מי יהיה בן זוגי?

פורסם: 09/08/2007 |תגובות: 0 | צפיות: 9,482 | Share

תמיד תהיתי מי יהיה בן זוגי?

איך אדע שהוא שלי?

אולי יעבור לידי, וחלילה לא אכירנו?

ומה אם לא אמצא חן וחסד לפניו?

זכרתי את שאמר שלמה החכם באדם:
"שלושה נפלאו ממני וארבעה לא ידעתים...דרך גבר בעלמה"
אם שלמה שהיו לו המון נשים אומר זאת אז מה איתי?!
אולי אתחבר לזוג הראשון בהיסטוריה, כן, לאדם וחוה ואלמד ממנו זוגיות מהי?

בספר בראשית נכתב: "ויברא אלקים את-האדם בצלמו, בצלם אלקים ברא אותו, זכר ונקבה ברא אותם" הזהר מסביר שדמותו היתה שלמה ומאוחדת, חלקו הקדמי היה זכר ואילו חלקו האחורי היה נקבה.
כך הוא התהלך כשאינו מודע לחלקו הנקבי, הסתכל האדם הראשון סביבו וראה שלכולם יש בני זוג לחתול יש חתולה לכלב כלבה ואילו הוא מתהלך יחידי בעולם. הצטער האדם הראשון ולא מצא מנוח לנפשו. תוך כדי כך מבקש ממנו האל שיקרא שמות לחיות, אז האלוקים מפיל תרדמה על האדם מנסר את הנקבה הדבוקה לאחוריו, ומביא אותה מולו. האדם שמח בבת זוגו ואומר: הנה זו בת זוגי היא נראית ממש כמוני.
למה??
למה לא ברא אותם מתחילה נפרדים? ולמה הנסירה החלה תוך כדי קריאת שמות לחיות?
ואולי גם נסרו אותי?


קראתי תשובה מעניינת של הר' פתייה בספרו "מנחת יהודה" שם הוא מסביר איך האל שתל געגוע בלב אדם הראשון. תחילה התהלך האדם כמלך והרגיש שכל העולם שלו! הסתובב ברחבי הגן מבסוט. אז בקשו האל לקרוא שמות לחיות, תוך כדי הקריאה ראה איך החיות נכנסות בזוגות זוגות, והתעורר בו הצורך בבת זוג, הוא חשב שתכף תיכנס אהובתו. בנקודה זו, הרדים אותו האל, והביא לו את היפה בנשים. הוא כל כך התלהב וחשב בליבו שהוא סתם חטף תנומה וקיבל אותה ברצון ובאהבה.
ומה איתי?

גם אני, אתה ואת, היינו מאוחדים! במרום היינו אחד נשמה אחת!

הנשמה אינה זכרית או נקבית. הנשמה כלולה מזכר ונקבה, ממש כמו האדם הראשון בטרם הנסירה.
הזהר מתאר את שבת הנשמה בעולם העליון בהיכל טמיר המכונה "היכל האהבה". ההיכל הזה נמצא בעולם גבוה הנקרא "עולם בריאה" מקום מחצב הנשמות. כשקוראים לנו לרדת אנו עוברים בתחנות שונות ובכל תחנה קורה לנו משהו מיוחד עד שנגיע לרחם אמנו.

מהיכל זה יורדת הנשמה הכלולה מזכר ונקבה, להיכל מיוחד במינו הקרוי: "ליבנת הספיר", היכל זה הוא למעשה שני היכלות ועם הגיע הנשמה להיכל היא מתחלקת לשניים החלק הנקבי יורד להיכל "לבנת" בעוד שהחלק הזכרי מגיע ל"ספיר".

אז גם אנחנו התחלקנו, אבל זה עוד לא נגמר...

מהיכל זה שני חלקי הנשמה יורדות לעולם נמוך יותר הנקרא: "עולם היצירה" עולם זה שיך למלאכים
ובו מקום מיוחד לנשמות בטרם רדתן לעולם הגשמי המכונה: "עולם העשייה".
כאן הן חוזרות ומתאחדות כישות אחת המודעת לשני חלקיה השונים, ובהגיע זמנה היא נקראת לרדת ובמקום הזה שוב נפרדים האהובים עם הבטחה שיפגשו שם למטה.
הגעגוע יגרום להם להגיע ולגעת זה בזו.

האם תמיד נפגש? ומה אם לא?!

בפעם הראשונה שירדנו לעולם תמיד נמצא את בן זוגנו, זיווג זה מכונה בזהר- "זיווג ראשון".
בראשית ההיסטוריה הם ירדו לרחם אחת: לקיין היתה נקבה שירדה איתו לאותה הרחם ולשניהם קראו 'קין, ולהבל היו שתי תאומות, הזהר הסביר שקנאת נשים הביאה לרצח הראשון.
וכשראה האל תוצאות הענין הרחיק את הזיווג למשפחה המורחבת ועם קבלת התורה נאסרו העריות וחל איסור נישואין במשפחה.ואז הזיווג התרחק לבני העיר.

ומה קורה היום?
נחפש באינטרנט!
ישנם זיווגים נוספים: "זיווג שני" ו"זיווג תיקון", על כך בפעם הבאה.

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 4 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/3719/מי-יהיה-בן-זוגי

  השאר תגובה למאמר זה

  לאה שירה גד

  על פי הקבלה לשמות ולאותיות המרכיבות את השמות שניתנים לאדם משמעות רבה המעידה על אופיו, מזלו ותפקיד הנשמה בעולמנו. מי שקובע את שמו של הילוד, על פי האמונה היהודית, הוא האלוהים, הוא זה אשר קובע את המשך גורלה של הנשמה ע"י השם שהוא שם בפיהם של ההורים. חשוב מאוד לא להתפתה להצעת חסרי ידע בקבלה כל מיני בוגרי קורס קצר ולשנות שמות.

  על ידי: לאה שירה גדl רוחניות> תקשור וטלפתיהl 15/09/2010 lצפיות: 921
  יואב ברנזון

  בחנו את עצמכם - האם הקשר שלכם מכאיב? האם הוא מבוסס על השפלה? האם כסף מעורב?

  על ידי: יואב ברנזוןl משפחה וזוגיות> זוגיות ונישואיןl 19/08/2011 lצפיות: 368

  חותם שלמה המלך - קמעות לשלמה המלך היו 44 חותמים - סמלים - קמעות כאשר היו פונים אליו עם איזה בעיה, חסימה, תקיעות הוא היה מטביע את החותם המתאים לבעיה על קלף טהור, שארית של ספר תורה.

  על ידי: אוריה לרוםl רוחניות> קבלהl 23/10/2009 lצפיות: 9,121
  אירי ישראלי-רושין

  נהוג להתייחס לליקויי הלמידה בהיבט שלילי, כהפרעה, כקושי. אך ביסודם הם אינם שליליים כלל וכלל. לליקויי הלמידה תפקיד של הגנה עלינו: ליקויי למידה הינם האופן בו הנשמה שומרת על עצמה.

  על ידי: אירי ישראלי-רושיןl חינוך ולימודים> לקויי למידהl 11/02/2008 lצפיות: 4,996

  בספר בראשית נכתב: "ויברא אלקים את-האדם בצלמו, בצלם אלקים ברא אותו, זכר ונקבה ברא אותם" הזהר מסביר שדמותו היתה שלמה ומאוחדת, חלקו הקדמי היה זכר ואילו חלקו האחורי היה נקבה. כך הוא התהלך כשאינו מודע לחלקו הנקבי, הסתכל האדם הראשון סביבו וראה שלכולם יש בני זוג לחתול יש חתולה לכלב כלבה ואילו הוא מתהלך יחידי בעולם. הצטער האדם הראשון ולא מצא מנוח לנפשו. תוך כדי כך מבקש ממנו האל שיקרא שמות לחיות, אז האלוקים מפיל תרדמה על האדם מנסר את הנקבה הדבוקה לאחוריו, ומביא אותה מולו. האדם שמח בבת זוגו ואומר: הנה זו בת זוגי היא נראית ממש כמוני.

  על ידי: יהודית עזרדl רוחניותl 09/08/2007 lצפיות: 13,731

  כל אחד מאיתנו הוא חלק משלם, בכל אחד טבוע געגוע פנימי לחלק המשלים. רבים מאיתנו מוצאים חלק משלים, אולם לאחר שהנשמות מתאחדות במהלך טקס הקידושין נדמה לעתים שהשלם הוא לא זה הזכור לנו מקדמא דנא. אכן, ישנם שני סוגי זיווגים עיקריים: הזיווג האמיתי והשלם עם החלק המשלים את נשמתנו, ולעומתו זיווג עם חלק מנשמה אחרת.

  על ידי: יהודית עזרדl רוחניות> קבלהl 08/03/2009 lצפיות: 2,664
  אריאלה מלצר

  נישואין בין גבר המבוגר יותר מאשתו הינם שכיחים בתרבויות השונות אולם לא פחות מקובל לראות זוגות בהם הגבר מבוגר מבת זוגו הצעירה ממנו בשנים רבות. זיווג כזה מתקבל בהבנה ונתפס כנורמה חברתית מקובלת. לעומת זאת, קשר רומנטי בין אישה המבוגרת בהרבה מבן זוגה הצעיר הינו שכיח פחות, אם כי בשנים האחרונות ובעיקר בחברה המערבית, הוא רווח יותר (במיוחד אצל הידוענים בהוליבוד). לעיתים קרובות, הסביבה החברתית מרימה גבה בתהייה ובשאלה מה פשר הזיווג הזה ומתקשה יותר לעכל אותו . מאמר זה יתאר מה מושך אותם לקשר.

  על ידי: אריאלה מלצרl משפחה וזוגיות> זוגיות ונישואיןl 28/03/2009 lצפיות: 12,282
  ציון בודאי

  המאמר מבחין בין דרכים למציאת הזיווג ומסיים בהמלצה של יועץ הזוגיות ציון בודאי

  על ידי: ציון בודאיl משפחה וזוגיותl 05/02/2010 lצפיות: 428
  אלי גרון

  אני מכיר כמוך את ההרגשה שהולכים לעוד פגישה ועוד פגישה מפוספסת מבלי לראות את החופה באופק. האם זה חייב להיות כך? או שיש לשנות גישה?

  על ידי: אלי גרוןl משפחה וזוגיות> דייטינגl 01/07/2012 lצפיות: 67

  מהי הקבלה? מיהו הבורא? לשם מה אנו לומדים קבלה, הכל מתגלה. זוהי תחילתה של צעידה אל עבר האמת. כל אחד יכול ללמוד קבלה, ללא הבדלי דת , גזע ומין, היא פתוחה לכולם, חכמה עתיקה מלפני אברהם אבינו ראשיתה.

  על ידי: נטלי עינבl רוחניות> קבלהl 08/12/2014 lצפיות: 14
  שירה שרווהס

  רבים שואלים אותי : "קוראים לי רז, דן או שי, האם השם שלי קצר מידי ?" "האם השם שלי הוא שם טוב"? התשובה שלי תמיד אותה תשובה: יש ויש.... יש שם מאוזן (טוב) ושם לא מאוזן והכול יחסי, כל דבר לגופו. מהו שם מאוזן? איזון - נוצר כאשר יש שוויון בין שני קטבים, על בסיס של "עזר כנגדו", אנרגיה מנוגדת, משלימה ומוציאה מהכוח אל הפועל. שם מאוזן - הוא שם (פרטי ומשפחה כיחידה אחת) שכולל אותיות שמשלימות אחת את השנייה ועוזרות אחת לשנייה להביא לידי מימוש את תכליתן.

  על ידי: שירה שרווהסl רוחניות> קבלהl 25/11/2014 lצפיות: 23
  שירה שרווהס

  האותיות העבריות הן כלי עתיק ורב עצמה לצורך ריפוי, תיקון ושינוי מצב . יש בכוחן של האותיות לחבר אדם לתובנות ולתדרים שההיגיון האנושי אינו קולט, לנקות וגם להסיר דחפים הרסניים. האנרגיה האגורה באותיות מסירה תחושות קשות, פחדים וחרדות ומסייעת לאדם לממש את עצמו ולחולל שינוי לטובה במצבו הנפשי והגופני. יש בכוחן של האותיות לעורר כוחות של ריפוי וצמיחה ולהפעילן.

  על ידי: שירה שרווהסl רוחניות> קבלהl 05/10/2014 lצפיות: 44
  שירה שרווהס

  הרמח"ל שהיה מקובל גדול ותורת הקבלה היהודית, גורסים שהאותיות העבריות שוכנות בספירות והן מייצרות את "המרכבה". (גוף האדם). הרמח"ל מתייחס לעניין האיזון האנרגטי של הספירות כ- "סידור ראוי / ספירות כתיקונן / מחוברות". לאנרגיה הוא קורא "ההשפעות הנשפעות ממנו (הבורא) או "השפע האלוקי" : "ובהגיע ההשפעות (מהבורא) אל המקבלים בחיבור (בני האדם) - נאמר שהן מחוברות, ובהעדר זה, נאמר שהן בלתי מחוברות. כלומר: כאשר השפע לא מגיע אל הספירות - הן חסומות. ועל דרך זה, יידרש בהן שבירה ותיקון. הפתרון של הרמח"ל - שינוי שם.

  על ידי: שירה שרווהסl רוחניות> קבלהl 30/09/2014 lצפיות: 27
  הרב אדם סיני

  כל אדם, כאשר הוא חי, והוא רוצה לצעוד לנקודת אמת, צריך להכיר את הדרכים והאמצעים שעומדים לרשותו כדי להגיע לאמת. האמת אינה נמצאת בשום מקום, אלא באדם עצמו. כדי להגיע לאותה האמת אדם צריך להתחיל להכיר את עצמו. הוא צריך לפגוש את עצמו בנקודה הפנימית שלו. הדרך של האדם לפגוש את עצמו היא, רק אם הוא יודע לחדור לתוך נבכי נשמתו. המודעות של האדם נותנת לו אפשרות לראות דברים מעבר להתרחשות היומיומית הגשמית, כאשר אדם אוהב לאכול ולשתות ולישון ולדבר דיבור רגיל. כל הדברים הרגילים הם דברים, שאדם פוגש ממילא בחיים. אבל

  על ידי: הרב אדם סיניl רוחניות> קבלהl 29/09/2014 lצפיות: 24
  הרב אדם סיני

  להפצת האמת ישנם טעמים רבים, אך מעל לכולם היא העובדה שנצטווינו לכך ע"י התורה הקדושה והן ע"י בעל הסולם (ראה הקדמה לפמו"מ).

  על ידי: הרב אדם סיניl רוחניות> קבלהl 29/09/2014 lצפיות: 17
  הרב אדם סיני

  "אני יודע בעצמי, שאין בי לא תורה ולא מצוה. לא דעת ולא תבונה. לא צדקה ולא כשרון. לא גמילות חסדים ולא ישרות לבב. אבל אני אוִיל ולא יודע. בער ולא מבין. גזלן ולא נאמן. חייב ולא זכאי. רשע ולא צדיק. רע ולא טוב. וכל מעשה טוב לא עשיתי". מתוך תפילת יום הכיפורים

  על ידי: הרב אדם סיניl רוחניות> קבלהl 29/09/2014 lצפיות: 26
  הרב אדם סיני

  ראש השנה מתקרב ובא, וודאי שהוא חג חשוב לעם ישראל, כחלק מסדרה של חגים: ר״ה, יוה״כ, סוכות ולאחמ״כ שמיני חג עצרת. חגי ישראל הם מעין מסע בזמן בנפש האדם, כאשר האדם צריך לנוע בנפשו ממצב למצב בגלגל השנה, כך שמתקן עצמו בגלגל הספירלה כל פעם יותר ויותר, כך שמתקן את הקשר בינו לבין בוראו. כיצד אדם קובע מה נכון או לא בחייו? מה שמקרב אותו לבורא הוא נכון, מה שמרחיק אותו אינו נכון.

  על ידי: הרב אדם סיניl רוחניות> קבלהl 29/09/2014 lצפיות: 19

  כל אחד מאיתנו הוא חלק משלם, בכל אחד טבוע געגוע פנימי לחלק המשלים. רבים מאיתנו מוצאים חלק משלים, אולם לאחר שהנשמות מתאחדות במהלך טקס הקידושין נדמה לעתים שהשלם הוא לא זה הזכור לנו מקדמא דנא. אכן, ישנם שני סוגי זיווגים עיקריים: הזיווג האמיתי והשלם עם החלק המשלים את נשמתנו, ולעומתו זיווג עם חלק מנשמה אחרת.

  על ידי: יהודית עזרדl רוחניות> קבלהl 08/03/2009 lצפיות: 2,664

  כולנו מחפשים ללא ליאות את בן או בת הזוג הקוסמי שלנו, את אותו אחד שירד איתנו לראשונה, אבל מה קורה אם לא מוצאים? מה אם נשמתנו התאומה אינה נמצאת באזור, או, אולי כבר הגשימה עצמה ושוב אינה צריכה להתגלם בגוף פיסי?

  על ידי: יהודית עזרדl רוחניות> קבלהl 31/08/2007 lצפיות: 22,883

  בספר בראשית נכתב: "ויברא אלקים את-האדם בצלמו, בצלם אלקים ברא אותו, זכר ונקבה ברא אותם" הזהר מסביר שדמותו היתה שלמה ומאוחדת, חלקו הקדמי היה זכר ואילו חלקו האחורי היה נקבה. כך הוא התהלך כשאינו מודע לחלקו הנקבי, הסתכל האדם הראשון סביבו וראה שלכולם יש בני זוג לחתול יש חתולה לכלב כלבה ואילו הוא מתהלך יחידי בעולם. הצטער האדם הראשון ולא מצא מנוח לנפשו. תוך כדי כך מבקש ממנו האל שיקרא שמות לחיות, אז האלוקים מפיל תרדמה על האדם מנסר את הנקבה הדבוקה לאחוריו, ומביא אותה מולו. האדם שמח בבת זוגו ואומר: הנה זו בת זוגי היא נראית ממש כמוני.

  על ידי: יהודית עזרדl רוחניותl 09/08/2007 lצפיות: 13,731

  לכל אדם יש תיקונים רבים שעליו לבצע במהלך חייו. לשם כך ירד לגלגול הזה. כולנו מתקנים במהלך חיינו לפחות חלק מן המוטל עלינו, אולם ישנם תיקונים רבים הקשים לנו לביצוע וישנם כאלה שאינם ידועים לנו בבירור. אם נמצא את הדרך לדעת מהם התיקונים שעלינו לסיים בגלגול זה, נוכל באמת להתקדם לקראת יעודנו.

  על ידי: יהודית עזרדl רוחניות> קבלהl 09/08/2007 lצפיות: 12,744
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast