דפי צביעה לילדים

פורסם: 13/07/2008 |תגובות: 0 | צפיות: 14,884 | Share

ילדים קטנים לומדים לצייר ולצבוע בדרך כלל באופן הדרגתי. תחילה קשקושים פשוטים דרך ציורים פשוטים וכלה בציורים של ממש. תחנת ביניים היא צביעה של דפי צביעה שמשמשת כלי נהדר לרכישת כישורים בסיסיים וטכניקות שיעזרו לילד בהמשך.
דרך צביעת שטחים בדפי הצביעה הילד לומד לשמור על המסגרת (לא לצאת מהקוויים), לחלק תמונה למספר חלקים ולהתייחס לכל אחד בנפרד על מנת ליצור מכלול, ללמוד צורות ומבנים בסיסיים החל מציורים פשוטים (מספר,פרי מאכל וכו...) ועד לצביעת ציורים שלמים. רמת הקושי נעה בין ציור המורכב מקו חיצוני אחד ועד לתמונה של ממש המורכבת ממספר גדול של תאים. ניתן לצבוע במגוון של אמצעים כטושים,צבעי פסטל או גואש, מרקרים מדבקות וכל כלי זמין אחר.
ניתן למצוא היום דפי צביעה בכל נושא אפשרי החל כאמור מדמויות פשוטות של מספרים ואותיות ועד דמויות פופולאריות מסדרות וסרטים קלאסיים, גם דפים בנושאים כהיסטוריה דת ומסורת קלים להשגה בעולם הדיגיטאלי. עם חדירת האינטרנט ואפשרויות ההדפסה המצויות בכל בית או משרד ניתן למצוא בקלות אפשרויות למגוון אין סופי של דפי צביעה המתאימים לכל גיל ובכל נושא מבוקש.
שימוש בדפי צביעה הוא כלי נהדר לפעילות עם ילדים בבית ומתאים גם להפעלת מספר גדול יחסית של ילדים בו זמנית. כל מה שנדרש הוא מספר מתאים של אמצעי ציור וצביעה ומספר גדול מספיק של דפים.
ניתן ליצור ממש סיפורים שלמים ברצף כרונולוגי ולשלב על ידי זאת גם מסרים שאותם רוצים להעביר לילדים כמו כאמור היסטוריה, דת ומסורת ועוד.
נושא ההכוונה והחניכה הוא כמובן חשוב ומתן חיזוק חיובי לילד הוא מרכזי בתהליך לימוד הציור והצביעה. ילד יכול לחוש תסכול עז מאי הצלחה וחשוב ללמד אותו את הסבלנות והמשמעת הנדרשים על מנת ליהנות ולהצליח ליצור ציורים ודפי צביעה יפים. הקלות והמחיר הנמוך יחסית מאפשרים להתחיל כל תמונה מחדש ובכל להפחית את התסכול מחוסר הצלחה במיוחד בהתחלה. בנוסף דפי צביעה לילדים יכולים להועיל גם לכל דבר.

שאלות ותשובות

200 תווים שנותרו
שאל שאלה
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/14266/דפי-צביעה-לילדים

  השאר תגובה למאמר זה

  כאשר אנחנו שולחים את הילדים שלנו לבית הספר אנחנו רוצים שהם ייהנו מהלימודים וילמדו דברים משמעותיים. לא כל למידה מתבצעת דרך ספרים או שיעורים בכיתה. אם אנחנו רוצים שהילדים שלנו ילמדו למידה משמעותית אנחנו יכולים לארגן להם הרצאות מעניינות.

  על ידי: נדבl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 02/09/2014 lצפיות: 13
  ורד עצמון

  מצויינות? לא מה שחשבתם... מהי מצויינות? מי התלמידים ש"זוכים" להכלל בקטגוריה זו? ומה הסיכוי של הילד שלכם לקבל תעודת מצויינות? האם ילדים עם קשיי למידה שונים יצליחו אי פעם לזכות בתעודת מצויינות? ומהן ההשלכות של תפיסת המצויינות המסורתית בבית הספר על חיינו וחיי ילדינו? מה מרוויח בית ספר שבחר לתת לתלמידיו את הזכות למצויינות?

  על ידי: ורד עצמוןl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 01/09/2014 lצפיות: 23

  לימוד אנגלית חינם - האינטרנט היא המדיה האידיאלית אם להיות מציאותיים בואו נתחיל בהנחת היסוד כי לאף אחד אין פטנט על לימוד אנגלית ואין שיטה שעדיפה על האחרת. מוסכם כי הדרך הטובה ביותר ללמוד אנגלית היא להתחיל לשנן ולזכור כמה שיותר מילים באנגלית וליישם אותן במשפטים שונים, בין אם אלו משפטים שאנו משתמשים בהם בחיי היומיום שלנו, או באם אלו משפטים יותר מורכבים שאנו משתמשים בהם על מנת לנהל שיחה אינטליגנטית ושכלתנית עם אנשים משכילים אחרים המגיעים מהאקדמיה, עולם העסקים וכדומה.

  על ידי: פרופסור פזl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 17/08/2014 lצפיות: 28

  גני ילדים בנהריה הם אחת הסיבות בגללן הרבה משפחות עם ילדים בוחרות לעזוב אזורים מרכזיים ולעבור לגור בנהריה. אם אתם עומדים לעבור לשם, הנה כמה טיפים לבחירת גן הילדים המתאים.

  על ידי: מיכלl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 17/08/2014

  רגע לפני שאתם משתלבים בשוק העבודה הקדחתני של ימינו, במה הכי כדאי להשקיע – תואר ראשון או תעודת מקצוע? הנה כמה טיפים שיעשו לכם סדר בעניינים.

  על ידי: artmasterl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 31/07/2014 lצפיות: 25

  המורים ללא ספק נמצאים בחזית ההדרכה של מערכת החינוך והם, לצד ההורים, שותפים בחינוך הילדים. במהלך שתיים עשרה שנות הלימוד על המורים ללמד ולחנך את הילדים. לצד לימודי חשבון,

  על ידי: centrifogol חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 19/07/2014

  ילדים אוהבים לעשות כיף ומוצאים הרבה הנאה בפעילויות מחשב שונות. כהורה, אני רוצה שחלק מהזמן שהם מבלים במחשב ינותב גם לתחום מפתח ויצירתי, תחום שהופך לרלוונטי יותר ויותר ככל שעולם הטכנולוגיה נכנס לכל פרט בחיינו – תחום התוכנה. במאמר זה נסקור 4 כללים להצלחה בלימוד תוכנה לילדים.

  על ידי: גלעד שמירl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 11/07/2014 lצפיות: 31

  היתרונות של רכישה מרוכזת של ספרי לימוד בשנים האחרונות אנו עדים לשיטת רכישה חדשה, שיטה אשר תופסת את כל העולם בעיקר בגלל שהיא מוזילה עלויות באופן משמעותי. שיטה זו נקראת "קבוצת רכישה" וניתן לראות שבכל תחום ותחום היא כבר קיימת, החל בקבוצות רכישה של נדל"ן וכלה בקבוצות רכישה ובקופונים לקבוצות של מסעדות. גם על תחום הלימודים השיטה לא פסחה וכיום ישנן קבוצות שמטרתן היא רכישה מרוכזת של ספרי לימוד. ההבנה שכוח צרכני מאוגד יכול לעשות פלאים במשא ומתן ובהורדת מחירים עשתה את שלה.

  על ידי: shlomyl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 02/07/2014 lצפיות: 22

  כל מה שמעבר לגלישות באינטרנט של ילדינו,איך להימנע ועוד.

  על ידי: אור סולl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 13/07/2008 lצפיות: 115

  כל מה שמעבר לפירוש חלומות, הבנתם ובכלל.

  על ידי: אור סולl רוחניות> מיסטיקהl 13/07/2008 lצפיות: 13,830 lתגובות: 26
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast