דפי צביעה לילדים

13/07/2008 • על ידי • 14,938 צפיות

ילדים קטנים לומדים לצייר ולצבוע בדרך כלל באופן הדרגתי. תחילה קשקושים פשוטים דרך ציורים פשוטים וכלה בציורים של ממש. תחנת ביניים היא צביעה של דפי צביעה שמשמשת כלי נהדר לרכישת כישורים בסיסיים וטכניקות שיעזרו לילד בהמשך.
דרך צביעת שטחים בדפי הצביעה הילד לומד לשמור על המסגרת (לא לצאת מהקוויים), לחלק תמונה למספר חלקים ולהתייחס לכל אחד בנפרד על מנת ליצור מכלול, ללמוד צורות ומבנים בסיסיים החל מציורים פשוטים (מספר,פרי מאכל וכו...) ועד לצביעת ציורים שלמים. רמת הקושי נעה בין ציור המורכב מקו חיצוני אחד ועד לתמונה של ממש המורכבת ממספר גדול של תאים. ניתן לצבוע במגוון של אמצעים כטושים,צבעי פסטל או גואש, מרקרים מדבקות וכל כלי זמין אחר.
ניתן למצוא היום דפי צביעה בכל נושא אפשרי החל כאמור מדמויות פשוטות של מספרים ואותיות ועד דמויות פופולאריות מסדרות וסרטים קלאסיים, גם דפים בנושאים כהיסטוריה דת ומסורת קלים להשגה בעולם הדיגיטאלי. עם חדירת האינטרנט ואפשרויות ההדפסה המצויות בכל בית או משרד ניתן למצוא בקלות אפשרויות למגוון אין סופי של דפי צביעה המתאימים לכל גיל ובכל נושא מבוקש.
שימוש בדפי צביעה הוא כלי נהדר לפעילות עם ילדים בבית ומתאים גם להפעלת מספר גדול יחסית של ילדים בו זמנית. כל מה שנדרש הוא מספר מתאים של אמצעי ציור וצביעה ומספר גדול מספיק של דפים.
ניתן ליצור ממש סיפורים שלמים ברצף כרונולוגי ולשלב על ידי זאת גם מסרים שאותם רוצים להעביר לילדים כמו כאמור היסטוריה, דת ומסורת ועוד.
נושא ההכוונה והחניכה הוא כמובן חשוב ומתן חיזוק חיובי לילד הוא מרכזי בתהליך לימוד הציור והצביעה. ילד יכול לחוש תסכול עז מאי הצלחה וחשוב ללמד אותו את הסבלנות והמשמעת הנדרשים על מנת ליהנות ולהצליח ליצור ציורים ודפי צביעה יפים. הקלות והמחיר הנמוך יחסית מאפשרים להתחיל כל תמונה מחדש ובכל להפחית את התסכול מחוסר הצלחה במיוחד בהתחלה. בנוסף דפי צביעה לילדים יכולים להועיל גם לכל דבר.

אודות כותב המאמר

אור סול

דפי צביעה לילדים