אש ומים

פורסם: 26/04/2009 |תגובות: 0 | צפיות: 4,619 | Share

אש ומים הם שניים מתוך ארבעת היסודות הבסיסיים של החיים. האש היא היסוד החם והגועש ואילו המים הם היסוד הרגוע והזורם. ביחד הם משלימים תמונה הרמונית ומאזנים האחד את השני. גם כשאנו ניגשים לעצב את ביתנו חשוב לשים דגש על היבטים אלו. אם כן מהם המרכיבים של המים והאש עליהם יש לחשוב בעיצוב הבית? התשובה לכך ברורה: משימת חימום הבית מוטלת על יסוד האש, ובאופן כמעט הפוך משימת צינון גופינו וטיהורו נעשית באמצעות יסוד המים.

ימי החורף הצוננים מביאים עימם קור חודר עצמות, אשר ללא אמצעי חימום הולם, הופך את התקופה הזאת בשנה לבלתי נסבלת. עתה, משקבענו כי החימום הוא הכרחי, עלינו לבחון כיצד נבחר לחמם את ביתנו. מערכות החימום אשר עושות שימוש באוויר חם (מזגני חימום) הן אפשרות סבירה, אם כי בעלת מגבלות. ראשית, האוויר החם מייבש ויוצר תחושת מחנק. שנית, הן לא נותנות את המקום הראוי ליסוד האש בעיצוב הבית. אומנם ישנו חום, אך הוא מלאכותי לחלוטין ואינו מזכיר אפילו במקצת להבה אמיתית. כאן נכנסים לתמונה קמינים (בהגה העממית "אח"), תנורים קלאסיים המפיצים חום אמיתי ומציגים תמונה של "תנור של פעם" החובק להבה מרשימה. קמין מעניק הסקה מרבית ופועל על בסיס עצים או גז.

עונת השנה אינה קריטריון כשאנו ניגשים לבחון את יסוד המים בביתנו: אנחנו מתקלחים בכל יום מימות השנה. גם כאן חשוב לבדוק כיצד להשתמש ביסוד המים בצורה היעילה וההולמת ביותר. אמבטיה היא פינוק אמיתי, אך בחינה פרקטית של האפשרות מצביעה על חסרונות ברורים: היא תופסת מקום רב בשטח חדר הרחצה, שהוא חדר קטן באופן יחסי והיא נוטה להיהרס או להישחק. מקלחונים, לעומת אמבטיות, מספקים את הסחורה: הם תופסים מקום מצומצם ולא צוברים בלאי רב. כיום, מקלחונים הם אפשרות פופולארית והם מגיעים בעיצובים שונים ועם תוספות מעניינות. העיצוב הנחשק ביותר של מקלחונים הוא מקלחונים העשויים מזכוכית ומתאימים מאוד ליצירת תחושה צלולה, כיאה ליסוד המים. למי שלא וויתר על אמבטיה, אך אינו מעוניין לסבול מחסרונותיה, קיימים מקלחונים עם תחתית אמבטיה המכונים אמבטיונים. בנוסף, מומלץ  להשקיע בעיצוב בסגנון צלול גם בריהוט של חדר הרחצה כדוגמת ארונות אמבטיה עם חזית עליה מודבקת מראה.

בחירה בסוג מסוים של קמין או מקלחון אינה הבחירה המשמעותית ביותר. יותר חשוב שימצאו בביתכם שני מוצרים אלו; הם יוצרים את האיזון הדק בין יסודות האש והמים והופכים את הבית שלכם להרמוני, נעים ופרקטי.

שאלות ותשובות

200 תווים שנותרו
שאל שאלה
דרג את המאמר הזה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 0 קול(ות)
  פידבק
  הדפס
  פרסם מחדש
  מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/42373/אש-ומים

  השאר תגובה למאמר זה

  Tamir Gafni

  מאמר זה הנו פרק פרק שלישי מתוך שבע, המתאר את התהליך המלא להקמת משרד או מעבר משרד. פרק זה מתייחס לשלב השלישי - תכנון המשרד - עיצוב פנים. במאמר זה נתאר את עיקרי הפעולות המתרחשות מול האדריכלים או מעצבי הפנים.

  על ידי: Tamir Gafnil בית וצרכנות> עיצוב פניםl 15/12/2014
  Tamir Gafni

  מאמר זה הנו פרק שני מתוך שבע, המתאר את התהליך המלא להקמת משרד או מעבר משרד. פרק זה מתייחס לשלב השני: חתימת החוזה ומפרט טכני במאמר זה נסקור את המשמעויות השונות של המפרט הטכני הנלווה לחוזה שכירות משרד.

  על ידי: Tamir Gafnil בית וצרכנות> עיצוב פניםl 15/12/2014

  עשיתם סקר שוק ובחרתם בסוג הפרקט הנכון לכם. כעת תרצו ללכת לחנות ולרכוש. כמובן שאחד הדברים החשובים ביותר בבחירת הפרקט היא הצבע שלו והתאמתו לחלל אותו אתם מעצבים.

  על ידי: שירןl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 07/12/2014

  עבודות גבס בסלון הינו תחום מאוד פופולרי ומבוקש היום. אם בעבר גבס שימש רק לצורך הנמכת תקרות גבס, היום יש לגבס שימושים רבים. משתמשים בגבס בעיקר לעיצוב פנים הבית, עבודות גבס מיוחדות, עבודות גבס בסלון, ועבודות גבס לפלזמה.

  על ידי: אדריאןl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 30/11/2014

  עיצוב גבס יכול להפוך כל בית לבית החלומות שלך! היום, תחום עיצובים בגבס מאוד פופולרי. עבודת גבס נוחה וקלה, לא מלכלכת, העלות נמוכה והתוצאה מדהימה.

  על ידי: אדריאןl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 30/11/2014

  בחירת עיצוב חופות דומה מאוד לבחירת עיצוב השמלה, החופה אותה תבחרו תקבע את סגנון האירוע ותהפוך את הטקס אישי ומרגש הרבה יותר.

  על ידי: שמעון סמולנסקיl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 29/11/2014

  מי מאיתנו לא מכיר את חדרי האמבטיה הקטנטנים אשר עמוסים להם במגוון מציוד הניקיון שיש לבית להציע. החל ממגבות, דרך חומרי ניקוי ורחצה וכלה בסלי הכביסה המצויים בחלל האמבטיה. מאמר זה יעסוק באופן בו ניתן ליצור חלל אמבטיה שייתן מענה לצורך באחסון.

  על ידי: יניב שולדנפריl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 27/11/2014

  ישנם לא מעט טיפים לעיצוב פנים נכון ומסודר, במאמר זה נביא לכם מספר טיפים שיעזרו לכם לצלוח בקלות וביעילות את תקופת העיצוב.

  על ידי: כותב להמוניםl בית וצרכנות> עיצוב פניםl 17/11/2014
  קרדיט המחבר
  קטגוריות מאמרים
  Quantcast