תהליך הוצאת ויזה לארה"ב

11/12/2008 • על ידי • 47,555 צפיות

ויזה לארה"ב הנה אשרה המתירה את כניסתם של תיירים בעלי דרכון לא אמריקאי אל תוך גבולות מדינת ארצות הברית לצרכים שונים.
ביוני 2003 כחלק מהפקת הלקחים של אירועי ה11 בספטמבר 2001, הוחלט בקונגרס האמריקאי על החרפת התנאים לקבלת ויזה לארה"ב. בשנת 2006, השיק משרד החוץ האמריקאי אתר אינטרנט דרכו אמור כל אדם העניין לבקר בארה"ב לבצע את תהליך קביעת המועד לראיון ומילוי הטפסים הנדרשים לצורך הוצאת ויזה לארה"ב.

אם פעם היינו יכולים לבצע את תהליך מילוי טפסי הויזה לארה"ב באמצעות סוכנות הנסיעות, הרי שהיום אנו צריכים למלא את הטפסים בכוחות עצמנו באנגלית ועל גבי גיליונות אלקטרונים מודפסים.
אי לכך ישראלים רבים מחפשים אלטרנטיבות נוספות להוצאת ויזה לארה"ב במטרה להקל על התהליך המסורבל והמייגע של מילוי טפסי הויזה, לצמצם את פוטנציאל הטעות ובכך בעצם להגדיל את סיכוי קבלת הויזה לארה"ב. טופס ויזה אשר חורג מהוראות המדוקדקות המקובלות על השגרירות האמריקאית בישראל, יגרור אחריו את דחיית הטפסים ולעיתים אף לפסילתו לאלתר של המועמד לקבלת ויזה לארה"ב.
אם כך כיצד ניתן להגדיל את סיכויי קבלת הויזה לארה"ב ? בהמשך מאמר זה אנסה לענות על רוב השאלות בנושא.
אלו מדינות אינן צריכות ויזה לארה"ב?
בהתאם לתוכנית ה – VWP המכונה גם תוכנית הויתור על  הויזה, ישנן מדינות בעולם אשר אינן זקוקות לויזת תייר על מנת להיכנס אל גבולות ארצות הברית. על פי תקנון ה -  VWP אזרחי מדינות המופיעים ברשימת התוכנית לויתור על הויזה יוכלו לשהות בארה ב ללא ויזה לארה"ב למטרות עסקים ותיירות עד 90 יום.
המדינות הכלולות בתוכנית ה – VWP הן הבאות: אנגליה, אוסטרליה, אנדורה, אוסטריה, ברוניי, בלגיה, דנמרק, צרפת, פינלנד, איסלנד, גרמניה, איטליה, אירלנד, יפן, ליכטנשטיין, מונקו, לוקסמבורג, נורווגיה, ניו זילנד, סינגפור, פורטוגל, סאן מרינו, ספרד, שוודיה, סלובניה ושוויץ (לאחרונה אף מתקיימים מגעים להוספת מספר מדינות חדשות מהאיחוד האירופאי).
מדינת ישראל אינה כלולה בין המדינות אשר אינן זקוקות לויזה לארה"ב בעיקר בזכות האוכלוסייה המגוונת שבה. לאחרונה נפוצו שמועות כי שר הפנים מעוניין לבטל את הצורך של ישראלים בויזה לארה"ב אך הליך זה דמיוני לחלוטין לפני שמדינת ישראל תתגבר על המכשולים שהוצבו בפניה ע"י הממשל האמריקאי (דרכונים ביומטריים וכו)

תהליך הנפקת ויזה לארה"ב.

בהנחה כי החלטתם ללכת על ויזת תייר B1B2 עליכם לפעול באופן הבא:

שכירים – שברצונם לקבל ויזה לארה"ב צריכים לצרף מכתב מהמעביד, שלושה תלושי משכורת אחרונים, אישור על המשך העסקת העובד בחברה עם חזרתו, והדפס חשבון הבנק (באנגלית ועברית).
סטודנטים –  שברצונם לקבל ויזה לארה"ב צריכים לצרף  אישור שכר לימוד, תעודת סטודנט, אישור לימודים, מכתב רישום ללימודים וקבלה.

עצמאיים – שברצונם לקבל ויזה לארה"ב צריכים לצרף רשומות שכר, העתק של רישיון עסק ורישומו, העתק הוצאות עסק, מכתב מרואה החשבון המצהיר על מהות העסק, רווחי העסק ופעילותו והדפס של חשבון הבנק.

§         יש לוודא כי דרכונכם בתוקף.

§         יש לשלם אגרת ויזה לארה"ב  בסך 131$     

§         דמי שימוש באתר השגרירות 22$ לצורך קביעת מועד לראיון.

§         עליכם לצרף תמונה לפספורט בגודל X55 התואמת את כללי השגרירות האמריקאית.     

§         יש להגיע לראיון בזמן עם כל המסמכים הדרושים.

§         עליכם לשלם עבור שליח של דואר ישראל אשר יביא את הדרכון עם הויזה לביתכם.

מי שנתקל בבעיה בזמן ביצוע הליך הוצאת הויזה לארה"ב מוזמן לפנות למתחם שרותי הויזה של מבקרי שגרירות ארה"ב הנמצא צמוד לשגרירות ומהווה חלק מהליך הכניסה לשגרירות. מתחם שרותי הויזה מפעיל אתר בכתובת www.visa4usa.co.il  אשר בו ניתן למצוא תשובות לשאלות נפוצות ולקבל מידע נוסף. כמו כן ניתן להתקשר לטלפון 03-5166284 (ללא תשלום) ולקבל תשובות לשאלות ספציפיות לגבי התהליך.

מי שמעוניין לחסוך לעצמו את הטרחה ולקבל שרות מקצועי ואת הויזה בתוך מספר ימים, מוזמן להשתמש בשירותים המוצעים ע"י המתחם שרותי הויזה של שגרירות ארה"ב, אנו מבחינתנו מתחייבים לשרות הטוב ביותר במחירים הזולים ביותר -  86 ₪ + מע"מ