איך מארגנים שבת חתן?

פורסם: 23/04/2007 |תגובות: 5 | צפיות: 178,342 | Share

בס"ד 17/04/2007

איך מארגנים שבת חתן?
מאת: בר דניאל.

שבת חתן היא השבת הראשונה שאחרי החתונה (ספרדים) או השבת שלפני החתונה (אשכנזים).
מנהג עדות ישראל להעלות את החתן לתורה, שרים לכבודו ומשמחים אותו.
יש גם הנוהגים לעשות שבת חתן לילד החוגג בר- מצווה.
כיום, רוב האנשים עושים שבת חתן באופן המצומצם ביותר אם בכלל, בעיקר, בגלל עלויות.
שבת חתן מצריכה בד"כ עבודה רבה והשקעה כספית בקניית המזון, בארגון, במציאת מקומות ללינת האורחים הדתיים, בתוכן ועוד...
לעומת זאת, כ-10% מכלל הציבור, וכ-20% מהציבור הדתי נוהגים לקיים שבתות חתן בבית- מלון כשמזמינים את המשפחה הקרובה לשבת מלאה יחדיו. שבתות חתן אלו, הן האלטרנטיבות היקרות ביותר אך הנוחות ביותר למארגנים.
חשוב להדגיש, שבת חתן בבית- מלון מצריכה אמצעים כלכליים גבוהים. לשם המחשה, שבת חתן של כ-50 איש תעלה החל מ-30000 ש"ח במלון בינוני.
למרות זאת, מה כן ניתן לעשות את ארגון שבת החתן קל יותר זול יותר ואף מעניין יותר?
ראשית, אני יוצא מנק' הנחה ששבת חתן היא שבת חובה מבחינתכם. שאין ברירה ואין אפשרות להסתפק בארוחת ערב קטנה ו/או בחלוקת סוכריות למתפללי ביהכנ"ס.
מקרים שנתקלתי בהם שהמשפחה הקרובה גדולה מאוד או שהם מתגוררים רחוק אחד מן השני. סיבה עיקרית ונפוצה מאוד היא היות ומס' בני משפחה או כל בני המשפחה שומרי תורה ומצוות שאינם נוסעים בשבתות ומועדי ישראל ואז, יש לאסוף את כולם במקום אחד ולמצוא אפשרויות ופתרונות ללינה.

הנה מס' טיפים לארגון שבת החתן :
1. ראשית, ארגנו רשימה מסודרת של המגיעים לשבת בוודאות. כמה אנשים מגיעים מכל משפחה? האם זקוקים למיטות נוספות או למיטת תינוק? כמה זוגות נשואים מגיעים? כמה רווקים או ילדים שיכולים לישון באותו החדר? הזמנת חדר מיותר תעלה לכם כסף. מצד שני, אי הזמנת חדר לזוג שבסופו של דבר, הגיע יכול לגרום לאי נעימות מאחר, ו לא נותרו חדרים במלון. לכן, עשו זאת בזהירות וודאו שוב, את הגעת האורחים ביום חמישי כדי שלא יהיו טעויות.
2. במידה והאורחים מגיעים מכל הארץ, בחרו במלון באזור המרכז. מלון בצפון או בדרום השאירו לחופשות המשפחתיות כדי להקל על כולם.
3. חפשו בסבלנות, מלון טוב העונה על יכולתכם הכספית. בתקופת החורף, יש מבצעים טובים ומחירים אטרקטיביים. כמובן, שככל שתיקחו יותר חדרים המחיר לחדר יורד. יש מלונות ש"חיים" על שבתות אלו והם זולים יותר ומאומנים בשבתות חתן. אל תשכחו לבדוק האם משפחה נוספת מתארחת במלון וחוגגת גם היא שבת דומה. במידה ויש, קחו בחשבון שתצטרכו להתחלק עימם בחדר האוכל, בבית הכנסת ובלובי המלון. נסו לבדוק האם יש חדרי הדרכה נוספים שפנויים כדי שיהיה אפשרי לשבת יחד.
4. במידה ולא מצאתם, מלון העונה על הדרישות הכספיות שלכם, שכירת מלונית/ אכסניה או פנימיה הוא פתרון זול ובהרבה מקרים, גם מכובד מאוד. ניתן למצוא אכסניות טובות ב-200 ש"ח לזוג עבור לינה בלבד. אם תיקחו את המזון מהמקום העסקה יכולה אף, להשתלם יותר.
5. במידה ובחרתם באכסניה או פנימייה יש לדאוג לניקיון המקום בעיקר, של החדרים, ואפשר אפילו לקשט כדי לתת הרגשה חגיגית יותר למשל, עטרו את קירות חדר האוכל בתמונות של הזוג מילדות.
6. לגבי המזון, במידה ולא לקחתם את שירותי ההסעדה של האכסניה או הפנימייה, ניתן להזמין מנות קייטרינג מכובדות מאולם אירועים ולהגיע ל-140 ש"ח לאדם לכל השבת (3 סעודות) כשהמנה בהחלט מכובדת. עם כל זה, יש לארגן צוות מלצרים ומארגנים. לעתים, ניתן למצוא בקלות צוות כזה באותה אכסניה או בני/ בנות הפנימייה.
7. ארגנו תוכן מעניין למשל: חידון על החתן והכלה נושא פרסים או בקשו ממס' אנשים שיכינו כמה דברי ברכה.
8. קבעו לו"ז מסודר לשבת והפיצו אותו בין החדרים כדי שכולם יידעו איפה ומתי להיות. צאו מנק' הנחה שבשבתות הקיץ יש יותר זמן ובשבתות החורף פחות. אל תשכחו גם להשאיר מקום לכל הפחות זמן לשעת מנוחה אחת.
9. אל תתחילו את השבת מוקדם מידי (תפילה ב-07:00 לא מתאימה לכולם) ולא מאוחר מידי כדי שהמשך היום ייעשה על מי מנוחות.
10. אחראי שסיימתם עם עבודות ההכנה. מנו אחראי לארגון השבת עצמה. כלומר, אדם שיפקח על הגורמים השונים, יתמרן בלו"ז, יבדוק שכולם נמצאים יהיה חולייה המקשרת עם המלון/ האכסניה וייתן מענה לבעיות ושאלות שיהיו מצד האורחים. ניתן לבחור אדם מהמשפחה או לשכור מפיק אירועים ושבתות.

בהצלחה ומזל טוב!!!


שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 55 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/2234/איך-מארגנים-שבת-חתן

  השאר תגובה למאמר זה

  יהושוע ישי

  שבת החתן של בר-המצווה היא השבת הסמוכה שאחרי טקס בר המצווה שנערך ביום חול (בדרך כלל בימי שני או חמישי שבהם קוראים בתורה). נער בר-המצווה עולה לקרוא בתורה את ה"עלייה", שאותה למד לקרוא בטעמי המקרא. יש כאלה שקוראים את כל הפרשה ויש כאלה שעולים לעליית "מפטיר" וקוראים גם את ההפטרה.

  על ידי: יהושוע ישיl בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 05/10/2010 lצפיות: 3,296

  גיל 13 זכור לטובה להמוני צעירים אשר עלו לדרשה בבית הכנסת, לאירוע שנחגג באולם, בית כנסת, בבית ובבית הספר.

  על ידי: טלי גלl יופי וטיפוח> אופנהl 25/10/2012 lצפיות: 96

  על מנת שנתחיל בתהליך הפקת שבת חתן / שבת בר מצווה בבית מלון, תחילה יש לגבש ולרכז מספר פרטים על היכן ואיזה אופי יהיה לאירוע. מומלץ להתקשר עם סוכן תיירות בעל ניסיון רב בהפקת שבתות בבית מלון אשר יסייע לכם במציאת הפתרונות האופטימאליים לנקודות המנחות.

  על ידי: אייל מתןl בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 18/01/2010 lצפיות: 5,687

  הדילמה הגדולה שנשאלת על ידי כל בני זוג והמשפחה האם לעשות את השבת חתן בבית-בקהילה עם כל מה שכרוך בכך או בבית מלון. להלן נסקור את שתי האפשרויות, את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהם וזאת על מנת להאיר בפני הקורא את כל ההיבטים הסובבים סביב אירוע חשוב זה על מנת שיוכל לקבל כלים אפקטיביים לקבל את ההחלטה האישית לו האם לעשות בבית-בקהילה או בבית מלון.

  על ידי: אייל מתןl בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 14/12/2009 lצפיות: 2,201 lתגובות: 2

  שבת בר מצווה היא אחת השבתות החשובות ביותר לנער החוגג בר מצווה. את מי מזמינים, איפה חוגגים ואיך הכי קל לארגן שבת בר מצווה איכותית ?

  על ידי: עופר הירשl משפחה וזוגיותl 29/10/2007 lצפיות: 25,653

  חגיגת בר מצווה, הינה אירוע בעל אופי דומה ברב המקרים, ולא פשוט לחשוב על קונספט שונה וייחודי. אם אינכם מעוניינים באירוע סטנדרטי באולם, המתקיים בשעות הערב, ניתן גם אחרת ! אחת האפשרויות לערוך חגיגת בר מצווה מיוחדת, הינה עריכת בר מצווה בשבת בצהריים.

  על ידי: servulal בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 29/01/2012 lצפיות: 324

  ילדיכם היקרים הגיעו לגיל מצוות והגיעה העת להכנס למוזה של תכנונים והפקות. יחד עם האירוע המשמח והאחריות המשתמעת ממנו, הן עבור הילד, אך בעיקר עבור ההורים, ישנה גם דרישה ליצירת אירוע שיהיה שונה, ערכי ומהנה במיוחד. ההורים לרוב נוטרים למשוך לשיקולי תקציב או ערך ואיכות באירוע, ובר המצווה מצידו מונע משיקולים אחרים. או אז לבטח נוצר המתח; באיזה כיוון לבחור?

  על ידי: אלי לנדאוl בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 25/04/2013 lצפיות: 38
  ד"ר אבי זלבה

  הסתכלתי על אם חתן הבר מצווה, סמדר גופמן.היא זהרה כולה.לבושה בטוב טעם,מחויכת ופשוט קורנת.גם בעלה אלכס נראה מאושר.חתן הבר מצווה ניר הוא פשוט ילד יפה.כנראה שזיווג בין תימנייה לרוסי מביא לילדים נאים ביותר.

  על ידי: ד"ר אבי זלבהl משפחה וזוגיות> הורותl 26/10/2009 lצפיות: 149 lתגובות: 1
  יהושוע ישי

  מי הוא ?בר-מצווה ;ומה זה אומר, הלכה למעשה.

  על ידי: יהושוע ישיl רוחניות> יהדותl 24/02/2010 lצפיות: 282
  David Shouker

  אני בשדה התעופה. נחתתי. המזוודה לא הגיעה. מה עושים עכשיו? ומה קורה אם המזוודה הגיעה, אבל עם נזק או קרועה? ותוך כמה זמן מכריזים על מזוודה שמקום המצאה לא נודע? אין ספק: מדובר באחד הדברים המעצבנים שקיימים בעולם כולו. אתם מגיעים לחופשה בחו"ל, לפעמים גם ליעד הרחק הרחק מהבית, נוחתים בשמחה גדולה אך המזוודה - לא שם. במאמר זה תמצאו את התשובות לכל השאלות בנושא המזוודות.

  על ידי: David Shoukerl נופש ותיירות> נופש ותיירות - כלליl 01/10/2014
  כפיר שורץ

  למי מאתנו לא מגיעים אורחים מחו"ל? בני משפחה, חברים, עמיתים לספסל הלימודים, לקוחות או ספקים מחו"ל. בהיותנו מארחים אנו משפיעים לא רק בהקשר של מידת ההנאה של אורחינו מהמדינה שלנו אלא גם יכולים להיות שותפים של ממש בהסברה חיובית אודות ישראל בתפוצות.

  על ידי: כפיר שורץl נופש ותיירות> נופש ותיירות - כלליl 11/09/2014

  מילה ספא באירועים פורשת בפניכם את האפשרות ליהנות מטיפולים אלטרנטיביים מפנקים במקום האירוע שלכם או בספא בוטיק מהמובילים באילת

  על ידי: מילה ספאl נופש ותיירות> נופש ותיירות - כלליl 28/08/2014

  מלון מצפה הימים הוא מלון בוטיק בגליל הנמצא בין בוסתנים וגנים במרחק נגיעה מצפת העתיקה וראש פינה היפה. המלון נמצא בלב ליבה של חווה אורגנית המשתרעת על פני כמאה וחמישים דונם והיא נותנת את האווירה המיוחדת של המקום.

  על ידי: centrifogol נופש ותיירות> נופש ותיירות - כלליl 25/08/2014 lצפיות: 37

  לקראת חופשת הקיץ עומדת בפני הילדים אפשרות לבחור כיצד להעביר את הזמן הארוך של החופשה. סאמר קאמפ וסאמר סקול מהווים אפשרות נפלאה לשילוב טיול בחו"ל ומפגש עם חברים מרחבי העולם, במסגרת קיצית הכוללות לימודים, עצמאות והנאה. מה ההבדל בין סאמר קאמפ לסאמר סקול, מהם היתרונות, ובמה לבחור עבור הילד.

  על ידי: ליאורl נופש ותיירות> נופש ותיירות - כלליl 24/08/2014
  קופירייטינג

  כל אחד שמגיע ליום כיף בספא יודע כי זו ההזדמנות שלו להתפנק מעיסוי טוב ומשחרר לכל הגוף. יש המון בתי ספא נפלאים בארץ ולכן כדאי לבחור את חבילת הספא המתאימה ביותר בשבילם, גם מבחינת המחיר וגם מבחינת הפינוקים והעיסויים השווים שיש.

  על ידי: קופירייטינגl נופש ותיירות> נופש ותיירות - כלליl 21/08/2014 lצפיות: 11

  טיול מאורגן לחול הינו דרך מצוינת להכיר מקומות חדשים ולטייל בהנאה. לא מעט בוחרים בטיול מאורגן ומוודאים כי הוא כולל אבטחת טיולים.. טיול שמוגדר מראש ומגדיר היטב את יעדי הטיול מבחינת אתרים מומלצים או ערים נבחרות וכמובן אטרקציות מעניינות.

  על ידי: יחיl נופש ותיירות> נופש ותיירות - כלליl 21/08/2014

  מלון דניאל הרצליה הינו מלון איכותי ביותר המיועד בעיקר לאנשי עסקים. כל העיצוב של המלון נוצר כך שיוכל לענות על הצרכים השונים של אנשי העסקים המתארחים בו.

  על ידי: centrifogol נופש ותיירות> נופש ותיירות - כלליl 18/08/2014 lצפיות: 13
  דניאל בר

  התבוננות בשיעורים הפוליטיים שעושים מידי יום אלי ישי ויעקב ליצמן לנתניהו גורמים לנו להסמיק מבושה לנוכח הדלות של ההישגים של הציבור הדתי לאומי (לא רק מטפורית) אך, אף אחד לא מדמיין את אנשי ש"ס ויהדות התורה מחתימים תומכים לליכוד. הכותב מבקש: השארו בבית ואל תתפקדו לליכוד.

  על ידי: דניאל ברl חברה וסביבה> פוליטיקהl 12/04/2011 lצפיות: 57
  דניאל בר

  לראשונה ברחובות הולכים למנות רב ראשי ספרדי. ללא ספק החלטה זו וזהות הרב תקבע את אופי העיר ומדיניותה בתחומי כשרות, נישואים ועוד...

  על ידי: דניאל ברl חברה וסביבה> שלטון מקומיl 14/09/2010 lצפיות: 3,496
  דניאל בר

  הכותב קורא לראש עיריית רחובות המושעה להתפטר מתפקידו עוד בטרם הוא ניגש לערעור בבית המשפט העליון.

  על ידי: דניאל ברl חברה וסביבה> שלטון מקומיl 03/08/2009 lצפיות: 154 lתגובות: 1
  דניאל בר

  הכתב שוטח את השפעת מחירי חומרי הגלם על השוק המקצועי בארץ.

  על ידי: דניאל ברl אוכל ומתכוניםl 14/09/2008 lצפיות: 166
  דניאל בר

  בשנים האחרונות החלו עורכי דין רבים להשתמש במגוון שירותים שונים הנועדו לסייע להם בעבודות המשרד השונות. איני מתכוון לשירותי אאוטסורסינג שונים כגון: מזון, שירותי מחשב והדפסה ומשלוחי אלא, לשירותי שיווק וקד"מ מהותיים המסייעים בניהול המשרד ובצירוף לקוחות מסדרי גודל שונים למשרד.

  על ידי: דניאל ברl תקשורת ועיתונות> יחסי ציבורl 02/06/2008 lצפיות: 1,665
  דניאל בר

  במאמר מוצגת הבעייה של אולמות האירועים הישנים עם הקידום הרב והחדשנות בענף האירועים עם כניסת גני האירועים היוקרתיים. המאמר מכוון בעיקר, אבל לא רק עבור בעלים ומנהלים מהענף ואף, פורסם במגזין המחולק לגני אירועים.

  על ידי: דניאל ברl עסקיםl 19/07/2007 lצפיות: 6,603
  דניאל בר

  הכותב מסביר על השיווק החדש- שיווק ברשת האינטרנט ונותן מס' טיפים מעשיים לשיווק נכון וכדאי ברשת האינטרנט.

  על ידי: דניאל ברl פרסום ושיווק> טיפים שיווקייםl 01/07/2007 lצפיות: 250,966
  דניאל בר

  הכותב מעלה אלטרנטיבות לנצחון במלחמה העקובה מדם.

  על ידי: דניאל ברl חברה וסביבה> פוליטיקהl 19/05/2007 lצפיות: 30,647

  תגובות על מאמר זה

  8
  לאה 14/04/2010
  מחפשת מקום נחמד לשבת חתן עם לינה .
  4
  נח 06/10/2009
  ארגנו את השבת חתן שלנו בעזרת דניאל כותב המאמר.
  מומלץ בחום לקחת אדם שייתן לכם דיעה מקצועית וידאג לעבודה מול המלון.
  דניאל, שוב תודה מנח וייס ומשפ'- קדומים.
  2
  בני ניזרי 22/05/2009
  מאמר מצויין. אני חושב שהמאמר מקיף את הפרוייקט הזה שנקרא שבת חתן.
  התקשרתי גם לדניאל כותב המאמר שנתן לי עיצות חינם.
  תודה לך.
  3
  אלי שלום- פתח תקווה 14/02/2009
  תודה עם הטיפים המצויינים.
  1
  אדי 11/01/2009
  התחלתי לתכנן את השבת חתן שלי מהמאמר.
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast