אתר סאטירה חדש שנותן לאטמה לתקשורת

פורסם: 22/03/2009 |תגובות: 1 | צפיות: 1,536 | Share

חמישים יום בלבד לפני חטיפת החיילים ומלחמת לבנון השניה,  הסביר העיתונאי עופר שלח  על השער של ידיעות אחרונות מדוע הנסיגה מלבנון היתה הצלחה גדולה ושיפרה את "המצב האסטרטגי ואפילו הטקטי" של מדינת ישראל. כמובן שהוא עדין הפרשן הצבאי-מדיני הבכיר בעיתון. אלוף בן ב"הארץ" פרסם יומיים לפני אותה מלחמה מאמר תחת הכותרת "דרוש נסראללה" שבו הוא מסביר למה המנהיגות היציבה של נסראללה מבטיחה שקט בצפון והלואי שבעזה יהיו מנהיגים שקולים כמוהו... הוא אפילו התנצל אחר כך והאשים את מערכת הביטחון בכשלי החשיבה שלו.. כמובן שלא שמענו שפיטרו אותו או נזפו בו, הוא עדין מפרסם טורים
תמונות נוספות
לאטמה
הסנטר
"חכמים" בעיתון לאנשים חושבים.

אלו רק שתי דוגמאות מתוך רבות שמביאה קרולין גליק לסיבה שיש צורך באתר לאטמה. גליק, עורכת ופובלציסטית בכירה בג'רוזלם פוסט וחוקרת במרכז למדיניות ביטחונית בוושינגטון אומרת
שהאתר לאטמה יעקוב מימין אחרי התקשורת הכתובה והמשודרת וינציח את הטעויות הכשלים והפדיחות של עיתונאינו האמיצים.

שיטוט מהיר באתר מגלה שהאתר מתעדכן מספר פעמים ביום בתכנים נשכניים בעלי גוון סאטירי שחושפים את כשלי התקשורת, שמסתבר מספקת לצוות מספיק עבודה.

מעבר לידיעות שמתעדכנות מדי יום ניתן למצוא לדוגמא במדור הויקימדיה המתהווה ערכים על יאיר לפיד, שלומי אלדר ורינה מצליח ובמערכת מבהירים שישנם ערכים נוספים בדרך.


לצוות הטלביזיה גוייס אראל סגל וב- LATMA-TV ניתן למצוא מהדורות חדשות אלטרנטיביות כמו גם מערכונים כמו פארודיה על התוכנית המצליחה "בטיפול" או על "מצלצלים".

כותרת המשנה של האתר היא "למה שתתעצבן לבד?" וקרולין גליק מסבירה שזו הייתה הסיבה להקמת האתר.

קרולין גליק, ברצינות, למה הקמת את האתר?

 קרולין גליק: "האתר הוקם לאחר ששיחות סלון רבות שלי ושל חברים שלי, במשך שנים,  הסתכמו בכך שהתקשורת בישראל כושלת בתפקידה בצורה שנעה בין המגוחך לנפשע. תראי, תקשורת היא לא בידור אלא ענין רציני מאוד. כדי שחברה דמוקרטית תוכל להתקיים ואזרח יוכל לבחור בחירה רציונאלית הוא חייב לקבל מידע שוטף ואמין בזמן אמת על המערכות השלטוניות שלו ועל המציאות הבטחונית, כלכלית, מדינית וכוליי. בארץ זה לא קורה. יש המון דברים שלא מדווחים לנו ומה שכן מדווח, מדווח בצורה חלקית ושגויה.

אז מה מטרת האתר החדש?
האתר החדש ירכז את הטעויות, הכשלים וההטיות הבולטות של התקשורת, כדי שהגולשים יתרגלו ש"היה כתוב בעיתון" זה לא תואר כבוד, כי כתובות שם המון שטויות על ידי אנשים שהרבה פעמים לא מבינים בתחומים עליהם הם כותבים, ולכן התחזיות שלהם לרוב לא מתגשמות, אלא שאף אחד לא עוקב אחרי זה אז הם יכולים להגיד מה שהם רוצים. חוץ מזה אנחנו רוצים להציג באתר סאטירה מקורית איכותית המתבססת על חומרים מכל כלי התקשורת, וגם ידיעות מענינות שהתקשורת שלנו "שכחה" לדווח עליהן..

מי נמנה על צוות הכותבים?

בכתיבת הידיעות אנחנו מתבססים בעיקר על הפאשלות שהתקשורת מספקת לנו מדי יום וממעטים בכתיבת חומר מקורי. כך יכולים שני תחקירנים בעלי ידע כללי ועין חדה להוסיף ידיעות מדי יום. בצוות הטלביזיה שעוסק גם בהפקת חומר מקורי נמצאים אראל סג"ל שידוע מטוריו בסופשבוע ממנו נבעט משום שהעז להביע דעות ימניות, אושי דרמן –תסריטאי שכתב ל"ארץ נהדרת", מוריס קנדיוטי ויניב קרסוצקי שהפיקו את "הפיצוחיה, ועוד
מי מממן את האתר?
האתר ממומן מתרומות פרטיות של אנשים שחושבים שמגיעה לנו תקשורת איכותית יותר והוא פרוייקט מיוחד של "המכון למדיניות ביטחונית" בוושינגטון בו אני חברה.

באתר לאטמה יודעים שצוות קטן, מוכשר ככל שיהיה, לא יצליח לבדו להקיף את כל הפאשלות שנעשות מדי יום בתקשורת הישראל ולכן מבקשים מכל מי שנתקל באחת כזו לתעד ולדווח למערכת בנימוק: למה שתסבול לבד?

יש אצלנו עוד הרבה ירידות על עיתונאים באו לאתר ותהנו

שאלות ותשובות

שאל שאלה
200 תווים שנותרו
דרג את המאמר הזה
4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 23 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/40124/אתר-סאטירה-חדש-שנותן-לאטמה-לתקשורת

  השאר תגובה למאמר זה

  חוויה אישית של רוכב כלי דו גלגלי בארצנו - כאשר המהירות גוברת השכל מתקצר - והזהירות נעלמת.

  על ידי: ארווין קלייןl בידור ופנאי> הומור וסטנד-אפl 17/03/2015

  כשהאור כבא – כל הנשים יפות! בחושך אתה מתחייב לאישה על דברים שלא היית מעז לחתום עליהם באור מלא! לבסוף השעון הקלאסי סולק מהבמה בבושת פנים: כל הזמן הוא היה דופק – ובסוף עוד עמד לו! כל הלילה דפקתי – אבל בסוף פתחו לי את הדלת. (השפן הקטן) השאלה היא לא אם יש חיים אחרי המוות – אלא אם יש חיים לפני... בסוף יהיה טוב – ואם עדיין לא טוב – זה לא הסוף! כל הנשים יפות רזות – גם אם עכשיו הן נראות שמנות!

  על ידי: ארווין קלייןl בידור ופנאי> הומור וסטנד-אפl 20/01/2015 lצפיות: 21

  יכולת הריכוז שלנו נמשכת דקות ספורות בלבד (עשר דקות בדרך כלל) ואחר כך אנחנו מאבדים אותה. מה שמזכיר לי את הפתגם: "האיש שמולך, שנדמה שמקשיב לך בהתעניינות, חושב, למעשה, על משהו אחר לגמרי"... האדם שנראה לכם כקשוב לדבריכם, בדרך כלל מהרהר במשהו שונה לגמרי. זה מזכיר לי פיליטון של אפרים קישון, על עיתונאי שמראיין פוליטיקאי זקן, שמפליג באמירות בנאליות של פוליטיקאים. הוא מלהג על תורות אידיאולוגיות שחוקות, שעברת זמנם, והעיתונאי המשועמם מתרכז באוזניו הגדולות והמתנופפות של האיש. לאט לאט הוא מדמה אותו לדמבו הפי

  על ידי: ארווין קלייןl בידור ופנאי> הומור וסטנד-אפl 19/01/2015

  היחסים המתוחים בין אובמה לנתניהו הופכים להיות די חולניים - זה כבר חורג מפוליטיקל-קורקט...

  על ידי: ארווין קלייןl בידור ופנאי> הומור וסטנד-אפl 31/10/2014 lצפיות: 13
  מרדכי שרם

  תחום הגרפולוגיה לא היה כול כך מרתק כמו שהוא היום. לא עוד הרצאה פרונטלית יבשה ומשעממת, אלה סדנא בידורית בה המשתתפים חווית חוויה פעילה, משתתפים ויוצרים ומקבלים טיפים משמעותיים לחיים.

  על ידי: מרדכי שרםl בידור ופנאי> הומור וסטנד-אפl 24/08/2014

  נוכח ריבויים של עורכי הדין בארצנו, ונוכח המודעות ההולכת וגוברת לכוחה של המילה ויחד עם האינטרנט שהופך את אפשרויות הפצת כתבי יד לבלתי מוגבלות והן נוכח אפשרויות עתידיות של המצאות ושינויים בדרכי הפצת טקסטים ומאמרים - מוצע בזה נוסח מורחב לשימושם של הנוגעים בדבר שיודפס בכל אתר מאמרים שהוא.

  על ידי: ארווין קלייןl בידור ופנאי> הומור וסטנד-אפl 28/06/2014 lצפיות: 19

  עכשיו כשבחינות הבגרות הופכות להיות מכריעות לקבלה לאוניברסיטה, מן הראוי שהמורים ישימו לב לכמה תשובות שפירושם מחייב להכשיל את התלמיד!

  על ידי: ארווין קלייןl בידור ופנאי> הומור וסטנד-אפl 11/01/2014 lצפיות: 151

  בדיחות הן דבר נהדר - ניתן לקבל מהן השראה רבה וחוכמת-חיים גדולה ומרובה. עם-זאת, יש לדעת כיצד להשתמש בהן נכונה, כדי לא להעליב חלילה גזע או עדה מסוימת. בדיחות מיועדות להצחיק ולעודד אנשים ממצבים קשים או עצובים. מקווים כי גרמנו לכם לחייך, צוות אתר Yomer.

  על ידי: Vordal בידור ופנאי> הומור וסטנד-אפl 09/01/2014 lצפיות: 540

  למה כדאי שיהיה לעסק שלך אתר, איזה סוג אתר מתאים לעסקים קטנים ואיך זה ישפיע על העסק שלך

  על ידי: tenstecl אינטרנט> פיתוח אתריםl 17/01/2010 lצפיות: 82

  היסטוריה קצרה של ערוץ 10 וצמד המגישים של "חדשות 10"

  על ידי: tenstecl בידור ופנאי> טלויזיהl 09/11/2009 lצפיות: 17,595

  משפטים שנאמרו ע"י עיתונאים (בעיקר בן כספית) שאחר כך התבררו כשקר גס או סתם שטותיות מביכות ומה שבטוח חוסר אוביקטיביות של עיתונאי.

  על ידי: tenstecl חברה וסביבה> אקטואליהl 30/09/2009 lצפיות: 317

  סיורים וירטואליים לאורך זמן ישפרו את החוויה של הגולשים באתר שלך. סיור וירטואלי יסייע לךי להגדיל את המכירות, יעודד גולשים רבים לחזור לאתר ולשלוח אליו גולשים נוספים. שווה את ההשקה? התשובה ברורה....

  על ידי: tenstecl אינטרנט> פרסום באינטרנטl 02/07/2009 lצפיות: 156

  תגובות על מאמר זה

  3
  קטילה יפה של יאיר לפיד 23/03/2009
  האתר עושה עבודה יפה. נהניתי
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast