מי יהיה בן זוגי?

פורסם: 09/08/2007 |תגובות: 0 | צפיות: 9,464 | Share

תמיד תהיתי מי יהיה בן זוגי?

איך אדע שהוא שלי?

אולי יעבור לידי, וחלילה לא אכירנו?

ומה אם לא אמצא חן וחסד לפניו?

זכרתי את שאמר שלמה החכם באדם:
"שלושה נפלאו ממני וארבעה לא ידעתים...דרך גבר בעלמה"
אם שלמה שהיו לו המון נשים אומר זאת אז מה איתי?!
אולי אתחבר לזוג הראשון בהיסטוריה, כן, לאדם וחוה ואלמד ממנו זוגיות מהי?

בספר בראשית נכתב: "ויברא אלקים את-האדם בצלמו, בצלם אלקים ברא אותו, זכר ונקבה ברא אותם" הזהר מסביר שדמותו היתה שלמה ומאוחדת, חלקו הקדמי היה זכר ואילו חלקו האחורי היה נקבה.
כך הוא התהלך כשאינו מודע לחלקו הנקבי, הסתכל האדם הראשון סביבו וראה שלכולם יש בני זוג לחתול יש חתולה לכלב כלבה ואילו הוא מתהלך יחידי בעולם. הצטער האדם הראשון ולא מצא מנוח לנפשו. תוך כדי כך מבקש ממנו האל שיקרא שמות לחיות, אז האלוקים מפיל תרדמה על האדם מנסר את הנקבה הדבוקה לאחוריו, ומביא אותה מולו. האדם שמח בבת זוגו ואומר: הנה זו בת זוגי היא נראית ממש כמוני.
למה??
למה לא ברא אותם מתחילה נפרדים? ולמה הנסירה החלה תוך כדי קריאת שמות לחיות?
ואולי גם נסרו אותי?


קראתי תשובה מעניינת של הר' פתייה בספרו "מנחת יהודה" שם הוא מסביר איך האל שתל געגוע בלב אדם הראשון. תחילה התהלך האדם כמלך והרגיש שכל העולם שלו! הסתובב ברחבי הגן מבסוט. אז בקשו האל לקרוא שמות לחיות, תוך כדי הקריאה ראה איך החיות נכנסות בזוגות זוגות, והתעורר בו הצורך בבת זוג, הוא חשב שתכף תיכנס אהובתו. בנקודה זו, הרדים אותו האל, והביא לו את היפה בנשים. הוא כל כך התלהב וחשב בליבו שהוא סתם חטף תנומה וקיבל אותה ברצון ובאהבה.
ומה איתי?

גם אני, אתה ואת, היינו מאוחדים! במרום היינו אחד נשמה אחת!

הנשמה אינה זכרית או נקבית. הנשמה כלולה מזכר ונקבה, ממש כמו האדם הראשון בטרם הנסירה.
הזהר מתאר את שבת הנשמה בעולם העליון בהיכל טמיר המכונה "היכל האהבה". ההיכל הזה נמצא בעולם גבוה הנקרא "עולם בריאה" מקום מחצב הנשמות. כשקוראים לנו לרדת אנו עוברים בתחנות שונות ובכל תחנה קורה לנו משהו מיוחד עד שנגיע לרחם אמנו.

מהיכל זה יורדת הנשמה הכלולה מזכר ונקבה, להיכל מיוחד במינו הקרוי: "ליבנת הספיר", היכל זה הוא למעשה שני היכלות ועם הגיע הנשמה להיכל היא מתחלקת לשניים החלק הנקבי יורד להיכל "לבנת" בעוד שהחלק הזכרי מגיע ל"ספיר".

אז גם אנחנו התחלקנו, אבל זה עוד לא נגמר...

מהיכל זה שני חלקי הנשמה יורדות לעולם נמוך יותר הנקרא: "עולם היצירה" עולם זה שיך למלאכים
ובו מקום מיוחד לנשמות בטרם רדתן לעולם הגשמי המכונה: "עולם העשייה".
כאן הן חוזרות ומתאחדות כישות אחת המודעת לשני חלקיה השונים, ובהגיע זמנה היא נקראת לרדת ובמקום הזה שוב נפרדים האהובים עם הבטחה שיפגשו שם למטה.
הגעגוע יגרום להם להגיע ולגעת זה בזו.

האם תמיד נפגש? ומה אם לא?!

בפעם הראשונה שירדנו לעולם תמיד נמצא את בן זוגנו, זיווג זה מכונה בזהר- "זיווג ראשון".
בראשית ההיסטוריה הם ירדו לרחם אחת: לקיין היתה נקבה שירדה איתו לאותה הרחם ולשניהם קראו 'קין, ולהבל היו שתי תאומות, הזהר הסביר שקנאת נשים הביאה לרצח הראשון.
וכשראה האל תוצאות הענין הרחיק את הזיווג למשפחה המורחבת ועם קבלת התורה נאסרו העריות וחל איסור נישואין במשפחה.ואז הזיווג התרחק לבני העיר.

ומה קורה היום?
נחפש באינטרנט!
ישנם זיווגים נוספים: "זיווג שני" ו"זיווג תיקון", על כך בפעם הבאה.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 4 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/3719/מי-יהיה-בן-זוגי

  השאר תגובה למאמר זה

  לאה שירה גד

  על פי הקבלה לשמות ולאותיות המרכיבות את השמות שניתנים לאדם משמעות רבה המעידה על אופיו, מזלו ותפקיד הנשמה בעולמנו. מי שקובע את שמו של הילוד, על פי האמונה היהודית, הוא האלוהים, הוא זה אשר קובע את המשך גורלה של הנשמה ע"י השם שהוא שם בפיהם של ההורים. חשוב מאוד לא להתפתה להצעת חסרי ידע בקבלה כל מיני בוגרי קורס קצר ולשנות שמות.

  על ידי: לאה שירה גדl רוחניות> תקשור וטלפתיהl 15/09/2010 lצפיות: 873
  יואב ברנזון

  בחנו את עצמכם - האם הקשר שלכם מכאיב? האם הוא מבוסס על השפלה? האם כסף מעורב?

  על ידי: יואב ברנזוןl משפחה וזוגיות> זוגיות ונישואיןl 19/08/2011 lצפיות: 311

  חותם שלמה המלך - קמעות לשלמה המלך היו 44 חותמים - סמלים - קמעות כאשר היו פונים אליו עם איזה בעיה, חסימה, תקיעות הוא היה מטביע את החותם המתאים לבעיה על קלף טהור, שארית של ספר תורה.

  על ידי: אוריה לרוםl רוחניות> קבלהl 23/10/2009 lצפיות: 9,012
  אירי ישראלי-רושין

  נהוג להתייחס לליקויי הלמידה בהיבט שלילי, כהפרעה, כקושי. אך ביסודם הם אינם שליליים כלל וכלל. לליקויי הלמידה תפקיד של הגנה עלינו: ליקויי למידה הינם האופן בו הנשמה שומרת על עצמה.

  על ידי: אירי ישראלי-רושיןl חינוך ולימודים> לקויי למידהl 11/02/2008 lצפיות: 4,977

  בספר בראשית נכתב: "ויברא אלקים את-האדם בצלמו, בצלם אלקים ברא אותו, זכר ונקבה ברא אותם" הזהר מסביר שדמותו היתה שלמה ומאוחדת, חלקו הקדמי היה זכר ואילו חלקו האחורי היה נקבה. כך הוא התהלך כשאינו מודע לחלקו הנקבי, הסתכל האדם הראשון סביבו וראה שלכולם יש בני זוג לחתול יש חתולה לכלב כלבה ואילו הוא מתהלך יחידי בעולם. הצטער האדם הראשון ולא מצא מנוח לנפשו. תוך כדי כך מבקש ממנו האל שיקרא שמות לחיות, אז האלוקים מפיל תרדמה על האדם מנסר את הנקבה הדבוקה לאחוריו, ומביא אותה מולו. האדם שמח בבת זוגו ואומר: הנה זו בת זוגי היא נראית ממש כמוני.

  על ידי: יהודית עזרדl רוחניותl 09/08/2007 lצפיות: 13,718

  כל אחד מאיתנו הוא חלק משלם, בכל אחד טבוע געגוע פנימי לחלק המשלים. רבים מאיתנו מוצאים חלק משלים, אולם לאחר שהנשמות מתאחדות במהלך טקס הקידושין נדמה לעתים שהשלם הוא לא זה הזכור לנו מקדמא דנא. אכן, ישנם שני סוגי זיווגים עיקריים: הזיווג האמיתי והשלם עם החלק המשלים את נשמתנו, ולעומתו זיווג עם חלק מנשמה אחרת.

  על ידי: יהודית עזרדl רוחניות> קבלהl 08/03/2009 lצפיות: 2,628
  אריאלה מלצר

  נישואין בין גבר המבוגר יותר מאשתו הינם שכיחים בתרבויות השונות אולם לא פחות מקובל לראות זוגות בהם הגבר מבוגר מבת זוגו הצעירה ממנו בשנים רבות. זיווג כזה מתקבל בהבנה ונתפס כנורמה חברתית מקובלת. לעומת זאת, קשר רומנטי בין אישה המבוגרת בהרבה מבן זוגה הצעיר הינו שכיח פחות, אם כי בשנים האחרונות ובעיקר בחברה המערבית, הוא רווח יותר (במיוחד אצל הידוענים בהוליבוד). לעיתים קרובות, הסביבה החברתית מרימה גבה בתהייה ובשאלה מה פשר הזיווג הזה ומתקשה יותר לעכל אותו . מאמר זה יתאר מה מושך אותם לקשר.

  על ידי: אריאלה מלצרl משפחה וזוגיות> זוגיות ונישואיןl 28/03/2009 lצפיות: 12,223
  ציון בודאי

  המאמר מבחין בין דרכים למציאת הזיווג ומסיים בהמלצה של יועץ הזוגיות ציון בודאי

  על ידי: ציון בודאיl משפחה וזוגיותl 05/02/2010 lצפיות: 411
  אלי גרון

  אני מכיר כמוך את ההרגשה שהולכים לעוד פגישה ועוד פגישה מפוספסת מבלי לראות את החופה באופק. האם זה חייב להיות כך? או שיש לשנות גישה?

  על ידי: אלי גרוןl משפחה וזוגיות> דייטינגl 01/07/2012 lצפיות: 55
  הרב אדם סיני

  הקשת, סימן מזלו של חודש כסלו, מזכירה לנו את ג` הקווים, שהם גילוי הנשמה. לאחר ג` הקווים אלול תשרי וחשוון מגיע כסליו. כידוע, נוח יצא בסוף חשוון מהתיבה, ובאה הקשת שאמרה לו, שהקיום של העולם יהיה לעולם. מבחינת היהדות, האמונה היהודית צריכה להיות קיימת לעולם. הגילוי של הנשמה חייב להיות בנפש האדם תמיד. מעגל השנה בונה לנו פאזל מורכב אך מסודר, שמביא את הנפש לעבוד את בוראה, כי רק נפש מסודרת יכולה לקבל את הטבת הבורא. לכן אנו צריכים לראות זמנים אלה כהזדמנות לבניית הנפש על פי הפאזל האמיתי של נפש האדם. נשמה -

  על ידי: הרב אדם סיניl רוחניות> קבלהl 17/08/2014

  כח הדיבור כל נושא האותיות זה עולם ומלואו. ממש כמו שיש עולם שלם של אסטרולוגיה, עולם שלם של נומרולוגיה, עולם שלם של רפואה וכו' כך יש עולם שלם של האותיות והשפה. לשון הקודש היא לא שפה הסכמית, כלומר, שהסכימו שמלה מסוימת נהגית בצורה מסוימת, אבל זה לא משנה אם היא היתה נשמעת אחרת לגמרי. לשון הקודש, שהיא השפה שהתורה כתובה בה, היא שפה מיוחדת, שבכל אות ועל תג שבה יש סודות עצומים. כי האותיות הן כלים של בריאה, הן אבני בניין של כל המציאות כולה. מה זה מילה? מילה בגימטריא = 85 , שזו גם הגימטריא של פה,

  על ידי: הרב יובל הכהן אשרובl רוחניות> קבלהl 05/06/2014 lצפיות: 265
  "מודעות" מרכז רוחני לקבלה

  פרשת השבוע מורה לנו דרך לתיקון. גילוי הקו האמצעי בחיינו זו הדרך למלא את כל חסרונות נפשנו ב-אור (ברכה) ולהימנע מתוצאה שלילית (קללה)

  על ידי: "מודעות" מרכז רוחני לקבלהl רוחניות> קבלהl 12/05/2014 lצפיות: 66
  "מודעות" מרכז רוחני לקבלה

  פרשת 'אמור', כשמה כן תוכנה. הפרשה עוסקת בטהרת הדיבור ובאופי הרוחני של הדיבור. הדברים מתקשרים אל תקופת ספירת העומר ואל המועדים המוזכרים בפרשה, עד לייעוד הרוחני של כל אחד מאתנו

  על ידי: "מודעות" מרכז רוחני לקבלהl רוחניות> קבלהl 28/04/2014 lצפיות: 35

  תלמידי רבי עקיבא כתוב "וספרתם לכם ממחרת השבת". יש הרבה משמעויות בספירה הזאת. זה ימים שהם ימי דין, אבלות, קטנות. האבל הוא על תלמידי רבי עקיבא שבימים האלה בין פסח לל"ג בעומר נפטרו עשרים וארבעה אלף מהם. מדובר על שבע מאות הלוויות ביום. מדובר בתנאים, זה עוצמה רוחנית אדירה שאבדה לעם ישראל ואנו בוכים את הבכייה.

  על ידי: הרב יובל הכהן אשרובl רוחניות> קבלהl 28/04/2014 lצפיות: 81
  "מודעות" מרכז רוחני לקבלה

  פרשת השבוע, פרשת "קדושים" מלמדת אותנו על שורש הקדושה. איך יכול כל אחד מאתנו להוסיף את אור הקדושה לחייו ולהכלל בכלל עדת ישראל. ואת הכח הגדול של "ואהבת לרעך כמוך".

  על ידי: "מודעות" מרכז רוחני לקבלהl רוחניות> קבלהl 23/04/2014 lצפיות: 23
  "מודעות" מרכז רוחני לקבלה

  המשכו של המאמר הקודם, בו הובאה הכנה רוחנית ומשמעותית לקראת חג הפסח. המאמר מלא ברמזים נפלאים על הפנימיות של ליל הסדר, בצורת חמישה עשר שלבים.

  על ידי: "מודעות" מרכז רוחני לקבלהl רוחניות> קבלהl 07/04/2014 lצפיות: 34
  "מודעות" מרכז רוחני לקבלה

  מאמר זה מובא כהכנה רוחנית ומשמעותית לקראת חג הפסח. המאמר מלא ברמזים נפלאים על הפנימיות של ליל הסדר, בצורת חמישה עשר שלבים.

  על ידי: "מודעות" מרכז רוחני לקבלהl רוחניות> קבלהl 07/04/2014 lצפיות: 38

  כל אחד מאיתנו הוא חלק משלם, בכל אחד טבוע געגוע פנימי לחלק המשלים. רבים מאיתנו מוצאים חלק משלים, אולם לאחר שהנשמות מתאחדות במהלך טקס הקידושין נדמה לעתים שהשלם הוא לא זה הזכור לנו מקדמא דנא. אכן, ישנם שני סוגי זיווגים עיקריים: הזיווג האמיתי והשלם עם החלק המשלים את נשמתנו, ולעומתו זיווג עם חלק מנשמה אחרת.

  על ידי: יהודית עזרדl רוחניות> קבלהl 08/03/2009 lצפיות: 2,628

  כולנו מחפשים ללא ליאות את בן או בת הזוג הקוסמי שלנו, את אותו אחד שירד איתנו לראשונה, אבל מה קורה אם לא מוצאים? מה אם נשמתנו התאומה אינה נמצאת באזור, או, אולי כבר הגשימה עצמה ושוב אינה צריכה להתגלם בגוף פיסי?

  על ידי: יהודית עזרדl רוחניות> קבלהl 31/08/2007 lצפיות: 22,839

  בספר בראשית נכתב: "ויברא אלקים את-האדם בצלמו, בצלם אלקים ברא אותו, זכר ונקבה ברא אותם" הזהר מסביר שדמותו היתה שלמה ומאוחדת, חלקו הקדמי היה זכר ואילו חלקו האחורי היה נקבה. כך הוא התהלך כשאינו מודע לחלקו הנקבי, הסתכל האדם הראשון סביבו וראה שלכולם יש בני זוג לחתול יש חתולה לכלב כלבה ואילו הוא מתהלך יחידי בעולם. הצטער האדם הראשון ולא מצא מנוח לנפשו. תוך כדי כך מבקש ממנו האל שיקרא שמות לחיות, אז האלוקים מפיל תרדמה על האדם מנסר את הנקבה הדבוקה לאחוריו, ומביא אותה מולו. האדם שמח בבת זוגו ואומר: הנה זו בת זוגי היא נראית ממש כמוני.

  על ידי: יהודית עזרדl רוחניותl 09/08/2007 lצפיות: 13,718

  לכל אדם יש תיקונים רבים שעליו לבצע במהלך חייו. לשם כך ירד לגלגול הזה. כולנו מתקנים במהלך חיינו לפחות חלק מן המוטל עלינו, אולם ישנם תיקונים רבים הקשים לנו לביצוע וישנם כאלה שאינם ידועים לנו בבירור. אם נמצא את הדרך לדעת מהם התיקונים שעלינו לסיים בגלגול זה, נוכל באמת להתקדם לקראת יעודנו.

  על ידי: יהודית עזרדl רוחניות> קבלהl 09/08/2007 lצפיות: 12,726
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast