חוויה מעצימה אישית

פורסם: 10/11/2008 |תגובות: 0 | צפיות: 159 | Share

אנשים רבים מגיעים בחייהם לצומת דרכים, שבה הם מרגישים מתוסכלים, ממורמרים, תחושת פיספוס, חוסר סיפוק בכל תחומי החיים. נשאלת השאלה מדוע? האם יש לנו את היכולת לשנות תחושות אלה? האם זה תלוי רק בנו? האם יש השפעה לסביבה הקרובה והרחוקה?

בטרם נענה תשובות לשאלות אלו , עלינו  לבדוק עם  מדוע תחושות אלה עולות ומתי? האם אנו מספיק אמיצים להתבונן בצורה אמיתית וכנה פנימה ולראות מה הנחת היסוד שלנו (פרדיגמה), שהובילה לפרשנויות שממנה קיבלנו החלטות ויצאנו לפעולות ולתוצאות השונות בחיינו, עלינו לעשות תחקיר אמיתי כמו שעתונאי סוקר כתבה ומפרסם אותה בצורה הכי אמיתית

אחת הדרכים היא שאילת שאלות אמיתיות והכי אובייקטיביות שניתן, כגון:

1. מדוע אנו מרגישים כך?

2. מה היתה תרומתנו לתחושה זו?

3. האם לקחנו אחריות על מעשינו?

4. האם אנו עסוקים בלהאשים את הסובבים אותנו?

5. האם אנו עסוקים בלתת הסברים ותרוצים לתחושות אלו?

6. האם אנו רוצים ומסוגלים לשנות הרגלים?

7. האם אנו רוצים וחשוב לנו להכניס משב רוח חדש לחיינו?

ועוד שאלות נוספות, כדי  לבדוק מה הדבר האמיתי שקיים בנו שרוצים לשנות עלינו להבין  מה אנו ומי אנו רוצים להיות בהווה שישנה את העתיד שיבוא. לעבוד מתוך חזון אמיתי איך היינו רוצים להיות ולהתנהל בחיינו לאחר השינוי, לכל אדם יש ברמה כזו או אחרת מודעות עצמית וביקורת פנימית שמנחה אותו להתנהל מול הסביבה הקרובה והרחוקה, ישנם פעמים שמצליחים יותר או מצליחים פחות, חשוב להבין שאין בסדר או לא בסדר הרעיון הוא להבין מה מעקב וגורם לך הרגשה של תסכול ומרירות ומה יכול לקדם את מערכת היחסים שלך בכל תחומי החיים ולהגיע לתוצאות רצויות.

לדוגמה: שינוי מקום העבודה - עלינו לפרוט את השאלות ברמה כזו שהתשובה תהיה ברורה לנו ותעזור לנו לפעול מהמקום החדש שבו אנו רוצים להיות, שאילת השאלות שעלינו לשאול את עצמנו הם:

1. מדוע אני רוצה לעזוב את מקום עבודתי?

2. מה הייתה תרומתי לתחושה זו?

3. האם פעלתי מתוך 100% שלי להשגת התוצאות?

4. מה הם יחסי האנוש שלי בעבודה?

5. האם דפוס ההתנהגות שלי בעבודה הנוכחית דומה למקומות העבודה בעבר?

6. האם קיימת אפשרות שאוכל לראות במקום עבודתי הנוכחי כמאתגר ולהתקדם?

7. האם עלי להשקיע בלמידה במסגרת תחום העבודה?

8. האם אני מספק מקצועי?

9. האם עלי לשנות את תחום העיסוק?

10. האם הוא גורם לי להנאה וסיפוק?

11. האם התסכול נגרם כתוצאה משכר עבודתי?

12. מה תהייה השפעת הסביבה על החלטתי?

13. תוך כמה זמן אני אמצא את עצמי במקום עבודה חדש?

14. האם עלי להתפשר בשכר כדי לעסוק בתחום החדש?

יכולות לצוץ שאלות נוספות ומגוונות, החשוב הוא לענות על כל שאלה ושאלה בצורה הכי כנה ואמיתית לערוך סוג של טבלה לבדוק מה מקדם? מה מעקב? מה האפשרויות שלי? האם אני יכול להיות מחוסר עבודה ולמשך כמה זמן? בתום מתן התשובות השימוש בדמיון יכול ליצור את התחושה שאנו נמצאים במקום החדש, על ידי תחושה של איך אני אהיה שם, מה אני מרגיש, האם זה מעלה לי חיוך על הפנים, האם אני מאושר, האם תחושה זו מעלה בי הרגשה של סיפוק. איך אני מתנהל במקום החדש מה הם יחסי האנוש שלי, ברגע שאנו חשים את התחושות האלה  אנחנו שם נמצאים בהוויה של המקום החדש, היכולת שלנו להתחיל לפעול לשינוי הינה מוחשית וניתנת  לביצוע כל שעלינו לעשות הוא לצאת למסע החדש ממקום שבו אנו יודעים וברורים לעצמנו איפה אנו רוצים להיות.

פעולה זו נכונה לכל מערכות היחסים שסובבת אותנו, יחסי הורות, זוגיות, חברים, ועוד.  ברגע שאנו לוקחים אחריות על מה שקורה מקרינה על הסיבה הקרובה והרחוקה, יכולת הקבלה העצמית והשינוי בחיינו יש בה השפעה רבה על הסובבים אותנו  יוצרת מערכת יחסים שבה אנו מפקידים הפקדה נכבדה בבנק הרגשות שלהם, ההקשבה ממקום נקי בלי דעות קדומות, קבלת האחר, נתינה ללא תמורה, אהבה, הכלה, עוזרת לנו להעצים את מי שאנו.

חשוב לזכור שעלינו לפעול בכל תחומי החיים מתוך ערכים שקיימים בנו וביושר פנימי. אין בסדר ולא בסדר אין כישלון לעומת הצלחה, היכולת שלנו לבדוק עם עצמנו בכל פעם שהשגנו תוצאה שונה מה היה הגורם שהביא אותנו לזה ולשנות את דפוס הפעולות ממקום חדש עם תובנות להצלחה!!

מזל כהן - מאמנת אישית

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/19666/חוויה-מעצימה-אישית

  השאר תגובה למאמר זה

  כמה פעמים שמעתם על המושג "אימון אישי" (קואצ'ינג) ולא הבנתם מה רוצים מכם, למה צריך להתאמן ואיך זה שהטרנד הזה של אימון אישי לא עוזב?

  על ידי: אימון אישיl רוחניות> העצמה אישיתl 31/08/2009 lצפיות: 196
  אליעד כהן - מאמן אימון אישי

  אימון אישי. יעוץ אישי. מהי יכולת ההכלה הנדרשת בתהליך של אימון אישי / חינוך ילדים / העברת ביקורת עצמית וכיו"ב ? אימון אישי טוב הוא כזה שמאפשר לאדם לגלות את הטוב שבו ולהתקרב אליו. אימון אישי טוב הוא כזה שמגלה לאדם את הטוב שבמציאות ומאפשר לאדם להרגיש אותו. אימון אישי טוב דורש בהכרח מהמאמן האישי את היכולת להכיל את המתאמן האישי. בכל אדם יש דבר טוב. גם השיגעון הכי גדול, יש בו הגיון כלשהו. השיגעון נובע מחוסר ידיעה של המשוגע את האמת המלאה. המשוגע נאחז בנקודה אחת של אמת, ושוכח את שאר הנקודות. אימון אישי

  על ידי: אליעד כהן - מאמן אימון אישיl אימון אישי - Coachingl 13/07/2009 lצפיות: 1,029

  אימון אישי מאפשר לך לקבל את העזרה הנחוצה על מנת להצליח. מאמן אישי יעזור לך להשיג את המטרות שלך. מאמר זה מסביר מהו אימון אישי ומה ניתן להשיג בעזרתו

  על ידי: פורטל אימון אישיl אימון אישי - Coachingl 28/01/2009 lצפיות: 229

  מהו אימון אישי? כתבה מאת עדנה מימון על מהו האימון האישי וכיצד אימון אישי יכול לסייע לכם בדרככם להגשמה עצמית.

  על ידי: אימון אישיl אימון אישי - Coachingl 18/10/2008 lצפיות: 316

  במאמר הנוכחי בחרנו לבאר עבור אלו שטרם התוודעו אל האימון האישי, את יתרונותיו, מטרותיו וסוגיו הרבים. על אף שאנו סמוכים שמרבית קוראי המאמר וודאי שמעו על האימון האישי בצורה זו או אחרת, החלטנו לכתוב את מאמר המידע הזה ולספק את כל התשובות לשאלות השונות שמציפות את עולם האימון האישי.

  על ידי: personal.trainingl אימון אישי - Coachingl 27/02/2013 lצפיות: 47
  ד"ר ארנון לוי

  המאמר סוקר את תופעת האימון, התפשטותו המהירה, והיחס המעורב שבה נתקלת תופעה זו בציבור הרחב ובעיקר באקדמיה. המחבר מציע תפיסה חדשנית לגבי תופעת האימון וגיבוש האימון כדיסציפלינה רב תחומית במדעי החברה.

  על ידי: ד"ר ארנון לויl אימון אישי - Coaching> הכשרת מאמניםl 18/08/2010 lצפיות: 2,262
  אסתי פישר-היים

  ההבדל בין עבודת המאמן לעבודת הפסיכולוג הוא עד כדי כך משמעותי שאין באמת כל תחרות ביניהם. טעות היא לחשוב כי פסיכולוגים ומאמנים מתחרים על אותו קהל, על אותם לקוחות. מי מתאים לאימון אישי וכמה כוחות-נפש צריך? המאמן חייב לראות מולו אדם בעל כוחות-נפש מסויימים המאפשרים לו לפעול ולקחת אחריות על עצמו, על מנת שהוא-עצמו יוכל למלא את תפקידו כמאמן אישי. מחשבות על הקוד האתי.

  על ידי: אסתי פישר-הייםl אימון אישי - Coaching> הכשרת מאמניםl 12/09/2009 lצפיות: 5,227 lתגובות: 1

  האימון האישי הנקרא גם "אימון לחיים" הוא תהליך משותף למאמן ולמתאמן, במטרה שהמאמן כאיש מקצוע מוסמך ובעל ידע וניסיון, יוכל להוביל את המתאמן למיצוי הפוטנציאל הגלום בו, להפיק את המירב מיכולותיו וכישוריו, בתהליך האימןן ממופה מצבו הנוכחי של המתאמן (איפה הוא נמצא היום), נחשפים ערכיו דרכי פעולתו, החסמים המונעים ממנו הצלחה או גורמים לכישלונותיו. מוגדרים "החזון" את המקום שהכי מתאים למתאמן, ושם ירצה לבלות את "שארית חיו" ונבנית תוכנית אסטרגית לסגירת הפער, הכוללת אבני דרך לוחות זמנים, בקרות ,ומדדי הצלחה.

  על ידי: יצחק ברl אימון אישי - Coaching> אימון ביחסים בין אישייםl 25/10/2010 lצפיות: 63
  אסתי פישר-היים

  מתי אימון מסוכן לציבור? סיפור מקרה של אימון "גבר בן 48 שהופנה על ידי פסיכיאטר" להדגמת ההבדל בין טיפול פסיכולוגי לאימון אישי. על תרפיה באימון וגבולות הידע, ואיך לא להזיק ...

  על ידי: אסתי פישר-הייםl בריאות ורפואה> בריאות הנפשl 30/08/2011 lצפיות: 839
  meamnim

  רובינו המכריע לא ניחן בכישרון טבעי לניהול עסקים. חלקנו יקדיש שנות לימודים אקדמאים, חלקנו ינסה למצוא אנשים אחרים שימנפו את העסק בשבינו ורובינו המכריע יוותר על החלום מחוסר אמונה בהגשמתו.

  על ידי: meamniml אימון אישי - Coaching> אימון קריירהl 17/01/2011 lצפיות: 47
  ספריית ההצלחה

  רוב האנשים, עסוקים כל כך בשגרה היומיומית כך, שאין להם רגע פנוי אחד להבין מה הם באמת רוצים. כמעט בכל יום אנשים נתקלים בקול פנימי משונה שאומר להם באופן ברור מאוד: "אתה מסוגל ליותר!". מה האנשים עושים עם הקול הזה?

  על ידי: ספריית ההצלחהl אימון אישי - Coachingl 23/03/2015
  ספריית ההצלחה

  לדמיון ולמחשבות שלנו יש תפקיד קריטי וחשוב מאוד בשיקוף של הדרך בה נרגיש ובצורה בה נפעל.

  על ידי: ספריית ההצלחהl אימון אישי - Coachingl 09/03/2015
  ספריית ההצלחה

  לכולנו יש רעיונות שברצוננו להוציא לפועל אבל, עצם עשיית הפעולה מקפיאה אותנו, מפחידה אותנו. פעולות שאנחנו רק חושבים עליהם אנחנו ישר חשים פחד ועושים כל דבר אפשרי העיקר לא ללכת ראש בראש מול אותו אתגר. אנחנו נלך בהיקפים ונדחה בכל תירוץ אפשרי את ביצוע הפעולה. אבל דבר אחד ברור: לא נוכל להתעלם ולהעלים את החשש והפחד שלנו ויותר מזה אלו פעולות שבתוך תוכנו אנחנו יודעים תקדם אותנו, אנחנו יודעים שאם לא נסתכל לאתגר בעיניים ונפעל- נישאר במקום. המחיר של הישארות במקום כל הזמן צף לנו בראש ובכל זאת- לא מבצעים את ה

  על ידי: ספריית ההצלחהl אימון אישי - Coachingl 17/02/2015

  האם המציאות היא באמת כפי שאנו מפרשים אותה, או שהדרך בה אנו מפרשים את הדברים שקורים מגדירה את מציאות חיינו?

  על ידי: ערן כץl אימון אישי - Coachingl 26/01/2015 lצפיות: 17

  שיטת הNLP NLP - ניתוב לשוני פיזיולוגי - חוקר כיצד הדברים שאנו אומרים ומשדרים משקף את העולם הפנימי של האדם, את המחשבות והתחושות של., כיצד אחרים קולטים את מה שנאמר ה-NLP מבוסס על העיקרון שבני אדם .חווים את המציאות האובייקטיבית שלהם על פי המפות הסובייקטיביות שלהם, דהיינו, לכל אדם יש את תפיסת המציאות שלו, המורכבת מניסיונו האינדיוידואלי, ממכלול האמונות והערכים שרכש בחייו, על פי מפות אלו הוא חווה ומפרש את המציאות האובייקטיבית שלו, אשר לרוב אינה אובייקטיבית ביחס לסביבה. בקורס במכללת ברק לומדים כיצד להר

  על ידי: ד"ר זיו מאירl אימון אישי - Coachingl 13/12/2014 lצפיות: 17
  שי איל

  מאמן כושר הוליסטי ?יש דבר כזה בכלל ? כולם מכירים את מאמן הכושר שמסתובב בחדר כושר בגופייה גוף גדול חטוב ושרירי .שבשעות הפנאי שלו מטפח את שרירי החזה ,הירכיים והישבן שלו וכל פיסת גוף שיש לו מכוסה ברקמת שריר .כולם מכירות את מאמן הכושר שאומר לכן בנות ומדרבן אותכן לעשות עוד כפיפות בטן עוד פשיטת מרפק(בשביל שרירי המלח פלפל ) כדי שתראי יפה בביקיני . האם אתם באמת אוהבות את האימון שאתן מבצעות או שאתם עושות את זה כי אתם מוכרחות ?

  על ידי: שי אילl אימון אישי - Coachingl 01/12/2014

  פעמים רבות בחיינו אנו מרגישים חלשים מנטלית, ימים רבים אין לנו אפילו את הכח לקום מהמיטה, אנו מרגישים מתוסכלים. ימים אלו קורים לכולם, ובכדי להתגבר עליהם ולהתחיל את היום עם מצב רוח טוב הבאנו לכם כמה משפטי חוכמה שיעזרו לכם בכך, בכל פעם שאתם מרגישים רע, עצובים וחסרי מוטיבציה, הסתכלו על המשפטים האלו שנאמרו מפי גדולי ההיסטוריה ובשנייה אלו יחדירו בכם מוטיבציה, תתעודדו ותוכלו להתחיל את היום על הצד הטוב ביותר.

  על ידי: shmolikl אימון אישי - Coachingl 19/10/2014 lצפיות: 35
  לירון לסר

  מאכל זה הוא מחוץ לתחום בשבילי! איך לשלוט בדחפים על ידי הצבת גבולות ברורים

  על ידי: לירון לסרl אימון אישי - Coachingl 01/10/2014 lצפיות: 26

  האם אנו בני האדם דומים למפעל, עסק או כל דבר אחר שתרצו, האם במפעל שלנו יש מחלקות שגורמות להפסדים לעומת מחלקות אחרות שעוזרות ומשגשגות, נשאלת השאלה מה עלינו לעשות

  על ידי: mazal cohenl אימון אישי - Coachingl 29/01/2009 lצפיות: 73

  מאמר זה מתאר בפניכם את תפקידו של המאמן, מה התנאי לאימון? מה היא תמורה מאימון אישי? בקשה לאימון ניתן לפנות אלי באמצעות האיימל שלי elmaz03@gmail.com אשמח לעזור ולהיות שם בשביכם.

  על ידי: mazal cohenl אימון אישי - Coachingl 10/11/2008 lצפיות: 114

  כמה פעמים שמעתם את הפתגם הזה נאמר באוזניכם, האם זה יצר בכם תחושה של עשייה ורצון להצליח? האם זה היה כרוך במאמץ אדיר? האם זה קידם אתכם? האם המשתמשים בפתגם פועלים ועושים בעצמם?

  על ידי: mazal cohenl אימון אישי - Coachingl 10/11/2008 lצפיות: 2,942
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast