כאבי גב

15/10/2008 • על ידי • 6,451 צפיות

כאבי גב יכול להיות סימן של בעיה רפואית רצינית, למרות שהדבר אינו לעיתים קרובות את רוב ביסודו לגרום:

     * הטיפוסיות האזהרה של סכנת חיים שעלולה להיות בעיה הם מעי ו / או bladder incontinence או חולשה מתקדמת על הרגליים.
     * כאבי גב בגב חמורה (כגון כאב זה רע מספיק כדי להפריע לישון) המתרחשת עם סימנים אחרים של מחלה חמורה (כגון חום, לא מוסברת הרזיה) עשויה גם להעיד על מצב רפואי רציני ביסודו.
     * כאבי גב שמתרחשת לאחר טראומה, כגון תאונת דרכים או נפילה עלולה להעיד על עצם שבר או פגיעה אחרת.
     * חזור על אנשים עם כאב הרפואי תנאי לשים אותם בסיכון גבוה עבור שבר של עמוד השדרה, כגון אוסטאופורוזיס או מספר myeloma, להנחות גם אחראית לטיפול רפואי.
     * לראש כאב אנשים עם היסטוריה של סרטן (בעיקר סרטן ידוע על מנת להפיץ את עמוד השדרה כמו שד, סרטן ערמונית ריאות ו) אמור להיות מוערכות כדי לשלול מחלה גרורתי של עמוד השדרה.

כאבי גב אינו בדרך כלל דורשים התערבות רפואית מיידית. הרוב המכריע של כאבי גב בגב episodes של עצמי ללא הגבלת מתקדמת. רוב כאבי גב syndromes הן בשל דלקת, בעיקר באזור שלב אקוטי, שנמשך בדרך כלל במשך שבועיים עד שלושה חודשים.

כמה מחקרים מציעים כי התצפית שני תנאים אשר לעתים קרובות כאב בגב המיוחסים, דיסק מותני בקיעה ו degenerative מחלת הדיסק עלול לא להיות יותר נפוץ בקרב כאבי גב מאשר בקרב האוכלוסייה הכללית, וכי מנגנונים אלה לפי תנאים אשר עלול לגרום לכאב הם לא ידוע. [2] [3] [4] [5] מחקרים אחרים ממליצים על כמה שרק 85% מן המקרים, לא יכול לגרום פיזיולוגיים יוצגו. [6] [7]

כמה מחקרים מציעים כי גורמים כגון psychosocial on-the-Job stress dysfunctional המשפחה ואת הקשרים עשוי למצוא מתאם יותר הדוק עם כאבי גב בגב יותר מבני גילה ב abnormalities צילומי רנטגן ועוד דימות רפואי סריקות.
כאבי גב הוא תלונה שכיחה. ארבעה מתוך חמישה אנשים בארצות הברית תהיה חווית כאב גב תחתון לפחות פעם אחת במהלך חייהם. זוהי אחת הסיבות הנפוצות ביותר של אנשים הולכים לרופא או ימי עבודה.

על הצד החיובי, אתה יכול למנוע כאבי גב ביותר. אם נכשלת מניעה, טיפול פשוט הביתה מכניקה יהיה תקין הגוף לרפא את הגב לעיתים קרובות בתוך מספר שבועות ולשמור על תפקודיות של כברת דרך ארוכה. כירורגיה לעתים רחוקות יש צורך לטפל כאבי גב.

אודות כותב המאמר

אילון

אילון לוטם , מקדם אתרים באינטרנט.

לוטם לרוץ בטבע - קבוצת ריצה בחיפה ובצפון