כאבי מחזור – כיצד להתמודד עם כאבי וסת?

פורסם: 23/04/2009 |תגובות: 1 | צפיות: 10,897 | Share

נשים רבות סובלות מכאבי מחזור ולמעשה, עוצרות את החיים שלהן בתקופת ה-PMS, לפני ובזמן המחזור, מחמיצות ימי עבודה, לימודים, מוותרות על בילויים ואטרקציות ומחכות בקוצר רוח לעבור את תקופת הכאבים שנמשכת לעיתים כשבועיים שלמים.
מחקרים מצביעים שכ-85% מהנשים מדווחות על כאבי מחזור, כשאצל כל אישה מופיעים כאבי המחזור בעוצמות שונות ובאזורים שונים בגוף, כשעיקר הכאב מופיע כהתכווצויות חזקות בבטן, כאבים בגב התחתון, כאבי ראש, חולשה ובחילות. 

הנה מספר המלצות ועצות להתמודדות עם כאבי מחזור והכנה לקראת תקופת המחזור:

יוצאים מהלחץ: מי שסובלת מכאבי מחזור מכירה את גופה ויודעת כשהם מגיעים והמתנה זו כשלעצמה עלולה ליצור עומס רגשי, אולם חשוב מאוד לדעת שלחצים, מתח, עומס יתר, פעילות יתר עלולים להעצים באופן משמעותי את כאבי המחזור ולכן, תקופת ה-PMS היא בדיוק הזמן לנטרל את המתחים וליצור סביבה ואווירה רגועה יותר. כדי לחוש רגועה יותר, תוכלי להשתמש בתמציות פרחי באך שיעזרו לך להירגע ולהרגיש שלווה יותר ויקלו על ההתמודדות עם כאבי הוסת.
שגרה ספורטיבית: פעילות ספורטיבית מומלצת מאוד בתקופת המחזור, אך המינון כאן משחק תפקיד חשוב. תקופת כאבי וסת היא לא הזמן להגביר את הקצב במכון הכושר, אלא לשמור על איזון ולייצר שגרת ספורט קבועה המתאימה לתקופת הוסת. בעזרת הטייק קר לכאבי וסת תוכלי להתאמן כרגיל, ללכת לים ולהרגיש רגועה, כיוון שתחושי פחות בכאבים ותוכלי לעבור את תקופת המחזור בצורה הנינוחה ביותר.
להתלבש נכון: הפחתת לחצים היא לא רק להירגע בעבודה או להוריד לחץ בלימודים, אלא גם להתנער משכבות לבוש הדוקות. בתקופת המחזור מומלץ שלא ללחוץ על הגוף ובוודאי שלא על אזור פלג הגוף התחתון. בחרי לך בגדים רפויים ומשוחררים, מבדים אווריריים וקלילים, כותנה נושמת, מכנסים מתרחבים ופריטי אופנה מחמיאים שיגרמו לך תחושה נוחה ולא לחוצה או הדוקה.
מגנט להפחתת כאבי מחזור: כיום ישנו מוצר בשם טייק קר, שהינו  אביזר טבעי לא תרופתי בעל יעילות מוכחת המיועד להפחתת כאבי מחזור – הטייק קר לכאבי מחזור מתלבש על התחתונים בקלות. הפרידי את שני החלקים הוורודים של ע"י החלקה לצד, מקמי את החלק הגדול בצד הפנימי של בד התחתון, קרוב לגופך כשצד הוורוד נוגע בעורך. את הכפתור הקטן הצמידי מהצד השני של התחתון והוא ייצמד בקלות בכוח מגנטי לחלק הפנימי הגדול.
התזונה קובעת: אחד הדברים החשובים ביותר הוא להקפיד על התפריט והתזונה שלך לפני ובעת המחזור, להסיר ממנו סוכרים, להפחית במוצרי חלב, להפחית ואף להימנע מצריכת קפאין ואלכוהול. לעומת זאת, כדאי לתבל את התפריט בכמה שיותר סיבים.
זמן להתפנק: המחזור הוא הטיימינג האולטימטיבי לפרגן לעצמך זמן איכות מרגיע עם עצמך – לעשות אמבטיות ממושכות ועיסויים מלטפים באזור הבטן התחתונה. כמו כן, הנחת בקבוק חם באזור הבטן התחתונה או אזורים דואבים אחרים אף היא עוזרת בהפחתת כאבי המחזור.

דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 9 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/42227/כאבי-מחזור-–-כיצד-להתמודד-עם-כאבי-וסת

  השאר תגובה למאמר זה

  יעל יהוידע

  בין 50% ל- 90% מקרב הנשים סובלות מכאבי מחזור. מגיל העשרה ועד גיל מאוחר מאוד, יש נשים שסובלות כל חודש במשך מספר ימים מכאבי ראש, כאבי בטן, כאבי גב, פצעים מוגלתיים בפנים או במקום אחר בגוף (חיצ'קונים – בשפת העם), ושינויי מצב רוח, לעיתים יש בכי לא מוסבר, עצבנות, חשדות כלפי הבעל ומה לא? כל אחת והסיפור שלה. כיצד ניתן לפתור זאת אחת ולתמיד?

  על ידי: יעל יהוידעl בריאות ורפואה> בריאות נשיםl 06/12/2007 lצפיות: 1,427
  גיא סגל

  מי מאיתנו לא מכירה את כאבי המחזור שפוקדים אותנו בכל פעם מחדש, בין אם המחזור החודשי קבוע ובין אם את סובלת מתסמונת וסת לא סדירה. הכאבים העזים ביותר מורגשים ביום שלפני קבלת וסת ונרגעים ככל שהמחזור נחלש. כאבי מחזור חודשי מופיעים אצל 85% מהנשים ומשתנים בעוצמתם מאישה לאישה ומגיל לגיל

  על ידי: גיא סגלl בריאות ורפואה> בריאות נשיםl 17/02/2011 lצפיות: 264

  מדוע גוף האישה מחליט שפתאום המחזור כבר לא מתאים לו? באיזה נסיבות זה קורה? מה יש לרפואה הסינית לומר על היעדר מחזור? והאם דיקור סיני עוזר? כל התשובות בכתבה הבאה

  על ידי: אורן רחמניl בריאות ורפואה> רפואה סיניתl 06/12/2012 lצפיות: 1,479
  מיכל שלזינגר

  אמינוריאה – אל ווסת – טיפול בכלים של הרפואה הסינית אמינוריאה / אל וסת / מחזור תקוע /blocked menstruation Bi Jing = מחזור סגור (כמובן, בסינית...). אישה ללא ירח:  הקיסר הצהוב קושר בין המחזור הירחי לבין מחזור האישה. יש להבחין בין 2 סוגים עיקריים של תופעת האמינוריאה:  אמנוריאה ראשונית- קונסטיטוציה - מעולם לא היה מחזור. Pre Heaven.- קשה יותר לטיפול, נטוע ב- Jing.  אמנוריאה משנית – פתולוגית, Post Heaven  אי הופעת הווסת נחשבת ללא פתולוגית בשלושה מקרים:

  על ידי: מיכל שלזינגרl בריאות ורפואהl 12/11/2008 lצפיות: 16,914

  ווסת האישה מתחילה בתקופת הפוריות ומלווה את האישה עד תקופת המנפאוזה . מעטות הנשים שהמחזור או הווסת עובר עליהם בשלום, ללא כאבים, מצבי רוח ותופעות נוספות. מסיבה זו מקובל היום לחשוב שמחזור ווסת "נורמאלי" כרוך בסבל רב. כמובן שזוהי טעות חמורה בתפיסה הגורמת לשנים רבות של סבל לנערות צעירות ונשים רבות.

  על ידי: זיו אלקלעיl בריאות ורפואה> בריאות נשיםl 22/07/2007 lצפיות: 677,560 lתגובות: 1

  לשמחתי, לפני שנים אחדות נתקלתי (הנסיבות היו פחות משמחות) ברפואה הסינית והחלטתי לנסות. אחרי ניסיון די מוצלח יש לומר, הסקרנות שהרגה את החתול רק משכה אותי אל עבר ה"לא נודע", או בעצם..."הפחות נודע". הרפואה הסינית. אחרי שנים של התנסות כמטפל, אני שמח לבשר לכם: כאבי ראש (מיגרנות) אינם גזרה, ואינם מחלה חשוכת מרפא. בנות: כאבי מחזור (PMS) - אמורים להיות מלווים בתחושת אי נעימות קלה, אולם לא ביותר מכך.

  על ידי: דרור אביגדורl בריאות ורפואה> רפואה משלימהl 17/08/2007 lצפיות: 7,510
  מיכל שלזינגר

  וסת מלווה בכאב הינה תופעה שכיחה ביותר. כאבים המופיעים בסמוך למועד הוסת, במהלכה או מיד לאחריה, מכונים "דיסמנוריאה" (בעייתי- dys זרימה וסתית – menorrhea). דיסמנוריאה הינה תופעה שכיחה ביותר ובעלת השלכות על חייהן של הנשים הסובלות ממנה. דיסמנוריאה מופיעה באוכלוסיות מסוימות בשכיחות גבוהה, וסובלות ממנה כמחצית מקבוצת הנשים הצעירות. מיכל שלזינגר סוקרת במאמרה את התייחסותה של הרפואה הסינית לבעיה וכיצד היא מטפלת בה.

  על ידי: מיכל שלזינגרl בריאות ורפואה> רפואה סיניתl 02/09/2008 lצפיות: 8,416
  תמר גולן

  מאות אלפי נשים סובלות מדי חודש מהתסמונת הקדם וסתית ו/או מכאבי מחזור. על ה"ימים הנוראים" שאינם פוסחים, פעמים רבות, גם על בני הזוג והסביבה הקרובה, בכתבתה של תמר גולן - נטורופתית מוסמכת...

  על ידי: תמר גולןl בריאות ורפואה> בריאות נשיםl 12/03/2009 lצפיות: 3,017

  כאבי מחזור הם כאבים המופיעים בזמן המחזור החודשי. הכאבים מופיעים בפעימות ומלווים בעוויתות ובהתכווצויות. בדרך כלל הכאבים חדים, אבל אצל חלק מהנשים הם עמומים. מרבית הנשים סובלות מדי פעם מכאבים ומהתכווצויות ברמות חומרה משתנות בימים הראשונים של המחזור החודשי

  על ידי: לירון אדניהl בריאות ורפואה> בריאות נשיםl 31/03/2014 lצפיות: 346

  הטיפול הכירורגי בסרטן השד עבר דרך ארוכה בעשורים האחרונים, מניתוח מסטקטומי רדיקלי אחיד לכולן עד לניתוחים משמרי שד וביופסיה של בלוטת הזקיף. ההתפתחויות בכירורגית השד אינן מנותקות מההתקדמות בתחומים אחרים; שימוש נרחב באמצעי דימות משופרים והחלה של תכניות סקר לכלל האוכלוסייה הביאו לאבחון גידולים יותר קטנים וכך נפתח פתח לשימוש נרחב יותר בניתוחים משמרי שד. ניתוחים משמרי שד, מצדם, יצרו צורך שהוביל לפיתוח טכנולוגיות חדשות לזיהוי מעורבות שוליים בתכשיר על מנת להפחית את הצורך בניתוחים חוזרים. ניתוחים משמרי שד

  על ידי: טל פולl בריאות ורפואה> בריאות נשיםl 02/04/2015 lצפיות: 14

  דיכאון אחרי לידה הוא תופעה מוכרת ומדוברת אולם נשים רבות סובלות מתופעות אחרות לאחר הלידה - חרדה, מחשבות טורדניות, פוסט טראומה. התקופה שלאחר הלידה היא תקופה רגישה עם שינויים פיזיולוגיים, פסיכולוגים וסביבתיים רבים ובתקופה זו יש נטייה להחמרה של מצבים נפשיים קודמים ולהתעוררות של מצבים חדשים. התופעות המוכרות פחות לאחר הלידה הן תופעות של חרדה. חשוב שתופעות אלו יהיו מוכרות כיוון שהן נוגעות ל10-15% מהנשים לאחר הלידה.

  על ידי: שרוןl בריאות ורפואה> בריאות נשיםl 28/01/2015
  רפי רזניק

  בשנים האחרונות חלה התקדמות מסחררת בטיפולי הפוריות המוצעים לזוג שאינו מצליח להיכנס להריון טבעי וספונטני.

  על ידי: רפי רזניקl בריאות ורפואה> בריאות נשיםl 14/01/2015 lצפיות: 16

  השרירים הטבעתיים פועלים יחד מעצם טבעם, עקב שיבושים שונים סובלות נשים רבות מהחלשות רצפת האגן. חלקן אינן מודעות להחלשות ההדרגתית של רצפת האגן. המאמר מציע תרגילים שחלקם מתאימים לביצוע תוך כדי פעולות אחרות, תרגילים אחרים במאמר דורשים שכיבה. בין התרגילים יש כאלו המסייעים לכאבי גב ולרצפת האגן במשולב. יתרונותיהם של תרגילים בשיטה שהם מסייעים בכמה תחומים במקביל: אורטופדים, גניקולוגים, ראומטים, נשימתיים ובמערכת העיכול. תרגיל כגון" כיווץ הפה כלפי פנים" מיועד להשפיע על חיזוק רצפת האגן, הפה, השלד והגב.

  על ידי: סמדר נבוl בריאות ורפואה> בריאות נשיםl 14/12/2014 lצפיות: 35
  רפי רזניק

  אם אתם מנסים כבר זמן רב להביא ילדים לעולם ללא הצלחה, כנראה שישנה בעיית פוריות או בעיה רפואית מסוימת אחרת.

  על ידי: רפי רזניקl בריאות ורפואה> בריאות נשיםl 30/11/2014
  רפי רזניק

  לפרוסקופיה הינו ניתוח המתבצע על-ידי החדרת מצלמה וכלי ניתוח דרך צינורות המוחדרים לחתכים קטנים הנעשים בחלל הבטן, וזאת בכדי לאפשר לרופא המנתח ולצוות המסייע לבצע הליכים כירורגיים בתוך חלל הגוף מבלי לבצע חיתוך רוחבי של הרקמות.

  על ידי: רפי רזניקl בריאות ורפואה> בריאות נשיםl 23/11/2014 lצפיות: 41
  טיפולי טווינה משה

  המאמר מסביר מהן שחלות פוליציסטיות , תסמינים וגורמים למחלה . כיצד הרפואה הסינית רואה זאת ומטפלת במחלה .

  על ידי: טיפולי טווינה משהl בריאות ורפואה> בריאות נשיםl 25/09/2014 lצפיות: 77
  דולב גילמור

  פיברומיאלגיה היא מחלה קשה הפוגעת באיכות החיים. תוספי תזונה שונים במינונים הנכונים עשויים לעזור, וכמו כן ניתן להקל על הכאבים והתסמינים האחרים באמצעות הטיפול בשדות מגנטיים פועמים.

  על ידי: דולב גילמורl בריאות ורפואה> בריאות נשיםl 19/08/2014 lצפיות: 38
  שירה דרורי לסטודיו קורן דור

  מפגשי נטוורקינג של רשתות קשרים בינלאומיות כמו BNI בשלל מודלים מגוונים. במפגשי הנטוורקינג יש חשיבות רבה להצגת העסק ולרושם שתשאירו על המשתתפים – הקבועים או האורחים של המפגש. כיצד תעשו זאת באמצעות לוגו?

  על ידי: שירה דרורי לסטודיו קורן דורl פרסום ושיווק> מיתוגl 17/01/2014 lצפיות: 47
  שירה דרורי לסטודיו קורן דור

  עבודה מועדפת באילת היא בחירתם של צעירים וצעירות רבים שמעוניינים ליהנות מחייה השוקקים של העיר שרוחשת בלי הפסקה וגם ממענק כספי מיוחד.

  על ידי: שירה דרורי לסטודיו קורן דורl עבודה וקריירה> עבודה וקריירה - כלליl 16/06/2013 lצפיות: 84
  שירה דרורי לסטודיו קורן דור

  אם הגעתם לעיר הלבנה ליום כיף או לחופשה של כמה ימים, אין ספק שיש לכם מלא מה לראות ולהספיק. תל אביב לא הוכתרה לחינם לבירה הלא רשמית של ישראל, ולא בכדי מאות אלפי תיירים פוקדים אותה מדי שנה, ומאות אלפי ישראלים נכנסים ויוצאים אלי כל יום וכל שעה

  על ידי: שירה דרורי לסטודיו קורן דורl נופש ותיירות> יעדים בארץl 01/06/2013 lצפיות: 175
  שירה דרורי לסטודיו קורן דור

  טיולים בלונדון לבני נוער הם חוויה של ממש ואין זה משנה אם נגררתם אחרי ההורים לחופשה משפחתית או שהחלטתם לבלות שם עם החברים לכמה ימים, לונדון היא העיר בשבילכם ומציעה שפע של אטרקציות במגוון תחומים וחיי לילה מטריפים במיוחד לבני נוער וילדים. בלונדון תוכלו ליהנות ממחזות הזמר הטובים בעולם,

  על ידי: שירה דרורי לסטודיו קורן דורl חינוך ולימודים> לימודים בחולl 24/05/2013 lצפיות: 276
  שירה דרורי לסטודיו קורן דור

  משפחות רבות המחפשות יעד מושלם לחופשה עם הילדים בוחרות בה על סמך היתרונות הרבים שלה כיעד חופשה משפחתית, אך בעיקר בזכות מאות הפעילויות שבה ומגוון אטרקציות לילדים בחופשה באילת.

  על ידי: שירה דרורי לסטודיו קורן דורl נופש ותיירות> יעדים בארץl 03/05/2013 lצפיות: 60
  שירה דרורי לסטודיו קורן דור

  כיצד תדעו איך לבחור אירוח כפרי איכותי, מה לחפש במתם האירוח. לפניכם מספר טיפים לבחירת אירוח כפרי איכותי.

  על ידי: שירה דרורי לסטודיו קורן דורl נופש ותיירות> יעדים בארץl 13/04/2013 lצפיות: 49
  שירה דרורי לסטודיו קורן דור

  ים המלח הוא אחד הלוקיישנים האהובים בעולם על מי שמחפש את האיזון העדין בין גוף לנפש, אנרגיות טובות, עיסויים וטיפולים לחידוש המטענים בגוף. בתי המלון של ים המלח משלבים את כל הפינוקים והעינוגים האלה במקום אחד עם מרכזי ספא ובריאות מאובזרים ומפוארים. שם ניתן להרפות את השרירים, לשחרר טרדות ומתחים ולהתמסר להנאות.

  על ידי: שירה דרורי לסטודיו קורן דורl נופש ותיירות> יעדים בארץl 06/03/2013 lצפיות: 63
  שירה דרורי לסטודיו קורן דור

  בבחירת בגד ים, הכי חשוב להבליט את החלק המוצלח והמחמיא בגופך. את החלק המוצלח יש להדגיש. למשל, אם הישבן הוא החלק "המוצלח" שלך, בחרי בבגד ים ביקיני.

  על ידי: שירה דרורי לסטודיו קורן דורl יופי וטיפוח> אופנהl 06/03/2013 lצפיות: 216

  תגובות על מאמר זה

  1
  נירית 02/05/2009
  ניסיתי את טייק קר שאת כותבת עליו
  רוקח המליץ לי עליו ואני מודה לו כל רגע ורגע
  פשוט פתר לי את הבעייה והכאבים ממש נעלמו
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast