דרושים / חברות חיפוש עבודה : אורטל

12/02/2009 • על ידי • 4,985 צפיות
הביקוש לעובדים בשנת שעברה הראה גידול של 14.5% בלבד - לעומת שנת 07. ע"פ נתוני העבודה והביקוש לעובדים בשנת 08 של חברת דרושים והשמה "אורטל ולעבודה" משאבי אנוש.

נחום רחמים, מנכ"ל "אורטל" אמר: "ניתן לראות כי למרות הירידה בביקושי עובדים המורגשת במשק בחודשים האחרונים בעקבות המשבר הכלכלי, גם בסיכומה של כל שנת 2008 וגם בסיכומו של חודש דצמבר 2008 ניכר גידול בביקושים, זאת בשל העלייה הגבוהה בביקוש לעובדי שירות ומכירה - בעיקר בתקופה זו, כשחברות נדרשות במצב של מיתון להגדיל את מערכי השירות והמכירה. בין היתר, נובעת העלייה בביקוש לעובדים אלה בתחום התקשורת לאור הכנסת טכנולוגיות חדשות לרשתות הסלולריות והגדלת התחרות בתחום הטלפוניה הקווית. גם בתחום הפיננסי, נדרשו קרנות הפנסיה וחברות הביטוח להגדיל את מערכי השירות בשל פניות של אנשים מודאגים. לכן הגידול בתחומים אלה מיתן את הירידות בשאר התחומים כגון לוגיסטיקה, אדמיניסטרציה, היי-טק ותעשייה. להערכתנו, בחציון הראשון של 2009 הירידה בביקוש לעובדים תמשיך ואף תחריף".

כמו כן החברה יצרה מבצעים כגון מבצע דרושים וחלוקת רכב: אבישי דהן מדימונה למשל, זכה בהגרלת המכונית שערכה החברה בין כלל הנרשמים שעבדו דרכה (או מצאו עבודה דרך אורטל). דהן זכה ברכב שברולט חדש. אבישי דהן, עובד כמסגר ב"מפעלי ים המלח" התחיל לעבוד במפעל באופן רישמי לאחר שעבד דרך אורטל מספר חודשים.

בנוסף נראה כי עניין השכר מעלה מבוכה אצל רבים המגיעים לראיונות עבודה. "אורטל ולעבודה" קיימה סקר בקרוב ל 1000 גולשי אינטרנט אשר ביקרו באתר של אורטל, וכמעט ממחציתם נמנעים בראיון עבודה מאזכור השכר או ציפיות שכר. "שאלת ציפיות השכר בראיון העבודה מעוררת לא אחת אי נוחות אצל המרואיין", אמר נחום רחמים, המנכ"ל של "אורטל ולעבודה".
"גם אם מדובר בשלב מתקדם, כמו ראיון שלישי אחרי בחינה שעברו, כמעט מחצית מהנשאלים מחכים עד שהמראיין יעלה את נושא השכר, נתון זה משקף חשש של המועמד שמא ינקוב בשכר גבוה מדי" הסביר רחמים, בנוסף "המועמד חושש שיבהיל את המראיין שיפסול את מועמדותו. נכון לחכות עד שהמראיין יעלה את הנושא, אך אם נשאל המועמד מהן ציפיות השכר שלו עליו להיות מוכן עם תשובה ריאלית לאחר שבדק מהי מסגרת השכר המוצעת בתוך הארגון שאליו הוא מבקש להתקבל".