טיפול בנחירות

פורסם: 23/02/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 7,005 | Share

אתם מכירים את זה, חזרתם מיום ארוך בעבודה, הכנתם ארוחה למשפחה וטיפלתם בעינייני הבית, צפיתם קצת בטלויזיה והלכתם לישון, בן הזוג שלכם נרדם ראשון והסיוט מתחיל - נחירות רמות ובלתי נסבלות, מה עושים? עוברים לסלון?

רבים נוחרים בשנתם, לעיתים מדובר בבעיה בריאותית ולעיתים מדובר בגורם מולד. נחירות מעבר לכך שמפריע לבן או בת הזוג לישון, רבים מהנוחרים טוענים כי הם קיימים עייפים. הגורם לעייפות הוא העצרות דרכי האוויר המגבילים את כניסת האוויר, מעבר לעייפות רבים מדווחים על חוסר ריכוז, דיכאון ולחץ דם גבוה.

טיפול בנחירות מאפשר להפטר מהבעיה. ראשית, יש לאבחן את בעיית הנחירה בבדיקה שלא רופא אף אוזן גרון, לאחר הבדיקה, יש רופאים שיפנו את המטופל למרפאת שינה, בה ייבדק החולה במהלך שנתו.

במקרים קלים הפסקת נחירות ניתנת על ידי שינה על הצד או הגבהת הכרית, אך במקרים קשים יש מספר דרכים לטיפול. כיום קיימים מספר שיטות נגד נחירות. הדרך הפשוטה היא התקנים דנטאליים פשוטים המורכבים בפה. דרך נוספת נגד נחירות הינו מכשיר הנקרא CPAP מכשיר המולבש על הפנים כמסכה ומונע את החיך לצנוח ולחסום את האוויר.

טיפול בנחירות באמצעות ניתוח הינה שיטה לסילוק רקמות עודפות בחיך, ניתן למצוא מספר שיטות של ניתוח, באמצעות לייזר לצמצום הרקמות בחיך באמצעות גלי רדיו. הטיפול בגלי הרדיו גורמים להתכווצות החיך והענבל הגורמים להפחתה של הרקמות באזור. טיפול בנחירות באמצעות גלי רדיו מבוצע באמצעות מחט המוחדרת לחיך שדרכה מועברים גלי רדיו העולים לטמפרטורה של 85 מעלות, היוצרים כוויות מבוקרות ההופכות לצלקות וגורמים להתכווצות החיך. יתרון של שיטה זו היא הפחתת היקף הדימום והכאב הנלווים לטיפול באזור ומהווה טיפול חד פעמי. טיפול בנחירות באמצעות גלי רדיו מבוצע בהרדמה מקומית ואורך כעשר עד חמש עשר דקות.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 1 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/29497/טיפול-בנחירות

  השאר תגובה למאמר זה

  טיפול בנחירות קשות הוא הכרחי לבריאותם של אנשים. מעבר לעובדה שנחירות מרעישות ומטרידות את הסובבים, בעיקר את בני הזוג, נחירות הן סממן לבעיה בריאותית, ואף יוצרות בעיות בריאות.

  על ידי: Load-SEO - חברה לקידום אתריםl בריאות ורפואה> שינהl 14/10/2010 lצפיות: 146

  הפיתוח המקורי של חברת נקסנס,הסנורינגקר מכשיר נגד נחירות, מציע פתרון חדשני ויעיל מחקרית לסובלים מבעיות של נחירות בדרגות חומרה שונות. פיתוח המכשיר לטיפול בנחירות מאפשר לאנשים הנוחרים חווית שינה יעילה ובריאה, וגם לבני הזוג, שנאלצים לעתים לסבול שנים רבות, על לא עוול בכפם.

  על ידי: Load-SEO - חברה לקידום אתריםl בריאות ורפואה> שינהl 14/10/2010 lצפיות: 926

  דום נשימה בשינה הוא מצב שבו הנשימה נפסקת במהלך השינה. כל הפסקת נשימה שנמשכת יותר מעשר שניות, לרוב מלווה גם בנחירות. הפסקה מוחלטת בנשימה קרויה אפנאה (Apnea).

  על ידי: Load-SEO - חברה לקידום אתריםl בריאות ורפואה> שינהl 14/10/2010 lצפיות: 224
  אורנה אדריאנסן

  כמעט בכל משפחה יש נחירות. לרוב לא ברור מה קורה, והאם צריך לעשות משהו כטיפול בנחירות. הנה כמה מהתפיסות והדעות הנפוצות על נחירות.

  על ידי: אורנה אדריאנסןl בריאות ורפואה> שינהl 02/02/2013 lצפיות: 56
  אורנה אדריאנסן

  אם המבוגרים במשפחתכם נוחרים, בוודאי תרצו לדעת מה הסיכוי שלכם לנחור. האם יש קשר ? האם זה אומר שאתם גם תנחרו ? חוקרים בעולם בדקו כמה זוויות של הנושא הזה.

  על ידי: אורנה אדריאנסןl בריאות ורפואה> שינהl 01/01/2013 lצפיות: 35
  ירון חביב

  תסמונת דום נשימה היאר תופעה הפוגעת ב 2-4 % מהאוכלוסייה. היא הוכחה כמעלה את הסיכוי להתקפי לב, לחץ דם, שבץ מוחי, תאונות דרכים וכדומה. מאמר זה עוסק בתופעה זו ובסימן הראשון שלה - נחירות. עוד עוסק המאמר בטיפולים הקיימים בדגש על ההתקן הדנטלי

  על ידי: ירון חביבl בריאות ורפואה> רפואת שינייםl 13/05/2012 lצפיות: 317
  אורנה אדריאנסן

  הסבתא הפרטית שלנו תספר שגם סבא נחר, וזה לא נורא, והיא התרגלה, ומאז שהוא איננו היא מתגעגעת אליו, והיתה שמחה שיהיה לצידה.... יחד עם זה היא תספר על כל מה ששמעה מאנשים אחרים, על מה הם ניסו כעזרה לנחירות, מה היה מקובל בזמנה (תה, הרבה תה) ומה היא חושבת שהכי הועיל. הנה אוסף מדבריהן של סבתות מנוסות: איך מפסיקים נחירות (לתשומת לב: כל מה שכתוב כאן מקורו בפולקלור, אינו מוצע כפתרון לנחירות, ובהחלט ייתכן שהדברים צריכים להישאר בגדר פולקלור....)

  על ידי: אורנה אדריאנסןl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 24/12/2012 lצפיות: 203
  ירון חביב

  מאמר זה מציג 21 עובדות הקשורות לנחירות ולתסמונת דום נשימה בשינה, נחירות היא תופעה מציקה מאוד הפוגעת בעד 40% מאוכלוסיית הגברים ועד 20% מאוכלוסיית הנשים. לעיתים נחירות הן סימן לבעייה רפואית - תסמונת דום נשימה בשינה שמהווה גורם סיכון למחלות מסכנות חיים. מאמר זה מעלה עובדות מעניינות בהקשר לבעייה נפוצה זו

  על ידי: ירון חביבl בריאות ורפואה> שינהl 13/05/2012 lצפיות: 184
  אורנה אדריאנסן

  מאז ששיטת בוטייקו לנשימה בריאה הגיעה מרוסיה למערב בתחילת שנות ה-90 של המאה שעברה, יותר ויותר אנשים נחשפים אליה ומשפרים את בריאותם. עדיין – הידיעה על קיום השיטה ואפשרויות ההחלמה בה אינם נחלת הכלל, וחבל. המאמר מתאר בתמציתיות את הדרך הנשימתית מחולי לבריאות.

  על ידי: אורנה אדריאנסןl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 22/08/2011 lצפיות: 233

  שיטה מדעית המבוססת על בדיקה מטבולית חדשנית שעל פיה ניתן לכל אדם פרוטוקול תזונתי אישי מדוייק המתאים למצבו ולטיפולים שהוא מקבל (Individual Optimized Nutrition)

  על ידי: דורית ארדl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 02/09/2014 lצפיות: 12

  המסע שעברתי לגלוי הסיבות האמיתיות לעליית רמות הסוכר בדמי ועד שמצאתי את הדרך להתגבר עלהמחלה. אני מצווה לתת לכול אחד את האפשרות לדעת ולשנות.

  על ידי: יהודהl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 28/08/2014 lצפיות: 18

  מי ים המלח, הבוץ והמינרלים הרבים בו ידועים בשל סגולותיהם הרפואיות. כבר שנים רבות ים המלח ידוע בתור מקום עלייה לרגל לחולים החולים במגוון של מחלות כגון מחלות פרקים, מחלות עור, מחלות נשימה ועוד.

  על ידי: centrifogol בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 20/08/2014 lצפיות: 11

  כיום רק כ20% מביקורי הרופא מחייבים מגע של הרופא עם המטופל, עובדה זו מקדמת (במיוחד בארה"ב) אפשרויות מפגש עם רופאה בצורה וירטואלית, מערכות מתוחכמות (כמו של Cisco) המשלבות צ'אט ומכשור המאפשר בדיקות בזמן אמת- בצד המטופל של המסך! כלומר, לא רק הטכנולוגיה של המכשירים הבודקים אותנו ואפשרויות המעקב של הרופא משתנים, אלא עצם חווית הטיפול משתנה

  על ידי: אלעד גאוןl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 18/08/2014
  טיפולי טווינה משה

  בואו להכיר שיטת טיפול יפנית מדהימה ששמה SOTAI לאיזון הגוף לבעיות כאב , לשיפור טווחי תנועה , שיפור הגמישות מידית תוך כדי הטיפול , השיטה פותחה ע"י רופא ומטפל סיני בשם השימוטו לפני כ 100 שנה שחקר רבות על בעיות כאב . המאמר סוקר את רעיון מאחורי השיטה ובמה היא מטפלת , שיטת הסוטאי מניעה את הגוף בכיוון ההפוך לכאב בצורה עדינה וללא מכאובים ונותנת תוצאות מהירות תוך כדי הטיפול .

  על ידי: טיפולי טווינה משהl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 10/08/2014 lצפיות: 11

  הוא בעצם ניווניות ואובדן של 0.5-1% במסת שריר השלד בנוסף לירידה באיכותו והחוזקה שלו. ניוון שרירים היא תסמונת גריאטרית נפוצה שמהווה סיכון גבוה המתבטא בירידות קטסטרופלי בבריאות ובתפקוד אצל אנשים.

  על ידי: Tamer Ghanayiml בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 08/08/2014 lצפיות: 15

  טרנד הבריאות שכבר מזמן כבש את העולם בסערה, מזמן אפשרויות חדשות לסדנאות ולימי כיף לעובדים ולארגונים.

  על ידי: artmasterl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 30/07/2014 lצפיות: 11
  ד"ר יוליה עינב

  סל הבדיקות הגנטיות לפני הריון מורכב מבדיקת מחלות שאיגוד הגנטיקאיים הרפואיים בישראל ממליץ לבצע אותן. אך קיימת רשימה נוספת של מחלות גנטיות שניתן לבדוק לפני ההריון, אך הן לא ממומנות ע"י משרד הבריאות. כאן תקבלו רשימה של בדיקות נוספות שכדאי לשקול לבצע בהתאם לנתונים של שני בני הזוג.

  על ידי: ד"ר יוליה עינבl בריאות ורפואה> בריאות - כלליl 22/07/2014 lצפיות: 20
  דורון גרינשפן - Yes, Please!

  על ניקיון מדרגות כחלק מטיפוח הבניין והדירה, כיצד נבחר שירות ניקיון למדרגות ומה זה כולל.

  על ידי: דורון גרינשפן - Yes, Please!l בית וצרכנות> בית - כלליl 26/12/2012 lצפיות: 108
  דורון גרינשפן - Yes, Please!

  כל מי שמגיע לחתונה יודע שהוא צריך לתת צ'ק, כל מי שעורך חתונה יודע שהוא צריך להביא בתמורה לאותו הצ'ק ערב ייחודי ומהנה שיכלול אוכל טוב, ריקודים ומתנה קטנה ואישית. אנשים רבים מסתבכים עם מתנות לאירועים אך יש מתנה אחת שתמיד קולעת בול והיא מגנטים לחתונה.

  על ידי: דורון גרינשפן - Yes, Please!l משפחה וזוגיות> חתונהl 23/10/2012 lצפיות: 38
  דורון גרינשפן - Yes, Please!

  על תפקידה של הסקסולוגית, מתי מזמינים אותה ומה הקשר בינה למסיבת רווקות?

  על ידי: דורון גרינשפן - Yes, Please!l משפחה וזוגיות> מיניותl 02/09/2012 lצפיות: 111
  דורון גרינשפן - Yes, Please!

  המלצה לאתר מצוין שיכול לגרום לכל מה שקשור במציאת שירותים ועסקים לפשוט וקל, הכירו את אתר יס פליז !

  על ידי: דורון גרינשפן - Yes, Please!l אינטרנטl 08/07/2012 lצפיות: 226
  דורון גרינשפן - Yes, Please!

  עיצוב בלונים היא דרך מצוינת לקישוט כל אירוע. זו היא דרך צנועה, מרהיבה, עלותה סבירה ויש משהו באסוציאציות הילדות בבלונים שמעלה חיוך על לב כל אחד.

  על ידי: דורון גרינשפן - Yes, Please!l בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 05/04/2012 lצפיות: 126
  דורון גרינשפן - Yes, Please!

  פתיחת חברה היא עסק לא פשוט שמצריך הכנה ועבודה רבה לפני הפתיחה. לפעמים ההתחלה היא אכן מעוסק פטור כשמטפסים לאט לאט עד לחברה בע"מ למשל. ולפעמים ישנו הצורך לקפוץ למים ולהקים מיד חברה בע"מ, כל זאת ועוד משתנה בעקבות היקף העסק, החזון העסקי והאילוצים השונים.

  על ידי: דורון גרינשפן - Yes, Please!l חוק ומשפט> דיני חברותl 03/04/2012 lצפיות: 89
  דורון גרינשפן - Yes, Please!

  לא נעים להודות, אבל האוכל משחק תפקיד חזק מאוד בעולם האירועים, עד כדי שכך שאוכל שאינו מוצלח, עשוי להשפיע על תחושת האורחים והמשתתפים, ולגרום להם לאכזבה מהאירוע כולו. חשיבותו של אוכל טוב כה חשובה, עד כי בחרנו להקדיש מאמר שלם העוסק בנושא זה.

  על ידי: דורון גרינשפן - Yes, Please!l בידור ופנאיl 03/04/2012 lצפיות: 116
  דורון גרינשפן - Yes, Please!

  הפקת אירועים אינה משימה פשוטה ומערבת בתוכה מאות גורמים טכניים כגון תאורה, סאונד וחשמל לצד גורמים אומנותיים כמו סגנון המוסיקה, הפעלות ומופעים.

  על ידי: דורון גרינשפן - Yes, Please!l בידור ופנאי> הפקת אירועיםl 02/04/2012 lצפיות: 48
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast