כיצד תצרו חברים? / חברות מבוססת על נתינה ברבדים שונים

26/12/2008 • על ידי • 14,203 צפיות

אנשים ללא חברים הם אנשים שאינם נותנים

אנשים ללא חברים הם אנשים שאינם עסוקים בנתינה כלשהי. הם אינם נותנים מהזמן שלהם, מהכסף שלהם, מהידע שלהם או מהכייף שבהם לאף אחד.

אנשים ללא חברים אינם אנשים דחויים או לא רצויים – אלא אנשים שאינם משקיעים ביצירת חברויות ובטיפוחן, וכתוצאה מכך הם נותרים מבודדים.

נתינה ברובדים שונים מביאה חברויות

נתינה יוצרת חברויות. אם אדם הוא נהנתן ופזרן – הוא ימשוך אליו אנשים שאוהבים להינות כמותו. אם אדם הוא בעל ידע וחכם – הוא ימשוך אליו אנשים שאוהבים לנתח ולהתפלסף. אם אדם הוא מצחיק או כייפי – הוא ימשוך אליו אנשים שאוהבים לצחוק או להצחיק. אם אדם הוא טוב ומסור – הוא ימשוך אליו אנשים שמעריכים נאמנות וחברות ללא תנאי.

שימו לב, אם אתם אנשים מבודדים וברצונכם ליצור לעצמכם חברויות חדשות עליכם לתת משהו מעצמכם כדי לתרום לאחרים – ואלה בתורם יתרמו לכם מעצמם בחזרה. בבסיס, כל חברות נובעת מהפרייה הדדית ומהרגשה שכל אחד מקבל מהקשר משהו. ללא הרגשת הקבלה הזו – חברויות לא נוצרות או שהן פשוט גוועות מעצמן.

כיצד תיצרו חברים חדשים?

חברויות חדשות נוצרות בשני שלבים. האחד, יצירת קשר ראשוני. השני, טיפוח הקשר בצורה קבועה ושיטתית לאורך תקופת זמן ארוכה.

כדי ליצור חברויות חדשות עליכם ליזום, להציע, לתת בחינם, לתרום, להתנדב, לחזר ולהגיש לאנשים דברים שאתם אוהבים ויודעים לתת מעצמכם. חלק מהאנשים שיקבלו את מתנותיכם יהפכו ברבות הימים לחברים שלכם. כדי לטפח חברויות עליכם להשקיע זמן לחברויות הללו, לא להזניח אותם, לא להיעלם, ליזום פעילויות משותפות, להיפגש ולתרום לצד השני.

וטיפ לסיום: חברויות גוועות אם הן אינן מטופחות ואינן מפרות את שני הצדדים.  

אודות כותב המאמר

יואב ברנזון

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. הוא מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה. יואב ברנזון פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית. למידע מורחב על יואב ברנזון ועל עבודתו הענפה לחצו כאן.