פתרון חלומות

פורסם: 26/02/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 10,607 | Share

האם יש מישהו שבאמת יודע לפתור חלומות ?

פתרון חלומות הוא מושג שבעבר בימי מתן תורה נהגו לא להתעסק איתו כלל מחשש לסיכון הטמון בו .

בעבר היו מפרשי חלומות בדמות יוסף פותר החלומות - אך כיום בקרב אנשי הדת נהוג כמה שפחות להתעסק בחלומות כך ייטב לנו . "במופלא ממך אל תחקור". גם מכיוון המדע עדיין לא מצאו את התשובות הראויות לכל מה שנוגע לחלומות ולפתרון חלומות . המדע עדיין לא הבין מה בדיוק קורה למוח שלנו בזמן החלום , לאן הוא הולך , איפה הוא באמת נמצא , מה קורה לגוף בזמן חלום . ואולי בכלל החלום הוא המציאות האמיתי וחיינו הם החלום ???

במאמר זה אנסה להסביר במילים פשוטות מהו חלום , האם ניתן באמת לפתור חלומות ואנפץ כמה מיתוסים על מילון לפתרון חלומות .

ישנו מודע ותת מודע . תת מודע נמצא בתוכנו והוא זה שמוביל אותנו אך לעיתים אנו מתכחשים לו , ומודע - איתו אנו חיים בכל יום - מודע זה מה שאנחנו רואים , מרגישים , ממששים , יודעים , מי שאנחנו חושבים שאנחנו בעצם .

תת מודע הוא האני הפנימי שלנו - הוא זה שמרכיב אותנו באמת והוא היחידי שיכול להשפיע על המודע . וכך הוא עושה בזמן החלום . חלומות הם בעצם תת המודע בהתגלמותו .

אתם בוודאי חושבים ששינה נועדה למנוחת הגוף - טעות בידכם . יותר משהיא נועדה לשינה היא נועדה לחלומות .

הידעתם שישנם בעלי חיים שונים שישנים שעתיים ביממה ? כיצד הם מחזיקים מעמד אם השינה נחוצה לגוף בלבד ?

הידעתם שבעל חיים בשם החדף אינו ישן כלל ??? אם כך - כיצד הוא מתקיים ?

ובכן הוא איננו זקוק לשינה כיוון שנשמתו שונה משלנו והיא אינה זקוקה לשינה בה הנשמה בעצם עולה לעולם שמעבר - פורקת את כל אירועי היום ונטענת מחדש באנרגיות ליום שאחרי . לא קרה לכם שישנתם שעתיים והרגשתם כאילו ישנתם לילה שלם ? או להיפך ? כאשר הנשמה סיימה את תפקידה בעולם שמעבר היא חוזרת לגוף ואז אנו מתעוררים .

שינה נועדה רק עבור החלומות .

הנשמה הכלואה בגוף מקבלת מידע מהמודעות שלנו , מה קורה איתנו ומה שמתרחש סביבנו ואוגרת בתוכה מצבורים במשך היום של מידע . בלילה בזמן החלום הנשמה מתנתקת מהגוף ופורקת את מה שאגרה במשך היום . באותו רגע אנו בעצם חולמים . בחלום אין לדמיון גבולות כלל - אתה יכול לעוף , לצלול לעומק , לרכב על עננים , לעזור לחצי עולם - האם חלומות אלו מחביאים רמזים או רק מגיעים מתת המודע ?

ובכן המסגרת של החלומות מגיעה מתת המודע אך העלילה מחביאה בתוכה מסר .

אם חלמנו על חבר שאנו בקשר יומיומי איתו סביר להניח שאין כאן שום מסר - אך אם חלמנו עליו ועל חברה שלו ועל שיחה מאוד מסוימת ביניהם ואנו צופים בכך בחלום - כאן נמצא המסר .

החלום לובש צורה שיהיה לנו קל להבין ולקבל אותה . חלום הוא בעצם דימוי . חלום הוא סיפור שלם וכל מה שקורה בתוך החלום מגיע מתוך המוח שלנו ומחלק הנשמה מהעולם שמעבר שמעבירה לנו מידע .

הוכח בכל העולם כולו שחלומות יכולים לצפות עתידות . בארצות כמו בריטניה ובארץ ישנם עשרות מקרים שנחקרו כחלומות נבואיים - ולי באופן אישי יש אינספור דוגמאות שלי ושל אלו המבקשים שאפתור את חלומותיהם . בחלום אין מימד זמן - לכן מה שקרה , קורה יקרה - זה אותו דבר בדיוק . על פותר החלומות לבודד את הזמן ולהבין האם המסר הוא עתידי או עכשווי .

"פתרון החלום הולך לפי הפה ..." –

סופר על פותר חלומות שזה היה מקצועו . הגיעו אליו שני אנשים עם אותו חלום בדיוק . אחד היה מכרו ואחד היה זר לו . הזר שילם לו - ומכרו לא שילם כיוון שהרגיש מיודד איתו . הדבר הכעיס את פותר החלומות , לכן פתר למכרו את החלום לרעה ולזר ששילם לו - פתר את החלום לטובה . לכל אחד מהם התגשם בדיוק מה שצפה פות החלומות .

מעין נבואה שמגשימה את עצמה .

לכן כאשר תרצו למצוא פתרון לחלום עליכם להגיע לאיש שרוצה בטובתכם , כי הרי כל חלום הוא טוב גם אם הוא נושא בשורה לא נעימה שבאה להזהיר אותנו .

בחלומות יש היגיון מאוד ברור , וכל מיני סטיגמות על כך שנפילת שיניים בחלום מסמלת פטירה של קרוב משפחה , או חלום על נחש זה אומר פרנסה - אלו הם השערות ואמונות שנשתרשו מימים עברו .

ננסה להבין מה ההיגיון כאן -

כאשר אנו חולמים על נחש למשל - בכל מילון תמצאו פירוש שונה לכך - מילון אחד יפרש זאת כפרנסה בשפע - זאת כיוון שהנחש לא מתאמץ למצוא את טרפו ומחייתו - הם מצויים לפניו על הקרקע . מילון אחר יטען שנחש מסמל בגידה של חבר קרוב - זאת כיוון שהנחש הוא מאוד ערמומי והוא זה שפיתה את אדם וחווה בגן העדן .

יש מילון שיטען שנחש מסמל רפואה ומזור - זאת כיוון שעוד מימי המיתולוגיה היוונית הנחש מסמל מרפאים למיניהם ואפילו מעטר את מקלו של אסקלפיוס שהיה רופא אליל . מה גם שאצלנו השתרש עניין זה - זאת ניתן להבחין בסמל ההסתדרות הרפואית בישראל - אותה מעטר נחש .

לכן אין באמת מילון שמפרש חלומות - חלום הוא סיפור שלם ואי אפשר לקחת כמה מילים ממנו ולהסיק באופן גורף לגבי כל חולם .

הרי לכל חולם יש עולם מושגים שונה מהאחר . אם אדם שפוחד מנחשים יחלום על נחשים תהיה משמעות שונה מאשר אדם שעובד עם נחשים בגן חיות חולם עליהם - כיוון שהדימוי של נחש במוחו שונה מזה שמפחד מנחשים .

ישנם המון פרמטרים שיש לשקול - צבע הנחש , גודלו , האם הקיש אתכם , האם מישהו עזר לכם , האם פחדתם , האם הנחש איים עליכם - אין לזה סוף . על פותר החלומות להבין את המתרחש על פי שאלות אלו .

מהסיפור שלכם עליו לדלות את המידע האמיתי , את הרמז האמיתי שלשמו הגיע החלום .

חלום שאיננו זוכרים אותו הוא חלום שהמסר אינו הועבר - זאת מכיוון שכרגע אין צורך למסר לעבור אליכם . כשיהיה צורך בכך תזכרו אותו לבטח .

פותר חלומות צריך להיות אדם מיומן שיודע גם להסביר מהו חלום והיכן הוא מתרחש - ולא פותר על פי מושגים בלבד - אלא יודע לקשר זאת לחיי החולם - אחרת פתרונות כמו : "פרנסה בשפע , בגידה מחבר , הריון צפוי ..." - אלו הן הגדרות בלבד שאינן תורמות באמת לחולם ובכך המסר חומק .

חלום אמיתי הוא - חלום שנשנה מספר פעמים , חלום על חבר שאינכם בקשר איתו , חלום שהרגיש כמציאות ממש , חלום שנחלם רגע לפני הקימה .

מקווה שבמאמר זה קיבלתם מושג מהו פתרון חלומות , ומהו חלום בכלל .

פותר החלומות צריך להיות זה שרוצה בטובתכם ולא מקנא לכם חלילה , זה שיודע להסביר מהו חלום ומדוע הוא הגיע דווקא אליך , זה שלא פותר חלומות על פי מושגים כלליים אלא על פי מושגים שלקוחים מעולמך האישי - כי אחרי הכול החלום הוא סיפור שנמצא בתוך מוחך ושם נמצאות התשובות אותן אתה מחפש .

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 16 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/29709/פתרון-חלומות

  השאר תגובה למאמר זה

  תחום פירוש החלומות עורר עניין רב בארץ ובעולם בפרט בהמון אנשים החולמים חלום מסויים, קמים בבוקר עם רצון עז לדעת את הפירוש או את המשמעות של אותו חלום

  על ידי: אביבוסl רוחניות> חלומותl 20/09/2014 lצפיות: 135

  כבר משחר ההיסטורעוד לפני אלפי שנים, נחשבו החלומות לערוץ של תקשורת מיסטית ולהעברת מסרים מרבדים אחרים של הקיום שלנו. עדויות על פרשנויות לחלומות נמצאו בכתבי התרבויות העתיקות של בבל, מצרים ויוון העתיקה (לרבות מיתוסים שהועברו בעל פה). גם בעת החדשה ניתנו פרשנויות, לרבות, מחקרים פורצי דרך של אבי הפסיכולוגיה, זיגמונד פרויד. כיום למרות שהמדע מנסה להעניק משמעויות לסמלים שמופיעים בחלומות, היכולת לפרש את החלומות שמורה לבעלי כוחות מיסטיים - משום שאכן מדובר במסרים מוצפנים.

  על ידי: אלינורl רוחניות> חלומותl 13/04/2014 lצפיות: 90
  דר' ירון זפרן

  איך לזכור חלומות? מה המשמעות של סמלים המופיעים בחלום? מה המסר של החלום עבורי? דר' ירון זפרן, סופר רב מכר, מטפל ומנחה קבוצות, מלמד על פירוש חלומות / פענוח חלום.

  על ידי: דר' ירון זפרןl רוחניות> חלומותl 08/11/2013 lצפיות: 536

  חלום צלול הוא כלי פסיכולוגי רב עצמה אשר יכול לעזור לכם להבין את האני העצמי(התת-מודע) שלכם טוב יותר. עם זאת, רבים מאלו שאכן יתאמנו ולמדו כדי לחוות אותם, לא מנצלים את הכוח הטמון בהם ובמקום זאת משתמשים בהם רק בשביל הכיף - מן סביבת משחקים וירטואלית. הנה כמה רעיונות ליישומים נוספים של חלומות צלולים.

  על ידי: דניאל בכנובl רוחניות> חלומותl 24/08/2013 lצפיות: 830

  כמעט כל אחד חווה חלומות אחד או יותר המכילים חרדה או פחד. פתרון חלומות לחוויות אלה יכולות להיות די טראומטיות במיוחד אם החלומות חוזרים שוב ושוב. עבור חלק מאיתנו חלומות או סיוטים אלה חוזרים על עצמם גם בתוכן עצמו. עבור אחרים, התוכן עשוי להשתנות למרות שהנושא נשאר אותו הדבר, לדוגמא חלומות של נפילה, חלומות רדיפה, או חלומות שאנו מגיעים לא מוכנים לכיתה, למצגת או בחינה. יש אנשים שחולמים שהם תקועים בהילוך איטי ולא מסוגלים לזוז, או חולמים על היותם עירומים בציבור.

  על ידי: ירון פלדl רוחניות> חלומותl 06/10/2012 lצפיות: 436

  אז מה הם בעצם חלומות? לאמיתו של דבר, חלומות הם תמונות ודימויים, מחשבות, צלילים וקולות, ותחושות סובייקטיביות שאנו חווים כאשר אנו ישנים. חלום יכול לכלול אנשים שאתה מכיר, או אנשים שמעולם לא פגשנו, מקומות שהיינו בהם ומקומות שאף פעם לא שמעו עליהם.

  על ידי: ירון פלדl רוחניות> חלומותl 21/09/2012 lצפיות: 186

  יש תאוריות בשפע מדוע אנחנו חולמים, איך אנחנו חולמים, ומה משמעות שאנו יכולים להקצות לחלומות שלנו. אנשים רבים מאמינים כי חלומות יכולים לספק תובנה לתוך חיינו ותחושותינו, אבל עבור רובנו, זה ידוע שקשה לזכור את החלומות שלנו. פתרון חלומות פירוש חלומות וחלומות בכלל הם מסתוריים ועל כך אין שום ספק, הבנת משמעות החלום שלנו יכולה להיות מרתקת ולצורך הזה אנו חיבים לזכור את החלומות שלנו.

  על ידי: ירון פלדl רוחניות> חלומותl 18/09/2012 lצפיות: 524

  פרויד היה ילד מבריק ותמיד היה מוביל הכיתה, הוא למד בבית הספר לרפואה, זו היתה אחת ממספר האפשרויות הבודדות שהיו קיימות עבור ילד יהודי בווינה באותה תקופה. בבית הספר לרפואה פרויד הוא היה מעורב במחקר בניהולו של פרופסור לפיזיולוגיה בשם ארנסט רוקה. פרויד כיכב במחקר שלו,התרכז בנוירופיזיולוגיה, אפילו המציא טכניקות מיוחדות בנושא.

  על ידי: ירון פלדl רוחניות> חלומותl 18/09/2012 lצפיות: 279
  אלעד כהן

  איך יכול להיות שאנו מתפללים לאלוהים לפרנסה , זיווג , בריאות ואלוהים לא עונה ? הרי הוא רוצה בטובתי לא ?

  על ידי: אלעד כהןl רוחניות> יהדותl 16/11/2011 lצפיות: 91
  אלעד כהן

  שמעתם את הסיפור שנבחנתי לזמן מיסטיקה ? לפני כ 5 שנים חשבתי שהתוכנית זמן מיסטיקה יכולה למנף לי את הקריירה . התקשרתי וקבעתי ראיון עם המנחה ועורכת התוכנית .

  על ידי: אלעד כהןl רוחניות> מיסטיקהl 04/07/2011 lצפיות: 290
  אלעד כהן

  אני מפרט בפניכם במאמר זה ממש בקצרה את איגרת הרמב"ן . באיגרת זו יש מעין המלצה כיצד לחיות ולשמור על עצמנו בעולם הזה לקראת העולם הבא . עיקר האיגרת מתמקדת במימד הצניעות ועד כמה הוא קדוש וחשוב . כפי שאמר בעל הסולם שתרגם את ספר הזוהר :"ואהבת לרעך כמוך – כלל גדול בתורה" .

  על ידי: אלעד כהןl רוחניות> קבלהl 28/06/2011 lצפיות: 398
  אלעד כהן

  איך מתמודדים עם הייעוד שכבר נוגע באצבעות אבל לא מגיע ??? מדוע הזמן הוא נגדי ?

  על ידי: אלעד כהןl רוחניות> העצמה אישיתl 16/04/2011 lצפיות: 82
  אלעד כהן

  מישהו פעם אמר לי שטות :"משמעות החיים היא פשוט לחיות" ! ולמה זו שטות ? לא ייתכן שמשמעותו של משהו היא המשהו בעצמו . משמעות של עצם מסויים חייבת להיות יותר מהעצם עצמו .

  על ידי: אלעד כהןl רוחניות> רוחניות - כלליl 10/01/2011 lצפיות: 149
  אלעד כהן

  הכנה : אומנם אני ידוע כמתקשר ומפתח "שיטת הפשטות שבאושר" ע"י כוחו של תת המודע אבל ... את המאמר הזה אני כותב קצת ממקום של ביקורת . קשה לי מאוד לקרוא ולהיחשף לכל אותם מרפאים , אלו שהבינו שבעצם הם מתקשרים עם מלאכים , עם יישויות רוחניות ואפילו עם חוצנים . אלו שהבינו שהם יכולים להחזיר אהבות ולגלגל נשמות כאילו היו כדורי באולינג .

  על ידי: אלעד כהןl רוחניות> תקשור וטלפתיהl 22/07/2010 lצפיות: 213
  אלעד כהן

  האם מה שאתה רואה במראה זה באמת אתה ? אילו כלים נגישים בכל יום יש לנו על מנת לדעת מי אנחנו וכיצד לשפר עצמנו ?

  על ידי: אלעד כהןl רוחניות> העצמה אישיתl 12/04/2010 lצפיות: 1,722
  אלעד כהן

  האם אתה מי שאתה או מי שמצפים ממך להיות ? עד כמה אתה חזקה ? אם יש לך אומץ - תקרא ....

  על ידי: אלעד כהןl רוחניות> העצמה אישיתl 31/01/2010 lצפיות: 536
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast