מיתוג עסקי – מיתוג עסק חדש או מיתוג מחדש לעסק קיים

פורסם: 28/07/2013 |תגובות: 0 | צפיות: 51 | Share

כל עסק חדש צריך למתג את עצמו לפני שהוא מתחיל לשווק את עצמו. אבל מיתוג הוא לא נחלתם של עסקים חדשים בלבד. כשמדובר בעסקים קיימים, ייתכן וגם הם יצטרכו לעשות מיתוג עסקי מחדש, במידה והמיתוג הקיים אינו תואם את השינויים שהתרחשו בקרב קהל הצרכנים.

לפני שנסביר על איך עושים מיתוג עסקי נכון, נסביר קצת על הדבר הזה שנקרא מיתוג. תהליך של מיתוג הינו תהליך שבו צריך להחליט מהם הערכים הרצויים של המותג, כלומר העסק. הערכים האלה הם המאפיינים הבולטים של העסק, כפי שהוא רוצה להתקבל בקרב קהל הצרכנים. בין מגוון המאפיינים אפשר למנות איכות ויוקרה. את המאפיינים הנבחרים והמתאימים עבור העסק ממירים למילים, צורות, צבעים וכו'. קחו לדוגמא את המותג Barbie- שם המותג אומר הכל, וגם הצבע שלו (ורוד). בעזרת ידע מקדים שלנו והתרבות בה אנו חיים, ברור לנו שמדובר במותג הפונה לילדות ומשווק, איך לא, בובות ברבי.

כל התהליך של המיתוג והמרה של הסממנים מתבצע תוך כדי שמכוונים את העסק לקהל היעד, כלומר עושים לעסק ולמוצרים שלו בידול והבחנה בהשוואה לעסקים אחרים.

אחת הסיבה לחשיבות התהליך של מיתוג העסק בצורה ברורה ומדויקת לקהל היעד היא העובדה שעליו מושתת פרסום העסק. פרסום עסק לא יכול להיעשות מבלי שיש מותג מגובש וברור. רק שהעסק עבר מיתוג מוצלח אפשר להתחיל לפרסם אותו, בהתאם לערכים שהמותג משדר. לדוגמא, h stern – מותג התכשיטים היוקרתי – משתמש בסלבריטי לצורכי פרסום. נכון להיום מדובר בקייטי הולמס. השימוש באישה שכזו, אישה חזקה, עצמאית ומצליחה, נותן למותג לא רק יוקרה אלא גם מקשר אותו להעצמה של נשים.

פרסום עסק מושפע מהמיתוג לא רק בצורה החזותית שלו – דוגמן/ית הבית, צבעי פוסטר, קטלוג וכדומה – אלא גם בדרכים שבהן המותג ישווק עצמו, או ליתר דיוק במקומות. מותג יוקרתי כמו h stern ירחיק לכם ויפרסם עצמו אף בשלטי חוצות ענקיים, שכן יש לו את התקציב לכך והוא מעוניין להגיע לקהל רחב של נשים שנמצאות בדרכים בדרכן לעבודה.

עסקים שרוצים למתג עצמם באופן הנכון, בהתאם לקהל היעד, כדאי שימצאו משרד פרסום מקצועי שיעשה את עבודת המיתוג וגם יבנה את מערך הפרסום. היתרון בשימוש במשרד פרסום הוא ההבנה את השוק ואת עולם הפרסום. לא משנה באיזה תחום העסק עושה ולמי הוא פונה, משרדי פרסום מנוסים ידעו לעשות מיתוג ופרסום נכונים ומתאימים.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/132121/מיתוג-עסקי-–-מיתוג-עסק-חדש-או-מיתוג-מחדש-לעסק-קיים

  השאר תגובה למאמר זה

  משרד פרסום הוא כל מה שעסק צריך, בפרט עסקים חדשים, כי הוא יכול לתת את כל השירותים הנחוצים לעסקים שרוצים להיכנס לתודעת הצרכנים, להישאר בה או להעצים אותה. הנה כמה מהשירותים הנבחרים של משרדי הפרסום.

  על ידי: zismanmichall פרסום ושיווק> פרסום ושיווק - כלליl 03/09/2013 lצפיות: 59

  בכדי לבנות מיתוג נכון עלינו לבנות קונספט מתאים לעסק ולקחת בחשבון את קהל היעד אליו מעוניין העסק לפנות. לדוגמא: חברת מוצרי חשמל המוכרת מותגי יוקרה פונה בדרך כלל לקהל יעד אמיד, לכן על מוצרי הפרסום והעיצוב הגרפי להיות כאלה שידברו לקהל זה. לכל קהל יעד ישנה "שפה עיצובית" אחרת המדברת אליו ולכן יש להתאים את המיתוג לקהל היעד כדי לגרום לו להגיע, לכל פרסום מטרה שונה ויש צורך לבנות קונספט מתאים באופן אישי עבור כל עסק. מהי מטרת המיתוג: מטרת המיתוג הנה ליצור שפה גרפית ייחודית לעסק אשר תבדל אותו משאר ...

  על ידי: איריס חן - סטודיו סיאןl פרסום ושיווק> מיתוגl 02/11/2011 lצפיות: 1,192
  אלי גולדמן

  אחת הדרכים שצוברות תאוצה בעולם הפרסום המודרני ובעיקר הויראלי הוא זה של פרסום גרילה. פרסום גרילה הינו פרסום בעל יעילות גבוהה בעיקר לעסקים קטנים או לכאלו שמחפשים כיצד לעשות רעש גדול בכסף קטן.

  על ידי: אלי גולדמןl פרסום ושיווק> מיתוגl 28/01/2014 lצפיות: 58
  מוני מרדכי

  שיווק עו"ד או רו"ח מה לעשות כדי לקדם את העסקים. המאמר ישרטט קווים לשיווק נכון של משרדי עורכי דין ורואי חשבון.

  על ידי: מוני מרדכיl תקשורת ועיתונות> יחסי ציבורl 03/01/2008 lצפיות: 1,588
  איציק להב

  האם ניתן להמשיך ולנהל עסק קטן במציאות הכלכלית של היום? כיצד יכול העסק הקטן לשרוד? האם "דג קטן" יכול לשרוד בבריכה של "כרישים"? איציק לנהב מחבר הספר "מניצוצות ללהבה", מסביר שניתן.

  על ידי: איציק להבl עסקים> ניהולl 01/05/2010 lצפיות: 4,719
  קרן שביט

  מי לא היה רוצה להגדיל את נתח הלקוחות שלו, לאתר אותם בקלות ולהבין מה הם באמת רוצים לקנות. במאמר שלפניכם תמצאו כלים שימושיים לאתר את הלקוח הבא שלכם, לנתח את הצרכים והרצונות שלו ולמכור לו את המוצר או השירות שלכם במינימום תקציב פרסום ובמקסימום אפקטיביות.

  על ידי: קרן שביטl פרסום ושיווק> שיווק ואסטרטגיהl 15/01/2011 lצפיות: 116
  אושרי מורד

  אז סוף סוף עשיתם רווח בעסק שלכם? מה עושים איתו? על מה משקיעים אותו? - בית הספר למיליונרים - הצלחה פיננסית באמצעות השכלה פיננסית מגיש מאמר שיעזור לכם להחליט כיצד להשקיע את הרווחים מהעסק שלכם. בהצלחה.

  על ידי: אושרי מורדl עסקים> אסטרטגיהl 31/12/2007 lצפיות: 275

  במאמר זה ננסה לענות על שאלות כמו- מהי ההדפסה בסובלימציה, למה להדפיס בסובלימציה ולמי היא מתאימה

  על ידי: שחרl פרסום ושיווק> מיתוגl 25/02/2015 lצפיות: 11

  אם יש לכם תחושה כי לוגו של בית העסק זקוק לרענון או עיצוב מחדש אתם כנראה צודקים, בעל העסק הוא אשר מכיר את העסק שלו ואת המתרחש בו טוב מעולם. עיצוב לוגו חדש יסמל את תחילת תקופת הפריחה והפיתוח העסקי.

  על ידי: שמעון סמולנסקיl פרסום ושיווק> מיתוגl 30/12/2014 lצפיות: 20

  בעלי עסקים הבוחרים שקיות אל בד נהנים ממוצרי אריזה איכותיים, לקוחות מרוצים יותר, תדמית חיובית וגם אפשרות לתרום לשמירה על איכות הסביבה. שקיות בד הן שקיות המתאימות לשימושים חוזרים של הלקוח.

  על ידי: שמעון סמולנסקיl פרסום ושיווק> מיתוגl 27/12/2014 lצפיות: 15

  עיצוב נכון של שקיות ממותגות הוא השקעה ארוכת טווח, אותן שקיות תוכלנה ללוות את בית העסק במשך שנים רבות ולהפוך לסמל של המותג.

  על ידי: שמעון סמולנסקיl פרסום ושיווק> מיתוגl 20/09/2014 lצפיות: 23
  חן חיים בכר

  עלינו המעצבים להתעלות על החזון של הלקוח שלנו. לכל מעצב יש את הקו שלו, את האופי שלו והתכונות האישיות אותם הוא מביא עמו לכל יצירה. כל מעצב עובר תהליכים שונים עד להגעת היצירה המושלמת בשביל לפצח את הבריף שניתן לו לפרויקט שאליו הוא ניגש. אך על מנת שגם אנו כמעצבים וגם הלקוחות שלנו יבינו את ההגדרות למגוון המושגים בהם אנו משתמשים, הבאתי מגוון פרשנויות לכך.

  על ידי: חן חיים בכרl פרסום ושיווק> מיתוגl 31/08/2014 lצפיות: 11
  חן חיים בכר

  כאשר אנחנו פותחים עסק חדש או חברה חדשה, אחד הדברים הראשונים בתכנון ובניית העסק הוא למעשה יצירת הזהות הרצויה לנו לעסק והגדרת קהל המטרה של המוצר שלנו. תהליך בניית הזהות העסקית נקרא למעשה מיתוג עסקי והוא חלק מהותי באסטרטגיית הצמיחה של כל עסק או חברה. המיתוג העסקי נבנה בכדי לספק ערך מוסף בשרשרת השיווק ויצירת העדפה של לקוחות פוטנציאליים למוצר. אם כך, מה הם בעצם השלבים בתהליך בניית המיתוג לעסק?

  על ידי: חן חיים בכרl פרסום ושיווק> מיתוגl 31/08/2014 lצפיות: 19

  ברשימת הפרמטרים החשובים להצלחת חברה, עסק, מוצר וכדומה, נושא המיתוג מקבל מעמד גבוה במיוחד. למיתוג יעיל ומדויק יכולת השפעה מאגית כמעט על נתוני המכירות ורווחיותה של החברה. וכפועל יוצא של עניין זה, בחירת סטודיו למיתוג היא, לעיתים קרובות, בחירה בין הצלחה לכישלון.

  על ידי: דניl פרסום ושיווק> מיתוגl 07/06/2014 lצפיות: 35
  אליחי רובין

  את צמידי הסיליקון תוכלו למצוא במגוון צבעים ודוגמאות, תוכלו להדפיס עליהם, הם יהיו עמידים לאורך שנים ולא יגרמו לאלרגיות.

  על ידי: אליחי רוביןl פרסום ושיווק> מיתוגl 12/05/2014 lצפיות: 94

  אם המחשב שלכם סובל מבעיות חומרה או בעיות תוכנה, הפתרון הטוב ביותר עבורו ועבורכם הוא לקחת אותו לטכנאי מחשבים מקצועי שייתן למחשב את הטיפול הנדרש והטוב ביותר.

  על ידי: מיכלl מחשבים וטכנולגיה> מחשבים נייחים וניידיםl 18/08/2014 lצפיות: 23

  בשנים האחרונות נראה שהרבה אנשים, בעיקר זוגות צעירים, עוברים לגור בנהריה. עם ריבוי של עסקים בנהריה והיצע מקומות עבודה בעיר ובסביבתה, בהחלט יש סיבה טובה לעבור לעיר ולהשתקע בה.

  על ידי: מיכלl עבודה וקריירה> עבודה וקריירה - כלליl 17/08/2014 lצפיות: 21

  גני ילדים בנהריה הם אחת הסיבות בגללן הרבה משפחות עם ילדים בוחרות לעזוב אזורים מרכזיים ולעבור לגור בנהריה. אם אתם עומדים לעבור לשם, הנה כמה טיפים לבחירת גן הילדים המתאים.

  על ידי: מיכלl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 17/08/2014 lצפיות: 22

  צילום תדמית הוא חשוב לעסק כיוון שהוא מציג את העסק באור חיובי, בהתאם למסרים שאתם רוצים להעביר כמובן. אם אתם רוצים את התוצאה הכי טובה, הנה מידע על כל ההכנות לפני.

  על ידי: מיכלl אומנות> צילוםl 08/07/2014

  יש לכם בית קרקע עם חצר פרטית? רוצים מקום מפלט מהחום הגדול של חודשי הקיץ? בריכות שחייה אינטקס יתנו לכם ולכל בני הבית את הפתרון המושלם, עם בטיחות ועמידות לאורך זמן. אך חשוב לדעת איך לתחזק אותן...

  על ידי: מיכלl בית וצרכנות> בית - כלליl 08/06/2014 lצפיות: 49

  המחשב איטי או שהוא כבר לא יכול לספק את הצרכים שלכם? שדרוג המחשב על ידי טכנאי מחשבים בקריות יוכל לעזור לכם לטפל בכל הבעיות ולהפוך את המחשב למכונה שימושית ויעילה עבורכם לאורך זמן.

  על ידי: מיכלl מחשבים וטכנולגיה> מחשבים נייחים וניידיםl 20/05/2014 lצפיות: 40

  דוגמנות הוא מקצוע לא קל, אבל יש בו אתגר והרבה עניין. מי מכן שאוהבת אופנה ויש לה את הנתונים הפיזיים הנחוצים למקצוע ומוכנות לעבוד קשה כדי להיות דוגמניות עובדות ומקצועיות, מוזמנות למצוא סוכנות שתייצג אתכן.

  על ידי: מיכלl עבודה וקריירה> עבודה וקריירה - כלליl 02/04/2014 lצפיות: 550

  רוצים לנפוש בחו"ל ובזול? רוצים חופשה עירונית ביעד פופולארי? נופש בפראג הוא המושלם עבורכם!

  על ידי: מיכלl נופש ותיירות> יעדים בעולםl 31/03/2014 lצפיות: 53
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast