דרושים / חברות חיפוש עבודה : אורטל

פורסם: 12/02/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 4,961 | Share
הביקוש לעובדים בשנת שעברה הראה גידול של 14.5% בלבד - לעומת שנת 07. ע"פ נתוני העבודה והביקוש לעובדים בשנת 08 של חברת דרושים והשמה "אורטל ולעבודה" משאבי אנוש.

נחום רחמים, מנכ"ל "אורטל" אמר: "ניתן לראות כי למרות הירידה בביקושי עובדים המורגשת במשק בחודשים האחרונים בעקבות המשבר הכלכלי, גם בסיכומה של כל שנת 2008 וגם בסיכומו של חודש דצמבר 2008 ניכר גידול בביקושים, זאת בשל העלייה הגבוהה בביקוש לעובדי שירות ומכירה - בעיקר בתקופה זו, כשחברות נדרשות במצב של מיתון להגדיל את מערכי השירות והמכירה. בין היתר, נובעת העלייה בביקוש לעובדים אלה בתחום התקשורת לאור הכנסת טכנולוגיות חדשות לרשתות הסלולריות והגדלת התחרות בתחום הטלפוניה הקווית. גם בתחום הפיננסי, נדרשו קרנות הפנסיה וחברות הביטוח להגדיל את מערכי השירות בשל פניות של אנשים מודאגים. לכן הגידול בתחומים אלה מיתן את הירידות בשאר התחומים כגון לוגיסטיקה, אדמיניסטרציה, היי-טק ותעשייה. להערכתנו, בחציון הראשון של 2009 הירידה בביקוש לעובדים תמשיך ואף תחריף".

כמו כן החברה יצרה מבצעים כגון מבצע דרושים וחלוקת רכב: אבישי דהן מדימונה למשל, זכה בהגרלת המכונית שערכה החברה בין כלל הנרשמים שעבדו דרכה (או מצאו עבודה דרך אורטל). דהן זכה ברכב שברולט חדש. אבישי דהן, עובד כמסגר ב"מפעלי ים המלח" התחיל לעבוד במפעל באופן רישמי לאחר שעבד דרך אורטל מספר חודשים.

בנוסף נראה כי עניין השכר מעלה מבוכה אצל רבים המגיעים לראיונות עבודה. "אורטל ולעבודה" קיימה סקר בקרוב ל 1000 גולשי אינטרנט אשר ביקרו באתר של אורטל, וכמעט ממחציתם נמנעים בראיון עבודה מאזכור השכר או ציפיות שכר. "שאלת ציפיות השכר בראיון העבודה מעוררת לא אחת אי נוחות אצל המרואיין", אמר נחום רחמים, המנכ"ל של "אורטל ולעבודה".
"גם אם מדובר בשלב מתקדם, כמו ראיון שלישי אחרי בחינה שעברו, כמעט מחצית מהנשאלים מחכים עד שהמראיין יעלה את נושא השכר, נתון זה משקף חשש של המועמד שמא ינקוב בשכר גבוה מדי" הסביר רחמים, בנוסף "המועמד חושש שיבהיל את המראיין שיפסול את מועמדותו. נכון לחכות עד שהמראיין יעלה את הנושא, אך אם נשאל המועמד מהן ציפיות השכר שלו עליו להיות מוכן עם תשובה ריאלית לאחר שבדק מהי מסגרת השכר המוצעת בתוך הארגון שאליו הוא מבקש להתקבל".

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 5 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/28162/דרושים-חברות-חיפוש-עבודה-אורטל

  השאר תגובה למאמר זה

  צוות אתר מובטל

  בואו נלמד גם אנחנו דורשי העבודה, לנצל את זמננו שהתפנה, כדי לתגבר את יכולותנו להתחרות על מקומות העבודה הטובים שבאופק

  על ידי: צוות אתר מובטלl עבודה וקריירהl 05/03/2008 lצפיות: 257

  הכול אודות משרת כלכלן – מה הן דרישות התפקיד, כיצד נראית סביבת העבודה ומה בעצם היא עבודת הכלכלן ביום יום.

  על ידי: טלי שחרl עבודה וקריירהl 27/02/2008 lצפיות: 2,338

  בימים בהם המחירים עולים, יש פחות ופחות היצע של עבודה, מחפשי העבודה יכולים להיתקל בקשיים מנטליים מתוך יאוש ותסכול שמלווה בקושי כלכלי, אני כאן כדי לנסות ולעזור לך לראות את הדברים באור קצת שונה. תקופת חיפוש עבודה יכולה להיות הזדמנות להפוך את חייך לטובים יותר, לעשות את הדברים אותם תמיד רצית באופן כללי וכושר באופן ספציפי, במאמר שלי אני אראה לך איך לחסוך כסף ולהרזות בצורה מבוקרת ונכונה !

  על ידי: ארי שייקיןl עבודה וקריירה> עבודה וקריירה - כלליl 16/08/2012 lצפיות: 59

  יש לכם עבודה מהבית או אתם מחפשים סוג של עבודה מהבית או רעיון להרוויח קצת כסף מהבית? בימים אלה של מיתון, זה דווקא רעיון לא רע. מי שמחפש עבודה יכול בנתיים להתחיל עבודה מהבית עד שימצא משהו מתאים, ומי שרוצה לחסוך כסף לזמנים קשים או להגדיל הכנסות בתקופה זו, יכול למצוא עבודה מהבית באופן חלקי, כהשלמת הכנסה ודרך להרוויח עוד כסף נוסף על המשכורת הקיימת מן העבודה הקבועה שלו. כל היתרונות של עבודה מהבית עלולים באחת להפוך לחסרונות, ומי שיש לו עבודה מהבית יודע זאת היטב, מרגיש זאת הלכה למעשה. עם מה מתמודדים

  על ידי: Tor Caspil עסקים> עסקים מהביתl 12/05/2009 lצפיות: 318

  אדם שפוטר, מרגיש פחדים ותסכול, חושש מעתידו, ועשוי לאבד מביטחונו האישי. הוא מרגיש צורך "לירות לכל הכיוונים" כדי למצוא עבודה כלשהי ומהר. אך גישה זו אינה מיטיבה עימו או מועילה לו. היא משפיעה באופן לא רצוי על יכולת ה"פרזנטציה" שלו בראיונות, ועלולה להובילו למעגל של חיפוש לא אפקטיבי וללא מוצא. ולכן התמיכה, האמפטיה, הלגיטימציה לרגשות וההכוונה איך הכי נכון במצב זה לחפש עבודה- מאד חשובים

  על ידי: מרים שפירl עבודה וקריירה> עבודה וקריירה - כלליl 26/03/2009 lצפיות: 184
  אלעד כהן

  איך רוחניות יכולה לתרום לי למצוא עבודה ? מה תת המודע יכול לעשות כדי להשפיע על ההרגשה המעיקה שלי בחיפוש עבודה ?

  על ידי: אלעד כהןl רוחניות> העצמה אישיתl 07/05/2009 lצפיות: 84 lתגובות: 2
  אלעד כהן

  אתם בטח שואלים מה הקשר בין רוחניות לאבטלה ? אם אהיה הכי רוחני שבעולם ואין לי עבודה ? תת המודע ישיג לי עבודה ?

  על ידי: אלעד כהןl אימון אישי - Coaching> אימון קריירהl 04/12/2008 lצפיות: 57

  טיפים מעשיים: בתקופת מיתון שמירה על העבודה הקיימת שלך יכולה להיות עבור חלק מהאנשים משימה לא פחותה מאשר חיפוש עבודה בקרב מובטלים. בתקופה של קיצוצים בתקציבים ובכוח האדם וסגירת חברות, רבים ניצבים בפני סכנה של איבוד מקום העבודה שלהם. כיצד להתמודד ואיך לשמור על מקום העבודה שלך?

  על ידי: Tor Caspil עבודה וקריירה> עבודה וקריירה - כלליl 26/04/2009 lצפיות: 120

  שנת 2009 היא שנת מיתון, אך לא רק במצב כלכלי קשה - כדאי ואפשר ללמד ילדים מהו תקציב ומהו ערכו של כסף. תקציב זו מילה גדולה מדי עבור ילדים, אך בעצם המשמעות שלה פשוטה: כסף יש לו גבול. גם מי שיש לו הרבה כסף חי לפי סדר עדיפויות כלשהו, מכיון שבסופו של דבר כסף הוא מוגבל. כמה רעיונות ללמד ילדים קטנים מה זה כסף ותקציב, בלי להכביר מילים ובשעת מעשה

  על ידי: Tor Caspil פיננסים וכספים> פיננסים וכספים - כלליl 14/05/2009 lצפיות: 429
  ניר נגר

  כדי להניע את המכונה המדהימה הזאת, את עצמנו, לעבר המטרה שאנחנו מציבים לפנינו...אנחנו צריכים לקבל קודם כל החלטה! החלטה תגיע בעקבות העלאת המודעות שלנו והחלפת הפרדיגמות שמעכבות אותנו לפרדיגמות מקדמות. אם עשינו את שני הדברים הללו, אנחנו בדרך לממש את מלוא הפוטנציאל הגלום בכל אחד, מאיתנו... ואם אנו כבר עוסקים בתובנות בונות...אל תפסיקו ללמוד ולהתפתח! אף פעם!!!

  על ידי: ניר נגרl אימון אישי - Coaching> אימון קריירהl 27/09/2014

  העיסוק בתחום האימון הפרטי והעסקי מעורר המון עניין בשנים האחרונות. קורס אימון עסקי פותח בפני הבוגרים דלת אל עולם עשיר בעניין, אתגרים והצלחות. מאמן עסקי בונה תכנית עסקיות מתוך מטרה לקדם את העסק, לפתח אותו, לייעל את תהליכי העבודה.

  על ידי: דביר בן דבl אימון אישי - Coaching> אימון קריירהl 16/06/2014
  Otilyas טלי שפריצר

  כיוצרים ואומנים אנו מוצאים את עצמנו נאבקים למצוא זמן לעסוק במה שאנחנו באמת אוהבים לעשות, איך עושים זאת וכיצד נותנים עדיפות עליונה לבניית תהליך אומנותי של ממש? הטיפים הבאים של אודרי מהבלוג של אטסי, יעזרו לנו למצוא את המיקוד הפנימי הדרוש כדי להקדיש את הזמן למה שעושה אותנו היוצרים, מאושרים יותר מזמן איכותי יותר של יצירה ואומנות מקווה שתפיקו הנאה מירבית ובעיקר הצלחה מעשית!!

  על ידי: Otilyas טלי שפריצרl אימון אישי - Coaching> אימון קריירהl 08/05/2014 lצפיות: 26
  יואב ברנזון

  כיצד בוחרים מקצוע מוצלח ומהן שלושת התנאים ההכרחיים בדרך להצלחה המיוחלת שלכם בחיים המקצועיים?

  על ידי: יואב ברנזוןl אימון אישי - Coaching> אימון קריירהl 19/04/2014 lצפיות: 60
  מרסלו סקלדניק - אימון אישי

  לעיתים קרובות, שכירים נוטים לחשוב שחיי העצמאים מקנים חיים "ירוקים"... "גן של וורדים". ומה חושב העצמאי לגבי השכיר? בדיוק אותו דבר... שחיי השכירים הם "גן עדן עלי האדמות" – 8 שעות עבודה ואתה בבית, זכויות עובדים, פינוקים בבתי מלון, מתנות לחג, חופשות... ומה לא? אם כך... מה יש למאמן העסקי לומר?

  על ידי: מרסלו סקלדניק - אימון אישיl אימון אישי - Coaching> אימון קריירהl 10/04/2014 lצפיות: 34

  תמיד אמרו לכם שיש לכם כריזמה ושאתם יכולים לעמוד מול קבוצה ולדבר? אם כך, לא הגיע הזמן שתעשו מהכישרון הזה מקצוע?

  על ידי: דביר בן דבl אימון אישי - Coaching> אימון קריירהl 18/03/2014 lצפיות: 30

  אימון אישי, מכל סוג שהוא, תלוי באופן הדוק ביחסי האמון בין המאמן האישי לבין הלקוח. הדבר נכון במיוחד באימון אישי למנהלים, מכיוון שהלקוח סומך על המאמן עם מידע אישי מאוד. בנוסף, הלקוח חייב לסמוך על המאמן מספיק על מנת להיות כנה איתו לגביו ולגבי מצבו.

  על ידי: natan bivresl אימון אישי - Coaching> אימון קריירהl 17/03/2014 lצפיות: 31

  יש לכם עסק שאתם לא מצליחים להשתלט עליו? או אולי אתם רוצים לפתוח עסק חדש? יועץ ארגוני יוכל לעזור לכם וללוות אתכם בתהליך, להגיע להחלטות הנכונות, למנוע משברים עתידיים וכדומה.

  על ידי: idanmprl אימון אישי - Coaching> אימון קריירהl 11/03/2014 lצפיות: 24

  בעולם הדיגיטלי של היום, בכפר הגלובלי בעל הגבולות האינסופיים של הworld wide web, אפשרויות התעסוקה רבות ומגוונות יותר וכוללות אופציה נפלאה של עבודה מהבית. אכן כן – לא עוד עבודה של שמונה עד חמש עם זמן מבוזבז על נסיעות הלוך ושוב למשרד - מספיק שאתה קצת מבין באינטרנט ו/או יש לך אתר משלך ואתה יכול להרוויח ככה כסף.

  על ידי: ג'ימו לביאl אינטרנט> תוכניות שותפיםl 26/10/2009 lצפיות: 192

  כל מה שרציתם על עבודה בעיר תל אביב!

  על ידי: ג'ימו לביאl עבודה וקריירה> עבודה וקריירה - כלליl 30/09/2009 lצפיות: 511

  המדריך למתלבט בבחירה בין קרנות הפנסיה השונות.

  על ידי: ג'ימו לביאl ביטוח> ביטוח פנסיוניl 29/09/2009 lצפיות: 2,718

  למה כדאי לחשוב גדול ולבדוק אופציות של קורסים לקראת הלידה - איך זה שומר על בריאות האישה, התינוק וחיזוק הקשר בין בני הזוג.

  על ידי: ג'ימו לביאl משפחה וזוגיות> הריון ולידהl 30/08/2009 lצפיות: 79

  המדריך למטייל בעולם בצורה יעילה וחכמה.

  על ידי: ג'ימו לביאl נופש ותיירות> נופש ותיירות - כלליl 30/08/2009 lצפיות: 3,717

  טיפים, הסברים ועצות לרושם הפטנטים המתחיל.

  על ידי: ג'ימו לביאl חוק ומשפט> פטנטיםl 26/08/2009 lצפיות: 6,224

  איך עובד שוק הדירות החדשות בארץ, היכן מתפרסמים הסקרים והנתונים, אלו סוגי ירידים קיימים ואיך כדאי לפרש את הנתונים והכותרות המתפרסמות בתקשורת.

  על ידי: ג'ימו לביאl פיננסים וכספים> נדלןl 26/08/2009 lצפיות: 193

  איך מחנכים ילדים מחוננים? איך מכשירים מורים ללימוד ילדים מחוננים? ומי הם בעצם המחוננים?

  על ידי: ג'ימו לביאl חינוך ולימודים> חינוך ולימודים - כלליl 25/08/2009 lצפיות: 9,577
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast