הכל על חנינה מנשיא המדינה

31/08/2008 • על ידי • 14,175 צפיות

גם אם כבר הרשיעו אתכם במשפט פלילי, גם אם אמרו לכם שאפסה התקווה, גם אם עברתם את כל משוכותיו של בית המשפט עדיין נותר גלגל הצלה. גלגלי ההצלה יכולים לנבוע ממספר גורמים, כך לדוגמא משחררים מחבלים של חיזבאללה בעקבות חילופי שבויים, כך לדוגמא מעניקים אסירים כ"מחווה" וכך עושים את הבלתי יאומן, מחזירים את סמיר קונטאר לאחר שחוקק חוק רק עבורו.
בהיקש לענייננו, גם אדם שהורשע במשפט פלילי נותר לו גלגל הצלה. הוא יכול ומסוגל לפנות לנשיא המדינה לנושא החנינה.
מהי חנינה ומתי מקבלים אותה? בכמה הזדמנויות שונות, אולם כיום זו הזדמנות נהדרת. חוגגים 60 שנה למדינה, וזה מה אומר? זה אומר שניתן לפנות לנשיא המדינה אשר שוקל שיקולים שונים משיקוליו של בית המשפט, לשכתו של נשיא המדינה רואה לנגד עיניה נושאים רבים אחרים כחשובים מאוד ומעמידים זאת בסדר העדיפויות. כך לדוגמא: כשמדינת ישראל חוגגת 60, מעניק הנשיא חנינה למספר גדול יותר של אנשים הפונה אליו.
חנינה מנקה את שמו רישומו הפלילי של אדם וראוי לעשות זאת בצורה הגונה וטובה.
אל לכם לטעות, לא כל אחד מקבל חנינה, אולם לא מעט מקבלים וכדאי לנסות זאת. כדאי להיכנס למישור זה ולהגדיל את הסיכויים לעניין זה. פנייה טובה לנשיא נעשית על ידי עורך דין פלילי אשר מנמק, מסביר, מפרט את הנסיבות, מבהיר את השיקולים שרלוונטיים לשיקוליו של נשיא המדינה ובכך תומך זאת בפסיקה ובחקיקה מתאימה.
פנייה ראויה יש לה סיכוי טוב להתקבל. יש לה סיכוי טוב להתקבל ואסור לפספס את ההזדמנות.
בקשה שלא תוגש כראוי, סיכוייה להתקבל לאחר מכן – קטנים.
אז ראוי לזכור, לכל אדם יש יום הולדת וכך גם למדינה. השאלה היא מי מרוויח מזה? אז למי שיש את הרישום הפלילי, מי שרוצה לקבל תעודת יושר, ומי שמעוניין להגדיל סיכוייו בעניין זה, כדאי לו לנצל את המומנטום של המדינה שחוגגת 60 ולבקש חנינה.

ולסיום, במילים אופטימיות, מעבר למזל טוב, נותר לאחל "למען תעודה נקייה" תעודה שתקנה עתיד טוב יותר, תעודה שתקנה סיכויים טובים יותר להתקבל לעבודה, אז שיהיה בהצלחה.

 

אודות כותב המאמר

אזרח שאכפת לו

אזרח שאכפת לו בכל הקשור לנושאים של רישום פלילי, תעודת יושר וחנינה. אזרח שאכפת לו דואג להפניית גולשים שהסתבכו עם החוק, על לא עוול בכפם, או עם עוול בכפם ומעוניינים לקבל הזדמנות נוספת. בין האתרים שמטפלים בתחום, מוביל www.fc-law.co.il