לשלשת יונים - נזקים לאדם ולרכוש

פורסם: 27/07/2008 |תגובות: 2 | צפיות: 8,730 | Share

לשלשת יונים הינה מפגע תברואתי בהיותה מצע נוח להתפתחות מחלות וזיהומים, הלשלשת מהווה גם מפגע סביבתי וגורמת לפגיעה ברכוש: ערימות לשלשת על מדרכות, אדני חלונות, מעקים של מרפסות וספסלים. כמו כן, ללשלשת תכונות קורוזוביות הגורמות לאיכול אבן בבתים וצבע ממכוניות. לעיתים מצטברת כמות גדולה של לשלשת על גבי תקרות רביץ בתוך גגות רעפים פרוצים המועדים לקינון יונים. ערימות לשלשת אלו עשויות לגרום, כשהן נרטבות מהגשם, לריחות קשים ביותר, עקב תהליכי תסיסה המשחררים גזים ואף לקריסת התקרה עקב המשקל הכבד.

ההוצאה השנתית בבריטניה על נזקים הנגרמים למכוניות מלשלשת היא 57 מיליון ליש"ט! (ראה קישור למאמר בכלכליסט: http://www.calcalist.co.il/articles/0,7340,L-3092283,00.htm)
חשוב מאוד כאשר מזמינים בעל מקצוע בתחום הרחקת היונים, לעבודה בגג רעפים לבדוק היטב האם הוא מבוטח. כניסה לתוך גג מלא בלשלשת עלול להסתיים בקריסת התקרה.

כדי למנוע את נזקי הלשלשת יש צורך בביצוע טיפול מונע, כלומר, יש לטפל בגורם לבעיה והוא . . . היונים. יש צורך בסילוק היונים על מנת שלא יצטברו מצבורי לשלשת בגג הרעפים, במסתור הכביסה, המרזבים וכו'. גירוש יונים הנו התמחות לכל דבר. רוב הפעולות בתחום מבוצעות  על ידי חברות הדברה. אבל אל תתבלבלו אין אפשרות להרוג את היונים בחומרי הדברה, הדרך יהיחידה לסלקן היא באמצעות התקנת רשתות ודוקרנים שימנעו מהן להגיע לאיזור המוגן. הסיבה לכך שכך נוהגים היא שהיונה מוגדרת כציפור בר ולכן על פי החוק אסור להרוג אותה. בנוסף, הניסיון מוכיח שגם לו היה מותר להרוג את היונים, פשוט אין בכך טעם, כיון שבמציאות של היום, בהיעדר אויב טבעי ליונים, הן מתרבות בקצב מהיר ובכל מקום שיתפנה מזוג יונים אחד,, יגיעו לפחות שני זוגות לתפוס את מקומם. כך שבעצם אם נהרוג אותן רק נכפיל לעצמינו את הצרה.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 1 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/14956/לשלשת-יונים-נזקים-לאדם-ולרכוש

  השאר תגובה למאמר זה

  אורן מהלל

  מרחיק יונים ( בעלי מקצוע שהמקצוע שלהם עוסק ב: הרחקת יונים ) נותנים הצעות מחיר להרחקת יונים נתקלים בשאלה מצד הלקוחות : מה כל כך יקר בלהרחיק יונים ? חשבתי שזה יעלה לי "גרושים", מה שיוצר אצל מרחיק יונים התגוננות אוטומטית, מרחיק יונים עונה: אני מסתכן כאשר אני נכנס למקום בו קיננו יונים, מסלק לך יונים !!! את יודעת כמה מחלות מעבירות יונים ? מרחיק יונים נותן ללקוח סקירה מקיפה על מחלות יונים, כיני יונים והשפעת הימצאות יונים במקום המגורים. השאלה הנשאלת היא: האם מרחיק יונים נותן אינפורמציה זו ?

  על ידי: אורן מהללl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 14/09/2008 lצפיות: 10,611

  היונים משאירות אחריהן לשלשת נכבדה בכל מקום בו הן נמצאות. מדובר על חומר שהופך לחומר כימי מחומצן שיש לו יכולת לכלות ברזלים, ליצור קורוזיה, לגרום נזק לצבע של מכונית, לאבן, למעקים ועוד.

  על ידי: הרחקת יוניםl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 26/01/2015

  הרבה בעלי בתים ובניינים נוהגים להתכונן לחורף, ולזפת את הגג לפני בוא הגשמים. אבל לא פחות חשוב מכך, ואף חובה- זה ניקוי מרזבים מכל הלכלוך שהצטבר בתוכם כדי לאפשר זרימה תקינה של מים.

  על ידי: הרחקת יוניםl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 26/01/2015

  קינון של יונים בסביבת מגורים, על הגג, בפתחי אוורור, בפתחי צנרת, מרזב או כל מקום אופטימלי אחר לקינון, עלול להפוך למפגע רציני ואמור לגרום לכם להזמין מומחה להרחקת יונים שכן היונה, עד כמה שהיא נראית תמימה, לעיתים צחורה ואפילו עם עלה של זית... הפכה מסתבר, באמצעות אוסף של טפילים, מעופפים ומזיקים הנמשכים ונצמדים אליה למוקד להפצת מחלות וטפילים, העלולים לעבור גם לבני אדם.

  על ידי: הרחקת יוניםl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 27/10/2014 lצפיות: 16
  דודי יפרח

  המאמר עוסק ב נזקי יונים, מחלות יונים ומטרדי יונים. היונים מעבירות לאדם מחלות שונות וכן מהוות מצע לטפילים שונים. היונים מזיקות למבנים ולכלי רכב. היונים מלכלכות ומטנפות מבנים. היונים גורמות נזקים לחקלאות בכך שהן מחסלות כמויות רבות של גרעינים.

  על ידי: דודי יפרחl בית וצרכנות> בית - כלליl 11/07/2007 lצפיות: 104,555 lתגובות: 1
  רועי מזרחי - Yes, Please!

  מדוע יש להרחיק יונים ואיך בוחרים בעל מקצוע להרחקת יונים או חברה להרחקת יונים

  על ידי: רועי מזרחי - Yes, Please!l בית וצרכנות> גינוןl 25/02/2007 lצפיות: 5,226

  בעשור האחרון תחום הדברת יונים הפך להיות לאחד מהתחומים המרכזיים בתחום ההדברה, שיטות שונות פותחו וביניהן גם הדברת יונים באמצעות רשת יונים. אומנם יונים הן חלק מעולם החי ואולי הדברת יונים נשמע כדבר אכזרי, יחד עם זאת, האדם בסגנון חייו המודרני יצר תנאים מעולים להתרבות מהירה של מזיקים כמו יונים.

  על ידי: ask45l בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 16/08/2010 lצפיות: 85

  מסתבר שלא כל מה שברא הטבע טוב לאדם ולחקלאות. בחקלאות משתמשים פעמים רבות בחומרי ואמצעי הדברה על מנת להרחיק מן השדות ציפורים וחרקים העלולים לגרום לנזק ולפגוע ביבול, ונוכחותן של להקות יונים, עד כמה שהיא נראית משובבת נפש, עלולה להפוך למטרד אמיתי משום הצחנה, הרעש והטיפולים שהיונים נושאות עמן- עד למחלות העלולות לעבור גם לבני אדם.

  על ידי: הרחקת יוניםl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 10/11/2014 lצפיות: 21

  יונים הפכו למכת מדינה, אבל לא רק של מדינת ישראל, הן נמצאות בכל מקום בעולם בו ישנה בניה עירונית צפופה. הנזקים לרכוש ולאדם נאמדים במיליוני דולרים ויורו מדי שנה.

  על ידי: ניר מובדליl חברה וסביבה> חברה וסביבה - אחרl 18/08/2009 lצפיות: 91
  Dafna Reem

  היונים מחפשות מקום מסתור מושלם שישמש לקינון ולהרחקת המשפחה ומקום שיגן עליהם מפני פגעי מזג האויר או טורפים. גג הבית הוא מקום קינון מושלם בעבורן, אך הוא נזק אדיר בעבורנו. הכל על הרחקת יונים מהגג במאמר הבא.

  על ידי: Dafna Reeml בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 08/03/2015

  יש עיר אחת בישראל שמן הראוי לתת לה את כתר "מלכת פורים" – על שום היותה עיר מצועצעת, שכל הזמן מחדשים אנשי עיריית אור יהודה, את פניה של העיר הזאת. מתהדרת היא בכיכרות ומזרקות, בפסלים ובשמות רחובות שמתחלפים לעתים קרובות. זאת עיר ששואפת לקטוף כל שנה את פרס העיר היפה ובדרך התושבים סובלים בה.

  על ידי: ארווין קלייןl חברה וסביבה> איכות הסביבהl 17/03/2015

  ההישרדות של בעלי חיים בטבע, תלוי במקרים רבים, בפופולריות של אותה חיה בקרב האוכלוסייה שלנו, והתוצאה היא הרסנית.

  על ידי: רוני רוזנטלl חברה וסביבה> איכות הסביבהl 22/02/2015 lצפיות: 12

  בפברואר 2011 החליטה ועדת הכלכלה של הכנסת כי מתחילת 2012 יהיו נורות הליבון מעבר לעוצמה של 60W – אסורות למכירה, ומאוחר יותר החליטה ועדת חוק חוקה ומשפט של הכנסת כי בית עסק שימכור נורות כאלה ייקנס בלא פחות מ -5000 שקלים.

  על ידי: ערן שמעוניl חברה וסביבה> איכות הסביבהl 14/02/2015 lצפיות: 12

  במאמר זה נסרוק את יתרונות גידול התולעים האדומות, עצם השימוש בהן והוספתן לקומפוסט, ויתרונותיהן על יתר סוגי התולעים.

  על ידי: ארנון קדםl חברה וסביבה> איכות הסביבהl 30/01/2015 lצפיות: 19

  מאמר זה מסביר על זן התולעים Eisenia fetida, הידוע בשמו תולעים אדומות. כן נכתב על מאפייניהן, תכונותיהן, ותפקידן בטבע.

  על ידי: ארנון קדםl חברה וסביבה> איכות הסביבהl 27/11/2014 lצפיות: 36

  הימצאות בקרבת גג אסבסט מסוכנת, עבודה על הגג או עבודה המערבת פירוק או קידוח מסוכנת עוד יותר, אין לבצע את העבודות ללא ציוד מגן ולא קבלנים מורשים. החומר מסוכן!

  על ידי: שמעון סמולנסקיl חברה וסביבה> איכות הסביבהl 30/10/2014 lצפיות: 23

  מאמר זה מסביר מהי רקבובית (בשמה הלועזי: הומוס) ואת השימושים שלו. התוצר ידוע במספר תכונותיו המועילות לתכולתה הכימית של הקרקע ותכונותיה הפיזיות וכמו כן השפעה חיובית על המרכיבים הביולוגיים של הקרקע והצומח. מאמר זה מפרט את תכונותיו ושימושיו של ההומוס.

  על ידי: Yoav Zamirl חברה וסביבה> איכות הסביבהl 25/10/2014 lצפיות: 24

  מהו חוק אוויר נקי? חוק אוויר נקי, התשס"ח- 2008, גובש על ידי קבוצת חברי הכנסת ועמותת "אדם טבע ודין" ונכנס לתוקף ביום 1/01/2011. מטרת החוק הינה שיפור איכות האוויר ובכך הגדלת כמות האוויר הנקי על מנת למגר את תופעת זיהום האוויר, קביעת איסורים וחובות בהתאם לעקרון הזהירות המונעת, וכל זאת להגנה על חיי אדם, בריאותם, סביבתם, איכות חייהם, הגנה על הטבע, הסביבה, הגנה על משאבי הטבע שלנו ומבחינה אקולוגית.

  על ידי: יונתן גרבוביץl חברה וסביבה> איכות הסביבהl 06/10/2014 lצפיות: 16

  פעם היו רק חברות הדברה, אח"כ חברות ההדברה החלו לטפל גם במפגעי יונים, והיום יש חברות מתמחות בהרחקת יונים בלבד. למה החלוקה הזו קיימת? והאם יש לוודא שמי שמרחיק לנו יונים בבית הוא גם בעל רישיון הדברה?

  על ידי: ניר מובדליl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 21/01/2012 lצפיות: 70

  מרזבים רבים מתמלאים במהלך הקיץ בעלים, ענפים קטנים וביונים. היונים אוהבות לקנן במרזבים שאינם חשופים לשמש, ובמרזבים מצטברת לשלשת ותוצרי חיים שעם הגשם הראשון יוצרים סתימה, הצפה ונזילות. לשלשת היונים שנשטפת על קירות הבתים משאירה כתמים ונזק לאבן, אל תחכו לגשם שיבוא, טפלו ונקו את המרזב עוד היום

  על ידי: ניר מובדליl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 12/09/2010 lצפיות: 103

  אנשים רבים מבחינים מדי פעם ביונים עומדות על עדן החלון. לרובם אין זה מפריע כלל, אפילו להפך, חושבים שזה נחמד ורומנטי – זוג יונים על עדן החלון. אולם על אף הרושם החמוד והבלתי מזיק, יונים על עדן החלון הן פוטנציאל לנזק תברואתי.

  על ידי: ניר מובדליl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 23/08/2010 lצפיות: 124

  החורף הבא עלינו לטובה, יביא עימו בעזרת השם גשמי ברכה לארצינו המיובשת, אולם גשמי הברכה שיבואו עלולים להפוך לקללה למי שסובל מבעיות יונים, לכלוך, תוצרי חיים ולשלשת שהצטברו במהלך כל הקייץ יהפכו במהרה לעיסה דביקה וחומצית מאוד שתיזל על קירות הבתים ותאכל את הצבע וחיפויי האבן.

  על ידי: ניר מובדליl חברה וסביבה> חברה וסביבה - אחרl 04/10/2009 lצפיות: 36

  יונים הפכו למכת מדינה, אבל לא רק של מדינת ישראל, הן נמצאות בכל מקום בעולם בו ישנה בניה עירונית צפופה. הנזקים לרכוש ולאדם נאמדים במיליוני דולרים ויורו מדי שנה.

  על ידי: ניר מובדליl חברה וסביבה> חברה וסביבה - אחרl 18/08/2009 lצפיות: 91

  הדברת חולדות היא עסק מורכב למדי, החולדה הינה יונק חכם, בעל יכולת למידה וזיכרון מצוין. היא חיה בלהקות ונימצאת בכל מקום שהאדם נמצא. למרות מורכבות ההדברה מומלץ מאוד לבצעה כיון וחולדות עלולות לגרום נזק רב: הן מכרסמות חוטים, חיפויים בידודים אבל בעיקר מזהמות בהפרשותיהן ומפיצות טפילים ומחלות קשות.

  על ידי: ניר מובדליl חברה וסביבה> איכות הסביבהl 11/05/2009 lצפיות: 447

  יונים אוהבות מאוד לקנן במסתורי כביסה וגגות רעפים על מנת למנוע מהן לחדור לשם יש צורך להתקין רשת שתחסום את הגישה עבורן. ישנם מספר סוגי רשתות המתאימים למצבים שונים

  על ידי: ניר מובדליl בית וצרכנות> בית - כלליl 18/08/2008 lצפיות: 302

  הקיץ בעיצומו החום מעיק ויחד עם הים, הבריכה, החופש והגלידה מגיעים החרקים. הית שלנו מתמלא בדיירי משנה שונים ומשונים ואנחנו מתמלאים בעקיצות. מי אלו כל היצורים הדוחים הללו? ומה לעשות עד שהמדביר יגיע?

  על ידי: ניר מובדליl בית וצרכנות> בית - כלליl 06/08/2008 lצפיות: 1,085

  תגובות על מאמר זה

  0
  ניר מובדלי 02/12/2009
  שלום שולי,
  בהחלט ניתן להשתמש בלשלשת היונים כדשן אורגני לגינה.
  יש להקפיד להשמש בכפפות כשאוספים אותה
  0
  שולי 01/12/2009
  האם אפשר להשתמש בה לצורך טיוב הגינה?
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast