כאבי גב

פורסם: 15/10/2008 |תגובות: 0 | צפיות: 6,441 | Share

כאבי גב יכול להיות סימן של בעיה רפואית רצינית, למרות שהדבר אינו לעיתים קרובות את רוב ביסודו לגרום:

     * הטיפוסיות האזהרה של סכנת חיים שעלולה להיות בעיה הם מעי ו / או bladder incontinence או חולשה מתקדמת על הרגליים.
     * כאבי גב בגב חמורה (כגון כאב זה רע מספיק כדי להפריע לישון) המתרחשת עם סימנים אחרים של מחלה חמורה (כגון חום, לא מוסברת הרזיה) עשויה גם להעיד על מצב רפואי רציני ביסודו.
     * כאבי גב שמתרחשת לאחר טראומה, כגון תאונת דרכים או נפילה עלולה להעיד על עצם שבר או פגיעה אחרת.
     * חזור על אנשים עם כאב הרפואי תנאי לשים אותם בסיכון גבוה עבור שבר של עמוד השדרה, כגון אוסטאופורוזיס או מספר myeloma, להנחות גם אחראית לטיפול רפואי.
     * לראש כאב אנשים עם היסטוריה של סרטן (בעיקר סרטן ידוע על מנת להפיץ את עמוד השדרה כמו שד, סרטן ערמונית ריאות ו) אמור להיות מוערכות כדי לשלול מחלה גרורתי של עמוד השדרה.


כאבי גב אינו בדרך כלל דורשים התערבות רפואית מיידית. הרוב המכריע של כאבי גב בגב episodes של עצמי ללא הגבלת מתקדמת. רוב כאבי גב syndromes הן בשל דלקת, בעיקר באזור שלב אקוטי, שנמשך בדרך כלל במשך שבועיים עד שלושה חודשים.

כמה מחקרים מציעים כי התצפית שני תנאים אשר לעתים קרובות כאב בגב המיוחסים, דיסק מותני בקיעה ו degenerative מחלת הדיסק עלול לא להיות יותר נפוץ בקרב כאבי גב מאשר בקרב האוכלוסייה הכללית, וכי מנגנונים אלה לפי תנאים אשר עלול לגרום לכאב הם לא ידוע. [2] [3] [4] [5] מחקרים אחרים ממליצים על כמה שרק 85% מן המקרים, לא יכול לגרום פיזיולוגיים יוצגו. [6] [7]

כמה מחקרים מציעים כי גורמים כגון psychosocial on-the-Job stress dysfunctional המשפחה ואת הקשרים עשוי למצוא מתאם יותר הדוק עם כאבי גב בגב יותר מבני גילה ב abnormalities צילומי רנטגן ועוד דימות רפואי סריקות.
כאבי גב הוא תלונה שכיחה. ארבעה מתוך חמישה אנשים בארצות הברית תהיה חווית כאב גב תחתון לפחות פעם אחת במהלך חייהם. זוהי אחת הסיבות הנפוצות ביותר של אנשים הולכים לרופא או ימי עבודה.

על הצד החיובי, אתה יכול למנוע כאבי גב ביותר. אם נכשלת מניעה, טיפול פשוט הביתה מכניקה יהיה תקין הגוף לרפא את הגב לעיתים קרובות בתוך מספר שבועות ולשמור על תפקודיות של כברת דרך ארוכה. כירורגיה לעתים רחוקות יש צורך לטפל כאבי גב.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 1 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/18428/כאבי-גב

  השאר תגובה למאמר זה

  טיפולי טווינה משה

  המאמר דן על 2 סוגי הראש הנפוצים אצל נשים בעיקר מגרנה ומגרנה הורמונאלית , סוקר מאפיינים של המגרנה , אבחנה וסינדרומים סיניים וטיפול בצמחי מרפא לדוגמא .

  על ידי: טיפולי טווינה משהl בריאות ורפואה> רפואה סיניתl 23/06/2014 lצפיות: 65
  מיכל שלזינגר

  וסת מלווה בכאב הינה תופעה שכיחה ביותר. כאבים המופיעים בסמוך למועד הוסת, במהלכה או מיד לאחריה, מכונים "דיסמנוריאה" (בעייתי- dys זרימה וסתית – menorrhea). דיסמנוריאה הינה תופעה שכיחה ביותר ובעלת השלכות על חייהן של הנשים הסובלות ממנה. דיסמנוריאה מופיעה באוכלוסיות מסוימות בשכיחות גבוהה, וסובלות ממנה כמחצית מקבוצת הנשים הצעירות. מיכל שלזינגר סוקרת במאמרה את התייחסותה של הרפואה הסינית לבעיה וכיצד היא מטפלת בה.

  על ידי: מיכל שלזינגרl בריאות ורפואה> רפואה סיניתl 02/09/2008 lצפיות: 8,410
  דרור פירר

  סקירה רחבה על כאבי ראש מנקודת המבט המודרנית והסינית, שיטות לאבחנה מדוייקת ודרכים אפשריות לטיפול

  על ידי: דרור פיררl בריאות ורפואהl 08/03/2009 lצפיות: 15,348

  כאבי צוואר אלה הם כאבים די שכיחים שמופיעים בדרך כלל בעוצמות חזקות וגורמים לחוסר נוחות והגבלה בתנועה. את כאבי הצוואר ניתן לחלק באופן גס לשני סוגים, הראשון הינו צוואר תפוס, או בשמו המקצוע טורטיקוליס שמופיע באופן נקודתית ומאופיין בכאבים חזקים מאוד. הסוג השני של כאבים שמאפיינים כאבי צוואר אלה הם כאבים כרוניים, רמת הכאב נמוכה יותר מבמקרים של צוואר תפוס, יחד עם זאת מדובר בכאב מתמשך שכתוצאה מגורמים שונים יכול להתעצם לעיתים.

  על ידי: Ellen Birkinl בריאות ורפואה> כירופרקטיקהl 10/08/2009 lצפיות: 1,692

  כאבים כרוניים הינם מחלה שכחצי מאוכלוסיית העולם סובלת הרפואה מתקשה לעיתים לאתר את מקורם ולהתמודד עימם. מה מאפיין כאב כרוני וכיצד ניתן בכול זאת להתמודד איתו?

  על ידי: אלעד בונדקl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 15/04/2012 lצפיות: 91
  שי כהן

  מכשירי טנס יעילים לשיכוך כאבים, טיפוח הגוף, מיצוק שרירים וחיטוב הגוף. מכשיר טנס גורם לגירוי עצבי חשמלי. טיפול בעזרת גירוי עצבי חשמלי (TENS) הוא טיפול בעזרת מיקרו זרם במתח חשמלי נמוך, מכשיר טנס יוצר מעגל של דחפים חשמליים העוברים לאורך סיבי העצב. הזרמים החשמליים עוברים דרך שתי אלקטרודות המחוברות למכשיר. האלקטרודות ממוקמות בדרך כלל על שטח הכאב.

  על ידי: שי כהןl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 28/08/2011 lצפיות: 407

  רבות מהפניות שאנו מקבלים ממכוני הפיזיותרפיה לטיפול בפציעות ספורט קשורות לתלונות על כאבים באיזור שריר התאומים והשוק וכשהאזור הנפוץ ביותר להיפצע הינו הראש המידיאלי של שריר התאומים מעט מעל לגיד אכילס ( בערך בשליש המרכזי בשוק). הפיתרון לכך ברוב המקרים הוא פשוט מאד: שימוש בשרוולי לחץ ובגרבי לחץ, כדאי לבדוק המלצות מלקוחות בארץ לפני הרכישה כמובן.

  על ידי: Compressport Israell ספורט וכושר גופני> ספורט וכושר גופני - כלליl 06/04/2012 lצפיות: 1,432

  די לכאבים בדרך קלה ופשוטה - מספר תנועות המביאות לאיזון בגוף ובנפש. כאבים הם איתות של הגוף לאדם לשים לב שיצא מאיזון ולהשיב את האיזון במערכת גוף, נפש ומוח.

  על ידי: יונית שינטלl חינוך ולימודים> חינוך מיוחד ושיקומיl 17/07/2011 lצפיות: 276

  בזמן השירות הצבאי שלי, כשכאבי הראש שלי החמירו, נשלחתי לנאורולוג מומחה בבית-החולים תל-השומר. הוא בדק אותי, אמר לי כמה דברים נבזיים, שלח אותי לעשות CT, ובסופו של דבר פסק: זה לא מיגרנה, סתם כאב ראש. מה ששכנע אותו בכך הייתה העובדה שאמרתי שכאבי הראש שלי מתעוררים לעיתים בתגובה לקור קיצוני. לו היה בקיא בנושא, הוא היה מזהה מייד שאני סובל ממקבצים (Clusters), סוג פחות נפוץ אבל כואב מאד של מיגרנות (בארה"ב סובלים מהן כחצי מיליון איש, לעומת כ-50 מיליון שסובלים ממיגרנה מצויה).

  על ידי: שוקי גליליl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 25/08/2007 lצפיות: 47,603

  הומאופטיה היא שיטת ריפוי בת 260 שנה שהומצאה על ידי רופא גרמני בשם ד"ר האנמן, אשר היה מאוכזב מתוצאות הטיפול המסורתיות באותה תקופה (דיאטות הרעבה לחולי נפש כדי להוציא את ה"דיבוק", ניקוז דם למחלות חם כדי שהחום "יצא", אמבטיות כספית למחלת הסיפיליס ועוד...) ההומאופטיה היא שיטת ריפוי המעודדת את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף לרפא את עצמו. אין צורך בתרופות על בסיס כימיקליים מלאכותיים בעלי תופעות לוואי. התרופות ההומיאופתיות מבוססות על חומרים טבעיים בלבד.

  על ידי: אורי ארןl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 21/03/2015

  מי לא היה חולה בעבר ואולי גם בהווה. ובטוח מאמין כי בעתיד גם יהיה חולה. האם אכן? הרפואה הקונבנציונאלית יודעת לתת היום הרבה מאוד תרופות למחלות קימות. וכל הזמן אנו שומעים על תרופת חדשות שהומצאו. אך האם אנו אמורים באמת להגיע למצבים אלה. האם אנו לא יכולים להימנע ממחלות. במיוחד ממחלות כרוניות אשר להן צריך לקחת תרופות באופן קבוע. האם ניתן להימנע מתהליך זה ולעשות טיפולים משפרי חיים טיפולים למניעת המחלה או טיפולים להחמרת המצב.

  על ידי: דבורה אלמקייסl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 08/01/2015 lצפיות: 13

  לחץ הוא מצב הקיים אצלנו אשר נועד להגן עלינו מפני מצבים קיצוניים. כאשר הלחץ ברמה סבירה הוא שומר ומגן עלינו. stress ברמה סבירה משאיר אותנו דרוכים וערניים לסובב אותנו לדברים שקורים ומתרחשים סביבנו. ועוזר לנו להיזהר להישמר ולהתמודד עם החיים.

  על ידי: דבורה אלמקייסl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 08/01/2015

  האם אנו יכולים להחליט על הגורל שלנו או שגורלנו קיים ואנו צריכים לחיות את החיים "זה מה יש"!!! במאמר זה נבדוק את היכולת שלנו לבחירה והחלטה על גורלנו ועל השפעות הסביבה באיכות חיינו.

  על ידי: דבורה אלמקייסl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 08/01/2015 lצפיות: 12

  התרבות המערבית וגם הרפואה הקונבנציונאלית מושתתות על הנחת היסוד שהגוף והנפש הינם נפרדים. האם הנחה זו אכן נכונה? הרי כולנו יכולים בקלות להיזכר בחוויה בה הגוף והנפש הגיבו זה לזה. למשל, מה קורה לכם כשאתם בסטרס? הרי זהו מצב "נפשי": תערובת של רגשות חרדה, רוגז ועוד, וגם של מחשבות מטרידות: "אני חייב להספיק...". אך זהו גם מצב גופני: לחץ הדם עולה, יש עייפות וכאבי ראש, וגם מערכת החיסון מושפעת לרעה. במאמר זה אסרוק את יחסי הגומלין בין הגוף והנפש, ואת האופנים שבהם הם באים לידי ביטוי.

  על ידי: עמנואל פפר נייברגרl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 04/01/2015

  כאבי ראש נחשבים לתלונה הפופולרית ביותר בתחום הכאבים. כמעט כל אחד חווה בחייו לפחות פעם אחת כאב מסוג זה. הכאב יכול להגיע בכל גיל, כולל בקרב ילדים והוא יכול להופיע כחלק ממחלה כמו למשל במחלות חום או להופיע בנפרד כסימפטום יחיד.

  על ידי: אבנר כהןl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 29/12/2014 lצפיות: 32
  אלכס אדמון

  תגליות מדעיות עדכניות מלמדות על חיים בים המלח הנקרא בלועזית ים המוות. האם יש קשר בין החיים בים המלח והתכונות הרפואיות המדהימות שלו, ואיך ניתן לנצל אותם לטובת בריאותנו? התשובות במאמר!

  על ידי: אלכס אדמוןl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 17/12/2014 lצפיות: 24

  אורח החיים כיום הוא הישגי ותובעני. צריך לתמרן בין משפחה וקריירה, לאזן בין החשק לביס מתוק לבין השאיפה לגוף חטוב. אנו מנסים להשיג את הכל ומהר, להספיק הכל בצורה מושלמת. למרות הרצון הטוב ,לעתים קרובות אנחנו מוצאים את עצמנו מותשים, חרדים ומוצפים, רחוק-רחוק בתחתית סדר העדיפויות שלנו, משוועים לאיזון. אתם יכולים לשנות את המצב! קיים קשר הדוק בין גוף ונפש, וניתן להשפיע על אחד מהם וכך גם על השני. אשתף בכמה טיפים פשוטים וקלים ליישום, שיעזרו לכם להרגיש מאוזנים יותר וקשובים לגופכם, לנפשכם ולקשר ביניהם.

  על ידי: עמנואל פפר נייברגרl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 15/12/2014 lצפיות: 30

  רוב האנשים אשר מבצעים פעילות גופנית כחלק מאורך חיים בריא מעוניינים לרדת במשקל, אך לא פחות חשוב מכך הוא לשפר את הרכב הגוף.

  על ידי: אילוןl ספורט וכושר גופני> ספורט וכושר גופני - כלליl 11/01/2013 lצפיות: 57

  שמדובר בנושא כמו עיצוב אתרים, חשוב לשלוף את "התותחים הכבדים" בכל הנוגע לגראפיקה, תוכן והנדסת אנוש. מה הסיבה?

  על ידי: אילוןl אינטרנט> עיצוב אתריםl 19/01/2010 lצפיות: 38

  נוקיה 5800 עובד על מעבד ARM 11 במהירות 369Mhz ובעל 128 זיכרון Ram. הזיכרון הפנימי שלו למשתמש הוא 80 MB אך הוא מגיע עם אפשרות להרחבה לכרטיס זיכרון של Micro-SD עד 16 GB.

  על ידי: אילוןl מחשבים וטכנולגיה> גאדג'טיםl 26/11/2009 lצפיות: 305

  עיסויים קיימים למן האלף השלישי לפנה"ס, הם נוסדו בעת שבני המשפחה היו מעניקים עיסויים מרפאים לאילו מבני המשפחה הנותרים שיצאו לעבוד בשדה (הדבר היה בשלהי התקופה האגררית). כאמור בני המשפחה היו מעניקים זה לזה עיסויים בכדי "להחזיר" אותם לתפקוד בריא ולהמשך העבודה.

  על ידי: אילוןl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 10/10/2009 lצפיות: 70

  בניגוד לסטריאוטיפ המסוכן, צניחה חופשית כיום נחשבת לאחד מענפי הספורט הבטיחותיים. רובם המוחלט של קורסי הצניחה כוללים ליווי צמוד של מדריך. אדם לא זקוק אפילו לעשות מאומה פרט ללהנות ממשב הרוח המהיר הנוף העוצר נשימה והמהירות המדהימה וכושר התנועה שלא דומה לשום חוויה ימית או ארצית שחווה הגוף.

  על ידי: אילוןl בידור ופנאי> תחביביםl 01/10/2009 lצפיות: 233

  עיצוב פנים זהו אחד המקצועות המודרניים שזכו לפרסום נרחב בתקשורת ( טלוויזיה , אינטרנט , ומגזינים ) אין ספור תוכניות טלוויזיה דוקומנטריות, תוכניות ריאליטי , מגזינים בנושא עיצוב פנים ואתרי אינטרנט הוקמו .

  על ידי: אילוןl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 09/09/2009 lצפיות: 97

  מאמר אודות הסרת שיער בלייזר בשיטת 4mp - אתם מוזמנים להיכנס למאמר אודות הסרת שיער בלייזר וללמוד על הנושא

  על ידי: אילוןl בריאות ורפואה> ניתוחים פלסטייםl 06/09/2009 lצפיות: 3,668

  יצוב אופנה זהו תחום של יצירת ביגוד אשר תואם את האווירה הכללית באזור מסוים, בתחום עיצוב אופנה ישנה התייחסות לתרבות, להשפעות חברתיות ולתקופה.

  על ידי: אילוןl יופי וטיפוח> אופנהl 29/08/2009 lצפיות: 115
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast