דיכאון קליני

פורסם: 04/11/2008 |תגובות: 1 | צפיות: 16,676 | Share

דיכאון קליניהחיים מלאים בתקופות רעות או טובות, אושר וכאב .אבל אם אתה במצב רוח "ירוד" במשך יותר ממספר שבועות או אם אתה מתקשה לתפקד בחיי היום יום .אתה עלול להיות סובל ממחלה נפוצה , אבל קשה הנקראת דיכאון קליני.

 

כל אחד עלול להיפגע ולסבול מדיכאון קליני !

גבר, אישה בלי קשר להכנסה או לעדה כל אחד עלול להתנסות בדיכאון קליני.
הדיכאון גורם לאובדן ההנאה מן החיים, מסבך מצבים רפואיים ובעצמו חמור עד כדי התאבדות הסובל ממנו.
אולם הסבל הזה מיותר . הדיכאון הקליני ניתן לטיפול בצורה יעילה ביותר . אם כך ? מדוע רבים אינם מקבלים את העזרה הדרושה ?.

במקרים רבים הדיכאון הקליני אינו מטופל , אחת הסיבות היא האנשים הסובלים ממנו אינם מודעים לסימנים הרבים . הם עשויים להכיר סימנים אחדים , כגון : עצבות והתכנסות בתוך עצמם (הסתגרות), אבל אינם מודעים לסימנים אחרים, כולל :חרדה, רגזנות וחוסר שינה.

יש החושבים שרק אנשים שהדיכאון נימשך אצלם חודשים רבים, או שאיבדו לחלוטין את היכולת לתפקד הם סובלים מדיכאון "אמיתי" או "קליני".
יש רבים החושבים בטעות שהדיכאון הוא מצב "נורמאלי" , אבל זה לא משנה אם את/ה :מזדקן , מתבגר , אימא , אישה בגיל הבלות ,או חולה במחלה כרונית.
האמת היא שדיכאון קליני אף פעם איננו מצב "נורמאלי", בלי קשר לגילך או מצבך בחיים.

בנוסף על כך, על אנשים לדעת שהטיפול נגד דיכאון הוא בהחלט יעיל ועליהם ללמוד כיצד ניתן לקבל את הטיפול הזה.דיכאון איננו עצב או מצב רוח רע

זה נורמאלי להרגיש עצב לאחר מות ידיד או בן משפחה. רובינו מתנסים ברגשות עצב בתקופות מסוימות בחיינו .br>> זה עשוי להיות כתוצאה מגירושים, או התרחקות מהחברים והמשפחה, פיטורין מהעבודה , מוות של מכר חבר או בן משפחה, מחלה וכו' . <
אם העצב ומצב הרוח הירוד נמשכים זמן רב, זה עלול להצביע על דיכאון קליני ויש לחפש עזרה מקצועית.
ניתן לטפל בהצלחה בדיכאון קליני

דיכאון קליני משתייך לקבוצת שניתן לטפל בהן בהצלחה רבה.
אפשר להגיע להצלחה בטיפול בדיכאון באמצעות תרופות או פסיכותרפיה או צירוף של שני הגורמים .
רק איש מקצוע יכול לאבחן דיכאון קליני בוודאות . עצם המודעות לסימנים של דיכאון קליני יכולה לעזור לך, כאשר תשוחח עם העובד המקצועי.

כמו ברוב המחלות האחרות, אם הטיפול דרוש, יש להתחיל בו מוקדם ככל שאפשר, כדי להגיע לתוצאות טובות יותר. נוסף על כך טיפול מוקדם מקדם את האפשרות של מניעת התקפים קשים חוזרים.לא ניתן לטפל בדיכאון בכוחות עצמך

יש אנשים המתביישים לקבל עזרה בטיפול בדיכאון או שהם מהססים לדבר על הרגשות שלהם . אחרים חושבים , שהדיכאון יעלם מעצמו ושעליהם רק "לעבור את זה" .

הגישות האלו אינן נכונות . כמו בכל מחלה רצינית אחרת, יש לטפל בדיכאון . שיחות עם חברים או עם בני משפחה עשויות לתת תמיכה כאשר עוברים תקופות קשות.

אולם אצל הסובלים מדיכאון קליני התמיכה הזו אינה יכולה לבוא במקום טיפול מקצועי . זכרו ,דיכאון קליני הוא מחלה רצינית. שלא ניתן לטפל בה בכוחות עצמכם.יתכן שיהיה עלייך לסייע לחולה קרוב אלייך

אנשים הסובלים מדיכאון קליני לעיתים קרובות הם בעלי מוטיבציה ירודה וכוחות דלים בחיפוש טיפול. מכאן החשיבות הרבה בעזרת ידידים ובני משפחה . הדרך הטובה ביותר לעזור לחולה בדיכאון היא הנחייתו לקבל טיפול. דיכאון גורם לעיתים קרובות בלבול והתכנסות בתוך עצמך מכאן שהמשפחה או הידידים עשויים לסייע בליווי המדוכא לקבלת הערכה מקצועית .סימנים לדיכאון קליני

אם הינך סובל מיותר מחמש מהסמנים ברשימה בתקופה העולה על שבועיים פנה לרופא או לאיש מקצוע בתחום בריאות הנפש.

מצב רוח מתמיד של עצב חרדה וריקנות

שינה מועטת או רבה מידי.

ירידה בתאבון ובמשקל או עלייה בתאבון ובמשקל

אובדן עניין או הנאה מפעילויות, שבעבר נהנית מהם

חוסר מנוחה או רגזנות

סימפטומים גופניים שאינם מגיבים לטיפול כגון: כאב ראש, כאב או הפרעות אחרות בעיכול

קשיים בריכוז, בזיכרון או בקבלת החלטות

עייפות או אובדן כוח

רגשי אשמה, חוסר תקווה או חוסר ערך

מחשבות על מוות או התאבדותהטיפולים בדיכאון קליני

הטיפול המקובל ביותר הוא מתן תרופות נוגדות דיכאון, פסיכותרפיה או שניהם . הבחירה של הטיפול מותנית בחומרת הסימפטומים הדכאוניים ותולדות המחלה .תרופות:

המחקר העדכני תומך בתרופות לטיפול במצבים החמורים יותר של דיכאון קליני .
תרופות נוגדות דיכאון פועלות על המעברים הכימיים של המוח .
קיימות תרופות נוגדות דיכאון יעילות רבות .
טיפול בנוגדי דיכאון אינו יוצר התמכרות . זה עלול לקחת בין שבוע לשמונה שבועות עד שתרגיש שיפור . בדרך כלל מומלץ להתמיד בטיפול התרופתי בין ארבע לתשע חודשים לאחר השיפור בסימנים הדכאוניים . הסובלים מדיכאון כרוני צריכים להתמיד בטיפול התרופתי , כדי למנוע או להחליש התקפים חוזרים.

יש לציין, כי לתרופות אנטי-דיכאוניות ישנן תופעות לוואי מרובות, ולא תמיד קלות. על כן, יש להיוועץ ברופא מומחה לפני השימוש.

פסיכותרפיה

שיחות עם איש מקצוע בבריאות הנפש יכולות לעזור לסובלים מדיכאון קליני להתמודד עם בעיות . התרפיה יעילה בעיקר במקרים פחות חמורים .

טיפול התנהגותי קוגנטיבי עשוי לשנות חשיבה והתנהגות שלילית , התורמות לעיתים לדיכאון קליני.

טיפול ביחסי אנוש מתמקד ביחסים עם אנשים אחרים , כאשר המטרה היא לשנות יחסים עם אחרים, העלולים לגרום או להחמיר דיכאון קליני .

טיפולים אחריםעלולים להמליץ על טיפול בחשמל במקרים הבאים :

הטיפול בחשמל שוכלל במידה כזאת, שזה כיום טיפול בטוח ויעיל היכול להציל חיים .
זה עדיין טיפול שנוי במחלוקת עבור אנשים מסוימים , המתנסים בתופעות לוואי מטרידות , כגון אובדן זיכרון .טיפולים בלתי קונבנציונליים וללא תופעות לוואי:

לדברי, יעקב עזרא (מומחה לרפואה נטורופטית, תזונאי ומדריך כושר אישי), ישנם טיפולים בגורמי תזונה, צמחים וכ"ו. לגורמי טיפול אילו השפעה מועילה על קו הריכוז והמחשבה. בכדי למנוע מצבים דיכאוניים, למשל הגברת צריכת הפחמימות גורמת לפינוי מהיר יחסית של רוב חומצות האמינו במחזור הדם, לעומתן חומצת האמינו טריפטופאן, בשל משקלה המולקולרי הגבוה מתעכבת בפינויה, כך רמתה עולה בפלזמה.

מדוע חשובה חוממצת האמינו טריפטופאן ?

חומצת האמינו טריפטופאן הינה המקדת לנוירוטרנסמיטור מוחי הנקרא: סרוטונין, יחד עם עוג מספר קו-אנזימים. הסרוטונין הינו גורם המפתח במניעת תהליכי הדיכאון.

יש לציין, כי ישנם גורמים רבים נוספים (צמחים, חומצות שומן, מינרלים ועוד) אשר חיוניים למניעת תהליכי הדיכאון, וכל מקרה כאן הוא לגופו. על כן לא אוכל לפרט את השורות הקטנות החשובות כל כך להצלחת הטיפול המושלמת.

כמו כן, גם לפעילות הגופנית ישנה השפעה אנטי-דיכאונית, ועל כן נודעת חשיבות מרובה לשלבה במהלך תוכנית טיפול אנטי-דיכאונית.


טיפ נוסף - על מזון ודיכאון:


חרדה ודיכאון ניבחנו אצל 5984 מטופלים בנורווגיה בשתי קבוצות גיל, ממוצע של בני 47 שנים ושל בני 72 שנים. במקביל ניבדקו רמות של ח' פולית, ויטמין B12 והומוציסטאין בפלסמה. רמות גבוהות של הומוציסטאין היו קשורות עם עלייה בסיכוי לדיכאון כמו גם רמות נמוכות של פולאט שהיו קשורות עם סיכוי מוגבר לדיכאון בקבוצת הנשים בגיל הממוצע של 47 שנים. אף אחד מהפרמטרים לא היה קשור בשכיחות החרדה. לפולאט יש קשר עם פירוק ההומציסטאין וייתכן שכמות נמוכה מדי שלו מאפשרת רמות הומוציסטאין גבוהות בפלסמה והגברת הסיכוי לדיכאון. ירקות טריים הם מקור טוב לח' פולית ונראה שכדאי להמליץ עליהם, בין שאר מעלותיהם, כגורם שיכול להוריד את שכיחות הדיכאון הנפוץ באיזורנו.
Arch Gen Psychiatry. 2003, 60(6), 618-626הגורמים לדיכאון הקליני

דברים רבים עלולים לגרום לדיכאון הקליני לעיתים מעורבים מספר גורמים, כשאצל אחרים גורם בודד הוא הקשור במחלה . במקרים מסוימים אנשים נהיים דכאוניים ללא סיבה גלויה לעין אבל רוב המחקרים מצביעים על הגורמים הבאים:

לאנשים הסובלים מדיכאון יש יותר מידי או פחות מידי חומרים כימיים מסוימים במוח , הנקראים " מעבירים נוירולוגים" .

שינויים בחומרים הכימיים המוחיים עלולים לגרום או לתרום להופעת דיכאון קליני.

אנשים בעלי דפוסי חשיבה שליליים אנשים פסימיים , בעלי תדמית עצמית נמוכה , הדואגים בצורה מוגזמת, או המרגישים שאינם שולטים בחייהם נוטים יותר לפתח דיכאון קליני.

המחלה נפוצה פי שניים בין הנשים מאשר בין הגברים . הסיבות למצב הזה עדיין אינן ברורות. אולם יתכן שזה כרוך בשינויים ההורמונליים אצל הנשים בזמן המחזור , הריון לידה ובלות.

סיבה נוספת יכולה להיות הלחץ בהם נתונים האנשים בגלל : עבודה, ילדים, משכורת וכדומה.

דיכאון קליני עלול להתלוות למחלות מסוימות כגון:סרטן, אירוע מוחי, מחלת לב, פרקינסון , אלצהיימר, סוכרת והפרעות הורמונליות .זה ניקרא "דיכאון בו זמנית" . ניתן לטפל בדיכאון זה במקביל למחלה הגופנית .

יש תרופות העלולות לגרום לדיכאון קליני .

אם קיים דיכאון במשפחה זה מעלה את ההסתברות להתפתחות המחלה.

אירועים קשים בחיים כגון: גירושין, בעיות כלכליות, מעבר למקום חדש, מות קרוב ,בן משפחה או אובדן משמעותי אחר, עשויים לגרור תקופה של דיכאון קליני

אז זכרו אפשר להתגבר על דיכאון קליני בעזרת ידע וטיפול !!! 
  

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 19 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/19392/דיכאון-קליני

  השאר תגובה למאמר זה

  כאשר נעמדת בפנינו מטרה, והיא להפחית במשקל על מנת שנרגיש טוב יותר עם עצמנו, כדאי לתכנן היטב, באופן ריאלי, מעשי ובצורה המתאימה לרצונות האישיים שלנו, את הדיאטה המיועדת לנו.

  על ידי: ריציl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 27/08/2010 lצפיות: 341

  תפריט מאוזן מבחינת החומרים להם זקוק הגוף. אפשר לאכול תפריט זה בימים חמים במיוחד, בחופשה, ובכלל מתי שכול אחד מאיתנו מחליט. לי חשוב שתשימו לב למילים הכתובות בהדגשה.

  על ידי: מעיין הר-אשl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 08/07/2009 lצפיות: 575

  תזונה היא חלק חשוב מאורח חיינו, באמצעות תזונה נכונה גופנו יהיה בריא יותר ותפקוד הגוף יהיה טוב יותר. כתבה זו היא חלק א של שתי כתבות שמטרתן להפריך מיתוסי תזונה שונים.

  על ידי: דיאטהl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 21/06/2008 lצפיות: 2,442

  עובד בריא הוא נכס למעביד. כך קובעים כל המומחים לענייני עבודה. אדם ממורמר אינו יכול לתרום להצלחת המפעל. בהתייעצות עם מומחים חלו שינויים בגישותיהם של בעלי חברות גדולות. החליטו שיש לעודד ולטפח את העובדים להקפיד על תזונה נכונה ותזונה בריאה.

  על ידי: קידום אתרים - SEO Israell בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 23/10/2011 lצפיות: 111

  מדוע דיאטה כללית שמצאנו באיזה ספר או באינטרנט תהיה בעלת סיכוי נמוך יותר להרזיה מאשר דיאטה שהותאמה לנו אישית על ידי תזונאית? במאמר זה אציג את הסיבות והיתרונות של תפריט דיאטה מותאם אישית.

  על ידי: נטלי אינטרדבl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 05/03/2009 lצפיות: 1,810

  הקפדה על תזונה נכונה היא המפתח לחיים בריאים ולהרזיה נכונה. תתפלא, אבל אם תאכל בריא ונכון, תוכל גם לרדת במשקל וגם לשפר את בריאותך הכללית.

  על ידי: קידום אתרים - SEO Israell בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 27/04/2011 lצפיות: 197

  דיאטה מהירה היא דרך נפלאה להשלת קילוגרמים רבים ממשקל גופנו תוך זמן קצר. התנהלות נכונה ואורח חיים בריא יבטיחו כי התוצאות של דיאטה כזו יישמרו לזמן רב

  על ידי: קידום אתרים - SEO Israell בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 15/12/2010 lצפיות: 315

  רק תזונה נכונה, כזו שתיעשה על פי החוקים, תאפשר לך לפתוח בדיאטה יעילה, שתעזור לך לשמור על משקל נאות לאורך זמן רב

  על ידי: קידום אתרים - SEO Israell בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 24/01/2011 lצפיות: 173

  איך לאכיל את בני הנוער של היום? ואיך לעשות את זה נכון אם הילד נוטה לסבול מעודף משקל? היום קשה להקפיד על תזונה מאוזנת בקרב בני נוער היות והפיתויים סביבו רבים. אבל, כהורים טובים, אתם עדיין צריכים לדאוג לתזונה נכונה שלהם.

  על ידי: Ellen Birkinl בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 28/09/2010 lצפיות: 266

  אז מה היא בעצם המטרה של דיאטה? נכון – שריפת שומנים. יש כמה דרכים לעשות זאת, כשכולן סובבות סביב הדבר החשוב מכל באורח חיים בריא: תזונה מסודרת ובריאה

  על ידי: קידום אתרים - SEO Israell בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 13/03/2011 lצפיות: 1,829
  מדף ליוגה - הוצאת ספרים

  תנוחת עץ הדקל הנלמדת ביוגה מהווה דוגמה לשימוש בגוף כאמצעי עזר להתפתחות פסיכולוגית ולהעצמה אישית

  על ידי: מדף ליוגה - הוצאת ספריםl בריאות ורפואה> בריאות הנפשl 28/03/2015
  אלעד דהן

  על ידי טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT ניתן להפחית מצוקה נפשית בצורה יעילה ומהירה. טיפול זה קיבל תמיכה רבה במחקרים ונמצא יעיל ביותר. נמצא כי טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT הוכיח הצלחה בבעיות שונות כגון: טיפול בחרדות טיפול בדיכאון טיפול בבעיות התנהגות ועוד. העיקרון עליו מבוסס טיפול התנהגותי קוגניטיבי הוא הפחתה בדפוסי ההתנהגות ובדפוסים מחשבתיים (מחשבות, תפיסות, אמונות והחלטות) שאינם מטיבים עם האדם.

  על ידי: אלעד דהןl בריאות ורפואה> בריאות הנפשl 15/03/2015
  נאוה סלור

  רבים טועים לחשוב, כי טראומות שנחוו במהלך החיים יכולות סתם כך להישכח. אבל בפועל, גם אם הזיכרון מחק את החוויה לחלוטין בהליך פסיכולוגי של הדחקה, הגוף שלנו זוכר את הכל. כמה מילים על האופן שבו טראומות נחקקות בגוף הפיזי שלנו, ועל ההשלכות שיכולות להיות לכך במאמר שלפניכם.

  על ידי: נאוה סלורl בריאות ורפואה> בריאות הנפשl 26/01/2015 lצפיות: 17
  אורלי שעיה

  נשיMנדלה - יוגה היא שפת-עבודה פנימית, המעמיקה את הנוכחות בתהליכי הנשימה, כאמצעי להשתרשות וצמיחה, יחד עם הבנת מהותן של הצורות המגולמות בתנוחות-גוף-תודעה.

  על ידי: אורלי שעיהl בריאות ורפואה> בריאות הנפשl 26/12/2014 lצפיות: 20
  נאוה סלור

  המודעות לקשר הקיים בין גוף ונפש היא עתיקת יומין. כבר הרמב"ם דיבר על הקשר שבין השניים, וטען כי: "... כל חולה ליבו צר, וכל בריא רחב הנפש". למעשה, הרמב"ם היה מחלוצי גישת הגוף-נפש, שהתעוררה לחיים בשנים האחרונות, ושקונה לה עוד ועוד תומכים. מהי גישת הגוף-נפש? כיצד מצבנו הנפשי יכול להשפיע על בריאותינו הפיזית, ואיך טיפולי גוף-נפש יכולים לאפשר לנו ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר? תשובות לכל השאלות החשובות במאמר שלפניכם.

  על ידי: נאוה סלורl בריאות ורפואה> בריאות הנפשl 08/12/2014 lצפיות: 15

  מאמר זה מסביר במילים פשוטות את המהות של הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי CBT ובנוסף לכך נתן מספר טכניקות לטיפול כזה. המאמר מתייחס לכל ההפרעות שמטופלות על ידי הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי.

  על ידי: נטלי עינבl בריאות ורפואה> בריאות הנפשl 08/12/2014 lצפיות: 22
  נאוה סלור

  חרדה היא תופעה שהמימדים שלה הולכים ומתעצמים בעולם המערבי בכלל ובישראל בפרט. מדו"ח שפורסם על-ידי משרד הבריאות במרץ 2012 עולה, כי אחד מכל 6 בוגרים סבל במהלך חייו מהפרעת חרדה או דיכאון. כלומר קרוב ל-17 אחוזים מכלל הבוגרים שהשתתפו במחקר. נתונים אחרים מראים, כי בעולם המערבי אחד מכל 4 אנשים סובל מחרדה. על אף שמדובר בהפרעה נפוצה, נדמה כי היא עדיין אינה מספיק מדוברת, ועל כן רבים החווים את התסמינים הפיזיים והנפשיים הנלווים אל החרדה לא רק שלא יודעים לתת להם שם, אלא גם לא מגיעים לטיפול.

  על ידי: נאוה סלורl בריאות ורפואה> בריאות הנפשl 30/11/2014 lצפיות: 17
  אסתי פישר-היים

  מצוקה היא הרגשה מעיקה של לחץ שלילי יחד עם מעט כוחות, והיא מתאפיינת במתח ואי שקט, לחצים שליליים, הרגשה לא טובה או תחושה של חוסר אונים, ויכולה להיות מלווה בעצב או מצב רוח ירוד. שיטת ©פסיכותרפיה מעשית המשלבת שיחות עם משימות יכולה לחולל שינוי חיובי נפלא בזמן ממש קצר.

  על ידי: אסתי פישר-הייםl בריאות ורפואה> בריאות הנפשl 30/11/2014 lצפיות: 88
  ד"ר קובי עזרא (Ph.D)

  פיתוח שרירים שאלת השאלה כיצד אנו יכולים לפתח שרירים גדולים (פיתוח גוף ושרירים), באופן מהיר? אנשים ומדריכי חדר כושר שואלים אותי או לאחר הרצאות שאני מעביר, מהו הגורם לגדילת השרירים? התשובה שלי לעיתים קרובות משאירה אותם מבולבלים יותר.

  על ידי: ד"ר קובי עזרא (Ph.D)l ספורט וכושר גופני> פיתוח שריריםl 25/12/2013 lצפיות: 344
  ד"ר קובי עזרא (Ph.D)

  דיאטה מהירה המכילה קפה ירוק, הרעיון ב"דיאטת קפה ירוק" הוא במרכיב שנקרא "חומצה כלורג'נית". המעניין בתוסף המזון: שפולי קפה ירוק אינם מכילים רמה גבוהה של קפאין וזאת בשל היותו בלתי קלוי, בדומה לקפה הרגיל שאנו שותים.

  על ידי: ד"ר קובי עזרא (Ph.D)l בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 18/12/2013 lצפיות: 395
  ד"ר קובי עזרא (Ph.D)

  השפעות הטיפול של התרופה פנופיבראט (fenofibrate) לטווח ארוך על אירועי לב וכלי דם בכ- 9795 אנשים עם סוכרת מסוג 2 סוכרת: מחקר אקראי ומבוקר . חולים הסובלים מסוכרת סוג 2 נמצאים בסיכון מוגבר למחלות לב וכלי דם, בשל רמות שומנים גבוהה בדם (dyslipidaemia), אשר יכולה להיות נוחה לטיפול בפירט (fibrate). בכדי להעריך את ההשפעה של פנופיברט (fenofibrate) על אירועים קרדיווסקולריים בחולים הנ"ל.

  על ידי: ד"ר קובי עזרא (Ph.D)l בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 28/09/2013 lצפיות: 235
  ד"ר קובי עזרא (Ph.D)

  מניעת סוכרת מסוג 2 (סוכרת מבוגרים): ניתן להפחית את הסיכון לפיתוח סוכרת בעזרת תוכנית תזונה הכולל שינוי באורח החיים, לרבות תוכנית אימונים אישית וכו'. מומלצות הפחתה במשקל ופעילות גופנית סדירה (שלוש שעות לשבוע) בשילוב תוכנית תזונתית הכוללת הפחתה קלורית והפחתה בתצרוכת השומן.

  על ידי: ד"ר קובי עזרא (Ph.D)l בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 31/08/2013 lצפיות: 203
  ד"ר קובי עזרא (Ph.D)

  ויטמין d אוסטאופורוזיס ויטמין D או (Cholecalciferol) הוא ויטמין מסיס בשומן העוזר לגוף לספוג סידן. ויטמינים מסיסים בשומן מאוחסן ברקמות השומן של הגוף. בנוסף לסיוע לגוף לספוג סידן, ויטמין D גם מסייעת לגוף לשמור על כמות של סידן וזרחן בדם הנכונה. תוספת סידן וויטמין D מהווה טיפול הכרחי באוסטיאופורוזיס.

  על ידי: ד"ר קובי עזרא (Ph.D)l בריאות ורפואה> בריאות נשיםl 31/08/2013 lצפיות: 340
  ד"ר קובי עזרא (Ph.D)

  אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן אוקסנדרולון (Oxandrolone) משפר סינתזת שרירי השלד ופרופיל ביטוי גנים הגלובלי בניוון שרירים דושן. מחקרים קודמים הראו כי ירידה בשרירים הקשורים בניוון שרירים דושן (Duchenne muscular dystrophy) כרוכה בחוסר איזון בין שיעורי סינתזה והפירוק של חלבוני השרירים. למרות שמחקרים קודמים הציעו כי האוקסנדרולון עשוי להיות מועיל בניוון שרירים דושן, מנגנון הפעולה של האוקסנדרולון על השרירים בניוון שרירים דושן עדיין אינו ברור.

  על ידי: ד"ר קובי עזרא (Ph.D)l בריאות ורפואה> בריאות ילדים ותינוקותl 29/08/2013 lצפיות: 252
  ד"ר קובי עזרא (Ph.D)

  טיפול תזונתי בסוכרת מטרות הטיפול תזונתי בטיפול בסוכרת כוללות שליטה על רמת הסוכר בדם ברמות כמעט נורמליות, שמירה על לחץ דם תקין ורמות כולסטרול, והשגת משקל בריא. דבקות בתזונה בריאה, פעילות גופנית סדירה, ושימוש בתרופות בעת צורך יכול להשיג יעדים אלה ולמזער את הסיכון לסיבוכים. תחזוקת משקל תקין דיאטה אישית: הנחיות נוכחיות של איגוד הסוכרת האמריקאי רושמים תכנית ארוחת מבוקרת קלוריות המשתמשות ברשימות חליפי המזון. יש לשמור על צריכת פחמימות קבועה למדי לאורך כל היום. ההנחיות גם להגביל את צריכת השומן הרווי

  על ידי: ד"ר קובי עזרא (Ph.D)l בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 29/08/2013 lצפיות: 136
  ד"ר קובי עזרא (Ph.D)

  מה הקשר בין שתיית קפה ודיאטה למטרת הרזיה? האלקלואיד קפאין אשר מצוי בקפה ובמשקאות אחרים הינו גורם לעלייה בפעילות המטבולית, בדומה להורמוני הסטרס, לכן הקפאין משפר ומגביר את רמות האנרגיה בגוף.

  על ידי: ד"ר קובי עזרא (Ph.D)l בריאות ורפואה> דיאטה ותזונהl 26/08/2013 lצפיות: 125

  תגובות על מאמר זה

  1
  מיה 13/01/2011
  שלום.
  קראתי את המאמר שלך.
  אני שלשה חדשים לאחר לידה, אחרי הלידה הרגשתי מצויין, אני אוהבת את בני ומטפלת בו במסירות. מאז שהתחתנתי אני מרגישה שאני לא כל כך משתלטת על החיים.. לאחר קריאת המאמר שלך אני שמה לב שיש לי את כל הסימפטומים הללו של דיכאון. בהריון הייתי בוכה ללא הפסקה, ולאחרונה (כ- 3 חודשים אחרי לידה) אני מרגישה שאני כל הזמן מדחיקה את זה, אני לא עושה דברים שהייתי אוהבת לעשות. איבדתי בהם עניין, הייתי מופיעה בכל מיני מקומות וכיום יש לי פחד מאנשים, איבדתי הרבה ביטחון עצמי ואני נוטה יותר להסתגר בבית, פעם הייתי מדברת על הרגשות שלי וכיום גם לזה אין לי כח. האם זה דיכאון אחרי לידה? קליני? אני מציינת שאבי מטופל בכדורים לסכיזופרניה. ואחי מטופל עקב חרדה חברתית. אחי היה אדם מאד מצליח בעל כישורים מיוחדים ועוסק בעבודה עם ציבור,ואדם שמח במיוחד. יום אחד זה פשוט נפל עלינו, אולי גם אני בתור?? או שזה רק תקופה וקשורה בנישואים שאולי לא מתאימים לי.
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast