הזמנה לדין וכתב אישום - תעבורה

פורסם: 07/02/2007 | צפיות: 18,449 | Share

כתב אישום - הזמנה לדין וייצוג בבית המשפט לתעבורה

כדאי לנהג אשר קיבל הזמנה לדין או כתב אישום להעריך את העונש הצפוי לו במידה ויורשע בבית המשפט לתעבורה. הערכת העונש נעשית תוך התייחסות למצבו האישי, הכלכלי, חשיבות השימוש ברכב, נסיבות העבירה, ראיות קיימות וסעיפי האישום. מומלץ להיוועץ בעורך דין בעל ניסיון בדיני התעבורה וייצוג בבתי המשפט וזאת לצורך חשיבה אסטרטגית על ההגנה האפשרית והראויה לאור הנתונים שצויינו.

נהג אשר קיבל הזמה לבית המשפט לתעבורה ברוב המקרים לא ידע את סיכוייו לנצח בתיק או מתי נמצא הוא בסכנת הרשעה ושלילה לטווח ארוך. לעיתים הנהג יכול לצאת זכאי גם אם נראה לו כי הראיות מוצקות וברורות ולעיתים ההיפך, כלומר מורשע למרות היותו משוכנע בחפותו.


עורך דין בתעבורה יידע להעריך את סיכוייך היטב. ניתוח חומר החקירה, תשאול הנהג יביא במקרים מסויימים למציאת פגם כלשהו אשר יכול לגרום לזיכוי מוחלט. לדוגמא באם נמצא פגם בצילום ע"י מצלמת מהירות או סדר פעולות השוטר בשימוש מד הלייזר וכ'.

לרוב באם יתגלה פגם כלשהו יזוכה הנהג ולכן מומלץ להיוועץ בעורך דין להערכת סיכויים.

עלות עורך דין - הנהג צריך לעשות חשבון, באם תתקבל שלילה לתקופה כלשהי, מהן העלויות שיגרמו עקב פסילת הרישיון. זאת בהשוואה לעלות שכר טרחת עורך דין אשר לרוב הרבה יותר זול משכר עבודה של מספר חודשים.

עורך דין בתעבורה יינסה להגיע להסכמה עם התביעה כי ישנם גורמים רבים אשר בגינן צריך להקל על הנהג אם בסעיפי כתב אישום ואם בהסדר ( פשרה ). בכל מקרה נסיונו של עורך דין יביא לתוצאות טובות מאדם ללא כל ניסיון.

חשוב לדעת - בכל מקרה של הזמנה לדין, רשאית משטרת ישראל לשלול את רשיון הנהיגה של הנהג באורח מיידי ל- ‎30 יום, זאת כאקט מנהלי המונע מנהג מסוכן להמשיך לנהוג.

המידע באדיבות אתר המשפט לאזרח - באתר מידע משפטי רב בנושאי תעבורה, נהיגה בשכרות, עורכי דין ועוד.
http://www.hov.what2do.co.il

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 2 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/1334/הזמנה-לדין-וכתב-אישום-תעבורה

  השאר תגובה למאמר זה

  בישראל אין התיישנות על קנסות תעבורה. סעיף 62 לפקודת התעבורה מפורש ע"י רשויות המדינה כך שההתיישנות על כל קנסות התעבורה, ללא יוצא מן הכלל, הינה 10 שנים.במאמר זה אציג בפניכם כיצד פירוש נכון של סעיף 62 מוביל למסקנה ברורה כי ההתישנות על מרבית קנסות התעבורה הינה 3 שנים ולא 10.

  על ידי: בר אל ירון, עורך דיןl חוק ומשפט> דיני תעבורהl 02/07/2007 lצפיות: 328,388 lתגובות: 1
  ד"ר אבי זלבה

  האישום: כתב האישום שהוגש כנגד הנאשם מייחס לו עבירה של נהיגה בשכרות, עקב סירובו למסור דגימת אויר במכשיר הינשוף, בניגוד לסעיפים 62(3), 64ב ו- 64ד(א) לפקודת התעבורה [נוסח חדש], התשכ"א - 1961.

  על ידי: ד"ר אבי זלבהl חוק ומשפט> דיני תעבורהl 21/09/2009 lצפיות: 4,887
  עו"ד שלמה מזרחי משא בטוח בע"מ

  דוחות תנועה רישום דו"ח תנועה לנהג שעבר עבירה ע"י השוטר ניתן במס' אפשרויות על פי החוק. אפשרות ראשונה הינה רישום דוחות תנועה על עבירות קלות, בגינן יינתן קנס ולנהג זכות לבקש להישפט על מנת להוכיח כי לא עבר עבירת תנועה זו.

  על ידי: עו"ד שלמה מזרחי משא בטוח בע"מl חוק ומשפט> דיני תעבורהl 11/05/2010 lצפיות: 863

  לצערנו, כמעט כל נהג נתקל בימי חייו במקרה הטוב בדו"ח תנועה הידוע יותר בכינוי דו"ח משטרה, ובמקרה הפחות נעים בהזמנה לדין ואף בכתב אישום שכנגדו בבית משפט לתעבורה. אנו החלטנו שיש מקום לפורטל מקיף וממצה שידון אך ורק בנושא מהירות מופרזת וינסה לספק את כל המידע החשוב והרלבנטי שחייבים לדעת. ראשית נפתח במדריך המלא והמקיף לנאשם בעבירות תנועה ובו פירוט מקיף של נושא דו"חות מהירות בפרט ונהיגה במהירות מופרזת בכלל. בד"כ אנו נקבל דו"ח מהירות באופן ידני משוטר שעצר אותנו לאחר שהבחין בעבירה או במשלוח בדואר רשום

  על ידי: אבי בן-ארי,עו"דl חוק ומשפטl 09/06/2010 lצפיות: 2,720

  פתח דבר בחלק א' של מאמר הסקירה המשפטית בנושא התיישנות דוחות חניה, הבאתי לידיעתכם את הדין הקיים בכל הנוגע להתיישנות העבירה ולדין הקיים בעניין זה. בחלק ב' של המאמר אביא את הסקירה המשפטית הנוגעת להתיישנות העונש המוטל בגין העבירה. נושא זה הינו ברור יותר ואף קצר יותר. גם במאמר זה (חלק ב), אנסה להעניק כלים לציבור להתמודד עם דרישות גביה שאינן חוקיות, ואשר נועדו להעשיר את קופות הרשויות המוניציפאליות (לרוב).

  על ידי: יהונתן כרמון, עו"דl חוק ומשפט> חוק ומשפט - כלליl 15/11/2009 lצפיות: 1,522

  חוק הירושה קובע מה יקרה במותו של אדם באם לא השאיר אחריו צוואה. למשל, באם הותיר נפטר במותו אישה וילדים, האישה תקבל מחצית מנכסיו ו/או זכויותיו של הנפטר וילדיו יקבלו את המחצית השנייה.

  על ידי: שני ליבמןl חוק ומשפטl 30/06/2014 lצפיות: 11
  משרד עורכי דין מלכא ושות'

  תביעה למשרד הביטחון להכרת זכות כנכה מורכבת משני שלבים עיקריים: האחד הגשת התביעה ובירורה ע"י קצין התגמולים, והאחר, ככל שקצין התגמולים מאשר קשר סיבתי בין הליקוי / נכות לבין השירות הצבאי.

  על ידי: משרד עורכי דין מלכא ושות'l חוק ומשפטl 11/03/2014 lצפיות: 52

  לאחרונה, התקבלה תביעה שהוגשה ע"י חברת Puma, בעלת סימן מסחר רשום (דמות חתול מקפץ), נגד חברת סיטי ווש, המייבאת פריטי לבוש בהם מוטבע חתול מקפץ בשם טיגריס. חברת Puma טענה כי השימוש בחתול מקפץ על מוצרי סיטי ווש, מהווה הפרת סימן מסחר של Puma. בית המשפט קיבל את טענת פומה ונתן צו מניעה קבוע לפיו סיטי ווש תחדל ותימנע, כעת ובעתיד מכל עיסוק מסחרי במוצרים המפרים, ובכל מוצר הנושא את דמות החתול המקפץ בו עשתה שימוש. כמו כן, נתן צו להשמדת המוצרים המפרים שנתפסו על ידי רשות המכס.

  על ידי: עו"ד גיל נדל, עו"ד מורן עוזl חוק ומשפטl 16/01/2014 lצפיות: 46

  לאחרונה, דחה בית המשפט השלום בקשה של חברות ביטוח וברוקר לבטל את צירופם כנתבעים לתביעה נזיקית שהוגשה בישראל בגין נזק למטען. חברת הביטוח והברוקר, שהיו חלק מן הנתבעים, טענו כי קיימת תניית שיפוט ייחודית לבית המשפט באנגליה ויש לכבדה. בית המשפט בחן כל כלל נסיבות המקרה וקבע כי אין לכבד את התנייה וכי גם התביעה נגד נתבעות אלה, תידון בישראל ולא באנגליה, על אף תניית השיפוט הייחודית.

  על ידי: עו"ד גיל נדל, עו"ד מורן עוזl חוק ומשפטl 16/01/2014 lצפיות: 96

  בהחלטה שניתנה לאחרונה, דחה בית משפט השלום בתל אביב טענה של חברה זרה וקבע כי הדיון בתביעה בגין נזק למטען אשר הובל מארצות הברית ליוון, יתקיים בישראל. החברה הזרה טענה, בין היתר, כי כתב התביעה נמסר לגורם בישראל שלא מהווה מורשה שלה, אך בית המשפט דחה את הטענות.

  על ידי: עו"ד גיל נדל, עו"ד מורן עוזl חוק ומשפטl 16/01/2014 lצפיות: 37

  לאחרונה, קיבל בית משפט השלום בחיפה בקשה של חברת הובלות איטלקית לעיכוב ההליכים נגדה בתביעה שהגיש נגדה יבואן בישראל בגין נזק למטען. ההליכים עוכבו בשל תניית שיפוט זר הקבועה בשטר המטען. חברת ההובלות האיטלקית טענה כי שטר המטען קובע כי בכל מחלוקת בין הצדדים הסמכות לדון תהיה לבית המשפט בורונה באיטליה, ולפיכך אין לבית המשפט בארץ סמכות לדון בתובענה בדבר הנזקים שנגרמו למטען בדרכו לארץ. בית המשפט קיבל את הטענה ועיכב את ההליכים המשפטיים נגדה.

  על ידי: עו"ד גיל נדל, עו"ד מורן עוזl חוק ומשפטl 16/01/2014 lצפיות: 49

  לאחרונה, התקבל ערעורו של יצואן אשר תבע פיצויים מהמשלח הבינלאומי בשל איחורים בהגעת סחורה חקלאית ליעדה וריקבונה בשל כך. בית משפט השלום, אשר הכריע בתביעה בחודש מרץ 2013, דחה את תביעת היצואן משום שלטעמו הוא נכשל בהוכחת הקשר שבין התרשלות המשלח לבין הנזק שנגרם לסחורה. בית משפט השלום קבע כי היצואן לא הצליח להוכיח שהסחורה נשלחה ליצוא כשהיא במצב טוב וכי הנזק נגרם דווקא בשל ההובלה.

  על ידי: עו"ד גיל נדל, אור כהן ששוןl חוק ומשפטl 16/01/2014 lצפיות: 102

  לאחרונה, נדחתה בקשת חברה להורות על ביטול פסק בוררות שניתן במחלוקת בינה לבין חברת שילוח בינלאומי ועמילות מכס. החברה טענה כי הבורר התעלם מראיות מסוימות שהוצגו בפניו ופסק בניגוד לדין, אך בית המשפט דחה את הטענות ואישר את פסק הבורר. בית המשפט קבע כי הבורר פעל כהלכה במסגרת המתווה שהוסדר לו על ידי הצדדים ולא סטה ממנו.

  על ידי: עו"ד גיל נדל, עו"ד מורן עוזl חוק ומשפטl 16/01/2014 lצפיות: 49

  כיצד נקבע שכר טרחתם של כונסי נכסים, שמונו לצורך מימוש הליכים של ההוצאה לפועל ...

  על ידי: מידע משפטיl חוק ומשפט> אזרחיl 15/01/2010 lצפיות: 3,802

  האם טענת אמת דיברתי מספקת הגנה בתביעת לשון הרע? באלו מקרים יקבל בית המשפט את גרסתו של הנתבע בהוצאה דיבה ...

  על ידי: מידע משפטיl חוק ומשפט> חוק ומשפט - כלליl 07/01/2010 lצפיות: 108

  זוגות רבים מתגרשים על מנת להינשא בשנית, לאחר שקשר הנישואין ויחסי האישות עם בן הזוג הראשון תם זה מכבר.

  על ידי: מידע משפטיl חוק ומשפט> דיני משפחהl 07/12/2009 lצפיות: 103

  מהם היתרונות הפסיכולוגיים של משמורת משותפת?

  על ידי: מידע משפטיl חוק ומשפט> דיני משפחהl 06/12/2009 lצפיות: 97

  מינוי מומחה רפואי לאחר תאונת דרכים, דוגמא למקרה קלאסי ...

  על ידי: מידע משפטיl חוק ומשפט> נזיקין ורשלנות רפואיתl 24/11/2009 lצפיות: 296

  כיצד עורך דין פלילי יקל בעונשו של נאשם בעבירת סחר בסמים מסוג אמ.די.אמ.איי לישראל. זאת ועוד במאמר הבא ...

  על ידי: מידע משפטיl חוק ומשפט> דין פליליl 10/11/2009 lצפיות: 85

  אז מה חדש בפוקולטות השונות? מה נקבע בתכנית החדשה של לשכת עורכי הדין ...

  על ידי: מידע משפטיl חוק ומשפט> חוק ומשפט - כלליl 21/10/2009 lצפיות: 174

  סקירה קצרה אודות אפשרויות הכיסויים בפוליסת ביטוח בריאות

  על ידי: מידע משפטיl ביטוח> ביטוח בריאותl 06/09/2009 lצפיות: 220
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast