כל סוף הוא התחלה חדשה

פורסם: 18/09/2008 |תגובות: 0 | צפיות: 5,309 | Share

רוב האנשים מייחסים לסיומים משמעות סופנית, הקשורה בחוסר המשכיות. אולם בפועל הסיום הוא השלב המקדים וההכרחי להתחלה חדשה. לרבים נראה תמוה שהסוף מקדים את ההתחלה? הרי נראה לנו טבעי שכמו שבספר יש התחלה, אמצע וסוף, כך גם אמור להיות בחיים, אז כיצד יתכן שמה שמקדים את ההתחלה הוא הסוף?

התחלה חדשה לא יכולה להיעשות אם לא ניתקנו וסיימנו פרק בחיינו. לדוגמא: אם צעירה חייבת לעבור תהליך של סיום חייה הקודמים כאישה עצמאית על מנת שתוכל לקבל את השינויים הנובעים מחייה החדשים כאם.

אולם, מדוע קשה לאנשים רבים להניח לדברים ולתת להם להסתיים? מדוע אנשים רבים אוחזים "בכוח" את המשך התנהלותם כפי שהיא למרות שהם יודעים שהיא אינה מקדמת אותם? הסיום מעורר חשש ופחד מפני הלא נודע, מפני ההתחלה החדשה ולכן נוח לרוב האנשים להישאר באותם מקומות מוכרים, לדחות את הקץ או לחזור לאזור הנוחות- אותו אזור בטוח ומוגן שהם מכירים.

כל עוד החיים ממשיכים בזרימתם הקבועה קשה למשתתפים לקחת חלק פעיל בניתוק ושינוי ולכן, לא פעם אנשים רבים מוצאים עצמם עוברים תהליכי שינוי כאשר הסיומים נכפים עליהם מלמעלה שכן אנשים רבים לא יכולים להתנתק מאותו אזור קבוע ומוכר, למרות שהם יודעים שזהו אזור שלילי, מעכב וכו'.

דרכי ההתמודדות שלנו עם סיומים קשורות לתגובות האופייניות לנו שפיתחנו במשך החיים. לדוגמא: אדם שחווה את הסיום כדבר טראומטי בילדותו- הורה שנטש, מעבר טראומטי ממקום מגורים לאחר עלול לחוות את תהליך הסיום כהליך שלילי שכדאי להימנע ממנו, אדם שכזה ינסה ל"משוך" את הסוף ולהימנע מהתחלה חדשה.

סיומים כגון: פיטורים, התפטרות, גירושים, שינוי מגורים וכו' מנתקים אותנו מדרך החיים הישנה והבטוחה שהכרנו, סיומים אלו מביאים אותנו למקומות חדשים של התפתחות או נסיגה בהתאם להתייחסותנו לדברים. כשמשהו מסתיים איננו אמורים לעמוד ולהמתין למשהו טוב שיגיע או שמישהו יבוא ויעזור ויוציא אותנו "מהבוץ", עלינו להתאמץ בכדי להגיע להתחלה חדשה, למקום חדש, עלינו להשתמש באותו סיום כמקפצה להתקדמות ולהגעה להתחלה חדשה.

אם נראה את הסיומים כמקור לכוח ולא כמשהו שלילי נוכל להוציא את הטוב מתוכנו, אם נראה את הסוף כמקור להתחלה חדשה נוכל להתקדם ולהגיע למקומות טובים יותר. לעומת זאת, אם נראה בסיומים דבר פסימי נישאר משותקים וניתן לחיים להוביל אותנו ולא להיפך.

אסיים בשירו של יגאל בשן- סוף הוא תמיד התחלה:..."כשהסרט נגמר החיים מתחילים, הצלילים מתחילים כשאין כבר מילים,כשנגמור את הצליל אז נתחיל צליל אחר, כשנגמור את השיר אז נתחיל לדבר. כי סוף זה תמיד התחלה של משהו אחר, אחר"

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 5 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/17487/כל-סוף-הוא-התחלה-חדשה

  השאר תגובה למאמר זה

  הכניסה של ילדים לגן ילדים חדש או לביה"ס היא תהליך הדורש זמן אנרגיה ומחשבה. ישנם ילדים המסתגלים לשינוי במהירות ולחרים נדרש זמן רב יותר לצורך הסתגלות לשינוי. המאמר מציע טיפים רבים להורים כיצד לנהוג וכיצד לא נכון לנהוג במטרה להכין את הילד לקראת השינוי ולהקל עליו את הכניסה לגן או לביה"ס ולהסתגל לשינוי בקלות יחסית ובהצלחה רבה.

  על ידי: גדי רוזןl בית וצרכנותl 16/07/2007 lצפיות: 93,957
  אסתריקה באיו

  מעברים ב- 14/51948 –בשעה 4 אחרי הצהרים בתל אביב נולדה מדינת היהודים , הצלבת מפת יום ההולדת של מדינת ישראל עם מצב הכוכבים ב- 14/5/2009ניקראת מפת מעברים שמסמלים תהליכים פנמיים פסיכולוגיים. המגעים למודעות ולפעולה כאשר כוכב במעבר מפעיל וגורם לשינוי על מפת הלידה . באסטרולוגיה, יש מושג שנקרא 'מפת מעברים וקדומים , ובו מצב כוכבים במפת הלידה של אדם בכל יום הולדת, אמור להראות על המגמות שיגיעו בהמשך השנה.בשיטת המעברים מקבלים התראות מוקדמות בכל הקשור לחיינו ומגדירה את מהות השינויים שנעבור .חשוב לתת את הדעת לגיל האדם כשבודקים בשיטה זו שנקראת מעברי כוכבים, .לדוגמה:כשבודקים את מפת הלידה של ארצות הברית , המעברים יפעלו אחרת במדינה בת 200 שנה ,לעומת מדינת ישראל הבת ה-61 שנה .כך גם לגבי מפת קידומים של המדינה

  על ידי: אסתריקה באיוl רוחניות> אסטרולוגיהl 10/05/2009 lצפיות: 190 lתגובות: 1

  מאת צילה שיר אל בשבוע שעבר ציינתי כי הכוכב סטורן המוכר גם בשמו המורה הגדול נכנס למזל עקרב וישפיע עליו ועל המזלות השונים משבוע זה ועד לחודש ספטמבר 15.

  על ידי: מיכל גילl רוחניות> אסטרולוגיהl 21/10/2012 lצפיות: 1,235

  יום הולדת עשרים הוא יום הולדת עגול ומיוחד, ושכזה - מגיעה לו ברכת יום הולדת מיוחדת. מתוך עשרות ברכות שנכתבו לימי הולדת מיוחדים, ליקט צוות האתר "מלים מהלב" 3 סגנונות שונים ומדליקים לברכות לכבוד יו םהולדת 20 – גיל בו אתה צעיר מלהיות מבוגר, ובוגר מלהיות נער. מה מברכים לכבוד הגיל הזה שיש בו גילויים, התנסויות, חוויות והרבה התחלות?

  על ידי: מילים מהלב - אתר ברכות ומיליםl בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 09/01/2011 lצפיות: 8,211
  אסתריקה באיו

  מאמר שקראתי בעיתון דה מרקר ב28/1/2009 על כלכלנים , "הכלכלנים נכשלו במבחן האמת , הם לא הצליחו לחזות את האירעים הכלכליים הבולטים של העשור "כותרת בהקשר אחר ניקשר אצלי למשפט שנאמר לרוב על אסטרולוגים וחיזויים מסטיים,משפא שמקומם אותי כאסטרולוגית , אני מאמינה שאסטרולוגים טובים כן חזו את הקטסרופה הכלכלית .ואת כל השינויים שהגלובוס שלנו עובר !ועוד יעבור!, תהליך שהתחיל עם מעבל כוכב פלוטו למזל גדי בבית 10 כוכב שנשאר בתחום מסוים בגלגל האסטרולוגיה כ20 שנה ועושה מהפכות חברתיות ומשני סדרי עולם ,

  על ידי: אסתריקה באיוl רוחניות> אסטרולוגיהl 06/04/2009 lצפיות: 7,109

  תכונות חיוביות של המזל: מעשיים, פרקטים, אחראים, מתכננים מטרה ומגיעים אליה, מציאותיים, שאפתנים, רציניים, שקולים, זהירים, ניתן לסמוך עליהם, משרים תחושה של אמינות ובטחון. תכונות שליליות של המזל: נוקשים במראה ובהתנהגות, צרי אופק, פסימיים, סנובים, אנוכיים, שמרנים, מחושבים, אינטרסנטים, בעלי נטייה לדיכאון, ההישגים מגיעים אליהם לאט וקשה.

  על ידי: צילה שיר אלl רוחניות> אסטרולוגיהl 23/12/2007 lצפיות: 48,918 lתגובות: 1
  ספריית ההצלחה

  רוב האנשים, עסוקים כל כך בשגרה היומיומית כך, שאין להם רגע פנוי אחד להבין מה הם באמת רוצים. כמעט בכל יום אנשים נתקלים בקול פנימי משונה שאומר להם באופן ברור מאוד: "אתה מסוגל ליותר!". מה האנשים עושים עם הקול הזה?

  על ידי: ספריית ההצלחהl אימון אישי - Coachingl 23/03/2015
  ספריית ההצלחה

  לדמיון ולמחשבות שלנו יש תפקיד קריטי וחשוב מאוד בשיקוף של הדרך בה נרגיש ובצורה בה נפעל.

  על ידי: ספריית ההצלחהl אימון אישי - Coachingl 09/03/2015
  ספריית ההצלחה

  לכולנו יש רעיונות שברצוננו להוציא לפועל אבל, עצם עשיית הפעולה מקפיאה אותנו, מפחידה אותנו. פעולות שאנחנו רק חושבים עליהם אנחנו ישר חשים פחד ועושים כל דבר אפשרי העיקר לא ללכת ראש בראש מול אותו אתגר. אנחנו נלך בהיקפים ונדחה בכל תירוץ אפשרי את ביצוע הפעולה. אבל דבר אחד ברור: לא נוכל להתעלם ולהעלים את החשש והפחד שלנו ויותר מזה אלו פעולות שבתוך תוכנו אנחנו יודעים תקדם אותנו, אנחנו יודעים שאם לא נסתכל לאתגר בעיניים ונפעל- נישאר במקום. המחיר של הישארות במקום כל הזמן צף לנו בראש ובכל זאת- לא מבצעים את ה

  על ידי: ספריית ההצלחהl אימון אישי - Coachingl 17/02/2015

  האם המציאות היא באמת כפי שאנו מפרשים אותה, או שהדרך בה אנו מפרשים את הדברים שקורים מגדירה את מציאות חיינו?

  על ידי: ערן כץl אימון אישי - Coachingl 26/01/2015 lצפיות: 17

  שיטת הNLP NLP - ניתוב לשוני פיזיולוגי - חוקר כיצד הדברים שאנו אומרים ומשדרים משקף את העולם הפנימי של האדם, את המחשבות והתחושות של., כיצד אחרים קולטים את מה שנאמר ה-NLP מבוסס על העיקרון שבני אדם .חווים את המציאות האובייקטיבית שלהם על פי המפות הסובייקטיביות שלהם, דהיינו, לכל אדם יש את תפיסת המציאות שלו, המורכבת מניסיונו האינדיוידואלי, ממכלול האמונות והערכים שרכש בחייו, על פי מפות אלו הוא חווה ומפרש את המציאות האובייקטיבית שלו, אשר לרוב אינה אובייקטיבית ביחס לסביבה. בקורס במכללת ברק לומדים כיצד להר

  על ידי: ד"ר זיו מאירl אימון אישי - Coachingl 13/12/2014 lצפיות: 17
  שי איל

  מאמן כושר הוליסטי ?יש דבר כזה בכלל ? כולם מכירים את מאמן הכושר שמסתובב בחדר כושר בגופייה גוף גדול חטוב ושרירי .שבשעות הפנאי שלו מטפח את שרירי החזה ,הירכיים והישבן שלו וכל פיסת גוף שיש לו מכוסה ברקמת שריר .כולם מכירות את מאמן הכושר שאומר לכן בנות ומדרבן אותכן לעשות עוד כפיפות בטן עוד פשיטת מרפק(בשביל שרירי המלח פלפל ) כדי שתראי יפה בביקיני . האם אתם באמת אוהבות את האימון שאתן מבצעות או שאתם עושות את זה כי אתם מוכרחות ?

  על ידי: שי אילl אימון אישי - Coachingl 01/12/2014

  פעמים רבות בחיינו אנו מרגישים חלשים מנטלית, ימים רבים אין לנו אפילו את הכח לקום מהמיטה, אנו מרגישים מתוסכלים. ימים אלו קורים לכולם, ובכדי להתגבר עליהם ולהתחיל את היום עם מצב רוח טוב הבאנו לכם כמה משפטי חוכמה שיעזרו לכם בכך, בכל פעם שאתם מרגישים רע, עצובים וחסרי מוטיבציה, הסתכלו על המשפטים האלו שנאמרו מפי גדולי ההיסטוריה ובשנייה אלו יחדירו בכם מוטיבציה, תתעודדו ותוכלו להתחיל את היום על הצד הטוב ביותר.

  על ידי: shmolikl אימון אישי - Coachingl 19/10/2014 lצפיות: 35
  לירון לסר

  מאכל זה הוא מחוץ לתחום בשבילי! איך לשלוט בדחפים על ידי הצבת גבולות ברורים

  על ידי: לירון לסרl אימון אישי - Coachingl 01/10/2014 lצפיות: 26

  לא מזמן נשאלתי: האם אני חושבת שגיל חמישים הוא גיל מאוחר לשינוי בקריירה? ואכן שאלה זו מעלה קונפליקטים בין אלו התומכים ומעודדים שינוי ובין אלו שאינם מבינים כיצד ניתן לבצע שינוי קריירה בגיל כה מאוחר. אז, האומנם ניתן לבצע שינוי קריירה לקריירה מספקת ומעצימה יותר בגילאים אלו?או שזוהי משימה בלתי אפשרית השמורה לבעלי אמצעים או לאלו הנשענים על פרנסת בני/ות זוגם?

  על ידי: מיקה רוט אורl עבודה וקריירהl 30/11/2008 lצפיות: 893

  בימים טרופים אלו, בהם אנו שומעים כמעט באופן יומיומי על פיטורים בחברה זו או אחרת ועל צמצומים והתייעלויות בחברות וארגונים שונים, נפלטים ממעגל התעסוקה עובדים רבים, מיומנים ומקצועיים ומצטרפים למעגל האבטלה ההולך וגואה. אותם מובטלים חדשים וגם כאלו שחוששים שחרב הפיטורים יונח על ראשם, מתחילים במסע חיפוש עבודה חדשה, על מנת להיכנס בשנית לשוק העבודה ולא להישאר זמן רב (או בכלל לא להיכנס) בשוק האבטלה. הם קוראים וסורקים את כל עיתוני הדרושים, אתרי האינטרנט, חברות ההשמה וכל בדל אינפורמציה שייתן להם מקור מידע על מקום עבודה פוטנציאלי. הם עוברים מראיון עבודה אחד למשנהו ולא עוצרים לשנייה בכדי לבצע חשיבה לגבי: מי אני? מה אני מוכר? מה מייחד אותי לעומת מועמדים אחרים? איך למכור את עצמי?!

  על ידי: מיקה רוט אורl עבודה וקריירה> ראיון עבודהl 18/11/2008 lצפיות: 7,236

  לעיתים רבות אנו מקבלים החלטות שגויות על סמך פרופילים שגויים שאנו מאמצים במוחנו כפרופילים הרצויים. הדבר נכון בכל תחומי החיים החל מבחירת בן הזוג וכלה בבחירת העבודה הרצויה. אולם לעיתים רבות מה שנראה מושלם וזוהר מבחוץ מתגלה כאפרורי ואף יותר מכך.

  על ידי: מיקה רוט אורl אימון אישי - Coaching> אימון קריירהl 15/09/2008 lצפיות: 5,465 lתגובות: 1

  הבדלי דורות קיימים כמעט בכל תחומי החיים, כל דור מסתכל על הדור הקודם כדור ארכאי ומיושן ומנסה לבדל עצמו. הדבר נכון גם לגבי נושא התעסוקה.

  על ידי: מיקה רוט אורl אימון אישי - Coaching> אימון קריירהl 15/09/2008 lצפיות: 15,167
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast