אנגלית לילדים

פורסם: 20/10/2008 |תגובות: 0 | צפיות: 5,269 | Share

אנגלית לילדים.

היכולת לקלוט ולהבין שפה חדשה הולכת ופוחתת עם השנים ומכאן מגיעה החשיבות הגבוהה של לימוד אנגלית לילדים.

ההשקעה הכרוכה בהקניית שפה זרה לילדים היא כאיין וכאפס לעומת ההשקעה הדרושה בלימוד מבוגרים.

ככל שהגיל עולה משתרשת שפת האם במוח האדם ותופסת יותר ויותר "תאים אפורים" מה שמקשה על כל שפה אחרת לחדור למוח ולהשתקע בו.

שיעורי אנגלית לילדים יכולים לתת לילדכם נכס יקר שישמש אותם לאורך כל חייהם ויאפשר להם להצטיין באנגלית לאורך כל שנות הלימודים בית הספר ואפילו באקדמיה.

כיום, חל שינוי משמעותי בתפיסה של הוראת אנגלית לילדים.

בעבר, התמקדו המורים לאנגלית על לימוד השפה דרך שינון, קריאה ומבחנים – התוצאות הכושלות לא איחרו להגיע ורמת האנגלית של ילדי ישראל הייתה נמוכה מאוד.

הכשלונות החוזרים במבחנים בינלאומיים הובילו את האחראים והמורים לאנגלית לילדים לחפש דרכים אחרות.

הוראת אנגלית לילדים בימנו מתבססת על ניסוי חוויתי בשימוש בשפה ואת השנאה היוקדת שיחסו הילדים ללימודי האנגלית בעבר החליפה חדוות למידה שאין דומה לה בתחומים אחרים.

באמצעות שירים, משחקים ולומדות מחשב לומדים הילדים להשתמש בשפה על מנת לבצע פעולות תקשורת בין אישית שונות.

שירים באנגלית נקלטים היטב במוחם של הילדים ומשחי חברה המתנהלים בשפה האנגלית גורמים לילדים לרצות לדעת את השפה האנגלית – על מנת לזכות בהערכה חברתית חשובה.

להטמעת השפה בהצלחה בשנות החיים הראשונות של הילד ישנה השפעה על רמת הלימודים של הילד גם בשאר המקצועות בשלבים מאוחרים יותר.

הילד, תופס את חווית הלימוד כחוויה מהנה ומפרה ומתחיל "להתמכר" להצלחות ולהשגיות כבר מראשית חייו.

לאחר שהילד מצליח להבין ולקרוא לראשונה בחייו מילים בשפה זרה הוא מייחס ערך גדול להגדלת הידע שלו וללימודים.

ההתמודדות עם לימודים בגיל צעיר, תסייע לו בעתיד ותגרה אותו ללמוד ולהצליח גם תחומים אחרים.

ילד שנתפס כמוצלח במיוחד באחד התחומים, לא יוכל להרשות לעצמו להתרשל בלימודי תחום אחר והוא מרגיש מחוייב לעמוד בציפיות הגבוהות שהסביבה (הורים, מורים וחברים לספסל הלימודים) מציבה בפניו.

שאלות ותשובות

200 תווים שנותרו
שאל שאלה
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 2 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/18652/אנגלית-לילדים

  השאר תגובה למאמר זה

  לימוד השפה האנגלית יהיה קל ויעיל יותר כאשר נקבל סקירה לגבי השפה הנלמדת. להלן מספר נקודות ומאפיינים של השפה האנגלית. אתם מוזמנים להשוות את הנושאים לשפת האם שלכם...

  על ידי: יאיר בנימיl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 03/08/2008 lצפיות: 2,783

  אימרה ותיקה טוענת שככל שהילדים נשארים יותר בבית (בימי מחלה ובימי "מחלה מדומה") כך משתפרים ההישגים הלימודיים שלהם– משום שהזמן הפנוי מאפשר להם לצפות בשידורי הטלווויזיה החינוכית

  על ידי: עובד כהןl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 26/12/2008 lצפיות: 316

  אתם רוצים שילדכם יהיה "תותח" באנגלית? כדאי שתתחילו להפגיש את אותו עם השפה האנגלית כבר בגיל הרך. להלן כמה טיפים שבעזרתם תוכלו לעזור לילדכם להצטיין בשפה האנגלית.

  על ידי: דבורה דליןl חינוך ולימודים> שפותl 16/01/2011 lצפיות: 471

  השפה האנגלית לא השתנתה כבר כמה מאות שנים אך אין זה אומר שהשיטות להוראת השפה לא השתנו. מדיי שנה מפתח משרד החינוך עשרות שיטות ותתי שיטות להקניית השפה האנגלית לילדים אך לאור התוצאות העגומות של ילדי ישראל בשליטה בשפה, נראה שרק חלק קטן מהם עובד.

  על ידי: עובד כהןl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 01/12/2008 lצפיות: 3,791

  לימודי אנגלית מתחלקים היום לקטגוריות ונישות. לימודי אנגלית לילדים, לימודי אנגלית לפעוטות, לימודי אנגלית כהכנה לבגרות, לימודי אנגלית למבוגרים, לימוד אנגלית עסקית, אנגלית מדוברת ועוד.

  על ידי: מיכל שדהl חינוך ולימודיםl 02/12/2010 lצפיות: 181
  דורון גרינשפן - Yes, Please!

  קורס אנגלית מתאים בכל עת לקראת בחינה, פרזנטציה, נסיעה לחו"ל, במהלך לימודי התיכון או לקראת ראיון עבודה. למעשה אנגלית הינה שפה בינלאומית המאפשרת לנו לתקשר עם כל העולם כמעט.

  על ידי: דורון גרינשפן - Yes, Please!l חינוך ולימודים> שפותl 04/10/2010 lצפיות: 218

  להלן מספר סיבות למה חשוב לדעת אנגלית ברמה גבוהה : אנגלית היא השפה הכי מדוברת בעולם כיום. אי אפשר להתקבל ללימודים גבוהים בארץ מבלי לדעת אנגלית בסיסית ולקבל תואר מבלי לעבור מבחנים באנגלית עד לקבלת פטור. היום על מנת להצליח, בכל תחום אתה, הופך לחלק מהכפר הגלובלי. כך שלא חשוב מי הלקוח גם אם הוא לא מארץ דוברת אנגלית, התקשורת תהיה באנגלית. וכאשר שני הצדדים אינם דוברי אנגלית כשפת אם, הופך לימוד אנגלית לחשוב עוד יותר. התקשורת האלקטרונית בארץ בחברות רבות, מתבצעת באנגלית בין עובדי החברה בישראל .

  על ידי: יואב יונהl חינוך ולימודים> שפותl 28/06/2011 lצפיות: 761

  לימודי אנגלית מאפשרים להשתלב במגוון רחב של אפשרויות תעסוקה, בהתאם למסלול הלימודים. ידיעת אנגלית ברמה גבוהה מהווה תנאי קבלה בסיסי למקומות עבודה רבים, ועל כן חיפוש לימודים המיועד לשם קידום מקצועי יתמקד בהקניית הבנה בדיבור ובכתיבה. על מנת לעסוק במחקר של ספרות אנגלית באקדמיה או בצורה פרטית מומלץ להשתלב בלימודי אנגלית לתואר ראשון, ואילו המבקשים לעבוד בתרגום מאנגלית לעברית בוחרים בקורס ייעודי לתחום זה.

  על ידי: שחףl חינוך ולימודים> שפותl 26/07/2010 lצפיות: 46

  לימוד אנגלית בית הספר, כך לטענת רבים, מעניק לתלמיד את הכלים הבסיסיים ביותר להתמודדות מול טקסטים קלים יחסית. לדבריהם של מספר מדריכי אנגלית איתם שוחחנו גם רמת 5 יחידות של לימוד אנגלית בבית ספר תיכון אינה מכינה את התלמיד להתמודדות עם החומרים שבהם הוא ייתקל במהלך המסלול האקדמאי. אז מה כן יעזור לו? תתפלאו לדעת מה התשובה.

  על ידי: הדס גורl חינוך ולימודים> שפותl 08/12/2011 lצפיות: 118
  נאוה סלור

  מעברים ושינויים הם תהליכים לא קלים, לא לנו המבוגרים ובטח שלא לילדים שלנו. אם אתם חוששים לקראת עלייתו של הילד לכיתה א', אם יש לך התכווצויות בבטן כשאת רק מדמיינת אותו נדרש לקרוא, ואם אתה לא לגמרי משוכנע שהוא מוכן לחוויה שכזו- יש לכם עוד מספיק זמן (כחצי שנה זה בהחלט מספיק...) עד שנת הלימודים הבאה, כדי להכין אותו כראוי לקראת הצפוי לו. לפניכם כמה דרכים שיעזרו לכם לעזור לילד להיות מוכן ובשל יותר.

  על ידי: נאוה סלורl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 16/02/2015 lצפיות: 12
  גיל - קרקס בגיל

  הרבה הורים היום מודאגים מהמצב בו הילדים מבלים שעות מול המסכים ולא יוצאים לשחק בחוץ, להרבה ילדים אין בכלל תחביבים והם מנוונים פיזית (וגם שכלית) מרוב שעות של בהייה במחשב/טלוויזיה/טלפון/טבלט/אולי פספסתי משהו... ג'אגלינג הוא תחביב עם המון ערך מוסף בתחום השכלי, האישיותי, הפיזי ואפילו האישיותי, רוב הילדים לא נחשפים לעולם הג'אגלינג בבית הספר וזה המקום של הורים לעזור לילד ולחשוף אותו לזה.

  על ידי: גיל - קרקס בגילl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 05/01/2015 lצפיות: 14
  Yossef Zilberberg

  ישיבה תיכונית היא מוסד לימודי דתי המשלב לימוד תורה עם לימוד מקצועות הליבה ומקצועות העשרה נוספים. הבחירה באופן הלימוד הזה נוסדה בידיעה שכדי לקיים אורח חיים דתי ועם זאת לקיים משפחה דרושה הכנסה כמאמר חז"ל "אם אין קמח אין תורה" , הישיבה התיכונית מכוונת את תלמידיה להשתלם במקצועות החול והקודש במידה נכונה כאשר הדגש הוא על אורח חיים דתי מעמיק המחפש ושואף לזמן לימוד תורה קבוע ורציני כאשר המקצוע הוא נספח .

  על ידי: Yossef Zilberbergl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 25/11/2014 lצפיות: 15
  שמחה לוין

  הקדמה אנשים מצליחים יודעים שלהצלחה יש חוקים .ההצלחה איננה משהו שקורה רק לברי מזל . ברי מזל הם כאלו שיודעים שכדי להצליח אנחנו צריכים לנהל את החיים ולא להתנהל על ידי החיים .

  על ידי: שמחה לויןl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 03/11/2014 lצפיות: 15

  כאשר אנחנו שולחים את הילדים שלנו לבית הספר אנחנו רוצים שהם ייהנו מהלימודים וילמדו דברים משמעותיים. לא כל למידה מתבצעת דרך ספרים או שיעורים בכיתה. אם אנחנו רוצים שהילדים שלנו ילמדו למידה משמעותית אנחנו יכולים לארגן להם הרצאות מעניינות.

  על ידי: נדבl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 02/09/2014 lצפיות: 33
  ורד עצמון

  מצויינות? לא מה שחשבתם... מהי מצויינות? מי התלמידים ש"זוכים" להכלל בקטגוריה זו? ומה הסיכוי של הילד שלכם לקבל תעודת מצויינות? האם ילדים עם קשיי למידה שונים יצליחו אי פעם לזכות בתעודת מצויינות? ומהן ההשלכות של תפיסת המצויינות המסורתית בבית הספר על חיינו וחיי ילדינו? מה מרוויח בית ספר שבחר לתת לתלמידיו את הזכות למצויינות?

  על ידי: ורד עצמוןl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 01/09/2014 lצפיות: 56

  לימוד אנגלית חינם - האינטרנט היא המדיה האידיאלית אם להיות מציאותיים בואו נתחיל בהנחת היסוד כי לאף אחד אין פטנט על לימוד אנגלית ואין שיטה שעדיפה על האחרת. מוסכם כי הדרך הטובה ביותר ללמוד אנגלית היא להתחיל לשנן ולזכור כמה שיותר מילים באנגלית וליישם אותן במשפטים שונים, בין אם אלו משפטים שאנו משתמשים בהם בחיי היומיום שלנו, או באם אלו משפטים יותר מורכבים שאנו משתמשים בהם על מנת לנהל שיחה אינטליגנטית ושכלתנית עם אנשים משכילים אחרים המגיעים מהאקדמיה, עולם העסקים וכדומה.

  על ידי: פרופסור פזl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 17/08/2014 lצפיות: 70

  גני ילדים בנהריה הם אחת הסיבות בגללן הרבה משפחות עם ילדים בוחרות לעזוב אזורים מרכזיים ולעבור לגור בנהריה. אם אתם עומדים לעבור לשם, הנה כמה טיפים לבחירת גן הילדים המתאים.

  על ידי: מיכלl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 17/08/2014 lצפיות: 22

  עבודות גבס נעשו פופולאריות מאוד בעת האחרונה וכנראה שלא בכדי – לגבס יתרונות רבים על פני שיטות הבניה המסורתיות ולכן קבלנים, אדריכלים ומעצבי פנים אוהבים מאוד לעבוד איתו. על כמה מהיתרונות המשמעותיים שיש לעבודות גבס, בכתבה הבאה

  על ידי: עובד כהןl בית וצרכנות> שיפוציםl 27/10/2010 lצפיות: 943

  אין יותר מדי מקצועות שבהם דורשת המדינה מבעלי המקצוע לעבור מבחן הסמכה כה מורכב כמו זה שנאלצים לעבור אילו שמעוניינים להיות חשמלאים, אחרי הכל, אילו שיעברו את המבחן ויוסמכו ידרשו להתקין מערכות שעלולות לגרום לפציעות קשות ואף למוות במקרה שלא יותקנו כראוי.

  על ידי: עובד כהןl בית וצרכנות> בית - כלליl 27/10/2010 lצפיות: 780

  אין ספק שהמצאותם של מזיקים בשטח המגורים שלנו אינה רצוייה כלל וכלל אולם הרחקתם היא לא סיבה מספיק טובה על מנת לגרום לנו להשתמש בחומרי הדברה מסוכנים שעלולים לפגוע בסופו של דבר במים שאנו שותים, בחיות המחמד שלנו ואף בילדנו

  על ידי: עובד כהןl בית וצרכנות> הדברת מזיקיםl 27/10/2010 lצפיות: 89

  כאשר המזגן מתקלקל בימות הקיץ החמים למעט מאוד לקוחות מיואשים יש זמן לחפש את טכנאי המזגנים הטוב ביותר, רוב הלקוחות יבחרו את טכנאי המזגנים הראשון שיסכים להגיע אליהם תמורת סכום סביר.

  על ידי: עובד כהןl בית וצרכנות> בית - כלליl 27/10/2010 lצפיות: 47

  במהלך חיינו אנחנו מוצאים עצמנו פעמים רבות במרפאתו של רופא כזה או אחר, בין אם לצורך בדיקות שגרתיות, בדיקות ספציפיות (כאשר משהו כואב) או טיפול כזה או אחר. יחד עם זאת, נראה כי קיים סוג של קונצנזוס בלתי כתוב בין מרבית האנשים לגבי הרופא אשר הביקור במרפאתו הוא מעורר האימה הגדול מכולם – רופא השיניים.

  על ידי: עובד כהןl בריאות ורפואה> רפואת שינייםl 20/09/2010 lצפיות: 62

  אינטרנט – זוהי המהפכה האמיתית של הדור שלנו, אותה חווינו כולנו על בשרנו. השינוי שהביא האינטרנט בחיינו הוא עצום, כאשר כמעט לא ניתן למצוא תחום אחד כיום אשר אינו מתנהל בעזרת או באמצעות האינטרנט. החל ממידע בסיסי בכל תחום שרק נחשוב עליו, וכלה בסיפוק כל צרכי הבידור והמדיה שלנו – ניתן למצוא ברשת הכול מהכול.

  על ידי: עובד כהןl אינטרנטl 20/09/2010 lצפיות: 81

  דם טבורי הוא מושג חדש באופן יחסי ברפואה המערבית. מדובר בדם המופק לאחר הלידה מחבל הטבור אליו מחובר העובר ומהשלייה העוטפת אותו. הדם הטבורי מהווה מקור לתאי גזע – תאים בעלי סגולות רפואיות חשובות אשר מעניקים לנו את האפשרות לטפל בהצלחה בסוגי מחלות שונות אשר עד כה לא היה להם טיפול יעיל ידוע.

  על ידי: עובד כהןl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 20/09/2010 lצפיות: 41

  עם חלוף השנים והתפתחות הטכנולוגיה וההבנה האנושית, גם תחום הרפואה הולך ומתקדם בצעדי ענק. תוחלת החיים עולה, תרופות חדשות מומצאות השכם וערב ואנחנו מבינים יותר ויותר מיום ליום בנוגע לדרך בה גופנו בנוי.

  על ידי: עובד כהןl יופי וטיפוח> הסרת שיערl 20/09/2010 lצפיות: 34
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast