ברכות יום הולדת שלא שוכחים

07/01/2009 • על ידי • 62,768 צפיות

כל אחד מאיתנו אוהב לקבל ברכות ליום ההולדת שלו. לא פחות מאשר מסקרנת אותנו המתנה שאנו מקבלים, אנחנו מצפים לקרוא את הברכה המצורפת למתנה. ברכות יום הולדת יכולות לרגש אותנו, להצחיק אותנו, לשמח אותנו – וסביר להניח שברכות מיוחדות אנחנו זוכרים גם לאחר שנים רבות וגם לאחר ששכחנו מה היתה המתנה שהתלוותה לברכה.

ברכות יום הולדת יכולות להיות אישיות מאד. הן יכולות להכיל ציטוטים משירים ומאימרות, להיות ארוכות ומפורטות או להפך - קצרות וקולעות.

אנשים רבים מנסים לנסח ברכות יום הולדת כך שיהיו מקוריות ככל האפשר. לעיתים מנסים שהברכה אף תכלול חרוזים.

עבור אנשים רבים, ניסוח ברכות יומולדת הוא אתגר לא קטן. לא כולנו יודעים לנסח ברכות שגם יתאימו לבעל השמחה וגם יהיו מקוריות ושנונות.

כשמנסים לנסח ברכות יומולדת אפשר להיעזר במספר מקורות, כמו -

  1. אתרי אינטרנט המכילים ברכות יום הולדת מוכנות, בסגנונות שונים
  2. שירים – אפשר לחפש שירים לפי מילות המפתח המתאימות לבעל השמחה, ולצטט את כל השיר או חלק ממנו
  3. יש אתרי אינטרנט שאפשר לשלוח דרכם ברכות יום הולדת דרך האימייל. ברכות אלו מכילות, לרוב, גם אנימציה וצלילים, מעבר למלל הכתוב. יתרונן בכך שגם אם נזכרים ברגע האחרון, אפשר לשלוח ברכה המעידה על תשומת לב.
  4. יש אנשים העוסקים בכתיבת ברכות בצורה מקצועית. הברכות מותאמות לסוג האירוע, לאדם ולאופיו. אפשרות זו מתאימה במיוחד לאירועים מיוחדים או לברכות יום הולדת שאנו מתעתדים להקריא בקול רם.

בחנויות שונות אפשר למצוא סוגים רבים של כרטיסי ברכה המיועדים לברכות יום הולדת. יש כרטיסים גדולים וכרטיסים קטנים, יש כרטיסים שכשפותחים אותם הם מנגנים וכרטיסי ברכה העשויים מנייר ממוחזר. יש כרטיסים שעליהם מודפסות כבר ברכות יומולדת. כל אחד יכול למצוא כרטיס ברכה על פי טעמו ותקציבו, שיתאים לאדם שחוגג יום הולדת.

דרך נוספת לשלוח ברכות יומולדת היא באמצעות SMS – מסרון. אפשרות זו היא כמובן זמינה מאד ומאפשרת שליחת ברכות יומולדת למספר רב של אנשים. החסרון בדרך זו הוא, שהיא אינה אישית במיוחד ואינה מעידה על השקעה גדולה.

לסיכום, יש אפשרויות רבות לנסח ולשלוח ברכות יומולדת -בצורה מקורית יותר או פחות, בצורה אישית או רשמית, על נייר או דרך האינטרנט, או באמצעות SMS. מה שבטוח – ברכות יום הולדת שנכתבות מן הלב – יגיעו אל הלב.

אודות כותב המאמר

ערן נדב

ערן נדב אוהב ברכות