כמה כסף נותנים לחתונה?

פורסם: 26/02/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 36,818 | Share

סביר להניח שאם אתם מתחתנים, אתם גם מוזמנים לחתונה של אחרים.הפעם, לשם שינוי, הרשימה הזאת מתייחסת לאורחים בחתונה. תמצאו דרך להפיץ אותה, באיזה תירוץ שיתאים לכך ? לטובת כולם.

שלבים רבים עובר האדם בחייו, אבל רק חמש פעמים זה מחייב תעודה רשמית:

בפעם הראשונה, כשאדם נולד, הוריו מקבלים בשמו תעודת לידה. כך נוסף שם בישראל, וגם למשפחה הקרובה נוספים שמות: האשה כבר אם, הבעל-אב. החותנים הם סבים וסבתות ? והשמחה גדולה.

הפעם השניה היא בשלב ההתבגרות: אצל הדתיים שבינינו זה גיל העליה לתורה, אצל החילוניים זה תעודת הבגרות, אצל הרוב זה תעודת החוגר- ואצל כל אזרחי המדינה זה קבלת תעודת הזהות.

השלב השלישי ? והוא המענין אותנו כעת ? זה שלב החתונה.תעודת הנשואין והכתובה מעידות על כך שרווקה מתחילה להקרא 'אשה' , והגבר הופך ל'בעל'. הורים הופכים לחותנים, אחים חפים מפשע נעשים גיסים, וכו'.

בשלב הרביעי, הזוג עצמו מביא ילד בכור לעולם (ומקבל תעודת לידה) ואילו על השלב החמישי נדבר בגיל 120...

בואו נתרכז כעת בשלב האמצעי, של החתונה. אתם מוזמנים לחתונה כאורחים. מבלי שתהיו מודעים אפילו, אתם ודאי שייכים לאחת הקטגוריות הבאות:

- אתם שמחים מאד על החתונה שלהם ותבואו לחתונה לשמוח ולשמח , בכל מחיר ? תרתי משמע.

- אתם מאד רוצים להשתתף בחתונה המדוברת , ואם לא תוזמנו ? לא תישכחו להם/ להוריהם את העלבון לעולם, או לפחות עד הברית של הבן הבכור.

- גם אתם מאלה ששמחים שסוף-סוף יוסי ואילת מתחתנים, אבל הייתם מעדיפים שידלגו על הזמנתכם לחתונה. אתם תבואו רק אם לא יימצא תרוץ מספיק משכנע להיעדרות מהחתונה.

- האחרונים, ואתם ממש לא חביבים?אבל מעטים, לשמחתנו,- לא תבואו לחתונה וגם לא תטרחו למצוא תירוץ משכנע. אתם גם מתביישים להודיע לזוג מראש שלא תגיעו לחתונה, כך שאמנם חסכתם לעצמכם כסף, אבל חייבתם את הזוג לשלם עבור המנות שלכם לחתונה ללא תמורה. אין דבר, אתם תבינו את הקטע כשיגיע תורכם להזמין לחתונה שלכם....

ובכן, אורחים נכבדים, אין מה לעשות ? אתם מוזמנים לחתונה!

אם אתם רוצים לנהוג כשורה, קודם כל צלצלו למזמין ותצהירו על כוונותיכם: אתם מגיעים לחתונה רק כזוג, או שאתם באים יחד עם הבן הבכור ( אולי סוף-סוף יכיר בחורה ויפסיק לרבוץ בבית...). אם אתם לא מתכוונים להגיע לחתונה, אנא הודיעו גם על כך מראש.

אם אתם זוכרים, הסבים מספרים שכשהם התחתנו, לאף אחד לא היה כסף. הקהילה כולה התגייסה ועזרה כמיטב יכולתה. הנשים בישלו והביאו ממיטב תבשיליהם, הגברים דאגו לשתיה ולמוזיקה וכולם הביאו חפצים שיכלו לעזור לזוג הצעיר להקים בית בישראל.

היום, תודה לאל, אף אחד לא מצפה שתגיעו לחתונה עם סיר ממולאים. רוב הזוגות החילוניים כבר גרים ביחד זמן-מה לפני החתונה, כך שחפצים לא חסרים להם. כל אחד מבני הזוג כבר הספיק "לגלח" מבית הוריו מצעים שהאב קיבל בפסח, סירים שהאמא קיבלה בראש השנה, סכו"ם שקיבלו כבונוס כשקנו נייר טואלט במבצע, ועוד כהנה וכהנה כלי בית.

לא תמיד החפצים חדשים, גם לא ממש מבריקים ? אבל לא חסר דבר. לכן, כשאתם שוקלים מה להביא לזוג הצעיר, אל תתלבטו כלל: הביאו צ'ק! זאת המתנה היחידה שיימצא לה מקום גם בבית הכי קטן . אגב, היא גם לא מחייבת לגשת לחנות ולהחליף אותה, או למחזר אותה...

כפי שאתם רואים, אין כאן התלבטות על מה להביא לחתונה. ההתלבטות היחידה שנותרה היא רק כמה להביא לחתונה?

כאן התשובה מורכבת ממספר גורמים:

- קודם כל, דרגת הקירבה שלכם לזוג או להוריו. ככל שאתם קרובים יותר לבני הזוג שחוגגים את החתונה,, הסכום נוטה כלפי מעלה.

אל דאגה, תקבלו גם ערכים מספריים.

- שנית:מספר האנשים שמגיעים יחד מאותה משפחה, עם אותו צ'ק. נכון מאד: ככל שעולה מספר האורחים, אמור לעלות סכום הצ'ק.

- שלישית: מה המקום שנבחר לעריכת החתונה? ככל שהמקום יוקרתי יותר, בדרך כלל, הדבר מחייב יותר ? אבל גם כאן יש בוודאי גבולות והם לא עומדים תמיד ביחס ישר ! אם הזוג או הוריו החליטו לערוך את חתונת המאה במאה אלף דולר,אתם לא אמורים להביא מתנה בהתאם. לחילופין, אם הזוג החליט לערוך חופה בבית כנסת וקבלת פנים לחתונה באולם הצמוד, זה לא אומר שאתם צריכים להביא רק ח"י שקלים. כמו בכל דבר בחיים, בוחרים בשביל הזהב ? במקרה הזה, שביל הכסף ? ולא מתיחסים למקרים קיצוניים, לא כלפי מעלה ולא כלפי מטה.

- אחרון-אחרון חביב: השיטה הפולנית חובקת את כל העדות של עם ישראל. שאלת המפתח הבאה היא: כמה הם הביאו לנו לחתונה שלנו? אז, אורחים נכבדים, זכרו שגם אתם תזמינו פעם את האחרים ? לכן אל תתקמצנו.

בעיקרון, כדאי לראות בחתונה הזדמנות לעזור לזוג לבסס את עצמו. אין ספק שכשתורכם יגיע, בחתונה שלכם גם אתם תתוגמלו בהתאם. כך, בגירסא עדכנית, כמו בזמנים עברו, מתגייסות המשפחה והקהילה לעזור לזוג הצעיר לעמוד על רגליו ולהקים בית בישראל. העיקר שיהיה במזל טוב!

לפני שננקוב במספרים, אקדים רק ואומר שכל הסכומים הם הערכה. אנחנו מדברים בצורה כללית - וכלכלית - ביותר, בהתייחס למעמד סוציו-אקונומי בינוני או מעט למעלה מזה. כמובן שכל אחד יעשה את שיקוליו הוא ודברי הם בגדר המלצה בלבד, ותו לא. זה מבוסס על סטטיסטיקות ארציות על מתנות שמביאים לחתונה, ומרגע שהזכרתי סטטיסטיקה, אני כבר פטורה מלדייק...

והמספרים הזוכים הם:

משפחה , חברים קרובים ודומיהם, אם מגיעים כזוג, אמורים להביא לחתונה בין 500 ל- 1000 ?.הדברים תקפים בעיקר באזור המרכז. ככל שעולים למעלה, צפונה, לגליל, המחירים צונחים למטה. הדמיון , אגב, בין הגליל לנגב הוא בזה שגם כשמדרימים המחירים צונחים. עובדה זו תואמת גם את רמות ההכנסה השונות וגם את מחירי האולמות/הגנים לחתונה. כזכור: היוצא מן הכלל מאשר את הכלל !

אתם מצרפים אם/אח/בן בוגר/בת חיילת? הוסיפו עוד 40-45% לסכום שהחלטתם עליו.

אתם ידידים מעט רחוקים של הזוג החוגג חתונה? 400 ? יחשב לסכום נחמד, 500 ? לסכום נכבד ו- 600 ? לנדיב.

אתה בא לבד, ולא תוותר כי אלה חברים מאד טובים שלך? 300 ? זה אחלה.

חברים לעבודה, שכנים של ההורים, בן דוד שלישי מצד הדודה השניה? קשה להביא היום פחות מ-150 ? לאדם. לא נעים? צרו קבוצת חברים וקנו ביחד לקראת החתונה משהו שימושי שאתם בטוחים שחסר לזוג: מיקרוגל, למשל. הקפידו רק בבקשה לקנות את המתנה ברשת ארצית, כך שזוג מנהריה שעורך חתונה בעכו, לא יאלץ לנסוע להחליף את המתנה דוקא בדימונה, כי שם אתם רכשתם את המתנה לחתונה.

ולמי שעדיין מתלבט, סתם פיקנטריה:כמו במקרים רבים, גם כאן אפשר לקנא באמריקאים: לא פעם, הם באים לחתונה, מעריכים את ההשקעה ורושמים את הצ'ק רק בסופה ! לא- זאת לא בדיחה!

מתלבטים בין שני סכומים? תמיד לעגל כלפי מעלה! גם הם ינהגו כך, בתורם. עוד 50 ש'ח לזוג זה ויתור על סרט השבוע, מבלי להכליל את הפופקורן. לעומת זאת, אתם תצאו גדולים, הזוג יחזיר זאת בתורו ועשו חשבון: 50 ? כפול 200 זוגות בחתונה ממוצעת זה בדיוק 10,000 השקל שיכולים לעשות את ההבדל בין להרוויח בחתונה או להפסיד. ולהפסיד פירושו להתחיל חיים חדשים עם אוברדרפט. בינינו, בשביל ליצור אוברדרפט לא צריך חתונה? יש כמה אפשרויות יותר קלות,שניתנות לבצוע אפילו כבודדים, לאו דוקא כזוג...

אז היו נדיבים ותיוכחו שזה משתלם לכולם, לכל אחד בתורו.

בהצלחה.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 8 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/29700/כמה-כסף-נותנים-לחתונה

  השאר תגובה למאמר זה

  קונסולטינק

  לא יודעים למה לצפות באירוע שלכם? לא רוצים לבזבז כסף על מקומות ישיבה לא מאוישים? מפחדים שהצפי לאירוע שלכם גדול/קטן ממה שתארתם?

  על ידי: קונסולטינקl משפחה וזוגיות> חתונהl 15/03/2015

  חליפות חתן, חשוב שתהיינה באיכות גבוהה. חליפות חתן באיכות גבוהה, מיוצרות על ידי חברות שעוסקות בתחום, של אופנה מחויטת לגברים. חליפות חתן איכותיות, מיוצרות תוך כדי שימוש בכל מיני חידושים, בתחום הטקסטיל.

  על ידי: שלמה פריl משפחה וזוגיות> חתונהl 11/03/2015

  המאמר מפרט אודות אפשרויות עיצוב אירועים בעונת החורף בה המחירים זולים יותר ונותני השירות זמינים יותר.

  על ידי: שמעון סמולנסקיl משפחה וזוגיות> חתונהl 15/02/2015

  בימים אלה נשלמות ההכנות האחרונות לקראת השקת קולקציית שמלות הכלה לשנת 2015 של מעצב אופנה ושמלות הכלה. השנה החליטו בסטודיו ארז עובדיה להקדיש את צילומי הקטלוג לכלה עצמה ובכך לעשות מעשה אמיץ

  על ידי: לילך כהןl משפחה וזוגיות> חתונהl 04/02/2015

  המאמר מפרט אודות האפשרות להפוך את יום החתונה שלכם מיוחד יותר עם מתחם משחקי ענק, מופע זיקוקים או השכרת לימוזינה לחתונה לליווי החתן והכלה במשך היום כולו.

  על ידי: שמעון סמולנסקיl משפחה וזוגיות> חתונהl 31/01/2015 lצפיות: 11

  המאמר מסביר אודות חשיבות אישורי ההגעה לאירוע למטרת היערכות נכונה, הפקת אירועים מקצועית מתחילה בתכנון נכון, סדר וארגון.

  על ידי: שמעון סמולנסקיl משפחה וזוגיות> חתונהl 15/01/2015

  כל הבחירות הקשורות בחתונה מבלבלות, מציעות אפשרויות רבות ומרגישות גורליות. זהו יום חשוב הנחקק בזכרון והחוגגים ובמיוחד בזכרון הזוג. בכמה צעדים פשוטים ניתן להפוך החלטות אלה ליותר פשוטות ואופטימליות. בשביל לעזור לכם לעשות זאת אנו, פורטל מתחתנים, קיימים.

  על ידי: נירl משפחה וזוגיות> חתונהl 13/01/2015

  מאמר זה מונה יתרונות במגנטים לאירועים כגון חתונות. המאמר יתן לכם הסבר מפורט מה יתרונות המגנטים ולמה כדאי להשקיע.

  על ידי: ג'ונגל הדפסותl משפחה וזוגיות> חתונהl 09/01/2015 lצפיות: 11

  בשנים האחרונות שירותי ההפקה עברה שיוני גדול, דווקא בגלל הספקים הרבים- מקומות, תקליטנים, צלמים ועוד, הבאים לחגוג אירוע לא יודעים מהיכן להתחיל, חברות הפקה יכוונו אתכם למקום הטוב ביותר ובמחיר הטוב ביותר.

  על ידי: רן ביטוןl משפחה וזוגיות> חתונהl 18/06/2010 lצפיות: 215

  רוב החתונות נערכות בערבים, ימי חמישי הם המבוקשים ביותר והמחירים בהתאם, חתונה בערב עולה יותר אבל אפשר לעשות את זה אחרת, חתונה במחיר זול ואווירה יותר משוחררת בצהרי יום שישי, אז מה אתם צריכים לדעת על חתונה ביום שישי?

  על ידי: רן ביטוןl משפחה וזוגיות> חתונהl 06/11/2009 lצפיות: 422

  השאיפה של כל כלה היא להגיע לחופה לבנה ויפה, הדרך לשם יכולה להיות קצת ארוכה אבל עם בחירה נכונה של נותני שירות ובעיקר מעצב שמלות כלה איכותי, יבטיחו לך שקט ובעיקר תוצאות מדהימות.

  על ידי: רן ביטוןl משפחה וזוגיות> חתונהl 24/06/2009 lצפיות: 1,038

  אחד ההנאות הגדולות לקראת החתונה הם ארגון חופשת ירח דבש, כאן ההחלטות כבר יותר קלות ופשוטות ואין צורך להתלבט יותר מדי בין אולמות אירועים לבין גן אירועים, בין להזמין את דודה שולה או לא, כאן אתם יכולים לארגן את ירח הדבש בכיף.

  על ידי: רן ביטוןl משפחה וזוגיות> חתונהl 23/06/2009 lצפיות: 119

  אתם מתחתנים וטורחים רבות בארגון החתונה, משקיעים כסף רב ובעיקר יצירתיות, למה שלא תשקיעו גם בחופשת ירח דבש מיוחדת? עכשיו הגיע הזמן להניח בצד את העיסוק בכל השאר, גני אירועים, תקליטנים, וכו', עכשיו מתחילים לארגן חופשה מהנה.

  על ידי: רן ביטוןl משפחה וזוגיות> חתונהl 23/06/2009 lצפיות: 838

  חתונה היא רגע חשוב בחיי כל אדם, בנוסף לאירוע, למקום ומאות אנשים יש לכם עוד פינוק אחד חשוב- חופשת ירח דבש, אז אם סיימתם למצוא גני אירועים ואולמות, צלמים תקליטנים.

  על ידי: רן ביטוןl משפחה וזוגיות> חתונהl 23/06/2009 lצפיות: 808

  אחת ההחלטות החשובות בדרך לחופה היא מתי מתחתנים? קיץ חורף? סתיו או אביב? פתרתם גם את השאלה הזאת? בחרתם גם חודש? עכשיו צריך לחושב באיזה כדאי להינשא? הנה כמה המלצות מתי כדאי להתחתן:

  על ידי: רן ביטוןl משפחה וזוגיות> חתונהl 07/05/2009 lצפיות: 3,983

  למה לטוס רחוק אם במרחק שעות מועטות אפשר למצוא מגוון אתרים נהדרים לחופשת ירח דבש? אנחנו מדברים על ירח דבש ביוון! הבוס לוחץ עליכם לחזור מהר לעבודה? אתם מעדיפים לשמור את החסכונות לרכישת דירה? אפשר לארגן ירח דבש מהנה גם במחיר שפוי, באתר חברת לי-קל חתונות הכנו עבורכם המלצות על ירח דבש ביוון.

  על ידי: רן ביטוןl משפחה וזוגיות> חתונהl 16/04/2009 lצפיות: 725
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast