הזמנה לדין וכתב אישום - תעבורה

07/02/2007 • על ידי • 18,460 צפיות

כתב אישום - הזמנה לדין וייצוג בבית המשפט לתעבורה

כדאי לנהג אשר קיבל הזמנה לדין או כתב אישום להעריך את העונש הצפוי לו במידה ויורשע בבית המשפט לתעבורה. הערכת העונש נעשית תוך התייחסות למצבו האישי, הכלכלי, חשיבות השימוש ברכב, נסיבות העבירה, ראיות קיימות וסעיפי האישום. מומלץ להיוועץ בעורך דין בעל ניסיון בדיני התעבורה וייצוג בבתי המשפט וזאת לצורך חשיבה אסטרטגית על ההגנה האפשרית והראויה לאור הנתונים שצויינו.

נהג אשר קיבל הזמה לבית המשפט לתעבורה ברוב המקרים לא ידע את סיכוייו לנצח בתיק או מתי נמצא הוא בסכנת הרשעה ושלילה לטווח ארוך. לעיתים הנהג יכול לצאת זכאי גם אם נראה לו כי הראיות מוצקות וברורות ולעיתים ההיפך, כלומר מורשע למרות היותו משוכנע בחפותו.

עורך דין בתעבורה יידע להעריך את סיכוייך היטב. ניתוח חומר החקירה, תשאול הנהג יביא במקרים מסויימים למציאת פגם כלשהו אשר יכול לגרום לזיכוי מוחלט. לדוגמא באם נמצא פגם בצילום ע"י מצלמת מהירות או סדר פעולות השוטר בשימוש מד הלייזר וכ'.

לרוב באם יתגלה פגם כלשהו יזוכה הנהג ולכן מומלץ להיוועץ בעורך דין להערכת סיכויים.

עלות עורך דין - הנהג צריך לעשות חשבון, באם תתקבל שלילה לתקופה כלשהי, מהן העלויות שיגרמו עקב פסילת הרישיון. זאת בהשוואה לעלות שכר טרחת עורך דין אשר לרוב הרבה יותר זול משכר עבודה של מספר חודשים.

עורך דין בתעבורה יינסה להגיע להסכמה עם התביעה כי ישנם גורמים רבים אשר בגינן צריך להקל על הנהג אם בסעיפי כתב אישום ואם בהסדר ( פשרה ). בכל מקרה נסיונו של עורך דין יביא לתוצאות טובות מאדם ללא כל ניסיון.

חשוב לדעת - בכל מקרה של הזמנה לדין, רשאית משטרת ישראל לשלול את רשיון הנהיגה של הנהג באורח מיידי ל- ‎30 יום, זאת כאקט מנהלי המונע מנהג מסוכן להמשיך לנהוג.

המידע באדיבות אתר המשפט לאזרח - באתר מידע משפטי רב בנושאי תעבורה, נהיגה בשכרות, עורכי דין ועוד.
http://www.hov.what2do.co.il

אודות כותב המאמר

מידע משפטי

באדיבות www.lawguide.co.il

מדריך עורכי דין