איחוד גני הילדים

31/12/2008 • על ידי • 14,198 צפיות

איחוד גני הילדים "להגשים חלומות" בשנת 2003 הוקם ארגון אשר כל רצונו היה לדאוג לרווחת הגננות והגננים וכמובן לילדים והילדות אשר נמצאים יום יום תחת השגחתן של מסגרות חינוך אילו. הייתה התלבטות גדולה איך לקרוא לארגון זה והם רצו להוסיף לו צביון מיוחד וייחודי והתלבטו אם להוסיף את המילה להגשים מגשימים חלום חלומות ולבסוף הוחלט "איחוד גני הילדים " " להגשים חלומות" ע"ר החליטו שארגון זה יעזור ויתמוך בפעוטונים,משפחתונים מעונות יום, צהרונים ,גני ילדים וכל מה שקשור לגנים פרטיים . כל תחום גני הילדים הפרטיים היה פרוץ, לכן הוחלט לדאוג לכל מה שקשור בחינוך הילדים , מגיל הרך ועד גיל ארבע. לדאוג לתכנים לגננות והגננים , לספקי משחקים , צעצועים, מתקני חצר. כמו כן לציוד העשרה כגון: דפי צביעה,ציור, וכמובן דפי עבודה. עלינו לדאוג לכל ילד ילדה ,בן בת שישהו בתחום גני הילדים ולדאוג לביטחונם על ידי חברת ביטוח שתחסה את הגן בכל מה שקשור לילדים, לסייעות לגננות למבנה לחצר ועוד. כמו כן שכל צוותי הגנים ישתלמו בתחום עזרה ראשונה ומתן סיוע בזמן פציעה מחלה או וירוס אשר יהיה בגן.

 בנוסף האיחוד מפעיל אתר אינטרנט אשר מספק ,פרסום לגננות ,מספק מידע אינטר אקטיבי בכל דקה ביום ובלילה, אפשר למצוא גם באתר מאגר של טפסים לניהול שוטף כגון: לוח חופשות, הסכם עבודה, הסכם גננת הורים, חוזה עבודה עובד מעביד בגן, האיחוד דואג לגן במתן עזרה במציאת מפעילים , סדנאות ,מרצות ומרצים בתחום החינוך , חוגים שונים כגון: חוג ליטוף חיות, ג'מבורי, ריתמיקה ותנועה . ומה זה הכול זה מה שהאיחוד נותן? אז לא! האיחוד דואג להיות חלק עם נותני שירותים אומנותיים כמו עם ענת לנדאו וחוברות "קסם היצירה" הנהדרות . תכנים לגבי חגים ועונות השנה בתחום חגי ישראל לדעת לנתב את הגננות לכיוון האתרים אשר יכולים לתרום להן פעילות רבה לגן. ואתר גן פור יו האתר אשר מפרסם את הגנים עם צילומים של פנים הגן והחצר ובזמן פעילות. ישנם אתרים נוספים העוזרים לגננת לנהל את התחום האומנותי סביבתי של הגן. בנוסף אחד הפרויקטים החשובים לעמותת להגשים חלומות הוא תו איכות: זהו פרויקט חינוכי חדש ומיוחד הנותן מענה לצרכי הגן הן הפסיכולוגי חינוכי והן ההיבט הרגשי , שיתוף פעולה בין הגננת לצוות ובין הגננת להורים ובין הצוות לילדים בגן. ולבסוף התחום הלא פחות חשוב הייעוץ הפיננסי ואיך לתעל את הכספים בצורה הכי נכונה , איך לנהל את הגן ברווחיות על ידי יועצים נהדרים אשר עובדים עם האיחוד ועוזרים לגנים ליישם זאת. כמו כן עו"ד צמוד אשר יכול לפטור בעיות רבות בין הגננת לעובדים בין הגננת להורים ובין הגננת לסביבה . נושא חשוב הוא שינוי יעוד לשימוש חורג מול הרשויות. חנן דגן מנכ"ל העמותה חושב תמיד שהחיבה לילדים ,החם האהבה הם בשילוב סביבה נעימה עזרה בהתפתחות של הילד ושל צוות הגן. הם הדברים הכי חשובים. מעל הכול כולם צריכים לדעת שהם יכולים להרגיש שאיחוד גני הילדים זהו הבית הכי טוב לכולם.

אודות כותב המאמר

חנן דגן

 למידע נוסף ניתן לבקר באתרי האינטרנט של איחוד גני הילדים ומרכז אתרוג או בטלפון: 04-6222829. www.lehagshim.com www.etrrog.co.il