דורה החוקרת - על הסדרה

פורסם: 08/12/2008 |תגובות: 1 | צפיות: 3,755 | Share

דורה התחילה בתור רעיון ליצור סדרה מצוירת שגם תשעשע ילדים וגם תאתגר ותלמד אותם. מאז הצליחה התכנית ברחבי העולם וגם בישראל. במהלך הרפתקאותיה, נתקלת דורה בחידות ובמצבים בהם צריך לחשוב ולהשתמש בכישורים של קואורדינציה, היגיון וכישורים חברתיים כמו בקשת עזרה מאחרים. הסדרה מראה איך אפשר לפתור בעיות בשיתוף פעולה, וכך דורה פוגשת דמויות אחרות. אחת הדמויות העיקריות היא בוטס, קופיף חביב במגפיים. בוטס ודורה הם החברים הכי טובים, ועוזרים אחד לשני. בוטס עוזר לדורה לטפס למקומות גבוהים כמו עצים כאשר היא לא יכולה לעשות זאת לבד. במקור בוטס תוכנן להיות עכברון קטן שדורה תיקח איתה למסעותיה, אבל נראה היה יותר נכון שבוטס יהיה כמו כל ילד רגיל לפני בית ספר או שרק מתחיל את בית הספר. הוא אינו יודע לקרוא טוב, וצריך עזרה מאחרים בהרבה דברים, כמו הילדים הצופים בתכנית. כך יש לדורה תמיד חבר שהולך איתה, מה שהופך את המסעות והחקירות שלה למעניינים, משעשעים וכיפיים יותר. הדמות הרעה בתכנית היא סוויפר. סוויפר הוא שועל ערמומי במסכה שמנסה להכשיל את דורה ובוטס, והוא גונב חפצים לא שלו. דורה מנסה לעצור אותו ומצליחה בדרך כלל.

דורה החוקרת הפכה לדמות אהודה מאוד במשך השנים. נדיר שסדרה שהחלה ב1999 ומשודרת כבר 10 שנים, ממשיכה להיות פופולארית ורלוונטית. הסיבה להצלחה הגדולה היא כנראה בתפקיד של דורה – ללמד ולעזור לילדים, בכיף, ובעזרה על ידי שימוש בדמיון ובמחשבה. רוב התכניות לילדות למשל, עוסקות בנסיכות ואגדות. ויש עוד יותר תכניות וצעצועים לבנים כמו בובות של דמויות, לוחמים, מכוניות קטנות ועוד. עם מי יזדהו הילדות הסקרניות שמעניין אותן לחקור את העולם המופלא מסביבן? דורה היא אחת התכניות היחידות שעוסקות בנושא. גם מבוגרים רואים בתכנית דבר חיובי. המסעות של דורה מזכירים להם את הילדות שלהם, כשלא היו מחשבים וכל יום היה הרפתקה עם החברים, בפארקים ובחיק הטבע. דורה מעודדת את הילדים להסתקרן ולחקור את העולם סביבם. למרות שהסדרה מיועדת במקור לבנות, הרבה בנים אוהבים את התכנית. סדרה נוספת של היוצרים, "גו דייגו גו", מספרת על ההרפתקאות של בן דודה של דורה, דייגו, ומאפשרת גם לבנים ליהנות מהסגנון של התכנית המקורית.

חוץ מהסדרה, יצאו גם מספר סרטי דורה. הסרט האחרון של דורה מספר על איך דורה הצילה את נסיכת השלג. דורה החוקרת מגלה שקייטלין הנסיכה נכלאה במגדל על מכשפה רעה, והיא ממהרת לעזור לה. הסרט המצויר מספר לילדים סיפור מרתק ומהנה, בעל עלילה טובה ואתגרים רבים. דורה מעודדת את הילדים להסתקרן וללמוד דברים בסיסיים כמו סוגי צבעים, הבדלים של גודל בין חפצים ופתירה של בעיות וחידות שונות. כמו כן הסרט מלמד את הילדים על מגוון התרבויות ועל סובלנות לתרבויות האחרות. כך נעשה גם בפרקים החדשים של הסדרה דורה - כל פרק דורה פוגשת בחבר ממקום אחר ותרבות אחרת, יחד הם מגלים דברים חדשים ומרתקים.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 8 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/21230/דורה-החוקרת-על-הסדרה

  השאר תגובה למאמר זה

  נראה כי בשנה האחרונה מעטים הילדים, החל מהגיל הרך ועד גיל 10 לפחות, שלא משחקים דורה. הדמות הנחמדה של דורה החוקרת, הפכה לפופולארית...

  על ידי: אלעד כהןl אינטרנט> אתרי משחקיםl 05/04/2011 lצפיות: 2,137

  אתרים רבים המוקדשים לילדים או אתרים שמאפשרים משחקי און ליין, מציגים מגוון רחב של סוגי משחקים ושעשועים לילדים שכולם מבוססים על דמותה הפופולארית...

  על ידי: אלעד כהןl אינטרנט> אתרי משחקיםl 31/03/2011 lצפיות: 1,255

  כיום כבר כולם מכירים את דורה החוקרת שמשחקת עם הילדים ותוך כדי גם מלמדת אותם ומאתגרת אותם במשימות שונות. דורה וחבריה יוצאים להרפתקאות ובדרך נתקלים...

  על ידי: אלעד כהןl אינטרנט> אתרי משחקיםl 26/03/2011 lצפיות: 1,049

  משחקים של דורה הפכו לאחד מסוגי משחקי הילדים האהובים והמבוקשים ביותר בשנה האחרונה. הסיבה העיקרית לכך היא הצלחתה של סדרת הילדים בכיכובה של...

  על ידי: אלעד כהןl אינטרנט> אתרי משחקיםl 30/03/2011 lצפיות: 556

  כשנצליח לפצח את אלף המנעולים ולפענח את ספר הקסמים, יאיר אלינו מתוכו אור בהיר שיעטוף את כל העולם כולו ויגלה בפנינו את תיבת האוצר הקסום...

  על ידי: angelal רוחניות> קבלהl 21/04/2010 lצפיות: 2,673

  דורה מלכת הלימוד לילדים יוצאת השנה עם משחקים חדשים כאשר היא לא רק מלמדת את הילדים הקטנים על שפה חדשה אלה גם לדעת לזהות צבעים ולהתאים אותם בהתאם להקשר העצם המופיע על המסך.

  על ידי: לימורl מחשבים וטכנולגיה> משחקי מחשבl 24/01/2013 lצפיות: 209
  נסים גבאי

  רישעות וכוחניות מוניציפאלית מוחצת בראשות מרים פיירברג ראש עיריית נתניה. ככה נמחק מרכז נתניה מאפשרות בנייה ופיתוח לאורך עשרות שנים, עם שיא האטימות בעשור האחרון.

  על ידי: נסים גבאיl חברה וסביבה> אקטואליהl 03/10/2008 lצפיות: 16,496
  allove

  לנקות קצת את הראש, לבלות עם חברים ומה יכול להיות כיף יותר מבילוי בעיר בתל אביב?! המועדונים והליינים הכי טובים, כל יום בשבוע מסיבות בצבעים! אז קדימה, בחרו בגדים, הזמינו מונית ואת החברים וצאו לבלות

  על ידי: allovel בידור ופנאי> בידור - כלליl 22/01/2015

  במאמר זה אנסה להסביר מהו אלבום הופעה חיה, ואיך למעשה מפיקים אלבום כזה ב אולפני הקלטות.

  על ידי: רובי ראובניl בידור ופנאי> בידור - כלליl 06/12/2014
  אשרם במדבר

  צלילים במדבר מספר 17 חנוכה תשע"ה - 18-21 בדצמבר 2014, קיבוץ שדה בוקר 17 שנים שפסטיבל צלילים במדבר מביא לדרום מוזיקה ישראלית איכותית על שלל גווניה. מאופרה ישראלית מקורית ועד מוזיקת עולם, משירת משוררים ועד למוזיקה קלאסית מקורית של מלחינים צעירים. כמו בכל שנה אנו חותרים לפסטיבל שהמוזיקה בו תשמור על רמה אומנותית מבלי לאבד את הקשר עם קהל המאזינים. שאיפתנו היא שהאיכות והקומוניקטיביות יהיו נוכחות בכל המופעים, ושהפסטיבל יהווה במה לכל הסגנונות והאמירות המוזיקליות בישראל.

  על ידי: אשרם במדברl בידור ופנאי> בידור - כלליl 15/11/2014 lצפיות: 14
  רויטל טל- זמרת שירה בציבור

  אנחנו עורכים אירוע וחשוב לנו שיהיה מוצלח מאוד, איך נוכל לדעת שזה עומד לקרות ? כלומר שהאורחים ייצאו מרוצים, שנקבל פידבקים טובים ומחמאות לאחר האירוע, שנוכל לשכב לישון עייפים אך מרוצים בתום האירוע.

  על ידי: רויטל טל- זמרת שירה בציבורl בידור ופנאי> בידור - כלליl 15/10/2014 lצפיות: 16

  מופע טלפתיה הוא חיבור בין המציאות לעולם האשליות. אמני החושים – המשתתפים במופעים אלה, מציגים מצבים ופעלולים הנראים כבלתי הגיוניים, בלתי אפשריים לביצוע ולעיתים אף נוגדים את חוקי הטבע.

  על ידי: שטרודלl בידור ופנאי> בידור - כלליl 13/10/2014 lצפיות: 16

  חוות סוסים מכורה מתוך מחשבה של שילוב האדם, הסוס והטבע בחר אלי בראון בעל החווה למקם את חוות הסוסים על הרי הכרמל העשירים בשמורות טבע ופארקים לאומיים, בתוך נוף של יערות ירוקים , מפרצים וים. היום, חוות סוסים מכורה מציעה מגוון רחב של שירותים בתחום טיולי רכיבה על סוסים בארץ ובחו"ל, לימוד רכיבה, אילוף ופנסיון, יעוץ בקניית סוסים, אירועים קבוצתיים ופרטיים.

  על ידי: אלי בראוןl בידור ופנאי> בידור - כלליl 07/09/2014 lצפיות: 15
  אליחי רובין

  במהלך השנים האחרונות, החלו מגוון קבוצות לקיים אירועי שירה בציבור, כאשר השירים הינם שירי ארץ ישראל היפה.

  על ידי: אליחי רוביןl בידור ופנאי> בידור - כלליl 23/07/2014 lצפיות: 25

  ריכזנו עבורכם רשימה של שווקי פשפשים מסביב לגלובס , נשמח לקבל המלצות נוספות , הערות ופידבק כללי . ציינו בעיקר את השווקים הגדולים והתוססים , כמובן שיש עוד רבים אך נתמקד בעיקר, תהנו משימוש ברשימה ושלבו ביקור בשווקים במסגרת הטיול שלכם , זה בהחלט כיף גדול , וחויה שונה בין מדינה למדינה .

  על ידי: ערן ר.l בידור ופנאי> בידור - כלליl 14/07/2014 lצפיות: 85

  אחת מהתופעות הנפוצות אצל זוגות הנמצאים זמן רב בקשר היא השעמום שבשגרה. כמעט כולנו עובדים קשה מדי יום, רובינו מנהלים חיי משפחה וחוזרים עייפים הביתה כשכל הטרדות מתרוצצות בראשנו . אחד מהדברים שניתן לעשות ותתפלאו לגלות עד כמה הוא יכול לעזור הוא לשנות תפאורה: צאו מהבית , שכרו חדר בבית מלון, בלו לילה בצימר או אפילו על חוף ים.

  על ידי: נועם סl משפחה וזוגיות> מיניותl 01/09/2010 lצפיות: 4,556

  כולנו מכירים את המשפט המוכר- אני לא מכור לסיגריות, אני יכול להפסיק לעשן מתי שרק ארצה. ועם זאת, אנחנו אף פעם לא מנצלים את הכישרון הזה שמצוי בידינו. כי בפועל, אנחנו לא באמת שולטים בזה...

  על ידי: נועם סl בריאות ורפואה> הפסקת עישוןl 11/12/2009 lצפיות: 124

  הצורך במכונית חשמלית בישראל הוא גדול. הסיבה לצורך זה נובע כתוצאה מכך שהמדינה זקוקה ובדחיפות לחלופה לנפט, אחת מצורות החלופה הזו היא בדמות: מכונית חשמלית בישראל. "מחירי הנפט לא ירדו יותר", אנחנו שומעים מסקנה זו מכמות גדולה יותר ויותר של אנשים וההשערה המדאיגה יותר, היא שעוד כמה עשרות שנים, לא יהיה יותר נפט בעולם.

  על ידי: נועם סl חברה וסביבה> איכות הסביבהl 21/11/2009 lצפיות: 13,709

  תחום הרפואה משתנה כל הזמן, אם בטיפולים חדשים, אמצעים טכנולוגיים חדשים ועוד. כל אלו משפיעים על המטופל. אדם ההולך לרופא לוקח את העניין כמובן מאליו. מדוע הוא צריך לדעת על הזכויות הרפואיות שלו? זכויות רפואיות מגינות עלינו ונותנות לנו גישה למידע רפואי.

  על ידי: נועם סl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 17/07/2009 lצפיות: 147

  תגובות על מאמר זה

  0
  dora.celebs-il.com 20/01/2010
  דורה מדהימה את העולם באמת מומלץ בחום !!!
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast