר אינטרנט איכותי יכולה לעשות את ההבדל בין הכנה חלקית או מקרטעת של הילד לבית הספר לבין הכנה מרתקת ואיכותית הרבה יותר שכוללת פעילויות, דפי עבודה ומשחקים חשובים כמו למשל משחק לונה פארק מעניין ודינאמי.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 14/11/2012 lצפיות: 167

  כולנו רואים כיצד בשנים האחרונות יש זליגה, אם אפשר לקרוא לזה כך, של פעילויות שונות מאלמנטים מוחשיים אל העולם הווירטואלי. מחשבים ורשת האינטרנט עשו מהפכה גדולה בעולם המודרני והם מדגישים לכל אחד כיצד אפשר לבצע פעילויות שונות כמו קניות, משחק, קריאה ועוד בצורה אחרת לגמרי ולהרגיש את הקדמה במלוא עוצמתה.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 30/10/2012 lצפיות: 895

  לימודים הם משהו מאוד משמעותי בחייו של כל אדם, והפעם הראשונה בחיים שלנו שאנחנו נכנסים למסגרת של לימודים, היא כמובן כאשר אנחנו מתחילים את כיתה א'. אם הילדים שלכם מתקרבים לשלב הזה, היום אתם יכולים לעשות הרבה מאוד דברים על מנת שתיתנו להם יסודות טובים ועל מנת שהם יתחילו את כיתה א' עם בסיס יותר טוב. מאוד לא פשוט להיכנס לכיתה א', כי הילד מרגיש שכל העולם שלו משתנה, כך שאם אתם יכולים לעשות להם הכנה לכיתה א' מבחינה לימודית, זה יכול לעזור לילדים שלכם מאוד.

  על ידי: דפי צביעהl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 02/10/2012 lצפיות: 993
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast