מהו הקשר המסתורי שבין השראה לבין אמונה בעצמך?

פורסם: 22/01/2013 |תגובות: 0 | צפיות: 63 | Share

‏יום חמישי, 06 בדצמבר 2012  

הצלחה

מהו הקשר המסתורי שבין השראה לבין אמונה בעצמך?

זה קרה לפני כמעט שבועיים, ביום שישי בצהריים. היינו כמה חברים בהופעה של מירי מסיקה ובאחד השירים חשתי פתאום התפרצות אדירה של השראה. יכולתי לחוש את האנרגיה המצמררת בכל תא ותא בגוף שלי. תוך שניות בודדות הרגשתי שרמת האמונה שלי בעצמי וביכולות שלי עלתה בכמה רמות. עוד לפני שהספקתי לגמרי לעקל את החוויה, מצאתי את עצמי אוחז בטלפון הנייד, פותח את רשימת הרעיונות וה"פתקים" שנמצאים שם ורושם, בזריזות ומבלי לחשוב, את המילים הבאות: "יש קשר שכדאי לבחון בין השראה לאמונה. הופעה, מוזיקה, גורמת לנו להאמין בעצמנו מחדש".

אז עברו כמעט שבועיים והנה אני כאן ועכשיו, כותב לכם את המאמר הזה, כדי לבחון יותר מקרוב את הקשר המסתורי הזה שבין השראה לאמונה. נשאלת השאלה: איך ייתכן שרק מעצם הצפייה וההאזנה במסגרת ההופעה של מירי, רמת האמונה שלי עלתה? הרי באותו זמן לא עשיתי שום פעולה שגרמה לי להאמין יותר בעצמי. לא פיתחתי שום מיומנות שבנתה את האמונה. גם לא אמרתי לעצמי 100 פעם כמה אני טוב ולא עשיתי הערכה מחודשת של הכישורים והיכולות שלי. לא נזכרתי בהישגי העבר, לא דמיינתי את עצמי מצליח להשיג הישג עתידי כלשהו וגם לא התגברתי על איזשהו פחד או אתגר. אז איך בכל זאת זה ייתכן?

כדי להקצין את המסתוריות של הקשר הזה אפילו יותר, אני אזכיר לכם שאני ומירי מסיקה בכלל לא נמצאים באותו ענף. יותר מזה, מעולם לא הייתי חובב מושבע של מוסיקה. אז מה קרה שם? מה הקשר בין הביצוע של מירי מסיקה לבין האמונה שלי בעצמי וביכולותיי?

כדי להבין את זה, אנחנו צריכים להתבונן עמוק יותר בדבר הזה שנקרא השראה (באנגלית: Inspiration). המילה השראה באנגלית טומנת בתוכה את צמד המילים: In Spirit, כלומר "בתוך הרוח". למה הכוונה? אותו פרץ של אנרגיה והתרוממות רוח שאותו תיארתי בתחילת המאמר, מסמל על התעלות נפשית. באותן שניות נשאבתי אל מעבר לגבולות התודעה הרגילה ולמעשה התעלתי מעל לחשיבה ולסביבה שבה האגו משחק. הועברתי לכמה שניות לסביבה אחרת, שאחד המונחים האהובים עלי כדי לתאר אותה הוא: "שדה הפוטנציאליות הטהורה".


השדה הזה הוא "המקום" שבו אנחנו חווים את אינסוף האפשרויות שלנו כבני אדם. חשוב מאוד לציין כי ברמה של השדה הזה אנחנו זוכים להבזקים של הטבע האמיתי שממנו אנחנו עשויים. כלומר, אנחנו פוגשים את "האני האמיתי" שהוא פוטנציאל טהור, כמו חומר גלם במצב הכי טהור ונקי שלו. עוד דבר שיש להדגיש כאן הוא שאותו "אני אמיתי", ברמה הזו שעליה אני מדבר כעת, הוא לא ייחודי, אלא משותף לכולנו. זהו הפוטנציאל האנושי ולא הפוטנציאל האישי. לכן, כשאני אומר שההופעה של מירי גרמה לי להאמין יותר ב-עצמי, אני לא מתכוון לעצמי המזויף (האגו) או לעצמי הייחודי שלי, אלא לעצמי ברמת המהות, שממנה אני וגם מירי מסיקה וגם אתם מורכבים. זה אגב מה שמסביר איך ייתכן שרק מעצם שהותי בהופעה, רמת האמונה שלי עלתה.

מה היה חלקה של מירי מסיקה בכך? בתור זמרת ואשת במה מנוסה, מירי ככל הנראה פיתחה את היכולת להביא משהו שהוא "לא מהעולם הזה" אל העולם הזה, דרך הערוצים הייחודיים לה (במקרה הזה: הקול שלה והכישרון המוזיקלי שלה). כלומר, באותם רגעים שהיא הייתה במיטבה (מה שנקרא באנגלית: Peak State), אותו פוטנציאל טהור ולא ייחודי שתיארתי קודם (אם תרצו, ניתן לקרוא לזה גם אלוהים), זרם החוצה אל הקהל דרך "הכלי" הייחודי (במקרה הזה: מירי).

מה היה החלק שלי בכך? בשל היותי נוכח ברמת קשב וערנות גבוהה, באותם רגעי שיא של מירי, הייתי פתוח מספיק בשביל להכיל, לקבל, להכיר ולזהות את אותו פוטנציאל טהור שזרם החוצה ממנה. מאחר והפוטנציאל הטהור הזה קיים גם בי, כמו בכל אדם, משהו בי הדהד עם הזרם המתקבל (כלומר, היה באותה תדירות רטט של אנרגיה). זה כמו שאתם מזהים אדם שאתם מכירים בתוך המון של אנשים. רק שבמקרה הזה מדובר כאן באותו הדבר. כלומר, הפוטנציאל הטהור שהגיעה מגרונה של מירי זיהה את עצמו בתוכי כשהצלילים הגיעו לאוזניי. ומה התוצאה? שיצאתי מההופעה כשאני מאמין יותר בעצמי וביכולות שלי.

ליתר דיוק...זה היה יותר כמו היזכרות במה שאפשרי עבורי ורענון של אמונתי ביכולות שלי. ככה שלאחר ההופעה יצאתי עם אמונה טרייה, חזקה ועדכניות יותר. אמונה זו היא אמונה טבעית ולא מלאכותית. היא צומחת בטבעיות כשאנחנו זוכים לחיבור מחודש עם הטבע האמיתי והבלתי מוגבל שלנו, אפילו אם את החיבור הזה חשנו רק למשך שניות בודדות.

אז מה המסקנות שלנו? לא מעט פעמים הדגשתי במאמרים קודמים ובסרטוני וידאו, את כוחה של השראה ואת התפקיד החשוב שיש לה בהקשר של הצלחה בחיים, ובכלל את חיוניותה של השראה בחיים בריאים, מספקים ומאושרים. אז אתם יכולים להתייחס לזה כעוד תזכורת חשובה שמזכירה לכם את הדבר שאני תמיד אומר: שאנחנו צריכים "להשרות את עצמנו בהשראה" על בסיס קבוע. ברמה הפרקטית זה אומר לפתח הרגלים שמבטיחים כניסה של השראה אל תוך לוח הזמנים והפעילויות שלנו. לדוגמא: אם אני מודע לכך ששהייה בטבע מעניקה לי השראה, אז אני מקפיד לשהות בטבע פעמיים או שלוש בשבוע כהרגל קבוע.

מעבר לאותה תזכורת בדבר חלקה החשוב של השראה בחייכם, תקוותי היא שלאחר קריאת המאמר הזה, יש לכם הבנה עמוקה יותר באשר למהותה של ההשראה ובנוגע לקשר בינה לבין האמונה שלכם בעצמכם וביכולות שלכם.

באהבה,
יואב זילכה

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/127169/מהו-הקשר-המסתורי-שבין-השראה-לבין-אמונה-בעצמך

  השאר תגובה למאמר זה

  גולן דרשן

  השם הכולל לכל האנשים החיים חיים בריאים הוא "האנשים המחוברים" אלו אנשים, שאינם חיים "סתם". הם מחוברים אינטואיטיבית לאיזו אידאה גבוהה על פיה הם חיים. אלו אנשים שהחליטו בהחלטה אמיצה, ללכת לאור האני מאמין שלהם.

  על ידי: גולן דרשןl רוחניות> העצמה אישיתl 20/09/2010 lצפיות: 53

  את ההצלחה, המימוש, הניצחון, אנחנו יכולים לחפש בכתובת הקרובה לנו ביותר- אצלנו ובתוכנו. אימרה יעודה ביותר מתוך עולם אומנויות הלחימה מדברת על כך שניצחון אמיתי וממשי הוא הניצחון של אדם על עצמו. משמעת עצמית, אמונה ביכולות, המוטיבציה- כל אלה הופכים את המצוינות להרגל, לשגרה של ההתנהלות שלנו ושל הבחירות שאנו עושים.

  על ידי: רוני שרףl אימון אישי - Coachingl 02/04/2009 lצפיות: 138
  אריאלה גלבינסקי

  "אם תרוקן את כיסך לתוך מוחך, אף אחד לא יוכל לגנוב ממך." אמר בנג'מין פרנקלין, אחת הדמויות היותר מוערכות בהיסטוריה של ארה"ב (זה שהתמונה שלו נמצאת על כל שטר של 100$). ועוד אמר "השקעה בידע תמיד משלמת את הריבית הגבוהה ביותר." החלטתי לשתף אותך מניסיוני בחודשים האחרונים בכל הקשור להצלחה, מהי הצלחה? ולמה לא כולם מצליחים? מה המצליחנים יודעים שאתה עדיין לא? יש משהו שהם יודעים שהוא אחר ממה שיודעים כולם, אחרת הם לא היו מצליחים. בוא נבדוק מה בכל זאת תוכל ללמוד מאלו שכבר עשו והצליחו

  על ידי: אריאלה גלבינסקיl אימון אישי - Coachingl 06/04/2009 lצפיות: 6,257
  גלעד גלבוע

  זהו החלק השני [ מתוך 3 חלקים]. מומלץ לקרוא החלק הראשון בטרם קוראים חלק זה. בחלק זה נעסוק ב:- מדריך לאוהבים, על אודות אהבה עצמית, אהבת האל.

  על ידי: גלעד גלבועl רוחניות> העצמה אישיתl 07/07/2009 lצפיות: 12,156
  גיל - קרקס בגיל

  ג'אגלינג כאימון שמתמידים בו יכול להיות דרך נהדרת ומהנה להתפתחות אישית והעצמה אישית. איך בוחרים סוג ג'אגלינג, מה היתרונות האישיים? הכל במאמר

  על ידי: גיל - קרקס בגילl רוחניות> העצמה אישיתl 13/02/2015
  ספריית ההצלחה

  אנשים רבים חושבים שמזל הוא מה שגרם למצליחנים להגיע לאן שהם הגיעו. הם חושבים שלהיוולד להורים עשירים משפיע על מידת ההצלחה בחיים, כמו שהם חושבים שמיקום גיאוגרפי משפיע עליו. הם חושבים שמזל הוא מה שמביא אנשים להצלחה והאמת היא שהם טועים ובגדול!

  על ידי: ספריית ההצלחהl רוחניות> העצמה אישיתl 09/02/2015
  חגית סימן-טוב

  דאגות מחלישות אותנו, אנחנו יודעים הן לא טובות לנו, ומצד שני אנחנו כמעט לא יכולים בלעדיהן. כי ההרגל הפך אותן לחלק מחיינו. אפשר להמעיט אותן בחיינו, דבר שיוסיף לאיכות החיים שלנו, וישפר את הבריאות שלנו. מי שמוכן לדמיין את חייו בלעדיהן, מוזמן לקרוא את המאמר הזה, המאמר מציע גם דרך להתמודד איתן ולהפחית את את מספרן בחיינו.

  על ידי: חגית סימן-טובl רוחניות> העצמה אישיתl 27/01/2015 lצפיות: 18

  חזרה בתשובה היא תהליך עמוק בנפש האדם הגורם למהפך עצום בחייו. ובדורנו דור אחרון לגלות וראשון לגאולה אנו עדים לתהליך מדהים של חזרה בתשובה ההולך וגובר ומתעצם.

  על ידי: שולמית שמידדעl רוחניות> העצמה אישיתl 03/11/2014 lצפיות: 27
  יואב ברנזון

  הבעיה הגדולה עם אושר היא שהוא דבר אישי מאוד ולכן נקבע על ידי כל אדם באשר הוא ולא כדבר מוחלט או כללי

  על ידי: יואב ברנזוןl רוחניות> העצמה אישיתl 24/10/2014 lצפיות: 14
  מיכל גזית

  אנחנו רוצים להצליח, ופוחדים להיכשל. אז איך זה שאנחנו יכולים לזכור הרבה מקרים בהם נכשלנו, וקשה לנו להיזכר מתי הרגשנו הצלחה

  על ידי: מיכל גזיתl רוחניות> העצמה אישיתl 09/09/2014 lצפיות: 24
  מיכל גזית

  כדי שמישהו ישלם לי את המשכורות ויאפשר לי ודאות ובטחון, היה עליי להקריב את הבחירה היומיומית בהתרגשות ויצירה, וזה היה מחיר כבד מדי. בחרתי בחיי אי ודאות, שמשמעותם היא הסכמה שלא לדעת את המשך הדרך ולאפשר לה להתגלות, מפתיעה ומרגשת בכל פעם מחדש

  על ידי: מיכל גזיתl רוחניות> העצמה אישיתl 09/09/2014 lצפיות: 22
  אריאלה פרינץ

  השכל רוצה שיניחו את דעתו כאן ועכשיו, לכן מחפש משהו להיאחז בו ומוכן לקבל גם דבר שקרי. האם יכולה להיות תשובה שכלית שאי פעם באמת תספק אותך?.... האם אתה חייב שתהיה לכל דבר תכלית סופית, או שהעשיה לשם עשיה היא מושלמת בפני עצמה.

  על ידי: אריאלה פרינץl רוחניות> העצמה אישיתl 08/08/2014 lצפיות: 24
  יואב זילכה

  בסוף המאמר הקודם ("מתי בפעם האחרונה בכית מהתרגשות חיובית?") הבטחתי לתת לכם תהליך פשוט שיסייע לכם לגלות מהן 5 התשוקות הגדולות ביותר שלכם. אז הנה אני עומד בהבטחה שלי...אני רוצה לחשוף בפניכם 3 שלבים פשוטים שיאפשרו לכם לצלול פנימה אל תוך הלב ולהבין מה אתם באמת רוצים מהחיים.

  על ידי: יואב זילכהl אימון אישי - Coaching> אימון להרגלי חיים בריאיםl 23/01/2013 lצפיות: 104
  יואב זילכה

  צפייה בטלוויזיה נחשבת לפעילות די נדירה בחיי, אלא אם כן מדובר בסרטים מעוררי השראה או בתוכניות ערכיות שניתן ללמוד מהן דבר או שניים. לאחרונה, מצאתי את עצמי עומד ומזיל דמעות בעודי צופה בילדים קטנים שמוציאים מעצמם קולות גדולים בבית הספר למוסיקה. איך אפשר שלא? אני לא יודע מה איתכם, אבל הלב שלי לא יכול לעמוד בפני כישרון טהור ותמימות של ילד שמבחינתו "הכל אפשרי" זה לא רק סיסמא או קלישאה.

  על ידי: יואב זילכהl אימון אישי - Coaching> אימון להרגלי חיים בריאיםl 23/01/2013 lצפיות: 34
  יואב זילכה

  כשהייתי בן 16 גיליתי תופעה מדהימה בעת שביליתי שעות רבות בעבודתי כאורז בסופרמרקט. כן כן, זו הייתה אחת העבודות הראשונות שלי. 3 פעמים בשבוע, לאחר שהלימודים הסתיימו, הייתי נוסע לסופרמרקט (שעד היום נמצא ברחוב ארלוזורוב בתל אביב), עומד ליד הקופאית ואורז לאנשים את המצרכים שלהם בשקיות. בהתחלה שנאתי את העבודה הזו, הגעתי מהר מאוד למסקנה שלאנשים יש הרבה הערות וזה כלל לא משנה על מה. אבל זו לא הייתה התופעה המדהימה שגיליתי...

  על ידי: יואב זילכהl רוחניות> רוחניות - כלליl 23/01/2013 lצפיות: 56
  יואב זילכה

  אתגרי החיים לא פוסחים על אף אחד. זאת למרות שאנחנו מאוד אוהבים להפוך אותם לבעיות אישיות ומיוחדות שיש רק לנו (זה עושה טוב לאגו שלנו). אבל המציאות היא שבמוקדם או במאוחר, כל אחד מאיתנו נאלץ להתמודד עם אתגרים מסוימים: אתגרים פיננסיים, אתגרים בריאותיים, אתגרים במערכות יחסים ועוד. אחת השאלות הפופולאריות ביותר של כל אותם אנשים יקרים שעולים על המסלול של צמיחה רוחנית, היא: "איך אפשר למצוא שלווה פנימית ולהישאר עם שלווה, תוך כדי התמודדות עם אתגרי החיים?"

  על ידי: יואב זילכהl רוחניות> רוחניות - כלליl 23/01/2013 lצפיות: 56
  יואב זילכה

  לפני מספר חודשים צפיתי בסרטון קצרצר של אחד המורים הרוחניים שהשפעתם עליי הייתה הגדולה והמשמעותית ביותר – אקהרט טול. בסרטון הזה רואים את אקהרט מקבל שאלה בכתב ממישהו שנחשף לתכנים שלו. השאלה הייתה: "איך זה מרגיש להיות אקהרט טול?" (במילים אחרות: כאדם מואר, כיצד אתה חווה את עצמך?). תשובתו החלה בכך שזה מאוד קשה לתאר מכיוון שאין יותר מדי מה לתאר. "יש פשוט תחושה של הכרה חובקת כל, איזשהו מרחב של מודעות, חלל...ישנה זהות חיצונית (צורה), אבל היא בפריפריה". ואז הוא סיים עם משפט שלדעתי ממחיש יותר מהכל את הת...

  על ידי: יואב זילכהl אימון אישי - Coaching> אימון להרגלי חיים בריאיםl 23/01/2013 lצפיות: 45
  יואב זילכה

  טיפות הגשם זולגות על החלון כמו דמעות, רוחות נושבות, רעמים וברקים, העצים זזים, העלים נושרים ואני מתבונן בכל זה ופתאום נזכר שגם לנו יש מזג אויר- מזג אויר פנימי. מחשבות, רגשות, תחושות, מצבי רוח – כל אלה הם ביטויים של אותו מזג אויר פנימי. ובדיוק כמו טבעו של מזג האוויר שבחוץ, כך טבעו של מזג האוויר שבפנים: ארעי, חולף, משתנה כל הזמן.

  על ידי: יואב זילכהl רוחניות> בודהיזםl 23/01/2013 lצפיות: 55
  יואב זילכה

  כמו שאדם אשר עומד לטבוע זקוק לאוויר, ככה אנחנו זקוקים להתעוררות. היום, עכשיו, בתקופה הזו, התודעה האנושית בשלה לכך יותר מתמיד. נדרשת מידה בסיסית של מודעות בשביל להבחין בסבל האנושי בכל מקום. כל עוד האגו מנהל את חיינו, ישנן שתי אפשרויות לסבול: האחת, כשאנחנו לא משיגים את מה שאנחנו רוצים. והשנייה, כשאנחנו משיגים את מה שאנחנו רוצים.

  על ידי: יואב זילכהl רוחניות> רוחניות - כלליl 23/01/2013 lצפיות: 30
  יואב זילכה

  אני בוהה בקיר הלבן שמעל למסך המחשב שלי ושואל את עצמי: "איך להתחיל את המאמר הזה?". מיד לאחר מכן אני נופל לתוך תהום... תודעה דוממת, ריקה, ללא צבעים, פתוחה, ללא כל ציפיות, ללא מחשבות, ללא עצמי. כמו אדם שלכמה רגעים שכח את "עצמו" וכל מה שהוא ידע וזכר, לפתע נשתכח ממנו. ואז מתוך הדממה עולה הפתעה בלתי צפויה. השיר של ניסים סרוסי: "אשליות" כאילו מתנגן בתוכי. "מעולה!" אני אומר לעצמי ומחייך, "כנראה שככה עלי להתחיל את המאמר הזה".

  על ידי: יואב זילכהl רוחניות> רוחניות - כלליl 23/01/2013 lצפיות: 96
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast