כאבי גב

פורסם: 15/10/2008 |תגובות: 0 | צפיות: 6,429 | Share

כאבי גב יכול להיות סימן של בעיה רפואית רצינית, למרות שהדבר אינו לעיתים קרובות את רוב ביסודו לגרום:

     * הטיפוסיות האזהרה של סכנת חיים שעלולה להיות בעיה הם מעי ו / או bladder incontinence או חולשה מתקדמת על הרגליים.
     * כאבי גב בגב חמורה (כגון כאב זה רע מספיק כדי להפריע לישון) המתרחשת עם סימנים אחרים של מחלה חמורה (כגון חום, לא מוסברת הרזיה) עשויה גם להעיד על מצב רפואי רציני ביסודו.
     * כאבי גב שמתרחשת לאחר טראומה, כגון תאונת דרכים או נפילה עלולה להעיד על עצם שבר או פגיעה אחרת.
     * חזור על אנשים עם כאב הרפואי תנאי לשים אותם בסיכון גבוה עבור שבר של עמוד השדרה, כגון אוסטאופורוזיס או מספר myeloma, להנחות גם אחראית לטיפול רפואי.
     * לראש כאב אנשים עם היסטוריה של סרטן (בעיקר סרטן ידוע על מנת להפיץ את עמוד השדרה כמו שד, סרטן ערמונית ריאות ו) אמור להיות מוערכות כדי לשלול מחלה גרורתי של עמוד השדרה.


כאבי גב אינו בדרך כלל דורשים התערבות רפואית מיידית. הרוב המכריע של כאבי גב בגב episodes של עצמי ללא הגבלת מתקדמת. רוב כאבי גב syndromes הן בשל דלקת, בעיקר באזור שלב אקוטי, שנמשך בדרך כלל במשך שבועיים עד שלושה חודשים.

כמה מחקרים מציעים כי התצפית שני תנאים אשר לעתים קרובות כאב בגב המיוחסים, דיסק מותני בקיעה ו degenerative מחלת הדיסק עלול לא להיות יותר נפוץ בקרב כאבי גב מאשר בקרב האוכלוסייה הכללית, וכי מנגנונים אלה לפי תנאים אשר עלול לגרום לכאב הם לא ידוע. [2] [3] [4] [5] מחקרים אחרים ממליצים על כמה שרק 85% מן המקרים, לא יכול לגרום פיזיולוגיים יוצגו. [6] [7]

כמה מחקרים מציעים כי גורמים כגון psychosocial on-the-Job stress dysfunctional המשפחה ואת הקשרים עשוי למצוא מתאם יותר הדוק עם כאבי גב בגב יותר מבני גילה ב abnormalities צילומי רנטגן ועוד דימות רפואי סריקות.
כאבי גב הוא תלונה שכיחה. ארבעה מתוך חמישה אנשים בארצות הברית תהיה חווית כאב גב תחתון לפחות פעם אחת במהלך חייהם. זוהי אחת הסיבות הנפוצות ביותר של אנשים הולכים לרופא או ימי עבודה.

על הצד החיובי, אתה יכול למנוע כאבי גב ביותר. אם נכשלת מניעה, טיפול פשוט הביתה מכניקה יהיה תקין הגוף לרפא את הגב לעיתים קרובות בתוך מספר שבועות ולשמור על תפקודיות של כברת דרך ארוכה. כירורגיה לעתים רחוקות יש צורך לטפל כאבי גב.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 1 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/18428/כאבי-גב

  השאר תגובה למאמר זה

  טיפולי טווינה משה

  המאמר דן על 2 סוגי הראש הנפוצים אצל נשים בעיקר מגרנה ומגרנה הורמונאלית , סוקר מאפיינים של המגרנה , אבחנה וסינדרומים סיניים וטיפול בצמחי מרפא לדוגמא .

  על ידי: טיפולי טווינה משהl בריאות ורפואה> רפואה סיניתl 23/06/2014 lצפיות: 53
  מיכל שלזינגר

  וסת מלווה בכאב הינה תופעה שכיחה ביותר. כאבים המופיעים בסמוך למועד הוסת, במהלכה או מיד לאחריה, מכונים "דיסמנוריאה" (בעייתי- dys זרימה וסתית – menorrhea). דיסמנוריאה הינה תופעה שכיחה ביותר ובעלת השלכות על חייהן של הנשים הסובלות ממנה. דיסמנוריאה מופיעה באוכלוסיות מסוימות בשכיחות גבוהה, וסובלות ממנה כמחצית מקבוצת הנשים הצעירות. מיכל שלזינגר סוקרת במאמרה את התייחסותה של הרפואה הסינית לבעיה וכיצד היא מטפלת בה.

  על ידי: מיכל שלזינגרl בריאות ורפואה> רפואה סיניתl 02/09/2008 lצפיות: 8,377
  דרור פירר

  סקירה רחבה על כאבי ראש מנקודת המבט המודרנית והסינית, שיטות לאבחנה מדוייקת ודרכים אפשריות לטיפול

  על ידי: דרור פיררl בריאות ורפואהl 08/03/2009 lצפיות: 15,313

  כאבי צוואר אלה הם כאבים די שכיחים שמופיעים בדרך כלל בעוצמות חזקות וגורמים לחוסר נוחות והגבלה בתנועה. את כאבי הצוואר ניתן לחלק באופן גס לשני סוגים, הראשון הינו צוואר תפוס, או בשמו המקצוע טורטיקוליס שמופיע באופן נקודתית ומאופיין בכאבים חזקים מאוד. הסוג השני של כאבים שמאפיינים כאבי צוואר אלה הם כאבים כרוניים, רמת הכאב נמוכה יותר מבמקרים של צוואר תפוס, יחד עם זאת מדובר בכאב מתמשך שכתוצאה מגורמים שונים יכול להתעצם לעיתים.

  על ידי: Ellen Birkinl בריאות ורפואה> כירופרקטיקהl 10/08/2009 lצפיות: 1,672

  כאבים כרוניים הינם מחלה שכחצי מאוכלוסיית העולם סובלת הרפואה מתקשה לעיתים לאתר את מקורם ולהתמודד עימם. מה מאפיין כאב כרוני וכיצד ניתן בכול זאת להתמודד איתו?

  על ידי: אלעד בונדקl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 15/04/2012 lצפיות: 83
  שי כהן

  מכשירי טנס יעילים לשיכוך כאבים, טיפוח הגוף, מיצוק שרירים וחיטוב הגוף. מכשיר טנס גורם לגירוי עצבי חשמלי. טיפול בעזרת גירוי עצבי חשמלי (TENS) הוא טיפול בעזרת מיקרו זרם במתח חשמלי נמוך, מכשיר טנס יוצר מעגל של דחפים חשמליים העוברים לאורך סיבי העצב. הזרמים החשמליים עוברים דרך שתי אלקטרודות המחוברות למכשיר. האלקטרודות ממוקמות בדרך כלל על שטח הכאב.

  על ידי: שי כהןl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 28/08/2011 lצפיות: 386

  רבות מהפניות שאנו מקבלים ממכוני הפיזיותרפיה לטיפול בפציעות ספורט קשורות לתלונות על כאבים באיזור שריר התאומים והשוק וכשהאזור הנפוץ ביותר להיפצע הינו הראש המידיאלי של שריר התאומים מעט מעל לגיד אכילס ( בערך בשליש המרכזי בשוק). הפיתרון לכך ברוב המקרים הוא פשוט מאד: שימוש בשרוולי לחץ ובגרבי לחץ, כדאי לבדוק המלצות מלקוחות בארץ לפני הרכישה כמובן.

  על ידי: Compressport Israell ספורט וכושר גופני> ספורט וכושר גופני - כלליl 06/04/2012 lצפיות: 1,386

  די לכאבים בדרך קלה ופשוטה - מספר תנועות המביאות לאיזון בגוף ובנפש. כאבים הם איתות של הגוף לאדם לשים לב שיצא מאיזון ולהשיב את האיזון במערכת גוף, נפש ומוח.

  על ידי: יונית שינטלl חינוך ולימודים> חינוך מיוחד ושיקומיl 17/07/2011 lצפיות: 263

  בזמן השירות הצבאי שלי, כשכאבי הראש שלי החמירו, נשלחתי לנאורולוג מומחה בבית-החולים תל-השומר. הוא בדק אותי, אמר לי כמה דברים נבזיים, שלח אותי לעשות CT, ובסופו של דבר פסק: זה לא מיגרנה, סתם כאב ראש. מה ששכנע אותו בכך הייתה העובדה שאמרתי שכאבי הראש שלי מתעוררים לעיתים בתגובה לקור קיצוני. לו היה בקיא בנושא, הוא היה מזהה מייד שאני סובל ממקבצים (Clusters), סוג פחות נפוץ אבל כואב מאד של מיגרנות (בארה"ב סובלים מהן כחצי מיליון איש, לעומת כ-50 מיליון שסובלים ממיגרנה מצויה).

  על ידי: שוקי גליליl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 25/08/2007 lצפיות: 47,578

  אורח החיים כיום הוא הישגי ותובעני. צריך לתמרן בין משפחה וקריירה, לאזן בין החשק לביס מתוק לבין השאיפה לגוף חטוב. אנו מנסים להשיג את הכל ומהר, להספיק הכל בצורה מושלמת. למרות הרצון הטוב ,לעתים קרובות אנחנו מוצאים את עצמנו מותשים, חרדים ומוצפים, רחוק-רחוק בתחתית סדר העדיפויות שלנו, משוועים לאיזון. אתם יכולים לשנות את המצב! קיים קשר הדוק בין גוף ונפש, וניתן להשפיע על אחד מהם וכך גם על השני. אשתף בכמה טיפים פשוטים וקלים ליישום, שיעזרו לכם להרגיש מאוזנים יותר וקשובים לגופכם, לנפשכם ולקשר ביניהם.

  על ידי: עמנואל פפר נייברגרl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 15/12/2014

  לקריאת המאמר הבא, נבקשכם לענות על השאלה הבאה: כמה צמחי מרפא אתם מכירים, שהם בעלי יכולת מוכחת לטיפול במחלות ובסימפטומים, בצורה ישירה ואפקטיבית? השם הראשון שתמיד יעלה הוא הקנאביס הרפואי. ולא בכדי. יעילותו של הצמח הוכחה במחקרים רבים שנערכו בכל רחבי הגלובוס, בטיפול תחלואתי ובהקלה על תסמינים רבים, ובראשם כאב. סריקות מוחיות שבוצעו בנבדקים מצאו כי הקנאביס הרפואי משפיע על איזורי המוח הקשורים לתפיסת הכאב, כך שהכאב, על אף שאינו נעלם, נתפס כקל יותר.

  על ידי: שאולl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 12/11/2014 lצפיות: 11
  שרה מעוז מזרחי

  פרולקטין גבוה מהווה את אחת הסיבות לחוסר איזון הורמונלי שכיח המתבטא פעמים רבות באי הגעת הווסת בזמן הקבוע זו יכולה להוות גם סיבה נוספת לחוסר יכולת להיקלט להריון וברפואה המערבית אין מענה מתאים לאיזון וליכולת הורדת רמות הפרולקטין.... ברפואה הסינית יש מה לעשות, יש דרך להורדת רמות הפרולקטין בדיקור, צמחי מרפא ותזונה תואמת....על כל זה במאמר שלפניכם

  על ידי: שרה מעוז מזרחיl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 02/11/2014 lצפיות: 12
  יוסף רחמים

  פיברומיאלגיה? (Fibromyalgia - FM/FMS) תסמונת הפיברומיאלגיה מתארת מצב שכיח של כאבי שרירים מפושטים ותשישות המופיע אצל 2% מהאוכלוסיה ,'פיברומיאלגיה' הינה כאב בשרירים ובסיבי רקמות החיבור הגידים. מצב זה מוכר כתסמונת מאחר והוא אוסף של סימנים ותסמינים המתרחשים יחדיו , תסמין הוא מה שהחולה מדווח עליו לרופא. פיברומיאלגיה היא תסמונת מבלבלת במיוחד, ולעיתים קרובות לא מאובחנת בשל העובדה שהתסמינים שלה יכולים להופיע גם במצבים רפואיים אחרים.

  על ידי: יוסף רחמיםl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 27/10/2014 lצפיות: 19
  נטלי הרוש

  ידעתם ש-70% מהישראלים סובלים מכאבי גב בשלב כזה או אחר?! הנה מספר טיפים שיקלו על כאבי הגב שלכם באופן טבעי לחלוטין, שווה קריאה...

  על ידי: נטלי הרושl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 20/10/2014 lצפיות: 27
  ד"ר אריה מבר

  עצות לטיפול בעצירות מומלץ מאוד לטפל באופן מיידי בבעיות עצירות.עצירות יכולה להיות בעיה כרונית (מתמשכת יותר מחודש)או אקוטית (נמשכת כמה ימים או שבועות

  על ידי: ד"ר אריה מברl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 29/09/2014 lצפיות: 37

  מכשיר אדים קרים מומלץ, מצליח להקל על דרכי הנשימה של ילדים, וגם של מבוגרים. המכשיר של אדים קרים יוצר אדי מים בחדר, ובכך מעלה את הלחות שיש בחדר. הלחות שנוצרת בחדר, עוזרת לדרכי הנשימה להיפתח.

  על ידי: שלמה פריl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 08/09/2014 lצפיות: 56
  טיפולי טווינה משה

  המאמר סוקר את האנטומיה הבסיסית של הגבר ותפקודה , מסביר על תפקוד הלקוי שיש ביצור הזירעונים שנוצרים באשכים וכיצד ניתן ע"י הרפואה הסינית לשפר את איכות הזרע מבחינה כמותית , תנועתית ומורפולוגית (תקינות מבנה של זרע) בשילוב דיקור סיני , צמחי מרפא ותוספי מזון .

  על ידי: טיפולי טווינה משהl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 01/09/2014 lצפיות: 19

  רוב האנשים אשר מבצעים פעילות גופנית כחלק מאורך חיים בריא מעוניינים לרדת במשקל, אך לא פחות חשוב מכך הוא לשפר את הרכב הגוף.

  על ידי: אילוןl ספורט וכושר גופני> ספורט וכושר גופני - כלליl 11/01/2013 lצפיות: 53

  שמדובר בנושא כמו עיצוב אתרים, חשוב לשלוף את "התותחים הכבדים" בכל הנוגע לגראפיקה, תוכן והנדסת אנוש. מה הסיבה?

  על ידי: אילוןl אינטרנט> עיצוב אתריםl 19/01/2010 lצפיות: 35

  נוקיה 5800 עובד על מעבד ARM 11 במהירות 369Mhz ובעל 128 זיכרון Ram. הזיכרון הפנימי שלו למשתמש הוא 80 MB אך הוא מגיע עם אפשרות להרחבה לכרטיס זיכרון של Micro-SD עד 16 GB.

  על ידי: אילוןl מחשבים וטכנולגיה> גאדג'טיםl 26/11/2009 lצפיות: 301

  עיסויים קיימים למן האלף השלישי לפנה"ס, הם נוסדו בעת שבני המשפחה היו מעניקים עיסויים מרפאים לאילו מבני המשפחה הנותרים שיצאו לעבוד בשדה (הדבר היה בשלהי התקופה האגררית). כאמור בני המשפחה היו מעניקים זה לזה עיסויים בכדי "להחזיר" אותם לתפקוד בריא ולהמשך העבודה.

  על ידי: אילוןl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 10/10/2009 lצפיות: 66

  בניגוד לסטריאוטיפ המסוכן, צניחה חופשית כיום נחשבת לאחד מענפי הספורט הבטיחותיים. רובם המוחלט של קורסי הצניחה כוללים ליווי צמוד של מדריך. אדם לא זקוק אפילו לעשות מאומה פרט ללהנות ממשב הרוח המהיר הנוף העוצר נשימה והמהירות המדהימה וכושר התנועה שלא דומה לשום חוויה ימית או ארצית שחווה הגוף.

  על ידי: אילוןl בידור ופנאי> תחביביםl 01/10/2009 lצפיות: 221

  עיצוב פנים זהו אחד המקצועות המודרניים שזכו לפרסום נרחב בתקשורת ( טלוויזיה , אינטרנט , ומגזינים ) אין ספור תוכניות טלוויזיה דוקומנטריות, תוכניות ריאליטי , מגזינים בנושא עיצוב פנים ואתרי אינטרנט הוקמו .

  על ידי: אילוןl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 09/09/2009 lצפיות: 97

  מאמר אודות הסרת שיער בלייזר בשיטת 4mp - אתם מוזמנים להיכנס למאמר אודות הסרת שיער בלייזר וללמוד על הנושא

  על ידי: אילוןl בריאות ורפואה> ניתוחים פלסטייםl 06/09/2009 lצפיות: 3,658

  יצוב אופנה זהו תחום של יצירת ביגוד אשר תואם את האווירה הכללית באזור מסוים, בתחום עיצוב אופנה ישנה התייחסות לתרבות, להשפעות חברתיות ולתקופה.

  על ידי: אילוןl יופי וטיפוח> אופנהl 29/08/2009 lצפיות: 107
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast